Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (60)Реферативна база даних (1815)Книжкові видання та компакт-диски (1399)Журнали та продовжувані видання (107)
Пошуковий запит: (<.>A=ФЕДОРЕНК$<.>+<.>A=ДМИТРИ$<.>+<.>A=ВИТАЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

      
2.

Федоренко В.Л. 
Конституційно-правові основи всеукраїнського референдуму: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.Л. Федоренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації досліджуються теоретичні та практичні проблеми всеукраїнського референдуму як однієї з основних форм безпосередньої демократії та самостійного виду конституційно-правових відносин. Виходячи з діючих конституційних норм, розглядаються питання вдосконалення правового регулювання інституту українського референдуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федоренко О.І. 
Формування логічних умінь учнів основної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.І. Федоренко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування логічних умінь учнів основної школи. Розглянуто поняття "логічні уміння", "умовивідні знання", "логічні прийоми", умови їх формування і зв'язок з пізнавальною самостійністю. Обгрунтовано необхідність спеціальної організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з допомогою системи пізнавальних задач з логічним навантаженням. Встановлено взаємозв'язок між формуванням логічних умінь учнів і розвитком пізнавальної самостійності, зокрема, із змістовно-операційним її компонентом. Логічні уміння учнів формуються в процесі активної навчально-пізнавальної діяльності в процесі розв'язання системи пізнавальних задач з логічним навантаженням. На оснсві результатів дослідження розроблено методичні рекомендації, які використовуються при проведенні занять з предметів природничого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.220

Рубрики:

      
4.

Федоренко Д.В. 
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.В. Федоренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено кримінологічні особливості великого промислового міста, найважливішими з яких є підвищена густота населення, збільшення концентрації маргінальних прошарків, зростання нервового та екологічного навантажень на людину, збільшення кількості стресових і конфліктних ситуацій, промисловий і транспортний травматизм тощо. Розкрито взаємозв'язок між інтенсивністю міграційних процесів і правопорядком в особливо великому промисловому місті. Проаналізовано фактори, що впливають на рівень, структуру та динаміку злочинності. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності правотворчої та правозастосовної діяльності різноманітних державних органів, а також удосконалення діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х889.9(4УКР-2ДОН)4 + С5*368*18
Шифр НБУВ: РА311490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дмитрик І.С. 
Основи проектування та синтезу тонкошарових склопокрить з використанням розчинової технології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.С. Дмитрик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу синтезу тонкошарових скловидних покрить (ТСП) за розчиновою технологією на поверхні скла з метою надання поверхні заданих властивостей. Розроблено склади ТСП у різних системах, досліджено основні їх властивості. Розглянуто процеси склоутворення з водорозчинних сполук у тонкому шарі. Розраховано парціальні коефіцієнти для розрахунку температури синтезу ТСП заданого складу та його властивостей. Здійснено промислове впровадження забарвлення скла кольоровими ТСП, проведено розрахунок економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.67
Шифр НБУВ: РА307839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Федоренко Г.О. 
Законодавча влада в системі розподілу державної влади в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.О. Федоренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти принципу розподілу влади як важливої ознаки правової держави та необхідної передумови становлення законодавчої влади парламентського типу в Україні. Узагальнено історичний розвиток становлення засад народовладдя та розподілу влади в Україні. Розглянуто систему законодавства України, що регулює організацію та діяльність Верховної Ради України, а також практику його застосування. Значну увагу приділено механізму здійснення представницької функції Верховної Ради. Викладено авторську концепцію розуміння призначення та місця законодавчої влади у системі розподілу державної влади в Україні. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України, удосконалення механізму її взаємодії з іншими органами державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91
Шифр НБУВ: РА311399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Федоренко В.С. 
Становлення ринкової форми обміну в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.С. Федоренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню обміну в системі суспільного виробництва та становлення його ринкової форми. Розкрито суть, місце та роль обміну в економічній системі. Висвітлено головні умови та основні тенденції процесів формування ринкової форми обміну, його особливості у перехідній економіці України. Розроблено систему рекомендацій, спрямованих на процеси демонополізації та дебартеризації економіки, які сприяють становленню ринкової форми обміну. Проаналізовано проблеми еквівалентності обміну на національному та світовому ринках. У міжнародному аспекті розроблено систему аналізу внутрішньогалузевого обміну як одного з показників якості функціонування ринкової форми обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА310742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дмитришин Б.Я. 
Особливості перебігу та лікування харчової алергії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.Я. Дмитришин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження з використанням специфічних алергологічних, імунологічних, бактеріологічних методик отримано нові дані про особливості розвитку та проявів харчової алергії у дітей віком від місяця до 3-х років. Визначено значимі алергени й основні клінічні еквіваленти даного захворювання. Доведено залежність важкості та гостроти проявів даної патології від дисбіотичних зсувів. Вперше створено математичну модель індивідуального прогнозування харчової алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.020-3
Шифр НБУВ: РА315846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федоренко О.С. 
Наближення (psi, beta)-диференційовних функцій тригонометричними поліномами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.С. Федоренко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання наближення (psi, beta)-диференційовних функцій тригонометричними поліномами з певним вибором гармонік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.492,022
Шифр НБУВ: РА312470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Федоренко Т.М. 
Вплив християнства на формування правової системи Київської Русі з кінця Х по 40-ві роки ХІІІ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.М. Федоренко ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив християнства на формування давньоруського права епохи Київської Русі наприкінці Х - у 40-х рр. ХІІІ ст. Висвітлено правові явища, що сформувались під впливом християнства та соціальні механізми, які забезпечували даний вплив. З'ясовано шляхи становлення церковної системи права та розглянуто її взаємодію з світською системою права. Визначено етапи розвитку церковної юрисдикції та вплив християнства на правосвідомість і правову культуру Київської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414-30 + Э372.27-34
Шифр НБУВ: РА316729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Федоренко І.А. 
Механізм державного регулювання і планування залучення інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.А. Федоренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано організаційно-економічний механізм планування залучення та регулювання інвестицій, який базується на моделі оцінки та прогнозуванні факторів, що впливають на активізацію інвестиційних проектів, а також на стратегії управління інституціональними та організаційними структурами. Наведено організаційно-економічний механізм державного регулювання залучення інвестицій, що є системою принципів, форм і методів разом з відповідними інституційними та організаційними структурами, які виконують функції, адекватні сучасному стану економіки щодо активізації інвестиційного капіталу з метою забезпечення стійкого економічного зростання. Удосконалено методичні засади визначення потенційних джерел інвестування, що дає змогу виявити та локалізувати причини кризового стану в галузі інвестування. Розроблено економіко-математичні моделі оцінки залежності між факторами й умовами, що впливають на показники динаміки інвестицій до основного капіталу та прямі іноземні інвестиції, виявлено закономірності та розраховано прогнози за показниками. Виявлено, що на сучасному етапі економічного розвитку основними факторами, що впливають на інвестиційні процеси, є: оборотні кошти в різних галузях економіки, грошова маса, залишки внесків населення до банків у кінці року, кошти на рахунках підприємств, організацій, населення, індекс споживчих цін, основні фонди в економіці, кошти населення, облікова ставка НБУ, заборгованість з кредитів комерційних банків, споживання населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА321455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дмитриченко Л.І. 
Державне регулювання економіки (соціально-економічний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Л.І. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексно-економічне дослідження природи, суті та системи державного управління економіки, особливостей його еволюції та оптимізації механізму за умов ринкової трансформації в Україні. Систематизовано методологію етимологічного дефінування та сутнісного аналізу основних понять теорії державного регулювання економіки. Розкрито структурно-функціональні зв'язки елементів механізму макроекономічного регулювання, внаслідок чого представлено авторську структурно-функціональну концептуальну модель державного регулювання трансформаційної економіки України, що грунтується на науковій методології дослідження основного та вихідного рішень трансформаційного періоду, а також аналізі суперечностей господарської системи даного періоду й економічних функцій держави. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення базових і пріоритетних напрямків державної економічної політики. Обгрунтовано доцільність використання трисекторної математичної моделі ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА318906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федоренко О.Є. 
Співвідношення клінічних, патопсихологічних та соціально-епідеміологічних характеристик при венеричних уретропростатитах у чоловіків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 ; 19.00.04 / О.Є. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Здійснено науково обгрунтовану побудову функціонального діагнозу у разі специфічних соматичних уражень сечостатевих органів у чоловіків, що містить крім традиційного клінічного діагнозу, оцінку адекватності особистого психологічного реагування на хворобу та соціальної поведінки за таких умов. Описано базисні риси загальної картини соціально-демографічної та інформаційно-вікової ситуації розвитку сексуальної поведінки чоловіків-городян до їх інфікування венеричною хворобою та під час хвороби. З'ясовано основні параметри та характерні риси внутрішньої картини хвороби (ВКХ), а також найбільш типові особливості особистого психологічного реагування на ситуацію венеричного ураження сечостатевих органів у чоловіків з урахуванням особливостей їх преморбідної психологічної характеристики. Об'єктивно визначено психологічний вплив соматичного статусу хворого та його окремих клінічних параметрів на кількісний рівень тривожності та невротизації у хворих на уретропростатити чоловіків. Проведено порівняльне вивчення ефективності та адекватності застосування в ШВД групи стандартних тестових психологічних методик (психологічної діагностики типів ставлення до хвороби (ТСХ), особистісної шкали проявів тривоги (ОШПТ = MAS), опитувальника нервово-психічної напруги, визначення рівнів невротизації та психопатизації, особистісної суб'єктивної шкали, методики полярних профілів Є.Н.Горфінкеля, шкали товариськості-залежності, шкали Спілбергера - Ханіна, тестів Айзенка, Шмишека, у ході комплексного обстеження чоловіків зі специфічною соматичною патологією та встановлено, що найбільш прийнятним є використання тестів ОШПТ - MAS, ТСХ. Розроблено та апробовано на статистично значущій виборці хворих оригінальні скринінгові тести (шкалу оцінки побоювань хворого - шкалу залишкової тривожності; особистісну шкалу залишкових проявів тривожності венеричного хворого - особистісну шкалу залишкових проявів тривожності) з визначення в динаміці різних видів реактивної тривожності взагалі та її специфічних складових серед контингенту хворих на венеричні уретропростатити чоловіків. Розроблено та апробовано систему індивідуальної психокорекції методами індивідуально-групової раціональної психотерапії та аутотренінгу з включенням спеціального комплексу лікувальної фізкультури, самомасажу, пальцевого впливу на ряд біологічно активних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-3 + Р696.620.11-3 +
Шифр НБУВ: РА325849

Рубрики:

      
14.

Федоренко М.М. 
Інформаційна технологія символьно-числового аналізу виробничо-економічних процесів для підтримки прийняття управлінських рішень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.М. Федоренко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Розроблено методи керування виробничо-економічними системами шляхом утворення прикладної інформаційної технології, що базується на аналітичних моделях керованих процесів і систем, а також методику оцінки стійкості виробничо-економічних процесів. Наведено метод обліку невизначеності первинних параметрів у вигляді їх інтервальних значень. Запропоновано оцінку їх впливу на результати виробничої діяльності. Розглянуто символьно-числове розв'язання задачі оптимальної організації роботи підприємства сфери обслуговування. Досліджено розв'язання проблеми вибору константи згладжування, що грунтується на графоаналітичному методі з використанням символьно-числових обчислень. Розроблено методику прогнозування процесів, що не піддаються факторному аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.11 +
Шифр НБУВ: РА327346

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федоренко А.В. 
Показання до застосування та особливості інсулінотерапії у комплексному хірургічному лікуванні некротично-запального ураження стопи у хворих на цукровий діабет II типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.В. Федоренко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що виникнення некротично-запального ураження стопи (НЗУС) збільшується з віком хворого та тривалістю цукрового діабету (ЦД), який починається як хвороба обміну речовин, а завершується як судинне захворювання. Клініко-інструментальне обстеження стану кровопостачання нижньої кінцівки (НК)підтвердило дистальний тип і поширений характер ураження артерій НК. Підтверджено залежність частоти остеоартропатичних змін та ступеня кальцинозу артерій стопи від стану кровопостачання НК, віку хворих, тривалості декомпенсації та типу ЦД. Визначено, що НЗУС виявляється у формах: незагоєна операційної рани; поверхневого некрозу, виразки; глибокої виразки з поширенням на сухожилля, кістки; абсцесу, флегмони; гангрени. Проведено хірургічні втручання: некректомію, ампутацію, екзартикуляцію пальців; променеву резекцію; розкриття абсцесів, флегмон; ампутацію на рівні стопи, гомілки стегна. Проаналізовано показники глікемії, що надало можливість визначити оптимальні критерії інсулінотерапії у хворих на ЦД II типу, ускладнений НЗУС, які дали змогу скоротити термін перебування пацієнтів у стаціонарі; уникнути летальних випадків після ампутації на рівні гомілки або стегна, у більшості випадків зберегти опороздатність стопи, що сприяло покращанню результатів комплексного хірургічного лікування цієї категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА324359

Рубрики:

      
16.

Дмитриченко І.В. 
Розмежування морських просторів між прибережними державами у міжнародному морському праві: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.В. Дмитриченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові принципи морської делімітації та розглянуто практику прибережних держав у контексті здобутків ІІІ конференції ООН з морського права. Зазначено, що рішення Міжнародного Суду ООН і міжнародних арбітражів суттєво впливають на розвиток права морської делімітації. Проаналізовано значення релевантних обставин і справедливих принципів у делімітаційному процесі. Доведено, що результати даного дослідження можуть використовуватись прибережними державами у переговорах щодо правового оформлення морських кордонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА323419

Рубрики:

      
17.

Дмитрик О.О. 
Зміст та класифікація фінансових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Дмитрик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суттєві та несуттєві ознаки фінансових правовідносин, розкрито зміст даних правових зв'язків. Визначено напрямки та зміст фінансової діяльності держави. Запропоновано визначення централізованих і децентралізованих фондів як об'єктів фінансових правовідносин. Розроблено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, зокрема, варіанти статей Бюджетного кодексу України, які закріплюють правовий режим функціонування фондів держави. Наведено обгрунтовану класифікацію фінансових правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-4 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА324554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Федоренко В.О. 
Генетичний контроль стійкості актиноміцетів до антибіотиків та його роль у біосинтезі антибіотиків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / В.О. Федоренко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2004. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності генетичного контролю стійкості актиноміцетів до антибіотиків та вплив генетичних детермінантів антибіотикорезистентності на біосинтез полікетидних антибіотиків еритроміцину в Sacch. erythraea, спіраміцину в S. ambofaciens, даунорубіцину та доксорубіцину в S. peucetius subsp. caesius, а також аміноглікозидного антибіотика канаміцину в S. kanamyceticus. Установлено, що у досліджених штамів відбуваються спонтанні та індуковані мутагенами множинні зміни ознак резистентності до антибіотиків. Показано, що мутанти Sacch. erythraea стійкі до рифампіцину, хлорамфеніколу, гіострептону та стрептоміцину, мутанти S. peucetius subsp. caesius стійкі до даунорубіцину та доксорубіцину, а також мутанти S. kanamyceticus стійкі до аміноглікозидів та є перспективними для селекції штамів з підвищеним синтезом антибіотиків. З бібліотеки генома продуцента ландоміцину E S. globisporus 1912 клоновано та секвеновано кластер генів біосинтезу цього антибіотика. У ньому вивлено 30 генів та визначено ймовірні функції 28-ми з них. Ідентифіковано п'ять класів мутацій генів, що контролюють утворення канаміцину в S. kanamyceticus. Клоновано та секвеновано ген kmrB, що кодує метилазу 16S pРНК та зумовлює стійкість S. kanamyceticus до канаміцину, гентаміцину, сизоміцину та тобраміцину. Опрацьовано схеми клонування генів у штамах S. kanamycenticus та S. globisporus за допомогою кон'югаційного перенесення плазмід з E. coli.доксорубіцин та продукції нових ландоміцинів H, F та G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.38*444*801-642:Г296 + Е422.38*725.31 +
Шифр НБУВ: РА334395

Рубрики:

      
19.

Федоренко О.І. 
Лексична сполучуваність компонентів сталих дієслівно-субстантивних виразів типу Ito give a smile, to have a look, to make a suggestionD у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.І. Федоренко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено специфіку та закономірності лексичної сполучуваності компонентів сталих дієслівно-субстативних словосполучень нефразеологічного характеру - фразеоматичних комплексів (фразем) типу to give a smile, to have a look, to make a suggestion у сучасній англійській мові. Базуючись на принципах корпусної лексичної граматики досліджено комбінаторні властивості дієслів широкої семантики do, give, get, have, keep, make, put, take у складі сталих дієслівно-субстативних словосполучень. Уперше встановлено семантичний об'єм іменників, які сполучаються зі вказаними широкозначними операторами. Розглянуто основні типи парадигматичного зв'язку, в якому перебувають сталі словосполучення внаслідок лексичної варіантності дієслівних компонентів (сполучення-синоніми та сполучення-конверсиви). На підставі аналізу доведено, що сполучуваність компонентів сталих дієслівно-субстативних виразів лексично та семантично мотивована: заповнення позиції іменного компонента програмується набором змістових ознак дієслова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-314 +
Шифр НБУВ: РА329513

Рубрики:

      
20.

Федоренко Т.В. 
Стан трансмембранного транспорту Nasup+/sup, Ksup+/sup, Casup2+/sup в еритроцитах крові хворих на хронічний гепатит В та шляхи його корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.В. Федоренко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Доведено, що хронічний гепатит B супроводжується зниженням ендогенного пулу АМФ та АДФ, внаслідок якого в еритроцитах зменшується вміст АТФ. За умов даної патології також виявлено зниження вмісту цАМФ в результаті пригнічення його синтезу в аденілатциклазній реакції та різке зростання кількості цГМФ під впливом активації гуанілатциклази. Показано досить істотні відмінності досліджених процесів у різних вікових групах хворих. Доведено діагностичну цінність визначення активності уроканінази у плазмі та вмісту в еритроцитах крові 2,3-дифосфогліцерату як показників функціонального стану печінки. Наведено характеристику перебігу хронічного гепатиту B у чоловіків і жінок. Досліджено специфіку функціонування печінки та висвітлено проблему диференціації виявлених особливостей. На підставі одержаних результатів створено схему комплексного лікування хронічного гепатиту B з використанням гепа-мерцу та біологічно активної харчової домішки розторопші плямистої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 +
Шифр НБУВ: РА333935

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського