Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (275)Книжкові видання та компакт-диски (319)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ХМЕЛЬ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хмельовський В.С. 
Інтенсифікація технологічного процесу подрібнювача - змішувача кормів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / В.С. Хмельовський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності використання технічних засобів виготовлення кормів для великої рогатої худоби. Обгрунтовано конструктивно-функціональну схему подрібнювача - змішувача кормів. Розглянуто взаємодію конструктивно-режимних факторів , їх вплив на питомі втрати електроенергії та якісні показники (кількість часток заданого розміру, рівномірність змішування) кормової суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.91,022
Шифр НБУВ: РА310286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Томчик О. М. 
Вдосконалення засобів зниження тепловитрат малих охолоджуваних об'єктів / О. М. Томчик. — Б.м., 2019 — укp.

В роботі представлені результати досліджень перспектив застосування охолоджуваних ємностей з підвищеною тепловою інерційністю та акумулюючою здатністю для стабілізації температури продукту і зниження енергетичних витрат під час зберігання і транспортування. Охолоджувана ємність виконана з полімерного матеріалу, з подвійними стінками, прошарки між якими по всьому периметру заповнені рідиною з високою тепловою інерційністю.^UThe thesis represents study results for prospects of cooled tanks (packages) with high thermal inertia and storage capacity use intended for product temperature stabilization and energy consumption reduction during cold product storage and its transportation. The cooled tank (package) is made from a polymeric material, with double walls, using liquid layers which are placed between walls with high thermal inertia along the entire perimeter.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Хмель Т.О. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на ліпідний склад злоякісних та умовно нормальних клітин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.О. Хмель ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив N-стеароїлетаноламіну (NSE) на ріст злоякісних клітин in vivo й in vitro, а також їх метастазування. З'ясовано можливі шляхи реалізації гальмівної дії NSE на розвиток пухлини. Показано, що NSE здатний гальмувати ріст і метастазування карциноми Льюїс у мишей за умов його введення на різних етапах розвитку пухлини. З'ясовано, що NSE сирияє зменшенню активної каталази у метастазах у мишей з карциномою Льюїс. У той же час в умовно нормальній тканині легенів NSE підвищує активність каталази та гальмує накопичення продуктів перекисного окиснення ліпідів. Установлено здатність NSE модулювати ліпідний склад умовно нормальної тканини легенів, що зумовлює нормалізацію фосфоліпідного спектра та вільного холестеролу. Одночасно NSE змінює ліпідну організацію злоякісних клітин: відбувається підвищення рівня вільного холестеролу та змінюється склад жирних кислот у сумарних фосфоліпідах. Установлено здатність NSE гальмувати накопичення поліамінів і нормалізувати вміст стабільних метаболітів NO у печінці мишей-пухлиноносіїв. На підставі аналізу експериментальних даних показано, що NSE порушує регуляцію обміну у злоякісних клітинах, а в умовно нормальних тканинах виявляє протекторні властивості та покращує загальний стан тварин пухлиноносіїв. Показано, що у разі проведення антипухлинної терапії з використанням цисплатину та NSE не відбувається погіршення цитостатичного ефекту цисплатину та знижується рівень сечовини у крові мишей пухлиноносіїв, що доводить послаблення токсичної дії цисплатину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2 +
Шифр НБУВ: РА357304

Рубрики:

      
4.

Хмельницький 
Групи зі слабкими умовами [пі]-мінімальності та [пі]- максимальності: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Микола Олексійович Хмельницький ; НАН України; Інститут математики. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.32,0
Шифр НБУВ: РА355103

Рубрики:

      
5.

Хмель О.В. 
Дидактичні умови організацій дистанційного навчання студентів фізико-математичних факультетів педагогічних університетів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Хмель ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено й обгрунтовано дидактичні умови ефективної організації дистанційного навчання студентів фізико-математичних факультетів педагогічних університетів, якими є врахування особливостей організації дистанційного навчання з дисциплін інформатико-математичного профілю, застосування розробленої структурно-функціональної моделі для конструювання дистанційних навчальних курсів та ефективної організації навчального процесу та контролю навчальної діяльності студентів на базі інтеграції традиційних й інформаційних. Розроблено й обгрунтовано теоретичну модель дистанційного навчання, яка є інваріантною для навчальних дисциплін інформатико-математичного профілю, Цю модель реалізовано для дистанційного навчання інформатики та математики. За запропонованою моделлю дистанційний навчальний курс має інтегрований характер і складається з п'яти функціонально-узгоджених блоків, а саме: організаційно-методичного, навчального, комунікативного, ідентифікаційно-контролювального й інформаційно-довідкового. Ефективність моделі дистанційного навчання та впроваджених до навчального процесу дистанційних навчальних курсів підтверджено результатами педагогічного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА346150

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хмель О.С. 
Екзистенціалістські мотиви в "Сибірських новелах" Б.Антоненка-Давидовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.С. Хмель ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано філософський зміст "Сибірських новел" у зв'яку з ідейно-художніми пошуками літератури та філософії екзистенціалізму. Показано роль "Сибірських новел" у контексті творчості Б.Антоненка-Давидовича з огляду на дотичність "табірної прози" письменника до тенденцій розвитку української літератури, започаткованих у 1920-ті рр. і продовжених у 1940 - 1950-х рр. Обгрунтовано правомірність розгляду "Сибірських новел" як циклу на підставі вираженої у цих творах екзистенціалістської проблематики. Проведено дослідження окремих екзистенціалістських мотивів у "Сибірських новелах". Виявлено мотивний стрижень "Сибірських новел", виражений у проблемах свободи та смерті, наскрізних для більшості творів Б.Антоненка-Давидовича різних періодів. Розкрито міфопоетичну природу екзистенціалістської концепції людини, поданої в "Сибірських новелах".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Антоненко-Давидович, Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА350397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Хмель В. В. 
Закрита поєднана торако-краніальна травма мирного часу: клініко-епідеміологічний аналіз та обґрунтування ризик-орієнтованого надання медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі / В. В. Хмель. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження проводилося з формуванням бази даних в обсязі, що перевищує необхідний та достатній, який було розраховано відповідно до закону великих чисел. Було сформовано дві групи дослідження: основна – 176 випадків, що була сформована за ознаками наявності торакального та краніального компонентів пошкодження, та група порівняння, за ознакою ізольованого торакального пошкодження – 83 постраждалих. Критерієм виключення в обох групах дослідження була наявність пошкодження інших органів та систем. Таким чином, загальний обсяг дослідження склав 359 постраждалих. Для вивчення ефективності впровадження протокольної схеми клінічної маршрутизації постраждалих було сформовано групу 100 постраждалих – 50 до впровадження та 50 після впровадження. Поєднана краніо-торакальна травма має певною мірою специфічну клініко-епідеміологічну характеристику, яка полягає в тому, що найбільш часто страждають пацієнти з 20 до 50 років, із вираженим гендерним впливом – чоловіки – 71,91 %, жінки – 28,09 %, найбільш часто виникає внаслідок дорожньо-транспортних пригод та травми в побуті за механізмом прямого удару (68 %). Поєднана закрита торако-краніальна травма є багатокомпонентною патологією, якій притаманне різноманіття нозологічних форм поєднаних пошкоджень, найтяжчими з яких є поєднання закритої черепно-мозкової травми у вигляді забою головного мозку з наявністю субарахноїдальної кровотечі, внутрішньомозкових гематом та закритої травми грудної клітини у вигляді двобічних переломів ребер з наявністю великого гемотораксу. Тяжкими за ризиком виникнення летального результату перебігу травматичного процесу є поєднання закритої черепно-мозкової травми у вигляді забою головного мозку з наявністю субдуральної гематоми, та закритої травми грудної клітини у вигляді двобічних переломів ребер з наявністю реберного клапану та великого гемопневмотораксу. Розроблена ризик-орієнтована протокольна схема надання медичної допомоги постраждалим із закритою поєднаною торако-краніальною травмою на ранньому госпітальному етапі із застосуванням концепції клінічної маршрутизації пацієнтів довела свою ефективність за результатами впровадження (зниження летальності на 12-15 %) та може бути рекомендована до широкого впровадження.^UThe study was conducted with the formation of a database in excess of the required and sufficient, which was calculated in accordance with the law of large numbers. Two study groups were formed – the main – 176 cases, which was formed on the basis of the presence of thoracic and cranial components of the injury, and the comparison group, on the basis of isolated thoracic injury – 83 victims. The exclusion criterion in both study groups was the presence of damage to other organs and systems. Thus, the total amount of the study was 359 victims. To study the effectiveness of the implementation of the protocol scheme of clinical routing of victims, a group of 100 victims was formed – 50 before implementation and 50 after implementation. Combined cranio-thoracic trauma has a specific clinical and epidemiological characteristics, which is that the most common patients are from 20 to 50 years, with a pronounced gender impact – men – 71,91 %, women – 28,09 %, the most often occurs as a result of road accidents and injuries in the home by the mechanism of direct impact (68 %). Combined closed thoraco-cranial trauma is a multicomponent pathology, which is characterized by a variety of nosological forms of combined injuries, the most severe of which is a combination of closed traumatic brain injury in the form of brain contusion with subarachnoid hemorrhage, intracerebral hematomas with the presence of a large hemothorax. Severe at risk of death from the traumatic process is a combination of closed traumatic brain injury in the form of brain contusion with the presence of subdural hematoma, and closed chest injury in the form of bilateral rib fractures with the presence of a costal valve and large hemopneumothorax. Severe at risk of death from the traumatic process is a combination of closed traumatic brain injury in the form of brain contusion with the presence of subdural hematoma, and closed chest injury in the form of bilateral rib fractures with the presence of a costal valve and large hemopneumothorax. The developed risk-oriented protocol scheme for providing medical care to victims with closed combined thoraco-cranial trauma in the early hospital stage using the concept of clinical routing of patients has proved its effectiveness based on the results of implementation (reduction of mortality by 12-15 %) and can be recommended for widespread implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Хмельницька І.В. 
Комп'ютерні системи контролю моторики школярів 7 - 10 років з вадами слуху в програмуванні фізкультурних занять: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / І.В. Хмельницька ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі диференційованого та індивідуального підходів обгрунтовано можливості використання комп'ютерного моніторингу моторики під час програмування фізкультурних занять молодших школярів з вадами слуху. Розроблено прикладне програмне забезпечення технології даного моніторингу за допомою автоматизованих систем "БіоВідео" та "Індивід". Визначено взаємозв'язки окремих координаційних здібностей, зокрема, відчуття ритму, орієнтації у просторі, здібностей щодо збереження стійкості пози, із такими психомоторними характеристиками як сенсомоторні реакції, швидкість переключення уваги, зорова пам'ять, стійкість до стомлення, урівноваженість нервових процесів, реакція на об'єкт, що рухається у молодших школярів зі слуховою депривацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.241.6с51 +
Шифр НБУВ: РА344049

      
9.

Хмель В.А. 
Космологічна семантика колядкового тексту (на матеріалах різдвяного фольклору Рівненщини і Люблінщини): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / В.А. Хмель ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості колядкового тексту українського регіону Рівненщини і польського - Люблінщини. З'ясовано семантику основних образів і символів. Запропоновану програму віталістичної космізації реалізовано у колядках і щедрівках міфологемою творення, що починається з центру, має просторово-речове розгортання, охоплює територію, соціальну сферу і духовність. У компаративних творах виявлено однорідні образи і символи, текстову семантику; відмінні - деякі фабульні ситуації, що відбивають ментальні особливості обох народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-633.1 + Ш3(45П)-633.1в
Шифр НБУВ: РА310596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Хмельницька І.М. 
Математичне моделювання стрічкопровідних систем ротаційних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Хмельницька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням запропонованого методу побудовано математичні моделі стрічкопровідних систем, які враховують вплив основних збурень і параметрів, що підвищило їх рівень адекватності. Проаналізовано дані моделі. Здійснено цифрове моделювання та наведено приклади вибору оптимальних параметрів окремих елементів. Побудовано математичні моделі зміщення, як багатовимірного об'єкту регулювання, що має вигляд матричної передавальної функції. Синтезовано автономну багатовимірну багатоканальну систему автоматичного суміщення фарб шляхом введення до системи додаткового каналу, який створює компенсувальне управління об'єктом, що забезпечує автономне управління каналами та підвищує ефективність системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.4-5-04 +
Шифр НБУВ: РА348875

Рубрики:

      
11.

Хмельницький Г.В. 
Моно- та поліхіміотерапія в комбінованому лікуванні гліальних пухлин великих півкуль головного мозку (Клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Г.В. Хмельницький ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальним питанням комбінованого лікування гліальних пухлин головного мозку з використанням різних видів ад'ювантної моно- та поліхіміотерапії на експериментальному і клінічному матеріалі за допомогою статистичних, клінічних та морфологічних (світлова та електронна мікроскопія) методик досліджень. Серед препаратів, які використовувалися для монохіміотерапевтичного лікування, найвищу антибластичну активність проявили алкілуючі препарати ССNU та хлофіден. Використання циклічної монохіміотерапії показало її вищу антибластичну ефективність у порівнянні з іншими досліджуваними препаратами у режимі монохіміотерапії. Проведені клінічні випробування нових поліхіміотерапевтичних комплексів VDB, VDF показали їх високу ефективність у лікуванні гліальних пухлин мозку різного ступеня анаплазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-5

Рубрики:

      
12.

Хмельнюк 
Науково-технічні основи вдосконалення малих холодильних машин (альтернативні холодоагенти, схемні рішення): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.14 / Михайло Георгійович Хмельнюк ; Одеська держ. академія холоду. — О., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-032
Шифр НБУВ: РА327130

Рубрики:

      
13.

Хмельовський В. С. 
Науково-технічне забезпечення інтенсифікації приготування і роздавання кормів рогатій худобі / В. С. Хмельовський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена інтенсифікації приготування і роздавання кормів рогатій худобі і технічному забезпеченню механізації годівлі тварин, залежно від кількості поголів'я. Обґрунтовано технологію заготівлі грубих кормів з використанням преспідбирачів з можливістю подрібнення та приготування кормових сумішок. Розроблена методика визначення найбільш раціонального набору машин та обладнання для приготування та роздавання кормів рогатій худобі з врахуванням коефіцієнта якості кормової суміші. Приведено аналітичні дослідження технічного забезпечення при годівлі тварин за зміщеним графіком та обґрунтовано ймовірність виконання процесу. Встановлено, що для забезпечення механізації годівлі рогатої худоби доцільним є використання мобільних комбінованих кормоприготувальних агрегатів. Обґрунтовано пріоритетність подачі кормів в порційні кормоприготувальні машини з врахуванням фізико-механічних характеристик кормових компонентів та технологічних особливостей приготування кормовоїсуміші. Доведено, що кормоприготувальні агрегати з вертикальним розміщенням шнеково-ножового робочого органу забезпечують якісне подрібнення кормів, утворюючи гострі крайки для стимулювання м'язів рубця, а також високу рівномірність змішування (87–93 %) за 6–12 хв. Обґрунтовано раціональну конструкцію ротора, у вигляді двозахідного конусного шнека, встановленого широкою основою до низу, що дозволяє інтенсифікувати технологічний процес кормоприготувального агрегату. Одержані математичні моделі, які відображають залежність енергетичних та якісних показників процесу підготовки кормів від основних параметрів кормоприготувального агрегату. Реалізація результатів досліджень забезпечить підвищення коефіцієнта корисної дії машини та зниження питомої енергоємності процесу приготуваннякормів в 1,3–1,4 рази, при цьому вміст кормових часток заданого розміру підвищиться з 85 до 89 %, а рівномірність змішування збільшиться з 85 до 91 %. Економія від запропонованої машинної технології та вдосконалень кормоприготувального агрегату становитиме 2,67–3,44 кВт год/т.^UThe dissertation is devoted to the intensification of the preparation and distribution of feed for cattle and technical support for the mechanization of feeding animals depending on livestock. The technology of harvesting of coarse fodders with the use of press collectors with the possibility of shredding and preparation of feed mixes is substantiated. The method of determination of the most rational set of machines and equipment for preparation and distribution of feed for cattle, taking into account the coefficient of quality of a forage mixture, is developed. The analytical researches of technical provision at feeding animals on the displaced schedule are presented and the probability of the process is substantiated. It has been established that in order to ensure the mechanization of cattle feeding, it is expedient to use mobile combined feed preparation units. The priority of feeding feed to portions of feed preparation machines is grounded taking into account physical and mechanical characteristics of feed components and technological features of preparation of feed mixture. It is proved that feed preparation units with vertical placement of screw-knife working organ provide qualitative grinding of forages, forming acute surfaces for stimulation of scar tissue, and also high uniformity of mixing (87–93 %) for 6–12 minutes. The rational design of the rotor, in the form of a two-way cone screw, established from a wide base to the bottom, is substantiated, which allows to intensify the technological process of the feed preparation unit.Mathematical models are obtained that reflect the dependence of energy and qualitative parameters of the feed preparation process on the main parameters of the feed preparation unit. The implementation of research results will increase the efficiency of the machine and reduce the specific energy consumption of the feed production process by 1.3–1.4 times, with the content of feed particles of a given size will increase from 85 to 89 %, and the uniformity of mixing will increase from 87 to 91 %. The savings from the proposed machine technology and improvements to the feed preparation unit will be 2.67–3.44 kWh/t.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Хмель О.В. 
Особливості та ефективність хірургічного лікування хворих на туберкульоз внутрішньогрудних лімфатичних вузлів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Хмель ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності хірургічного лікування хворих на туберкульоз внутрішньогрудних лімфатичних вузлів. Проведено аналіз факторів, що впливають на вибір методу лікування, його результати й ефективність, частоту і характер ускладнень хірургічних втручань, розроблено критерії оцінки ризику інтра- та післяопераційних ускладнень, методики їх хірургічної профілактики, вивчено віддалені результати. За результатами лікування 136 хворих загострення специфічного процесу, а також ранніх і літніх рецидивів не було. Загальний стан 95,7% пацієнтів у віддаленому періоді виявився задовільним, скарг, пов'язаних із перенесеною операцією не було, що засвідчило ефективність і доцільність хірургічного лікування вказаної патології за умови диференційованого підходу до його призначення, а також виконання заходів по забезпеченню мінімального ризику операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.36

Рубрики:

      
15.

Хмельничий Л.М. 
Оцінка ексер'єру тварин в системі селекції великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Л.М. Хмельничий ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2005. — 40 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено, апробовано та рекомендовано для широкого використання у селекційній галузі нові методи лінійної оцінки корів за типом будови тіла, які відповідають вимогам світових стандартів. У методичному аспекті розроблено комплекс селекційних заходів, використання яких дозволяє суттєво підвищити рівень вірогідності й об'єктивності лінійної класифікації у визначенні племінної цінності бугаїв-плідників за екстер'єрним типом народжених від них телиць. З використанням методик лінійної класифікації визначено рівень середніх та оптимальних показників оцінюваних статей, їх біологічно граничні відхилення, мінливість під впливом генотипових і паратипових факторів, успадкованість, ступінь і спрямованість кореляцій між ознаками екстер'єру та продуктивністю. Визначено параметри оптимального розвитку лінійних ознак для тварин досліджуваних порід. На сучасному етапі селекції з консолідації новостворених українських червоно- та чорно-рябої молочних порід з використанням комплексного підходу встановлено особливості формування екстер'єру тварин з урахуванням чинників продуктивності, віку, спадковості та співвідносного розвитку ознак з визначенням селекційно-генетичних параметрів. Вперше розроблено стандарти живої маси та лінійного росту для ремонтних телиць української червоно-рябої молочної породи у щомісячній динаміці від народження до 18-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.8 + П60-334.3 +
Шифр НБУВ: РА336638

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Хмельов І.В. 
Підвищення енергоресурсної ефективності вантажних міжнародних автомобільних перевезень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / І.В. Хмельов ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі та методи підвищення енергоресурсної ефективності вантажних міжнародних автомобільних перевезень. З використанням новаційного підходу комплексно розв'язано організаційні та технологічні задачі розвитку транспорту згідно з концепцією збереження енергії та ресурсів. На підставі теорії енергоресурсної ефективності автомобіля розроблено методику обгрунтування проектів міжнародних вантажних перевезень для підвищення технологічної конкурентоздатності майбутніх транспортних пропозицій. За результатами проведеного моделювання встановлено характер залежностей показників функціональної ефективності автопоїздів від зміни його конструктивних параметрів, а також умов перевезень і характеристик дороги. Реалізовано загальний підхід до розв'язання комплексних організаційно-технологічних задач перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О384.4 + У583.733.0-813.2 + У9(4УКР)373.30-813.2 +
Шифр НБУВ: РА365311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Хмельницька Л.В. 
Промислові трести України в період нової економічної політики (1923 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Хмельницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми організації та виробничо-господарської діяльності промислових трестів України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.). Розглянуто особливості функціонування системи управління промисловістю за умов запровадження товарно-грошових відносин, розкрито механізм дії господарського розрахунку, фінансування та кредитування промисловості в межах планової економіки, а також характер взаємовідносин республіканських і загальносоюзних органів управління промисловим виробництвом. Висвітлено процес синдиціювання та його наслідки для промислових трестів. Значну увагу приділено процесу організації республіканської промисловості та її частки в загальносоюзному масштабі. Визначено ступінь впливу командно-адміністративних методів управління на процес реорганізації промислового виробництва та ліквідацію непівських форм господарювання та управління промисловістю. З'ясовано роль трестів у підготовці кваліфікаційних кадрів для промислового виробництва, їх внесок до відбудови народного господарства та створення потужної виробничо-технічної бази промисловості України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)610.30 +
Шифр НБУВ: РА329767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Хмельова А.В. 
Системи управління технологічними параметрами колоагрегатів з функцією автоматизованого настроювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.В. Хмельова ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Одержано апроксимуючу модель пароперегрівника, що на відміну від існуючих має підвищену точність, враховує розподілений характер процесів і може бути використана для формування необхідних динамічних характеристик систем автоматичного регулювання. Запропоновано методику формування системи регулювання температури перегрітої пари на базі інтегруючих фільтрів, що дає змогу формувати необхідні динамічні характеристики та компенсувати збурення витратою цієї пари. Розроблено та досліджено двоступінчастий алгоритм розрахунку оптимальних настроювань систем з ПІ-регуляторами, який є вільним від обмежень щодо виду оператора моделі та має впевнену збіжність. Наведено методику ідентифікації об'єктів керування в двоконтурних системах, яка не потребує зміни структури системи управління під час ідентифікації та дає змогу здійснювати індетифікацію та настроювання двоконтурних систем управління в штатних умовах їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-05-5 +
Шифр НБУВ: РА329021

Рубрики:

      
19.

Хмельова А.В. 
Стан діастолічної функції міокарда та структурно-функціональна характеристика судин малого кола кровообігу у хворих на вторинну легеневу гіпертензію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.В. Хмельова ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 21 с. — укp.

Встановлено, що для хворих у разі транзиторної стадії легеневої гіпертензії характерна діастолічна дисфункція правого шлуночка I типу, за умов стабільної стадії - порушення діастолічного наповнення правового шлуночка II типу. Визначено генез та вид порушення діастолічного наповнення лівого шлуночка у разі вторинної легеневої гіпертензії (ВЛГ). У разі транзиторної стадії легеневої гіпертензії було виявлено порушення профілю діастолічного наповнення лівого шлуночка за рахунок зменшення переднавантаження лівого передсердя. Для хворих зі стабільною стадією легеневої гіпертензії характерна діастолічна дисфункція лівого шлуноча I типу. Дані зміни обумовлені діастолічною взаємодією шлуночків. Простежено, що зі збільшенням вираженості вентиляційної дисфункції легень відбуваються прогресуюче порушення діастолічного наповнення правового та лівого шлуночків та патологічне ремоделювання присерцевих судин. Проведено комплексне дослідження впливу лозартана калію (в дозі 50 мг один раз на добу) на зміну параметрів внутрішньосерцевої гемодинаміки та судин великого та малого кола кровообігу в хворих на ВЛГ. Встановлено, що застосування препарату призводить до позитивних змін у діастолічній функції міокарда правого та лівого шлуночків до 12-го тижня від початку терапії, подальшим закріплюючим ефектом за умов її доброї переносності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА319164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Хмельницька О.А. 
Удосконалення організації контролю якості лікарських засобів на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Хмельницька ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено теоретичні питання та конкретизовано вимоги до організації вітчизняної системи контролю якості лікарських засобів (ЛЗ) на регіональному рівні за сучасних умов на базі загальних понять і функцій, з урахуванням пріоритетів досвіду інших країн у історичному аспекті. На підставі одержаних результатів вивчення фактичного стану даної системи з'ясовано її особливості, які полягають у визначенні складових діяльності державних інспекцій та їх взаємозв'язку з показниками територіальних регіонів. Запропоновано методику їх подальшого вивчення. Обгрунтовано наукові підходи до оптимізації діяльності регіональних державних інспекцій з контролю якості ЛЗ шляхом встановлення витрат часу на виконання одиниці окремих видів робіт залежно від типу суб'єктів господарської діяльності та виду їх інспектування, нормативно-правового забезпечення в організації контролю якості ЛЗ за умов їх надходження як благодійності (гуманітарної допомоги) на регіональному рівні. Створено методики нормування посад державних інспекторів залежно від оптимізованого обсягу діяльності регіональних державних інспекцій, розрахованого фонду їх робочого часу, факторіальних ознак територіальних регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.51 к + Л66-7 +
Шифр НБУВ: РА350430

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського