Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Терещенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Терещенко В.Л. 
Багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.Л. Терещенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження фізичного механізму, який обумовлює активність поверхні класу металів, напівпровідників, композитних структур у хемографічному ефекті. Встановлено вплив різноманітних факторів на проявлення даного ефекту в газовому середовищі та в рідині. З'ясовано, що активність твердого тіла обумовлена зворотньою адсорбцією кисню, який у вигляді негативно заряджених іонів продукує його поверхня на початковій стадії її окиснення. На підставі встановленого фізичного механізму ефекту розроблено багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5, 022
Шифр НБУВ: РА317545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Терещенко В.С. 
Бухгалтерський облік забезпечень майбутніх витрат і платежів: теорія та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.С. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення теорії та методики бухгалтерського обліку забезпечення майбутніх витрат і платежів. З метою усунення двоїстості підходів під час визначення місця забезпечень у системі джерел фінансування діяльності підприємства з урахуванням їх резервної природи уточнено економічну суть поняття "забезпечення майбутніх витрат і платежів". Як складову системи забезпечень запропоновано забезпечення майбутніх витрат на охорону навколишнього середовища, на ремонт власних основних засобів, що сприятиме рівномірному відображенню витрат, на проведення природоохоронних і ремонтних заходів у обліку. Удосконалено методику бухгалтерського обліку забезпечень майбутніх витрат і платежів, а саме: умови їх створення, механізм нарахування та порядок відображення на бухгалтерських рахунках. Запропоновано структуру фінансової звітності щодо забезпечень, яка враховує їх резервну природу і належність до джерел власних коштів, дозволяє здійснювати комплексний аналіз резервів підприємства й одержувати інформацію про очікувані періоди використання. Розроблені теоретичні положення та рекомендації використано під час розробки проекту Положень (стандартів) бухгалтерського обліку "Резерви", впровадження якого створить єдину методологічну базу обліку всіх резервів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.6 в +
Шифр НБУВ: РА335246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Терещенко В.Г. 
Гігієна та фізіологія праці при вирощуванні та переробці соняшника за індустріальними технологіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Г. Терещенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку умов праці на основних етапах технологічного циклу вирощування та переробки соняшника. Установлено, що під час виконання земляних сільськогосподарських робіт на технічно зношених тракторах оператори зазнають впливу шкідливих виробничих чинників (шуму, вібрації, пилу, мікроклімату), рівні яких у деяких випадках наближаються до екстремальних і на 10 % - 70 % перевищують значення, що реєструвалися 1980 - 1990 рр. За умов застосування пестицидів як неодмінної складової інтенсивних технологій у рослинництві, працівники зазнають їх шкідливої дії за різних шляхів надходження до організму (інгаляційним, перкутанним), за цього розрахункові ризики шкідливої дії є високими для будь-якого шляху. Відзначено, що застосування новітніх технологій ультрамалооб'ємного обприскування за допомогою надлегких літальних апаратів (НЛА) має гігієнічні переваги у порівнянні з традиційними повнооб'ємними технологіями. Зазначено, що використання НЛА потребує спеціальної підготовки, високої кваліфікації пілотів і застосування комплексу заходів щодо безпеки польотів і засобів захисту від впливу шкідливих виробничих чинників (високої напруженості праці, шуму, вібрацій, пестицидів). За результатами фізіологічних досліджень установлено залежність вираженості біологічної реакції організму від інтенсивності впливу шкідливих виробничих чинників різної природи за різних видів робіт. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, зокрема: цільове застосування способів захисту під час виконання конкретних видів робіт, діяння раціональних режимів праці, визначення санітарно-захисних зон за умов ультрамалооб'ємного застосування агрохімікатів за допомогою НЛА. Наведено пропозиції з питань "захисту часом" працюючих на сільськогосподарських машинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 + Р124.541 +
Шифр НБУВ: РА338471

Рубрики:

      
4.

Терещенко В.М. 
Метафізичні інтенції української повісті 20-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Терещенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Визначено специфіку епісистеми початку XX ст., однією з головних рис якої була метафізична орієнтація свідомості людини. Проаналізовано жанр повісті в аспекті реалізації цієї світоглядної особливості митців. Досліджено повісті, у назві яких фігурує жанрове визначення, зокрема, "Повість про санаторійну зону" М.Хвильового, "Повість без назви" В.Підмогильного, "Повість наших днів" П.Панча. На підставі вивчення деяких ідейно-тематичних та структурно-композиційних елементів повістей на засадах філософії імені, "нової релігійності" та міфу зроблено висновок щодо іманентної анропоцентричності та метафізичної інтенціональності даного жанру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА320276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Терещенко В. М. 
Побудова єдиного алгоритмічного середовища для розв'язування комплексу задач обчислювальної геометрії: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.05.01 / В. М. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 28 с. — укp.

Розроблено нову алгоритмічну модель - модель єдиного паралельно-рекурсивного алгоритмічного середовища, яка вирішує важливу наукову проблему створення єдиних ефективних засобів комп'ютерного моделювання та візуалізації як основи цілісної ефективної методології для розробки нових поколінь CAD/CAM систем. Основою запропонованої моделі є узагальнений паралельно-рекурсивний алгоритм на основі стратегії "розділяй та володарюй", який використовує спільні для усього комплексу задач алгоритмічні засоби: структуру даних (зважена зчеплена черга), процедури злиття, кроки попередньої обробки та розбиття. На основі узагальнення принципу редукції розроблено загальний підхід до встановлення оцінок складності та проектування ефективних алгоритмів розв'язування задач обчислювальної геометрії, інформатики та прикладної математики. Запропоновані підходи застосовано до розв'язування задач обчислювальної геометрії, моделювання процесів теплофізичних процесів зварювання, регіонального аналізу та розпізнавання образів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.630-018
Шифр НБУВ: РА382587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Терещенко В.Д. 
Роль іпотечних банків у проведенні столипінської аграрної реформи в Україні (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Д. Терещенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні аспекти ліквідаційної діяльності, посередницьких і кредитних операцій Селянського поземельного банку, її ролі у становленні та розвитку селянського господарства у 1906 - 1916 рр. Проаналізовано особливості соціального складу клієнтів банку, участі Селянського банку в організації переселенського руху українського селянства. Розкрито проблеми державного та недержавного іпотечного кредитування сільського господарства в Російській імперії на початку XX ст. Охарактеризовано питання співпраці іпотечних банків з установами дрібного сільськогосподарського кредиту, землевпорядними комісіями, земствами у справі кредитування сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)523-211 + У03(4УКР)502.6 +
Шифр НБУВ: РА341582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Терещенко В.А. 
Формування психологічної готовності майбутніх учителів до інтерактивної взаємодії з учнями: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.А. Терещенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Ун-т менедж. освіти". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування психологічної готовності майбутніх учителів до інтерактивної взаємодії з учнями. Проаналізовано її ознаки у навчально-виховному процесі, провідними серед яких виступають спрямованість на організацію спільної діяльності вчителя з учнями та між самими учнями, дієвість, продуктивність, кооперативний характер. Розроблено теоретичну модель досліжуваної готовності, охарактеризовано її мотиваційну, когнітивну та практичну складові. Виділено їх показники (орієнтованість на партнерство, ставлення до інтерактивної взаємодії з учнями, продуктивність мислительних процесів, загальні та спеціальні знання про інтерактивну взаємодію, вміння виступати її організатором та учасником). Наведено характеристику рівнів (високого, середнього та низького) психологічної готовності майбутніх учителів до інтерактивної взаємодії з учнями. Проаналізовано розподіл студентів за рівнями як окремих компонентів досліжуваної готовності, так і за її інтегральним показником. Виявлено залежність рівня досліджуваної готовності від зовнішніх умов професійної підготовки майбутніх учителів у ВНЗ та від особистісних якостей студентів. Запропоновано методику формування психологічної готовності майбутніх учителів до інтерактивної взаємодії з учнями за допомогою спеціального практикуму, що передбачає розвиток у студентів мотивації до даного виду діяльності, засвоєння ними знань з питань інтерактивної взаємодії, участь у даному процесі та формування умінь щодо його організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ч314 +
Шифр НБУВ: РА363528

Рубрики:

      
8.

Коробенко Р. І. 
Формування економічного потенціалу сільських територій / Р. І. Коробенко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретичних і методичних аспектів та розробленню практичних рекомендацій щодо ефективного формування економічного потенціалу сільських територій.Уточнено зміст понять «сільські території» та «економічний потенціал сільських територій» як управлінських категорій; запропоновано структуру економічного потенціалу сільських територій; розроблено методичні засади його оцінювання. Проаналізовано рівень розвитку економічного потенціалу сільських територій і визначено проблеми його формування та реалізації.На основі узагальнення та аналітичного обрахунку за методом суми місць і з використанням вагових коефіцієнтів проранжованосільські території та здійснено їх кластеризацію. Оцінено вплив процесів бюджетноїдецентралізації на формування економічного потенціалу. Визначено стратегічні пріоритети державної політики у сфері формування економічного потенціалу сільських територій та обґрунтовано напрями удосконалення механізмів реалізації повноважень органів місцевого самоврядування. Запропоновано систему інвестиційно-інноваційного розвитку економічного потенціалу сільських територій і заходи з підвищення ефективності державного регулювання.^UThe dissertation is devoted to the grounding of theoretical and methodological aspects and to the development and provision of practical recommendations for the effective formation of the economic potential of rural areas.The content of the concepts "rural areas" and "economic potential of rural areas" as management categories is specified; the structure of economic potential of rural areas is offered; methodical bases of its estimation are developed. The level of development of economic potential of rural areas is analyzed and the problems of its formation and realization are determined.On the basis of generalization and analytical calculation by the method of the sum of places and with the use of weights, rural areas are ranked and clustered. The impact of budget processes is estimateddecentralization to the formation of economic potential. The strategic priorities of the state policy in the field of formation of economic potential of rural territories are determined and the directions of improvement of mechanisms of realization of powers of local self-government bodies are substantiated. The system of investment and innovation development of economic potential of rural areas and measures to increase the efficiency of state regulation are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Терещенко В. О. 
Таксономічна ієрархія, генетична диференціація і особливості молекулярної еволюції в підродині Murinae Палеарктики: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / В. О. Терещенко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням систематики, філогенії і молекулярної еволюції палеарктичної частини підродини мишачих Murinae, у першу чергу представників роду Apodemus s l. та підроду Mus. Підродина Murinae залишається зоною відносної таксономічної невизначеності, навіть в межах Палеарктики. Особлива увага приділяється Mus та Apodemus s. l., де число видів в межах цих родів за останні 40 років зросло з 12 до 26. Однак залишаються недостатньо з’ясованими питання про розмежування ряду видів і, відповідно, скільки видів існує взагалі. Причини полягають в неоднозначності видової дивергенції, а тому рішення проблеми пов’язане зі застосуванням системної концепції виду, згідно сучасної трактовки якої вид може являти собою систему супідрядних категорій (напіввид → аловид → вид). Особливе місце займає проблема родового членування. Перспективним регіоном досліджень мишей є Передня Азія, яка вважається однією з ключових областей становлення та розповсюдження представників підродів родів Mus та Sylvaemus. Накопичений матеріал за серією ДНК-маркерів в цій таксономічній групі дозволяє проводити порівняльні дослідження,^UThe dissertation is focused on issues of systematics, phylogeny and molecular evolution of the Palearctic part of the murine subfamily Murinae, primarily representatives of the genus Apodemus s l. and subgenus Mus. The subfamily Murinae remains an area of relative taxonomic uncertainty, even within the Palearctic. Special attention is paid to Mus and Apodemus s. l., where the number of species within these genera has increased from 12 to 26 over the past 40 years. However, questions about the delimitation of a number of species and, accordingly, how many species exist in general, remain insufficiently clarified. The reasons lie in the ambiguity of species divergence, and therefore the solution to the problem is connected with the application of the system concept of the species, according to the modern interpretation of which the species can be a system of subordinate categories (semispecies → allospecies → species). A special place is occupied by the problem of genus division. A promising region for mouse research is Southeast Asia, which is considered one of the key areas of formation and distribution of representatives of the Mus and Sylvaemus subgenera. Accumulated material for a series of DNA markers in this taxonomic group allows for comparative studies focusing on important aspects of molecular evolution. This concerns such a phenomenon as transition bias and its evolutionary compensation, because the ambiguous nature of nucleotide substitutions at different stages of divergence is


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського