Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (271)Книжкові видання та компакт-диски (421)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАЛАН$<.>+<.>A=ВИКТОР$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Таланін І.Є. 
Механізм утворення і властивості ростових мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Є. Таланін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено новий загальний механізм утворення ростових мікродефектів, який грунтується на результатах численних експериментальних досліджень і концепції спільного існування вакансій та власних міжвузлових атомів кремнію поблизу температури кристалізації. За допомогою просвітлювальної електронної мікроскопії здійснено експериментальні дослідження знака деформації кристалічної гратки бездислокаційних монокристалів кремнію, яку викликають монокристали, що були вирощені за методами Чохральського та безтигельної зонної плавки за різних теплових умов росту. Вивчено процеси трансформації ростових мікродефектів у разі технологічних дій на кристали (термічної обробки, епітаксійного нарощування, іонної імплантації). Здійснено електрофізичні дослідження об'ємних кристалів та одержаних композицій. Показано, що агрегація точкових дефектів у вакансійно-міжвузловинному та міжвузловинному режимах росту кристалів за визначених теплових умов росту у процесі охолодження кристала може призводити до утворення вторинних дефектів - вакансійних октаедричних мікропор і міжвузловинних дислокаційних петель біля первинних киснево-вакансійних і вуглецево-міжвузловинних арегатів відповідно. Створено єдину класифікацію ростових мікродефектів, яка передбачає врахування картин їх розподілу залежно від швидкості росту кристалів малих діаметрів знака деформації кристалічної гратки, спричиненої певним дефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА334476

Рубрики:

      
2.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Таланова Ж.В. 
Стандартизація фахової підготовки з державного управління в країнах Північної Америки і Європи: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / Ж.В. Таланова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та практично-організаційні аспекти стандартизації підгототовки фахівців з державного керування в північноамериканських і західноєвропейських країнах, а також в Україні. Проаналізовано умови актуалізації проблеми стандартів і дійсний стан її розв'язання щодо освіти, зокрема вищої школи в галузі державного управління в міжнародному, регіональному та національному аспектах. Виявлено принципи, закономірності, тенденції формування та розвитку стандартів підготовки державно-управлінських кадрів у країнах Північної Америки та Західної Європи. На цій підставі науково обгрунтовано принципи, напрями та заходи стратегії вдосконалення вітчизняної системи стандартів у галузі освіти "Державне управління" за умов глобалізації, євроінтеграції та національної самоідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)012 р.Ц2 + Х819(4)012 р.Ц2 + Х819(4)012 р.Ц2
Шифр НБУВ: РА329499

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Таланін В.І. 
Утворення, трансформація та властивості ростових мікродефектів у напівпровідниковому кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.І. Таланін ; Зап. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання стосовно комплексоутворення точкових дефектів, класифікації та механізмів утворення ростових мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію, вирощених з використанням методів Чохральського та безтигельної зонної плавки. Проведено комплексні дослідження структурної досконалості кристалів і кремнієвих композицій залежно від умов їх формування, а також електрофізичні дослідження отриманих композицій. На підставі результатів експериментів розроблено узагальнений механізм утворення, росту і трансформації мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022
Шифр НБУВ: рА317160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Таланюк В. В. 
«Закономірності формування та біорозкладу зварних з'єднань біодеградабельних полімерів» / В. В. Таланюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена формуванню та дослідженню біорозкладу зварних з'єднань біодеградабельних полімерів ПГБ (полігідроксибутират), ПЛА (полілактид), їх суміші ПГБ/ПЛА та їх найбільш розповсюдженого модифікатора – синтетичного термопластичного еластомеру (ТПЕ) блок-кополімеру СЕБС (стирол-етилен-бутилен-стирольний каучук).У даній роботі досліджували особливості зварювання та біодеструкції зварних з'єднань двох найбільш досліджених біополімерів – полілактиду та полігідроксибутирату, а також їх найбільш розповсюдженого модифікатора – синтетичного термопластичного еластомеру (ТПЕ) блок-кополімеру СЕБС (стирол-етилен-бутилен-стирольний каучук). Експерименти з деградації зварних з'єднань біополімерів показали, що усі зварні шви з різною швидкістю, але розкладаються, що однак менше, особливо це суттєво для біополімеру ПГБ, швидкості деструкції вихідних біополімерів. Отримані результати дали можливість розробити технологічні рекомендації зі зварювання досліджуваних біополімерів ПГБ та ПЛА, які на сьогодні є найбільш розповсюдженими серед біополімерів та використовуються у промисловості, метою яких є формування структури їх зварних швів наближеної до вихідних біополімерів та, відповідно, аналогічними властивостями, зокрема здатністю до біодеструкції. Результати механічних випробувань та досліджень морфології зварних швів ТПЕ СЕБС дозволяють стверджувати, що ТПЕ СЕБС має достатню здатність до зварювання для використання як модифікатор ПГБ та ПЛА з точки зору формування їх якісних зварних з'єднань.^UThe thesis is devoted to the formation and research of biodegradation of the welded joints of biodegradable polymers PHB (polyhydroxybutyrate), PLA (polylactide), their mixtures PHB / PLA and their modifier, mainly synthetic thermoplastic elastomer (TPE) block copolymer SEBS (styrene-ethylene-butylene-styrene).In this work, the peculiarities of welding and biodegradation of the welds of two most studied biopolymers – PLA and PHB, as well as their modifier, mainly synthetic thermoplastic elastomer (TPE) block copolymer SEBS (styrene-ethylene-butylene-styrene rubber) have been investigated.Experiments on degradation of the biopolymer welds have shown that all welds decompose, but at different rates, especially significant less for the PHB biopolymer comparing to the basic materials. The reason of that is structurization of biopolymers (similar to synthetic polymers) with formation of a higher crystallininty inside the welded joints and longer decomposition process of their crystalline phase. The obtained results made it possible to develop technological recommendations for welding of the studied biopolymers PHB and PLA, which are currently the most common among biopolymers and used in industry, the purpose of which is to form the structure of the welds similar to the structure of the basic biopolymers and, accordingly, similar properties, such as ability to biodegradation.The results of mechanical tests and studies of the morphology of TPE SEBS welds suggest that TPE SEBS has sufficient welding ability to be used as a modifier of PHB and PLA in terms of the formation of their quality welds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Петренко М. В. 
Методи інтеграції гетерогенних бібліографічних даних / М. В. Петренко. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність дослідження зумовлена високою практичною цінністю розробки методів інтеграції та очищення гетерогенних бібліографічних даних для цифрового перетворення бібліотечної галузі України, а отже, кращого задоволення інформаційних потреб громадян. Актуальність підтверджується державною програмою та стратегіями України.Особливості роботи – дослідження проблем, виявлених у реальних даних публічних бібліотек м. Києва, відмінностей у даних, отриманих з різних джерел, та методів їх подолання.Проаналізовано вплив відсутності засобів уникнення візуально невидимих помилок на пошукову доступність та інтеграцію бібліографічних даних.Розкрито та описано особливості та закономірності використання бібліографічних даних у розробленій методиці.Розроблено нові унікальні методи: порівняння значень поля «Сторінки» (стійкий до різних підходів до визначення кількості сторінок); порівняння значень поля «Видавництво» (стійкий до використання різних типів скорочень); виявлення аномалій даних ISBN; мінімізації впливу аномалій даних поля ISBN на процес інтеграції даних.Описується 5-рівневий програмний комплекс, який був розроблений під час дослідження та автоматизує всі етапи роботи з розрізненими бібліографічними даними від отримання їх через всесвітню павутину, очищення, експериментів інтеграції та автоматичного створення інформаційних ресурсів для читачів.^UThe relevance of the study is due to the high practical value of developing methods of integration and purification of heterogeneous bibliographic data for the digital transformation of the library industry of Ukraine, and therefore better meet the information needs of citizens. The urgency is confirmed by the state program and strategies of Ukraine.Peculiarities of the work - research of the problems revealed in the real data of public libraries of Kyiv, differences in the data obtained from different sources, and methods of overcoming them.The influence of the lack of means to avoid visually invisible errors on search availability and integration of bibliographic data is analyzed.The peculiarities and regularities of the use of bibliographic data in the developed methodology are revealed and described.New unique methods have been developed: comparison of the values of the "Pages" field (resistant to different approaches to determining the number of pages); comparison of values of the field "Publishing house" (resistant to the use of different types of abbreviations); ISBN data anomaly detection method; method of minimizing the influence of data anomalies of the ISBN field on the data integration process.Describes a 5-level software package that was developed during the study and automates all stages of working with disparate bibliographic data from obtaining it through the World Wide Web, cleaning, integration experiments and automatic creation of information resources for readers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Таланін Д. С. 
Синтез та імплементація електронної системи автоматичного керування паливоподачею дизеля / Д. С. Таланін. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процеси функціонування електронної системи автоматичного регулювання частоти обертання колінчастого валу дизеля на сталих та перехідних режимах її роботи. Предметом дослідження є теоретичне обґрунтування методики синтезу та практичне впровадження алгоритмів програмного забезпечення електронного блоку керування, які відрізняються відкритістю, простотою реалізації, можливістю створення універсальних та мультиуніверсальних регуляторних характеристик роботи двигуна. Наукові дослідження, що проведені в роботі, базуються на фундаментальних положеннях в суміжних галузях науки та інженерії: електромеханіці, електроніці, програмуванні, гідродинаміці, теорії ДВЗ і теорії САК (система автоматичного керування) тощо.^UThe object of research is the processes of the electronic system functioning of automatic regulation of the crankshaft speed in the diesel engine to be on steady and transient modes of its operation. The subject of research is the theoretical substantiation of the synthesis method and practical implementation of software algorithms of the electronic control unit, which are open, easy to implement, the ability to create universal and multi-universal regulatory characteristics of the engine. The scientific researches carried out in this work are based on fundamental principles in related fields of science and engineering: electro mechanics, electronics, programming, hydrodynamics, internal combustion engine theory and the theory of SAC (automatic control system), etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ткаченко В. П. 
Підготовка керівників закладів освіти на основі компетентнісного підходу: досвід Сполученого Королівства / В. П. Ткаченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації проаналізовано досвід Сполученого Королівства щодо підготовки управлінців у сфері освіти. На основі аналізу змісту тренінгових програм для керівників закладів вищої та професійної освіти, стандартів для директорів шкіл в Англії, Шотландії, Північній Ірландії, Уельсі та змісту магістерських програм підготовки керівників закладів середньої освіти в університетах Сполученого Королівства виявлено тенденції та особливості підготовки керівників закладів освіти у Сполученому Королівстві; ідентифіковано основні компетентності, а також принципи і підходи, на основі яких здійснюється підготовка керівників закладів вищої, професійної та середньої освіти.З урахуванням досвіду Сполученого Королівства та національних напрацювань визначено концептуальні засади підготовки керівників закладів вищої та професійної освіти, розроблено й обґрунтовано модель підготовки керівників закладів середньої освіти. Сформульовано рекомендації щодо підготовки керівників закладів освіти в Україні на національному та інституційному рівнях.^UIn thesis the theoretical overview of the United Kingdom experience on training of heads in education sphere. On basis content analysis of training programmes for heads of higher and VET institutions, Standards for school headteachers in England, Scotland, Northern Ireland, Wales and the content of Masters programmes for educational managers in UK Universities was determined tendencies and peculiarities of the professional education for educational institution heads in the United Kingdom; identified generic competencies, principles and approaches that is based training of heads of higher education, VET and secondary education institutions. Considering the United Kingdom experience and national developments, the conceptual principles of the professional education of higher education and VET institutions heads have been determined. The model for the professional education of heads of secondary education institutions has been developed and substantiated. The recommendations for the professional education of educational institutions heads in Ukraine for the national and institutional levels have been formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського