Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (168)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=ТРИГУБ$<.>+<.>A=РУСЛАН$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тригуб О.А. 
Безелектролізна електроерозійна вирізна обробка у водопровідній воді при використанні генераторів уніполярних імпульсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.А. Тригуб ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення якості та точності електроерозійної вирізної обробки (ЕЕВО) у водопровідній воді з використанням генераторів уніполярних імпульсів. Визначено закономірності утворення корозійних ушкоджень заготовок у процесі ЕЕВО та обгрунтовано вибір електрохімічного захисту для їх запобігання. Побудовано математичну модель та проведено розрахунки розподілу концентрацій реагуючих речовин поблизу заготовки в процесі обробки. Наведено рекомендації щодо технічного забезпечення катодного захисту, схем встановлення та вибору матеріалу додаткового електрода в робочій ванні верстата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553,27 + К553,48 +
Шифр НБУВ: РА339606

Рубрики:

      
2.

Тригуб В.В. 
Визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Тригуб ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення рівня протипожежного захисту об'єктів агропромислового комплексу розроблено номограмний і комп'ютерний методи ідентифікації параметрів осередків за гніздового самонагрівання рослинної сировини та прогнозування критичного температурного режиму, які базуються на розв'язку зворотної задачі нестаціонарної теплопровідності. Розроблено методику визначення пожежонебезпечного режиму у насипу рослинної сировини у разі виникнення еволюційого осередку з радіусом, що зростає у часі. Створено математичні моделі для декількох квазістаціонарних осередків і осередків еволюційного типу. Одержано формули для визначення відстані між центрами осередків, коли можна не враховувати їх взаємовплив у разі установлення відстані від центра осередку до торця насипу, коли можна не враховувати межові умови. Наведено принципіальну схему системи ліквідації осередків самонагрівання на об'єктах зі зберігання та переробки рослинної сировини. Запропоновано рекомендації щодо підвищення пожежної безпеки об'єктів агропромислового комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68 +
Шифр НБУВ: РА341493

Рубрики:

      
3.

Тригуб В.І. 
Географічні закономірності поширення і динаміка фтору у чорноземах південних північно-західного Причорномор'я: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / В.І. Тригуб ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано географо-генетичні особливості вмісту та розподілу фтору у південних чорноземах. Досліджено вплив хімічних меліорантів, а також викидів промислових підприємств на вміст фтору у системі "грунт - рослини" на прикладі Одеського суперфосфатного заводу. Установлено географічні закономіності природного поширення й антропогенного накопичення фтору у південних чорноземах зрошуваних і незрошуваних, у грунтових і поверхневих водах північно-західного Причорномор'я. Виявлено, що зрошення та внесення фосфагіпсу призводить до накопичення фтору у грунтах, рослинах, грунтових водах. Визначено локальний характер фторного забруднення грунтів промисловими викидами, обумовлений генетичними особливостями грунтів і типами сільськогосподарського використання земель. Розроблено методику визначення активного фтору в соку рослин, за допомогою якої вперше проаналізовано особливості накопичення рухового фтору в рослинах залежно від агроекологічних особливостей грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР73) + Д220.12 +
Шифр НБУВ: РА337974

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
4.

Тригуб О.В. 
Іпотечний механізм фінансування житла в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Тригуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти функціонування іпотечного механізму (ІМ) фінансування житла (ФЖ) в Україні. Розкрито економічну природу, сутність та структуру ІМ, висвітлено передумови його розвитку та визначено особливості іпотечного житлового фінансування в країнах з розвиненою ринковою економікою. Проаналізовано інституційно-правове забезпечення іпотечного фінансування житла, особливості вітчизняних моделей житлової іпотеки, а також висвітлено проблеми розвитку банківського іпотечного житлового кредитування та його ресурсного забезпечення в Україні. Доведено доцільність створення в Україні мережі національних банків житлового кредиту. Наведено рекомендації з вдосконалення державної житлової політики та визначено напрями підвищення ефективності ІМ ФЖ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245
Шифр НБУВ: РА370267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Тригуб О.П. 
Історія Херсонської єпархії (1775 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Тригуб ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено організацію та діяльність Херсонської єпархії у 1775 - 1918 рр. Розглянуто соціально-економічні та політичні передумови її створення, зміни у чисельності православного населення на Півдні України в останній третині ХVІІІ ст., що призвели до заснування 9 вересня 1775 р. Слов'янської та Херсонської єпархій, простежено її розвиток з кінця ХVІІІ до початку ХХ ст. Проаналізовано діяльність єпархіального духовенства в боротьбі з сектантством і розколом, утвердженні православ'я в регіоні, поширенні початкової освіти серед населення через церковно-приходські школи та школи грамотності. Висвітлено господарську діяльність монастирів і роль вищого керівництва єпархії - архієпископів у справі визначення майбутнього церкви краю та її розвитку. Акцентовано увагу на кризових явищах в православній церкві, які особливо проявились під час російської революції 1905 - 1907 рр. та української національно-демократичної революції 1917 - 1918 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.91(891) + Т3(4УКР7)4/5-55
Шифр НБУВ: РА312150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
6.

Тригуб Р.М. 
Методи реконструкції районів 5-поверхової забудови і житлових будівель масових серій великопанельних будинків (на прикладі житлового району "Відрадний" в м. Києві): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Р.М. Тригуб ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність реконструкції 5-поверхової житлової забудови 1960 - 1970 рр. на основі концепції розвитку як важливого резерву сучасного комфортного житла без притягнення значних витрат на освоєння нових територій і нове будівництво. Наведено критерії визначення ремонтопридатності великопанельних 5-поверхових будинків серії 1 - 464, які складають 20 % від загальної кількості побудованих за проектами перших масових серій. Розроблено принципову схему функціонально-планувальної організації квартир з урахуванням їх шумозахищеності та умов інсоляції за комплексної реконструкції примагістральної 5-поверхової забудови. Створено принципові схеми планувальних прийомів реконструкції примагістральної забудови залежно від містобудівної ситуації з урахуванням шумового зоноутворення. Представлено метод комплексної оцінки технічного стану великопанельних 5-поверхових будинків і санітарно-гігієнічного стану навколишнього середовища за показниками рівня шуму та інсоляцією. Викладено принципи та методи адресної реконструкції будівель. Визначено можливі варіанти типів квартир, зважаючи на планувальні та конструктивні особливості будинків, містобудівної ситуації та санітарно-гігієнічних характеристик стану навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22
Шифр НБУВ: РА318767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Тригуб М.П. 
Нові електронно-променеві технології та обладнання для одержання високоякісних злитків легованих сталей та сплавів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.07 / М.П. Тригуб ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Наведено результати порівняння основних засобів електронно-променевої плавки (ЕПП) за ступенем рафінування, продуктивності, чаду металу та витрат електроенергії. Досліджено теплофізичні та фізико-хімічні процеси електронно-променевої плавки з проміжною ємністю (ЕППЄ). Надано математичний опис процесу рафінування, що враховує кінетичні особливості гетерогенних металургійних реакцій дегазації та випару. Узагальнено експериментальний матеріал з теорії та практики ЕПП і кристалізації розплаву стосовно конкретних сталей і сплавів. Виявлено взаємозв'язок фізико-хімічних процесів, що тривають у разі ЕППЄ, з якістю сталей і сплавів і рівнем їх службових характеристик. Розроблено технологію й устаткування електронно-променевої плавки сталей і сплавів з застосуванням проміжної ємності, а також конструкції лабораторних і промислових установок з проміжною ємністю. Надано оцінку економічної ефективності ЕППЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.072 + К327.48
Шифр НБУВ: РА319687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тригуба А.М. 
Параметри транспортно-заготівельної інфраструктури молокопереробного підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / А.М. Тригуба ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено нові методи та моделі виявлення сукупного впливу на ефективність транспортного процесу централізованого звезення заготовленого на відповідних пунктах молока предметно-технологічних, природно-виробничих, технічних і організаційних чинників. Розроблено машинну програму для імітаційного моделювання процесу звезення молока за маршрутами та визначення їх раціонального змісту та кількості. Проаналізовано та узагальнено одержані результати виробничих і машинних експериментів. Оптимізовано параметри транспортно-заготівельної інфраструктури для умов Бродівського ЗСЗМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-801.85 + О384.891.1 +
Шифр НБУВ: РА328317

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Тригуб О.В. 
Поліморфізм генофонду гречки звичайної (Fagopyrum esculentum Moench.) за рівнем продуктивності та адаптивності в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Тригуб ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень прояву показників продуктивності та посухо- і жаростійкості сортозразків чотирьох еколого-географічних груп гречки звичайної (Fagopyrum esculentum Moench.) за умов південно-східного Лісостепу України, вивчено питання генотипної обумовленості елементів структури продуктивності (урожайності, маси та кількості зерен з рослини, тривалості вегетаційного періоду та його характеристик висоти рослини та кількості міжвузль) та критеріїв адаптивності (водного дефіциту, водоутримувальної здатності, інтенсивності транспірації, раннього скринінгу, водонасиченості тканин рослини, термостійкості листової пластинки). Розроблено систему діагностичних оцінок вихідного та селекційного матеріалу за ознаками продуктивності та адаптивності. За результатами вивчення зразків гречки селекціонерам рекомендовано використовувати як вихідний матеріал генетичні джерела за ознаками високої врожайності, індивідуальної насіннєвої продуктивності, скоростиглості, низькорослості, крупноплідності, одночасності достигання, стійкості до осипання, вилягання, посухо- та жаростійкості та з комплексом ознак адаптивності та високого рівня насіннєвої продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-47(4УКР) + П50*446.33(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Тригубчак О.В. 
Розробка складу і технології таблеток, що містять кислоту ацетилсаліцилову в поєднанні з тіотриазоліном: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О.В. Тригубчак ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено склад і технології таблеток кислоти ацетилсаліцилової по 0,5 г, кишково-розчинних таблеток кислоти ацетилсаліцилової по 0,1 г методом прямого пресування. Вивчено вплив допоміжних речовин і їх кількостей на фармако-технологічні показники даних таблеток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Л663.35
Шифр НБУВ: РА372931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тригубенко Г.В. 
Роль міліції в подоланні правового нігілізму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.В. Тригубенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретико-правові проблеми ролі міліції в подоланні правового нігілізму в Україні. Проаналізовано та систематизовано основні теоретико-методологічні підходи до розуміння поняття та змісту правового нігілізму в Українській державі. Досліджено історичний генезис становлення правового нігілізму в Україні та визначено основні фактори його існування та поширення. Розкрито форми прояву правового нігілізму в Україні та основні шляхи його подолання. Визначено пріоритетні напрямки діяльності міліції щодо подолання правового нігілізму, до яких віднесено зміцнення законності та правопорядку, ефективну охорону та захист міліцією прав і свобод громадян, забезпечення високого рівня профілактичної та правовиховної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.03 ф + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА339603

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Тригуб О. П. 
Російська православна церква в радянській Україні у 20 - 30-х рр. XX ст.: інституційний розкол та міжконфесійні відносини: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. П. Тригуб ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено внутрішні та зовнішні сили розколу, прагнення до українізації конфесій, міжконфесійну боротьбу на рівні "церква - віруючий", знищення владними структурами опозиційно налаштованого духовенства та мирян. Охарактеризовано виникнення та розвиток обновленства, проголошення Української православної автокефальної синодальної церкви, утворення "Братського об'єднання парафій Української православної автокефальної церкви", Соборно-Єпископської й Істинно-православної церков, які становлять опозицію канонічній Російській православній церкві (РПЦ). Простежено діяльність Антирелігійної комісії, органів НК - ДПУ - НКВС, спрямовану на розкол церкви з метою знищення опозиційно налаштованих до радянської влади представників духовенства, повного підпорядкування РПЦ державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР)-36 + Э372.24-362.1-017
Шифр НБУВ: РА373614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Тригуба О.О. 
Технологія сірковмісних добрив з мікроелементами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.О. Тригуба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено закономірності формування мікропористого сірчаного покриття на гранулах мінеральних добрив, його характеристики залежно від технологічного режиму процесу. Досліджено вплив гідродинамічних умов на коефіцієнт тепловіддачі від газової фази до поверхні опудрених сіркою гранул та теплопровідність усередині гранули у разі нестаціонарного нагріву. Визначено технологічний режим процесу капсулювання гранул мінеральних добрив сіркою. Вивчено фізико-технічні властивості сірковмісних добрив з мікроелементами та їх пролонгованість. Запропоновано технологічну схему, доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л320.82 +
Шифр НБУВ: РА335946

Рубрики:

      
14.

Тригуб І. Г. 
Удосконалення процесу випалу вапняку на основі управління режимом завантаження шахтної протитокової печі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. Г. Тригуб ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2011. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л454.207.1-51
Шифр НБУВ: РА380844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Тригуб С.О. 
Формування та властивості функціональних композитів на основі водорозбавлюваних алкідів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.О. Тригуб ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності спрямованого регулювання властивостей водорозбавлюваних плівкотвірних композитів шляхом зміни хімічного складу, типу та співвідношення відправних алкідних полімерів, модифікаторів, наповнювачів. Розроблено метод синтезу ряду нових кремнійвмісних олігоуретансечовинокарбоксилатів з властивостями поверхнево-активних сполук для використання як модифікаторів алкідних композитів. Встановлено, що введення модифікаторів з епоксидними та уретановими групами забезпечує зростання міцнісних характеристик. Зазначено, що за концентрації 1 % мас. модифікатор знаходиться у об'ємі полімерної матриці у вигляді окремих мікрообластей, що сприяє поліпшенню властивостей композитів. Виявлено підвищення швидкості формування, твердості та захисних властивостей композитів у разі введення молібдата цинку та оксидів заліза; ударної міцності та хімстійкості за умови введення оксиду хрому. З'ясовано, що кращі властивості притаманні композитам з комбінаціями наповнювачів. Визначено, що спільне використання модифікаторів та наповнювачів забезпечує підвищення фізико-механічних та антикорозійних характеристик композитів. На підставі досліджених властивостей композитів різного хімічного складу виявлено їх достатню термо-, радіаційно-, водо-, паро-, кислото- та солестійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4-106
Шифр НБУВ: РА331144

Рубрики:

      
16.

Звездова О. О. 
«Де-факто» держави» на пострадянському просторі / О. О. Звездова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено комплексному дослідженню «де-факто держав» на пострадянському просторі. Визначено основні наукові підходи до поняття, ознак і класифікації невизнаних державоподібних утворень. Охарактеризовані основні причини виникнення, етапи розвитку та сучасний стан «де-факто держав», їх відмінності від квазідержавних утворень на Сході України, які лише проголосили свою незалежність, але жодним чином її не підтверджують і не мають для цього етнічних, історичних, політичних чи економічних підстав.^UThesis provides a complex research of the “de facto states”in the post-Soviet space. The specifics of the thesis subject necessitated the involvement of a wide range of sources in Ukrainian, Russian and English language to avoid a one-sided assessment of the events. The basic scientific approaches to the concept, features and classification of unrecognized entities are determined. "De facto state" is an organized political entity, which in the process of development has acquired the powers of local authorities, has received support from the population, and has the ability to ensure the fulfillment of state functions in the territory of a certain region, over which there is an effective control over a significant period of time. The main features of state actors are internal sovereignty, the lack of external legitimacy of sovereignty, the international right of another country to "reintegrate" the relevant territory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Білоконь А. О. 
Німецько-японські відносини напередодні Другої світової війни (1933–1939 рр.) / А. О. Білоконь. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено комплексному дослідженню німецько-японських дипломатичних, політичних і військових взаємини в контексті міжнародних відносин 1930-х рр. Проаналізовано становлення дипломатичних відносин між Німеччиною та Японією напередодні Другої світової війни, досліджено зовнішньополітичний курс нацистської Німеччини в АТР, висвітлено європейський вектор зовнішньої політики Японії. Визначено позицію СРСР щодо німецько-японського зближення другої половини 30-х рр. ХХ ст. Прослідковано особливості формування Антикомінтернівського пакту в контексті досліджуваної теми. Виокремлено позицію Японії щодо німецько-австрійського питання й аншлюсу Австрії 1938 р. Розглянуто взаємовідносини Японії, Китаю та Німеччини на Далекому Сході.Значна увага приділяється історії розвитку дипломатичного спів-робітництва між державами, аналізу дипломатичного листування, виступів німецьких та японських високопосадовців, функціонуванню посольств і консульств. Визначено, що ключовим документом у розвитку відносин був Антикомінтернівський договір.^UThe thesis is devoted to the comprehensive study of German-Japanese diplomatic, political and military relations in international relations throughout the period of 1933–1939. The development of diplomatic relations between Germany and Japan on the eve of the Second World War is analyzed, the foreign policy of Nazi Germany in the Asia-Pacific region is investigated, and the European vector of Japan's foreign policy is highlighted. The position of the USSR regarding the German-Japanese rapprochement of the second half of 30s years of the twentieth century was determined. The features of the formation of the Anti-Comintern Pact in the context of the research topic are traced. The position of Japan on the German-Austrian question and the Anschluss of Austria in 1938 is highlighted. Relations between Japan, China and Germany in the Far East are considered.Much attention is paid to the history of the development of diplomatic cooperation between states, the analysis of diplomatic correspondence, speeches by German and Japanese diplomats and governmental representatives, the functioning of embassies and consulates. It was determined that the Anti-Comintern Treaty was the key document in the development of relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Фтома О. В. 
Моделі та методи ціннісно-орієнтованого управління інтегрованими проєктами аграрного виробництва (на прикладі виробництва сировини та біопалива) / О. В. Фтома. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі на підставі проведених досліджень розв'язано важливу науково-прикладну задачу підвищення якості реалізації інтегрованих проєктів аграрного виробництва завдяки розвитку ціннісно-ризикового підходу та розробленню методів та моделей, які належать до інструментарію управління зазначеними проєктами під час їх ініціації та планування в мінливому проєктному середовищі за обмежених ресурсів. Розроблено системно-ризикову концепцію управління інтегрованими проєктами аграрного виробництва із врахуванням мінливих системних взаємозв'язків між зазначеними проєктами. Виконано системний опис інтегрованих проєктів аграрного виробництва та розкрито причинно-наслідкові зв'язки між їх складовими. Означені особливості використання ресурсів в інтегрованих проєктах. Запропоновано оцінення ризику інвесторів інтегрованих проєктів виробництва сировини проводити з використанням методів теорії ймовірності та математичної статистики. Обґрунтовано доцільність системного використання баз даних та знань для управління інтегрованими проєктами аграрного виробництва. Розроблено методи прогнозування життєвого циклу проєктів виробництва сировини для біопалива та узгодження конфігурацій інтегрованих проєктів виробництва сировини та біопалива, що забезпечують системне оцінення ризику мінливого проєктного середовища, а також його впливу на обґрунтування конфігураційних баз виконання окремих етапів проєктів та формування їх продуктів. Удосконалені модель оцінення ризику інвестицій у проєкти виробництва сировини для біопалива та метод планування предметних ризиків у проєктах виробництва сировини для біопалива дають змогу якісно здійснити планування предметних ризиків, а також кількісно їх оцінити та обґрунтувати резерв природних ресурсів як реакцію на цей ризик. Отримано моделі ризику цінності для прогнозованого проєктного середовища та заданого мінімального прибутку інвесторів проєктів виробництва сировини для біопалива з ріпаку, обґрунтовано базу знань та впроваджено в практику інструментальні засоби розв'язання задач узгодження конфігурацій інтегрованих проєктів виробництва сировини та біопалива з урахуванням їх ризику.^UBasing on the conducted research, the author of the dissertation presents solution of the important scientific and applied problem of improvement of the quality of implementation of the integrated projects of agrarian production by developing the worth and risk approach and elaborating the methods and models, which belong to the instruments of management of the mentioned projects during their initiating and planning in the variable project environment under limited resources. The work describes a developed system-risk concept of management of the integrated projects of agrarian production with consideration of the variable system relations between the mentioned projects. The thesis supplies a system description of the integrated projects of agrarian production and argues the cause and effect relationship between their components. The author proposes classification of the integrated projects of agrarian production, reveals the existing cause and effect relations between the separate subsystems, as well as argues the necessary changes of the flow of income impacts, configuration and resources, securing obtaining of the maximum value of the mentioned projects implementation. In the research, specifies peculiarities of resources utilization in the integrated projects, as well as proposes to assess the risk of investors of the integrated projects of raw materials production with application of the methods of the probability theory and mathematical statistics. The work substantiates the expedience of a system use of the bases of data and knowledge in the management of the integrated projects of agrarian production. To make effective management of the mentioned projects, it is recommended to fulfil three main and twelve supplementary processes. It is substantiated that the assessment of the risks of integrated projects needs modeling of each of the basic and derived projects, which considers the changeable system relations between them and improves the accuracy of the obtained results. It is determined that a change of the characteristics of time distribution of the volume of performed works depending on the location of the resources, which are involved in the implementation of the basic and derived projects, is the main basis to measure the minimal distance of their shipping. The dissertation presents the methods, developed for forecasting the life cycle of the projects of raw materials production for biofuel and agreement of the configurations of the integrated projects of raw materials and biofuel production, which secure a system assessment of the risk of the variable project environment, as well as its impact on argumentation of the configuration bases of implementation of separate stages of the projects and formation of their products. The improved models of assessment of the risk of investing in the projects of raw materials production for biofuel and the method of planning of case risks in the projects of raw materials for biofuel production enable the appropriate planning of the case risks, as well as quantitative evaluation and argumentation of the natural resources reserve as a response to that risk. The conduced research has resulted in shaping of the models of the risk of worth for the forecasted project environment and the set minimal profit of the investors of the projects of raw materials production for biofuel of rape, substantiation of a knowledge base, and practical introduction of the tools for solution of the problems of agreement of the configurations of the integrated projects of raw materials for biofuel production with consideration of their risk. The proposed method for agreement of the configurations of the integrated projects on production of raw materials and biofuel suggests fulfilment of twelve stages. It is argued that the events of the start of implementation of the projects of raw materials production for biofuel are changeable and described by the normal law of distribution, whereas the events of the completion of performance of the works on harvesting of raw material crops are described by the Weibull distribution law. Basing on the developed method of agreement of the configurations of the integrated projects of production of raw materials and biofuel, the author proposes an effective configuration of the mentioned projects according to the energy criterion. Applying the developed model for assessment of the risks of indices of worth for the investors of the projects of raw material production for biofuel, the author has studied the impact of the volume of investments in the projects on the risk of their worth indices. The work presents assessment of the risks of the projects of production of raw materials for biofuel, made of winter rape, under three scenarios. The research has defined dependences of the level of profitability risk on its minimal expected value under the different scenarios of the projects implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Тригубенко О. В. 
Ефект зниження ударної в'язкості металу корпусів реакторів ВВЕР в умовах понадпроектної експлуатації / О. В. Тригубенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації виконано аналіз ефекту зниження ударної в'язкості сталей корпусів реакторів ВВЕР-1000 та повторно опромінених сталей КР ВВЕР-440 в умовах довгострокової експлуатації.Дослідження базувалося на результатах, отриманих при реалізації програм зразків-свідків для корпусів ВВЕР. Зразки опромінено в енергетичних реакторах до флюенсів швидких нейтронів, що відповідають періоду експлуатації корпусів реакторів у понад 60 років.У роботі проаналізовано зниження в'язких властивостей корпусних сталей під впливом опромінення, для сталей КР ВВЕР-1000 емпірично показано наявність кореляції ударної в'язкості з іншими параметрами, такими як поперечне розширення зразка після руйнування та границя текучості сталі. Для матеріалів КР ВВЕР-440, повторно опромінених після відновлювального відпалу, за зміною положення верхнього шельфу температурної залежності ударної в'язкості прослідковано зниження в'язких властивостей та показано вплив вмісту фосфору у металі ЗШ на енергію верхнього шельфу. Також продемонстровано, що для матеріалів з низьким значенням верхнього шельфу може спостерігатися штучне завищення температури крихкості та невиправдане обмеження ресурсу КР.Ключові слова: корпус реактора ВВЕР, зразки-свідки, ударна в'язкість, довготривале нейтронне опромінення, окрихчування металу, крива Шарпі, енергія верхнього шельфу, поперечне розширення, доля в'язкої складової.^UThe thesis describes the effect of impact toughness decrease for WWER-1000 reactor pressure vessel (RPV) steels and re-irradiated WWER-440 RPV steels under the long-term operation.The study was based on surveillance-specimens test results for WWER RPVs. The specimens were irradiated in power reactors to fast neutron fluences, corresponding to the period of more than 60 years RPV operation.The paper analyses decrease in ductile properties of RPV steels under the impact of neutron irradiation. Correlation of impact toughness with other parameters, such as lateral expansion and yield strength, is empirically shown for WWER-1000 RPV steels.For WWER-440 RPV materials, re-irradiated after recovery annealing, the change in upper shelf energy level of impact toughness temperature dependence showed a decrease in metal ductile properties. It is also shown the effect of phosphorus content in weld metal on the upper shelf energy. It is demonstrated that for materials with low upper shelf energy value there may be an artificial overestimation of critical temperature of brittleness and unjustified RPV life limitation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Тригуб І. А. 
Методика контекстного вивчення української літератури в системі курсів за вибором у профільній школі / І. А. Тригуб. — Б.м., 2021 — укp.

Предмет дослідження – методика контекстного вивчення української літератури в системі курсів за вибором в умовах профільного навчання. Мета – науково обґрунтувати, розробити та експериментально апробувати ефективність методики контекстного вивчення творів української літератури в системі курсів за вибором на профільному рівні. Методи дослідження: теоретичні: методи аналізу й синтезу, обробки та інтерпретації психолого-педагогічних, літературознавчих, філософсько-культурологічних, методичних джерел, нормативних документів у галузі шкільної освіти для обґрунтування концептів контекстного розгляду творів української літератури; методи порівняння, систематизації та узагальнення для формування теоретичних засад і визначення об'єктивного стану досліджуваної проблеми у шкільній практиці; емпіричні: спостереження за освітнім процесом, анкетування вчителів і учнів, методи діагностування для визначення рівнів сформованості ефективності розробленої методики; педагогічний експеримент для перевірки ефективності розробленої методики; статистичні: кількісний і якісний аналіз здобутих результатівНаукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше визначено сутність феномена «контекстне вивчення творів української літератури в системі курсів за вибором у профільній школі»; виявлено критерії (гностичний, операційний, продуктивний) з відповідними показниками, схарактеризовано рівні сформованості у старшокласників умінь контекстного вивчення творів української літератури в системі курсів за вибором (високий, достатній, середній, елементарний); визначено педагогічні умови (інтеграція змісту і форм літературної освіти, контекстності; поетапне формування в учнів умінь контекстного розгляду літературного твору; творче застосування традиційних та інноваційних методів і прийомів контекстного вивчення художнього твору; партнерська взаємодія суб'єктів освітнього процесу); розроблено модель контекстного вивчення творів української літератури на профільному рівні (мотиваційно-репродуктивний, конструктивний, творчий етапи); уточнено поняття «профільне навчання», «профільна диференціація в системі шкільної літературної освіти», «контекст», «літературний факультативний курс»; удосконалено систему роботи над художнім твором на заняттях літературних курсів за вибором; подальшого розвитку набули питання розвитку самостійної дослідницької діяльності старшокласників в умовах профільного навчання, реалізації культурологічного підходу в системі шкільної літературної освіти.Практичне значення дослідження: розроблення та впровадження діагностувальної і формувальної методик контекстного вивчення творів української літератури в системі курсів за вибором на профільному рівні. Ступінь упровадження – висока. Сфера впровадження - післядипломна педагогічна освіта, педагогічні заклади вищої освіти.^UMethods of contextual study of Ukrainian literature in the system of elective courses in the profile school.The purpose of the study: scientifically substantiate, develop and experimentally test the effectiveness of the methodology of contextual study of works of Ukrainian literature in the system of elective courses at the profile level.Research methods: theoretical: methods of analysis and synthesis, processing and interpretation of psychological and pedagogical, literary, philosophical and cultural, methodological sources, normative documents in the field of school education to substantiate the contextual consideration concepts of Ukrainian literature works; methods of comparison, systematization and generalization for the formation of theoretical foundations and the objective state determination of the researched problem in school practice; empirical: observation of the educational process, questionnaires for teachers and students, diagnostic methods to determine the effectiveness levels of the developed methodology; pedagogical experiment to test the developed methodology effectiveness; statistical: quantitative and qualitative analysis of the obtained results of pedagogical experimentThe scientific novelty of the study For the first time the essence of the phenomenon "contextual study of Ukrainian literature works in the system of elective courses in a specialized school" was determined; criteria (gnostic, operational, productive) with the corresponding indicators are revealed, the levels of formation of high school students' skills of contextual study of Ukrainian literature works in the system of elective courses (high, sufficient, average, elementary) are characterized; pedagogical conditions are defined (integration of the content and forms of literary education, contextuality; gradual formation of students' skills of contextual consideration of a literary work; creative application of traditional and innovative methods and techniques in contextual study of a work of art; partnership interaction of educational process subjects); developed a model of contextual study of Ukrainian literature works at the profile level (motivational-reproductive, constructive, creative stages); the concepts of "profile education", "profile differentiation in the system of school literary education", "context", "literary optional course" are specified; the system of work on a work of art in the classes of elective literary courses has been improved; The development issues of independent research activity among high school students in the profile education conditions, realization of culturological approach in the system of school literary education were further developed. The practical significance of the work: development and implementation of diagnostic and formative methods of contextual study of Ukrainian literature works in the system of elective courses at the profile level. The degree of implementation is high. The scope of implementation - postgraduate pedagogical education, pedagogical institutions of higher education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського