Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (532)Книжкові видання та компакт-диски (506)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>A=ФАРГАЛ$<.>+<.>A=АЛІ$<.>+<.>A=МАХМУД$<.>+<.>A=ХАСАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алієв Р.В. 
Адміністративна діяльність кримінально-виконавчої інспекції щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.В. Алієв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми адміністративної діяльності кримінально-виконавчої інспекції щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Висвітлено історичні аспекти розвитку адміністративної діяльності кримінально-виконавчої інспекції щодо таких осіб, як головного суб'єкта здійснення індивідуально-профілактичної роботи з особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Проаналізовано стан наукової розробки цієї проблеми. Досліджено адміністративно-правові засади організації діяльності кримінально-виконавчої інспекції у проведенні індивідуально-профілактичної роботи з такими особами. Визначено, що однією з форм адміністративного впливу на них, є контроль, який повинен здійснюватися працівниками кримінально-виконавчої інспекції, який є складовою її адміністративної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА363029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Алілуйко А.М. 
Аналіз стійкості, стабілізація та порівняння динамічних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / А.М. Алілуйко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові алгебричні методи дослідження стійкості класів позитивних динамічних систем (диференціальних, різницевих і диференціальних систем з запізненням). Установлено умови позитивності диференціальних і різницевих систем відносно конусів типу кругових, еліпсоїдальних та їх узагальнень. Розвинуто методику побудови інваріантних множин нелінійних диференціальних систем у вигляді конусних нерівностей. Сформульовано узагальнений принцип порівняння для сімейства диференціальних систем, що функціонують у різних просторах. Запропоновано способи позитивної стабілізації динамічних систем відносно заданих конусів. Побудовано нові матричні методи аналізу стійкості й алгоритми стабілізації лінійних диференціальних систем другого поряду. Досліджено спектральні властивості гіперболічних пучків матриць і наведено їх застосування у задачах стійкості обертальних механічних систем. Розроблені матричні методи аналізу стійкості та синтезу керування застосовано для типових моделей роторних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.7-01,022 +
Шифр НБУВ: РА354816

Рубрики:

      
3.

Алімпієв Є.В. 
Взаємодія фінансової та грошової політик у трансформаційній економіці післякризового періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Є.В. Алімпієв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Зроблено теоретичні узагальнення та запропоновано нове вирішення наукової проблеми, що стосується взаємодії фінансової та грошової політик у трансформаційних економіках післякризового періоду. Досліджено еволюцію поглядів на взаємодію даних політик у макроекономічній науці та практиці другої половини XX ст. Визначено проблеми у застосуванні теоретичних пояснювальних моделей взаємодії політик за умов транзитивних економік і запропоновано шляхи їх розв'язання. Розроблено комплексну методику дослідження й оцінки взаємодії фінансової та грошової політик у трансформаційній економіці України у другій половині кризового періоду 1996 - 1999 рр. та у післякризовому періоді 2000 - 2004 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)260-18 + У9(4УКР)260-18 +
Шифр НБУВ: РА340650

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Хасан Раед Аталлах 
Гальваномагнітні явища в органічних шаруватих провідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Хасан Раед Аталлах ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто гальваномагнітні явища у шаруватих провідниках з квазідвовимірним електронним енергетичним спектром довільного виду. Детально проаналізовано орієнтаційний ефект - появу гострих максимумів залежно від магнітоопору від кута нахилу магнітного поля до шарів у магнітому полі за умови відстані між квантованими рівнями носіїв заряду меншої за температурне розширення фермієвської функції їх розподілу. Показано, що не лише положення, але й висота даних максимумів містять детальну інформацію про закон дисперсії носіїв заряду. Під час аналізу кутової залежності магнітоопору найбільш типових органічних шаруватих провідників на основі тетратіафульвалену знайдено співвідношення між гармоніками залежно від енергії носіїв заряду від їх імпульсу. Показано, що в квантуючому магнітному полі амплітуда осциляцій Шубнікова - де Гааза також досить чутлива до орієнтації магнітного поля. На підставі експериментального дослідження кутової залежності квантових осциляцій одержано додаткову інформацію про спектр електронів провідності. Виявлено, що у провідниках з багатолистковою поверхнею Фермі мають місце квантові осциляції поля Холла з досить великою амплітудою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.4,022 +
Шифр НБУВ: РА336879

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Фаргал Алі Махмуд Хасан 
Геоінформаційне картографування Йорданії: становлення і застосування: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Алі Махмуд Хасан Фаргал ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На основі аналізу географічних особливостей території Йорданії та динаміки їх змін запропоновано використовувати геоінформаційні технології для вирішення цілого ряду прикладних задач географії та картографії. Розроблено загальну схему геоінформаційного картографування як засобу вивчення, аналізу та зображення об'єкта у вигляді бази картографічних даних і бази географічних матеріалів з наступним представленням отриманих відомостей для багатофункціонального користувача. Створено та реалізовано технологію оновлення картографічних матеріалів Йорданії з використанням космічних знімків і сучасних технологічних та програмних засобів, які є основою геоінформаційних технологій. Застосовано концепцію геоінформаційних технологій для створення інформаційно-довідкової туристичної геоінформаційної системи, вперше запропоновано таку систему для всієї території Йорданії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.8 + Д17 в641.8 +
Шифр НБУВ: РА328948

Рубрики:

      
6.

Алієв Р.Н. 
Геолого-економічні та екологічні аспекти нафтогазовидобування в Прикаспійському регіоні: автореф. дис. д-ра геол. наук: 04.00.19 / Р.Н. Алієв ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2009. — 30 с. — укp.

Проведено комплексне геолого-економічне й екологічне оцінювання ресурсної бази родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, висвітлено перспективи її освоєння у межах території Азербайджану. Із використанням принципів стійкого розвитку обгрунтовано наукові засади стратегії освоєння родовищ на підставі впровадження конкретних технологічних рішень щодо захисту водного та повітряного басейну від забурднень. Уперше на підставі аналізу сейсмостратиграфічних досліджень комплексно оцінено стан, динаміку та тенденції щодо перспектив нарощування видобутку нафти до 30 млн. т. і газу до 30 - 50 млрд. куб. м. у Прикаспійському регіоні Азербайджану. Проведено районування нафтогазоносних структур з прогнозною оцінкою родовищ вуглеводнів, визначено економічну ефективність їх видобування. Вперше виявлено чинники формування антропогенного навантаження на морське середовище та прилеглий суходіл, зокрема, показано вплив на даний процес функціонування усіх складових господарського нафтогазового комплексу Азербайджану, що дозволило оцінити вихідний геоекологічний стан навколишнього середовища Каспійського моря та прилеглого суходолу. Зроблено прогноз еколого-економічних наслідків процесу освоєння родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, зокрема, оцінено збитки від розливів нафти та запропоновано методику розрахунку економічної ефективності впровадження природоохоронних заходів. Розроблено технологічні засоби збору нафти та нафтопродуктів з грифонів, поверхні грунту та води, а також обладнання для одержання електроенергії у важкодоступних місцях як альтернативного екологічно чистого джерела енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)305.652.2 + И361.44 + И362.44 +
Шифр НБУВ: РА367305

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Хасанова В.В. 
Державне регулювання внутрішньої торгівлі в Україні (організаційно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Хасанова ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення державного регулювання внутрішньої торгівлі як однієї з форм державного впливу на поведінку суб'єктів торговельної діяльності, що виражається у здійсненні органами державної влади регуляторної діяльності. Визначено теоретико-методологічні основи державного регулювання внутрішньої торгівлі, проаналізовано сучасний стан правової регламентації з питань регулювання у галузі внутрішньої торгівлі. Розглянуто питання адміністративно-примусових заходів, що застосовуються до суб'єктів торговельної діяльності шляхом аналізу масиву нормативно-правових актів, передусім, Кодексу України про адміністративні правопорушення. Виявлено недоліки адміністративно-деліктного законодавства щодо відповідальності у галузі внутрішньої торгівлі, а також сформовано відповідні пропозиції щодо удосконалення цього Кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127 +
Шифр НБУВ: РА369158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
8.

Алімов С.С. 
Динаміка системи плазма-поверхня у розрядах магнетронного типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / С.С. Алімов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вперше експериментально встановлено факт формування конусоподібних "новоутворень росту" на катоді магнетронного розряду . Визначено умови на поверхні, залежно від яких еволюція початкового мікровиступу призводить до розвитку конусів розпилення або до зростання конусоподібних новоутворень, висота яких перевищує початковий рівень поверхні. Виявлено кореляцію між змінами морфологічних властивостей і фізико-хімічного складу поверхні катоду та характеристиками розряду магнетронного типу. З'ясовано зворотній зв'язок між процесом установлення динамічної рівноваги мікротопографії катоду та змінами у складі газового середовища під час перехідного періоду дії розряду. Розроблено феноменологічну модель, яка описує фізичний механізм зародження та зростання конусоподібних новоутворень за умов значного градієнту електричного поля на поверхні катоду розпилювальної системи на основі магнетронного розряду (МРС). Досліджено кінетику плазмохімічних реакцій і формування перехідних шарів на поверхні дисперсних матеріалів у плазмових системах на основі магнетронного та дугового розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: 333.313,022 +
Шифр НБУВ: РА324199

      
9.

Аліфанова С.В. 
Диференційний підхід до реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму та рецидивуючий бронхіт, в залежності від вихідного стану системи інтерферону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Аліфанова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше показано, що характерною ознакою запального процесу у респіраторному тракті у період ремісії бронхіальної астми (БА) є порушення інтерфероногенезу, що має прояв у значному пригніченні здатності клітин крові периферичного русла до індукції інтерферонів. Уперше зіставлено дані про характер порушень продукції інтерферону за хронічного та рецидивуючого запалення, яке обумовлює перебіг БА і рецидивуючого бронхіту (РБ). Установлено закономірності продукції у дітей з БА та РБ одного з основних прозапальних цитокінів - фактору некрозу пухлин (ФНП). Зокрема показано, що в ітеркурентному періоді захворювань відбувається підвищення спонтанного синтезу ФНП на фоні зниженої індукованої його продукції, а також спостерігається наявність парадоксального типу продукції ФНП у 62 % дітей з БА та у 41,9 % - РБ, коли його спонтанна продукція перевищує рівень індукованого синтезу, що може свідчити про збереження активного запального процесу у цих хворих у періоді ремісії. Установлено залежність основних показників інтерферонового та цитокінового статусу від ступеня тяжкості перебігу БА. Показано, що тривалий запальний процес призводить до напруження та дезінтеграції імунної системи у дітей, хворих на БА та РБ. У період ремісії захворювань відзначено порушення імунного статусу - дисбаланс хелперно-індукторної субпопуляції Т-лімфоцитів у дітей з РБ. Науково обгрунтовано доцільність та визначено критерії диференційованого включення до комплексу реабілітаційних заходів циклоферону. Доведено, що лікування цим препаратом призводить до зменшення кратності гострих респіраторних інфекцій у дітей з БА в 1,5 рази, дітей з РБ - у 1,9 разів, а також загострень БА у 1,6 разів та загострень бронхіту в 1,8 разів протягом наступного року катамнестичного спостереження. За умов лікування циклофероном відбувається нормалізація показників клітинного імунітету та фагоцитарної активності нейтрофілів, підвищення рівня NK-клітин, здатності імуноцитів до продукції інтерферонів та відновлення забалансованості спонтанної та індукованої продукції ФНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338616

Рубрики:

      
10.

Алік Н.А. 
Допрофесійна підготовка майбутніх учителів освітньої галузі "технологія" в умовах профільного навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.А. Алік ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику допрофесійної підготовки учителів освітньої галузі "Технологія" за умов профільного навчання до вступу у педагогічні ВНЗ. Описано структурно-функціональну модель підготовки учителів даної освітньої галузі, етапи процесу допрофесійної підготовки учителів, зокрема, в школах, на курсах підготовки до вступу у ВНЗ. Викладено методику допрофесійної підготовки учителів освітньої галузі, визначено основні етапи діяльності вчителя та учня, викладача й абітурієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч421.266.23 + Ю941.19-734 + Ж6.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА350648

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
11.

Алік Н.А. 
Допрофесійна підготовка майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія" в умовах профільного навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.А. Алік ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику допрофесійної підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія" за умов профільного навчання з метою успішної адаптації до педагогічного ВНЗ. Розкрито різні підходи до трактування понять "технологія", "абітурієнт", "готовність майбутніх студентів до системи навчання", "пізнавальна активність", "організаційно-методична самостійність", обгрунтовано суть допрофесійної підготовки. Розроблено структурно-функціональну модель підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія", яка передбачає етапи даного процесу, а саме: навчання у школі, на факультеті довузівської підготовки, у педагогічному ВНЗ. Розроблено методику допрофесійної підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія", яка дозволяє визначити основні етапи діяльності вчителя й учня, викладача й абітурієнта. Результати дослідження експериментально апробовано у процесі допрофесійної підготовки майбутнього вчителя освітньої галузі "Технологія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч489.518.5 + Ж6 р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА363820

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Алі Ноаман Халід Хуссейн 
Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Алі Ноаман Халід Хуссейн ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено фазовий склад продуктів гідратації клінкерних мінералів, що утворюються після конденсаційного зволоження в ущільнених системах у разі подальшого зберігання за нормальних умов. Визначено послідовність перетворення кремнекисневих радикалів гідросилікатів у разі зростання міцності каменя. На підставі результатів експериментальних фізико-хімічних методів досліджень та термодинамічного аналізу одержано кількісні характеристики гідратації портландцементного клінкеру та цементу за умов застосування різних комбінацій конденсаційного зволоження та ущільнення. Розроблено основи двох енергоощадних способів одержання виробів з цементу або бетону, що мають високі показники міцності та витривалості проти сульфатної агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-106.5
Шифр НБУВ: РА317464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі 
Екологічна безпека як предмет політики міжнародного співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено екологічну безпеку як предмет політики міжнародного співробітництва та найважливіший засіб оптимізації природоперетворювальної діяльності людини та гармонізації її відносин з природою. З'ясовано сутність екологічної безпеки, визначено її авторське бачення. Проаналізовано концепції обмеженої та високої відповідальності людини за стан планетарних екосистем. Проілюстровано екологічні загрози міжнародній та національній безпеці, їх сутність, рівні, умови та шляхи запобігання. Доведено, що забезпечення екологічної безпеки людства є важливою складовою діяльності політичних інститутів, яка безпосередньо залежить від політики взаємодії національних і міжнародних природоохоронних стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.33 + Ф062
Шифр НБУВ: РА311636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Хасан Мохамад Махмуд 
Екологічне обгрунтування закономірностей динаміки популяцій і багаторічного прогнозу масового розмноження шкідливої черепашки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Хасан Мохамад Махмуд ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Виконано теоретичне узагальнення і нове рішення важливої задачі у захисті рослин - екологічне обгрунтування закономірностей динаміки популяцій шкідливої черепашки для розробки багаторічного прогнозу її масового розмноження. Масові розмноження шкідливої черепашки та інших хлібних клопів у Палеарктиці є циклічними та синхронізованими у часі. Основний синхронізатор - сонячна активність і її різкі зміни як один з глобальних екологічних чинників. Фактичні та прогностичні показники активності можна використовувати в якості основного (системоутворюючого) чинника для пояснення закономірностей циклічності динаміки популяцій і прогнозу масових розмножень шкідливої черепашки. На основі теорії циклічності динаміки популяцій і міжсистемного методу прогнозування, вперше розроблено багаторічні прогнози масових розмножень шкідливої черепашки в Україні і в країнах Близького і Середнього Сходу. Початок чергового масового розмноження шкідливої черепашки слід очікувати: в Україні у 2003 - 2004, 2014 - 2015 рр., в країнах Близького і Середнього Сходу - в 2002 - 2003, 2013 - 2014 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.120.6(051),022 + П468.629 Eurygaster integriceps
Шифр НБУВ: РА311001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
15.

Махмудов Х.З. 
Економіко-організаційний механізм формування попиту і стимулювання збуту на ринку продовольства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Х.З. Махмудов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення економіко-організаційного механізму формування попиту та стимулювання збуту аграрно-продовольчої продукції та забезпечення конкурентоспроможного виробництва, спрямованого на подальше становлення, розвиток і ефективне функціонування ринку продовольства. Досліджено специфіку та функції маркетингу в аграрній сфері економіки. Визначено маркетингові важелі забезпечення конкурентоспроможності в системі формування попиту та стимулювання збуту на продовольчому ринку. Проведено аналіз і оцінку сучасного стану та виявлено тенденції розвитку галузей рослинництва та тваринництва, ринку аграрно-продовольчої продукції. Розкрито сутність позиціювання та сегментації як чинників підвищення конкурентоспроможності. Висвітлено значення якості продукції в системі формування попиту та стимулювання збуту. Обгрунтовано визначення ціни з урахуванням і у взаємозв'язку з часткою ринку, впливу собівартості на рівень ціни товару. Розкрито напрями державного регулювання ціноутворення та їх вплив на формування попиту та стимулювання збуту аграрно-продовольчої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА370728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Алі Хуссеін Дарвіш 
Експериментальне обгрунтування раціонального вибору фармакокоректорів ульцерогенної дії ліків: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Алі Хуссеін Дарвіш ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено необхідність лікування гастропатій, спричинених ліками, та у порівняльному аспекті вивчено ефективність різних фармакокоректорів ульцерогенної дії ліків. Експериментально досліджено противиразкову активність корвітину, вісмуту субцитрату, актовегіну, гастрофіту, олії обліпихи, фамотидину на різних моделях виразкового ураження шлунка лікарськими засобами за адекватних та ідентичних умов експерименту. Встановлено, що вивчені препарати здійснюють противиразковий вплив різної інтенсивності під час проведення лікування виразкових уражень шлунку. У порівняльному аспекті досліджено вплив корвітину, вісмуту субцитрату, актовегіну, олії обліпихи, фамотидину та функціональні показники шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Експериментально доведено, що всі досліджені препарати вірогідно покращують результати лікування хронічного виразкового процесу у разі їх поєднаного застосування. Визначено найефективніші препарати для кожної експериментальної виразки шлунку, спровокованої ульцерогенними лікарськими засобами, а також препарати, що можуть впливати на секреторну та моторну функції ШКТ, а також перспективні щодо гастропротекції їх комбінації. Сформульовано рекомендації щодо раціонального вибору даних фармакокоректорів та/або їх комбінацій для індивідуальної фармакотерапії гастропатій, спричинених різними ліками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.22 + Р413-5 +
Шифр НБУВ: РА363818

Рубрики:

      
17.

Махмуд М.Р. Гхонім 
Ефективність вітректомії з лазеркоагуляцією та газовою тампонадою в лікуванні діабетичного макулярного набряку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Махмуд М.Р. Гхонім ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Визначено критерії неефективності лазеркоагуляції у разі діабетичного макулярного набряку (ДМН), найбільш значущими з яких є наявність вітреоретинальної тракції, епіретинальної мембрани, фовеального та дифузного макулярного набряків, а також помутніння середовищ ока будь-якого ступеня. Установлено, що застосування вітректомії у випадку ДМН дає змогу усунути вітреоретинальну тракцію, регресію макулярного набряку та процес проліферації. Уперше доведено, що сумісне використання вітректомії з лазеркоагуляцією, а також газовою тампонадою підвищує частоту повного розсмоктування набряку у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р675.639 +
Шифр НБУВ: РА332378

Рубрики:

      
18.

Хасан Хассан Хамдан 
Історико-культурний феномен Марі (за археологічними даними): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Хасан Хассан Хамдан ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Подано узагальнену характеристику археологічного комплексу давньосхідної держави Марі. Проведено комплексне дослідження пам'ятників архітектури, образотворчого мистецтва, скульптури, матеріальної культури з метою створення історико-культурного портрета даної держави. Доведено: в Марі виникають перші палаци в Месопотамії, що пов'язано з особливостями географічного положення держави та раннім формуванням класового суспільства. Виявлено характерні риси техніки будівництва, виготовлення і добування будівельних матеріалів, спорудження царських палаців, сакральних будівель та жител. Висвітлено принципи та закономірності формування "культурного феномену" Марі як цивілізації, що існувала на межі месопотамського та сирійського світів і створила своє особливе та неповторне історичне явище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(0)313.21
Шифр НБУВ: РА311155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Аліханіді С.Е. 
Кількісний аналіз асиметрії та хіральності молекул для вирішення задач "Структура - властивості органічних сполук": Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.Е. Аліханіді ; НАН України. Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні методи кількісної оцінки параметрів для дослідження зв'язку між структурою та властивостями органічних сполук. Проведено модифікацію й оптимізацію методу Folding-Unfolding. Розроблено метод функції асиметрії. Реалізовано модель Китайгородського та Гілата. Встановлено, що комплекс даних підходів дозволяє розв'язувати наступні типи задач структура - властивості: опис спірального упорядкування нематичної мезофази за допомогою хіральних домішок, стереодизайн найбільш хіральних макроциклів, аналіз стереоселективності асиметричних реакцій, опис біологічної активності. На підставі аналізу поведінки розроблених підходів, запропоновано концепцію трансляції двовимірної хіральності у тривимірну. Продемонстровано можливість асиметричного синтезу з використанням орієнтованих шарів Ленгмюра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г21
Шифр НБУВ: РА312373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Алієва 
Комплексне лікування локорегіонарних рецидивів та метастазів раку молочної залози у лімфатичні вузли: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Світлана Октаївна Алієва ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5
Шифр НБУВ: РА359042

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського