Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (177)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ЦАЛ$<.>+<.>A=ЦАЛК$<.>+<.>A=ЮЗЕФ$<.>+<.>A=СИГІЗМУНДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Цалан Ю. В. 
Антропогенні трансформації угруповань колембол (Collembola) в заплавних лісах Закарпаття: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Ю. В. Цалан ; НААН України, Ін-т агроекол. і економіки природокористування. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.12*85(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Цалієв Т.А. 
Апертурні антени з дискретною робочою поверхнею (основи теорії та дифракційний аналіз): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.07 / Т.А. Цалієв ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 34 с. — укp.

Розроблено наукові засади теорії та удосконалено методи дифракційного аналізу, досліджено електродинамічні характеристики нового класу апертурних антен - пристроїв з дискретними робочими поверхнями. Сформульовано визначення, здійснено класифікацію, обгрунтовано принципи побудови дискретних поверхонь, які розглянуто як елементи апертурних антен. Удосконалено методи дифракційного аналізу, засновані на розв'язку інтегральних рівнянь. Показано, що метод дифракційного аналізу характеристик антенних елементів з ідеально провідною дискретною поверхнею складається з послідовного двохетапного числового розв'язання відповідної дифракційної задачі. На базі методу дифракційного аналізу характеристик антенних елементів з ідеальною провідною дискретною поверхнею розроблено й апробовано метод фазової корекції. З використанням запропонованих методів і математичних моделей реалізовано числове розв'язання відповідних двовимірних дифракційних задач і проведено аналіз властивостей різноманітних дискретних поверхонь. Вперше вивчено основні фізичні закономірності у разі зміни кількості шарів, геометричних параметрів, довжини хвилі, характеру поверхневого імпедансу й амплітудного розподілу падаючого поля. Проведено порівняльне дослідження напрямлених, фокусуючих і частотних властивостей усіх досліджуваних антенних пристроїв з аналогічними властивостями суцільних параболічних дзеркал. На базі проведених натурних експериментів досліджено спрямовані властивості дзеркальних і лінзових антен з дискретною та модифікованою дискретною робочею поверхнею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.43-01 +
Шифр НБУВ: РА350905

Рубрики:

      
3.

Цалий В.З. 
Ближній порядок в аморфних сплавах на основі телуру: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.З. Цалий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру ближнього порядку аморфних сплавів систем Ga - Te, In - Te, Si - Te, отриманих методом спінінгування розплаву, у взаємозв'язку з концентрацією компонентів сплавів та термічною стабільністю. З використанням дилатометрії, диференційно-термічного, електронографічного методів аналізу встановлено мікроструктурні типи, класифікацію яких можна провести на базі двох ознак: квазіевтектики та хімічно впорядкованої ковалентної сітки. Визначено, що на початку концентраційного інтервалу тип структури близький до структури телуру в кристалічному стані. Розраховано характеристичні температури Дебая та повні середньоквадратичні динамічні зміщення атомів, ряд параметрів концепції вільного об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022
Шифр НБУВ: РА316507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Юзефчик О.Л. 
Діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН у контексті розвитку української музичної фольклористики кінця XIX - першої третини XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав. 17.00.03 / О.Л. Юзефчик ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі архівних джерел, наукових праць та матеріалів преси висвітлено збирацьку, науково-дослідницьку та популяризаторську роботу керівника Кабінету К.Квітки та співробітників - М.Гайдая, В.Харкова, М.Береговського. Відзначено, що К.Квітка та наукові працівники Кабінету зробили цінний внесок у вивчення українських народних пісень і народної музики національних меншин. Доведено, що Кабінет музичної етнографії у 1920-х - першій половині 30-х рр. став справжнім науковим цетром музичної фольклористики. Обладнання Кабінету (бібліотека, фотоальбоми, рукописні збірки народних музичних інструментів тощо) сприяло безпосередньому ознайомленню науковців-фольклористів, композиторів, педагогів-музикантів, працівників радіомовлення з народними піснями різних регіонів України, з досягеннями вітчизняних і зарубіжних учених у галузі етномузикології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312е(4УКР)6л1-7
Шифр НБУВ: РА312213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
5.

Юзефович О.І. 
Ефекти сумірності вихорових граток у надпровідних шаруватих системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.І. Юзефович ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Виявлено явище зворотної надпровідності на надпровідних надгратках Mo/Si у паралельному магнітному полі, що є наслідком власного пінінгу на періодичній структурі й ефекту сумірності між періодом надгратки і періодом вихрових граток. Встановлено, що на однорідних тонких плівках V за ідеального стану меж плівки, яке допускає утворення нескінченних граток вихорів і їх зображень, відбувається ефект сумірності періоду вихрових граток з товщиною плівки. На надгратках V/Si з обмеженою товщиною одночасно виявлено ефекти сумірності періоду вихрових граток з періодом надструктури і з повною товщиною плівки, а на надгратках Mo/Si з товстими прошарками кремнію вперше спостережено фазові переходи першого роду між вихровими гратками з різними порядками сумірності. Запропоновано резистивний метод, що базується на ефекті сумірності та дозволяє визначити різні стабільні і метастабільні стани вихрових граток, а також розглянути фазові переходи між вихровими гратками з різними порядками сумірності. Даний метод можна застосувати в магнітних полях будь-якої сили та для всіх типів шаруватих надпровідників. За допомогою резистивного методу на надгратках Mo/Si і тонких плівках V у похилих магнітних полях виявлено і досліджено "lock-in" ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА318374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Цалай-Якименко О.С. 
Київська школа музики XVII ст.: київське пініє, київська нота, київська граматика: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.С. Цалай-Якименко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 45 с. — укp.

Висвітлено один з вершинних етапів розвитку музичної культури України, яка сформувалася на основі снитезу слов'яно-греко-латинських традицій та представлена новими типами музичної творчості, нотації, педагогіки. Вперше в музичній медієвтиці цілісно розглянуто комплекс основоположних засобів формотворення у жанрі сакральної монодії (лад, метрику, ритміку). Запропоновано методи стилістичної ідентифікації її національних різновидів (київського, болгарського, грецького співів). З'ясовано механізми сучасного прочитання давньої релятивної нотоції. Відтворено процес становлення нової музичної педагогіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-2К)3-2 + Щ313(4УКР-2К)3-44 + Щ311
Шифр НБУВ: РА330814

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Цал-Цалко Ю.С. 
Методологія статистичного аналізу фінансового стану суб'єктів господарювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.01 / Ю.С. Цал-Цалко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Розроблено методологічні, теоретичні й організаційні засади статистичного аналізу, уточнено місце аналізу у статистичній методології. Базуючись на комплексному системному підході, надано визначення статистичного аналізу фінансового стану суб'єктів господарювання, розкрито зміст його функцій і принципів, здійснено класифікацію видів. Показано, що правильне використання статистичного аналізу як стадії статистичного дослідження є дієвим засобом зменшення ризиків у діяльності підприємств, регіонів і держави, забезпечує прийняття ефективних управлінських заходів за умов дії конкурентного механізму господарювання. Обгрунтовано систему раціонального інформаційного забезпечення аналітичного дослідження фінансового стану суб'єктів господарювання й основні аспекти якості даних статистичної звітності. Визначено організаційні етапи та зміст аналітичних процедур процесу статистичного аналізу та його суб'єкти. Досліджено й уточнено систему статистичних показників для оцінки фінансового стану, яку структуровано за блоками, та методи їх пізнання. З використанням системного підходу розроблено гнучкі методики статистичного аналізу фінансових ресурсів, витрат, доходів і фінансових результатів для вивчення певних аспектів фінансового стану господарюючих систем. Запропоновано модель його інтегральної оцінки для побудови рейтингових систем підприємств та їх сукупностей за класифікаційними ознаками та визначення ризику банкрутства. Обгрунтовано необхідність створення паспортів та здійснення моніторингу фінансового стану суб'єктів господарювання, можливість методологічного пошуку резервів покращення фінансової стійкості підприємств і виведення їх з кризової ситуації за допомогою аналітичної оцінки відхилень фактичних і еталонних значень системи показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 в611.32 +
Шифр НБУВ: РА338635

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Цаль І. І. 
Моніторинг факторів впливу на результати фінансової діяльності оператора поштового зв'язку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. І. Цаль ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Визначено наукові підходи щодо створення системи моніторингу фінансової діяльності підприємства в режимі антикризового управління, системотвіні ознаки показників, які відображають результати фінансової діяльності операторів поштового зв'язку (ОПЗ). Обгрунтовано взаємозв'язок зовнішніх і внутрішніх факторів, що на них впливають. Досліджено особливості розвитку послуг поштового зв'язку. За результатами аналітично-облікового блоку контролінгу виявлено вплив факторів на економічну ефективність фінансової діяльності ОПЗ. Обгрунтовано необхідність моделювання системи фінансового моніторингу на основі вибору критерію оцінювання факторів впливу на кінцеві результати діяльності такого підприємства. Визначено перспективи впровадження сучасних інформаційних технологій в організацію моніторингу фінансової діяльності ОПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.0-93
Шифр НБУВ: РА384117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Цаліна Д.С. 
Порядок митного оформлення товарів при їх переміщенні через митний кордон України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.С. Цаліна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано розглянути митне оформлення як окрему митну процедуру і як адміністративне неюрисдикційне дозвільне провадження, здійснене митним органом у спосіб і в порядку, визначеним законодавством. Розглянуто категоріальний апарат, використаний у чинному законодавстві, навчальній та науковій літературі, присвяченій проведенню митного оформлення. Досліджено питання універсалізації останнього на рівні національного законодавства відповідно до загальноприйнятих норм і стандартів практики митного регулювання. Вперше запропоновано вважати дозвільне адміністративне провадження неюрисдикційним. Обгрунтовано тезу щодо визначення відмови в митному оформленні адміністративно-розпорядчим актом, правова оцінка якого дозволяє поновити порушені права суб'єктів митного декларування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-8 +
Шифр НБУВ: РА368563

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Цал-Цалко Ю. Ю. 
Процесуальні особливості розгляду спорів щодо поділу спільного майна подружжя: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Ю. Цал-Цалко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесуального порядку відкриття провадження у справах, пов'язаних із поділом спільного майна подружжя. Проведено аналіз передумов права на пред'явлення позову й умов його реалізації у справах даної категорії. Висвітлено питання щодо обов'язкового проведення попереднього судового засідання у справах щодо поділу спільного майна подружжя, розглянуто особливості доказування у справах даної категорії. Проаналізовано порядок стадії судового розгляду справ, які пов'язані із поділом спільного майна подружжя. Виявлено та детально проаналізовано особливості розгляду кожної стадії цивільного судочинства у справах даної категорії. Сформульовано рекомендації та запропоновано вдосконалення чинного законодавства з питань розгляду справ щодо поділу спільного майна подружжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)73 + Х839(4УКР)116.2 + Х892.19(4УКР)182
Шифр НБУВ: РА373598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Цалюк О. М. 
Реалізація прав людини і громадянина в державно-службових відносинах в органах внутрішніх справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Цалюк ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 17 с. — укp.

Проведено детальний аналіз адміністративно-правової характеристики державної служби в органах внутрішніх справ. Визначено сутність, особливості та елементний склад правового статусу працівника органів внутрішніх справ як державного службовця. Розкрито змістовність основних прав і свобод людини та громадянина, особливості їх реалізації особовим складом органів внутрішніх справ, поняття та соціальну значущість обмежень і морально-правових вимог до поведінки працівників органів внутрішніх справ. Висвітлено юридичні гарантії щодо забезпечення реалізації правового статусу осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ. Розроблено рекомендації щодо удосконалення захисту прав і свобод працівників міліції як громадян України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.6
Шифр НБУВ: РА383067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Юзефович Р.М. 
Статистичний аналіз і моделювання стохастичних циклічних навантажень при дослідженні втоми елементів конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Р.М. Юзефович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу математичних моделей циклічних навантажень, описаних в літературі, та результатів обробки експериментальних даних обгрунтовано математичну модель стохастичних циклічних навантажень як періодично корельованих випадкових процесів, запропоновано апроксимаційні вирази для опису їх кореляційної структури. Для вибраного типу циклічних навантажень виведено вирази для зміщення у дисперсії когерентних і компонентних оцінок математичного сподівання та кореляційної функції, а також коефіцієнтів Фур'є цих характеристик, які одержуються завдяки неперервним і дискретним реалізаціям. Одержані співвідношення є базою для визначення кількісної похибки результатів обробки й обгрунтованого вибору її параметрів. Показано, що періодична нестаціонарність навантажень суттєво змінює числові значення похибок оцінювання (до 50 %), а також їх властивості як функцій зсуву. Виявлено, що для дослідженого типу циклічних навантажень похибки компонентних оцінок є значно меншими, ніж когерентних. З використанням комп'ютерних симуляційних моделей на базі методу "краплі дощу" показано, що за умов переходу від стаціонарної до періодичної нестаціонарної моделі циклічних навантажень суттєво змінюється їх циклічна структура, а швидкість росту втомних пошкоджень під дією останніх значно підвищується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К415.3 +
Шифр НБУВ: РА350960

Рубрики:

      
13.

Сідень С. В. 
Позасмугові характеристики мікрохвильових випромінювачів та розробка конструкцій широкосмугових планарних антен / С. В. Сідень. — Б.м., 2021 — укp.

1. Об'єктом досліджень є електромагнітні процеси, що відбуваються при випромінюванні антенами у широкій смузі частот. Предметом досліджень є частотні та спрямовані характеристики антен у широкій смузі частот.У дисертаційній роботі використовується математичний апарат електродинаміки, методи теорії антен та пристроїв надвисоких частот, низькочастотні методи обчислювальної електродинаміки (метод моментів), а також методи експериментального дослідження частотних та спрямованих характеристик антен у натурних умовах. Вперше отримані частотні залежності основних електродинамічних характеристик поширених типів антен у широкій смузі частот, які дозволяють коректно враховувати чисельні значення позасмугового рівня коефіцієнта підсилення у задачах аналізу електромагнітної обстановки; Вперше запропонована математична модель для аналізу позасмугового рівня коефіцієнта підсилення антен, яка відрізняється від існуючих тим, що дозволяє проводити аналіз його значення у конкретному секторі кутів; Дістав подальшого розвитку метод розрахунку коефіцієнта підсилення антен за межами смуги робочих частот, який враховує частотну залежність коефіцієнта відбиття на вході антени; Вперше представлена низка оригінальних топологій широкосмугових малорозмірних антен, особливістю яких є їх периферійне збудження, що не порушує планарність конструкції. На підставі комп'ютерного моделювання та експериментального дослідження доведено можливість їх практичного використання.^UThe object of research is the electromagnetic processes occurring when radiated by antennas in a wide frequency band. The subject of research is the frequency and directional characteristics of antennas in a wide frequency band. The dissertation work uses the mathematical apparatus of electrodynamics, methods of the theory of antennas and microwave devices, low-frequency methods of computational electrodynamics (method of moments), as well as methods of experimental research of frequency and directional characteristics of antennas in full-scale conditions. For the first time, the frequency dependences of the main electrodynamic characteristics of common types of antennas in a wide frequency band were obtained, which make it possible to correctly take into account the numerical values of the out-of-band gain level in the problems of analyzing the electromagnetic environment; For the first time, a mathematical model was proposed for analyzing the out-of-band level of antenna gain, which differs from the existing ones in that it allows analysis of its value in a specific sector of angles. The method for calculating the antenna gain outside the operating frequency band has been further developed, taking into account the frequency dependence of the reflection coefficient at the antenna input ; For the first time, a number of original topologies of broadband small-sized antennas are presented, a feature of which is their peripheral excitation, does not violate the planarity of the structure. On the basis of computer modeling and experimental research, the possibility of their practical use has been proven.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського