Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ТУЗ$<.>+<.>A=ВЯЧЕСЛАВ$<.>+<.>A=ВАЛЕРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Туз В.В. 
Біморфні п'єзоперетворювачі динамічних тисків з підсилювачами заряду зі зворотнім зв'язком: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.В. Туз ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено науково-технічну базу проектування п'єзокерамічних перетворювачів динамічних тисків для систем керування. Розроблено та досліджено структурні схеми, амплітудно-частотні та фазо-частотні характеристики, передавальні функції, перехідні характеристики. Розвинуто математичне та схемотехнічне моделювання п'єзоперетворювачів з одно- та двоконтурним просторовим електромеханічним негативним зворотним зв'язком з підсилювачами заряду. Розроблено п'єзоперетворювачі з двоконтурним зворотним зв'язком з використанням підсилювача напруги у додатковому каналі зворотного зв'язку, що дозволяє проектувати п'єзоперетворювачі з більшою температурною та часовою стабільністю. Одержано аналітичні вирази для досягнення мінімуму похибки вимірювання п'єзоперетворювачів з одно- та двоконтурним просторовим електромеханічним негативним зворотним зв'язком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.413 +
Шифр НБУВ: РА352585

Рубрики:

      
2.

Тузова О.В. 
Дисліпопротеїнемії та рівень лептину крові у хворих на цукровий діабет II типу з різною масою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.В. Тузова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження вмісту ліпідів, аполіпопротеїнів та лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет II типу з різною масою тіла та в осіб з метаболічним синдромом. Встановлено, що підвищення вмісту аполіпопротеїну B в сироватці крові хворих на цукровий діабет II типу пов'язане з наявністю надлишкової маси тіла. Одержано нові дані про причини виникнення гіпрелептинемії, яка спостерігається в осіб з метаболічним синдромом. Виявлено, що розвиток даної патології обумовлений наявністю ожиріння та не пов'язаний з порушенням вуглеводного обміну. З'ясовано, що призначення симвастатину викликає зниження рівня лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет II типу, що імовірно сприяє позитивному впливу даного препарату на зниження ризику виникнення серцево-судинних захворювань у пацієнтів з цукровим діабетом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2 +
Шифр НБУВ: РА344493

Рубрики:

      
3.

Вячеславова О.А. 
Естетика міфу в сучасному образотворчому мистецтві України: Автореф. дис... канд. філософ наук: 09.00.08 / О.А. Вячеславова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено естетичну змістовність категорії "міф" у сучасній українській образотворчості. Розкрито можливості поняття міфу як посткласичного теоретичного засобу дослідження мистецтва, окреслено генетичні засади художньо-міфологічної свідомості й типологічні ознаки неоміфологізму в українському мистецтві за змістовою ознакою та на засадах міжсистемного буття символу. Досліджено поетику міфу у мистецтві (архетипу; цитації; точки зору; мовних кодів; відчуження; карнавалізації; притчі). Визначено роль неоміфологізму у сучасному українському художньому процесі як антиредукційного символотворчого механізму, засобу протистояння крайнощам культурних формалізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.291 +
Шифр НБУВ: РА350096

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Туз М.Д. 
Забезпечення захисту паливних систем від вільної вологи при експлуатації літаків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / М.Д. Туз ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено кінетику вологи в баках-кесонах літаків за нормальних та екстремальних умов експлуатації, визначено баланс вологи між фазовими станами. Розглянуто характеристики воднопаливних емульсій, утворених внаслідок гідромеханічних процесів в паливних системах сучасних літаків. Розроблено математичну модель виділення та накопичення вільної води в баках-кесонах літака. На натуральному стенді паливної системи досліджено технічні можливості та ефективність клапанів зливу відстою, систем централізованого зливу та довиробітку залишків палива. Досліджено ефективність гідрозмиву щодо запобігання обледеніння сіток відцентрових насосів. Встановлено управляючі параметри та отримано їх значення для масообмінного методу збезводнення палива в баках-кесонах літаків. Визначено оптимальні значення конструктивно-експлуатаційних чинників засобів захисту паливних систем літака.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.4-044 +
Шифр НБУВ: РА328299

Рубрики:

      
5.

Тузкова І.В. 
Ліричне начало в російській прозі кінця XIX століття (на матеріалі малих епічних жанрів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.В. Тузкова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі ліризації оповіді в російській прозі кінця XIX століття. Досліджується роль ліричного начала у взаємодії реалістичного та романтичного художнього вираження. Показано, що перебудова реалістичної поетики у бік посилення ліричної інтенсивності оповіді у кінці XIX століття відбулася перш за все в малих епічних жанрах. Розглядаються форми вираження авторської позиції у творах В.Гаршина, В.Короленка та А.Чехова. Відзначається, що ними було знайдено нове співвідношення суб'єктивного та об'єктивного начал і, відповідно, більш інтенсивне та економне використання експресивних стилістичних засобів, визначається специфіка їх ліризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-334

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тузяк М.Р. 
Оптико-спектральні характеристики одновісно затиснутих кристалів сульфату амонію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.Р. Тузяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено методику, автоматизовано процес та досліджено вплив одновісних тисків на ІЧ-спектри відбивання кристалів. За допомогою дисперсійних співвідношень Крамерса - Кроніга одержано дисперсійні та баричні залежності оптичних постійних, розраховано параметри, що характеризують ІЧ дисперсію: частоти поздовжніх і поперечних коливань, константу загасання та силу осцилятора. З'ясовано, що виявлене баричне зростання показників заломлення кристалів обумовлене зростанням електронної поляризованості, рефракції зв'язків і зміщенням спектрів поглинання у довгохвильову ділянку спектра. З'ясовано, що одновісні тиски зміщують точку сегнетоелектричного фазового переходу у різні температурні ділянки, що обумовлено впливом одновісного тиску на структуру кристала, а виявлені у цьому випадку аномалії оптичних властивостей є результатом виникнення спонтанних деформацій та поляризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.34,022 + В379.371.7,022 +
Шифр НБУВ: РА363526

Рубрики:
  

      
7.

Туз Л.Г. 
Психоаналітична інтерпретація як засіб корекції поведінки учасників активного соціально-психологічного навчання : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л.Г. Туз ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Установлено, що інтерпретація, яка здійснюється в межах психодинамічного підходу, сприяє систематизації й узагальненню емпіричного матеріалу шляхом виявлення ітеративних, інваріантних характеристик поведінки, що уможливлює об'єктивування індивідуально-неповторної семантики її глибинної детермінованості та через розширення самосвідомості суб'єкта сприяє поглибленню саморефлексії та розвиткові соціально-перцептивного інтелекту. Доведено взаємозв'язок між адекватною, діагностично спроможною інтерпретацією, яка базується на професіоналізмі психолога, й ефективністю психокорекції. Визначено необхідність проходження майбутніми психологами курсу глибинної психокорекції за методом активного соціально-психологічного навчання (АСПН) як важливу передумову оволодіння майстерністю інтерпретації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.2-953.6 + Ю949.2 с
Шифр НБУВ: РА372077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Туз В.Р. 
Резонансні явища у квазіперіодичних шаруватих системах з металодіелектричними елементами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.Р. Туз ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розв'язано ряд нових задач дифракції на обмежених періодичних послідовностях з неоднорідностей зі складним характером розсіювання хвиль у вільному просторі та у хвилеводах. Розвинуто ефективний алгоритм розрахунку характеристик полів розсіювання та перетворення на базі теорії матричних функцій. В одномодовому режимі коефіцієнти розсіювання представлені узагальнювальними аналітичними виразами з використанням поліномів Могіна. У двомодовому режимі виявлено кореляцію характеристик полів розсіяння та перетворення багатоланкового хвилеводного фільтра з особливостями розповсюдження власних хвиль його нескіченного аналога. Надано фізичне обгрунтування умов ефективного перетворення вироджених хвилеводних хвиль. Показано, що перетворення хвиль у дисипативній системі значно покращує узгодження радіопоглинаючого шаруватого покриття екрану для збуджуючого типу хвилі. В одномодовому режимі розв'язано задачу дифракції на послідовності решіток з резонансних розсіювачів у вигляді щільних брусів прямокутного поперечного перетину, що ідеально проводять. Установлено зв'язок положення та ширини зон прозорості та запирання з областями низького та високого рівня відбиття на частотних, кутових та інтерференційних залежностях коефіцієнтів розсіювання. Одержано умови абсолютної прозорості, значення частот і добротності резонансних коливань, ширини зон квазіпрозорості. З'ясовано їх залежність від довжини періоду. Виявлено умови, за яких уповільнюючі властивості хвилеводів з неоднорідним і однорідним заповненням співпадають. Визначено діапазони частот, за яких присутнє ефективне внутрішнє перетворення типів хвиль. Одержано розв'язання задачі дифракції для обмеженої послідовності зазначених резонаторів. Виявлено низько- та високодобротні резонансні коливання й умови їх формування, а також широкі частотні діапазони практично нового відбиття енергії падаючого поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.722 + З845.47 +
Шифр НБУВ: РА338354

Рубрики:

      
9.

Тузков С.О. 
Російська повість початку ХХ століття: типологія та поетика жанру: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02 / С.О. Тузков ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 44 с. — укp.

Роглянуто індивідуально-авторські та типологічні трансформації жанру повісті у російській літературі початку XX ст., які можна відокремити згідно двох типологічних ланок, а саме: модерністської повісті та неореалістичної повісті. Відзначено, що кожна з цих ланок як складові має велику кількість жанрових різновидів, зокрема, міжжанрові (повість-роман, повість-нарис, повість-міф, жанрово-родові (повісті-драма, повісті-поема, "понадповість"), жанрово-стильові (повість "потоку свідомості", "понадповість", повість-розповідь) модифікації. На підставі дослідження поетики повісті початку XX ст. зазначено, що у творчості письменників реалістичної спрямованості так само, як у творчості письменників-модерністів актуалізується модерністська стильова тенденція (інтертекстуальність, неоміфологізм, використання ліричних засобів оганізації оповіді), яка має декілька стильових різновидів (парадигм) екзистенціально-міфологічну, розповідно-орнаментальну та імпресіоністично-натуралістичну. У поетиці російської повісті початку XX ст. відображаються домінантні риси кожної з цих парадигм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-334 +
Шифр НБУВ: РА349620

Географічні рубрики:

      
10.

Туз В. О. 
Тепломасообмін і гідродинаміка парогазорідинних потоків в каналах з сітчастим покриттям: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / В. О. Туз ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено гідродинаміку гравітаційної плівкової течії у вертикальних каналах з сітчастим покриттям стінок. Виявлено нелінійний характер зміни товщини плівки за ламінарного режиму течії рідини, обумовлений капілярними ефектами у вічках сітки. Визначено межі гідродинамічних кризових явищ. Розв'язано систему рівнянь, за допомогою якої описується процес розриву плівки за течії у вертикальних канатах з сітчастим покриттям та експериментально встановлено нижню межу робочого діапазону. Комплексно досліджено процеси тепло- та масообміну, пов'язані з фазовими переходами. Визначено вплив режимних параметрів контактуючих фаз і геометричних характеристик елементів апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342,022 + З312.04 + В253.311
Шифр НБУВ: РА373028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тузінек С.Я. 
Фізіологічний аналіз факторів, що протидіють формуванню сколіотичної постави у молодих людей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.Я. Тузінек ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів дослідження дітей, підлітків і осіб, що досягли морфофункціональної зрілості, в процесі росту організму виявлено фізіологічний механізм, що протидіє сколіотичним порушенням постави (СПП), складовими компонентами якого є енергетичний потенціал і рівень інтеграції функцій організму. Зазначено, що істотна роль у запобіганні СПП належить пропріоцептивному контролю м'язів хребта та тулуба. Встановлено, що більшість СПП формується внаслідок поступової "капітуляції" цих факторів і формування тривалого функціонально-структурного "сліду" як адаптації до асиметричної рухової поведінки. Загальнорозвиваюче фізичне тренування, що стимулює енергетичний потенціал і фізичну працездатність організму, у разі значної вираженості СПП (останнє характеризується несприятливим впливом на поставу) - це призводить до "енергетичного обкрадання" внутрішніх потреб морфофункціонального розвитку. З метою протидії СПП доцільне використання спеціалізованого тренування пропріоцептивного чуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА318539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Тузяк Я.М. 
Форамініфери і стратиграфія нижньокрейдових відкладів Рівнинного Криму: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.09 / Я.М. Тузяк ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

З'ясовано питання біостратиграфічного розчленування осадових утворень, регіональної та міжрегіональної кореляції нижньокрейдових (НК) відкладів Рівнинного Криму, палеоекології та палеогеографії морського басейну території досліджень. Монографічно описано 64 види, що належать до 33-х родів і 15-ти родин. Вперше для території України описано 24 види, для території досліджень - 54 види. Виконано біостратиграфічне розчленування відкладів нижньої крейди Рівнинного Криму з виділенням дев'яти біостратонів за форамініферами - три зони та шість верств з фауною, які характеризують відповідні стратиграфічні рівні НК розрізу. Проведено зіставлення відкладів нижньої крейди Рівнинного Криму з одновіковими утвореннями прилеглих територій Тетисної області, Атлантичного та Тихого океанів. Простежено глобальне поширення стратонів нижньої крейди та зміна повноти стратиграфічної колонки розрізів, зв'язки між басейнами седиментації, деталізовано місцеві шкали. Удосконалено чинну схему стратиграфічного поділу НК відкладів Рівнинного Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.631(45УКР7-6КРИ) + Д59(45УКР7-6КРИ)43
Шифр НБУВ: РА375210 з дод. Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Вдовиченко А. В. 
Методи та засоби підвищення точності вимірюванняактивної потужності при малому співвідношенні активної та повноїпотужності / А. В. Вдовиченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук заспеціальністю 05.01.02 - стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення.- Національний Технічний Університет України «Київський Політехнічний Інститутімені Ігоря Сікорського», МОН України, Київ, 2019. Дисертація присвячена розробці та дослідженню нових методів та засобів для вимірювання активної потужності при малому співвідношенні активної та повноїпотужності в розширеному діапазоні частот. Такі методи дозволяють вимірювати активну потужність втрат в різноманітних реактивних елементах, наприклад, 18 індуктивностях, які використовуються в імпульсних перетворювачах енергії. Одержані результати також можуть знайти застосування при вимірюванні активноїпотужності, що передається в системах бездротової передачі електроенергії. При вимірюваннях в розширеному діапазоні частот присутні похибки від фазових зсувів в каналах вимірювання та похибки від власного споживання вхідних ланок, які, крім сильного спотворення результатів вимірювання потужності, призводять до того, що паспортна точність забезпечується тільки при певному співвідношенні номінальнихструмів та напруг. В даній роботі запропоновано структурні рішення, які забезпечують мінімізацію похибки від власного споживання та впливу фазових зсувів каналів вимірювання перетворювача потужності, що дозволяє створити широкосмуговий перетворювач прохідної потужності для вимірювання активної потужності при великих реактивних складових навантаження в радіочастотному діапазоні. Ключові слова: вимірювання потужності, активна потужність,радіочастотний діапазон, фазовий зсув, корекція похибок власного споживання,втрати, шунт, бездротова передача електроенергії^UThe dissertation for obtaining the scientific degree of the candidate of technical sciences on the specialty 05.01.02 - standardization, certification and metrological support. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2019. The dissertation is devoted to the development and research of new methods and means for measuring active power at a high reactive component at high frequencies. Such methods allow measuring the active power of losses in a variety of reactive elements, for example, the inductances used in pulsed energy converters. The obtained results can also be used in the measurement of active power transmitted in wireless power transmission systems. At measurements at high frequencies, there are errors from phase shifts in measuring channels and errors from the intake of input units, which, in addition to the strong distortion of the results of power measuring, leads to the fact that passport accuracy is ensured only with a certain ratio of nominal currents and voltages. In this paper, structural solutions are proposed that provide compensation for the error of their own consumption and the effect of phase shifts of the measurement channels of the wattmeter, which allows the creation of a broadband wattmeter of transmit power for the measurement of active power at high reactive component loads in the radio frequency range. In this work the objects of measurement, such as throttling elements and losses in them, various types of power converters and wireless power transmission systems areanalyzed, and recommendations are given for limiting the influence of electric andmagnetic fields created by time variables. A review of the known technical solutions of methods and means of measuring power is given. The power meters, voltage and current converters, main types of high-frequency shunts and methods of their calibration presented. The analysis of measuring signals, errors of the wattmeter of the transmitted power, the current converter, the measurement of losses from the use of the pulsegenerator and the losses in the inductances by the parameters of the transition process are carried out. Systems of equations and conversion equations presented and compiled forone-channel power measurement schemes with input links with the exception of the errorof their consumption and the error of the phase shifts of the measuring channels, by measuring the rms signals values at certain points: with an additional measurement of the shunt voltage, with an average point of the shunt and an average point of the shunt created by the additional resistive divider. The model of power measurement without error from own consumption and phase bias between measuring channels is deduced and analyzed in the work. The analysis and calculation of the errors occurring in the input link during the measurement and the uncertainty of power measurement on the basis of the model of the wattmeter with the input link with a parallel distributed shunt containing the average point of the shunt created by the additional resistive divider was calculated. Examples of implementation of elements of methods and tools developed in this work are given. The results of theoretical and experimental studies allowed creation at the enterprise of Rostok-Instrument Ltd of a voltmeter Ф5053M which is an integral part of the system for measuring power at high frequencies and device BC5155 that can be used at low and medium frequencies. The results of theoretical and experimental researches, among which - the analysis of measuring signals, errors of the wattmeter of transient power and current converters, the analysis of the method of measuring losses using pulsed generator, the method of separatemeasurement of losses and the method of indirect measurement of losses, allowed to improve the design of wireless power transmission system on the basis of open resonant circuits. The research has shown the efficiency of the transmission for powering low and medium-sized devices in the industry without any dependence on the relative spatial orientation of the emitting and receiving circuits. This opens up the possibility of creatingcontactless devices that can be placed on moving parts of mechanisms where it is impossible to supply a constant supply.Keywords - power measurement, active power, radio frequency range, phase noise, correction of own consumption errors, losses, shunt, wireless power transmission


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

КОЗИР О. В. 
ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ КОРОТКИХ ТЕПЛОВИХ ІМПУЛЬСІВ / О. В. КОЗИР. — Б.м., 2021 — укp.

Робота містить результати дослідження, які спрямовані на підвищення точності вимірювання температури коротких теплових імпульсів.Проаналізувавши існуючи методи вимірювання температури було запропоновано використовувати для вимірювання температури коротких теплових імпульсів термопару у перехідному режимі її роботи, а дійсні значення температурного сигналу відновлювати шляхом вирішення оберненої задачі вимірювання.У роботі набув подальшого розвитку метод ідентифікації динамічної характеристики термопари, заснований на зовнішньому розігріві спаю термопари лазерним променем шляхом створення квазіступінчатого сигналу температури. Розроблено метод ідентифікації динамічної характеристики термопари, заснований на внутрішньому розігріві спаю термопари струмом гармонічної форми із періодом, що на декілька порядків менший від найменшої передбачуваної сталої часу, що забезпечує дію на спай температурного сигналу у формі стрибка. Розроблено метод ідентифікації динамічної характеристики термопари, заснований на визначенні сталої часу термопари шляхом аналізу амплітудно-фазової частотної характеристики термопари по другій гармоніці, яку отримують внутрішнім розігрівом спаю термопари гармонічним струмом. Розроблено метод вимірювання поточної температури коротких теплових імпульсів, який відрізняється можливістю відновлювання форми температури короткого теплового імпульсу за виміряними значеннями термо-ЕРС термопари, за рахунок включення у зворотній зв'язок операційного підсилювача апаратурно-реалізованої динамічної характеристики термопари. Ключові слова: температура, тепловий імпульс, вимірювання, перехідна характеристика, АФЧХ, підвищення точності, ідентифікація динамічних характеристик, термопара.^UThe thesis contains the results of research aimed at improving the accuracy of measuring the temperature of short heat pulses.The analysis of current state of development of methods and tools for measuring temperature, which are based on the use of the dependence of various physical phenomena on temperature, as direct temperature measurement is not possible, is carried out in the work.In the dissertation work in the scientific plan the following results are received:1. For the first time, a method of thermocouple identification by a radio pulse of current, which allowed to obtain a complete transient characteristic in contrast to other methods that use current for heating, which receive a decreasing front and then mathematically converted to an increasing front, is proposed. This method uses a radio current pulse to heat the thermocouple. By spreading the frequency of the heating signal and the reaction of the thermocouple, it became possible to isolate the slowly increasing signal of the thermocouple against the background of a high frequency signal that heats the thermocouple using analog filtering of the high frequency component by a notch filter;2. For the first time was developed a method of thermocouple identification by determining the frequency response of a thermocouple using infra-low frequency current, which has an advantage over other methods due to the stability of obtaining time constant values. The peculiarity of this method is to create the total temperature by heating the junction of the thermocouple with an electric sinusoidal current. In this case, the voltage of the second harmonic is released on the terminals of the thermocouple, due to the heating of the thermocouple according to the Joule effect. Also, there is the first harmonic component, which is due to the voltage drop due to the ohmic resistance of the thermocouple wires and the action of the Thomson and Peltier effects, which are proportional to the first degree of the current flowing through the thermocouple. The ratio of the amplitudes of the output and input voltages on the second harmonic gives the frequency response. The difference of their phases on the second harmonic gives Phase response.3. Improved methods for identifying the dynamic characteristics of the laser beam by creating a quasi-stage signal, which allows to obtain the mode of setting the thermoEMF signal at the output of the thermocouple.4. The method of measuring the temperature of short thermal pulses is improved, which allows to compensate the dynamic measurement error in real time, by using the parameters obtained on the basis of identification of dynamic characteristics of the thermocouple in the system of thermal inertia compensation of the thermocouple. The peculiarity of this method is the use of time constants of the thermocouple to compensate its thermal inertia and, as a consequence, increase the accuracy of measuring the temperature of short thermal pulses. The time constants of the thermocouple will be obtained on the basis of the approximation of the frequency response of the thermocouple. The frequency response is obtained using the above method of identifying the dynamic characteristics of thermocouples. Each defined time constant characterizes the link of the delay of the first order. By including the inertia link in the feedback system of the system, the thermal inertia of the thermocouple, which is described by a certain time constant, is compensated. By connecting the links in series with the inertial link connected to the feedback, which corresponds to the time constant found, it is possible to fully compensate for the effect of thermal inertia of the thermocouple on the input temperature signal. This compensates dynamic error of thermocouple temperature measurement.Keywords: temperature, thermal impulse, measurement, transient characteristic, bode plot, increase of accuracy, identification of dynamic characteristics, thermocouple.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Туз О. С. 
Психологічна готовність керівників оперативно-розшукових підрозділів Державної прикордонної служби України до управління в умовах змін. / О. С. Туз. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.09 «Психологія діяльності в особливих умовах». – Національна університет оборони України імені Івана Черняховського, Київ, 2021.У роботі проаналізовано наявні у психологічній науці концепції і підходи до дослідження сутності організації, організаційних змін, управління в умовах змін. Уточнено зміст поняття «психологічна готовність керівника оперативно-розшукового підрозділу до управління в умовах змін» Запропоновано структурно-функціональнумодель психологічної готовності керівника ОРП до управління в умовах змін, що складається з когнітивного, мотиваційного, особистісного, діяльнісного та регулятивного компонентів. За результатами емпіричного дослідження визначеноактуальний станрозвиненості психологічної готовності керівників ОРП до управління в умовах змін. Для її підвищення запропоновано професійно-психологічний тренінг, ефективність якої було підтверджено експериментально. Запропоновано практичні рекомендації керівникам з управління підпорядкованими оперативно-розшуковими органами та підрозділами в умовах змін.Ключові слова: організація, організаційні зміни, управління в умовах змін, психологічна готовність, психологічна підготовка.^UThe dissertation for the degree of a candidate of psychological sciences on the specialty 19.00.09 «Psychology of activity in special conditions». - Ivan Chernyakhovsky National University of Defense of Ukraine, Kyiv, 2021.The scientific work analyzes the concepts and approaches to the study of the essence ofsocial organization, organizational change, change management available in psychological science.It has been established that the conditions of change should be considered the circumstances under which the leaders of the OSU perform their duties. They require the acquisition of additional knowledge about the object and subject of management activities, significant changes in approaches and methods of activity, overcoming internal resistance and resistance of subordinates to the introduction of innovations. They are characterized by innovations in the organizational structure and non-standard, dynamic situation at the state border and require adequate management actions to organize the operational and investigative activities of the OSU and additional work with subordinates.The content of the concept "psychological readiness of the head of the operational search unit to manage in conditions of change" is specified.The structural-functional model of psychological readiness of the head of OSU for management in the conditions of changes is offered, the basic provisions of which became: adequacy (reliable reflection of empirically confirmed properties of object); completeness (taking into account all the completeness of information about the object of study, its main connections and determinants); flexibility (reproduction of the object in the whole range of parameters); conciseness (information about the object and its volume is the minimum necessary). Structurally, the model consists of cognitive, motivational, personal, activity and regulatory components.It was found that in the process of development of psychological readiness of OSU leaders to manage in conditions of change, professional training acquires special significance, which determines the professional growth of the leader, the formation of psychological resistance to stress, the ability to adapt to change, to make decisions appropriate to the situation.According to the results of empirical research, the current state of development of psychological readiness of OSU leaders to manage in conditions of change is determined. To improve it, professional and psychological training has been developed. The implementation of this training allowed to increase the levels of development of all components of psychological readiness for management in the conditions of change and the importance of its integrative indicator in the participants of the experimental group. Practical recommendations are offered to the heads of management of subordinate operative-search bodies and divisions in the conditions of changes.Keywords: social organization, organizational change, change management, psychological readiness, psychological training.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Тузюк Н. В. 
Оптимізація лікування опікових ран з використанням ксенодермоімплантатів, насичених нанокристалами срібла / Н. В. Тузюк. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації наведено теоретичне обґрунтування та нове вирішення актуального наукового завдання, яке полягає у покращенні ефективності хірургічної допомоги хворим з опіковими ранами шляхом використання ксенодермоімплантатів, насичених нанокристалами срібла, шляхом оптимізації хірургічної лікувальної тактики та комплексу лікувально-профілактичних заходів. Запропоновано й апробовано методику в лікуванні опікових ран з використанням ксенодермоімплантатів, насичених нанокристалами срібла, досліджено антимікробні властивості ксенодермоімплантатів, насичених нанокристалами срібла; виявлено морфологічні зміни в ранах при опіках ІІа, ІІб, ІІІ ступенів при застосуванні ксенодермоімплантатів, насичених нанокристалами срібла в експерименті; встановлено можливості й оцінено результати використання ксенодермоімплантатів, насичених нанокристалами срібла у комплексному лікуванні пацієнтів з термічними опіками; проведено порівняльний аналіз результатів лікування пацієнтів з термічними опіками з використанням ксенодермоімплантатів, насичених нанокристалами срібла та ліофілізованих ксенодермоімплантантів.^UThe dissertation presents a theoretical justification and a new solution to the current scientific problem, which is to improve the effectiveness of surgical care for patients with burns by using xenografts saturated with silver nanocrystals, by optimizing surgical tactics and a set of treatment and prevention measures. A method in the treatment of burn wounds with the use of xenografts saturated with silver nanocrystals was developed and tested, the antimicrobial properties of xenografts saturated with silver nanocrystals were studied; morphological changes in wounds with burns of IIa, IIb, III degrees with the use of xenografts saturated with silver nanocryptals in the experiment were revealed; the possibilities and results of the use of xenografts saturated with silver nanocryptals in the complex treatment of patients with dermal burns were identified; a comparative analysis of the results of treatment of patients with dermal burns using xenotransplants saturated with silver nanocrystals and lyophilized xenodermotransplants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського