Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОПАЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Топальський В.Л. 
Військово-інженерна справа Київської Русі (IX - перша половина XIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.Л. Топальський ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження джерельної бази проаналізовано й узагальнено погляди учених стосовно місця та ролі військово-інженерної справи Давньоруської держави під час ведення оборонних і наступальних дій. Узагальнено дані про її складові. Досліджено їх походження та тенденції розвитку. З'ясовано призначення, будову та місце оборонних споруд у системі оборони окремих регіонів, а також держави в цілому. Виявлено вплив сусідніх народів на вдосконалення теорії та практики оборонного будівництва. Надано практичні рекомендації щодо використання у національному та військово-патріотичному вихованні військовослужбовців ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц561.21 г(4УКР)414 + Т3(4УКР)414-5 +
Шифр НБУВ: РА341468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Топалов В. В. 
Ефективність таймерних сигналів і турбокодів та оцінка їх сумісного використання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Топалов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О. С. Попова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі способи побудови таймерних сигналів, запропоновано конструкції на базі багаторівневих таймерних сигналів для зменшення ширини спектральної складової сигналу та підвищення частотної ефективності. Запропоновано модифікацію формули знаходження ймовірнісного рішення для ітеративного алгоритму декодування турбокодів, що дозволило зменшити обчислювальну складність алгоритму. Одержано аналітичні вирази розрахунку ймовірнісного рішення для таймерних сигнальних конструкцій з турбокодової модуляції з перемежуванням бітів та ітеративним декодуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01
Шифр НБУВ: РА373959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Топал О.І. 
Кінетика та динаміка вигоряння високозольного енергетичного вугілля у киплячому шарі під тиском: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.І. Топал ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано закономірності кінетики та динаміки вигоряння високозольного вугілля та його коксів у киплячому шарі під тиском (КШТ). Створено лабораторні установки з метою дослідження кінетики та динаміки взаємодії паливних частинок з киснем повітря у КШТ. Розроблено методику імпульсного експерименту, що дозволила визначити залежності швидкості реагування від ступеню конверсії та температури за різних значень тиску у зоні реакції. Для температур 360 - 1000 С, тиску 0,1 - 2,0 МПа, частинок 0,1 - 1,6 мм отримано кінетичні та динамічні характеристики взаємодії вугілля та коксів Донецького, Львівсько-Волинського басейнів, а також донецьких антрацитів та пісного вугілля з киснем повітря. Одержано емпіричні залежності часу вигоряння частинок зазначеного вугілля в КШТ. Наведено технологічну схему установки ЦКШ-1,0 та методи відпрацювання режимів "піроліз - спалювання" у циркулюючому КШТ. Здійснено порівняльний аналіз техніко-економічних показників роботи перспективних та існуючих технологій. Запропоновано рекомендації щодо використання технологій спалювання вугілля у КШТ в енергетиці України відповідно до типу вугілля та потужності енергоблоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.04
Шифр НБУВ: РА311150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Топал О.С. 
Моделі та методи автоматизованої підтримки прийняття рішень щодо технологічної підготовки складального виробництва в літакобудуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.С. Топал ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод автоматизованого формування управляючих рішень щодо технологічної підготовки складального виробництва, який на відміну від існуючих базується на виявленні та класифікації потенційних неузгодженостей у вимогах складальних технологічних процесів та дає змогу зменшити непродуктивні витрати підприємства шляхом погодження технічних умов поставки деталей для складання. Удосконалено метод агрегативного моделювання у частині опису змінних шляхом введення предикатів на входах та виходах моделі, а також нової схеми сполучення агрегатів, що дозволило створити модель типового блока та відповідно блочну структуру системи підтримки прийняття рішень щодо технологічної підготовки складального виробництва. Розвинуто метод гібридного моделювання для опису процесів функціонування системи підтримки прийняття рішень у аспекті подання взаємодії типових блоків як композиції гібридних автоматів, що дозволило реалізувати комплексну автоматизацію технологічної підготовки складального виробництва на базі мультиагентної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-060.8-6 +
Шифр НБУВ: РА348124

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Топал О.М. 
Модель та метод автоматизованої підтримки прийняття технологічних рішень в агрегатно-складальному виробництві авіабудівного підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Топал ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено модель та метод автоматизованої підтримки прийняття технологічних рішень в агрегатно-складальному виробництві авіабудівного підприємства. Обгрунтовано необхідність розробки системи підтримки прийняття рішень (СППР) щодо реалізації робочої технології агрегатного складання в авіабудуванні у вигляді динамічних експертних систем (ДЕС), що враховує поточний стан складальних одиниць на етапах їх виробництва. Показано недоліки існуючих моделей знань щодо подання часових залежностей. Удосконалено мережеву модель подання знань шляхом розширення мережі Петрі за рахунок введення елементів, які відображають час в явному вигляді, що дозволяє використовувати дані та знання, що змінюються з часом, в процесі виводу на знаннях для підтримки прийняття рішень під час агрегатного складання в авіабудуванні. Розроблено двохетапний знанняорієнтований метод підтримки прийняття виробничих рішень під час реалізації робочої технології агрегатного складання в авіабудуванні, який дає можливість автоматизувати обробку даних моніторингу виробничих процесів та управління агрегатним складанням в авіабудуванні. Розроблено класифікацію рішень щодо коригування робочої технології складання планера літака на авіаційному підприємстві. Запропоновано агентну архітектуру СППР для реалізації робочої технології агрегатного складання в авіабудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-060.8 +
Шифр НБУВ: РА353122

Рубрики:

      
6.

Топалова Е.Х. 
Наближення вітчизняної системи врядування до європейських стандартів: регіональний рівень: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Е.Х. Топалова ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та шляхи наближення вітчизняної системи врядування на регіональному рівні до європейських стандратів за умов утвердження моделі регіональної демократії в Україні. На підставі системного аналізу відповідності чинної вітчизняної моделі регіонального управління Європейським стандартам виявлено внутрішні інституційно-правові суперечності в організації публічної влади на регіональному рівні. Визначено механізми формування дієвого інституту врядування на регіональному рівні: правовий - внесення законодавчих змін щодо формування та функціонування інституту врядування на регіональному рівні; інституційний - прийняття статутів територіальних громад; економічний - формування регіональної власності. Обгрунтовано напрями модернізації вітчизняної системи врядування на регіональному рівні відповідно до європейських стандартів: визначення інституту врядуваня на регіональному рівні у системі територіальної організації влади; забезпечення громадської участі у вирішенні питань регіонального значення; оптимізація територіальної основи врядування на регіональному рівні; удосконалення матеріально-фінансового забезпечення. Уточнено понятійний апарат науки державного управління в аспекті досліджуваної проблеми, зокрема, запропоновано визначення понять "врядування на регіональном рівні", "регіональне самоврядування", "європейські стандарти регіонального врядування". Розроблено методичні підходи щодо комплексного аналізу нормативно-правової бази Європейського Союзу та Ради Європи з питань регіональної демократії та врядування на регіональному рівні. Обгрунтовано роль регіонального рівня врядування у системі публічного управління. Досліджено засади демократичного врядування, розглянуто його механізми. Обгрунтовано принцип субсидіарності у процесі формування ефективних механізмів функціонування публічної влади на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)011.2 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА360286

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Топалова С.О. 
Політичні партії як суб'єкти державної влади: компаративістський аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.О. Топалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто специфіку суб'єктного статусу партій у різних моделях демократії, виявлено принципи функціонування законодавчої та виконавчої влади. Визначено особливості процесу становлення політичних партій в Україні. Проаналізовано ступінь впливу їх діяльності на нормотворчий і виконавчий компоненти влади та взаємозв'язок між ними. Наведено рекомендації щодо стратегії політичної реформи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф032.21 +
Шифр НБУВ: РА330333

Рубрики:

      
8.

Топалова Л.Д. 
Правовий режим комерційної таємниці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Д. Топалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття комерційної таємниці суб'єкта господарювання. Визначено складові правового режиму комерційної таємниці, а саме: порядок закріплення за інформацією режиму комерційної таємниці, здійснення суб'єктом господарювання відносно цієї інформації правомочностей володіння, користування та розпорядження, а також порядок правової охорони та захисту права на комерційну таємницю. Виявлено її відмінні ознаки від інших видів конфіденційної інформації. Запропоновано шляхи виключення можливості зловживання правом на комерційну таємницю. Надано визначення належних заходів її охорони. Удосконалено поняття та запропоновано доповнити засоби захисту права на комерційну таємницю примусовим укладенням договору про передачу ноу-хау з особою, що порушила дане право суб'єкта господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 + Х892.19(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА345969

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Топалов Д.П. 
Психопрофілактика первинних сексуальних розладів у чоловіків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Д.П. Топалов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено роль психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у формуванні особливостей сексуальної поведінки подружжя за первинної сексуальної дисфункції у чоловіків. Розкрито причинно-наслідкові зв'язки даних чинників порушення сексуального здоров'я подружньої пари. Вивчено виконання сімейних функцій та рівень адаптації подружжя. Встановлено причини та розкрито механізми порушення функціонування сім'ї за даної патології. Детально досліджено підготовленість до подружнього життя великої групи молодих людей, що беруть шлюб. Запропоновано систему психопрофілактики первинних розладів сексуального здоров'я подружжя та проаналізовано її ефективність у десятирічному катамнезі. Розроблено програму підготовки молоді до шлюбу як невід'ємної частини зазначеної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57
Шифр НБУВ: РА321058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Топал С. С. 
Принципи і методи гуманізації житлового середовища історичних міст Причорномор'я України на прикладі міста Одеса / С. С. Топал. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук зі спеціальності 05.23.20 - Містобудування та територіальне планування.– Київський національний університет будівництва і архітектури, МОН України, Київ, 2021.В дисертації проведено аналіз причин та масштабів змін, трансформації структури сельбищних територій з метою вироблення стратегії створення умов покращення житлового середовища. Визначення планувальних і структурних особливостей формування зон житлової забудови, головних факторів, що впливають на їх становлення в нових соціальних умовах виявило тенденції подальшого їх вдосконалення з урахуванням принципів гуманізації та закономірностей сталого розвитку міст.В результаті дослідження проблеми гуманізації житлового середовища розроблено структуру інформаційного забезпечення містобудівної діяльності в даній області. Встановлено, що принципи мікрорайонування території за соціально-демографічними критеріями як людиноорієнтована організація житлового середовища в найбільшій мірі відповідають фізіологічним можливостям, вимогам і потребам людей – матеріальним, духовним і господарсько-побутовим. На основі аналізу планувальної структури Одеси виявлена специфіка формування зон житлової забудови в різних історичних умовах та типологічні характеристики середовища. Визначені ресурси підвищення ефективності використання території зон житлової забудови з врахуванням відповідних умов і обмежень. Проведений аналіз стану та визначення проблем гуманізації житлового середовища з врахуванням типологічних особливостей об'єктів та систематизація сучасних науково-теоретичних і прикладних методів сприяли розробці рекомендацій щодо проведення реконструкції міст України з метою їх подальшого розвитку.Ключові слова: зони житлової забудови, гуманізація середовища життєдіяльності, житлова група, мікрорайон, житловий район, прибудинкова територія, принципи мікрорайонування, реконструкція, культурно-побутове обслуговування, потреби та фізіологічні можливості людини, ефективність використання територій.^UDissertation for obtaining a scientific degree of candidate of technical sciences in a speciality 05.23.20 - Urban planning and territorial planning. – Kyiv National University of Construction and Architecture, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021. In dissertation the analysis of causes and scales of changes, transformation of country territories structure for development a strategy of creating conditions for a fruitful and full development of living environment has been carried out. Determination of planning and structural peculiarities of the formation residential development zones, the main factors influencing their formation in new social conditions revealed tendencies for their further improvement, taking into account the principles of humanization and regularities of sustainable urban development. As a result of study the problem of humanization the living environment, the structure of information provision of urban development activities in this area was developed. It was established that principles of micro-zoning territory according to socio-demographic criteria as an anthor-oriented organization of the living environment are consistent to fundamental properties and needs of people – material, spiritual and economic-household, as well as anthropometric parameters, defining models of spatial behavior of population. On the basis of the analysis of functional and planning structure of Odesa the specificity of the formation of the living environment in different urban conditions and typological characteristics of the environment have been identified. The analysis of state and determination of the problems of humanization of the living environment taking into account typological features of the objects and systematization of modern scientific, theoretical and applied methods contributed to development of recommendations for reconstruction of residential areas of Ukrainian cities with a view to their further development. Keywords : housing zones, humanization of living environment, housing group, microdistrict, residential district, adjacent territory, principles of microdistricting, reconstruction, cultural and household services, needs and physiological capabilities of man, efficient use of territories.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського