Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (747)Книжкові видання та компакт-диски (557)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=ТИМЧЕНК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тимченко О.В. 
Аутоагресивна поведінка працівників органів внутрішніх справ України (соціально-психологічні детермінанти виникнення, методи превенції та профілактики): Автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Тимченко ; МВС України. Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено природу аутоагресивної поведінки працівників органів внутрішніх справ, визначено її структуру, причини та приводи. На основі аналізу випадків самогубств працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України за 1996 - 2000 рр. складено соціально-демографічний портрет суїцидента. Визначено та класифіковано соціально-психологічні причини та приводи суїцидальної поведінки працівників ОВС. Розроблено систему превентивно-профілактичних заходів щодо запобігання аутоагресивній поведінці працівників міліції. Запропоновано алгоритм діяльності практичного психолога щодо попередження аутоагресивної поведінки працівників міліції, який складається з прогнозування, превенції та психопрофілактики. Уточнено систематизацію поглядів щодо проблеми самогубств в контексті основних наук про людину. Поглиблено сучасні уявлення про ефективні методи і форми виявлення, профілактики і корекції аутоагресивної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 + Ю937-953.6 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА327941

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Тимченко І.В. 
Вдосконалення системи комп'ютеризованого екологічного моніторингу перевантаження шкідливих рідин в акваторіях морських портів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / І.В. Тимченко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення екологічної безпеки функціонування морських портів шляхом вдосконалення та впровадження системи комп'ютеризованого екологічного моніторингу перевантаження шкідливих рідин (ПШР). Показано, що вона функціонує в режимі екологічного контролю процесів перевантаження та дозволяє формувати заходи з забезпечення екологічної безпеки на етапі запобігання аварійній ситуації та приймати рішення з ліквідації аварійних розливів нафти у реальному часі. Сформовано комплексний критерій екологічної небезпеки процесів ПШР на основі системного підходу й удосконалено механізм оптимального розподілу ресурсів за умов вибору заходів з забезпечення екологічної безпеки з урахуванням даного критерію. Запропоновано критерій оптимізації процесів поповнення, зберігання та розвантаження нафти та нафтопродуктів у акваторіях морських портів з урахуванням екологічних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,022 + Б1 в641.8,022 + О486.404
Шифр НБУВ: РА375158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тимченко Ю. О. 
Вербалізація простору в новелах М. Коцюбинського (у контексті українського мовно-літературного процесу кінця ХІХ - початку ХХ ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. О. Тимченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано художні тексти М. Коцюбинського з погляду мовної картини світу письменника. Розглянуто мовні особливості вербалізації простору в новелах письменника в контексті української новелістики кінця XIX - початку XX ст. Вперше окреслено мовні засоби вираження імпресіоністичного сприймання в художньому тексті письменника. Висвітлено особливості творчого методу автора, виокремлено новаторські засоби змалювання простору, розширено уявлення про роль і місце письменника в контексті українського мовно-літературного процесу кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-334 + Ш5(4УКР)5-4 Коцюбинський М. М. 534
Шифр НБУВ: РА375500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тимченко Р. В. 
Взаємовідносини Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки (листопад 1918 - квітень 1920 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Р. В. Тимченко ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918 - 1920 рр., визначено передумови та причини об'єднавчого процесу, охарактеризовано події, пов'язані з умовами укладання Акту злуки, проведено їх оцінювання. Розкрито основні організаційні заходи з втілення ідей соборної єдності України в економічній, політичній і військовій сферах, висвітлено розбіжності в зовнішньополітичних орієнтаціях політичних лідерів УНР і ЗУНР. Проаналізовано спільну боротьбу українських армій у Наддніпрянщині. Визначено мотиви та наслідки укладання договорів лідерами УНР і ЗУНР з Добрармією та Польщею. На підставі відомостей, одержаних у ході дослідження, з'ясовано причини та наслідки нереалізованості об'єднавчих зусиль УНР і ЗУНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + Т3(4УКР3)612-32
Шифр НБУВ: РА377747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Тимченко Н.М. 
Вплив температури та складу середовища на фетальний гемоглобін і гемоглобін донорської крові: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.М. Тимченко ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив температури, розчинів солей, кріопротекторів на гемоглобін А та фетальний гемоглобін, а також взаємодію даних білків з модельними ліпосомальними мембранами. Методом спектрофотометрії виявлено, що заморожування - відтавання призводить до збільшення вмісту метформ гемоглобінів, а розчини солей - до розпаду гемоглобіну F на димери за менших концентрацій солей, ніж для гемоглобіну A. З'ясовано, що за низькотемпературного впливу на гемоглобіни A та F 1,2-пропандіол змінює конформацію фетального гемоглобіну та не впливає на гемоглобін A. Виявлено, що заморожування - відтавання оксигемоглобінів A та F не впливає на кінетику взаємодії з ліпосомальними мембранами, сформованими з кардіоліпіну та фосфатидилхоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.2*716-636-601.2
Шифр НБУВ: РА331063

Рубрики:

      
6.

Тимченко Б.П. 
Вплив тіньової економіки на формування доходів населення в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Б.П. Тимченко ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Відзначено, що за умов ринкової трансформації економіки формується нова модель доходів населення - факторна, основні доходи створюються за чинниками виробництва: працею, власністю, землею, підприємницькими здібностями. Виявлено, що створення, розподіл і перерозподіл доходів знаходиться під впливом тіньової економіки, яка набула в Україні масштабно-вибухового характеру. Тому саме потенціал факторних складових не одержав свого розвитку. Зазначено, що тіньові процеси стали невід'ємною рисою способу життя населення країни. Сформовано нові моделі поведінки - тіньові практики як стійкі та масові взаємодії суб'єктів різного рівня (макро-, мезо-, мікро-), спрямовані на одержання прихованого доходу та пов'язані з порушенням законів та інших формально-правових норм. Виявлено основні причини поглиблення та розширення тіньової економіки у перехідній економіці, де головними чинниками є тривала криза доходів, інституціональна несформованість факторних доходів, неефективність державного регулювання доходів. Показано, що серед тіньових доходів населення переважають такі, які сформувалися у сфері розподілу та перерозподілу, а не у сфері виробництва. Систематизовано основні методи оцінки масштабів тіньової економіки. Виявлено основні напрямки її впливу на доходи населення. Надано пропозиції стосовно мінімізації цього впливу на сукупні доходи населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА326256

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Тимченко М.І. 
Вторинні алюмінієві сплави для корпусів гідронасосів з різним залишковим ресурсом машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.І. Тимченко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено статистичне дослідження експлуатаційної стійкості корпусів гідронасосів типу НШ 32У-2 та встановлено причини виникнення їх технічних ушкоджень. Виявлено, що фізико-механічні та експлуатаційні властивості корпусів з вторинних алюмінієвих сплавів суттєво залежать від хімічного складу використаного брухту. Наведено оцінку хімічного складу, мікроструктури та властивостей одержаних вторинних алюмінієвих сплавів. Розроблено прогнозуючі математичні моделі для забезпечення необхідного наробітку корпусів гідронасосів з різних композицій алюмінієвого брухту шляхом обгрунтування складових частин сплаву. Зазначено, що розроблена методика дозволяє прогнозувати диференційовану якість корпусів насосів, виготовлених за умов переробки брухту. Обгрунтовано можливість виробництва та ефективного використання п'яти категорій якості корпусів гідронасосів типу НІШ під час проведення ремонтних робіт машин різного терміну експлуатації. Показано вплив механічних та експлуатаційних показників, а також хімічного складу на визначення категорії якості. Встановлено можливість мінімізації вартості корпусу гідронасосів та її визначення з розрахунку забезпечення необхідного залишкового ресурсу машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-3 +
Шифр НБУВ: РА339761

Рубрики:

      
8.

Тимченко О.Г. 
Естонська модель ринкової трансформації національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Г. Тимченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено головні параметри методології та практики естонської моделі економічної трансформації у співставленні з іншими моделями реформ у постсоціалістичних країнах. Обгрунтовано можливість використання концепції "шокової терапії", а також проаналізовано специфічні риси її естонського варіанта. Значну увагу приділено особливостям приватизаційного процесу, реструктиризації господарського потенціалу та формуванню стабільної фінансової системи за умов створення відкритої економіки невеликої країни. Доведено схему взаємозалежності між перебудовою естонської економіки та переорієнтацією зовнішньоекономічної політики Естонії. Визначено позитивні та негативні сторони естонської трансформаційної моделі у контексті можливості використання даного досвіду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Ест)0-183
Шифр НБУВ: РА310640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Тимченко Ю.В. 
Застосування краніоцеребральної гіпотермії у комплексному лікуванні ранніх гестозів (блювання) вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Тимченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено обстеження та лікування 120 вагітних із ранніми гестозами в термінах 5-14 тижнів. Доведено ефективність немедикаментозного холодового впливу при лікуванні даного виду акушерської патології. Розроблено та застосовано при лікуванні вагітних із ранніми гестозами (блюванням) немедикаментозний метод лікування з використанням поверхневої краніоцеребральної гіпотермії. Проведено аналіз 120 обмінних карт вагітності.На підставі проведених досліджень встановлено, що краніоцеребральна гіпотермія сприяє нормалізації кислотно-лужної рівноваги, газового складу крові. Отримано дані про динаміку клінічної картини захворювання в процесі лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-544
Шифр НБУВ: РА321291

Рубрики:

      
10.

Тимченко Г.А. 
Застосування на госпітальному етапі електромагнітних хвиль дециметрового та міліметрового діапазонів при лікуванні хворих на ревматизм: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Г.А. Тимченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2006. — 28 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності лікування на госпітальному етапі хворих на ревматизм, що характеризується в'ялим перебігом, у поєднанні з ішемічною хворобою серця (ІХС) шляхом застосування у комплексній терапії електромагнітних хвиль деци- (ДМХ) та міліметрового (ММХ) діапазонів. На підставі результатів клінічних, лабораторних й інструментальних досліджень доведено, що ревматизм у сполученні з ІХС характеризується більш тяжким перебігом, особливо у зимовий період, та потребує посилення терапії на даному етапі. Показано, що ДМХ- та ММХ-терапія на ділянку проекції печінки в комплексі з фармакологічними методами обумовлює однонаправлену дію - поліпшує загально-клінічний стан хворих, позитивно впливає на гемодинаміку, скоротливу функцію міокарда, нормалізує імунологічний статус, поліпшує ліпідний обмін, перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантну систему, реологічні властивості крові, має протизапальну та анальгезуючу дію. На фоні виражених змін в ліпідному обміні, ознак запалення, реологічних властивостей крові, антиоксидантних процесів, що відмічаються у хворих у період активізації патологічного процесу (взимку) рекомендовано застосування ДМХ-терапії. На підставі безпосередніх і віддалених результатів лікування хворих на ревматизм у сполученні з ІХС з застосуванням ДМХ та ММХ-терапії на ділянку печінки залежно від активності патологічного процесу встановлено ефективність запропонованих терапевтичних методів. Показано, що їх застосування сприяє зменшенню рецидивів захворювання, стабілізації стану хворих з переходом до довготривалої ремісії та поліпшенню якості їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-5 +
Шифр НБУВ: РА348154

Рубрики:

      
11.

Тимченко Ю.В. 
Кооперативні організації в господарській системі України в період непу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.В. Тимченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теорію та практику функціонування кооперації у роки непу з позицій інституціональної економічної теорії та системно-синергетичної парадигми. Виявлено вплив економічних інститутів, що існували в межах економічної системи періоду непу, на стан і розвиток всіх форм кооперативних організацій в Україні. Розглянуто історичні передумови виникнення кооперативних організацій у світі та в Україні. Проаналізовано досвід розвитку теорії та практики вітчизняного кооперативного руху у 1920-ті рр. Зазначено про необхідність врахування позитивного та негативного досвіду діяльності кооперативних організацій за умов еволюції інституціонального середовища у даний період для обгрунтування шляхів формування національної кооперативної системи як важливої складової ринкової системи економіки в Україні на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)610.08 +
Шифр НБУВ: РА354123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Тимченко Г.М. 
Лінійні та геометрично нелінійні вільні коливання багатошарових пластин та пологих оболонок зі складною формою плану: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Г.М. Тимченко ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М. Підгорного НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено ефективний метод дослідження вільних лінійних і геометрично нелінійних коливань елементів тонкостінних конструкцій, які модулюються багатошаровими пластинами та пологими оболонками довільної форми. Запропонований метод базується на теорії R-функції, варіаційних методах та методі Бубнова - Гальоркіна. Розроблений метод дозволяє звести початково-нелінійну систему рівнянь руху пологої оболонки до задачі Коші, його необхідно використовувати для певних постановок задачі, а саме: у межах класичної теорії та уточненої - типу Тимошенка. Створено програмне забезпечення для системи POLE-RL, за допомогою якого розв'язано нові задачі з лінійних і нелінійних коливань багатошарових пологих оболонок і пластин складної форми за різних способів закріплення, укладки шарів і властивостей матеріалу. Наведений метод застосовано для розв'язання практичних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.5,022 + В251.6,022 +
Шифр НБУВ: РА360401

Рубрики:

      
13.

Тимченко О. І. 
Людина в мовному просторі української загадки : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. І. Тимченко ; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О.О. Потебні. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено компоненти глибинної структури загадок. Досліджено антропоморфні загадки, об'єктом кодування яких виступають образи явищ природи, рослин, тварин і предметів. Визначено в загадках про людину лексичні одиниці з семантичних сфер, пов'язаних з явищами природи, рослинами, тваринами та предметами, назви яких ужиті для кодування образу людини. Охарактеризовано механізм створення метафоричного та метонімічного кодування. З'ясовано, що загадки як одиниці, якими кодуються образи відгадок за допомогою опису певної життєвої ситуації, змодельовано та класифіковано у вигляді фреймів. Обгрунтовано розмитість категорій буття у мовному просторі даних текстів. Показано аніропоцентризм людського світобачення та поглиблено вивчення семантики паремійних текстів, культурних стереотипів і механізмів категоризації дійсності в мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315 + Ш3(4УКР)-654
Шифр НБУВ: РА369968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Тимченко В.М. 
Мартенситні перетворення в порошках та кераміці на основі ZrOV2D, ініційовані зовнішнім механічним напруженням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.М. Тимченко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.44-18 + Л42-106.201
Шифр НБУВ: РА320817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Тимченко А.О. 
Мотивна структура поезії Володимира Свідзінського: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / А.О. Тимченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вияви провідних мотивів лірики митця та зроблено висновок, що вони відзначаються змістовою повнотою та постають стрункою структурою. З'ясовано, що творчість митця становить сіть з численними переплетіннями, лінійними й інтегральними зв'язками, вагому роль у її формуванні відіграє мотив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Свідзинський В. Ю. 535
Шифр НБУВ: РА372935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Тимченко Т.Р. 
Музейний напрям реставрації в Україні. Київська школа. 1920-1940 рр.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.08 / Т.Р. Тимченко ; Акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Розглядається маловідомий етап розвитку наукової реставрації станкового живопису в Україні - 1920-1940 рр. Дисертацію присвячено діяльності київської школи, однак для визначення основних тенденцій розвитку музейного напряму реставрації в Україні залучено матеріал по інших регіонах, зокрема, пов'язаний з діяльністю львівської школи реставрації. Визначено і охарактеризовано два періоди розвитку музейного напряму реставрації станкового живопису в Україні (Київ): 1920-1930; 1930-1940 рр. До наукового обігу введено невідомі досі факти і архівні документи з історії художньої культури України, зокрема, в галузі музейної справи, охорони пам'яток, реставрації творів мистецтва з українських музейних зібрань, частина опублікованих раніше даних скоригована відповідно до архівних документів. Вперше обгрунтовується застосування поняття "музейний напрям" до реставрації станкового живопису в Україні 1920-1940 рр.; визначено особливості київської школи реставрації станкового живопису (1920 - першої половини 1930-х рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Тимченко С.Є. 
Обгрунтування параметрів інтенсифікації процесів струминного закріплення порід при магнітній обробці цементних розчинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / С.Є. Тимченко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив залишкової намагніченості неферромагнітної речовини на прискорення процесів коагуляції цементних розчинів, які використовуються у разі струминного закріплення порід. Отримано закономірності зміни часу початку та кінця твердіння та в'язкості цементних розчинів, а також тривкості на одновісне стиснення та густини отриманого з них цементного каменю від розміру індукції магнітного поля та швидкості рідкого середовища в магнітному полі, що дозволяє визначити раціональні параметри магнітної обробки цементних розчинів, застосовуваних у струминній технології закріплення дисперсних порід. Встановлено закономірності впливу параметрів активізації в магнітному полі цементних розчинів та їх кількості в закріпленому елементі на його міцність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141
Шифр НБУВ: РА316516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тимченко А.А. 
Освітня діяльність та науково-педагогічні погляди М.М.Грищенка (1900 - 1987 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А.А. Тимченко ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше проведено науково-теоретичне обгрунтування та систематизацію науково-педагогічних поглядів М.М.Грищенка. Проаналізовано та теоретично узагальнено зміст і основні напрями його освітної та науково-педагогічної діяльності у галузі дефектологічної освіти, методичної та науково-дослідної, пов'язаної з дослідженням проблем історії педагогіки, педагогічної стосовно підготовки викладачів вищої школи, управлінської, щодо організації самостійної роботи студентів. Здійснено періодизацію педагогічної діяльності вченого й охарактеризовано її три періоди: пошуково-пропедевтичний (1923 - 1940 рр.), науково-педагогічний (1940 - 1955 рр.), освітньо-педагогічний та узагальнювальний (1955 - 1987 рр.). Виявлено чинники, що позитивно вплинули на формування науково-педагогічного світогляду вченого-педагога, а саме: родинне виховання та соціальне оточення, викладацький колектив, система освіти, за умов якої відбувалося становлення особистості М.М.Грищенка, наукове та навчально-педагогічне середовище, постійне творче самовдосконалення та самостійні науково-педагогічні пошуки. Узагальнено досвід діяльності М.М.Грищенка у ВНЗ, державних структурах управління системою освіти. Визначено місце доробку вченого в українській педагогічній науці та практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Грищенко, М.М. + Ч33(4УКР)6-8 Грищенко, М.М.
Шифр НБУВ: РА354547

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Тимченко Г. М. 
Особливості формування адаптаційних реакцій дитячого організму в залежності від віку та біоритмологічного типу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г. М. Тимченко ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено оцінку рівня фізіологічних можливостей організму дітей та підлітків віком 9-ти, 13-ти та 18-ти років у залежності від біоритмологічного типу та з урахуванням різного рівня антропоекологічного навантаження. Показано динаміку зміни циркадного ритму сну та пильнування з віком. Виявлені відмінності під час проведення порівняльної характеристики фізіологічних можливостей та функціонального стану організму осіб віком 18-ти років з різними біоритмологічними типами сну та пильнування дозволили виявити первинні зміни в стані здоров'я, які є наслідком порушення природного циркадного ритму. Встановлено характер взаємозв'язку між кількісними характеристиками показників функціонального стану організму осіб віком 9-ти, 13-ти, 16-ти та 18-ти років з різними біоритмологічними типами працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*730*114 + Р128.94
Шифр НБУВ: РА373963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
20.

Тимченко Л.І. 
Паралельно-ієрархічне перетворення як системна модель ефективних засобів штучного інтелекту: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / Л.І. Тимченко ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2002. — 35 с. — укp.

Розвинуто принципи організації паралельно-ієрархічного перетворення для багатоетапного сприйняття та обробки, ущільнення та розпізнавання інформації в інформаційних структурах та обчислювальних пристроях з застосуванням нейроподібної схеми обробки інфомації. Розроблено єдиний методологічний підхід для дослідження паралельних процесів, який враховує їх структурну ієрархію в динаміці - послідовні процеси перетворення просторових областей корельованих і утворення декорельованих у часі елементів мережі, яка за даних умов формується, у процесі переходу мережі з одного стійкого стану до іншого. З використанням паралельно-ієрархічного перетворення розроблено методи, моделі, алгоритми, програмне та апаратне забезпечення для ефективної обробки та розпізнавання цифрових масивів інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.632 +
Шифр НБУВ: РА321202

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського