Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (280)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРКАСОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Черкасова А.О. 
Діагностика і диференціація психічних і поведінкових розладів при ВІЛ-інфекції та ендогенному процесі у дітей і їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.О. Черкасова ; АМН України; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено вивчення та комплексний аналіз клініко-психопатологічної структури та патопсихологічних особливостей розладів психічної сфери у ВІЛ-інфікованих дітей і хворих з ендогенним процесом для диференціальної діагностики виявлених порушень та розробки методів комплексної терапії. Вивчено провідні синдроми психічних розладів, особливості пам'яті, уваги та рівень інтелектуального розвитку у даного контингенту хворих. Встановлено наявність синдромів психічних розладів у дітей з ВІЛ-інфекцією і синдромів у хворих, що страждають ендогенним процентом, а також порушення пам'яті і уваги у обох групах. Запропоновано комплекс психофармакотерапії та психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64 + Р733.514.0 +
Шифр НБУВ: РА367632

Рубрики:

      
2.

Черкасов С.В. 
Кримінологічна концепція альтернативних мір покарання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Черкасов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні кримінологічні проблеми інституту альтернативних мір покарання, його місце та роль у системі засобів протидії злочинності. Розкрито суть поняття та проаналізовано систему альтернативних мір покарання, їх еволюцію у процесі гуманізації та демократизації кримінальної політики за умов розбудови незалежної української демократичної, соціально-правової держави. Висвітлено практичні аспекти застосування альтернативних мір покарання протягом кількох останніх десятиліть. Розглянуто категорії покарання - позбавлення волі, а також альтернативні покарання та зроблено висновок, що альтернативні міри покарання є за умов сьогодення у більшості випадків ефективнішими, ніж позбавлення волі. Обгрунтовано необхідність перегляду кримінальної політики держави з метою її послідовного пом'якшення шляхом поступового скорочення застосування позбавлення волі та широкого впровадження альтернативних мір покарання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)02 + Х883.9(4УКР)7 + Х884.9(4УКР)19 +
Шифр НБУВ: РА335363

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Черкасова В.С. 
Оптимізація лікування рецидивуючого генітального герпесу у жінок репродуктивного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.С. Черкасова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування жінок репродуктивного віку, хворих на рецидивуючий генітальний герпес (РГГ). Узагальнено дані клініко-лабораторного обстеження 115-ти жінок репродуктивного віку, хворих на РГГ. Доведено патогенетичну роль імунологічних і метаболічних порушень в рецидиві захворювання, встановлено їх взаємообумовленість. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання нової схеми лікування жінок, хворих на РГГ, що базується на застосуванні сучасного імуноактивного препарату з антиоксидантними, мембранностабілізувальними та детоксикуючими властивостями, та спрямована на нормалізацію імунологічної реактивності та відновлення метаболічного гомеостазу організму. Доведено ефективність розробленої схеми лікування жінок, хворих на РГГ, яка проявляється досягненням стійкої та повноцінної клініко-лабораторної ремісії захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-5 +
Шифр НБУВ: РА362838

Рубрики:

      
4.

Черкасова О.Г. 
Особливості перебігу інфаркту міокарда при використанні перфторану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Черкасова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню можливості і доцільності застосування в комплексній терапії гострого періоду інфаркту міокарда (ІМ) негемоглобінового переносника кисню - перфторану (фармацевтична фірма "Перфторан", Росія). З цією метою обстежено 82 хворих ІМ, 22 з яких в 1 добу проведена інфузія препарату. Вивчено його вплив на клінічний перебіг гострого ІМ, газовий склад крові і кислотно-основний стан, динаміку електрофізіологічних показників, реакцію симпато-адреналової, гістамінреактивної і серотонінергічної систем, постінфарктне ремоделювання міокарда. Доведено, що перфторан зменшує гіпоксемію і тканинну гіпоксію. Встановлено, що ведучим є вплив препарату на величину кінцевої зони некрозу міокарда. Зменшення розмірів ушкодженого міокарда обумовило більш повне відновлення його функції, що підтверджується меншою тяжкістю серцевої недостатності у цих пацієнтів на всіх етапах спостереження. Запропоновані рекомендації щодо його застосування, які використовуються в клінічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

      
5.

Черкасова С.О. 
Просвітницько-педагогічна діяльність студентських громадських організацій університетів України (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.О. Черкасова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення історико-педагогічної літератури й архівних матеріалів проаналізовано соціально-політичні, освітні та культурні умови виникнення студентських громадських організацій, встановлено динаміку їх розвитку. Визначено й обгрунтовано етапи та розкрито зміст просвітницько-педагогічної діяльності студентських громадських організацій університетів України другої половини XIX - початку XX ст., охарактеризовано її напрями, узагальнено форми, досвід роботи, показано шляхи творчого його використання в сучасній національній вищій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА313396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Черкасова О.В. 
Регулювання ринкової економіки соціального спрямування: теоретичний аспект: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Черкасова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми регулювання сучасної економіки соціального спрямування. Вперше для їх вирішення використано методику аналізу дії загальноекономічного закону пропорційного розвитку та форм його реалізації (стихійність і планомірність). Показано неправомірність підміни даного поняття поняттями збалансованості, ринкової рівноваги, структуризації, оскільки в ринковій економіці головні макроекономічні пропорції є об'єктивними, які встановлюються за допомогою механізму, який поєднує планові та ринкові важелі, держава виступає як суб'єкт господарської діяльності та її регулювання. Виявлено рівні даного виду державної діяльності за критерієм відносин і прав власності, функціонування державного та недержавного секторів економіки та соціальної сфери. Розглянуто підприємницьку діяльність держави, державний контроль над природними ресурсами (особливо землі та її надр), ринок об'єктів державної власності. З'ясовано роль держави у розподільчих відносинах. Обгрунтовано необхідність здійснення суттєвих соціальних перетворень у ринковій економіці України, активізації їх державного регулювання у механізмі план - ринок, посилення впливу на регулювання економіки економічних і соціальних інститутів. Наведено пропозиції щодо розвитку української економіки у напрямку соціального ринкового господарства з урахуванням результатів аналізу двох його головних моделей - німецької та скандинавської. Досліджено поєднання загальних ринкових характеристик, особливості їх прояву в Україні, проаналізовано світову тенденцію руху суспільства до постіндустріальної економіки та її соціалізації. Розглянуто проблеми змішаної економіки, вивчено економічну структуру ринкової економіки соціального спрямування, функціонування кластерів як доцільної форми акумуляції коштів економічних і соціальних структур та їх раціонального використання на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 +
Шифр НБУВ: РА361250

Рубрики:

      
7.

Черкасов В.Ф. 
Розвиток музично-педагогічної освіти в Україні (друга половина ХХ - початок ХХІ століття): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.Ф. Черкасов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено процес розвитку музично-педагогічної освіти в Україні другої половини XX - початку XXI ст., пов'язаний зі становленням музично-педагогічних факультетів, на яких здійснювалася професійно-педагогічна підготовка вчителів музики для ЗНЗ. Обгрунтовано концептуальні засади розвитку музично-педагогічної освіти, уточнено понятійний апарат, виявлено закономірності розвитку музично-педагогічної галузі, здійснено розподіл педагогічної реалії на певні історичні періоди, виявлено тенденції розвитку музично-педагогічної освіти, зроблено історіографічний аналіз стану вивчення проблеми. Зазначено, що аналіз освітніх процесів у контексті історичних подій свідчить, що 1962 - 2008 рр. - період розвитку музично-педагогічної освіти, який вимагає детального та глибокого вивчення, систематизації й узагальнення. Дослідження грунтується на документальних матеріалах і дає цілісну картину історико-логічної інтерпретації розвитку музично-педагогічної освіти в хронологічно визначеній послідовності. Розкрито напрями формування музично-педагогічної думки, основні етапи розвитку музично-педагогічної освіти різних регіонів України в певні історичні періоди, аналіз навчальних планів і програм, за якими здійснювалася підготовка майбутніх учителів, розвиток науково-дослідної, концертно-виконавської та музично-просвітницької діяльності викладачів і студентів музично-педагогічних факультетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)31-3 + Ч33(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА366670

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
8.

Черкасов Д.І. 
Розробка та дослідження високопродуктивних систем просторової обробки з регулярною структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.І. Черкасов ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблено підходи до проектування багатопроцесорних систем просторової обробки реального часу, які включають формальне відображення графу алгоритму обробки в граф структури системи. Запропоновано шляхи організації управління багатопроцесорною системою на основі цифрових процесорів сигналу (ЦПС), міжпроцесорної взаємодії, обміну даними, що обробляються. Представлені кількісні критерії для оцінки рівня регулярності та однорідності систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з875

Рубрики:

      
9.

Черкасова Т.О. 
Синтез системи фінансового менеджменту територіально-розподіленого виробничого підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Т.О. Черкасова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

З використанням сучасних проектних методів розроблено концепцію гнучкої системи фінансового менеджменту, яка дає змогу досягти оптимальної координації діяльності розгалужених підрозділів та інтеграції інформаційного простору підприємства. На базі запропонованої концепції синтезовано комплекс механізмів управління фінансами, зокрема механізм управління інформаційними потоками договірної діяльності. Удосконалено механізм фінансового менеджменту на основі управління зовнішніми та внутрішніми факторами господарських проектів. Побудовано концептуальну модель системи управління виконавською дисципліною персоналу. Розвинуто підходи до оцінки характеристик стану проекту впровадження системи управління якістю та запропоновано схему аналізу податкового навантаження, з урахуванням якої здійснюється вибір стратегії фінансового менеджменту підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-93-121.1
Шифр НБУВ: РА330779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Черкасов К.В. 
Тепло- і звукоізоляційні вироби на основі гіпсобетону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / К.В. Черкасов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено нові склади легкого бетону, на базі яких створено ефективні тепло- та звукоізоляційні матеріали. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо удосконалення методів вибору компонентів для теплоізоляційних бетонів. Експериментально доведено, що найбільш ефективним для теплоізоляційних бетонів є гіпсове в'яжуче beta-модифікації. Теоретично розраховано й експериментально підтверджено, що підвищення міцності структури гіпсового каменю відбувається за рахунок додаткового синтезу гідросилікатів і гідрогранатів кальцію за умов введення у склад гіпсового в'яжучого комплексної домішки. Підібрано оптимальний склад гіпсобетонів на пористих заповнювачах з покращаними фізико-механічними властивостями, доведено економічну ефективність їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.320.1 + Н623.102.132 +
Шифр НБУВ: РА348219

      
11.

Черкасов О.В. 
Формування загальнотеоретичних основ дослідження історії освіти в Україні (друга половина XIX - початок XX століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Черкасов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено основні тенденції формування загальнотеоретичних принципів дослідження історії освіти та педагогічної думки в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано особливості предметної інтерпретації історико-педагогічних знань, виявлено специфіку становлення термінологічного апарату даного наукового напрямку у визначених хронологічних межах. Узагальнено творчий доробок дослідників проблеми систематизації історико-педагогічних знань у зіставленні з загальним станом зарубіжної та вітчизняної науки. Вперше введено до наукового обігу нові та маловідомі факти, ідеї, концепції, пріоритети, імена дослідників у сфері вивчення історико-педагогічного процесу. Виявлено чинники інформаційного, змістового, номінаційного формування концептуальних принципів вітчизняної історії педагогіки та їх вплив на проблему інтеграції світового та регіонального імперативів. Охарактеризовано процес інституціалізації історії педагогіки України та динаміку її становлення як самостійної галузі наукових знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА333168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Черкасов А.В. 
Формування мотиваційного механізму в системі управління персоналом переробних підприємств АПК: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Черкасов ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові та практичні основи формування та впровадження мотиваційного механізму (ММ) в систему управління персоналом (СУП) переробних підприємств (ПП) АПК. Визначено роль мотивації в СУП, встановлено безпосередній зв'язок між підсистемами СУП на підприємстві та мотивацією. Обгрунтовано процес формування мотиваційного середовища (МС) з урахуванням класифікованих чинників за підсистемами СУП, теоретичне визначення ММ, доцільність його розробки та впровадження в СУП за допомогою розробленого алгоритму. Описано методику аналізу й оцінки МС, в якому функціонують ПП АПК, на основі якого визначено "поле загроз" для створення сприятливого МС їх розвитку. Визначено рівень вмотивованості працівників в СУП на 22-х ПП АПК на основі розробленого алгоритму оцінки, доцільність внесення коректив у стратегію управління персоналом на різних рівнях для підвищення рівня мотивації працівників і продуктивності виробництва. Обгрунтовано науково-методичні положення управління персоналом на ПП АПК на основі сформованого ММ, що забезпечує сприятливе МС для підвищення продуктивності виробництва. Доведено, що впровадження ММ в СУП ПП АПК потребує застосування працівниками кадрової служби та керівниками структурних підрозділів запропонованих методичних рекомендацій для створення сприятливого середовища для підвищення ефективності та продуктивності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-640-21
Шифр НБУВ: РА370489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Семякін Г. В. 
Методика оцінки та принципи збереження архітектурної спадщини 1920х-1930х років на прикладі лікувальних закладів / Г. В. Семякін. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: архітектурна спадщина конструктивізму, як унікальний феномен в архітектурній практиці України міжвоєнного періоду; мета дослідження: розробка комплексного підходу до вивчення спадщини, ідентифікації та визначення принципів подальшого збереження і використання архітектурних об'єктів конструктивізму на прикладі лікувальних закладів; методи дослідження базуються на використанні комплексного підходу - вивчення різноманітних літературних та архівних джерел, які стосуються різних аспектів загальної теми; новизна: введені в науковий обіг нові архівні джерела лікувальних установ; ідентифіковано 25 лікувальних закладів; систематизовано підходи щодо збереження об'єктів раннього модернізму; запропоновано методику виявлення критеріїв оцінки об'єктів архітектури раннього модернізму; удосконалено методику визначення предмета охорони пам'ятки архітектури раннього модернізму; результати: розробка експериментальної бази прикладного дослідження та рекомендацій по збереженню лікувальних закладів України 1920х-1930х років; втілення основних положень наукової роботи у навчальному процесі; ступінь впровадження: реставрація пам'яток архітектури; галузь: архітектура^UObject: architectural heritage of Constructivism, as a unique phenomenon of the interwar period architecture; goal: to develop a complex approach to heritage studies, identification and defining the principles of further storage and using architectural objects of Constructivism on the example of medical institutions; methods: the research methodology is based on the – study of various literary and archival sources, related to different aspects of the overall theme; novelty: new archival sources of medical institutions were put into scientific circulation; 25 medical institutions were identified; approaches to the preservation of objects of early modernism are systematized; the method of revealing the criteria of evaluation of objects of architecture of early modernism is offered; the method of determining the object of protection of the monument of architecture of early modernism has been improved; results: development of experimental base of applied research and recommendations for preservation of medical institutions of Ukraine in 1920s-1930s; the implementation of the basic provisions of scientific work in the educational process; the degree of implementation: restoration of architectural monuments; branch: architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Алдохдар Х. Н. 
Методи збереження, реставрації та регенерації архітектурно-містобудівної спадщини історичних міст Палестини на прикладі м. Газа / Х. Н. Алдохдар. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт: архітектурно-історичні об'єкти та комплекси історичного середовища м. Газа; мета: полягає у систематизації методів дослідження по збереженню архітектурно-археологічної спадщини м. Газа, адаптованих до сучасної архітектурно-реставраційної практики, особливостей політичної ситуації і напрямків організаційно-управлінської діяльності з охорони спадщини; методи: порівняльного, стилістичного, морфологічного аналізу, методи історично-генетичного аналізу, загальні та спеціальні методи історичного дослідження, аксіологічний підхід, типологічний, морфологічний і структурний аналізи; новизна: вперше запропоновано концепцію збереження спадщини, яка визначає напрями управлінської діяльності щодо вдосконалення системи охорони спадщини в Секторі Газа, удосконалено методику історико-культурного аналізу для виявлення цінностей історичного середовища ісламського міста на основі врахування регіональних аспектів архітектури; результати: проаналізовано стратегічні завдання з управління ризиками для спадщини, розроблено рекомендації щодо вдосконалення організаційно-управлінської діяльності з охорони спадщини Сектора Газа; ступінь впровадження: практика архітектурної реставрації, теорія архітектури; галузь: архітектура.^UОб'єкт: архітектурно-історичні об'єкти та комплекси історичного середовища м. Газа; мета: полягає у систематизації методів дослідження по збереженню архітектурно-археологічної спадщини м. Газа, адаптованих до сучасної архітектурно-реставраційної практики, особливостей політичної ситуації і напрямків організаційно-управлінської діяльності з охорони спадщини; методи: порівняльного, стилістичного, морфологічного аналізу, методи історично-генетичного аналізу, загальні та спеціальні методи історичного дослідження, аксіологічний підхід, типологічний, морфологічний і структурний аналізи; новизна: вперше запропоновано концепцію збереження спадщини, яка визначає напрями управлінської діяльності щодо вдосконалення системи охорони спадщини в Секторі Газа, удосконалено методику історико-культурного аналізу для виявлення цінностей історичного середовища ісламського міста на основі врахування регіональних аспектів архітектури; результати: проаналізовано стратегічні завдання з управління ризиками для спадщини, розроблено рекомендації щодо вдосконалення організаційно-управлінської діяльності з охорони спадщини Сектора Газа; ступінь впровадження: практика архітектурної реставрації, теорія архітектури; галузь: архітектура.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Тимошенко І. О. 
Морфологічні особливості змін слизової оболонки дванадцятипалої кишки при опіковій травмі шкіри щурів за умов цукрового діабету (експериментальне дослідження) / І. О. Тимошенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуального наукового завдання щодо встановлення структурних змін стінки дванадцятипалої кишки щурів з опіковою травмою шкіри в основі яких лежать глибокі структурні трансформації її слизової оболонки, які поглиблюються за умов асоціації опікової травми з цукровим діабетом. Дисертаційне дослідження здійснене відповідно до планів наукових досліджень Національного медичного університету імені О.О. Богомольця і є фрагментом науково-дослідної роботи кафедри описової та клінічної анатомії «Морфологічні особливості та зміни органів травної системи при експериментальній опіковій травмі шкіри» (номер державної реєстрації 0119U101618). Експеримент проведено на 84 білих безпородних лабораторних щурах-самцях з масою тіла 160-180 г. 21 інтактний щур без ознак соматичної патології; перша група – 21 щур з експериментально змодельованою опіковою травмою шкіри; друга група – 21 щур без опікової травми шкіри з експериментально змодельованим цукровим діабетом; третя група – 21 щур з експериментально змодельованими опіковою травмою шкіри та цукровим діабетом.Опікову травму шкіри викликали у відповідності до базової моделі F. C. Regas, H.P. Ehrlich, в модифікації I. Gunas et al., глибину опіків оцінювали за класифікацією, відповідно до якої 1 % опіку I ступеня прирівнюється до 1 одиниці індексу тяжкості пошкодження; 1 % опіку II ступеня – до 2 одиниць; 1 % опіку III ступеня – до 3 одиниць; 1 % опіку IV ступеня – до 4 одиниць. Модель експериментального цукрового діабету відтворювали шляхом введення щурам стрептозотоцину внутрішньоочеревенно одноразово в дозі 50 мг/кг, попередньо розчинивши його в 0,1М цитратному буферному розчині (рН-4,5). Контролем розвитку гіперглікемії в екпериментальних групах був рівень глюкози в крові – 24,24±0,79 ммоль/л. В групі контролю 8,03±0,4 ммоль/л.Для морфологічних досліджень було забрано дванадцятипалу кишку щурів, фрагменти якого досліджувались методами світлової та електронної мікроскопії.^UThe dissertation presents a theoretical generalization and a new solution to the current scientific problem of establishing structural changes in the duodenal wall of rats with skin burn trauma based on deep structural transformations of its mucous membrane, which deepen in the association of burn injury with diabetes. Name of research work and state registration number «Morphological features and changes of the digestive system in experimental burn skin trauma» №0119U101618. The experiment was performed on 84 white outbred laboratory male rats weighing 160-180 g. 21 intact rats without signs of somatic pathology; the first experimental group – 21 rats with experimentally simulated skin burn injury; the second experimental group – 21 rats without skin burns with experimentally modeled diabetes mellitus; third experimental group – 21 rats with experimentally simulated skin burn injury and diabetes.Burning skin injury was caused according to the base model of F. C. Regas, H.P. Ehrlich, in a modification of I. Gunas et al. The depth of burns was estimated according to the classification according to which 1% of burns of the I degree is equal to 1 unit of an index of severity of damage; 1% of burns of the II degree - to 2 units; 1% of burns of the III degree – to 3 units; 1% of IV degree burns – up to 4 units. The model of experimental diabetes mellitus was reproduced by administering streptozotocin to rats intraperitoneally once at a dose of 50 mg / kg, pre-dissolved in 0.1M citrate buffer solution (pH-4.5). The control of the development of hyperglycemia in the experimental groups was the level of glucose in the blood – 24.24 ± 0.79 mmol / l. In the control group 8.03 ± 0.4 mmol / l. The part of the duodenum was taken for morphological examinations, fragments of which were examined by light and electron microscopy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського