Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Сушко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Транспорт   
1.

Сушко О.В. 
Підвищення ефективності ремонту дизелів транспортних засобів оптимізацією ремонтно-обслуговуючих дій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / О.В. Сушко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено новий підхід до вирішення проблеми - підвищення ефективності проведення ремонту транспортних засобів шляхом оптимізації системи ремонтно-обслуговувальних дій (РОД). Обгрунтовано зміст та періодичність поточних ремонтів з урахуванням динаміки основних техніко-економічних параметрів дизелів. Комплексними параметрами, які характеризують технічний стан дизеля та його деталей, є потужність, питома витрата палива та витрата оливи на угар. Уточнено математичну модель визначення динаміки основних техніко-економічних параметрів дизелів за процесу їх експлуатації з урахуванням періоду стабілізації параметрів. На підставі досліджень ремонтного фонду дизелів транспортних засобів, впливу грунтово-кінематичних умов регіону на характер зношування, визначено рівняння зносів основних деталей і середнє напрацювання до межового стану для ремонтних і післяремонтних дизелів, які експлуатуються на півдні України. Розроблено й апробовано оригінальну методику визначення динаміки техніко-економічних параметрів дизелів та їх межових значень, впливу на них технічного стану основних деталей та сполучень двигунів. З'ясовано цільову функцію визначення оптимальної періодичності проведення профілактичних ремонтів дизелів, їх змісту та кількості з урахуванням динаміки техніко-економічних параметрів. Визначено функціональні залежності впливу періодичності, кількості та змісту проведених під час експлуатації ремонтних впливів на показники потужності, питомої витрати палива та витрати оливи на угар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О155.4-083 +
Шифр НБУВ: РА350128

Рубрики:

      
2.

Сушко О.В. 
Рекламні стратегії підприємств ресторанного господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Сушко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "рекламна стратегія" як процесу, спрямованого на ліквідацію психологічного та соціального опору під час формування поведінки споживача для досягнення конкурентної переваги. Вперше запропоновано оцінювати ефективність рекламної стратегії підприємств ресторанного господарства на основі використання методу узагальненого аналізу. Сформульовано критеріальне рівняння для визначення ефективності рекламної стратегії, запропоновано показники оцінки дієвості її окремих складових. Удосконалено систему рекламних стратегій підприємств ресторанного господарства, засновану на формуванні програми взаємин з клієнтами відповідно до виділених кластерів. Розроблено новий підхід щодо класифікації споживчої поведінки залежно від реакції на рекламу, запропоновано її ієрархію, на підставі якої сформовано напрямки реалізації рекламних стратегій. Обгрунтовано методику формування рекламної стратегії з урахуванням можливих змін споживчої поведінки залежно від соціально-психологічних особливостей клієнтів. Уточнено класифікацію підприємств ресторанного господарства з урахуванням доповнення недостатньо реалізованих класифікаційних ознак в інших дослідженнях: системи та технології обслуговування, поширеності мережі підприємств ресторанного господарства. Сформульовано методичні рекомендації щодо оцінки заходів PR.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14-211.1 +
Шифр НБУВ: РА342602

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сушко О.О. 
Становлення та функціонування приватного підприємництва в Україні періоду НЕПу (1921 - 1928 рр.): історико-теоретичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.О. Сушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Проведено системний науково-історичний аналіз особливостей становлення та функціонування приватного підприємництва в УСРР періоду НЕПу, розвитку його організаційно-господарських форм в основних галузях економічного життя суспільства: торгівлі, промисловості, сільському господарстві, а також ролі та місця приватного сектору у формуванні внутрішнього ринку. Досліджено концептуальну суть і тактико-стратегічні завдання НЕПу, ставлення комуністичної партії до приватних форм господарювання у містах і селах. З'ясовано специфіку державного регулювання приватного сектору, виокремлено проблему діяльності профспілок на підприємствах приватної промисловості. Виявлено спільні та відмінні ознаки приватних підприємств, установлено їх загальну кількість, чисельність найманих робітників, їх соціально-побутові умови праці, професійний склад галузі та адміністративно-територіальне розміщення. Проаналізовано соціально-економічні риси фермерських господарств в українському селі, а також розглянуто суперечливі питання в літературі 1920-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА330141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сушко О.І. 
Фразеологія офіційно-ділового стилю української мови (на матеріалі документів першої половини ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.І. Сушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження функціонування фразеологічних одиниць офіційно-ділового стилю української мови на базі текстів документів першої половини XX ст,. Проаналізовано основні аспекти та напрямки вивчення фразеології. Розглянуто проблеми розмежування фразеологізмів, мовних кліше та штампів. Запропоновано визначення фразеологічної одиниці у тексті службового документа. З'ясовано місце фразеологізмів офіційно-ділового стилю у системі функціонально-стилістичної диференціації української фразеології. Значну увагу приділено особливостям функціонування фразеологічних утворень політичного дискурсу в аналізованих документах зазначеного періоду. Визначено особливості дослідження певних фразеологічних одиниць студійованого періоду як показників повноти картини соціального світу. Досліджено концепт "держава" як один із домінантних в українській мовній свідомості, українському ментальному світобаченні. Проаналізовано основні концептуальні кластери концепту "держава", якими є: державна мова, нація, народ, влада, закон, дипломатія, моральність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 + Ш141.4-713 +
Шифр НБУВ: РА349829

      
5.

Сушко О. О. 
Метаболічні процеси в організмі щурів за дії цитратів ванадію та хрому на тлі експериментального цукрового діабету / О. О. Сушко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі експериментально обґрунтовано можливість застосування цитратів ванадію та хрому, синтезованих з використанням нанотехнології, з метою корекції порушень метаболічних процесів в організмі за цукрового діабету. Уперше з'ясовано, що вплив цитратів ванадію та хрому на досліджуванні процеси в організмі щурів із ЕЦД залежить від їхніх доз і реалізується через безпосередню дію на конкретні мішені, якими є окремі ланки вуглеводного та ліпідного обміну, а також антиоксидантна система в досліджуваних тканинах щурів. Отримані результати досліджень вперше дозволили встановити гіпоглікемічний, антиатерогенний та антиоксидантний вплив цитрату ванадію, у дозах 0,125, 0,5 та 2,0 мкг V/мл води, та цитрату хрому, у дозах 0,1 і 0,2 мкг Cr/мл води, на тлі цукрового діабету. Доведено, що поєднаний вплив цитратів ванадію (0,5 мкг V/мл води) та хрому (0,1 мкг Cr/мл води) призводив до зниження концентрації глюкози та вмісту глікозильованого гемоглобіну в крові, а також запобігав втраті маси тіла щурів з ЕЦД. Встановлено виражену антиоксидантну дію цитратів ванадію та хрому за ЕЦД, про щосвідчить зниження вмісту ГПЛ та ТБК-активних продуктів як у плазмі, так і в тканинах тварин. Встановлено позитивний дозозалежний вплив застосованих сполук на систему антиоксидантного захисту у печінці, нирках, скелетних м'язах, підшлунковій залозі й крові щурів із ЕЦД. Встановлено антиатерогенну дію, яка реалізується шляхом зниження загального вмісту ліпідів, фосфоліпідів, неетерифікованого холестеролу, триацилгліцеролів у крові тварин з ЕЦД Підтверджено, що поєднаний вплив цитратів ванадію та хрому, на досліджуванні метаболічні процеси в організмі за цукрового діабету, що може бути терапевтичним підходом у профілактиці та лікуванні даного захворювання і його ускладнень.^UThe aim of the dissertation was to research the features of antioxidant system, lipid metabolism in blood and tissues of rats with experimental diabetes mellitus (EDM) under theinfluence of vanadium and chromium citrates synthesized by nanotechnology method and to develop new approaches to prevent the occurrence and correction of metabolic disorders in diabetes.To achieve this aim, three stages of experimental research were conducted. At the first stage of the experimental part, we investigated the influence of vanadium citrate at the dose of 0.125, 0.5 and 2.0 μg V/ml of water. At the second stage of the experimental research we investigated the influence of chromium citrate at the dose of 0.1 and 0.2 μg Cr/ml of water. And at the third stage of the experimental research we investigated the complex influence of vanadium and chromium citrates at the dose of 0.5 μg V/ml and 0.1 μg Cr/ml water. The body weight of male rats was 100-120 g. On the 31st day of the study (the І, ІІ and ІІІ stages of the experimental research), animals were induced with EDM by a single intraperitoneal injection of 5% solution of alloxan monohydrate ("Synbios", Ukraine) in the amount of 150 mg/kg of body weight of the animal (as solvent 0.9% NaCl). The animals were starving during the last 24 hours. Control rats were injected intraperitoneally with 0.9% NaCl.We investigated the effect of vanadium and chromium citrate on the blood glucose concentration, insulin, the content of glycosylated hemoglobin, bodyweight and organs ofanimals, the content of lipid peroxidation products, the activity of enzymes of antioxidant defence system, the content of total lipids, and phospholipids in rats with EDM.It was found that blood glucose concentration and the content of glycosylated hemoglobin in the animals under EDM significantly increased, which indicated as result ofdeveloped hyperglycemia. However, when exposed to vanadium and chromium citrate, both separately and jointly, blood glucose concentration decreased. The normalizing effect was observed with the use of vanadium citrate in the doses of 0.5 μg V/ml water and chromium citrate in the doses of 0.1 μg Cr/ml water.The antioxidant properties of vanadium and chromium compounds are entail the normalization of the antioxidant system in the blood and tissues of rats with EDM. With thecombined action of vanadium and chromium citrates in animals with EDM, the content of lipid hydroperoxides in the blood, skeletal muscle and pancreas and TBARS in the liver,skeletal muscle and pancreas significantly decreased. In addition, superoxide dismutase activity was increasing in the liver, skeletal muscles and pancreas and catalase activity wasincreassing in the liver, but was decreasing in skeletal muscle. Glutathione peroxidase activity was increasing in the liver and pancreas, but decreased in skeletal muscle andkidneys. Glutathione reductase activity also increased in red blood cells, pancreas, but decreased in the kidneys, while the content of reduced glutathione was increasing in allresearch tissues in comparison to the parameters in animals with EDM.We observed changes in separated links of lipid metabolism in rats with EDM. Rats which were treated with vanadium citrate and chromium citrate improved their lipidmetabolism under EDM. Thus, the influence of vanadium citrate in three different doses decreased the content of total lipids, phospholipids and esterified cholesterol in the blood of diabetic rats. In the blood of rats with EDM the effect of chromium citrate at the dose of 0.1 μg Cr/ml of water significantly reduced the content of total lipids and phospholipids, and at the dose of 0.2 μg Cr/ml of water the content of non-esterified and esterified cholesterol compared to indicators in animals from the EDM. Due to the complex influence of vanadium and chromium citrates, the contents of phospholipids, non-esterified cholesterol, triacylglycerols decreased and the content of mono- and diacylglycerol increased compared to parameters in animals with EDM.We found that the compounds, which were synthesized by using nanotechnology, did not have toxic effects and were well absorbed in the body of rats. For the first time, it hasbeen established that the combined use of vanadium citrate at the dose of 0.5 μg V/ml water and chromium citrate at the dose of 0.1 μg Cr/ml water can be effective for the correction of metabolic disorders, in particular hyperglycemia, dyslipidemia and oxidative stress that occur under diabetes. The results of the studies suggest that the use of the appropriate concentrations of these microelements may be an attractive therapeutic approach for the prevention and treatment of diabetes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Сушко О. О. 
Інститут контрасигнації: питання конституційно-правової теорії та практики / О. О. Сушко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню конституційно-правового інституту контрасигнації актів глави держави та органів публічної влади. На підставі проведеного дослідження вперше: виділено періодизацію конституційно-правового закріплення контрасигнації, виходячи з виокремлення етапів становлення та розвитку світових конституцій; здійснено класифікацію підстав застосування контрасигнації на юридичні та фактичні, згідно з якою юридичними підставами є положення чинних нормативно-правових актів, що регламентують контрасигнацію, а фактичні підстави передбачають реалізацію її мети; запропоновано нормативно визначити мотиви застосування/незастосування контрасигнації (стратегічні, функціонально-психологічні, інноваційні, фінансові, специфічні) задля недопущення необґрунтованого (безпідставного) здійснення/нездійснення контрасигнації; представлено алгоритм процедури контрасигнації з виділенням її стадій. Удосконалено: визначення поняття «контрасигнація», під яким запропоновано розуміти підписання акту глави держави, парламенту, уряду, органу місцевого самоврядування уповноваженим суб'єктом, що покладає на нього юридичну та/або політичну відповідальність за виконання акту та наділяє такий акт юридичною силою; систему основних принципів застосування контрасигнації, які мають бути нормативно закріпленими, з поділом їх на загально-правові, загальні принципи діяльності органів публічної влади, спеціальні. Дістали подальший розвиток положення щодо: залежності конституційно-правового закріплення контрасигнації від форми правління держави; моделі контрасигнації з виокремленням її видів, форм та типів за певними критеріями; гарантій здійснення контрасигнації з їх поділом на загальні (політичні, економічні, соціальні, ідеологічні) та спеціальні.^UThe paper is related to the complex research of the constitutional and legal institute of countersignature of the head of state and public authorities acts. Based on the conducted research for the first time: the periodization of the constitutional and legal consolidation of countersignature is highlighted, based on the allocation of stages in the formation and development of foreign constitutions; the classification of the grounds for applying countersignature into legal and factual ones is carried out, according to which the legal grounds are the provisions of existing normative legal acts regulating countersignature, and the actual grounds provide for the implementation of its purpose; it is proposed to define the regulatory motives for the use/non-use of countersignancy (strategic, functional-psychological, innovative, financial, specific) in order to prevent unjustified (groundless) implementation/non-implementation of countersignancy; an algorithm of the countersignature procedure is presented with the allocation of its stages. Improved: the definition of the concept of "countersignature", which is proposed to understand the signing of an act of the head of state, parliament, government, local self-government body by an authorized entity that imposes legal and/or political responsibility for the implementation of the act and gives such an act legal force; a system of basic principles for the application of countersignancy, which should be legally fixed, with their division into general legal, general principles of activity of public authorities, special. Received further development the provisions on: the dependence of the constitutional and legal consolidation of countersignature on the form of government of the state; models of countersignature with the allocation of its types, forms and types according to certain criteria; guarantees of implementation of countersignature with their division into general (political, economic, social, ideological) and special.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського