Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (207)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ХМІЛЬ$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=АНТОНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Хміль В.В. 
Дилема етатизму та антиетатизму у сучасній французькій філософії (історико-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / В.В. Хміль ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Вперше в вітчизняній історико-філософській літературі здійснено аналіз концепцій держави у французькій соціальній філософії другої половини ХХ ст. Для цього виявлено та досліджено головні концепції держави, що репрезентовані різними школами та напрямами. Виявлені алгоритми дають змогу прогнозувати тенденції розвитку як європейської державності, так і розвиток державності в Україні. На основі комплексного аналізу концепцій французьких філософів був обгрунтований кризовий стан традиційних держав, що демонструють певну тенденцію переходу їх до неполітичних моделей, в яких держава буде осмислювати себе з позиції нової людиновимірної системи, де індивідуальні свободи, природні та громадянські права особистості стануть епіцентром розвитку соціальної організації. Незважаючи на розбіжності етатичних та антиетатичних концепцій, в них проявляється загальна тенденція до осмислення неполітичної держави, що характеризується високим рівнем децентралізації, різноманітністю та складністю структури, що прагне до рівноваги державного контролю та суспільної самодіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6г(4ФРА)6

Географічні рубрики:

      
2.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хміль Т.А. 
Застосування пептидного препарату "Вермілат" у комплексній терапії хворих пародонтитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.А. Хміль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

З використанням експериментальної моделі аутоімунного пародонтиту досліджено терапевтичну ефективність пептидного препарату вермілату як коректора метаболізму сполучної тканини за умов клініки у ході комплексної терапії хворих пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості. На підставі проведеного експерименту на тваринах доведено, що застосування даного препарату знижує активність колагенолізу, прискорює перебудову сполучнотканинної матриці з інгібуванням колагенолітичної активності в тканинах пародонта. Досліджено особливості застосування поліпепцидного препарату вермілату в процесі лікування хворих хронічним генералізованим пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості, а також встановлено виражений терапевтичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-4
Шифр НБУВ: РА319988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хмільовий С.В. 
Інформаційна технологія видобування знань для прогнозування часових рядів на прикладі завантаженості обладнання зв'язку: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / С.В. Хмільовий ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Відзначено, що за умов стахостичного оцінювання вибору факторів (що отримується під час прогнозування часових рядів за допомогою нейронних мереж) відомі методи мало використовуються та потребують модифікації. Запропоновано компактний генетичний алгоритм (КГА). Модифіковано величину зміни його імовірнісного вектора. За результатами модифікації змінюється величина імовірнісного вектора КГА) залежно від вірогідності порівняння підмножин атрибутів. Задачу видобування знань виконано шляхом автоматичної побудови бази нечітких правил (бази знань). За цього автоматична побудова правил виконується з використанням еволіційного алгоритму. Для покращання точності правил бази знань, що створюється, модифіковано фітнес-функцію еволюційного алгоритму. З базової функції зберігаються частини, що відображають несхожість правил та мале покриття помилкових точок. Головною "точністною" частиною є J-міра. Модифіковано лінгвістичну базу даних (ЛБД) для покращання одержаної бази знань. Відзначено, що модифікація систем нечіткого висновку шляхом заміни алгоритму Мамдані на спрощений алгоритм нечіткого висновку дозволяє використовувати любий вид функції належності. Оптимізація параметрів ЛБД на основі довільного виду функції належності за допомогою (1 + )-еволюційної стратегії дозволила практично досягнути точність прогнозу, що одержується нейронними мережами (НМ). Уперше для створення бази знань на основі нечітких правил розроблено паралельний еволюційний алгоритм. Він дозволяє збільшувати швидкість створення бази знань практично лінійно за малої кількості клієнтів, що генерують правила. Модифіковано етап постпроцесінгу, запропоновано засоби для покращання точності та для інтерпретованості правил, а саме: мультисимпліфікацію, тюнинг. Доведено ефективність введення 1 + 1-еволюційної стратегії в процедуру тюнингу. Розроблено алгоритми програмного забезпечення інформаційної технології. Спроектовано ієрархію об'єктів для об'єктно-орієнтованої програмної реалізації. Створене програмне забезпечення апробоване на тестових наборах (benchmarks), доведено доцільність використання запропонованних методів та модифікації. Розроблено технічне й організаційне забезпечення технології. Проведено апробацію пакету на ОАО "Промтелеком" для розв'язання задачі прогнозування завантаженості обладнання та прогнозування для цього кількості підключень до АТС підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.8 +
Шифр НБУВ: РА364871

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Хміль Р.Є. 
Міцність, деформативність, тріщиностійкість залізобетонних балок при дії агресивного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Р.Є. Хміль ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан бетонних стиснутих і залізобетонних згинальних елементів за умов одночасної дії агресивного середовища та навантаження. Одержано експериментальні дані зміни в часі деформацій бетону та прогинів стиснутих і згинальних елементів за даних умов. Установлено, що методика норм завищує міцність таких конструкцій до 13,7 %, що є небезпечним для експлуатації. Наведено методику розрахунку бетонних і залізобетонних елементів, пошкоджених корозією за одночасної дії на них навантаження. На підставі порівняння результатів експериментальних і теоретичних величин міцності елементів пошкоджених корозією під навантаженням підтверджено достовірність запропонованого методу розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028.012 + Н53-082.01 +
Шифр НБУВ: РА324704

Рубрики:

      
6.

Хміль М.М. 
Принцип неприпустимості зловживання правом (теоретико-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Хміль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльну характеристику сучасного стану теоретико-правової розробки проблеми зловживання правом (ЗП) у її динаміці, виявлено етапи у розвитку уявлень про ЗП. Наведено системний аналіз категорії "зловживання правом", розкрито юридичну природу суб'єктивного права. Визначено функції принципу неприпустимості (ПН) ЗП. З'ясовано місце та роль ПН ЗП у системі принципів права. Розроблено рекомендації щодо реалізації ПН ЗП у юридичній практичній діяльності. Запропоновано класифікацію видів суб'єктивних прав людини, висвітлено проблему соціального призначення суб'єктивного права. Проаналізовано зміст правових гарантій захисту від ЗП у законодавстві України, зарубіжних країн і міжнародних актах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х8(4УКР)-2 + Х839(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА336187

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
7.

Хміль Т.В. 
Проблема духовності в етико-релігійному вченні Лева Силенка: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Т.В. Хміль ; НАН України; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено творчість сучасного представника української діаспори Лева Силенка. Проаналізовано філософські, релігійні та соціокультурні проблеми, що зумовлють особливості РУНВіри як етико-релігійного вчення, його походження та функціонування в українській культурі другої половини XX ст. Визначено місце та роль науковця в духовній спадщині української філософської думки та значення його творчості для розвитку світової культури. Показано, що концепція Л. Силенка є новим варіантом цілеспрямованого проектування сучасних спроб етнокультурних ідентифікацій. Зроблено висновок, що релігійно-етична теорія вченого знаходиться в руслі постмодерністської філософської парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.16
Шифр НБУВ: РА314147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Хміль Н.А. 
Розвиток засобів наукової комунікації як складової педагогічної науки в Україні (середина XX століття - початок XXI століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.А. Хміль ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено роль і функції, а також обгрунтовано класифікацію засобів наукової комунікації в педагогічній науці. Визначено етапи розвитку даних засобів в другій половині XX - на початку XXI ст. Розкрито особливості розвитку найбільш поширених засобів наукової комунікації в педагогічній науці в Україні - наукової педагогічної періодики, наукових педагогічних заходів, електронних засобів комунікації в зазначений період. Систематизовано відомості про українські наукові педагогічні видання, наукові педагогічні конференції, вітчизняні веб-ресурси науково-педагогічної тематики. Визначено тенденції розвитку засобів наукової комунікації в педагогічній науці в Україні у другій половині XX - на початку XXI ст. і перспективи їх подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)64 + Ч30 ф +
Шифр НБУВ: РА366541

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хміль Г.А. 
Системний аналіз проблем екологічної безпеки України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Г.А. Хміль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена системному аналізу і моделюванню екологічної безпеки України. Розроблено математичні моделі основних загроз екологічній безпеці, визначено інтегральні показники стану екологічної безпеки України в регіональному розрізі. Визначено оцінки параметрів модифікованої моделі Гомперца-Мейкема, на основі яких отримано кількісні оцінки фондового ризику як міри впливу зовнішніх шкідливих факторів на здоров'я та безпеку населення України. Розроблено ієрархічну модель системи екологічної безпеки України, визначено пріоритети державної політики щодо нейтралізації загроз екологічній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + У9(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ганніченко 
Формування комунікативної компетенції майбутніх економістів засобами дидактичної гри у процесі мовної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Тетяна Анатоліївна Ганніченко ; Херсонський держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913-2 + Ш143.21-913-2
Шифр НБУВ: РА365838

Рубрики:

      
11.

Хміль Л.М. 
Формування механізму менеджменту в корпоративному секторі банківської системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.М. Хміль ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні проблеми та практику становлення механізму банківського менеджменту в корпоративному секторі банківської системи України. Викладено нові теоретичні узагальнення та нові методологічні підходи до стратегічного й оперативного менеджменту корпоративних банків. Обгрунтовано положення, згідно з яким механізм банківського менеджменту є системою, яка складається з взаємопов'язаних ланок (підсистем), що об'єднують, у свою чергу, множину елементів і блоків. Визначено основні принципи формування механізму менеджменту банків, заснованих на корпоративній власності: системний характер, взаємозв'язок із зовнішніми та внутрішніми чинниками середовища функціонування менеджменту; цілеспрямованість; блочність побудови; взаємозв'язок функцій, методів та інструментів менеджменту. Теоретично доведено, що однією з функцій банків у постсоціалістичній економіці є сприяння формуванню прошарку приватних власників у суспільстві (залучення коштів фізичних осіб, надання громадянам трастових, консалтингових та інших послуг, що сприяє ефективному розміщенню і вкладенню коштів та є одним із нових джерел формування доходів населення, а також формує ринкове мислення громадян).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-212.1
Шифр НБУВ: РА313418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Титаренко Р. Ю. 
Надійність залізобетонних балок, підсилених при дії навантаження / Р. Ю. Титаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню принципових методик оцінки надійності непошкоджених прямокутних залізобетонних балок, підсилених за допомогою нарощування розтягнутої стрижневої арматури та композитної стрічки, а також влаштування залізобетонної обойми при дії навантаження, принциповою особливістю яких є пропозиція врахування як стохастичного параметру рівня навантаження балок в момент підсилення. На основі силової та деформаційної розрахункових моделей нормального перерізу розроблені методики апробовані на реальних залізобетонних балках, підсилених при дії навантаження. Отримано рекомендативні значення показників надійності досліджуваних конструкцій – індексу надійності та ймовірності безвідмовної роботи. Запропоновано значення часткових коефіцієнтів надійності для інженерного розрахунку розглянутих типів підсилених балок.^UThe thesis is devoted to developing of the principle methods for reliability assessment of intact rectangular reinforced concrete beams, strengthened by adding of stretched reinforcing bars and composite tape, as well as of reinforced concrete jacket under the action of load, the principal feature of which is the proposal to consider as a stochastic parameter of the level of loading of beams at the moment of strengthening.The calculation of the bearing capacity of the normal sections of reinforced beams was performed on the basis of experimental and theoretical studies, that performed at the laboratory of the Department of Building Structures and Bridges at the Lviv Polytechnic National University.On the basis of power and deformation calculation models of the normal section, the developed methods have been tested on real reinforced concrete beams, strengthened under the action of load. The recommended values of the reliability indicators of the investigated constructions are obtained – reliability indexes and probabilities of failure-free operation, respectively. Thus, for reliability indexes, the range of values was from 3.06 to 5.86, and for the probability of failure-free operation from 0.998893 to 0.999999998 (towards increasing the reliability level at the larger percent of reinforcement and decreasing at the increment of load level at the moment of strengthening). The discrepancy between identical values of indexes found in accordance with engineering and deformation models of calculation was about 8 %. The values of partial reliability coefficients – from 1,16 to 1,28 for all methods of strengthening – for the engineering calculation of the considered types of reinforced beams is proposed, in terms of providing their guaranteed service life in accordance with national norms governing the principles of ensuring the reliability of new design constructions. In addition, the obtained results of reliability study make it possible to operate with those variable parameters that have the maximum influence on variance of the limiting bending moment of beams studied with sufficient accuracy of calculation. The developed principal methods for assessing reliability make it possible to design strengthened reinforced concrete bending elements with the assigned level of reliability (efficiency of solutions) - probability of failure-free operation. Finally, the obtained results allow to choice the most effective strengthening method.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Хміль Н. А. 
Теорія і практика формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі / Н. А. Хміль. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: професійна підготовка майбутніх учителів у закладах вищої освіти. Мета дослідження: науково-теоретичне обґрунтування педагогічної системи формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі, її змістова розробка та експериментальна перевірка в процесі фахової підготовки. У дисертації висвітлено стан дослідження проблеми формування проблеми формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі; обґрунтовано методологічні підходи до її вивчення; представлено зарубіжний досвід підготовки майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі; визначено роль хмарних технологій в освіті, розглянуто можливості їх використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти та в професійній підготовці майбутніх учителів; репрезентовано результати експериментального дослідження впровадження педагогічної системи формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі. Структуру професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі визначено як єдність мотиваційно-ціннісного, когнітивного, операційного, рефлексивно-прогностичного компонентів. Визначено, що процес формування професійної готовності передбачає впровадження методики контекстного, інтерактивного та змішаного навчання, а також обов'язкове застосування хмарних сервісів для розв'язання конкретних освітніх завдань. Змодельовано педагогічну систему формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі та експериментально перевірено її ефективність в закладах вищої освіти. Упровадження системи проходило такі етапи: базовий, інформаційно-технологічний, квазіпрофесійний. Представлено кількісний та якісний аналіз результатів діагностики експериментальної та контрольної групи до та після проведення формувального експерименту, який продемонстрував стійке зростання рівня сформованості професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі, що засвідчило дієвість запропонованої педагогічної системи.^UObject: professional training of future teachers in higher education institutions. The purpose of the study: scientific and theoretical substantiation of the pedagogical system of formation of professional readiness of future teachers for using of cloud technologies in the educational process, its content development, and experimental testing in the process of professional training. The dissertation presents the state of research of the problem of formation of the problem of formation of professional readiness of future teachers for the use of cloud technologies in the educational process; methodological approaches to its study are substantiated; presented foreign experience in training future teachers; to the use of cloud technologies in the educational process; the role of cloud technologies in education is determined, the possibilities of their use in the educational process of general secondary education institutions and in the professional training of future teachers are considered; the results of experimental research of introduction of pedagogical system of formation of professional readiness of future teachers to use of cloud technologies in educational process are presented. The structure of professional readiness of future teachers to use cloud technologies in the educational process is defined as the unity of motivational-value, cognitive, operational, reflexive-prognostic components. It is determined that the process of professional development involves the introduction of methods of contextual, interactive, and blended learning, as well as the mandatory use of cloud services to solve specific educational problems. The pedagogical system of formation of professional readiness of future teachers for the use of cloud technologies in the educational process has been modeled and its efficiency in higher education institutions has been experimentally checked. The implementation of the system took place in the following stages: basic, information technology, quasi-professional. Quantitative and qualitative analysis of the results of diagnostics of the experimental and control group before and after the formative experiment is presented, which showed a persistence increase in the level of professional readiness of future teachers to use cloud technologies in the educational process, which proved the effectiveness of the proposed pedagogical system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Хміль-Чуприна В. В. 
Популяризація читання художньої літератури в українських засобах масової комунікації / В. В. Хміль-Чуприна. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процес популяризації читання засобами масової комунікації.Мета дослідження полягає у виявленні й обґрунтуванні ефективних методів популяризації читання у засобах масової комунікації в іміджевому та промоційному аспектах.Досягнення мети передбачає розв'язання таких завдань:– розкрити теоретико-методологічні засади дослідження популяризації читання у ЗМК;– обґрунтувати роль реклами та промоції книжок у ЗМК в контексті популяризації читання; – розробити типологію відповідних рекламних та промоційних засобів, розкрити їх жанрові особливості; – висвітлити способи привернення уваги до літератури у ЗМК;– довести роль ЗМК у популяризації читання шляхом проведення емпіричного дослідження;– розробити та впровадити проект «Книга у віртуальному просторі», спрямований на популяризацію книги, читання і розвиток читацької культури студентської молоді.Методи дослідження. Методологічним підґрунтям дослідження стала соціальнокомунікаційна парадигма. Комплексний характер дослідження зумовив застосування системного й міждисциплінарного підходів. Для розв'язання поставлених завдань та досягнення мети використано комплекс методів дослідження: теоретичні – аналіз і синтез, індукція і дедукція, порівняння, аналогія, зіставлення – для з'ясування стану розробленості проблеми, визначення понятійно-категоріального апарату; узагальнення та систематизації наукових положень; емпіричні – опитування – з метою виявлення ролі ЗМК у популяризації читання; спеціальні – структурний контент-аналіз ЗМК – для дослідження інструментів і засобів прямої та опосередкованої реклами книг, а також шляхів непрямого пропагування читання у медіа; методи математичної статистики – для кількісного та якісного аналізу емпіричних даних за допомогою методів описової статистики (групування показників і побудова гістограм).Теоретичне значення одержаних результатів полягає в Дослідженні ролі української медіагалузі у популяризації читання із застосуванням міждисциплінарного й системного підходів, а також виявленні завдяки цьому нових шляхів пропагування читання і промоції книг становлять знання, що доповнюють теоретичну складову науки про соціальні комунікації.Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що дослідження може доповнити навчальні програми з курсів «Теорія і практика соціальних комунікацій», «Теорія і практика видавничої справи», «Маркетинг і промоція видань», «Редактор-видавець в умовах ринку» в аспектах розробки стратегії просування книжкових видань, формування у реципієнтів інтересу до читання. Реалізація проєкту «Книга у віртуальному просторі» прияє популяризації книги, читання і розвитку читацької культури студентської молоді. Матеріали дисертаційного дослідження можуть стати підґрунтям для подальших наукових розвідок з досліджуваної проблеми.Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що - вперше: комплексно досліджено потенціал ЗМК у популяризації читання і налагодженні ефективної комунікації між різноманітними соціальними інститутами, що беруть участь у цьому процесі: освітніми закладами, бібліотечними установами, книговидавничими і книготорговельними організаціями; досліджено шляхи непрямого пропагування читання у ЗМК, під якими розуміються літературні ремінісценції у журналістських матеріалах, а також згадування літературних феноменів і читання лідерами громадської думки в інтерв'ю;- уточнено: жанрову палітру реклами книжкової продукції у ЗМК; різновиди опосередкованої реклами та промоції художньої літератури у ЗМК;- набули подальшого розвитку: питання популяризації читання в сучасних умовах; теоретичні підходи до вивчення новітніх способів просування книг і формування інтересу до читання у мережі.^UThe object of research is the process of popularizing reading by mass media means.The purpose of research is to identify and substantiate effective methods of promoting reading in the mass media in the image and promotional aspects. Achieving the goal involves solving the following tasks: - to reveal theoretical and methodological bases of research of popularization of reading in mass media; - to substantiate the role of books advertising and promotion in mass media in the context of popularization of reading; - to develop a typology of relevant advertising and promotional tools, to reveal their genre features; - to highlight ways to draw attention to the literature in the mass media; - to prove the role of mass media in popularization of reading by carrying out empirical research; - to develop and implement the project «Book in Virtual Environment», aimed at promoting books, reading and development of reading culture of student youth. Research methods. The methodological basis of the study was the social communication paradigm. The complex nature of the research led to the use of systemic and interdisciplinary approaches. To solve the tasks and achieve the goal, a set of research methods was used: theoretical - analysis and synthesis, induction and deduction, comparison, analogy, comparison - to clarify the state of development of the problem, to determine the conceptual and categorical apparatus; generalization and systematization of scientific provisions; empirical - surveys - in order to identify the role of mass media in the promotion of reading; special - structural content analysis of mass media - to study the tools and means of direct and indirect advertising of books, as well as ways to indirectly promote reading in the media; methods of mathematical statistics - for quantitative and qualitative analysis of empirical data using methods of descriptive statistics (grouping of indicators and construction of histograms). The theoretical significance of the results is to study the role of the Ukrainian media industry in promoting reading using interdisciplinary and systematic approaches, as well as identifying new ways to promote reading and promotion of books are knowledge that complements the theoretical component of the science of social communications. The practical significance of the results is that the study can complement the curriculum of the courses «Theory and practice of social communications», «Theory and practice of publishing», «Marketing and promotion of publications», «Editor-publisher in market conditions» in terms of development strategies for the promotion of books, the formation of recipients' interest in reading. The implementation of the project «Book in Virtual Environment», promotes books, reading and development of reading culture of student youth. The materials of the dissertation research can become a basis for further scientific research on the researched problem. The scientific novelty of the obtained results is that for the first time: - the potential of mass media in popularization of reading is comprehensively investigated and establishing effective communication between the various social institutions involved in this process: educational institutions, libraries, publishing and booksellers; - the ways of indirect promotion of reading in mass media, which are understood as literary reminiscences in journalistic materials, are investigated, as well as mentioning literary phenomena and reading by opinion leaders in interviews; have been specified: - genre palette of book advertising in mass media; - types of indirect advertising and promotion of fiction in mass media; have been further developed: - issues of popularization of reading in modern conditions; - theoretical approaches to the study of the latest ways to promote books and the formation of interest in online reading.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Хміль Р. Є. 
Напружено-деформований стан та залишковий ресурс залізобетонних конструкцій, підсилених за дії навантаження / Р. Є. Хміль. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукової проблеми встановлення дійсного напружено-деформованого стану залізобетонних згинаних та стиснуто-згинаних конструкцій, підсилених за дії навантаження і створенню розрахункових методик для проєктування та оцінювання надійності та залишкового ресурсу таких конструкцій. Проведено експериментальні дослідження арматурних стержнів, залізобетонних згинаних та стиснуто-згинаних елементів, підсилених за одночасної дії навантаження диференційованого рівня. На основі силової та деформаційної розрахункових моделей нормального перерізу розроблені методики розрахунку залізобетонних згинаних та стиснуто-згинаних елементів, підсилених за дії навантаження. Розроблено принципові моделі оцінки ймовірності безвідмовної роботи залізобетонних конструкцій, підсилених за дії навантаження, адаптовані до чинних норм проєктування та існуючої методики оцінки надійності нових проєктних конструкцій. Принциповими особливостями розроблених моделей є пропозиція врахування стохастичного параметра рівня навантаження конструкції в момент підсилення, а також використання деформаційної моделі її розрахункового перерізу. Виходячи з передумов оцінки ймовірності безвідмовної роботи, запропоновано підходи до визначення залишкового ресурсу підсилених конструкцій.^UThe dissertation is devoted to the research of reinforced concrete bending and compressed-bending structures, which are strengthened by increasing the cross section of reinforcement or reinforcement and concrete at one time under loading. In the first section analysis of stress-strain state of reinforced concrete structures, methods of forecasting (estimating) remaining resource of strengthened structures in operating conditions are presented. In addition, the reliability analysis of strengthened reinforced concrete structures, the state of the calculation of the actual reliability of the elements after reinforcement.The development of methods and programs for experimental research of reinforced concrete bending and compressed-bending elements, reinforcement of which is performed by the most common methods, namely increasing the cross section of reinforcement, reinforcement and concrete (clamp) are develped. The presence of the load on the structure allows us to simulate the operation of the strengthened structure in accordance with the actual operating conditions and the device of the reinforcement. The third section presents the results of experimental research of bending and compressed-bending reinforced concrete elements: not strengthened and strengthened with additional reinforcement and additional reinforcement and concrete both (reinforced concrete jacket) with and without preloading during strengthening. On the example the strengthening method by making of reinforced concrete jacket, as the most difficult to perform and as a general case of strengthening of reinforced concrete structures by increasing the cross section, some results were presented. The fourth section presents calculation methods of remaining strengthened reinforced concrete structures bearing capacity. An important difference between the calculation of the force model from code of DSTU B V.3.1-2: 2016 from the deformation model of calculation by DSTU B V.2.6-156: 2010 is that it does not allow to estimate the stress-strain state of the structure at any cross section layer and any stages but only in the limit state. The fifth section describes the computer modeling of strengthened r/c beams in the application software, which were developed by the finite element method (FEM). Algorithms for creating a geometrical and physical model, a loading model of strengthened structure, which would reflect the real conditions of their operation and reinforcement, are proposed. The sixth section presents the results of development and testing of the proposed methods, as well as analysis of the obtained values of qualitative and quantitative indicators of reliability – reliability index β of bending and compressed-bending structures, strengthened by increasing the cross section of reinforcement, both reinforcement and concrete under load. The level of load acting at the time of strengthening is considered as an additional random value. Based on the analysis of the obtained values of reliability indexes β and probability of failure-free operation P(β) the approaches to determining the remaining resource of reinforced structures are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Хміль І. Ю. 
Формування правової компетентності майбутніх лікарів упроцесі навчання медичного права / І. Ю. Хміль. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше теоретично обґрунтовано, розроблено, апробовано,експериментально підтверджено ефективність компетентнісно орієнтованої моделіформування правової компетентності майбутніх лікарів у процесі навчаннямедичного права й розкрито методику її реалізації. Аргументовано зміст,розроблено структуру, критерії, показники правової компетентності майбутніхлікарів та рівні їх сформованості.Проведено комплексний аналіз науково-методичних джерел і нормативно-правових документів щодо сучасних уявлень про правову компетентність медичнихлікарів. Обґрунтовано потенціал дисциплін з медичного права у формуванніправової компетентності майбутніх лікарів.Здійснено експериментальну перевірку результативності моделі формуванняправової компетентності майбутніх лікарів у процесі навчання медичного права таметодики її реалізації. Достовірність отриманих результатів підтверджено задопомогою критерію Фішера.^UThe efficacy of the competence-oriented model of the legal competence formationof future physicians in the process of studying Medical Law has firstly been theoreticallysubstantiated, elaborated, tested and experimentally verified. Its implementation methodhas been disclosed as well. Substantive components of the legal competence of futuredoctors in Medical Law have been outlined and proved: motivationally-valuable(significance awareness of chosen career, emotionally-valuable attitude of a futurephysician towards legal standards, facts, phenomena); gnostic (it reflects the system of thelegal competence, entity understanding of the legal competence in Medical Law, itsmechanisms' diligence; readiness to self-development, self-education); efficient (itrepresents willingness to active actions guided by the knowledge of the law and skills inaccordance with the law: to enforce the rights, to claim the rights in case of their violation,to fulfil the responsibilities). According to the substantial pattern of the legal competenceof future doctors in Medical Law, definite criteria have been determined (motivational,cognitive, operation); indicators of these criteria are the characteristic basis of three levelsof the legal competence formation of future doctors in Medical Law: low, middle andhigh.The implementation method of the legal competence model formation of futurephysicians in the process of Medical Law studying has been described. Using the methodof the legal competence formation, we mean a structured entity of actions, operations andprocedures that provide the achievement of the predicted and diagnostic resultinstrumentally within an educational process that is undergoing modifications. Theimplementation of the objective and technique's assignments of the legal competenceformation of future doctors in the process of studying Medical Law has been realizedgradually. Three steps have been emphasized: objectively-motivational, procedural-activeand controlling-evaluative. Correspondingly, each step has been identified to have its goal,content, methods, modes and means of the legal competence formation of futurephysicians during Medical law studying.Modes and methods of educational process organization in higher medical educationestablishments and training provision of the legal competence formation of future doctorsin the process of studying Medical Law have been improved. A comprehensive analysis ofscientific-methodological sources as well as legislative papers regarding the up-to-dateview related to the legal competence of doctors has been conducted. Disciplines' potentialof Medical Law in formation of the legal competence of future physicians has beenjustified.Experimental checkup of technique's performance of the legal competenceformation of future doctors in the process of Medical Law studying and the obtainedresults relevance has been accomplished. It has been done due to the following methods ofinvestigation: structural-component method of relative frequencies; expert evaluationmethod; questionnaire mode; methods of statistical processing of experiment's findingsapplying Student's t-criteria, Kolmogorov-Smirnov's -criterion, Fisher's *-angularconversion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Хміль Досвальд А. С. 
Оптимізація кріопротоколів у пацієнток з ендокринним безпліддям при синдромі полікістозних яєчників на фоні хронічного ендометриту / А. С. Хміль Досвальд. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено і по-новому вирішено наукове завдання, що полягає у підвищенні ефективності лікування безпліддя у жінок із синдромом полікістозних яєчників та хронічним ендометритом. На підставі комплексних анамнестичних та клінічних досліджень отримано нові дані щодо особливостей клінічної картини, лабораторних даних, структури ендометрія та показників протоколу стимуляції у пацієнток з безпліддям на фоні синдрому полікістозних яєчників та хронічного ендометриту і доведено ефективність модифікованої стандартної терапії у протоколах допоміжних репродуктивних технологій. Встановлено, що у пацієнток з безпліддям на фоні синдрому полікістозних яєчників та хронічного ендометриту стимуляція суперовуляції супроводжується вищими загальною дозою рФСГ, тривалістю введення антагоніста ГнРГ, тривалістю контрольованої овуляторної стимуляції, при цьому зафіксована вірогідно нижча кількість ооцитів, бластоцист та запліднених клітин нормальної форми стосовно хворих із СПКЯ. Застосування модифікованої терапії у цих пацієнток у протоколах ДРТ веде до зростання числа фолікулів та отриманих ооцитів, покращення їх якості, а також до підвищення кількості запліднених клітин нормальної форми, виходу бластоцист та кількості клітин високого класу, стосовно стандартної терапії. Доведено ефективність запропонованої модифікованої схеми терапії на результативність екстракорпорального запліднення, зокрема, збільшується число досягнутих клінічних вагітностей, зменшується частота перерваних вагітностей та зростає відсоток термінових пологів.^UThe dissertation summarizes and proposes an innovative solution to the research question of increasing the effectiveness of infertility treatment in women with polycystic ovary syndrome and chronic endometritis. Based on comprehensive anamnestic and clinical study, the new findings were obtained regarding the features of the clinical picture, laboratory data, endometrial structure and indicators of the stimulation protocol in patients with infertility against the background of polycystic ovary syndrome and chronic endometritis, and the effectiveness of modified standard therapy in protocols of assisted reproductive technologies has been proven. It was established that in patients with infertility against the background of polycystic ovary syndrome and chronic endometritis, stimulation of superovulation is accompanied by a higher total dose of rFSH, duration of GnRH antagonist administration, and duration of controlled ovulatory stimulation, while a significantly lower number of oocytes, blastocysts, and fertilized cells of normal form was recorded compared to patients with PCOS only. The use of modified therapy in these patients in ART protocols leads to an increase in the number of follicles and obtained oocytes, improvement in their quality, as well as an increase in the number of fertilized normal shape cells, the output of blastocysts, and the number of high-class cells compared to the standard therapy. The effectiveness of the proposed modified treatment protocol on the outcomes of in vitro fertilization has been proven; in particular, the number of achieved clinical pregnancies increases, the frequency of aborted pregnancies decreases, and the percentage of term deliveries increases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Підгайна І. Я. 
Морфо-функціональна оптимізація прегравідарної підготовки в протоколах допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток із безпліддям на фоні ендометріозу: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / І. Я. Підгайна. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації узагальнено та по-новому вирішено наукове завдання, що полягає в оптимізації прегравідарної підготовки у жінок із безпліддям на фоні ендометріозу в модифікованих протоколах допоміжних репродуктивних технологій шляхом запропонованого методу вибору склерозанту в малоінвазивній маніпуляції склеротерапії ендометріоїдних кіст з метою ефективного впливу на стінку ендометріоми, без пошкодження тканини яєчника. Удосконалено та розроблено новий напрямок лікування ендометріоз-асоційованого безпліддя, який включає «Дієногест», альфа-ліпоєву кислоту, ДГЕА та склеротерапію за 2 місяці до короткого протоколу контрольованої оваріальної стимуляції із антагоністом ГнРГ, яку здійснювали за допомогою рекомбінантного ФСГ («Пурегон»). Запропоновано метод вибору склерозанту в протоколі проведення малоінвазивної маніпуляції склеротерапії ендометріоїдних кіст яєчників в комплексній прегравідарній підготовці жінок із ендометріоз-асоційованим безпліддям до програм ДРТ та вивчено морфологічно-структурні зміни стінки ендометріоїдної кісти при впливі етанолу, як склерозанту, різної концентрації та експозиції. Встановлено, що у пацієнток, яким була проведена комплексна прегравідарна підготовка зі склеротерапією, рівень антимюллерового гормону був вищим відносно пацієнток, яким була проведена лапаротомічна цистектомія. Також встановлено стабілізацію рівня показників фолікулостимулюючого гормону. Такі зміни впливали на гормональний гомеостаз репродуктивної системи жінок із ендометріоз-асоційованим безпліддям, а також на рекрутинг фолікулів, якість яйцеклітин, а в подальшому на запліднення, імплантацію та виношування вагітності. Доведено, що у жінок із ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким проводилась запропонована модифікована схема прегравідарної підготовки в протоколах контрольованої стимуляції овуляції, спостерігалися кращі клінічні результати, які супроводжувалися меншою загальною дозою гонадотропінів, тривалістю протоколу, тривалістю введення антагоніста ГнРГ, а також більшою кількістю ооцитів, запліднених клітин нормальної форми, бластоцист відносно хворих із ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким в анамнезі проводилось лише оперативне лікування. Також встановлено, що запропонована прегравідарна підготовка в протоколах контрольованої стимуляції овуляції сприяла зменшенню частоти перерваних вагітностей, зростанню числа досягнутих клінічних вагітностей та збільшенню відсотка термінових пологів в програмах ДРТ.^UThe dissertation summarizes and solves the scientific task in a new way, which consists in optimizing the pre-gravid management of women with infertility on the background of endometriosis in modified protocols of assisted reproductive technologies by means of the proposed method of choosing a sclerosant in the minimally invasive manipulation of sclerotherapy of endometrioid cysts with the aim of effective impact on the endometrioma capsule, without ovarian tissue damage. A new line of treatment for endometriosis-associated infertility has been improved and developed, which includes Dienogest, alpha-lipoic acid, DHEA and sclerotherapy 2 months before a short protocol of controlled ovarian stimulation with a GnRH antagonist, which was carried out using a recombinant FSH ("Puregon").A method of choosing a sclerosant in the protocol for conducting minimally invasive sclerotherapy manipulation of ovarian endometrioid cysts in complex protocol pretreatment of women with endometriosis-associated infertility for ART programs was proposed, and the morphological and structural changes of the endometrioid cyst capsule under the influence of ethanol as a sclerosant of different concentrations and exposures were studied. It was established that in patients who underwent complex protocol pretreatment with sclerotherapy, the level of anti-Müllerian hormone was higher compared to patients who underwent laparotomy cystectomy. Stabilization of the follicle-stimulating hormone level was also established. Such changes affected the hormonal homeostasis of the reproductive system of women with endometriosis-associated infertility, as well as the recruitment of follicles, egg quality, and subsequently fertilization, implantation, and pregnancy. It has been shown that women with endometriosis-associated infertility who underwent the proposed modified scheme of protocol pretreatment in protocols of controlled ovulation stimulation had better clinical results, which were accompanied by a lower total dose of gonadotropins, the duration of the protocol, the duration of administration of the GnRH antagonist, as well as a higher number of oocytes , fertilized cells of normal shape, blastocysts relative to patients with endometriosis-associated infertility, who in the anamnesis only underwent surgical treatment. It was also established that the proposed protocol pretreatment in the protocols of controlled ovulation stimulation contributed to a decrease in the frequency of interrupted pregnancies, an increase in the number of achieved clinical pregnancies and an increase in the percentage of term births in ART programs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Петришин Н. Я. 
Комплексний підхід до підготовки ендометрія та стану порожнини матки в програмах допоміжних репродуктивних технологій у жінок із безпліддям та невдалими спробами екстракорпорального запліднення в анамнезі: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Н. Я. Петришин. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено і по-новому вирішено наукове завдання, що полягає у підвищенні ефективності лікування безпліддя у циклах екстракорпорального запліднення за рахунок оптимізації прегравідарної терапії. За даними клініко-анамнестичної картини пацієнток із безпліддям на тлі лейоміоми матки та хронічного ендометриту встановлені характерні особливості стану репродуктивної системи, виявлені зміни лабораторних показників та стану порожнини матки, на основі чого доведено результативність застосування модифікованої схеми лікування хронічного ендометриту та прегравідарної терапії і покращення основних параметрів протоколів стимуляції суперовуляції в циклах ЕКЗ та клінічних результатів кріопротоколів підготовки до ембріотрансферу. Встановлено, що у безплідних пацієнток з поєднаним перебігом лейоміоми матки та хронічного ендометриту нижча концентрація АМГ і підвищений рівень ФСГ пов’язані із стійким впливом хронічного запалення, що в подальшому чинить вплив на результати стимуляції суперовуляції, а саме обґрунтовує потребу у вищих старовій та сумарній дозах рФСГ зі збільшенням тривалості контрольованої овуляторної стимуляції і пояснює отримання меншої кількості ооцитів з нижчими якісно-морфологічними параметрами у даної когорти пацієнток. Доведено, що застосування інозитолу та альфа-ліпоєвої кислоти в якості прегравідарної терапії перед протоколом КОС знижує концентрацію ФСГ і суттєво підвищує загальний вихід ооцитів та ембріонів кращої якості. Доведено ефективність пропонованих лікувальних заходів в процесі лікування безпліддя, в тому числі комплексного застосування прегравідарної терапії із модифікованою схемою лікування хронічного ендометриту на результати циклів екстракорпорального запліднення та стан ендометрія і порожнини матки, в тому числі за рахунок підвищення частоти настання клінічних вагітностей, зменшення частоти перерваних вагітностей та зростання відсотка термінових пологів.^UThe dissertation summarizes and proposes an innovative solution to the research question of increasing the effectiveness of infertility treatment in women comorbidity of uterine leiomyoma and chronic endometritis. According to the comparative analysis of clinical and anamnestic data of patients with infertility on the background of uterine leiomyoma and chronic endometritis, the characteristic features of the reproductive system were detected. Due to the changes in laboratory parameters and the state of the uterine cavity the effectiveness of the modified treatment regimen for chronic endometritis and pregravid therapy was proved with the improvement of the main COS protocols parameters in IVF cycles and better clinical results of cryoprotocols for embryo transfer. It was found that in infertile patients with combined uterine leiomyoma and chronic endometritis, lower AMH concentration and elevated FSH levels are associated with the persistent effects of chronic inflammation, which further negatively effects the results of superovulation stimulation. Respectively, it justifies the need for higher initial and total doses of recombinant FSH with an increase in the duration of controlled ovulatory stimulation and explains the lower oocytes retrieval with lower qualitative and morphological parameters in this cohort of patients. It was established that the use of inositol and alpha-lipoic acid supplements as pregravid therapy before the COS protocol reduce FSH concentration and significantly increase the overall yield of oocytes and embryos of better quality. The effectiveness of the proposed modified algorithm in the infertility treatment, including the complex use of pregravid therapy with a modified treatment scheme for chronic endometritis during in vitro fertilization cycles, has been proven; in particular, the proper endometrium and uterine cavity conditions resulted in increasing the frequency of clinical pregnancies, reducing the frequency of abortion and increasing the percentage of term births.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського