Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ФЕДІРКО$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Федірко Н.В. 
Механізми підтримання кальцієвого гомеостазу в ацинарних клітинах підщелепної слинної залози: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Федірко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 45 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 +
Шифр НБУВ: РА343393

Рубрики:

      
5.

Федірко О.А. 
Роль інновацій у формуванні конкурентних переваг національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку інноваційної діяльності у контексті забезпечення конкурентних переваг національних економік. Розглянуто теоретичні засади інноваційного процесу та з'ясовано роль національних інноваційних систем у забезпеченні високої конкурентоспроможності державної економіки. Визначено сутність, детермінанти та показники інноваційної спроможності різних країн. Досліджено механізм формування конкурентних переваг високорозвинених країн на основі інноваційної моделі економічного розвитку. Здійснено комплексне дослідження фінансово-кредитних, організаційних та інституційних механізмів регулювання інноваційного процесу. Наведено оцінку рівня інноваційної спроможності вітчизняної економіки, розглянуто основні проблеми та диспропорції національної інноваційної системи. Розроблено рекомендації щодо удосконалення вітчизняної інноваційної стратегії та механізму державного впливу на підвищення інноваційної спроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА337703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Федірко В. В. 
Управління клієнтською базою в системі маркетингу відносин банку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. В. Федірко ; "Українська академія банківської справи Національного банку України", державний вищий навчальний заклад. — Суми, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1
Шифр НБУВ: РА369513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Федірко М.М. 
Фінансова стійкість лізингових компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.М. Федірко ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження теоретичних засад економічного змісту та суті лізингу, його функцій в економіці, умов і чинників формування фінансової стійкості лізинових компаній. Розкрито суть та доведено необхідність підвищення їх фінансової стійкості. Досліджено її вплив на розвиток та стабільність ринку фінансових послуг в Україні. Запропоновано інструментарій для оцінювання та методичні підходи до забезпечення фінансової стійкості лізингових компаній. Розроблено стратегію цього забезпечення, яка базується на співвідношенні між прибутком і ліквідністю, побудовано економіко-математичну модель оптимізації такого співвідношення. Запропоновано методику керування фінансовою стійкістю лізингових компаній, що має практичне спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА325662

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського