Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ХАЛЕЦЬК$<.>+<.>A=ЗОЯ$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Халецька А.А. 
Багатофакторна модель регіонального управління підприємництвом у секторі малого та середнього бізнесу: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / А.А. Халецька ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено застосування багатофакторного регіонального управління підприємництвом. Обгрунтовано процеси формування його сучасної структури в Україні, виявлено ознаки угрупування факторів управління ним за роллю в еволюції та стійким наслідуванням, показано їх значення та місце у загальному й особливому управлінні. З урахуванням комплексу факторів підприємництва, зовнішнього та внутрішнього середовища, законів управління розроблено дискрептивну багатофакторну модель регіонального управління розвитком малого та середнього бізнесу. Охарактеризовано їх взаємодію, наведено пріоритетні напрямки щодо управління підприємництвом. За результатами досліджень розроблено регіональну програму розвитку малого підприємництва у Донеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-21
Шифр НБУВ: РА319193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Халецький А.В. 
Державний механізм попередження економічної злочинності в забезпеченні національної безпеки: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Халецький ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення державного механізму запобігання економічної злочинності. Визначено теоретичні та методологічні засади державного механізму управління національною безпекою. Проаналізовано стан економічної безпеки та загрози даній безпеці. Розкрито механізм запобіжного впливу на економічну злочинність, удосконалено організаційно-правовий механізм державного управління національною безпекою створенням Центру експертизи її стану при Апараті Голови облдержадміністрації як підгрунтя міжвідомчої взаємодії, інформаційного обміну та незалежної експертизи у захисті національних інтересів та забезпеченні економічної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА356085

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зоярнюк О.С. 
Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.С. Зоярнюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання методу мезодіенцефальної електромодуляції (МДМ) у процесі санаторно-курортного лікування під час реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт. Доведено, що використання даного методу лікування сприяє позитивним змінам у клінічній картині захворювання, покращанню рухової та побутової активності хворих, зменшенню обсягу медикаментозної терапії. Встановлено значну пато- та саногенетичну спрямованість методу МДМ, застосування якого покращує стан мозкового кровообігу, біоелектрогенез головного мозку, ліпідний обмін, реологічні властивості крові та імунної системи. Виявлено особливості патогенетичних механізмів дії методу МДМ у ранньому та пізньому відновлювальних періодах. Розроблено методики проведення процедур МДМ у хворих залежно від тривалості захворювання та наявності супутньої патології. Зазначено, що використання нового фізіотерапевтичного методу у реабілітаційному комплексі сприяє підвищенню ефективності відновлювального лікування хворих, які перенесли ішемічний інсульт, підвищує якість життя та рівень їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-54 +
Шифр НБУВ: РА333870

Рубрики:

      
4.

Халецький І. В. 
Паліативне лікування нерезектабельного раку підшлункової залози, ускладненого механічною жовтяницею: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / І. В. Халецький ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб формування холедоходуоденоанастомозу, який дозволяє покращити безпосередні результати лікування хворих на нерезектабельний рак підшлункової залози за рахунок скорочення тривалості хірургічного втручання та підвищення надійності біліодигестивного соустя, а також покращити якість життя без погіршення віддалених результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436-5 + Р413.5-32
Шифр НБУВ: РА375577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Халецький Ю.М. 
Профілактика та лікування залізодефіцитної анемії у юних вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.М. Халецький ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено питання виникнення, розвитку залізодефіцитних станів, а також особливостей перебігу вагітності та пологів у юних пацієнток на тлі переданемії та залізодефіцитної анемії (ЗДА) на підставі вивчення показників червоної крові, сироваткового заліза, феритину, деяких гормонів фетоплацентарного комплексу, кортизолу, ряду показників гуморального та клітинного імунітету. Встановлено, що вираженість гормональної дезадаптації залежить від ступеня тяжкості залізодефіцитної анемії. Показано, що практично у всіх юних жінок вагітність перебігає на тлі прихованого або явного дефіциту заліза, що, в свою чергу, виражаєтться в існуванні латентної або клінічно маніфестованої форми ЗДА. Запропоновано діагностичні критерії переданемічних станів у юних пацієнток. Обгрунтовано та розроблено концепцію гемоглобінового оздоровлення юних вагітних, а також запропоновано для її реалізації розчинні залізовмісні препарати "Глобірон" і "Залізне вино". Доведено, що використання даних препаратів дає змогу знизити частоту ускладнень вагітності на 18,5 % та пологів на 10,6 % у юних з переданемією та ЗДА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-5 +
Шифр НБУВ: РА323580

Рубрики:

      
6.

Халецький О.В. 
Роль соціально-культурної спадкоємності у розвитку особи: історико-філософський аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.В. Халецький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено історико-філософські аспекти ролі соціально-культурної спадкоємності у розвитку особи. Обгрунтовано, що культурно-історичний процес являє собою спосіб розвитку діяльнісних сутнісних сил людини через успадкування, а спадкоємність - спосіб виробництва її сутнісних сил. Запропоновано думку, що оволодіння духовною спадщиною, квінтесенцією якої є історико-філософське успадкування, грає роль засобу залучення особи до історично-духовної розвитковості. Зазначено, що чим глибші та поступальніші соціально-особистісні перетворення, тим більша культурна спадщина залучається до їх здійснення. Через суспільно-духовне успадкування історія входить в людину, а людина - в історію. Уперше досліджено нову роль соціально-культурного та історико-філософського успадкування під час переходу до глобального інформаційного суспільства. Запропоновано тезу, що відродження незалежної України відбулося значною мірою завдяки розширенню її культурної та духовно-філософської (історико-філософської) спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0) + Ю6*326.3 + Ю6*671.112 +
Шифр НБУВ: РА342235

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Халецька Л. М. 
Сільське населення України в роки хрущовської "відлиги": рівень та якість життя: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. М. Халецька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено рівень і якість життя сільського населення України в роки хрущовської "відлиги". Проаналізовано динаміку кількісних і якісних змін у складі сільського населення в хрущовські роки. Розглянуто сукупні доходи та витрати селянської родини, її купівельну спроможність. Показано соціально-побутові умови життя на селі, визначено недоліки соціально-побутового обслуговування. Виявлено специфіку соціального захисту сільських трудівників. Проаналізовано передумови та прояви соціальних девіацій у сільському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-283
Шифр НБУВ: РА379861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Халецька А. А. 
Формування державної політики соціального захисту населення в умовах макроекономічної нерівноваги: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. А. Халецька ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Проведено системний аналіз наукової літератури, узагальнено вітчизняний та європейський досвід вироблення державної політики соціального захисту населення, зокрема, в області доходів і трудових відносин. Визначено інституціональні основи політики соціального захисту населення в контексті забезпечення національної безпеки. Виявлено роль податків у системі державного управління соціальними процесами. Проаналізовано основи формування системи соціального захисту населення. Охарактеризовано основні методи й інструменти розподілу фінансових ресурсів між ними відповідно до структури попиту і пропозиції соціальних послуг. Обгрунтовано заходи держави з підвищення доходів, рівня життя та соціального захисту населення, розроблено науково-практичні рекомендації з вдосконалення інституційно-організаційного, фінансового й економічного механізмів формування державної політики соціального захисту населення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272
Шифр НБУВ: РА373663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Халецька Л.П. 
Франція в європейському інтеграційному процесі (кінець 1980-х - 1990-і роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.П. Халецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено європейську політику Франції наприкінці 1980-х рр. у контексті її участі в діяльності Європейського Союзу. Визначено вплив Франції на формування та розвиток провідних напрямків європейського інтеграційного процесу в даний період: створення Економічного і валютного союзу, формування загальноєвропейської політики зайнятості, організацію спільної оборонної політики країн Європейського Союзу, розширення діяльності ЄС у країнах Центральної та Східної Європи. Досліджено еволюцію концептуальних підходів, цілей, форм, методів європейської політики Франції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)63-6 + Т3(4)63-6
Шифр НБУВ: РА314048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Коробчинська Н. В. 
Удосконалення моніторингу та контролю у сфері охорони здоров’я в системі місцевого самоврядування: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Н. В. Коробчинська. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційному дослідженні вирішено актуальне наукове завдання в галузі знань «Публічне управління та адміністрування», що полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних положень та розробці практичних рекомендацій щодо моніторингу та контролю в сфері охорони здоров’я у системі місцевого самоврядування.У першому розділі «Теоретичні основи моніторингу та контролю в публічному управлінні у сфері охорони здоров’я в Україні» розкрито сутність, зміст, поняття моніторингу та контролю в публічному управлінні. Моніторинг та контроль – процеси, які допомагають проводити збір, зберігання, розповсюдження та аналіз інформації про систему охорони здоров'я чи окремі її елементи, що дозволяє уявити стан об'єкта в будь-який момент часу, його розвиток і забезпечує потрібною інформаційною основою для прийняття обґрунтованих управлінських рішень, спрямованих на досягнення заданих цілей розвитку об'єкта. Визначено, що стан організації, якість та обсяг медичного обслуговування населення потребує систематичного моніторингу та контролю з боку суб'єктів владних повноважень різних рівнів.Визначено види, методи, технології публічного управління в контексті моніторингу та контролю в сфері охорони здоров’я, поглиблено теоретичні уявлення щодо важливості їх застосування у сфері охорони здоров’я з метою налагодження надійної системи управління охороною здоров’я.Проаналізовано сучасні умови в Україні, які характеризуються впровадженням реформи системи охорони здоров’я, цифровізації, поширенням інфекційних та неінфекційних захворювань, воєнним станом, що потребує забезпечення стабільного й ефективного функціонування системи охорони здоров’я. Вивчено та систематизовано нормативно-правові акти, які регулюють питання публічного управління у сфері охорони здоров’я в контексті моніторингу та контролю. Визначено особливості регулювання питань захисту даних у сфері охорони здоров’я.Розглянуто напрями підвищення результативності та ефективності системи моніторингу та контролю інформації щодо функціонування суб’єктів і механізмів місцевого самоврядування в сфері охорони здоров’я на основі зарубіжного досвіду. Обґрунтовано можливість адаптації корисного зарубіжного досвіду моніторингу та контролю у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні через порівняльну характеристику моделей, підходів, механізмів і розкрито напрями вдосконалення практики використання моніторингу та контролю в умовах децентралізації. Наголошено на важливості забезпечення прозорості даних та моніторингу та контролю в публічному управлінні у сфері охорони здоров’я.У другому розділі «Стан розвитку системи моніторингу та контролю в публічному управлінні у сфері охорони здоров’я в системі місцевого самоврядування» розглянуто стратегічні аспекти моніторингу і контролю в оцінці досягнення цілей держави через діяльність органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров’я шляхом реалізації програмно-цільового та галузевого методів. Наголошено на необхідності проведення моніторингу та контролю з метою визначення обсягу та якості виконання заходів та цілей програм у сфері охорони здоров’я. Вивчено питання реалізації місцевих програм у сфері охорони здоров’я, якими передбачено впровадження заходів з метою забезпечення місцевих потреб у сфері охорони здоров’я. Проаналізовано управлінські аспекти моніторингу та контролю за допомогою цифрових технологій в сфері охорони здоров’я у системі місцевого самоврядування. Досліджено питання аналізу потреб громади у сфері охорони здоров’я та їх значення у розробці програм та проведення моніторингу та контролю у сфері охорони здоров’я в системі місцевого самоврядування з метою визначення стану забезпечення визначених потреб. У третьому розділі «Удосконалення моніторингу та контролю у сфері охорони здоров’я в системі місцевого самоврядування з використанням цифрових технологій» досліджено практику застосування цифрових технологій в сфері охорони здоров’я у системі місцевого самоврядування з метою вдосконалення системи моніторингу в сфері охорони здоров’я. Запропоновано шляхи вдосконалення механізмів моніторингу та контролю в сфері охорони здоров’я у системі місцевого самоврядування в Україні. Наголошено на важливості аналізу розвитку територіальної громади через визначення забезпечення потреб населення громади у сфері охорони здоров’я.^UThe dissertation study solves an actual scientific task in the field of knowledge "Public management and administration", which consists in substantiating theoretical and methodological provisions and developing practical recommendations for monitoring, evaluation and control in the field of health care in the system of local self-government.In the first chapter, ""Theoretical foundations of monitoring, evaluation and control in public administration in the field of health care in Ukraine", the essence, content, concepts of monitoring, evaluation and control in public administration are disclosed. Monitoring, evaluation and control are processes that help to collect, store, distribute and analyze information about the health care system or its individual elements, which allows you to visualize the state of the object at any moment in time, its development and provides the necessary information the basis for making reasonable management decisions aimed at achieving the given goals of the object's development.It was determined that the state of the organization, the quality and volume of medical care of the population needs systematic monitoring, assessment and control by subjects of authority at different levels.The types, methods, and technologies of public management in the context of monitoring, evaluation and control in the field of health care are defined, theoretical ideas about the importance of their application in the field of health care are deepened in order to establish a reliable system of health care management.The current conditions in Ukraine are analyzed, which are characterized by the implementation of the reform of the health care system, digitalization, the spread of infectious and non-infectious diseases, and the state of war, which requires ensuring the stable and effective functioning of the health care system.The regulatory legal acts that regulate public management issues in the field of health care in the context of monitoring, evaluation and control have been studied and systematized. Specific features of the regulation of data protection issues in the field of health care have been determined.The ways of increasing the effectiveness and efficiency of the system of monitoring, evaluation and control of information regarding the functioning of subjects and mechanisms of local self-government in the field of health care based on foreign experience are considered. The possibility of adapting the useful foreign experience of monitoring, evaluation and control in the field of health care at the local level is substantiated through the comparative characteristics of models, approaches, mechanisms, and directions for improving the practice of using monitoring and evaluation in conditions of decentralization are revealed. The importance of ensuring data transparency and monitoring, evaluation and control in public administration in the field of health care is emphasized.In the second chapter "Practical aspects of monitoring and control in the field of health care in the system of local self-government" the strategic aspects of monitoring and control in assessing the achievement of state goals through the activities of local self-government bodies in the field of health care through the implementation of programmatic and sectoral methods are considered. The need for monitoring, evaluation and control in order to determine the scope and quality of implementation of measures and goals of programs in the field of health care was emphasized.The issue of implementation of local programs in the field of health care, which provides for the implementation of measures to ensure local needs in the field of health care, has been studied.The managerial aspects of monitoring, assessment and control using digital technologies in the field of health care in the local self-government system are analyzed. The issue of analyzing the needs of the community in the field of health care and their importance in the development of programs and conducting monitoring, evaluation and control in the field of health care in the local self-government system in order to determine the state of meeting the identified needs was studied.In the third chapter "Improvement of monitoring, evaluation and control in the field of health care in the system of local self-government with the use of digital technologies" the practice of using digital technologies in the field of health care in the system of local self-government with the aim of improving the monitoring system in the field of health care was investigated I. Ways to improve monitoring, assessment and control mechanisms in the field of health care in the system of local self-government in Ukraine are proposed. The importance of the analysis of the development of the territorial community through the definition of meeting the needs of the community's population in the field of health care is emphasized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського