Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (733)Книжкові видання та компакт-диски (647)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧАНЫШЕВ$<.>+<.>A=ГАЛИ$<.>+<.>A=АХМЕТОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Галич К.О. 
Антивоєнний роман Ремарка і Гончара: проблеми типології: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / К.О. Галич ; Терноп. Нац. пед. ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено системно порівняльне дослідження антивоєнної романістики Еріха Марії Ремарка й О. Гончара, визначено їх спільні та відмінні поетикальні особливості у руслі традицій і новаторства. Запропоновано новий ракурс щодо розуміння художньо-стильової специфіки антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. Вперше в українському літературознавстві здійснено студії зарубіжного історіографічного дискурсу Ремарка, що дало можливість провести паралелі між основними тенденціями вітчизняного та зарубіжного ремаркознавства. Використано елементи археології тексту та структурного підходу до аналізу антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. З'ясовано типологічні особливості їх поетикальних парадигм, визначено національно-мистецькі феномени української та німецької прози XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)-4 Ремарк Е.М.534 + Ш5(4УКР)6-4 Гончар О.Т.534 +
Шифр НБУВ: РА364337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Галицький В.А. 
Біоінформатичний аналіз молекулярних механізмів диференціації лімфоїдних клітин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.А. Галицький ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Установлено загальні принципи будови генної мережі диференціації клітин і з'ясування участі мікроРНК у її функціонуванні, а також деталізовано та реконструйовано молекулярні механізми лімфопоезу. Запропоновано механізми ініціації інтерферуючими РНК метилювання ДНК de novo й алельного виключення. Розглянуто еволюційні передумови та механізми виникнення генної мережі диференціації клітин. Запропоновано концепцію модулів генів, згідно з якою дана мережа повинна складатися з окремих елементарних одиниць (модулів генів), керованих позитивним зворотнім зв'язком. Кожен ген зумовлює певний етап окремого напрямку диференціації клітини. Виявлено структуру генної мережі B-лімфопоезу та завершального етапу T-лімфопоезу. Установлено можливу роль мікроРНК miR-181 та miR-150 у регуляції експресії генів рекомбіназ Rag1 та Rag2 і генів транскрипційних факторів Bc16 і MITF. Узагальнено імовірну роль мікроРНК у диференціації клітин та підтриманні стабільності їх геному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.3 +
Шифр НБУВ: РА360996

Рубрики:

      
3.

Галик В.М. 
Галицьке Підгір'я в громадсько-політичній та науковій діяльності Івана Франка: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Галик ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше системно досліджено громадсько-політичну та наукову діяльність І. Франка на теренах Галицького Підгір'я. З використанням певних джерел проаналізовано стан вивчення проблеми, висвітлено відомі та введено до наукового кола маловідомі факти громадсько-політичної та науково-дослідницької діяльності вченого на теренах Дрогобиччини, Самбіщини, Старосамбірщини, Турківщини, Стрийщини та Сколівщини. На підставі комплексного вивчення й налізу історико-краєзнавчої та етнографічно-фольклорної спадщини І. Франка визначено чинники й обставини, які впливали на становлення та формування сфер його політичних і наукових пошуків. Визначено місце та розкрито значущість наукової спадщини І. Франка з історії Галицького Підгір'я. Висвітлено його участь в етнографічних експедиціях краєм та їх значення. Проаналізовано передвиборчу діяльність в час виборчих перегонів до австрійського сейму в 1895, 1897 та 1898 рр. На підставі систематизації фактичного матеріалу об'єктивно оцінено громадсько-політичну та наукову діяльність І. Франка на Галицькому Підгір'ї та його внесок у розвиток історико-краєзнавчої науки та національної історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 Ш5(4УКР)5-4 Франко І.Я.32 +
Шифр НБУВ: РА364439

Рубрики:

      
4.

Галич 
Економіко-організаційний механізм становлення ринку м'ясо-молочної продукції в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Олександр Анатолійович Галич ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592
Шифр НБУВ: РА332721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Галиць О.В. 
Ефективність розвитку банківської системи України в умовах євроінтеграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Галиць ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив євроінтеграційних процесів на формування та розвиток банківської системи України, розроблено теоретико-методологічні засади підвищення ефективності її функціонування та забезпечення конкурентоспроможності. Розроблено класифікацію зовнішніх і внутрішніх чинників, що перешкоджають приєднанню банківської системи України до європейського фінансового простору. Запропоновано методику визначення ефективності функціонування вітчизняної банківської системи з метою забезпечення її стабільності. Досліджено особливості ведення банківського бізнесу в європейських країнах та основні норми його регулювання. Проаналізовано грошово-кредитну політику Національного банку України у контексті європейських стандартів. Встановлено рівень імплементації норм банківського нагляду ЄС в Україні. Визначено основні орієнтири адаптації банківської системи України до європейських умов, обгрунтовано нові підходи щодо забезпечення її ефективного розвитку з урахуванням впливу європейських інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-96 +
Шифр НБУВ: РА358703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Галицький В.М. 
Інститут зайнятості в умовах трансформації соціальної політики в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.М. Галицький ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне соціологічне дослідження процесів становлення та розвитку інституту зайнятості за умов трансформації соціальної політики у перехідному українському суспільстві. Розглянуто теоретико-методологічні проблеми соціологічного дослідження ринку праці, визначено його регуляторні особливості та функції. Проаналізовано соціальну політику України у контексті євпропейської інтеграції у сфері зайнятості. Зроблено висновок, що потреба у формуванні нової концепції вітчизняної соціальної політики обумовлена новими соціально-економічними умовами розвитку суспільства та держави, зорієнтованими на ринкові відносини, необхідністю захисту населення від нових соціальних ризиків, притаманних даному періоду. Розглянуто державну стратегію регуляції ринку праці у контексті активної та пасивної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Галига 
Комплексне лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок, ускладненої трофічними виразками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Тарас Миколайович Галига ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052 + Р457.860.46
Шифр НБУВ: РА366087

Рубрики:

      
8.

Галиця І.О. 
Механізми використання потенціалу інноваторів: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / І.О. Галиця ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 36 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти функціонування організаційно-економічних механізмів використання потенціалу інноваторів. Обгрунтовано необхідність і розроблено механізми акумуляції та використання творчого потенціалу співробітників підприємств. Досліджено механізми формування та функціонування внутрішніх венчурів, а також спільного володіння на службову інтелектуальну власність. Обгрунтовано теоретичні засади та загальний механізм нетрадиційної (штучної) конкуренції, досліджено системи управління привілеями як один з її інструментів, спрямований на активізацію інноваційних процесів. Розглянуто питання формування та функціонування інноваційних концернів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА348621

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Галич С.П. 
Мікрохірургічна аутотрансплантація складних комплексів тканин у функціонально активні ділянки кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.П. Галич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі хірургічного лікування потерпілих з дефектами тканин у функціонально активних ділянках кінцівок (кисть, стопа, великі суглоби та кукси) з застосуванням мікрохірургічної пересадки складних комплексів тканин. Для підвищення ефективності таких операцій проведені експериментальні, анатомічні та клінічні дослідження. У ході експериментальних та анатомічних досліджень вивчено стан центральних та периферичних ділянок клаптя в різні строки після його підйому, особливості ішемічного та реперфузійного пошкодження тканин клаптя при різних строках аноксії трансплантату та можливості захисту від цих пошкоджень. Вивчено характер структурної перебудови тканин клаптя залежно від умов реципієнтної зони, а також визначені найбільш перспективні клапті для пластики дефектів тканин у функціонально активних ділянках кінцівок. Розроблені нові підходи до пересадки, а також нові методи оперативних втручань, що дозволяють знизити ризик некрозів клаптя на 8,99% та досягти функціональної реабілітації потерпілих у 90,32% випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.86

Рубрики:

      
10.

Галич О. Б. 
Мовні засоби відтворення містичного в англійському готичному романі XVIII століття: функціонально-семантичний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. Б. Галич ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Доповнено усталене уявлення стосовно лінгвістичного статусу містичного як жанрової ознаки в межах англійської готичної прози. Визначено диференційні ознаки поняттєвої категорії "містичне". Змодельовано функціонально-семантичне поле поняттєвої категорії "містичне", розкрито особливості структурних і смислових відношень між його конституентами, а також визначено місце кожного конституента в структурі поля. Новим є встановлення взаємозв'язків функціонально-семантичного поля поняттєвої категорії "містичне" з польовими утвореннями суміжних категорій у семантичному просторі англійської готичної художньої прози XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)4-334
Шифр НБУВ: РА381602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Галишич Р.Я. 
Монументально-декоративне мистецтво українських церков зарубіжжя ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Р.Я. Галишич ; Львів. акад. мистец. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичні етапи розвитку українського сакрального монументально-декоративного мистецтва зарубіжжя, його художньо-стилістичні відміни. Комплексно проаналізовано художньо-образні принципи формування екстер'єрного та інтер'єрного оздоблення в контексті об'ємно-просторового розвитку церковних споруд. За художньо-образними та стилістичними принципами розроблено технологію настінних оздоблень. Простежено розвиток іконостасу як основного елементу інтер'єрного оздоблення, за конструктивними та художньо-естетичними принципами розроблено його типологію. Виділено консервативно-традиційний та новаційний підходи в проектуванні та оздобленні церковних екстер'єрів та іконостасів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.9(4/8=УКР) + Щ128.419(4/8=УКР) +
Шифр НБУВ: РА321478

Рубрики:

      
12.

Галиця 
Нейропротективна дія конденсованих похідних [1,2,4]-триазинонів при моделюванні гострого порушення мозкового кровообігу: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Вадим Вячеславович Галиця ; АМН України; Державна установа "Інститут фармакології та токсикології". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52
Шифр НБУВ: РА365942

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Галич Є.А. 
Особливості циркуляційних процесів в тропосфері західного сектора Південної півкулі: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Є.А. Галич ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

На основі матриць коваріацій проведено компонентний аналіз, який дозволяє виявити важливі особливості структури та динаміки великомасштабних атмосферних процесів. Відзначено, що дисперсії перших трьох ортогональних компонент становлять найбільшу частку від сумарної дисперсії полів (більше 70 %), відповідні їм ортогональні компоненти характеризують основні особливості найбільш великомасштабних циркуляційних процесів. Перша ортогональна компонента відноситься до найбільш великомасштабної складової загальної циркуляції атмосфери - західно-східного переносу. Відзначено важливість другої головної компоненти. Відповідні їй поля других власних векторів у всі місяці року мають вигляд біполярної осциляції, що характеризує зв'язок між циркуляційними атмосферними процесами над південними акваторіями Тихого й Атлантичного океанів. Вона одержала назву Південно-Тихоокеансько-Атлантичне зональне коливання. Розглянуто статистичні взаємозв'язки між глобальними кліматоутвірними осциляціями в атмосферних процесах (Ель-Ніно - Південних коливаннях, Північно-Атлантичних коливаннях, Північно-Тихоокеансько-Американських коливаннях, Північно-Каспійських коливаннях) та зв'язки з параметрами, що характеризують циркуляційний режим західного сектора Південної півкулі. Визначені на підставі результатів проведених багаторічних досліджень статистичні взаємозв'язки між чинниками, що характеризують циркуляційні процеси у Північній та Південній півкулях і зроблено висновок, що загальна циркуляція атмосфери визначається великомасштабними атмосферними процесами, які формуються в обох півкулях і впливають один на одного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.5 +
Шифр НБУВ: РА362221

Рубрики:

      
14.

Галич С.Р. 
Прееклампсія як синдром психоемоційної та вегето-судинної дизадаптації: Автореф. дис... д-ра. мед. наук: 14.01.01 / С.Р. Галич ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 39 с. — укp.

На підставі результів обстеження 670-ти пацієнток показано, що особистісні характеристики жінки (психотип, психоемоційна стабільність, тривожність, депресивність, стресостійкість) у передгравідарному періоді обумовлюють ризик виникнення прееклампсії (ПЕ). Досліджено динаміку змін даних показників протягом фізіологічної вагітності та в процесі розвитку ПЕ. Доведено, що зменшення рухових (на 45 %) та зростання мімічних (на 75 %) реакцій внутрішньоутробних пацієнтів (ВП) характерне для прогресування фізіологічної вагітності. Виявлено, що тривалий перебіг ПЕ та порушень кровоплину у фето-плацентарному комплексі спричиняють збіднення емоційних реацій ВП. Показано, що прогресування ПЕ супроводжується стійким переважанням симпатичної ланки вегетативної нервової системи (ВНС) протягом усієї вагітності, виснаженням її діяльності за важких форм, недостатнім вегетативним забезпеченням вагітності. Встановлено патогенетичну роль порушень кровоплину в одній з хребтових і внутрішній сонній артеріях, які передують клінічним проявам ПЕ та більш виразні за її прогресування. Показано ефективність застосування немедикаментозних (аквагімнастики, масажу) та медикаментозних методів профілактики, що дозволило зменшити частоту ПЕ на 97 %, перинатальну захворюваність - на 23,6 %. Показано ефективність диференційованого ведення пологів у пацієнток з ПЕ з використанням гідротерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216-3 + Р716.226-3 +
Шифр НБУВ: РА345354

Рубрики:

      
15.

Галич В.М. 
Публіцистична творчість Олеся Гончара: історія, поетика, прагматика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Галич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Вперше досліджено літературну діяльність О.Гончара як журналіста, публіциста, редактора. До наукового обігу залучено маловідомий архівний матеріал, на підставі аналізу якого висвітлено важливі факти творчої біографії письменника, простежено еволюцію художньої майстерності митця та його світогляду. Розглянуто мотиви, жанрову систему, особливості поетики, специфіку редагування та саморедагування публіцистичних творів О.Гончара. Запропоновано визначення публіцистичної творчості О.Гончара як специфічного різновиду даного жанру - письменницької публіцистики, що відрізняється посиленою увагою до використання різноманітних художніх засобів, багатством та своєрідністю жанрових форм, емоційним відтворенням дійсності, художністю типізації її прикметних явищ. Обгрунтовано значення публіцистики О.Гончара як невід'ємної частини естетичної системи письменника, що характеризується масштабністю, планетарністю мислення, лірико-романтичним підходом щодо осмислення дійсності та світлоносним началом, духовні орієнтири якої не втратили актуальності у сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Гончар, О.Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА333910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Галицька Р.Р. 
Релігійно-духовний дискурс жіночої поезії 60-х років XX ст. (на матеріалі творів Емми Андієвської, Анни-Марії Голод, Ірини Жиленко, Зореслави Коваль, Ліни Костенко і Марти Мельничук-Оберраух): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Р.Р. Галицька ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено релігійно-духовний дискурс у творчості провідних українських поетес-шістдесятниць. Розглянуто явища структурного синкретизму в релігійній ліриці українських письменниць, що опинилися в еміграції. Значну увагу приділено розкриттю міфологічних ії біблійних домінант поезії поетес-шістдесятниць. Розглянуто парадигматику духовної еволюції ліричної героїні І.Жиленко. Розкрито філософсько-естетичний зміст їх творів. Висвітлено онтологічні аспекти буття у творчості Е.Андієвської, Анни-Марії Голод, З.Коваль, М.Мельничук-Оберраух. Розглянуто естетичні, релігійні та національні засади їх творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(УК=4/8)-335 +
Шифр НБУВ: РА357579

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Галичанська А. В. 
Родинна традиція як умова запобігання міжпоколінних конфліктів у підлітків у сім'ї: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. В. Галичанська ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що міжпоколінна конфліктність підлітків на тлі нормативної кризи виявляється у стратегіях конфліктної поведінки в сім'ї. Родинні традиції реалізуються на двох рівнях (особистісному та груповому), що дозволяє на основі аналізу їх структурно-змістових показників виокремити чотири типи сімей з різною орієнтацією на родинні традиції. Доведено, що попри вікову інтолерантність підлітки виявляють більшу готовність до узгодженої міжпоколінної взаємодії (цілісність, збалансованість, несуперечливість окремих складових), ніж середнє покоління. З'ясовано, що розвиток толерантності членів родин з низьким рівнем орієнтації на традицію у процесі комунікативно-поведінкового тренінгу призводить до оптимізації готовності підлітків і дорослих до узгодженої міжпоколінної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.331.2 + Ю983.402.3
Шифр НБУВ: РА380189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Галицька 
Соціально-економічний механізм регулювання пенсійного страхування населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Юлія Валеріївна Галицька ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22-21
Шифр НБУВ: РА348782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Галицька С.М. 
Створення та експериментальне дослідження активності ліпосомної форми препарату тимічних гормонів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / С.М. Галицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено методику одержання ліпосомної форми препарату на базі гормонів і загальних ліпідів тимусу та вивчено певні особливості механізму його дії. Базуючись на даних, одержаних під час дослідження технологічних схем фракціонування водно-сольового екстракту тимусу й одержання розчинного препарату гормонів тимусу "Тимоіндуктин", розроблено методику створення препарату гормонів тимусу в ліпофомній формі - "Тимосомін". За пептидним складом "Тимосомін" близький до розчинного препарату "Тимоіндуктин" і, загалом, містить речовини з молекулярною масою, притаманні родині тимозинів. Тимозин містить ліпіди, а саме: холестерин, фосфатидилетаноламін, фосфотидилхолін, сфінгомієлін і лізофосфатидилхолін. Тимосомін має високу біологічну активність, яка має прояв у здатності індукувати Thy1-антиген на спленоцитах тимектомованих мишей in vitro і синтезі речовин з тимозинподібною дією у нормальних і тимектомованих мишей. Одержаний препарат є імуномодулятором, який проявляє активність in vitro на об'єктах різного походження - лімфоцитах і нейтрофілах донорів крові, постраждалих від аварії на ЧАЕС і ВІЛ-інфікованих, у різних імунологічних реакціях, а саме: адгезивній і проліферативній активності лімфоцитів, природній цитотоксичності, поглинальній і бактерицидній активності нейтрофілів і продукції фактора некрозу пухлин. За результатами дослідження з'ясовано, що ліпосомний препарат гормонів тимусу "Тимосомін" має не лише властивості, притаманні тимічним гормонам, а також проявляє нові риси механізму дії, що дозволяє використовувати ліпосомну форму для розширення можливостей імуномодулювальних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.381.9 + Е60*743 +
Шифр НБУВ: РА351383

Рубрики:

      
20.

Галицька-Дідух Т.В. 
Східна Галичина і Ризька мирна конференція (1920 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Галицька-Дідух ; НАН України. Ін-т народознав.; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правовий статус Східної Галичини 1919 - 1920 рр., позиції урядів Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), Росії та Польщі щодо врегулювання східногалицької проблеми напередодні та на різних етапах радянсько-польських мирних переговорів. Вивчено діяльність делегації ЗУНР під час конференції у Ризі, умови та наслідки Ризького мирного договору для розв'язання проблеми Східної Галичини, а також ставлення української громадськості та урядів ЗУНР і радянської України до даного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр 331)61-6
Шифр НБУВ: РА316830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського