Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (170)Книжкові видання та компакт-диски (124)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОЛМАЧОВ$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Толмачов М.Г. 
Проектування керованих гасителів енергії в амортизаційних системах шасі літаків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.02 / М.Г. Толмачов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано необхідність застосування керованих гасителів енергії (КГЕ) в амортизаційних системах шасі літаків. Встановлено закони включення та відключення КГЕ з урахуванням максимальної ефективності їх використання. Розроблено новий метод додаткового гасіння посадочної енергії керованими гасителями, які забезпечують зниження коливальності процесу ударів за часом загасання коливань на 2 - 5 с і за величиною амплітуд переміщень і перевантажень у два та більше разів, а також зменшення циклічності навантаження за умов переміщення літака по руліжних доріжках і перевантажень за другого та наступних ударів. Запропоновано нові фізичну та математичну моделі, що враховують роботу КГЕ та дають змогу оцінити їх вплив на перехідні процеси за навантаженнями та переміщеннями під час посадок літака.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-046-02 + О53-046-02
Шифр НБУВ: РА323512

Рубрики:

      
3.

Толмачова Г.Ф. 
Регулювання розвитку малого підприємництва у перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ф. Толмачова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні положення з метою удосконалення державного регулювання розвитку малого підприємництва за умов перехідної економіки на державному та регіональному рівнях. Узагальнено та систематизовано сукупність умов розвитку даного підприємництва (організаційних, економічних і правових) в економіках ринкового та перехідного типів. Встановлено, що найбільш істотно впливають на розвиток зазначеного підприємництва організаційно-економічні умови - процеси структурної перебудови економіки, прискорене зростання невиробничої сфери, інноваційні процеси у всіх галузях господарювання, економічні кризи тощо. Визначено головні ознаки суб'єктів малого підприємництва України за умов перехідної економіки: низький технічний рівень, незначну інвестиційну активність, неконкурентоспроможність продукції вітчизняних малих підприємств на світовому ринку, тінізацію діяльності суб'єктів підприємництва та низький управлінський рівень суб'єктів підприємництва. Сформовано багатофакторну модель регресії, яка визначає вплив регіональних особливостей на розвиток малого підприємництва. Наведено концептуальні положення регіональної політики підтримки даного підприємництва, які включають комплекс організаційно-економічних, правових і фінансових умов його розвитку. Запропоновано новий підхід щодо розробки регіональних програм підтримки зазначеного підприємництва, який базується на багатоваріантному методі, комплексній оцінці зовнішнього середовища та потенціалу розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА311326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Толмачова Н.А. 
Синтез і хімічні властивості 6-поліфторалкілвмісних піронів-2: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Н.А. Толмачова ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Синтезовано та вивчено хімічні властивості 3-ациламіно-6-поліфторалкіл-2H-піран-2-онів. На основі доступних beta-алкоксивініл(поліфторалкіл)кетонів синтезовано 3-ациламіно-6-поліфторалкіл-2H-піран-2-они. Знайдено закономірності перебігу реакцій beta-алкоксивініл(поліфторалкіл)-кетонів з різноманітними гетероциклічними сполуками, які містять екзо-циклічну активну метиленову групу. Пірони та піридони утворюються в результаті циклоконденсації за участі естерної чи нітрильної групи, а реакції за участі ендо-циклічного атома нітрогену призводять до піридоазолів. На прикладі 6-трифторометилпірону-2 вивчено реакцію 6-поліфторалкілпіронів-2 з O та N-нуклеофілами й одержано: 3-Nбензоїламіно-6-гідрокси-6-трифторометил-5,6-дигідро-2H-піран 2-он, 3-N-бензоїламіно-6-гідрокси-6-трифторметил-5,6-дигідро-2H-піридин-2-он, 3-Nбензоїламіно-6-трифторометил-2H-піридин-2-он. Досліджено реакцію Дільса - Альдера 6-поліфторалкілпіронів-2 з фторостиролами, ацетиленами та вініловими етерами. Розроблено препаративний метод синтезу N-бензоїл-4-поліфторалкіланілінів з 6-поліфторалкілпіронів-2 й ацетиленів. У випадку реакції з циклічними вініловими етерами одержано дигідробензини. На основі одержаних поліфторалкілвмісних піронів-2 і піридонів-2 синтезовано невідомі раніше поліфторалкілвмісні похідні норлейцину й орнітину відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.1-4 +
Шифр НБУВ: РА356844

Рубрики:

      
5.

Толмачова І.М. 
Формування навчальної дії контролю у молодших школярів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.М. Толмачова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Доведено необхідність формування навчальної дії контролю у молодших школярів за умов розвивального навчання. Обгрунтовано й експериментально перевірено дидактичну систему формування даної дії. Описано специфіку організації навчального процесу під час реалізації запропонованої дидактичної системи. З'ясовано особливості організації роботи з формування навчальної дії контролю з шестирічними школярами. З урахуванням кількісних і якісних результатів експериментальної роботи показано ефективність розробленої дидактичної системи. Розроблено науково-методичні рекомендації для вчителів початкової школи з питання формування навчальної дії контролю у молодших школярів під час розвивального навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ч421.223.8 + Ю952.2-734 +
Шифр НБУВ: РА359500

Рубрики:
  

      
6.

Захаров Д. С. 
Дорожні цементні бетони з високою міцністю на розтяг / Д. С. Захаров. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена актуальній проблемі підвищенню міцності дорожніх цементобетонів на розтяг при згині за рахунок підвищення ефективності застосування його структурних компонентів. Для її вирішення на підставі аналізу літературних даних виділені основні компоненти бетону, що впливають на міцність бетонів при згині. У роботі отримали подальший розвиток теоретичні уявлення про вплив хімічних і активних мінеральних добавок та їх комплексів на процеси структуроутворення в зоні контакту. Показано, що введення активної мінеральної добавки приводить до утворення більшої кількості низькоосновних гідросилікати кальцію переважно в зоні контакту та прилеглій зону, що доведено експериментально. Запропоновано і обґрунтовано механізм впливу лещадних частинок. Показано, що при віброущільненні лещадні частинки переміщаються в верхню частину бетону, при цьому під ними і в зоні контакту утворюється підвищена пористість. За допомогою оптико-мікроскопічних досліджень структури бетону запропоновано і обґрунтовано механізм впливу активної мінеральної добавки, який полягає в диспергуванні великих повітряних бульбашок і утворенні підвищеної кількості мікропор. Виконано відповідні розрахунки, що підтверджують це. Показано, що при введенні оптимальної кількості поліпропіленової фібри необхідних геометричних розмірів міцність дорожнього бетону при згині і його морозостійкість зростають. Проведені фізико-хімічні дослідження продуктів гідратації цементного каменю, що містить органо-мінеральний комплекс і активну мінеральну добавку. Проведено дослідно-промислове впровадження результатів досліджень. Розроблено проект державного стандарту України, а також 4 галузевих нормативних документа. Розраховано економічний ефект від впровадження.^UThe thesis is devoted to the actual problem of increasing the flexural strength of road cement concrete by increasing the effectiveness of its structural components. For its solution, based on the analysis of literary data, the main components of the concrete are determined, which influence on the flexural strength of concrete. Theoretical understanding of the effect of chemical and active mineral additives and their complexes on the structure formation processes in the contact zone of cement stone-aggregate was further developed. It is shown that the introduction of an active mineral additive leads to the formation of a large amount of low-basic calcium hydro-silicates, mainly in the contact zone and the adjacent zone, which has been experimentally proved. The mechanism of the influence of the flat particles is proposed and substantiated. It has been shown that during vibrocompaction, flat particles move to the upper part of the concrete, and at the same time, increased porosity is formed under them and in the contact zone. With the aid of optical microscopic studies of the concrete structure, the mechanics of the action of an active mineral additive, which consists in the dispersion of large air bubbles and the formation of an increased number of micropores, is proposed and substantiated. Conducted calculations that confirm this. It is shown that with the introduction of the optimal amount of polypropylene fiber of the required geometric dimensions, the flexural strength of road concrete and its frost resistance increase. Physical and chemical studies of the hydration products of cement stone, which contains an organic-mineral complex and a mineral additive, have been carried out. Conducted pilot implementation of research results. A draft state standard of Ukraine, and 4 regulatory documents. The calculation of the economic effect was carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Базиль С. М. 
Формування інформатичної компетентності майбутніх педагогів професійного навчання в закладах вищої освіти / С. М. Базиль. — Б.м., 2021 — укp.

У дослідженні теоретично обґрунтовано і практично розв'язано актуальне наукове завдання щодо формування інформатичної компетентності майбутніх педагогів професійного навчання в закладах вищої освіти. Проаналізовано стан дослідженості проблеми формування інформатичної компетентності майбутніх педагогів професійного навчання. Уточнено сутність інформатичної компетентності педагога професійного навчання та її структуру (мотиваційно-ціннісний, когнітивний, діяльнісно-професійний, оцінювально-рефлексивний), визначено критерії (мотиваційно-ціннісний, когнітивний, діяльнісно-професійний, оцінювально-рефлексивний), відповідні показники та рівні (високий, достатній, середній та низький) її сформованості. Виокремлено педагогічні умови формування інформатичної компетентності майбутніх педагогів професійного навчання (підвищення рівня позитивної мотивації здобувачів освіти до застосування цифрових технологій у професійній діяльності; розробка змісту формування інформатичної компетентності під час підготовки педагогів професійного навчання у ЗВО; використання сучасних педагогічних технологій навчання в освітньому процесі, які сприятимуть формуванню інформатичної компетентності майбутніх педагогів професійного навчання, з урахуванням міждисциплінарних зв'язків і професійного спрямування), розроблено модель та організаційно-методичне забезпечення процесу формування інформатичної компетентності майбутніх педагогів професійного навчання у закладах вищої освіти. Експериментально перевірено дієвість виокремлених педагогічних умов.^UThe study theoretically substantiates and practically solves the current scientific problem of forming the information competence of future teachers of vocational education in institutions of higher education. The state of the research problem of forming the information competence of future teachers of vocational educationis analyzed. The essence of information competence of teacher of vocational training and its structure (motivational-value, cognitive, activity-professional, evaluative-reflexive components) are specified, criteria (motivational-value, cognitive, activity-professional, evaluative-reflexive), indicators and levels (sufficient, medium and low) were defined. Pedagogical conditions of forming the information competence of future teachers of vocational education (increasing the level of students' positive motivation to use digital technologies in professional activities; developing the content of formingthe information competence in training of teachers of vocational education; using modern pedagogical technologies in educational process of forming the information competence of future teachers of vocational education, taking into account interdisciplinary links and professional orientation); the model, organizational and methodological support of the process of forming the information competence of future teachers of vocational education were worked out. The effectiveness of the selected pedagogical conditions has been experimentally tested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Толмачова К. С. 
Вивчення фармакологічної активності комплексів біологічно активних речовин з пагонів багна звичайного / К. С. Толмачова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі Толмачової К.С. наведено експериментальне дослідження вперше одержаних галенових і новогаленових екстрактів з пагонів багна звичайного для лікування гострого бронхіту. Екстракти були одержані на кафедрі фармакогнозії Національного фармацевтичного університету під керівництвом проф. Кошового О.М. В дисертаційній роботі викладені результати дослідження 6 екстрактів: проведено скринінгове дослідження протикашльової активності та антимікробної активності. За результатами виявлено перспективні екстракти (екстракт №2 та №5) для подальшого вивчення – протизапальної активності на моделі зимозанового та каррагенінового набряку у щурів. На основі одержаних даних обрано екстракт-лідер – екстракт №5 з пагонів багна звичайного, який представляє собою галеновий екстракт, до складу якого входять: поліфенольні сполуки – 13,47 %, флавоноїди – 12,34 %, моноцукри – 4,79 %, карбонові кислоти – 2,96 %, гідроксикоричні кислоти– 1,78 %, терпенові сполуки – 1,33 % та амінокислоти – 0,31 %. У ході досліджень вивчення протикашльових та протизапальних властивостей екстракту № 5 встановлено умовно-терапевтичну дозу - 50 мг/кг. Проведено поглиблене вивчення фармакологічних властивостей засобу та доведено, що екстракт № 5 має протикашльовий, протизапальний, антимікробний, бронхолітичний ефект та може бути рекомендований, як засіб для патогенетичного лікування гострого бронхіту за рахунок потужної протизапальної активності. Окрім цього, визначено, що досліджуваний засіб є малотоксичною речовиною та не проявляє пригнічуваної дії на центральну нервову систему, що підтверджено результатами у тесті «відкрите поле» та «піднесений хрестоподібний лабіринт». Ряд експериментальних досліджень доводить доцільність та перспективність подальшого вивчення галенового екстракту № 5 з пагонів багна звичайного з метою створення на його основі лікарського препарату або харчової добавки для лікування гострого бронхіту^UIn the dissertation of Tolmachova KS an experimental study of the first obtained galenic and novogalenic extracts from the shoots of Ledum palustre for the treatment of acute bronchitis. The extracts were obtained at the Department of Pharmacognosy of the National University of Pharmacy under the guidance of prof. Koshovogo OM In the dissertation work the results of research of 6 extracts are stated: the screening research of antitussive activity and antimicrobic activity is carried out. According to the results, promising extracts (extract №2 and №5) for further study - anti-inflammatory activity in a model of zymosan and carrageenan edema in rats. Based on the obtained data, the leader-extract was selected - №5 extract from Ledum palustre shoots, which is a galenic extract, which includes: polyphenolic compounds - 13.47%, flavonoids - 12.34%, monosaccharides - 4.79%, carboxylic acids - 2.96%, hydroxycinnamic acids - 1.78%, terpene compounds - 1.33% and amino acids - 0.31%. In the course of studies studying the antitussive and anti-inflammatory properties of the extract № 5, a conditional therapeutic dose of 50 mg / kg was established. An in-depth study of the pharmacological properties of the drug and proved that the extract № 5 has antitussive, anti-inflammatory, antimicrobial, bronchodilator effect and can be recommended as a tool for the pathogenetic treatment of acute bronchitis due to its powerful anti-inflammatory activity. In addition, it was determined that the studied drug is a low-toxic substance and does not show a depressant effect on the central nervous system, which is confirmed by the results of the test "open field" and "elevated cruciform labyrinth". A number of experimental studies prove the feasibility and prospects for further study of galenic extract № 5 from the shoots of Ledum palustres in order to create on its basis a drug or food supplement for the treatment of acute bronchitis


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Денисенко О. В. 
Гетариліденацетонітрили в синтезі віцинальних гетероароматичних аміноальдегідів / О. В. Денисенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена використанню гетариліденацето–нітрилів ряду бензімідазолу і (бензо)тіазолу як доступних вихідних сполук в синтезі похідних гетероциклічних віцинальних аміноальдегідів.Взаємодія (1,3-диметилбензімідазол-2-іліден)-, (3-метилбензотіазол-2-іліден)- та (3,4-диметилтіазол-2-іліден)ацетонітрилів з такими електрофільними реагентами як: хлороацетилхлорид, змішані ангідриди N-Boc-проліну, піпеколінової та 4-тіазолідинкарбонової кислот, α-бромокетони, 1-(ціано-ацетил)-3,5-диметилпіразол та 2,2,6-триметил-4Н-1,3-діоксин-4-он відбувається за екзоциклічним атомом Карбону. Знайдено умови циклізації одержаних похідних у відповідні четвертинні бензімідазолієві і (бензо)тіазолієві солі. Азолієві солі були відновлені борогідридом натрію з утворенням синтетичних еквівалентів 2-аміно-4,5-дигідро-4-оксопірол-3-карбальдегіду, 3-аміно-5,6,7,7а-тетрагідро-1Н-піролізин-1-он-2-карбальдегіду, 5-аміно-1,7а-дигідро-3Н,7Н-піроло[1,2-c]тіазол-7-он-6-карбальдегіду, 2-аміно-3-фуранкарбальдегіду, 2-бромо-6-аміно-4-гідроксинікотинальдегіду та 4-оксо-4H-піран-3-карбальдегіду. Альдегідну природу продуктів відновлення було продемонстровано утворенням відповідних фенілгідразонів, семікарбазонів та оксимів. Взаємодією одержаних синтетичних еквівалентів аміноальдегідів з малононітрилом одержано конденсовані функціоналізовані піридини: заміщені 6-аміно-3-оксопіроло[2,3-b]піридин-5-карбонітрил, 2-аміно-5-оксо-5H-піридо[3,2-b]піролізин-3-карбонітрил, 2-амінотіазоло[3',4':1,5]піроло[2,3-b]піридин-3-карбонітрил, 6-амінофуро[2,3-b]піридин-5-кабронітрил, 7-аміно-4-оксопірано[2,3-b]піридин-6-карбонітрил.^Uof Ukraine, Kyiv, 2021.The thesis is devoted to using hetarylidene acetonitriles of the benzimidazole and (benzo)thiazole series as available starting compounds in the synthesis of derivatives of heterocyclic vicinal amino aldehydes.Acylation of 2-(1,3-dimethyl-1,3-dihydro-2H-benzo[d]imidazol-2-ylidene)-acetonitrile and 2-(3-methylbenzo[d]thiazol-2(3H)-ylidene)acetonitrile with chloro-acetyl chloride proceeded smoothly, providing 2-(2,3-dihydro-1,3-dimethyl-benzimidazol-2-ylidene)- and 2-(3-methylbenzothiazol-2-ylidene)-4-chloro-3-oxobu-tanenitriles. The amination of 4-chlorobutanenitriles with substituted anilines gave the 2-(1-substituted-2-amino-4,5-dihydro-4-oxopyrrol-3-yl)-1,3-dimethylbenz-imida-zolium and -3-methylbenzothiazolium chlorides in high yields. The salts obtained were reduced with sodium borohydride to 4-(2,3-dihydro-1,3-dimethylbenzimidazol-2-yl)- and 4-(2,3-dihydro-3-methylbenzo-thiazol-2-yl)-1-substituted-5-aminopyrrol-3(2H)-ones. These pyrrole derivatives were shown to serve as synthetic equivalents of the corresponding 2-aminopyrrole-3-carboxaldehydes. Thus, their treatment with phenylhydrazine yielded 1-substituted 2-amino-4,5-dihydro-4-oxopyrrole-3-carboxaldehyde phenylhydrazones, whereas condensation with malonodinitrile afforded 1-substituted 6-amino-2,3-dihydro-3-oxopyrrolo[2,3-b]pyridine-5-carbonitriles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського