Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (395)Книжкові видання та компакт-диски (328)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ТУРЧИН$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ЯКІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Турчина С.І. 
Про участь мелатоніну у статевому дозріванні і формуванні затримки статевого розвитку хлопців-підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.І. Турчина ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ролі мелатоніну в механізмах становлення чоловічої статевої системи і формування затримки статевого дозрівання у хлопців. Встановлено, що статеве дозрівання супроводжується зміною рівня добової екскреції мелатоніну і характеру його циркадного ритму. Показано існування річного ритму продукції мелатоніну і залежність характеру добового ритму екскреції гормону від сезону року. У підлітків із затримкою статевого розвитку (ЗСР) вміст мелатоніну не відповідає досягнутому ними рівню біологічної зрілості і залежить від ступеня патологічного процесу, морфотипу, супутніх захворювань. Річний ритм екскреції гормону у хворих із ЗСР має ряд відмінностей у порівнянні зі здоровими перевесниками. Запропонований принципово новий метод лікування ЗСР, заснований на пригнічуванні продукції мелатоніну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.66-2

      
2.

Турчин В.В. 
Лінгвопрагматичні аспекти німецького філософського терміна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Турчин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лінгвопрагматичні аспекти німецького філософського терміна з урахуванням його філософсько-історичного розвитку на кожному конкретному етапі становлення філософії. Проаналізовано причини виникнення терміна. Простежено прагматику слова і терміна в контексті філософії історії. Доведено, що термінологічна система філософії німецької мови - безпосередня складова частина загальнонародної мови зі своєю обмежувальною специфікою. Досліджено мовну генезу німецького філософського терміна. Викладено чітку класифікацію термінів-запозичень. Встановлено особливості процесу запозичень термінів-інтернаціоналізмів та виділено їх основні групи. Виявлено, що філософській терміносистемі німецької мови притаманні явища полісемії, синонімії, антонімії. Цінним практичним виходом є низка укладених спеціальних термінологічних словників - запозичень, інтернаціоналізмів, полісемії, синонімії, антонімії. На основі лінгвопрагматичного підходу до філософської терміносистеми виявлено дистинктивні ознаки терміна, який розглянуто з точки зору прагматики. Враховано всебічні фактори розвитку науки: прагматику конотації та прагматику експресивної конотації, які обумовили процес розвитку наукового знання та пізнання, термін виступив інструментом-ідентифікатором і має свої яскраво виражені лінгвопрагматичні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-34:Ю 687
Шифр НБУВ: РА312852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Турчин О.Ю. 
Квазістатичні задачі термопружності плоско-шаруватих тіл при локальному нагріві: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.Ю. Турчин ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено нестаціонарні температурні поля та напружено-деформовані стани у плоско-шаруватих тілах і середовищах, що перебувають за умов вісесиметричного та плоского теплового навантаження. Розв'язки відповідних початково-крайових задач одержано в аналітичному вигляді з використанням інтегрального перетворення Лагерра за часовою змінною та інтегрального перетворення Ганкеля чи Фур'є за просторовою змінною. Шляхом кусково-сталої апроксимації фізико-механічних властивостей побудовано аналітичний розв'язок вісесиметричної квазістатичної задачі термопружності для функційно-градієнтного шару. З використанням інтегрального перетворення Фур'є - Лапласа та рівнянь квазістатичної термопружності в напруженнях побудовано аналітичний розв'язок просторової квазістатичної задачі для півпростору, що нагрівається рухомим джерелом тепла у формі прямокутника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022 +
Шифр НБУВ: РА327715

Рубрики:

      
4.

Турчин М.В. 
Термометричний метод оцінки стану окорухових прямих м'язів та його значення для планування хірургічного виправлення косоокості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.В. Турчин ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше доведено можливість діагностичного використання даних вимірювання температури дистальної частини прямих окорухових м'язів у первинному положенні очей, в стані скорочення та розслаблення цих м'язів під час повороту очей на 15 градусів. Встановлено, що температура окорухових м'язів піддана добовим коливанням, залежить від температури тіла досліджуваного та навколишнього середовища. Доведено, що за первинного положення очей у здорових людей в разі контактної термометрії термоасиметрія однойменних прямих м'язів правого та лівого очей несуттєва. Вперше показано, що температура медіального прямого м'яза ведучого ока статистично достовірно вища за температуру однойменного м'яза неведучого ока. Зазначено, що у здорових людей температура прямих окорухових м'язів у разі скорочення підвищується, а в разі розслаблення - знижується. Вперше визначено термосимптоматику змін стану горизонтальнодіючих прямих окорухових м'язів за збіжної та розбіжної співдружньої неакомодаційної косоокості. Доведено доцільність використання даних термометрії окорухових м'язів для планування об'єму та характеру оперативного втручання для виправлення співдружньої косоокості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.620.60 +
Шифр НБУВ: РА327350

Рубрики:

      
5.

Турчин О.Є. 
Прогнозування арозійної кровотечі як прояву гнійно-запальних ускладнень після операцій із застосуванням синтетичного трансплантата у хворих із критичною ішемією нижніх кінцівок (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Є. Турчин ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше на підставі проведеного комплексного обстеження пацієнтів з облітеруючими захворюваннями нижніх кінцівок, що супроводжуються критичною ішемією, визначено значущі критерії для прогнозування арозійної кровотечі у післяопераційний період. Уперше на базі індивідуального прогнозу перебігу цього періоду розроблено оригінальний алгоритм ведення хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок (КІНК), що передбачає методи профілактики та лікування гнійно-септичних ускладнень. Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до проведення передопераційної підготовки досліджених пацієнтів, спрямованої на стабілізацію загального стану хворого, поліпшення метаболічної та реологічної ситуації в організмі та на місцеве лікування гнійно-некротичних вогнищ на уражених кінцівках з застосуванням антисептиків і сорбентів з метою зменшення ризику інфікування експлантата. Експериментально доведено доцільність використання мірамістину, вантолу та нітрату срібла у санації гнійно-некротичних вогнищ у хворих з КІНК, а також в інтраопераційній профілактиці лікування операційної рани. Уперше показано, що додавання 0,5 % нітрату срібла до мазі "Левосин" дає змогу значно підсилити її протимікробні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865-387
Шифр НБУВ: РА330963

Рубрики:

      
6.

Турчин В.В. 
Особливості формування проектно-образного мислення дизайнера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / В.В. Турчин ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем специфіки процесу формуванння проектно-образного мислення дизайнера як основної складової його професійної підготовки. Введено нові поняття щодо професійного та проектно-образного мислення дизайнера. Розглянуто існуючі фундаментальні, евристичні та навчально-методичні засоби активізації даного мислення, використання яких сприяє розвитку відчуття форми, ритму, кольору, матеріалу. Проаналізовано принципи формування професійного мислення за різних історичних умов. Значну увагу приділено дослідженню принципів, методів і прийомів навчання сучасних європейських шкіл дизайну, що ефективно впливають на процес формування професійного мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 р +
Шифр НБУВ: РА332247

Рубрики:

      
7.

Турчин Я.Б. 
Суспільно-політичні погляди та державотворчі ідеали С.Шелухіна: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Я.Б. Турчин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено концепцію відродження та шляхи розбудови української державності С.Шелухіна. Проаналізовано науково-теоретичну спадщину вченого, зіставлено його ідеї з практичною державотворчою діяльністю, а також політичні погляди С.Шелухіна стосовно історико-правових засад української державності, здійснено дослідження кельтської теорії походження України - Русі. Висвітлено основні аспекти його теорії державного будівництва - стосовно державної влади, народу, теорії та визначено принципи їх реалізації - демократизм і республіканські традиції. Розглянуто шляхи реалізації й основні складові української національної ідеї, якими є релігія, мова, право. Простежено генезу самостійницьких ідеалів вченого. Проаналізовано зміст федеративної концепції С.Шелухіна. Досліджено його участь в урядових інституціях та показано причини поразки національно-визвольних змагань 1917 - 1920 рр. З'ясовано, що суспільно-політичні погляди С.Шелухіна є актуальними та можуть бути використані органами державної влади, політичними партіями, громадськими організаціями у процесі розбудови самостійної незалежної України, становлення демократично-правового суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Шелухін С. +
Шифр НБУВ: РА337797

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Турчин Т.М. 
Педагогічні засади естетичного виховання учнів дитячих музичних шкіл: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.М. Турчин ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу психолого-педагогічної, філософсько-естетичної та музикознавчої літератури, вивчення й узагальнення практичного досвіду обгрунтовано й експериментально апробовано засади естетичного виховання учнів дитячих музичних шкіл (ДМШ), якими є: єдність навчання музики та виховання засобами музичного мистецтва; опора на специфічну природу музики як мистецтва інтонованого смислу; реалізація всіх напрямів освоєння інтонаційної природи музики; збагачення традиційних методів навчання музики завдяки педагогічній адаптації до специфіки ДМШ, організацію змісту естетичного виховання з пріоритетним загальнокультурним розвитком; посилення соціокультурного збарвлення дитячої творчості. Запроваджено методику естетичного виховання учнів ДМШ на уроках зі спеціальності. Вона грунтується на освоєнні музики як мистецтва інтонованого смислу та передбачає розв'язання завдань опанування учнями "комплексного" інтонування, формування в них відчуття жанрово-стильової характеристики музики, виховання аналітико-синтетичного ставлення до музичного мистецтва. Зроблено висновок, що реалізація методики естетичного виховання учнів ДМШ на уроках зі спеціальності сприяє позитивній динаміці кількісних і якісних показників їх естетичної вихованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)23:Ю8 + Ч421.355.23 +
Шифр НБУВ: РА346162

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Турчинова Г.В. 
Методика підготовки майбутніх учителів до викладання біології англійською мовою: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.В. Турчинова ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підготовки майбутніх вчителів-біологів з викладання англійською мовою. Визначено психолінгвістичні та психологічні передумови оволодіння іноземною мовою для спеціальних цілей студентами вищих навчальних закладів. Теоретично обгрунтовано виділення спеціальностей, де іноземна мова вивчається як другий фах, в окремий напрям і запропоновано їх назву. Вивчено проблему мети навчання за цим напрямком. Показано доцільність визначення соціально-комунікативної позиції студентів після закінчення навчання. Розроблено систему вправ для навчання професійно орієнтованого монологічного та діалогічного мовлення. За допомогою експериментального навчання доведено ефективність наведеної методики, виявлено шляхи навчання професійно спрямованої іншомовної усномовленнєвої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913-2 + Е.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341997

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Турчин І.М. 
Розроблення технології голландського брускового сиру з використанням гомогенізації молока: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / І.М. Турчин ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження впливу різних режимів гомогенізації молока на його складові частини. Обгрунтовано застосування й експериментально встановлено оптимальний режим гомогенізації молока за тиску 5,0 - 7,5 МПа під час виробництва сирів голландської групи, на прикладі голландського брускового сиру. Опрацьовано режими, параметри технологічного процесу виробництва за умови використання бактеріальних препаратів прямого внесення "Актив" і бактеріальної закваски "БП-Углич-N4". Визначено, що тривалість сичужного зсідання молока становить 29 - 26 хв. Рекомендовано готовий сирний згусок з гомогенізованого молока за 5,0 - 7,5 МПа розрізати за невеликої швидкості обертання мішалки, розрізаний згусток у спокої на 5 - 8 хв для відділення сироватки, ущільнення частинок сирного згустку та запобігання різкого зростання сирного пилу, а отже, втрат білку з сироваткою. Повільне розрізання та постановку зерна проводити до моменту набуття ним характерної пружності, округлості та щільності. Досліджено зміни фізико-хімічних, біохімічних і мікробіологічних показників якості твердих сичужних сирів голландської групи, вироблених з гомогенізованого молока з застосуванням бактеріального препарату прямого внесення "Актив" і бакзакваски "БП-Углич-N4" під час технологічного процесу виробництва сирів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л958.22 +
Шифр НБУВ: РА349074

Рубрики:

      
11.

Турчин В.І. 
Йодний дефіцит і патологія щитоподібної залози серед дитячого населення у Північному регіоні України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.І. Турчин ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 10 682-х дітей у населених пунктах Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей України. Стан щитовидної залози (ЩЗ) цих дітей був оцінений на підставі пальпаторного обстеження, ехографічного дослідження та визначення екскреції йоду з сечею. На Житомирщині за даними пальпаторних обстежень установлено частоту випадків зоба у межах від 26,4 % до 43,4 %, а за даними ультразвукових досліджень у різних вікових групах - від 16,01 % до 35,61 %. Медіана ескреції йоду з сечею у середньому в області становила 46,7 мкг/л. На Київщині за даними пальпаторних досліджень частота випадків зоба I - II ступеня у середньому становила від 27,85 % до 40,6 %. За результатами ультразвукових досліджень частота випадків, коли об'єм ЩЗ перевищував рекомендовані норми, становила від 1,6 % до 67,24 %. Медіана йодурії становила від 46,3 мкг/л до 223,2 мкг/л. На Рівненщині за результатами пальпаторних обстежень частота випадків зоба I - II ступеня становила від 23,53 % до 55,22 %. Ці дані підтверджуються результатами ультразвукових досліджень. Медіана екскреції йоду з сечею становила від 47,72 мкг/л до 67,2 мкг/л. У Чернігівщині медіана екскреції йоду з сечею була у межах від 25,8 мкг/л до 63,4 мкг/л. Шляхом пальпаторного обстеження дифузний зоб I ступеня виявлено у 29,34 % дітей, які мешкають у Києві. Виявлено, що населення Північного регіону України недостатньо забезпечене йодованою харчовою сіллю, постійно вживають йодовану сіль від 0,4 % до 4,6 % опитаних. Для профілактики тиреоїдної патології може бути використана вода "Йодіс". Вживання йодованої води протягом року дозволяє підтримувати показники йодурії на рівні норми у 95 % дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р120.121.2 + Р733.415.12 +
Шифр НБУВ: РА357383

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Турчинова Н.П. 
Специфічність мінливості кількісних ознак ячменю ярого при схрещуванні сортів різного еколого-географічного походження: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.П. Турчинова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено різний рівень прояву кількісних ознак, їх мінливості та характеру взаємозв'язків між ними, що свідчить про можливість досягнення досить високої інтенсивності формотворчих процесів у разі гібридизації та щодо доцільності використання в селекції репродукцій сортів різних зон вирощування. Виявлено відмінності в ефектах загальної та специфічної комбінаційної здатності між формами одного й того ж сорту з різних місць вирощування. Висвітлено конкретні шляхи використання цих форм у гібридизації ячменю ярого. Проведено аналіз характеру генетичного контролю кількісних ознак у сортозразків ячменю ярого. Розкрито неоднаковість співвідношення домінантних і рецесивних алелей у різних репродукцій одного й того ж сорту. Виділено та рекомендовано для використання у селекційних програмах сорти - донори цінних ознак. У результаті схрещування сортів за повною діалельною схемою створено 56 гібридів, у яких вивчено прояв гетерозису та характер успадкування господарсько цінних ознак, а у найпродуктивніших гібридів другого покоління визначено ступінь і частоту трансгресій. Визначено, що кращі з них рекомендовано як новий вихідний матеріал для селекційного використання. За результатами проведених досліджень створено колекцію селекційно цінних ліній ячменю ярого з комплексом підвищених ознак продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31 +
Шифр НБУВ: РА368370

Рубрики:

      
13.

Турчин Т. 
Розвиток особистісної рефлексії у підлітків засобами художньої літератури: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т. Турчин ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку особистісної рефлексії підлітків засобами художньої літератури. Проаналізовано теоретичні підходи щодо розуміння сутності, структури, рівнів, механізмів і чинників розвитку особистісної рефлексії підлітка-читача, з урахуванням його рефлексивної та читацької позицій. Розглянуто сучасні тенденції досліджень у галузі психології читання, виокремлено основні характеристики діалогічності художнього тексту, визначено етапи та способи організації діалогічної взаємодії з текстом у процесі вивчення творів української та зарубіжної літератури у загальноосвітній школі. З урахуванням одержаних результатів побудовано структурно-функціональну модель розвитку особистісної рефлексії підлітка-читача. Запропоновано визначення особистісної рефлексії підлітка як специфічного вияву його самоактивності, метою якої є осмислення власної особистості засобами рефлексивного аналізу, що сприяє актуалізації рефлексивної позиції у структурі внутрішньої позиції дорослого. Проаналізовано результати констатуючого етапу дослідження та виявлено істотний зв'язок між читацькою та рефлексивною позиціями у дітей підліткового віку з урахуванням складності, ієрархічності та узагальненості складових особистісної рефлексії (потреби у самопізнанні, предмета рефлексії, рефлексивних дій). На підставі вивчення результатів формувального експерименту зроблено висновок, що застосування програми поетапної діалогізації взаємодії з художнім текстом у процесі вивчення творів художньої літератури, проміжною ланкою якої є формування читацької позиції, сприяє розвитку структури предмета особистісної рефлексії підлітків, її складності й ієрархічності, розширенню спектру рефлексивних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.2 + Ю944.1-7 +
Шифр НБУВ: РА369011

Рубрики:
  

      
14.

Турчина Н.І. 
Педагогічні особливості моделей фізичного виховання студентів вузів на різних курсах навчання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.І. Турчина ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми фізичного виховання студентів ВНЗ. Розроблено поетапні моделі організації фізичного виховання згідно мети, завдань, принципів, контрольних нормативів на різних курсах навчання з урахуванням вимог професійно-прикладної фізичної підготовки, гігієнічних норм рухової активності й інтересів студентів до виду спорту. Поетапні моделі фізичного виховання студентів створено на базі концепції функціонального призначення, яка реалізується у процесі поступовго переходу від прямого педагогічного управління на початкових етапах навчання до опосередкованого на старших курсах, надалі - до самоуправління. У даних моделях здійснено поетапну конкретизацію умов реалізації методичних принципів фізичного виховання студентів, що включає засоби, методи, форми й організацію занять. Одержано дані про формування мотивації до занять фізичним вихованням у межах навчальних і позанавчальних форм на підставі вивчення результатів впровадження фізичних вправ і видів спорту, які відповідають інтересам студентів. Обгрунтовано положення про організаційну структуру та зміст роботи кафедри фізичного виховання ВНЗ за сучасних умов реорганізації системи вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч481.354 +
Шифр НБУВ: РА362816

Рубрики:

      
15.

Турчин М.М. 
Багаторівнева поетика українського неокласичного сонета: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.М. Турчин ; Києво-Могил. акад. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано наукові підходи літературознавців материкової України та діаспори до проблеми поетики неокласичного сонета, виявлено тенденції та закономірності розвитку наукової думки від дискусій навколо жанру до потрактування сонетних текстів у дискурсі сучасних літературознавчих теорій. Розкрито, що тексти сонетів неокласиків прочитано як багаторівневу образну структуру, у котрій образ твору проявляється на ейдетичному, хронотопному, композиційному, лексико-стилістичному та версифікаційному рівнях і втілює різні способи переживання неокласичного ідеалу київськими, львівськими та празькими сонетярами. Використано новітній літературознавчий інструментарій та охарактеризовано міру дотримання канону та відхилень від нього у творчості кожного з неокласиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(4УКР=40/79)-335 +
Шифр НБУВ: РА367145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Турчин Є.В. 
Збіжність зображень випадкових процесів у вигляді рядів, породжених вейвлетами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Є.В. Турчин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено розклади випадкових процесів у ряди. Одержано результати щодо розкладів випадкових процесів у ряди з некорельованими членами, побудовані на базі вейвлет-базисів. Визначено умови рівномірної збіжності з ймовірністю 1 для рядів з незалежними членами й умови рівномірної збіжності за ймовірністю для розкладів строго phi-субгауссівських випадкових процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.521,0 +
Шифр НБУВ: РА368371

Рубрики:

      
17.

Турчина К.П. 
Оцінка агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів Західного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / К.П. Турчина ; УААН, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методики оцінювання агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів. Для оцінювання впливу опадів і сум активних температур на продуктивність сільськогосподарських культур проведено регресійний аналіз даних за опадами та продуктивності сільськогосподарських культур. На підставі дослідження режиму РГВ і вологості осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів встановлено, що на режим вологості даних грунтів суттєво впливають рівень грунтових вод і метеорологічні умови. Виявлено, що продуктивність сільськогосподарських культур залежить від показників, які характеризують родючість грунту, зокрема, вмісту гумусу, гранулометричного складу, рівноважної щільності, вмісту макро- та мікроелементів. Розроблено методику інтегрованого оцінювання агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів Західного Полісся, в якій враховано метеорологічні та меліоративні умови формування урожаю, екологічну стійкість, рівень родючості грунту та деградаційні процеси. Проаналізовано результати регресійного аналізу даних за врожайністю кукурудзи на силос і вмісту в осушуваному дерново-глейовому карбонатному грунті обмінного та необмінного калію, встановлено залежність між даними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.133-2(4УКР) + П063.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Турчин О.А. 
Оперативна корекція деформацій стопи у хворих на спадкову моторно-сенсорну нейропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Турчин ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено провідну роль симетричної деформації (порожнистої стопи) у патогенезі порушень ходьби у хворих на спадкову моторно-сенсорну нейропатію. Проаналізовано результати хірургічного лікування деформацій стопи у таких хворих, доведено доцільність та ефективність оперативного лікування на скелеті стопи. Показано неефективність операцій на м'язово-сухожильному апараті гомілки та стопи як основних методик. На підставі результатів біомеханічного дослідження встановлено однотипність змін часових і силових показників опорних реакцій у пацієнтів зі спадковою моторно-сенсорною нейропатією та порожнисто-варусними стопами іншої етіології, визначено функцію м'язів гомілки та стопи у формуванні переднього еквінусу, показано його провідну роль у механогенезі порожнистої стопи. Виявлено покращення силових характеристик згиначів і розгиначів корегованої стопи внаслідок нормалізації геометрії стопи. Вперше розроблено систему діагностики й ортопедичного лікування хворих на спадкову моторно-сенсорну нейропатію, що включає клініко-рентгенологічний, електронейроміографічний, біомеханічний методи дослідження й оперативне лікування порожнистої стопи залежно від її рентгенологічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.6-59 + Р628 +
Шифр НБУВ: РА369138

Рубрики:

      
19.

Турчин М.Я. 
Феномен сорому: етико-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.07 / М.Я. Турчин ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто етико-філософський аналіз феномену сорому в людському бутті. Досліджено характер співвідношення сорому та совісті як форм моральної самооцінки. Визначено потребу розкриття сорому як переживання. Окреслено тенденції взаємозв'язку сорому та провини, їх спільні та відмінні риси. З'ясовано соціально-моральнісну сутність сорому як форми регуляції людської поведінки. Досліджено діалогічну природу сорому. Розкрито правомірність поділу на сором внутрішній та зовнішній. Визначено основні рівні вияву сорому та форми його існування. Виділено механізми регулювання соціокультурного життя, які є основою поділу культур на два типи: "культури сорому" та "культури вини".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.13
Шифр НБУВ: РА373682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Турчина І. С. 
Проблеми української національної освіти в педагогічній спадщині О. Кониського (1836 - 1900 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. С. Турчина ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні чинники, які сприяли формуванню світоглядних засад О. Кониського, мали вплив на становлення його як свідомого українця, культурно-просвітнього, громадського діяча та педагога. Проаналізовано біографію педагога, виокремлено та досліджено основні етапи та напрями його просвітницько-громадської діяльності. Розкрито погляди педагога на проблеми української національної освіти: мету та завдання національної освіти та національного виховання, принципи навчання та національного виховання, методи та засоби навчання та виховання рідною мовою, розробку україномовних підручників, роль і місце вчителя української народної школи, питання жіночої освіти. Розкрито внесок педагога у заснування Наукового товариства ім. Шевченка, розкрито його роль у становленні та розвитку шевченкознавства, висвітлено проблеми національної освіти в публіцистиці О. Кониського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51-8 Кониський, О.
Шифр НБУВ: РА375749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського