Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (176)Книжкові видання та компакт-диски (404)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАРНАВСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Транспорт   
1.

Тарнавська Т.В. 
Методика навчання майбутніх диспетчерів керуванню повітряним рухом в екстремальних ситуаціях на міжнародних повітряних трасах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.В. Тарнавська ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення науковоі проблеми стосовно розробки методики навчання майбутніх диспетчерів керуванню повітряним рухом за екстремальних ситуацій на міжнародних повітряних трасах. Запропоновано як методологічну та теоретичну основу методики навчання використовувати системний підхід і сучасні психолого-педагогічні концепції. Визначено шляхи ефективного використання у навчальному процесі матеріалів розслідування авіаційних подій як найбільш вірогідного джерела пізнання мовної поведінки операторів особливо складних систем керування. На цій підставі розроблено експериментальну методику зазначеного навчання, яка базується на аналізі авіаційних подій. Значну увагу приділено формуванню професійно важливих якостей сучасного авіадиспетчера, високої мотивації та емоційної стійкості за екстремальних умов професійної діяльності. Основними складовими методики є методи активного навчання, а саме: аналіз авіаційних подій і конкретних ситуацій на підставі постановки проблемних завдань, ділові та рольові ігри. Ефективність методики перевірено шляхом проведення експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА358920

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тарнавська Л.В. 
Оптимізація післяоперційного періоду при хірургічному лікуванні хворих на генералізований пародонтит шляхом поєднаного використання етамзилату та куріозину: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.22 / Л.В. Тарнавська ; Івано-Франк. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит шляхом використання хірургічних методів і застосування експериментально та клінічно обгрунтованих препаратів - ранозагоювального засобу куріозину й ангіопротектора етамзилату. Уперше в експерименті на кролях проаналізовано результати позитивного впливу аплікацій куріозину на процес загоєння ран слизової оболонки порожнини рота. Розкрито високу ефективність комбінованої дії куріозину й етамзилату на динаміку загоєння операційної рани слизової оболонки альвеолярного відростка у хворих на генералізований пародонтит. На підставі клінічних, біохімічних, електронноімікроскопічних методів дослідження у клініці доведено значний позитивний терапевтичний ефект застосування етамзилату до операції та післяопераційних аплікацій куріозину, що сприяє зменшенню місцевої запальної реакції, покращанню кровопостачання й епітелізації в оперованих тканинах, нормалізації показників перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту в крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621 + Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА348465

Рубрики:

      
3.

Тарнавський Є.В. 
Поля завад та спостереження об'єктів над земною поверхнею у радіотехнічних системах сантиметрових та міліметрових хвиль: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Є.В. Тарнавський ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи побудови полів завад від земної поверхні для радіотехнічних систем (РТС) сантиметрового та міліметрового діапазонів з урахуванням рельєфу місцевості, наявності та типу рослинності. Розроблено та реалізовано метод відновлення рельєфу земної поверхні за ізолініями з використанням сплайн-функцій та усунення неоднорідностей за допомогою нелінійної гаусівської фільтрації. Уперше здійснено статистичний аналіз великомасштабних нерівностей для ділянок 10 - 20 км. Відповідно до проведеного статистичного аналізу нерівностей земної поверхні запропоновано просторову модель сигналу. Розроблено та реалізовано методи побудови карт багатопроменевого ослаблення сигналу та спостереження об'єктів для РТС з заданими характеристиками з урахуванням нерівності земної поверхні та рослинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З840.4 +
Шифр НБУВ: РА339348

Рубрики:

      
4.

Тарнавська Н.П. 
Профілактична діяльність вихователя приймальника-розподільника для неповнолітніх МВС України та психологічні засади її удосконалення: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Н.П. Тарнавська ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Показано можливості застосування психологічних знань у діяльності вихователів приймальників-розподільників для неповнолітніх (ПРН) МВС України. З метою підвищення ефективності профілактичної діяльності з попередження правопорушень неповнолітніх обгрунтовано вимоги до особистості вихователя приймальника-розподільника для неповнолітніх (ПРН). Встановлено психологічні особливості профілактичної діяльності вихователя ПРН за умов короткотривалого перебування неповнолітніх у ПРН. Розроблено методику вивчення діяльності вихователя ПРН, створено його професіограму та психограму відповідно до визначених критеріїв професійнозначущих якостей. Розглянуто психологічні особливості неповнолітніх, які утримуються у ПРН, як специфічні обставини, що визначають подальшу спрямованість діяльності вихователя. Здійснено функціонально-психологічний аналіз змісту та умов діяльності вихователя ПРН, охарактеризовано сучасний стан її правового регулювання. Обгрунтовано шляхи оптимізації й удосконалення профілактичної діяльності з попередження правопорушень неповнолітніми, як специфічного прояву прикладного застосування психологічних знань для конкретного напряму діяльності вихователя у системі органів внутрішніх справ. Визначено напрями та запропоновано моделі профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Розглянуто особливості психологічної допомоги неповнолітнім, які вчинили протиправні дії. Обгрунтовано необхідність удосконалення системи психолого-педагогічної підготовки та врахування вимог до особистості вихователя ПРН у процесі професійного відбору педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю947.3 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА349935

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Тарнавська А. О. 
Статусно-ролева диференціація у праві як прояв соціальної стратифікації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / А. О. Тарнавська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що право є складною ієрархічною системою, основними базисними конструкціями якої є правові статуси та ролі. Виявлено тісний зв'язок соціально-стратифікаційних явищ і таких правових явищ як правовий та юридичний статуси, а також правові та юридичні ролі. Акцентовано увагу на статусно-рольовій визначеності особи у правовому просторі, яка є її сутнісною характеристикою як соціальної істоти, оскільки статуси та ролі характеризують рівень інтегрованості особи в соціальне середовище. Висвітлено зміст і спрямованість основних міжнародно-правових документів і зміст чинного законодавства України щодо закріплення у них статусно-ролевої диференціації у праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.71 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА376561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тарнавський А.Б. 
Технологічні основи модифікації термопластів полівінілпіролідоном у в'язкотекучому стані: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / А.Б. Тарнавський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено метод модифікації полівінілпіролідоном (ПВП) поліамідів і полістиролу за допомогою змішування у в'язкотекучому стані та встановлено вплив складу сумішей, умов змішування на реологічні, технологічні й експлуатаційні властивості одержуваних матеріалів. Реологічні властивості сумішей поліамід - ПВП визначаються природою поліаміду та кількісним вмістом ПВП. У сумішах на основі полістиролу ПВП має властивості інертного доданку. В'язкопружні властивості розтопів залежать від вмісту ПВП, швидкості зсуву та температури. Показано залежність реологічних властивостей сумішей від вмісту вологи та умов їх приготування. Досліджено структурні особливості та визначено температури фазових переходів у сумішах з різним вмістом ПВП. Установлено вплив ПВП у сумішах на їх фізико-механічні, сорбційні та теплофізичні показники. На підставі проведених наукових і практичних досліджень установлено вплив вмісту ПВП на морфологію матеріалів залежно від методу змішування з сумішей поліамід - ПВП та полістирол - ПВП. Для підвищення сумісності між компонентами у сумішах полістирол - ПВП синтезовано компатибілізатори кополімерної будови. Розроблено основні технологічні стадії та встановлено оптимальні режими одержання сумішей з ПВП та процесу виготовлення виробів з модифікованих промислових термопластів за методом лиття під тиском і екструзією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.512 + Л710.512 + Л710.512
Шифр НБУВ: РА345430

Рубрики:

      
7.

Тарнавська Н.П. 
Управління конкурентоспроможністю суб'єктів господарювання на засадах інноваційного розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Н.П. Тарнавська ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 40 с. — укp.

Наведено результати дослідження теоретико-методологічних і практичних підходів до формування концепції управління конкурентоспроможністю суб'єктів господарювання на засадах інноваційного розвитку. Обгрунтовано теоретичні висновки щодо зміни природи конкуренції за умов k-суспільства, на підставі яких розглянуто суть конкурентоспроможності суб'єкта господарювання аспекті інноваційного ресурсу конкурентоспроможності, а управління конкурентоспроможністю на макро- та мікрорівнях - як інноваційний процес, який передбачає перегляд управлінської парадигми. Доведено доцільність акцентування управління конкурентоспроможністю на макрочинниках. Показано необхідність проведення інституціональних змін, які створюють потенціал і вектори розвитку конкурентного середовища. Розкрито суть інноваційного типу конкурентної поведінки. З використанням сформованого механізму дослідження трансформаційних процесів як особливого варіанта інституціональних змін і діалектики процесів конкуренції на товарних і фінансових ринках, а також ринку робочої сили розроблено концепцію управління конкурентоспроможністю суб'єктів господарювання, яку наведено як управлінську інновацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13-55 +
Шифр НБУВ: РА364746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Тарнавська К. П. 
Біологічні особливості і господарська цінність українських клонів яблуні (Malus domestica Borkh.) сорту Джонаголд в умовах Західного Лісостепу України. / К. П. Тарнавська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі наведено результати оцінювання біологічних особливостей і господарської цінності 20 українських спонтанних клонів сорту Джонаголд в умовах Західного Лісостепу України. Дослідження показали, що рослини більшості клонів на підщепі ММ.106 за параметрами належать до групи середньорослих. Найбільш адаптованими до умов Західного Лісостепу України виявилися клони ДП-14 і ДП-18. Комплексною стійкістю до збудників грибних хвороб відзначалися рослини ДП-6, ДП-12, ДП-13, ДП-14, ДП-15, ДП-17.Усі спонтанні клони є триплоїдами, формують пилок низької життєздатності (4 - 7%). Найвищу скороплідність виявили рослини клону ДП-14. Найврожайнішими у віці «ріст і плодоношення» виявилися клони ДП-1, ДП-7, ДП-15, ДП-17, ДП-18 та ДП-19. Високою товарністю, найпривабливішим виглядом, кращими смаковими якостями плодів та найвищою економічною ефективністю виробництва яблук виділилися клони ДП-1, ДП-3, ДП-17, ДП-18, ДП-19.Перспективними для виробничого випробування з подальшою реєстрацією у «Державному реєстрі сортів рослин …», як придатні для поширення в Лісостепу України, визнано клони ДП-14, ДП-17, ДП-18 і ДП-19, для використання в селекції як джерела певних ознак – ДП-3, ДП-5, ДП-8, ДП-11, ДП-13, ДП-14, ДП-16, ДП-17, ДП-18 і ДП-20.^UIn the dissertation the evaluation results of biological peculiarities and economic value of 20 Ukrainian spontaneous clones (the Jonagold variety) in Western forest-steppe of Ukraine are presented, which showed that plants of most clones on the substrate MM.106 by parameters belong to the medium-growing. The clones of the DP-14 and the DP-18 were the most adapted to Western Forest-steppe of Ukraine. ). Plants of the clones DP-6, DP-12, DP-13, DP-14, DP-15 and DP-17 displayed the complex resistance to pathogens.All spontaneous clones are triploids, forming low-viability pollen (4-7%). The plants of the DP-14 clone were found to have the highest transplantation rate. The highest yields at the age of "growth and fruiting" formed plants DP-1, DP-7, DP-15, DP-17, DP-18 and DP-19. The high marketability, the most attractive appearance, the best taste qualities of fruits and economic efficiency of fruit production were allocated clones DP-1, DP-3, DP-17, DP-18, DP-19.Prospects for registration in the State Register of Plants ..., as suitable for distribution to the Forest-Steppe of Ukraine, recognized clones DP-14, DP-17, DP-18 and DP-19, for use in breeding as a source of certain features - DP-3, DP-5, DP-8, DP-11, DP-13, DP-14, DP-16, DP-17, DP-18 and DP-20.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Тарнавська І. О. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні / І. О. Тарнавська. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є результати інформаційно-аналітичної діяльності в секторі євроінтеграційних процесів: складові євроінтеграційного спрямування зовнішньої та внутрішньої політики, меседжі публічної та культурної дипломатії, матеріали української діаспори, українських неурядових організацій і аналітичних центрів в Україні та за кордоном, складові зовнішнього іміджу України, а також тексти медійних каналів США, Британії, Франції, Німеччини та України за 2013– 2018 рр. Метою дослідження є виявлення та комплексний аналіз особливостей інформаційно-аналітичного забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні.Методи дослідження. Для досягнення мети й ефективного вирішення завдань дисертації під час вивчення теоретичних засад інформаційно-аналітичної діяльності використано: загальнонаукові методи: емпіричного пізнання, структурнофункціонального аналізу, узагальнення та абстрагування, моделювання, класифікації та структурування; практичні методи: моніторинг, компаративний та кількісний контент-аналіз, комунікативно-інтерпретативний метод, data mining та лінгвістичний аналіз. У роботі виявлено та комплексно проаналізовано особливості інформаційно-аналітичного забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні, складові інформаційно-аналітичного забезпечення зовнішньополітичної діяльності, інформаційно-аналітичну діяльність та роботу як складові зовнішньої та внутрішньої політики держави, вивчено механізми вибудовування іміджевої політики України з огляду на європейський вектор розвитку та євроінтеграційне спрямування зовнішньої та внутрішньої політики держави, проаналізовано та здійснено спробу побудувати типологічну структуру каналів поширення євроінтеграційних ідей. Новітність нововпроваджуваного зумовлена утворенням системного підходу та аналізом процесу інформаційно-аналітичного супроводу євроінтеграційних процесів в Україні.Результати дослідження можуть бути використані не лише в навчальному процесі під час викладання дисциплін, пов'язаних з аспектами теорії та історії соціальних комунікацій, або для поглиблення тих чи інших аспектів подальших наукових досліджень, а й у практичній діяльності під час розробки стратегій інформаційної діяльності України на зовнішньому та внутрішньому рівнях.^UThe object of the research is the results of the information and analytical activity in the European integration sphere: components of the European integration direction of foreign and home policy, public and cultural diplomacy messages, materials of the Ukrainian diaspora, Ukrainian non-governmental organizations and think tanks in Ukraine and abroad, components of the external image of Ukraine, materials of the American, British, French, German and Ukrainian media over the period of time from 2013 till 2018. The purpose of the study is to identify and comprehensively analyze the features of information and analytical support of the European integration processes in Ukraine.Research methods. To achieve the goal and find effective solutions to the raised issues in the dissertation during the study of theoretical foundations of information and analytical activity, we used: general scientific methods: empirical cognition, structural and functional analysis, generalization and abstraction, modeling, classification and structuring; practical methods: monitoring, comparative and quantitative content analysis, communicative and interpretative method, data mining and linguistic analysis.The theoretical significance of this dissertation comprises the work on the peculiarities of information and analytical support of European integration processes in Ukraine, components of information-analytical support of foreign policy, an information-analytical activity, the work as the components of the external state, internal and external mechanisms, the image policy of Ukraine in the framework of the European development vector and the European integration of foreign and domestic state policy. An attempt was made to build a typological structure of channels of dissemination of European integration ideas. The novelty of the newly introduced is conditioned by the formation of a systematic approach and analysis of the process of information and analytical support of European integration processes in Ukraine.The results of the study can be used not only in the educational process during academic courses related to aspects of the theory and history of social communications, or to deepen certain aspects of further scientific research, but also in practical activity during the development of strategies for information activities in Ukraine at the external and internal levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Тарнавський Р. Б. 
Народознавство у Львівському університеті наприкінці ХІХ – в першій половині ХХ ст.: контексти, дискурси, наукові зв'язки. / Р. Б. Тарнавський. — Б.м., 2020 — укp.

На основі широкого кола архівних джерел та наукової літератури, вперше в українській історіографії комплексно охарактеризовано розвиток народознавства (етнографії, етнології, антропології, фольклористики, мистецтвознавства) у Львівському університеті впродовж 1895–1947 рр. Проблематику висвітлено крізь призму трьох дискурсів – інституційного, навчального та наукового, що дозволило рівномірно представити різні аспекти народознавчих студій в університетському просторі – від формування наукового світогляду викладачів та організації підрозділів до різноманітних аспектів навчально-наукового процесу.^UBased on a wide range of archival sources and scientific literature, for the first time in Ukrainian historiography the development of Folk Studies (including ethnography, ethnology, anthropology, folklore and folk art) at Lviv University during 1895–1947 was characterized in its full complexity. The topic of the scientific work is explored using issue-specific chronological approach through the prism of different contexts, discourses and scientific connections.While describing the contexts, the author analyzed general principles of activity of Lviv University in the late 19th – first half of the 20th century with the emphasis on the peculiarities on different stages of this period and on factors that shaped these peculiarities, such as political situation on the Western Ukrainian territories, educational reforms etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Тарнавський В. А. 
Удосконалення фіскального механізму сільськогосподарськогоземлекористування: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / В. А. Тарнавський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено теоретичним основам, обґрунтування науково-методичних засад, а також розроблення практичних рекомендацій щодо удосконалення фіскального механізму сільськогосподарського землекористування.Запропоновано поняття «фіскальний механізм сільськогосподарського землекористування» – це сукупність державних важелів та інструментів, що впливають на процес використання людиною інтегрального потенціалу сільськогосподарської території з метою зменшення економічних коливань та забезпечення сталого розвитку.Рекомендовано удосконалення фіскального механізму щодо збалансованості сільськогосподарського землекористування, які, на відміну від існуючого передбачають зміну схеми розподілу податкового навантаження шляхом залучення фінансових ресурсів до цільового фонду.Здійснено аналіз фіскальних платежів сільськогосподарського землекористування, як елементів економічних важелів та інструментів сільськогосподарського землекористування, визначено їх обсяги й структуру у доходах місцевих бюджетів України. Запропоновані заходи фіскального механізму сільськогосподарського землекористування, які спрямовані на підвищення ефективності та поліпшення агроекологічного стану земель, створення стійких орендних відносин і заохочення сільськогосподарських товаровиробників до використання екологічно сталих технологій. Удосконалено систему важелів земельної політики, а саме – формування показників сільськогосподарського виробництва, що дає змогу оцінити якість заходів за допомогою кореляційного взаємозв’язку із обсягами виробництва валової продукції та іншими видами продукції сільськогосподарського виробництва, що є потужною аналітичною базою для оцінювання ефективної діяльності сільськогосподарських підприємств.Обґрунтовано, що збалансований розвиток сільськогосподарського землекористування можливий тільки за наявності та створення агроекосистем, що здатні витримувати сучасне антропогенне навантаження. Виконання комплексних організаційних, правових, еколого-економічних та інших заходів, що передбачені стратегічними цілями, дасть змогу припинити процеси деградації природних ресурсів та підвищити еколого-економічну ефективність сільськогосподарського землекористування та агропромислового комплексу загалом. Розв’язувати окреслені проблеми слід комплексно, шляхом підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва через збалансоване використання природно-ресурсного потенціалу агросфери; зменшення негативного впливу на довкілля внаслідок ведення сільськогосподарської діяльності; ресурсощадження та зменшення енергоємності сільськогосподарського виробництва; збалансоване використання та охорону земель сільськогосподарського призначення; забезпечення техногенно-екологічної безпеки життєдіяльності людини шляхом дотримання екологічно допустимих рівнів сільськогосподарського землекористування; створення та підтримання повноцінного життєвого середовища й усунення регіональних відмінностей в умовах життєдіяльності.Запропоновані заходи спрямовані на покращення фіскального механізму сільськогосподарського землекористування та забезпечення його ефективності щодо досягнення цілей необхідно впровадити комплексну систему заходів, які охоплюють різні аспекти сільського господарства. Модернізація системи планування, обліку й контролю на основі новітнього програмного забезпечення та геоінформаційних систем дасть змогу забезпечити точніше і ефективніше відстеження сільськогосподарського виробництва і використання земельних ресурсів. Удосконалення державної політики у фіскальному регулюванні сільськогосподарського землекористування і системи реалізації продукції важливе для створення сприятливих умов для розвитку галузі. Ефективне фіскальне регулювання, яке враховує потреби сільськогосподарських товаровиробників і сприяє їхньому стабільному функціонуванню, може позитивно вплинути на розвиток сільського господарства. Використання сучасних дієвих форм організації виробництва та управління, а також методів підготовки кадрів для аграрної сфери, сприятиме підвищенню ефективності виробництва і покращанню управлінських процесів у сільському господарстві. Екологізація сільськогосподарського виробництва, відновлення родючості ґрунтів і використання ресурсоощадних та енергоощадних технологій мають велике значення для сталого розвитку галузі. Ці заходи допомагатимуть зменшенню негативного впливу сільського господарства на навколишнє середовище та забезпеченню екологічної стабільності. Оновлення матеріально-технічної бази сільськогосподарських товаровиробників є необхідною умовою для підвищення продуктивності та ефективності виробництва. Постійне вдосконалення технічного оснащення та забезпечення сільськогосподарських підприємств сучасними ресурсами дасть можливість покращити якість і кількість сільськогосподарської продукції. Усі запропоновані заходи в сукупності сприятимуть розвитку сільського господарства, підвищенню його ефективності та забезпеченню стійкого розвитку галузі.^UThe dissertation is devoted to the theoretical foundations, substantiation of the scientific and methodological foundations, as well as the development of practical recommendations for improving the fiscal mechanism of agricultural land use.In the process of scientific research, the evolution of economic views of foreign and domestic scientists, the concept of fiscal regulation is summarized. The proposed concept of "fiscal regulation of agricultural land use" is a set of state levers and tools that affect the process of human use of the integral potential of the agricultural territory in order to reduce economic fluctuations and ensure sustainable development.It is proposed to improve the fiscal mechanism regarding the balance of agricultural land use, which, unlike the existing one, provides for a change in the tax burden distribution scheme by attracting financial resources to the target fund.The analysis of fiscal payments of agricultural land use as elements of the fiscal mechanism of agricultural land use was carried out, their volumes and structure in the revenues of local budgets of Ukraine were determined.The proposed measures of fiscal regulation of agricultural land use are aimed at increasing the efficiency of agricultural land use by improving the agro-ecological condition of lands, creating sustainable lease relationships and encouraging agricultural producers to use environmentally sustainable technologies. The system of levers of land policy has been improved, namely, the formation of indicators of agricultural production, which makes it possible to assess the quality of correlation measures with the volume of production of gross products and other types of agricultural products, which is a powerful analytical base for evaluating the effective activity of agricultural enterprises.It is substantiated that the balanced development of agricultural land use is possible only with the presence and creation of agroecosystems capable of withstanding the modern anthropogenic load. The implementation of complex organizational, legal, ecological and economic and other measures provided for by strategic goals will make it possible to stop the processes of degradation of natural resources and increase the ecological and economic efficiency of agricultural land use and the agro-industrial complex as a whole.The outlined problems should be solved comprehensively, by increasing the efficiency of agricultural production through the balanced use of the natural resource potential of the agrosphere; reducing the negative impact on the environment as a result of conducting agricultural activities; resource conservation and reduction of energy intensity of agricultural production; balanced use and protection of agricultural lands; ensuring technogenic and ecological safety of human life by observing ecologically permissible levels of agricultural land use; creation and maintenance of a full-fledged living environment and elimination of regional differences in living conditions.The proposed measures are aimed at improving the fiscal regulation of agricultural land use and ensuring its effectiveness. To achieve these goals, it is necessary to implement a comprehensive system of measures that cover various aspects of agriculture. Modernization of the planning, accounting and control system based on the latest software and geo-information systems will allow for more accurate and efficient tracking of agricultural production and use of land resources. Improving the state policy in the fiscal regulation of agricultural land use and the system of product sales is important for creating favorable conditions for the development of the industry.Effective fiscal regulation, which takes into account the needs of agricultural producers and promotes their stable functioning, can positively affect the development of agriculture. The use of modern effective forms of organization of production and management, as well as methods of training personnel for the agricultural sector, will contribute to increasing production efficiency and improving management processes in agriculture. Greening of agricultural production, restoration of soil fertility and the use of resource-saving and energy-saving technologies are of great importance for the sustainable development of the industry. These measures will help reduce the negative impact of agriculture on the environment and ensure environmental stability. Updating the material and technical base of agricultural producers is a necessary condition for increasing productivity and production efficiency.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського