Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (272)Реферативна база даних (8571)Книжкові видання та компакт-диски (6962)Журнали та продовжувані видання (402)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРН$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 457
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чернишевич О.В. 
Cтановлення та розвиток інституту президентства в Україні (1991 - 2006 рр.): історичний аспект: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Чернишевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено аспект стосовно інституту президентства в Україні у період 1991 - 1 січня 2006 рр. З використанням певних джерел вивчено передумови його виникнення та процес становлення. Висвітлено етапи розвитку даного інституту та їх характеристику. Проаналізовано зміни, які відбувалися у певні періоди, з'ясовано їх переваги та недоліки у контексті тогочасної політичної ситуації. Розглянуто протиріччя між гілками влади та їх вплив на еволюцію інституту президентства. Проаналізовано причини проведення політичної реформи у контексті функціонування інституту. З'ясовано дії Президента України у сфері внутрішньої політики держави та проведення ним реформ. Досліджено зовнішньополітичну діяльність керівника держави у контексті становлення України на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА365416

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Черненко П. О. 
Ієрархічне багатофакторне прогнозування електричного навантаження енергооб'єднання: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.02 / П. О. Черненко ; НАН України ; Ін-т електродинаміки. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Розвинуто теорію прогнозування електричного навантаження енергооб'єднання в частині: ієрархічного підходу до розробки математичних моделей та методів, класифікації видів прогнозування та верифікації одержаних результатів. На її основі розроблено нові багаторівневі та багатофакторні математичні моделі оперативного, коротко- та середньострокового прогнозування, а також удосконалено існуючі моделі, що використовують наявну в енергооб'єднанні вихідну інформацію. Розроблено комплексний підхід до розв'язання задач прогнозування, що включає ефективну достовіризацію вихідної інформації та статистично коректну верифікацію результатів прогнозування за трьома параметрами: точності, стабільності й обгрунтованості. Через неоднозначне трактування видів прогнозування в опублікованих роботах обгрунтовано їх класифікацію за дискретністю одержання вихідної інформації, дискретністю та глибиною прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016
Шифр НБУВ: РА379500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чернієнко В. О. 
Ідентичність соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. О. Чернієнко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 35 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретико-методологічний аналіз феномену ідентичності соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій, в основу якого покладено уточнені концептуальні уявлення про сутність феномену ідентичності соціального суб'єкта та форми його прояву за умов сучасних соціокультурних трансформацій. Обгрунтовано сутність і розкрито особливості соціальних систем трансформативного типу. Досліджено динаміку маргінальної свідомості соціальних суб'єктів транзитивних суспільств, для яких оптимальним рішенням у справі соціокультурного транзиту вважається модернізація на основі власної національної ідентичності або модернізація без вестернізації. Доведено, що мультикультуралізм, як культурний плюралізм, з політики загравання з національними меншинами закономірно виростає до права соціальних суб'єктів на вибір власної ідентичності, що закріплюється правовою нормою свободи совісті, отже, відповідальністю за наслідки самовизначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4
Шифр НБУВ: РА381849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Черножук Ю.Г. 
Індивідуальні відмінності емоційності у співвідношенні з особливостями інтелекту: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Ю.Г. Черножук ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження якісних і процесуальних параметрів інтелекту у осіб з різними індивідуально-типовими особливостями емоційності (емоційною диспозицією) на прикладі вибірки педагогів та студентів. Розглянуто співвідношення якісних і процесуальних параметрів інтелекту та якісних параметрів емоційності. Встановлено, що характер зв'язків між емоційністю та інтелектом є стійким. З'ясовано, що представників різних типів емоційності відрізняє індивідуально-специфічна структура інтелекту. Виявлено, що у вибірці студентів емоційність виступає як індивідуально-типологічний фактор стосовно інтелектуальної продуктивності. У зрілому віці спостережено певне згладжування відмінностей в інтелектуальній продуктивності. Встановлено, що типи емоційності співвідносяться з когнітивними типами у межах стилю "імпульсивність - рефлексивність". З'ясовано, що якісні параметри емоційності є однією з детермінант якісних і процесуальних (стильових) параметрів інтелекту. Встановлено, що даний вплив має складний, неоднозначний характер, й опосердкований рівнем інтелектуального розвитку. Розроблено оригінальні процедури діагностики параметрів соціального інтелекту, а також параметрів когнітивного стилю "імпульсивність - рефлексивність", складено програму тренінгу деяких якостей предметного та соціального інтелекту дорослих, доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-223 + Ю935.131 +
Шифр НБУВ: РА344723

Рубрики:

      
5.

Черненко А.В. 
Індивідуальна анатомічна мінливість коронок зубів у людей юнацького віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.В. Черненко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Уперше з застосуванням комплексу анатомо-антропологічних методів вивчено індивідуальну анатомічну мінливість зубів, зокрема, їх коронок у людей юнацького віку, що мешкають у м.Харків. Установлено регіональні морфологічні особливості коронок різців, ікол, малих кутніх зубів, великих кутніх зубів на верхній і нижній щелепах з урахуванням їх кількості, розташування у зубному ряду та їх будови. На підставі одержаних результатів проведено порівняльну характеристику морфологічних ознак даних коронок. Визначено межі коливання значень їх параметрів залежно від розташування у зубному ряду. За допомогою математичного аналізу статистично підтверджено збільшення ширини та діаметра коронок зубів у разі розташування їх за межами зубного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.93 + Е70*694.13 +
Шифр НБУВ: РА343176

Рубрики:

      
6.

Черняк Ю.В. 
Інститут підсудності в міжнародному приватному праві країн Європейського Союзу та України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне порівняльне дослідження інституту міжнародної підсудності цивільних справ. Розглянуто історію становлення внутрішнього законодавства про міжнародну підсудність у країнах ЄС та в Україні, завдання та напрямки міжнародно-правової уніфікації норм інституту міжнародної підсудності. Досліджено Брюссельську Конвенцію 1968 р. та Брюссельську Постанову N 44/2001 як джерело правового регулювання міжнародної підсудності у країнах ЄС. Проаналізовано положення Луганської Конвенції 1988 р. і конвенцій, розроблених під егідою Гаазької Конференції з міжнародного приватного права, які замінили чи доповнюють положення Брюссельської Конвенції 1968 р. Сформульовано висновки по основні підходи українського законодавства щодо визначення міжнародної підсудності цивільних прав. Розроблено практичні рекомендації стосовно вдосконалення вітчизняного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.12 + Х892.19(4УКР)189.4 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА344879

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Черноус Л. С. 
Інституціоналізація Інтернет у сучасному українському суспільстві: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Л. С. Черноус ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та методологічні засади соціологічного дослідження становлення та функціонування Інтернет у сучасному українському суспільстві. Розкрито зміст понять "інформаційне суспільство", "соціальний інститут", "інституціалізація". Обгрунтовано особливості формування віртосоціальних відносин і практик як основи інституалізіації Інтернет у сучасному українському суспільстві. Доведено, що поява соціальної потреби в доступні до інформації й інтенсивних соціальних зв'язках призвела до виникнення такого явища як віртосоціальність. Доведено, що Інтернет є специфічним формально-неформальним інститутом. На емпіричному матеріалі визначено специфіку функціонування та розвитку Інтернет в Україні. Розглянуто основні етапи процесу інституалізації Інтернет не лише з позицій протреби оцінювання їх сучасного стану, а й з погляду прогнозування та визначення векторів його розвитку в майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + С5*328.93 + С5*612.154
Шифр НБУВ: РА385093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чернуха Н.М. 
Інтеграція виховних соціальних впливів суспільства у формуванні громадянськості учнівської молоді: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.05 / Н.М. Чернуха ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 44 с. — укp.

Розвинуто й узагальнено теоретичні засади щодо суті та структури інтеграції виховних соціальних впливів суспільства на сучасному етапі українського державотворення. Теоретично розроблено й експериментально перевірено інтеграційну модель формування громадянськості учнівської молоді. Доведено, що інтеграційна модель - це система, яка передбачає мету, а також містить базові ціннісно-мотиваційні складові її забезпечення, змістово-ціннісний, процесуально-технологічний, управлінський компоненти щодо формування громадянськості учнівської молоді. Створено та на регіональному рівні апробовано науково-методичне забезпечення даної інтеграційної моделі, що реалізовано шляхом запровадження до сучасної педагогічної практики регіональних експериментальних програм, теоретико-методичним підгрунтям яких є: особистісно орієнтований, особистісно діяльнісний, системний підходи, творча робота учнівської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА354563

Рубрики:

      
9.

Черняга Л.П. 
Інтеграція національних ринків нерухомості в економічній системі ЄС: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Л.П. Черняга ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні основи формування національних ринків нерухомості та місце в економічній системі ЄС. Увагу приділено визначенню національних та інтеграційних чинників впливу на розвиток національних ринків нерухомості країн-членів ЄС. На підставі результатів проведеного кластерного аналізу охарактеризовано національні ринки нерухомості країн-членів ЄС і виділено їх інтеграційні ознаки розвитку. Розроблено організаційно-економічний механізм їх регулювання. Висвітлено принципи та передумови їх інтеграції. Зазначено, що врахування досвіду регулювання ринків нерухомості країн-членів ЄС необхідне для перспективного розвитку національного ринку нерухомості за умов реалізації євроінтеграційної стратегії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 + У9(4УКР)0-571.1-17 +
Шифр НБУВ: РА364151

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Горячова Н. В. 
Інтелектуальні інвестиції в інноваційній діяльності підприємства / Н. В. Горячова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вдосконаленню теоретико-методичних засад інтелектуальних інвестицій в інноваційній діяльності підприємств та розробці науково-практичних рекомендацій в управлінні, формуванні та реалізації інноваційної стратегії на промислових підприємствах України.У першому розділі «Теоретичні основи управління інтелектуальними інвестиціями в промисловій галузі» проаналізовано теоретичні основи інвестицій із різних точок зору науковців, що визначило багатоаспектність даного поняття та є ключовим фактором розвитку підприємства, регіону, держави, галузі.В процесі дослідження інтелектуальних інвестицій було визначено матеріальні цінності, які забезпечують зростання національної економіки, та включають процес вкладання інвестицій у розвиток підприємства. Інвестиційна діяльність є основою для отримання економічного ефекту та виступає в якості гаранту стійкого економічного розвитку. Приведено авторське визначення цього поняття. Аналіз теоретичних думок науковців дає можливість для побудови моделі інвестиційної поведінки підприємства в інноваційному середовищі на промислових підприємствах.Визначено та систематизовано теоретичні поняття інвестицій, вплив інтелектуальних інвестицій, людського капіталу та інноваційної діяльності на економічну ефективність промислового підприємства та галузі. Проведено дослідження теоретичного поняття «людський капітал», що є стимулом для розвитку підприємства, на який впливають три чинники: минулий період; зміни в економіці підприємства; знання, які стосуються зміни кадрового потенціалу; наукові поняття зарубіжних та вітчизняних дослідників (інвестиція, людський капітал, інтелектуальний капітал). Доведено, що взаємодія людського капіталу та інтелектуального капіталу дає підприємству вагомий економічний ефект завдяки неординарним рішенням, думкам, професійним навичкам та знанням людського капіталу. Визначено теоретичний підхід до оцінки економічного ефекту інтелектуальних інвестицій на промислових підприємствах, типи оцінки вартості, критерії оцінки інтелектуальних інвестицій, методи (надлишкового прибутку, чистого прибутку, ринкова вартість на об'єкт) та підходи оцінки інтелектуальних інвестицій.У другому розділі «Аналіз стану ефективності та оцінки інтелектуальних інвестицій в промисловій галузі» визначено: аналіз інтелектуальних інвестицій світового ринку та України на прикладі країн світу; п'ятірку кращих країн світу за даними індексу глобальної економічної інформації; витрати на інноваційний розвиток та частка ВВП країн світу; динаміку країн у глобальному інноваційному індексі. За даними ВОІВ, що об'єднує такі міжнародні системи, як: РСТ – міжнародна патентна система (винаходи); Мадридська система – міжнародна система товарних знаків; Гаазька система – міжнародна система промислових зразків, досліджена та проаналізована інноваційна діяльність країн світу.Проаналізовано та розкрито аналіз інтелектуальних інвестицій в Україні на винаходи, корисну модель, товарний знак, що впливають на стійкий розвиток промислових підприємств України, виявлено тенденції цих факторів для подальшого визначення шляхів розвитку інноваційної діяльності підприємств.Обґрунтовано, що в Україні інноваційний регіональний потенціал використовується частково. Управління інноваційним розвитком в Україні недостатньо розроблено, як теоретично так і практично, часто не враховуються ресурсні дані регіону, що створює додаткові труднощі для розвитку та функціонування.Проаналізовано конкурентні переваги підприємств вагонобудівної галузі України на прикладах проектно-конструкторських бюро України та вагонобудівних підприємств Європи, структуру подачі заявок на об'єкти права інтелектуальної власності та отриманий економічний ефект від впровадження інноваційної діяльності кошти, які можна зекономити при використанні вагонів поліпшених конструкцій, проведений аналіз сучасного стану інноваційної діяльності вагонобудівної галузі.В третьому розділі «Удосконалення управління інтелектуальними інвестиціями на промислових підприємствах» в моделюванні міжнародного трансферу знань в економіці доведено в рамках економетричної моделі з використанням панельних даних, встановлений зв'язок між залежною зміною ВНП на душу населення і регресорами запропоновано та розраховано в глобальному та регіональному аспектах, згрупованими у 4 інтеграційно-технологічних кластери, в результаті обґрунтовано висновок про часткову достовірність висунутої гіпотези у формуванні міжнародних зв'язків виробництва, трансферу і споживання знань, що в подальшому використано у вагонобудівній галузі.Розроблено механізм управління інтелектуальними інвестиціями на мезорівні, що дає можливість проаналізувати основні чинники внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства та проведення аналізу інноваційного потенціалу промислового підприємства, що є головною умовою конкурентоспроможного розвитку та переходу до нової, цифрової економіки.^UThe dissertation is devoted to the improvement of theoretical and methodological intellectual investments in the innovative activity of enterprises and the development of scientific and practical recommendations in the management, formation and implementation of an innovation strategy at industrial enterprises of Ukraine.In the first section, «Theoretical Foundations of Intellectual Investment Management in the Industrial Sector», the theoretical foundations of investment from different perspectives of scientists are analyzed. development of enterprise, region, state, industry.In the process of intellectual investment research, the material values that ensure the growth of the national economy have been identified and include the process of investing in the development of the enterprise. Investment activity is the basis for gaining economic impact and acts as a guarantor of sustainable economic development. The author's definition of this concept is given. The author's definition of this concept is given. The analysis of the theoretical opinions of scientists gives the opportunity to build a model of investment behavior in an innovative environment at industrial enterprises.Theoretical concepts of investment, the impact of intellectual investment, human capital and innovation activity on the economic efficiency of an industrial enterprise and industry are defined and systematized.The theoretical concept of «human capital», which is an incentive for the development of the enterprise and which is influenced by three factors, has been carried out: the past period; changes in the economy of the enterprise; knowledge related to changes in human resources; scientific concepts of foreign and domestic researchers. It is proved that the interaction of human capital and intellectual capital gives the enterprise a significant economic effect due to extraordinary decisions, thoughts, professional skills and knowledge of human capital.The theoretical approach to the estimation of the economic effect of intellectual investment in industrial enterprises, the types of cost estimation, the criteria of the valuation of the intellectual investment, methods and approaches of the estimation of the intellectual investments are determined.In the second section, «Analysis of the state of efficiency and evaluation of intellectual investment in the industrial sector» is defined: analysis of intellectual investment of the global market situation on the example of the countries of the world; the top five countries in the world according to the Global Economic Information Index; expenditures on innovative development and a share of GDP of the countries of the world; country dynamics in the global innovation index. According to WIPO, which integrates such international systems as: PCT - international patent system (inventions); Madrid system - international trademark system; The Hague system is an international system of industrial designs, researched and analyzed innovative activity of the countries of the world.The analysis of intellectual investment in Ukraine for inventions, utility model, trademark influencing the sustainable development of industrial enterprises of Ukraine is analyzed and revealed.It is substantiated that in Ukraine innovative regional potential is partially used. The management of innovative development in Ukraine is underdeveloped, both theoretically and practically, often not taking into account the region's resource data, which creates additional difficulties for development and operation.The competitive advantages of the enterprises of the railway industry of Ukraine on the examples of design bureaus of Ukraine and the railway construction enterprises of Europe, the structure of applying for objects of intellectual property rights and the obtained economic effect from the introduction of innovative activity, the money that can be saved when using the wagons of improved designs, are analyzed. the current state of innovative activity of the railway industry.In the third section «Improving the management of intellectual investment in industrial enterprises» in modeling the international knowledge transfer in the economy with the purpose of verification in the framework of the econometric model using panel data, the relation between the dependent change of GDP per capita and the regressors is proposed and calculated and regional aspects, grouped into 4 integration technology clusters, resulting in partial concluded credibility hypothesis in shaping the international ties of production, transfer and use of knowledge.The mechanism of intellectual investment management strategy at the meso level has been developed, which makes it possible to analyze the main factors of the internal and external environment of the enterprise and to analyze the innovative potential of the industrial enterprise, which is the main condition for competitive development and transition to a new, digital economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Чернова І. С. 
Інтелектуальна система керування виробництвом ентомофагів / І. С. Чернова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню наукового завдання, яке полягає у розробленні інтелектуальної системи керування виробництвом ентомофагів, враховуючи особливості біологічної складової процесу виробництва в умовах невизначеності. У дисертації вперше розроблено метод керування для енергоефективного виробництва ентомофагів в умовах невизначеності, гібридну інтелектуальну підсистему керування температурою повітря боксу для вирощування комах; формалізовано слабо структуровані завдання у виробництві ентомофагів, визначення якості ентомологічної продукції системою нечіткого висновку;досліджено інформаційні потоки виробництва ентомофагів, алгоритми їх обробки та зберігання в структурованому вигляді. Розроблено інтелектуальну систему керування виробництвом ентомофагабракон (Habrobracon hebetor), що в автоматичному режимі формує керуючі впливи на процеси розвитку ентомокультур, в автоматизованому – реалізує стратегії керування прибутком виробництва, мінімізуючи енерговитрати в умовах невизначеності за рахунок дії природних збурень (зміна температури навколишнього середовища). Інструментами для розроблення системи були SCADA OWEN PROCESS MANAGER, Simulink/MATLAB, ANFIS-редактор, OPC Toolbox MATLAB, OPC-сервер OWEN.RS485 і Fuzzy Logic Toolbox MATLAB. Проведено оцінку ефективності впровадження інтелектуальної системи керування виробництвом ентомофагів в умовах лабораторного виробництва.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific task, which consists in the development of the intelligent system for managing the production of entomophages, taking into account the peculiarities of the biological component of the production process under conditions of uncertainty. In the dissertation for the first time: developed a control method has been for energy efficient entomophage cultivation under uncertainty; a hybrid intelligent control subsystem for temperature of air box for cultivation insects; formalized loosely structured tasks in entomophage production, determination of quality of entomological products by fuzzy inference system; investigated information flows of entomophagy production, algorithms for their processing and storage in a structured form are. An intelligent control system for the production of entomophage Habrobraconhebetor is developed, which automatically generates control actions on the development of entomocultures; in an automated implements profit management strategies of production, minimizing energy consumption in conditions of uncertainty due to the influence of natural perturbations (change in ambient temperature). System construction tools were SCADA OWEN PROCESS MANAGER, Simulink/MATLAB, ANFIS-Editor, OPC Toolbox MATLAB, OPC-Server OWEN.RS485 and Fuzzy Logic Toolbox MATLAB. The efficiency of implementation of the intelligent entomophage production control system has been evaluated in the conditions of laboratory production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
12.

Черненко Я.М. 
Інтенсифікація роботи міських очисних споруд каналізації шляхом покращання їх гідравлічного режиму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Я.М. Черненко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вирішено актуальне завдання вдосконалення роботи очисних споруд. Підвищено ступінь очистки стічних вод на базі дослідження промислових відстійників щодо наявності застійних зон та їх впливу на гідравлічний режим роботи споруд. Вивчено профіль швидкостей руху водних потоків і розподіл вмісту розчиненого кисню залежно від глибини та довжини відстійника. За розробленою методикою отримано епюри розподілу швидкостей руху води та концентрації розчиненого кисню по перетину та довжині горизонтального відстійника. Запропоновано й обгрунтовано методи підвищення коефіцієнта використання об'єму первинного та вторинного відстійників шляхом суміщення відстоювання та аерації в одному об'ємі, застосування сифонних труб. Наведено технічні рішення, які наблизили якість відчищених стічних вод відповідно до вимог, що висуваються до водоймищ рибогосподарського призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.2-52
Шифр НБУВ: РА313350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Черновол Д. К. 
Інтер'єр споруд трипільської культури. / Д. К. Черновол. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню елементів інтер'єру будівель трипільської культури. У роботі розглянуто питання історіографії, вивчення проблеми на сьогоднішній день, методики досліджень. Площадка виступає як джерело дослідження з указаної проблематики. Запропоновано виділити три етапи дослідження трипільських площадок та зокрема інтер'єру. У роботі охарактеризовано господарсько-побутові елементи інтер'єру та елементи інтер'єру сакрального призначення, також розглянуто окремі рухомі елементи інтер'єру. Виділено варіанти споруд трипільської культури за елементами інтер'єру першого та другого поверху. За елементами інтер'єру другого поверху виділено п'ятнадцять варіантів будівель трипільської культури. Перший поверх розподілено на два варіанти – А і В. А – будівлі без інтер'єру на першому поверсі. В – будівлі в яких є елементи інтер'єру на першому поверсі. Розглянуто функціональне призначення будівель трипільської культури. Оскільки інтер'єр другого поверху стандартизований, призначення площадок проводилось за розміром їх корисної площі. Виділено чотири групи будівель за розміром корисної площі. За результатами розкопок поселення Ожеве-острів проведено порівняльний аналіз рухомих елементів інтер'єру між житловими та громадськими спорудами, тобто чоловічими будинками. Виділено три варіанти будівель господарського призначення.У висновках розглянуті причини змін в інтер'єрі, які відбувалися в будівлях трипільської культури.^UThe presented PhD thesis includes introduction, 4 chapters and conclusions. The first chapter deals with the history of research, methodology and analysis of ‘ploshchadka' as archaeological record. The second chapter characterizes household and sacred elements of the interior. Analysis of the selection of movable interior details contributes to the chapter. The third chapter deals with the variability of dwellings basing on their interior. Functional variability of the Trypillia dwellings is analyzed in the fourth chapter.Conclusions summarize the results of the analysis. Living and household area of Trypillia dwellings is characterized by a certain degree of variability. On the one hand, the Early Trypillia constructions are different in organization of interior from the later dwellings. Reasons for the change in the related traditions in the transition period from Trypillia A to Trypillia BI may include innovations (place of the smoke extractor was changed), climatic (aridization which caused different organization of living and household space) and influence from the newcomers incorporated into Trypillia population groups.In general, since the BI period interior of Trypillia dwellings becomes standardized. It can be viewed as a cultural marker. Slight variations made possible the distinguishing of 15 variations of dwellings. Presence or lack of a certain element of interior manifests a new variation of Trypillia buildings. Some of these variations are represented by single constructions, but this could be caused by the level of knowledge on ‘ploshchadki' dated to one or the other period of Trypillia culture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Чернікова І.В. 
Історична еволюція багаїзму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Чернікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено зародження багаїзму та його еволюції від реформаторської ідеології до універсального морально-етичного вчення та впливового суспільно-релігійного руху. На базі вивчення та аналізу чисельних джерел і робіт вітчизняних і зарубіжних авторів подано цілісну картину виникнення багаїзму на фоні соціально-політичної та економічної нестабільності в Ірані. Проведено порівняльний аналіз релігійного культу багаїзму та шиїзму, з надр якого він вийшов, доведено їх безпосередній зв'язок, а також простежено за розповсюдженням даної течії та роглянуто діяльність общин багаї в Україні. На підставі дослідження документів і періодичних видань багаї визначено участь міжнародної спільноти багаї в різних організаціях і проектах у всьму світі та виявлено місце багаїзму в історії, культурі та в системі інших релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Э388.13
Шифр НБУВ: РА315259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Чернова Н.Л. 
Адаптивні моделі оцінки та аналізу економічної безпеки регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н.Л. Чернова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію оцінки й аналізу економічної безпеки регіону, що базується на адаптивних механізмах, які дозволяють запобігти виникненню загроз економічної безпеки регіону, локалізувати і, за можливістю, усунути їх дестабілізувальний вплив. Запропоновано комплекс адаптивних моделей оцінки, аналізу й прогнозування економічної безпеки регіону, що базується на базі методів багатовимірного статистичного аналізу, економетричного моделювання, адаптивної фільтрації, який дозволяє сформувати множину альтернативних варіантів рішень щодо управління економічною безпекою. Наведено модель класифікації загроз економічної безпеки регіону, яка забезпечує підвищення якості та точності діагностики загроз. Розроблено модель оцінки рівня економічної безпеки регіону, що дозволяє досягти зменшення розмірності вихідного простору показників без суттєвої втрати інформації й упорядкувати дану сукупність періодів розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-99 в610.22 +
Шифр НБУВ: РА323214

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Черненко В. В. 
Адміністративно-правові засади протидії торгівлі жінками: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / В. В. Черненко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено визначенню сутності та особливостей адміністративно-правових засад протидії торгівлі жінками, а також розробленню пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення адміністративного законодавства у відповідній сфері. Визначаються методологічні засади протидії торгівлі жінками, а також надано характеристику правовим засадам протидії торгівлі жінками та визначено місце серед них адміністративно-правового регулювання. Характеризується адміністративно-правовий механізм протидії торгівлі жінками. Визначено систему суб’єктів протидії торгівлі жінками та розкрито особливості їх адміністративно-правового статусу Встановлюються напрямки вдосконалення адміністративно-правових засад протидії торгівлі жінками.^UThe thesis has been devoted to defining the essence and features of the administrative and legal framework for combating trafficking in women, as well as developing proposals and recommendations aimed at improving administrative legislation in the relevant area. The methodological foundations of combating trafficking in women are defined. The theoretical and legal prerequisites for the emergence of the problem of combating trafficking in women are determined. The global trends in the formation and development of legislation in the field of combating trafficking in women are identified. The legal framework for combating trafficking in women is described and the place of administrative and legal regulation among them is determined. The administrative and legal mechanism for combating trafficking in women is characterised. The principles of administrative and legal regulation of combating trafficking in women are outlined. The system of subjects of combating trafficking in women is described, and the peculiarities of their administrative and legal status are revealed. The tasks and functions of the subjects of combating trafficking in women are established. The administrative and legal forms and methods of combating trafficking in women are revealed.Directions for improving the administrative and legal framework for combating trafficking in women are identified. The foreign experience of combating trafficking in women is summarised and the possibilities of its use in Ukraine are explored. Ways to improve interaction and coordination between actors involved in combating trafficking in women are identified. Promising areas for improving administrative legislation regulating combating trafficking in women are outlined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Чернявська Б. В. 
Адміністративно-правове забезпечення реалізації приватними особами права на свободу об'єднання у громадські організації в Україні / Б. В. Чернявська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі 08 – право за спеціальністю 081 – Право. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут права; Київ, 2020.Дисертацію присвячено комплексному дослідженню адміністративно-правового забезпечення реалізації приватними особами права на свободу об'єднання у громадські організації в Україні, що є першим у сучасній вітчизняній науці адміністративного права. У роботі з'ясовано сутність, правову природу та елементи права приватних осіб на свободу об'єднання у громадські організації, визначено його місце в адміністративно-правовому статусі приватної особи, виокремлено елементи механізму адміністративно-правового забезпечення реалізації приватними особами права на свободу об'єднання у громадські організації, уточнено коло носіїв права на свободу об'єднання у громадські організації, виділено юридичні дефекти законодавства України в частині забезпечення реалізації права приватних осіб на свободу об'єднання у громадські організації, розроблено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України з питань адміністративно-правового забезпечення реалізації права приватних осіб на свободу об'єднання у громадські організації, а також його організаційного складника. За результатами дисертаційного дослідження сформульовано авторські положення, які виносяться на захист і містять елементи наукової новизни.^UPh.D. thesis undertaken in research specialization 081 «Law». – Taras Shevchenko National University of Kyiv, Institute of Law; Kyiv, 2020.The dissertation is devoted to a comprehensive and thorough study of administrative and legal support for the implementation by individuals the right to freedom of association in civil society organizations in Ukraine. Presented scientific work is deemed to be the first scholarly inquiry in modern domestic of administrative law science. The essence, legal nature and elements (competence) of the right of individuals to freedom of association in civil society organizations are clarified. This made it possible, to determine its place in the administrative and legal status of an individual. Consequently, the latter allowed the author: to single out the elements of the mechanism of administrative and legal support of realization of the right to freedom of association in civil society organizations, to clarify the range of holders of the right to freedom of association in civil society organizations, to identify legal defects in the Ukrainian legislation in terms of implementation right of individuals to freedom of association in civil society organizations, and as the result, to develop recommendations to improve Ukrainian legislation on administrative-legal support for the realization of the right of individuals to freedom of association in civil society organizations, as well as its organizational component. Based on the dissertation findings, the author formulated certain recommendations that are submitted for dissertation defense and contain scientific novelty elements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Черниш О.О. 
Академік В.М.Ремесло (1907-1983) - вчений та організатор сільськогосподарської дослідної справи в Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.О. Черниш ; УААН. Держ. наук. сільськогосп. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження наукової діяльності академіка В.М.Ремесла (1907 - 1983 рр.). Розглянуто основні етапи життя, науково-дослідну, науково-організаційну та громадську діяльність видатного українського вченого в галузі селекції сільськогосподарських рослин. Проаналізовано основні напрями наукових досліджень В.М. Ремесла, якими є: селекція зернових культур; насінництво зернових і зернобобових культур; цитогенетичні, фізіологічні дослідження зернових культур і селекція на якість зерна; розробка аграрних технологій вирощування даних культур. Показано внесок ученого у розвиток сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Висвітлено діяльність В.М.Ремесла як талановитого організатора сільськогосподарської дослідної справи та активного громадсько-політичного діяча.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П131 д(4УКР)Ремесло В.М. г +
Шифр НБУВ: РА351610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Черноіваненко А. Д. 
Академічне музично-інструментальне мистецтво як предмет музикознавчої системології. / А. Д. Черноіваненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню музично-інструментального мистецтва як специфічного системного феномену, який здатний інспірувати музичні звукосмислові та ідеально-концептуальні інтенції. Проведено системний аналіз виникнення, функціонування та самозростання феномену музичного інструменталізму від витоків до «вибуху» автономізації, з накресленням векторів подальшого розвитку і саморозвитку. Впроваджується концепція «немиттєвого інсайту» щодо виокремлення (автономізації) музичного інструменталізму в самостійну сферу творчості, що фіксується за часів бароко. Ключовою ознакою самодостатності нової системи – музично-інструментального мистецтва – стали її специфічні мовно-мисленнєві напрацювання: фактурні кліше; артикуляційно- динамічні засоби; схильність до віртуозно-моторних, чітких ритмічних та кантиленно-співучих втілень; чисто інструментальні жанрово-стилістичні і композиційні форми (сюїта, соната, симфонія, концерт) та принципи мислення (сонатність, симфонізм, сюїтність, концертність і т.п.); формування специфічного музично-інструментального мислення, здатного втілювати «великі» концептуальні ідеї, співідносні з філософськими концепціями, а також – постійно нарощувати усі вказані речові та ідеаційні потенції і транслювати їх до сучасних технік музичної композиції, до вокального мистецтва, до інших видів мистецтв, філософії, природничих і точних наук і т.п.Здійснені музикознавчі дефініції кола основних категорій – компонентів системи «музично-інструментальне мистецтво» (музичний інструмент, музичний інструменталізм та ін.); до наукового обігу введені і диференційовані такі поняття як «музично-інструментальна мова», «музично-інструментальне мислення»,«музично-інструментальний стиль», «комплементарний музичний інструмент», д.і. Простежуються історичний шлях та джерела утворення специфічної мовно- інструментальної системи як ключового чинника функціонування музично- інструментального мистецтва. Виявлені музичні, позамузичні, інструментально- музичні витоки формування й розвитку специфічного «мислення на інструменті» та «мислення інструментом». Визначається інструментальне коріння формування найважливіших жанрових форм музичного мистецтва. Досліджується роль музичного інструменталізму у ствердженні гомофонної мисленнєвої парадигми музики. Виявляється співвідносність віртуозних, кантиленних та фактурних властивостей музичного інструменталізму з основними культурно-філософськими і музично-мовними універсаліями. Доводиться логіка модернізації народних інструментів (передусім, баяна) як одного з чинників функціонування системи музично-інструментального мистецтва сучасності.^UThe dissertation is devoted to the research of musical and instrumental art as a specific system phenomenon, which is able to inspire musical sound-sense and ideal- conceptual intentions. The emergence, functioning and self-growth of the phenomenon of musical instrumentalism from the origins to the "explosion" of autonomy, with the outline of vectors of further development and self-development was systematicly analyzed. The concept of "non-instantaneous insight" on the separation (autonomy) of musical instrumentalism into an independent sphere of creativity, which is fixed in the Baroque period, is introduced. The key sign of self-sufficiency of the new system musical and instrumental art - were its specific linguistic and mental developments: textured clichés; articulatory and dynamic means; tendency to virtuoso-motor, clear rhythmic and cantilena-singing incarnations; purely instrumental genre-stylistic and compositional forms (suite, sonata, symphony, concert) and principles of thinking (sonata, symphony, suite, concert, etc.); formation of specific musical-instrumental thinking, able to embody "big" conceptual ideas, correlated with philosophical concepts, as well as - constantly increase all these material and ideational potentials and translate them to modern techniques of musical composition, vocal art, other arts, philosophy , natural and exact sciences, etc.Implemented musicological definitions of the main categories - components of the system "musical and instrumental art" (musical instrument, musical instrumentalism, etc.); such concepts as "musical and instrumental language", "musical and instrumental thinking", "musical and instrumental style", "complementary musical instrument", etc. were introduced and differentiated into scientific circulation. The historical way and sources of formation of a specific language-instrumental system as a key factor in the functioning of musical-instrumental art are traced. Musical, non- musical, musical and instrumental origins of formation and development of specific "thinking by the instrument" and "thinking with the instrument" are revealed. The instrumental roots of the formation of the most important genre forms of musical art are determined. The role of musical instrumentalism in the assertion of the homophonic mental paradigm of music is investigated. The correlation of virtuoso, cantilena and textural properties of musical instrumentalism with the main cultural-philosophical and musical-linguistic universals is revealed. The logic of modernization of folk instruments (first of all, accordion) as one of the factors of functioning of the system of musical- instrumental art of the present is proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чернадчук С.С. 
Активність протеолітичних ферментів в тканинах тіла матки жінок без новоутворень та з онкозахворюваннями: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.С. Чернадчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено активність ферментів протеолітичної системи, які приймають участь у розвитку новоутворень в органах жіночої репродуктивної системи. Встановлено вікові зміни активності ферментів протеолітичної системи органів репродуктивної системи досліджуваних жінок, а також виявлено збільшення активності ключових ферментів: карбоксипептидаз А та В і металопротеїнази-2 за розвитком та прогресією пухлинної тканини гормоночутливого органа та тіла матки, що пов'язано з індукцією їх біосинтезу як класичними естрогенами, так і некласичними фенолстероїдами, які є важливими регуляторами біосинтезу. Показано різноманітну роль протолітичних ферментів за умов розвитку доброякісного та злоякісного процесів, що може бути використано в прогностичних та диференціальних цілях у випадку розвитку онкопроцесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-2 +
Шифр НБУВ: РА343667

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського