Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (141)Книжкові видання та компакт-диски (304)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ТИМОФЄЄВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Тимофєєв В.І. 
Моделювання субмікронних компонентів інтегральних схем на сполуках $Eroman bold {A sup III B sup V }: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.01 / В.І. Тимофєєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 40 с. — укp.

Науково обгрунтовано математичні моделі фізичних процесів і субмікронних ефектів у сучасних транзисторних структурах та інтегральних схемах міліметрового діапазону довжини хвиль, з використанням яких розроблено перспективні гетеробіполярні транзистори з заданими параметрами та характеристиками, а також компоненти та інтегральні пристрої на їх основі та субмікронні транзистори з бар'єром Шотткі та гетероселективним легуванням. Удосконалено технології виготовлення зазначених приладів. Проаналізовано, узагальнено та сформульовано фізичні особливості та ефекти, властиві субмікронним структурам з розмірами, порівняними з довжиною вільного пробігу електронів. Обгрунтовано та створено ієрархічний ряд математичних моделей різного рівня. Визначено функціональні особливості субмікронних приладів та умови застосованості їх моделей до завдань адаптивного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-03 +
Шифр НБУВ: РА334410

Рубрики:

      
2.

Тимофєєв Ю.Е. 
Організаційні структури корпоративних холдингових груп у житловому будівництві в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Ю.Е. Тимофєєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію інтегрованої системи (ІС) "Корпоративна холдингова група (КХГ) - Система організації іпотечного будівельного інвестування (СОІБІ)", базуючись на якій створено: загальну модель ІС "КХГ - СОІБІ", цільову модель ефективності ІС "КХГ - СОІБІ", організаційно-функціональну модель КХГ, структурно-організаційну модель СОІБІ. Запропоновано алгоритм побудови структури управління КХГ за функціями (разом зі структурними рішеннями, розробленими на його основі) й методику структурно-функціонального проектування та управління СОІБІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245 + У9(4УКР)315.441.21 +
Шифр НБУВ: РА340294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тимофєєв Д.В. 
Розвиток методів оцінки конкурентоздатності техніки на стадії її проектування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Д.В. Тимофєєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні аспекти удосконалення та розвитку методів оцінки конкурентоздатності техніки на стадії створення й розробки її конструкції. Запропоновано нове трактування формування конкурентоздатності техніки за період її життєвого циклу. Розроблено методичні засади матричного підходу до динамічної оцінки й аналізу конкурентоздатності техніки за її властивостями ресурсоощадження та задоволення конкретних потреб. Розвинуто методи визначення й оптимізації показників конкурентоздатності техніки на етапі проектування та оцінки її рівня на підставі прогнозування потенційного обсягу продажу техніки. Запропоновано основні складові відповідної системи оцінки конкурентоздатності техніки на ранній стадії життєвого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-82-13 +
Шифр НБУВ: РА339821

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тимофєєва Т.О. 
Розробка механізму щодо забезпечення економічної безпеки залізничного транспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.О. Тимофєєва ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки механізму забезпечення економічної безпеки залізничного транспорту. Проаналізовано основні дослідження вчених щодо цієї проблеми. Визначено суть основних понять щодо визначення економічної безпеки. На підставі аналізу існуючих теоретичних і методичних підходів розкрито основні напрямки стосовно визначення механізму підвищення рівня економічної безпеки. Проаналізовано роботу залізничного транспорту України з 1991 по 2007 рр. Визначено фактори, які негативно впливають на роботу даного транспорту. Розроблено методичні основи щодо механізму підвищення рівня його економічної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-995 +
Шифр НБУВ: РА365595

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тимофєєв Р.Г. 
Розробка технології міцних вин з використанням етилового спирту виноградного походження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / Р.Г. Тимофєєв ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 17 с.: табл.: табл.: табл.: табл. — укp.

Встановлено, що сировинна база України шляхом вироблення спирту з вторинних ресурсів виноробства може забезпечити до 20 % потреби в етиловому спирті, що потрібен для отримання міцних вин. Науково обгрунтовано раціональну технологію підготовки виноградних спиртів і основні вимоги до спирту виноградного для застосування у виробництві міцних вин. Запропонований фізико-хімічний механізм очищення спирту виноградним сім'ям. Встановлено закономірності трансформації леткого комплексу міцних вин в процесі термообробки і короткочасної витримки у разі застосування виноградних неректифікованих спиртів, що дозволило обгрунтувати режими і параметри технології міцних ординарних вин на їх основі. Розроблено математичний апарат і пакет прикладних програм моделювання, проектування і оптимізації складу купажних напоїв. Розроблено, затверджено і випробовано у виробництві нормативні і технологічні документи, що регламентують виробництво обробленого виноградного спирту і двох марок міцних вин на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.23-3

Рубрики:

      
6.

Тимофєєва І. С. 
Семантико-синтаксична структура речень з предикатами фізичного стану особи: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. С. Тимофєєва ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше в українському мовознавстві охарактеризовано семантичний потенціал речень з предикатами фізичного стану особи з позицій парадигматики та синтагматики. Проведено розмежування предикатів фізичного й емоційного стану, предикатів стану, процесу та дії. Вивчено семантичні ознаки фатальності, сугестії, трансцендентності, впливом яких пояснюється вживання безособових речень в українській мові. Встановлено, що завдяки полісемії предикат стану може визначати фізичний, психічний, емоційний і інші стани. Проаналізовано оцінний компонент семантики речень з предикатами фізичного стану, виявлено взаємодію дескриптивної й оцінної структур. Визначено й описано структурні та синтаксичні різновиди моделей проаналізованих речень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221
Шифр НБУВ: РА379582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тимофєєв О. О. 
Тлумачення податково-правових норм: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. О. Тимофєєв ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 17 с. — укp.

Розкрито значення та причини, сутність й особливості тлумачення податково-правових норм. З'ясовано зміст і структуру процесу тлумачення, виявлено особливості його стадій, визначено об'єкт і предмет правоінтерпретаційної діяльності у сфері оподаткування. Здійснено класифікацію тлумачення у податковому праві та розкрито специфіку окремих видів правоінтерпретаційної діяльності щодо оподаткування. Проаналізовано сутність податкових розв'язань, що надаються органами державної податкової служби України. З'ясовано правову природу тлумачення норм податкового права, що здійснюються Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Розглянуто практику тлумачення податково-правових норм Європейським судом з прав людини. Проведено порівняння національного та зарубіжного законодавства, що регулює здійснення інтерпретаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-383
Шифр НБУВ: РА377869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Тимофєєв С.С. 
Удосконалювання технології фінішної обробки деталей двигунів з метою підвищення працездатності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / С.С. Тимофєєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено умови роботи та причини виходу з ладу деталей циліндро-поршневої групи дизелів. Виконано аналіз існуючих технологій нанесення зносостійких покриттів. Установлено, що гальванічний спосіб разом з фосфатуванням не завжди забезпечує задану працездатність деталей. Конкрентизовано математичну модель залежності експлуатаційних властивостей пари тертя гільза - циліндр-поршневе кільце від технології їх виготовлення. Запропоновано та розроблено новий технологічний процес поверхневого зміцнення такої пари. Для забезпечення високих антифрикційних властивостей покриття цей процес рекомендовано здійснювати в одному технологічному циклі, а саме: попереднє активування поверхні та нанесення покриття у насичуючому середовищі перегрітої пари водяного розчину алюмофосфатних солей. Установлено, що склад покриття змінюється залежно від параметрів технологічного процесу. Новий технологічний процес може здійснюватися за використання модернізованого серійного устаткування. Здійснено комплекс експериментальних досліджень поверхневого шару зразків деталей та встановлено взаємозв'язок між властивостями покриття та їх працездатністю. Розроблено практичні рекомендації щодо створення та впровадження нової технології поверхневої обробки, удосконалено технологію виготовлення деталей циліндро-поршневої групи дизелів. Розроблено новий технологічний процес, що забезпечує задану якість робочих поверхонь деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О155.4-061/-069 +
Шифр НБУВ: РА345220

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Тимофєєва О.В. 
Фізична модель ендоцитозу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.В. Тимофєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Базуючись на фундаментальних фізичних принципах та уявленнях про автоколивальний хімічний процес релаксаційного типу, сформульовано фізичну модель ендоцитозу, згідно з якою об'єм клітини, яка здійснює ендоцитоз, спочатку повільно зростає, а потім швидко зменшується. Під час зростання об'єму клітини в її цитоплазматичній мембрані виникає ізотропний натяг, який за визначених умов призводить до утворення у мембрані білкового домену. З'ясовано, що у процесі наступної стадії швидкого зневоднення клітини в області домену, що утворився за попередньої стадії, утворюється інвагінація, відокремлена від основної частини мембрани вузьким, нестабільним щодо теплових флуктуацій, перешийком. Уперше обгрунтовано можливість здійснення механізму спряження, який раніше не розглядався, між скалярними біохімічними реакціями, що відбуваються всередині клітини та векторним процесом трнасмембранного переносу речовин ззовні в клітину. За методом світлової мікроскопії досліджено особливості гіпотонічного лізису гепатоцитів щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*715.731 +
Шифр НБУВ: РА338967

Рубрики:

      
10.

Кутова О. Ю. 
Біомолекулярні і хімічні сенсори на основі кремнієвих польових структур / О. Ю. Кутова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.17 - біологічні та медичні прилади і системи. – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Київ, 2019.Дисертаційна робота присвячена комплексному вивченню, аналізу характеристик, удосконаленню методів аналізу та розробленню сенсорних пристроїв на основі кремнієвих польових структур для детектування хімічних та біомолекулярних сполук. Запропоновано кілька модифікацій сенсорів на основі кремнієвих польових структур для детектування водних розчинів органічного (С-реактивний білок, бета-лактоглобулін) та неорганічного походження (Н2О2, NaCl) та визначення рівня рН. Для створення сенсора рН використано МДН-транзистор з підзатворним діелектриком СеО2. Удосконалено методику вимірювання рівня рН та встановлено чутливість розробленого сенсора на рівні 58,5 мВ/рН, а стабільність результатів ~98,65%. Для сенсора Н2О2 у якості робочої поверхні використано тильну сторону МДН-транзистора з пористим кремнієм та наночастинками Рt, як каталізатора перекису водню, що дозволило підвищити його чутливість майже на 30%. Вперше запропоновано багатошарову структуру для детектування С-реактивного білка, використовуючи сенсор на базі ІСПТ з СеО2 у якості підзатворного діелектрика та встановлено поріг детектування на рівні 0,1 мг/л, чутливість 290 мВ/(мг/л), а для дослідження необхідність лише 20 мкл реагенту та близько 1 хв. часу. Запропоновано сенсор з нанокристалічним СеО2 з удосконаленою методикою вимірювання для динамічного аналізу білка бета-лактоглобуліну та ідентифікувати його наявність всього лише за кілька хвилин.^UPh.D. thesis on specialty for candidate's degree of technical science 05.11.17 – biological and medical devices and systems. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”, Kyiv, 2019. This work is dedicated to learning in complex, analyzing the characteristics of sensor's structures based on silicon field effect structures, improving the methods of analysis and fabrication of such structures for chemical and biomolecular compounds detections. Several sensors modifications based on silicon field effect structures for the detection of aqueous solutions of organic (C-reactive protein, beta-lactoglobulin) and inorganic medium (H2O2, NaCl) was proposed in this manuscript. Also, pH-sensor was proposed. To create a pH sensor, a MOSFET transistor with a subgate dielectric CeO2 was used. The pH sensitivity of the sensor was practically close to the maximum possible – 58.5 mV/pH, and the stability of the results was ~ 98.65%. For the H2O2 sensor, the rear side of MOSFET in combination with the hydrogen peroxide catalyst was used as a working area. The use of a porous structure (was formed by metal-assisted chemical etching) in combination with Pt nanoparticles, as a catalysts of H2O2, has allowed to increase sensitivity of the sensor by almost 30%. For the first time, a multilayer structure for the C-reactive protein detection was proposed, using a sensor based on the CeO2 ISFET as a sudgate dielectric. The developed sensor has the limit of detection at 0.1 mg/L and the sensitivity at 290 mV/(mg/L). For this analysis only 20 μl of the reagent and about 1 min of time are needed. Sensor's structure with cerium dioxide gate dielectric with improving detection method for the dynamic investigation of beta-lactoglobulin, the main milk allergen, was proposed and developed. The existing method requires a long time (~1,5 hours), and the proposed method allows identifying the presence of beta-lactoglobulin in just a few minutes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Порєва Г. С. 
Методи аналізу звуків легень для оцінки стану дихальної системи людини / Г. С. Порєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній темі обробки та аналізу звуків легень людини з метою отримання діагностично цінних параметрів для використання їх як самостійних критеріїв оцінювання стану дихальної системи людини і як вхідних аргументів класифікаторів.З метою отримання параметрів звуків дихання та інформації про стан бронхолегеневої системи людини запропоновано проводити три етапи аналізу звуків легень: попередня обробка, безпосередньо аналіз сигналів і класифікація.На етапі попередньої обробки запропоновано удосконалений метод знаходження та вилучення перешкоджаючих артефактів в сигналах звуків легень та метод розбиття сигналів на дихальні фази вдиху-видиху. Запропоновано удосконалену імітаційну модель портативного реєструючого комплексу.Для знаходження діагностично цінних властивостей звуків легень розроблено новий метод на основі використання математичного апарату статистики вищих порядків, а саме розрахунку біспектральних функцій, параметричного біспектру, функцій бікогерентності, коефіцієнтів асиметрії та ексцесу. Знайдено нові закономірності між розрахованими параметрами, які свідчать про стан дихальної системи людини.Запропоновано використання трьох видів класифікаторів, визначено вхідні аргументи для їх роботи, що дають найкращі показники. Запропоновано і описано загальну структуру діагностичного програмного комплексу, результатом роботи якого є рекомендації щодо стану бронхолегеневої системи людини.Ключові слова: бікогеренція, біспектр, бічастоти, звуки легень, класифікатор, коефіцієнт асиметрії, коефіцієнт ексцесу, машинне навчання, спектри вищих порядків.^UThe thesis is devoted to the actual topic of human lung sounds processing and analysis in order to obtain diagnostically valuable parameters. These parameters are used both as stand-alone criteria for assessing the state of the human respiratory system, and for using them as input arguments of classifiers to automate decision making for certain diseases.In this thesis important scientific and technical task was solved: improving the methods of lung sounds' preprocessing and their analysis for finding new diagnostically valuable parameters of lung sounds on the basis of mathematical apparatus of higher order statistics used for the classification of bronchopulmonary diseases. The advanced method for the initial processing of lung acoustic signals is described. This method is based on the filtering of noise signals caused by random environmental interference and deficiencies in the recording tool. The use of this method improves the quality of the lung sound signals to further obtain the informatively valuable parameters of lung sounds. This method is based on bidirectional filtering and helps to get rid of random bursts in the test signal.The method of separating individual breathing cycles in lung sounds is based on the allocation of respiratory cycles by means of spectral-temporal analysis of the incoming audio signal, synthesis of the main reference signal that simulates respiratory activity. Method of differentiation of normal and pathological respiratory noise based on the analysis of third-order cumulative functions and bispectral functions. In addition, the method of differentiation of crackling sounds and wet fine bubbling wheezes is also proposed. The developed method of diagnosing chronic obstructive pulmonary disease (COPD) and chronic bronchitis based on an iterative approach to find diagnostically valuable parameters of lung sounds, such as values of bispectrum and their corresponding frequencies, values of bicoherence functions and their corresponding frequencies, skewness and kurtosis coefficients is proposed in the thesis. This method also analyzes the parametric bispectrum. Some relationships and patterns between the group of these parameters and the corresponding category of the respiratory system state are determined. Different classifiers were examined with a different set of input arguments. Thus, the analysis determined that the best results were obtained using three classifiers: the support vector method, the decision tree, and neural networks. It was found that the best results were obtained by applying seven parameters of lung sounds obtained from higher order spectra. The general structure of the developed diagnostic software complex to provide an automated initial recommendation and a brief description of all stages of complex work are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського