Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (292)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=УЛЬЯНОВ$<.>+<.>A=НАДЕЖД$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Ульянов О.І. 
Адміністративно-правовий захист міліцією прав громадян у сфері громадського порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Ульянов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено правові відносини, що виникають у процесі адміністративно-правового захисту міліцією прав громадян у сфері громадського порядку. Визначено коло прав і свобод громадян, що реалізуються у сфері громадського порядку. Розвинуто положення, що стабільний і міцний громадський порядок є необхідною умовою реалізації певної групи прав і свобод громадян. З урахуванням нових підходів, що склалися в адміністративно-правовій і кримінально-правовій науці, докладно проаналізовано поняття "сфера громадського порядку", коло прав і свобод громадян, що реалізуються у цій сфері. Поглиблено розуміння місця та ролі міліції у справі захисту прав громадян у сфері громадського порядку. Набуло подальшого розвитку вивчення специфіки засобів захисту прав громадян у сфері громадського порядку, зокрема, адміністративно-правових засобів. Визначено місце адміністративної відповідальності в системі охорони прав громадян у сфері громадського порядку. Виявлено недоліки у правовому регулюванні діяльності міліції з охорони прав громадян у сфері громадського порядку й надано рекомендації щодо удосконалення нормативного регулювання з урахуванням вимог Конституції України та міжнародних норм і стандартів у справі захисту прав людини. Запропоновано в адміністративно-правову науку ввести терміни: елементи громадського порядку, засоби захисту прав громадян у сфері громадського порядку, адміністративно-правові засоби захисту прав громадян у сфері громадського порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.28
Шифр НБУВ: РА320279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ульянова Г.О. 
Захист авторських прав у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.О. Ульянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розвитку авторських прав у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою. Визначено сутність поняття та специфіку даних правовідносин, охарактеризовано їх суб'єкти й об'єкти. Проаналізовано ознаки реклами як об'єкта авторського права, досліджено її співвідношення з іншими його об'єктами. Висвітлено договірні засади використання об'єктів авторського права у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою. Розглянуто правове забезпечення захисту авторських прав, форми та способи його здійснення. Обгрунтовано доцільність поширення практики неюрисдикційної форми захисту авторських прав. Показано особливості захисту авторських прав у судовому порядку. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про рекламу, авторське право та суміжні права, а також право інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 +
Шифр НБУВ: РА361330

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ульяновська Ю.В. 
Моделі та методи обробки даних в єдиній автоматизованій інформаційній системі митної служби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Ульяновська ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто моделі подання предметної області з використанням принципів розробки фреймової моделі та методології створення реляційної та продукційної моделей, що дало змогу реалізувати у межах однієї моделі властивості ієрархічності, наслідування ознак, однорідності структури даних та забезпечити простоту редагування й обробки даних. Удосконалено метод визначення ступеня нечіткої близькості об'єктів за ступенем нечіткої рівності, нечіткого включення та нечіткої спільності ознак завдяки урахуванню фактора старіння інформації, що забезпечує більш точне визначення найбільш близьких об'єктів до об'єкта ідентифікації. Розроблено метод визначення коефіцієнта можливості прийняття рішення за неповних вхідних даних, базуючись на залежності правомірності прийняття рішення від кількості та важливості невизначеної інформації, що дозволяє оцінити можливість прийняття рішення за умов невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 ф + З970.51-015 +
Шифр НБУВ: РА336288

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Ульянов І.В. 
Обгрунтування підвищення ефективності руйнування гірських порід вибухом при зміні тривалості імпульсного навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / І.В. Ульянов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження підвищення ефективності руйнування гірських порід і розробці способів відбивання, що базуються на зміні тривалості імпульсу вибухового навантаження. В роботі отримана аналітична залежність для визначення величини критичного значення вибухового імпульсу руйнування порід з врахуванням непружних властивостей і фактора часу. На основі невибухового руйнівного засобу запропонована вдосконалена забійка, що швидко твердіє. Розроблені конструкції зарядів та способи відбивання гірських порід, що підвищують ефективність їх руйнування. Наведені дані про використання результатів дослідів на кар'єрах та в шахтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1

Рубрики:

      
5.

Ульянова А. М. 
Оцінювання конкурентоспроможності господарських структур у машинобудуванні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А. М. Ульянова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 26 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання оцінювання конкурентоспроможності господарських структур (КГС) машинобудуванні. Досліджено досвід управління господарськими структурами. Запропоновано концепцію оцінювання позиції КГС у машинобудуванні на основі тривекторного підходу та визначення суб'єктів, об'єктів і методів з урахуванням видів планування (стратегічне, тактичне й оперативне), яка дозволить здійснювати порівняння оцінок КГС різних видів, зокрема за участю фінансово-кредитного блоку. Метод оцінювання КГС на оперативному рівні, що базується на ключовому показнику конкурентоспроможності кінцевої продукції, дозволить маркетологам урахувати фактори обслуговування реалізованої кінцевої продукції в повному циклі "наука - виробництво - реалізація - формування фінансових ресурсів", які також впливають на рівень привабливості продукції для споживача. Наведено методичні рекомендації для побудови інформаційно-організаційного забезпечення оцінювання КГС, які враховують рівні управління та можуть бути використані керівниками на будь-якому рівні управління у середині структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-13 +
Шифр НБУВ: РА380726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ульянов 
Патагенез пострадіаційних розладів скоротливої діяльності матки: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Вадим Олексійович Ульянов ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2009. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41 + Е70*736.322-638.3
Шифр НБУВ: РА366330

Рубрики:

      
7.

Ульянова К.М. 
Преса Луганщини 1917 - 1938 рр.: становлення та основні тенденції розвитку: автореф. дис. ... канд. з соц. комунікацій: 27.00.04 / К.М. Ульянова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості становлення, функціонування й основних тенденцій розвитку преси Луганщини 1917 - 1938 рр. у контексті суспільно-політичних подій краю. Проаналізовано передумови виникнення та становлення типу "партійно-радянської преси" з урахуванням специфіки регіональних і загальноукраїнських факторів. Відтворено структуру періодики даного періоду за хронологічним, типологічними та жанрово-тематичними ознаками. Визначено значення преси Луганщини 1917 - 1938 рр. у системі загальнодержавної періодики, зокрема, її прагматичної сфери, комунікативної стратегії, особливостей майстерності провідних журналістів і публіцистів, чиї імена замовчувалися або були безпідставно вилученими з вітчизняної історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА369691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ульянов О.М. 
Радіовипромінювання пульсарів у декаметровому діапазоні хвиль: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.М. Ульянов ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто вплив обертання пульсара (аберації, ретардації, скручування силових ліній магнітного поля та релятивістського запізнення) на його радіовипромінювання. Показано, що завдяки урахуванню цього впливу можливо зондувати верхні шари магнітосфери пульсара. Отримані підтвердження наявності такого впливу на радіовипромінювання PSRB 0809+74 у декаметровому діапазоні. Локалізовано зону виходу радіовипромінювання з магнітосфери PSRB 0809+74 та отримано оцінку кута між віссю його обертання й магнітною віссю. Приведені дані спостережень довго-частотної структури радіовипромінювання п'яти пульсарів (PSRB 0809+74, PSRB 0823+26, PSRB 0943+10, PSRB 1133+16, PSRB 1530+27) в декаметровому діапазоні. Проведена їх обробка, аналіз та інтерпретація. Вперше зареєстрована черезперіодна модуляція у радіовипромінюванні чотирьох пульсарів (PSRB 0809+74, PSRB 0823+26, PSRB 0943+10, PSRB 1133+16). Вперше зареєстрована тонка структура мерехтіння радіовипромінювання PSRB 0809+74. Вперше в декаметровому діапазоні проведено поляризаційні спостереження та дослідження радіовипромінювання PSRB 0809+74 та PSRB 1133+16. Отримано поляризаційні характеристики цього випромінювання. У PSRB 0809+74 зареєстрована наявність двох поляризованих мод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1-1,022

Рубрики:

      
9.

Ульянов В.О. 
Стан тіол-дисульфідної системи та її значення у структурних зрушеннях печінки виводку, отриманого від опромінених щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.О. Ульянов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження стану тіол-дисульфідної системи (ТДС) у тканинах печінки та сироватці крові виводку опромінених перед спарюванням у дозі 0,75 Гр та 1,0 Гр щурів. Визначено динаміку зрушень концентрації білкових та небілкових сульфгідрильних та дисульфідних груп. Розглянуто проблему статевої диференціації функції печінки. Виявлено статеву відмінність ТДС самців та самок на різних етапах онтогенезу в інтактних тварин та нащадків опромінених щурів. Досліджено, що фенотипічний прояв радіаційноіндукованих ушкоджень геному більш виражений у самців. Зростання дози та тривалості опромінення попередників вплинуло на зрушення ТДС тканин печінки та сироватки крові їх нащадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3-29
Шифр НБУВ: РА321295

Рубрики:

      
10.

Бурдейний С. І. 
Клініко-експериментальне обґрунтування нових патогенетично спрямованих методів профілактики прогресування міопії / С. І. Бурдейний. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності профілактики прогресування міопії шляхом клініко-експериментального обґрунтування диференційованого призначення препаратів для корекції гідродинаміки ока та морфогенезу склери.У дітей зі швидко прогресуючою міопією встановлено підвищення показників дійсного внутрішньоочного тиску, яке корелює з віком дитини. Встановлено, що при швидко прогресуючій міопії зміни сітківки та судинної оболонки полягають у відносному збільшенні товщини сітківки у центрі фовеа, зменшенні товщини гангліозного комплексу GCL++, зменшенні кутової характеристики ДЗН, збільшенні ретинально-хоріоїдального коефіцієнта в центрі папіломакулярної ділянки, зменшенні товщини судинної оболонки в центрі фовеа та у центрі папіломакулярної ділянки, зниженні показника щільності судин шару хоріокапілярів у назальному секторі макули порівняно з еметропами та з пацієнтами з повільно прогресуючою міопією. Експериментально підтверджена можливість застосування аналога простагландину F2-α та препаратів клітинної терапії нового покоління − аутокріотромболізату для лікування міопії та теоретично обґрунтована доцільність розробки нового методу профілактики прогресування міопії шляхом підключення до загальноприйнятого консервативного лікування міопії інстиляцій аналога простагландину F2-α та субтенонового введення аутокріотромболізату.^UThe thesis is devoted to the problem of increasing the effectiveness of myopia progression prophylaxis, by clinical-experimental substantiation of drugs differentiated administration for correction of eye hydrodynamics and scleral morphogenesis. Supplemented scientific data on the features of hydrodynamics of the eye in children with progressive myopia, in particular − it was established that there is an increase in the values of real intraocular pressure (P0) up to 14,27 ± 0,23 mm Hg (in the group of control − 12,29 ± 0,30 mm Hg), hydrodynamic changes are more pronounced in the group with rapidly progressive myopia and the degree of these changes increases with the age of the child – in the elderly group P0 increased on 30,9 % comparing to the group of control. Correlation-regression analysis revealed a very high direct relationship between the annual myopia progression gradient and the Becker coefficient and a high direct correlation between the annual gradient of myopia progression and the values of P0.Supplemented scientific data on structural changes of the retina in the macula with progressive myopia, which consist in the relative increase in the thickness of the retina in the center of the fovea, on 8,9 % in comparison with emetropes, reduction in the thickness of the ganglion complex GCL++ on 7,5 % and 4,0 % in comparison with emetropes and with patients with slowly progressive myopia respectively. These changes are accompanied by the dispersion of the external plexiform layer and the Henle fiber layer in the macula against the background of a decrease in the density of vessels of the surface capillary plexus in patients with rapidly progressive axial myopia, compared with emetropes on 4,5 % in nasal and 5,0 % in temporal sectors of macular region.For the first time, the asymmetry of the structural rearrangements of the optic nerve disc and the papillomacular region in the rapidly progressive axial myopia were proven according to the data of SS-ОКТ, which manifests itself in reducing the angular characteristics of the optic nerve disc on 16,4 % and 15,3 %, and an increase in retinal-choroidal coefficient in the center of the papillomacular region on 30,1 % and 11,3 % in comparison with emetropes and with patients with slowly progressive myopia respectively.Expanded scientific data on changes in the choroid in the rapidly progressive axial myopia, which consists in reducing the thickness of the choroid in the center of the fovea at 21,2 % and in the center of the papillomacular region by 18,3 %, that is accompanied by a decrease in the vascular density index of the layer of choriocapillaries in the nasal sector of macula by 5,4 % compared to emetropes.For the first time, the effectiveness of using instillations of the synthetic prostaglandin analogue F2-α has been estimated on the model of myopia in the experiment and found, that instillation of latanoprost to the intact rats during the period of intense growth of the eyeball does not affect the rate of age increasement of its sagittal and horizontal size and does not cause changes in the thickness of the choroid of the eye, while instillations of the latanoprost during the simulation of deprivation myopia in rats from 15 to 30 day of life contributes to the reduction of the growth rate of the eyeball and prevent the reduction of the thickness of the choroid, which was observed under the conditions of the modeling of deprivation myopia.For the first time, the effect of modern regenerative technologies, in particular, the subtenon administration of platelet autocryolysate on the structure of the eye of intact rabbits, has been experimentally studied, and it is proved to contribute to the physiologically ordered formation of collagen fibers, which leads to the strengthening of sclera in rabbits.Enhanced understanding of possibilities for prostaglandin analogue F2-α administration and new generation cell therapy such as platelet autocryolysate for the treatment of myopia and the feasibility of the new method development for prophylaxis myopia progression by including the instillations of the prostaglandin analogue F2-α and subtenon administration of platelet autocryolysate to the conventional conservative treatment of myopia.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шевцова А. І. 
Міра обертання радіовипромінювання пульсарів у декаметровому діапазоні / А. І. Шевцова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню швидких змін міри обертання радіовипромінювання найближчих до Землі пульсарів на коротких часових масштабах у декаметровому діапазоні. В дисертації запропоновано оригінальний підхід, в якому параметри середовища поширення є динамічно змінними в часових масштабах одного імпульсу. Такий підхід дозволяє оцінювати швидкі процеси у верхніх шарах магнітосфери пульсара та пульсарному вітрі. Саме в цих ділянках міра обертання, як параметр, що описує концентрацію електронів та паралельну до лінії зору індукцію магнітного поля, може змінюватися в залежності від фази індивідуального імпульсу. Параметри середовища поширення радіохвиль, розташованого далі від пульсара, є стабільними на таких часових масштабах і не можуть змінюватися так швидко. В роботі запропонована модель поляризованого імпульсного радіовипромінювання пульсарів та модель слабо анізотропного середовища поширення (міжзоряної, міжпланетної та іоносферної плазми), що можуть бути застосовані для декаметрового діапазону довжин хвиль. Також розроблені і наведені алгоритми оцінки динамічно змінних параметрів середовища поширення радіовипромінювання та проілюстрована можливість розділення верхніх шарів магнітосфери пульсара.Розроблені алгоритми застосовано для обробки і аналізу поляризованого радіовипромінювання зареєстрованих аномально інтенсивних імпульсів найближчих до Землі пульсарів в декаметровому діапазоні. Спостереження проводились на радіотелескопі УТР-2 в діапазоні 16 33 МГц. Тільки цей радіотелескоп з ефективною площею 150000 м2 на 25 МГц дозволив реєструвати аномально інтенсивні імпульси пульсарів з високою часовою та частотною роздільною здатністю.Для радіовипромінювання трьох найближчих до Землі пульсарів були отримані оцінки середніх абсолютних значень міри обертання в декаметровому діапазоні. При чому для пульсара J0242+6256 оцінки міри обертання були отримані вперше в світі. Оцінки міри обертання для J0814+7429 (B0809+74), J0953+0755 (B0950+08) близькі до отриманих на більш високих частотах. Вперше були отримані профілі міри обертання в залежності від фази імпульсу для аномально інтенсивних імпульсів пульсарів J0242+6256, J0814+7429 (B0809+74), J0953+0755 (B0950+08). Зареєстровано швидкі зміни міри обертання в часових масштабах 0.3 мс. Оцінка швидких змін міри обертання радіовипромінювання пульсарів на коротких часових масштабах за допомогою нового методу дозволяє аналізувати швидкі процеси в плазмі вздовж променя зору, що створює передумови для зондування верхньої магнітосфери пульсара та пульсарного вітру.^UThe dissertation is devoted to the study of rapid changes in the rotation measure of radio radiation of pulsars closest to the Earth on short time scales in the decameter range. The dissertation proposes an original approach in which the parameters of the propagation medium are dynamically variable in the time scale of one pulse. This approach allows to analize the rapid processes in the upper layers of the magnetosphere of the pulsar and the pulsar wind. It is in these areas that the rotation measure, as a parameter describing the electron concentration and the magnetic field induction parallel to the line of sight, can vary depending on the phase of the individual pulse. The parameters of the radio propagation medium located further from the pulsar are stable at such time scales and cannot change so quickly.The model of polarized pulsed radio pulsar radiation and a model of a weakly anisotropic propagation medium (interstellar, interplanetary and ionospheric plasma), which can be applied to the decameter wavelength range is proposed. Algorithms for estimating dynamically changing parameters of the radio propagation medium are also developed and presented, and the possibility of sounding the upper layers of the pulsar magnetosphere is illustrated.The developed algorithms are used for processing and analysis of polarized radio radiation of registered anomalously intense pulses of pulsars closest to the Earth in the decameter range. Observations were held on a UTR-2 radio telescope in the range of 16 33 MHz. Only this radio telescope with an effective area of 150,000 m2 at 25 MHz allow to record anomalously intense pulses of pulsars with high time and frequency resolution in this range.For the radio emission of the three pulsars closest to the Earth, estimates of the average absolute values of the rotation measure in the decameter range were obtained. Moreover, for the pulsar J0242 + 6256 estimates of rotation measure were obtained for the first time in the world. Estimates of the degree of rotation for J0814 + 7429 (B0809 + 74), J0953 + 0755 (B0950 + 08) are close to those obtained at higher frequencies.Estimation of rapid changes in the rotation measure of radio pulsars on short time scales using a new method allows to analyze rapid processes in plasma along the line of sight, which creates the preconditions for probing the upper magnetosphere of the pulsar and pulsar wind.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Галупова Л. І. 
Альтернативні способи врегулювання конфліктів у сфері права інтелектуальної власності / Л. І. Галупова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є першим у науці цивільного права спеціальним комплексним дослідженням альтернативних способів врегулювання конфліктів у сфері права інтелектуальної власності.У дисертації розглянуто наукові підходи до визначення поняття «конфлікт» та розкрито його співвідношення з категорією «спір». Визначено особливості конфліктів у сфері права інтелектуальної власності, а також проведено їх класифікацію за різними критеріями. Розкрито сутність альтернативних способів врегулювання конфліктів та переваги їх застосування у сфері права інтелектуальної власності.Визначено поняття медіації та її переваги як способу альтернативного врегулювання конфлікту у сфері права інтелектуальної власності, а саме: швидке врегулювання конфлікту та припинення правопорушення; прийняття рішення, яке задовольняє вимоги обох сторін; збереження професійних зв'язків; налагодження нового ділового партнерства; конфіденційність процесу та збереження ділової репутації сторін; поштовх для створення та розвитку нових об'єктів права інтелектуальної власності. Досліджено міжнародний досвід регулювання відносин та практики поширення медіації як альтернативного способу врегулювання конфліктів.Сформульовано науково обґрунтовані пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавства в сфері регулювання процедури медіації.^UThe dissertation is the first in the science of civil law special comprehensive study of alternative ways of resolving conflicts in the field of intellectual property law.The dissertation considers scientific approaches to the definition of the concept of «conflict» and reveals its relationship with the category of «dispute». The peculiarities of conflicts in the field of intellectual property rights are determined, as well as their classification according to various criteria. The essence of alternative ways of conflict resolution and the advantages of their application in the field of intellectual property law is revealed.The concept of mediation and its advantages as a way of alternative settlement of the conflict in the field of intellectual property rights is considered, namely: fast settlement of the conflict and termination of the offense; making a decision that satisfies the requirements of both parties; maintaining professional ties; establishing a new business partnership; confidentiality of the process and preservation of the business reputation of the parties; impetus for the creation and development of new intellectual property rights. The international experience of regulating relations and the practice of mediation as an alternative way of conflict resolution is studied.Scientifically substantiated proposals and recommendations for improving the legislation in the field of regulating the mediation procedure are formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Савицький А. Я. 
Правове регулювання цивільних відносин у сфері управління та обслуговування ОСББ / А. Я. Савицький. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 «Право». – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2022.Дисертація є першим в українській правовій науці дослідженням, в якому проведено комплексне дослідження цивільно-правових відносин, які виникають у сфері управління та обслуговування ОСББ. На підставі проведеного дослідження зазначено, що відносини, які виникають за участю ОСББ є переважно приватноправовими відносинами. Враховуючи суб’єктний склад, зміст, предмет таких правовідносин запропоновано їх поділ на категорії за різними критеріями. В першу чергу запропоновано їх розподілити на внутрішні та зовнішні. До внутрішніх віднесено правовідносини, які виникають: між співвласниками щодо створення ОСББ, визначення моделі управління ОСББ, щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об’єднанні. Такі відносини можуть бути в свою чергу поділені на дві категорії – щодо створення ОСББ та щодо управління ОСББ. Відмінність полягає в тому, що в першому випадку ОСББ як самостійний суб’єкт правовідносин відсутній, основним учасником таких відносин виступають суб’єкти права власності на житлові та нежитлові приміщення в будинках, тоді як в другій категорії внутрішніх правовідносин ОСББ виступає їх самостійним учасником. Обґрунтовано, що відносини, які виникають у сфері управління багатоквартирними будинками, зокрема й через утворення ОСББ, мають публічно-правову та приватноправову природу. Публічно-правові відносини виникають щодо управління та реалізації державної політики у житлово-комунальній сфері, соціальної політики, надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, правового та організаційного забезпечення діяльності багатоквартирних будинків, ОСББ, управителів тощо. Цивільно-правові відносини, які виникають у сфері управління багатоквартирним будинком через створення ОСББ, поділяються на дві групи: організаційні правовідносини щодо створення ОСББ; цивільні правовідносини щодо діяльності, управління та обслуговування ОСББ. Цивільно-правові відносини за участю ОСББ є: майнові та немайнові (подібні до корпоративних відносин щодо реалізації прав співвласників); організаційні (до яких віднесено й відносини з управління ОСББ); договірні, охоронні.Цивільні організаційні та процедурні правовідносини, слід зазначити, що вони попри свої відмінності мають певну взаємну послідовність у виникненні, що проявляється зокрема й у сфері створення та діяльності ОСББ. Реалізуючи право на створення ОСББ, власники житлових та нежитлових приміщень на етапі прийняття й обговорення рішення щодо створення ОСББ, визначення уповноважених осіб, які будуть вчиняти дії щодо створення та реєстрації ОСББ, виступають суб’єктами організаційних відносин. Разом з тим Закон України № 2866-III передбачає чіткі правила створення ОСББ, а дотримання встановленої процедури є обов’язковою умовою визнання дій законними та такими, що породжують відповідні правові наслідки у вигляді виникнення нового суб’єкта права. Недотримання процедур є підставою для чисельних спорів про визнання незаконними дій щодо створення ОСББ.Разом з тим, як свідчить аналіз судової практики, попри наявність встановленої процедури створення ОСББ, визначення основних засад його діяльності, учасниками відносин, які виникають у зазначеній сфері допускаються чисельні порушення, що обумовлює виникнення цивільних охоронних правовідносин.^UDissertation for the degree of Doctor of Philosophy in specialty 081 "Law". - National University "Odessa Law Academy", Odessa, 2022.The dissertation is the first in Ukrainian legal science comprehensive research into civil legal relations that arise in the sphere of management and maintenance of apartment building co-owners association (hereinafter – condominium).The study established that the relationships that arise with regard to condominiums are mostly of private law character. It has been proposed to categorize them according to different criteria taking into account the subjective composition, content, and subject of such legal relations. It has been primarily proposed to divide them into internal and external. The internal legal relations are the ones that arise: between/among the co-owners as to establishment of a condominium, determination of the management model thereof, and the use and disposal of co-owners’ joint property in this association. Such relations can in turn be divided into two further categories: those dealing with the creation of a condominium and the management thereof. The difference is that in the former case there is not a condominium as an independent subject of legal relations, the main parties to such relations are the subjects of ownership rights on residential and non-residential premises in houses, whereas in the latter category of internal legal relations condominiums act as independent participants.It has been substantiated that the relations that emerge in the field of apartment building management, in particular due to the formation of condominiums, have a public and private law nature. Public legal relations arise with regard to the management and implementation of state policy in housing and communal services, social policy, benefits and subsidies for housing and communal services, legal and organizational support for apartment buildings, condominiums, managers etc. Civil legal relations that arise in the sphere of apartment building management due to the creation of condominiums can be divided into two groups: organizational legal relations dealing with the establishment of condominiums; civil legal relations regarding the activity, management and maintenance of condominiums. Civil legal relations with regard to condominiums include: property and non-property relations (similar to corporate ones aimed at implementation of the rights of co-owners); organizational relations (which include those dealing with the management of condominiums); contractual, and securityrelations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Перетягіна Д. О. 
Оптимізація діагностики та лікування хворих з субретинальними неоваскулярними мембранами при віковій дегенерації макули: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Д. О. Перетягіна. — Б.м., 2024 — укp.

Перетягіна Д.О. «Оптимізація діагностики та лікування хворих з субретинальними неоваскулярними мембранами при віковій дегенерації макули». В результаті проведених досліджень було розширено наукові дані про зміни хоріоретинального комплексу при ВМД, а саме, встановлено, що пацієнти з різними фенотипічними проявами ВМД відрізняються за середніми показниками СФТХ за даними SS-ОКТ та розподіляються на 4 кластери, причому структура розподілу пацієнтів з СНМ І типу не відрізняється від здорових одновікових осіб, а при ВПЕС, СНМ ІІ типу та ГА достовірно більше пацієнтів з середньою СФТХ не більше (188±3,5) мкм. Запропонована реологічна модель, яка вперше відтворює основні особливості сильно немонотонного пластичного руйнування сітківки на всьому інтервалі деформації. Вперше отримано аналітичне співвідношення, яке дозволяє оцінити час dt розвитку фізіологічно небезпечних механічних напружень в тканині сітківки хворого ВМД на послідовнії серії ОКТ зображень очного дна. Розширено уявлення про особливості перебігу різних форм ВМД при наявності варіантів генів TGFB1 (C509T) та CFH (T1277С), а саме, визначено генотипи досліджуваних варіантів генів з протективними властивостями й, навпаки, генотипи які асоційовані із підвищеним ризиком розвитку ВМД. Вперше виявлено комбінований ефект впливу варіантів генів TGFB1 (C509T) та CFH (T1277С) на виникнення і перебіг різних форм ВМД, що полягає у підвищенні ризику виникнення ГА при одночасній наявності алеля С генів TGFB1 та CFH. Вперше досліджено взаємозв’язок між морфометричними показниками хоріоретинального комплексу та варіантів генів TGFB1 (C509T) та CFH (T1277С), а саме, наявність алеля 509С гена TGFB1 у групі пацієнтів із ГА асоційована із меншою товщиною хоріоідеї. Запропоновано новий підхід до систематизації результатівморфометрії хоріоретинального комплексу за даними SS-ОКТ у пацієнтів з ВМД для визначення груп ризику розвитку СНМ II типу та ГА шляхом розподілу на кластери за показником СФТХ. Розроблена реологічна модель сітківки дозволяє на підставі серіїпослідовних ОКТ-зображень очного дна пацієнта зробити обґрунтоване прогнозування перебігу ВМД, а саме визначити час dt , за який у даного пацієнта розвинуться такі механічні напруження, що призведуть до незворотного руйнування структури сітківки, та на підставі отриманих даних призначити режим проведення анти-VEGF терапії.Представлена фізико-математична модель дає досить добре відтворення всіх основних особливостей немонотонної еволюції механічних напружень в сітківці на всьому інтервалі деформації розтягування, що спостерігається в експерименті. Це дає можливість використовувати розвинуту модель для вирішення фундаментальних та прикладних задач,пов’язаних також з іншими захворюваннями, які супроводжуються деформаціями, та розривами тканини сітківки. Отримані дані щодо молекулярно-генетичних механізмів патогенезу ВМД, а саме вплив варіантів генів TGFB1 (C509T) та CFH (T1277С) на перебіг різних форм ВМД, дозволять формувати групи ризику розвитку ГА та визначати тактику патогенетично обґрунтованого лікування.^UPeretyagina D.O. "Optimization of diagnosis and treatment of patients with subretinal neovascular membranes in age-related macular degeneration".As a result of the conducted research, the scientific data on changes in the chorioretinal complex in AMD was expanded, namely, it was established that patients with different phenotypic manifestations of AMD differ in average indicators of SFTX according to SS-OCT data and are divided into 4 clusters, and the structure of the distribution of patients with SNM I type does not differ from healthy people of the same age, and with VPES, SNM type II and GA, there are significantly more patients with an average SFTX of no more than (188±3.5) μm. A rheological model is proposed, which for the first time reproduces the main features of strongly non-monotonic plastic destruction of the retina over the entire deformation interval. For the first time, an analytical relationship was obtained that allows estimating the time dt of the development of physiologically dangerous mechanical stresses in the retinal tissue of a AMD patient on the sequence of a series of OCT images of the fundus. The understanding of the peculiarities of the course of various forms of AMD in the presence of TGFB1 (C509T) and CFH (T1277C) gene variants has been expanded, namely, the genotypes of the investigated gene variants with protective properties and, conversely, the genotypes associated with an increased risk of AMD development have been determined. For the first time, the combined effect of TGFB1 (C509T) and CFH (T1277C) gene variants on the occurrence and course of various forms of AMD was revealed, which consists in increasing the risk of GA in the presence of the C allele of the TGFB1 and CFH genes. For the first time, the relationship between morphometric indicators of the chorioretinal complex and TGFB1 (C509T) and CFH gene variants was investigated (T1277C), namely, the presence of the 509C allele of the TGFB1 gene in the group of patients with HA is associated with a smaller thickness of the choroid. A new approach to the systematization of results is proposed morphometry of the chorioretinal complex according to SS-OCT data in patients with AMD to determine risk groups for the development of SNM type II and HA by dividing into clusters according to the SFTX indicator. The developed rheological model of the retina allows on the basis of a series consecutive OCT images of the patient's fundus to make a reasonable prediction of the course of AMD, namely to determine the time dt during which such mechanical stresses will develop in this patient that will lead to irreversible destruction of the retinal structure, and on the basis of the obtained data to prescribe the regimen of anti-VEGF therapy.The presented physical-mathematical model provides a fairly good reproduction of all the main features of the non-monotonic evolution of mechanical stresses in the retina over the entire range of stretching deformation observed in the experiment. This makes it possible to use the developed model to solve fundamental and applied problems, also associated with other diseases that are accompanied by deformations and tears of the retinal tissue. The obtained data on the molecular genetic mechanisms of the pathogenesis of AMD, namely the influence of variants of the TGFB1 (C509T) and CFH (T1277C) genes on the course of various forms of AMD, will make it possible to form risk groups for the development of HA and determine the tactics of pathogenetically based treatment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського