Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (181)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРНІКОВА$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Чернікова О.В. 
Еколого-біологічні показники стійкості рослин роду Spiraea L. в техногенних умовах Степового Придніпров'я (в межах м. Дніпропетровська): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Чернікова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості впливу гідротермічних умов і промислових викидів регіону на еколого-біологічні показники рослин роду Spiraea L.. Розглянуто водний режим таволг як одну з характеристик їх посухостійкості, протекторну дію органічних речовин (розчинних білків, вуглеводів) у вегетативних органах таволг як показників посухо- та зимостійкості рослин. Висвітлено аспекти екологічної пластичності таволг (дихання рослин, активність оксидоредуктаз, інтенсивність фотосинтезу, стан пігментного комплексу таволг) і роль цих параметрів у пристосуванні рослин до нових умов існування. Наведено практичні рекомендації щодо використання таволг в озелененні територій різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12Ros*804*801.48 +
Шифр НБУВ: РА368743

Рубрики:

      
2.

Чернікова О.А. 
Зміни загальної церебральної гемодинаміки при геморагічному інсульті: Автореф. дис... канд. мед наук: 14.01.15 / О.А. Чернікова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 22 с. — укp.

У ході лікування хворих з гострим порушенням мозгового кровообігу (ГПМК) медикаментозними та хірургічними методами вивчено їх структуру за типом геморагії. На підставі сучасних методів діагностики (церебральної ангіографії, ультразвукової доплерографії (УЗДГ), аксіальної комп'ютерної та ядерно-магнітно-резонансної томографії) досліджено структурно-функціональні зміни мозку та його судин, зумовлені ГПМК, за типом геморагії. За допомогою методу транскраніального УЗДГ удосконалено критерії діагностики стенозної та оклюзійної патології магістральної артерії голови (МАГ) і змін церебральної гемодинаміки (артеріального притоку, вінозного відтоку й ангіоспазму). Встановлено частоту стенозної та оклюзійної патології МАГ у випадку ГМПК за типом геморагії залежно від локалізації інсульт-гематоми. Вивчено венозний відтік у випадку ГПМК за типом геморагії, а також зміни артеріального притоку та венозного відтоку в процесі наростання внутрішньочерепного тиску. Розроблено додаткові доплерографічні критерії смерті мозку, обгрунтовано шляхи корекції церебральної гемодинаміки хворих на геморагічний інсульт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА317921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чернікова І.В. 
Історична еволюція багаїзму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Чернікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено зародження багаїзму та його еволюції від реформаторської ідеології до універсального морально-етичного вчення та впливового суспільно-релігійного руху. На базі вивчення та аналізу чисельних джерел і робіт вітчизняних і зарубіжних авторів подано цілісну картину виникнення багаїзму на фоні соціально-політичної та економічної нестабільності в Ірані. Проведено порівняльний аналіз релігійного культу багаїзму та шиїзму, з надр якого він вийшов, доведено їх безпосередній зв'язок, а також простежено за розповсюдженням даної течії та роглянуто діяльність общин багаї в Україні. На підставі дослідження документів і періодичних видань багаї визначено участь міжнародної спільноти багаї в різних організаціях і проектах у всьму світі та виявлено місце багаїзму в історії, культурі та в системі інших релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Э388.13
Шифр НБУВ: РА315259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Чернікова Н.М. 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування виразкової хвороби у осіб із супутніми захворюваннями гепатобіліарної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.М. Чернікова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу клініко-патогенетичних особливостей перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у 184 осіб із супутньою патологією гепатобіліарної системи, які порівнювались із показниками 100 пацієнтів на виразкову хворобу без клініко-інструментальної маніфестації захворювань печінки і жовчовивідних шляхів. Проведено комлексне клінічне, імунологічне, біохімічне та інструментальне обстеження в динаміці лікування. Хронічна патологія гепатобіліарної системи приводила до суттєвих змін клінічних проявів виразкової хвороби і сприяла формуванню порушень кислотоутворення, хелікобактерної інфікованості, розвитку вторинного імунодефіцитного стану, активації імунокомплексних реакцій, метаболічним і мікрогемодинамічним розладам. Патогенетично обгрунтована доцільність використання антралю в комплексній терапії виразкової хвороби із супутньою гепатобіліарною патологією, що сприяє поліпшенню клініко-біохімічних, імунних, мікрогемодинамічних показників, покращенню загального стану та настанню тривалої клінічної ремісії виразкової хвороби і супутніх захворювань гепатобіліарної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37

Рубрики:

      
5.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чернікова Л.В. 
Методи розрахунку характеристик випадкових процесів у лінійних фільтрах моделей оцінки електромагнітної сумісності в системах електропостачання загального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Л.В. Чернікова ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Вперше запропоновано метод "парціальних реакцій" (ПР) для розрахунку характеристик реакцій лінійних фільтрів динамічних моделей оцінки електромагнітної сумісності на нестаціонарні та стаціонарні випадкові перешкоди, в якому фільтр зображується як паралельно ввімкнені інерційні ланки. Апробовано уніфікований метод "стаціонарних парціальних реакцій" (СПР) для розрахунку характеристик реакцій, який відрізняється зображенням стаціонарної випадкової завади як результат проходження білого шуму крізь лінійну систему, що забезпечує повну уніфікацію розрахунків характеристик реакцій. Отримано в закінченому вигляді аналітичні вирази для визначення кореляційних функцій і дисперсій парціальних реакцій фільтрів на нестаціонарні процеси, а також для взаємних кореляційних зв'язків між даними реакціями. На основі запропоновних методів ПР і СПР розроблено аналітичний метод розрахунку доз коливань напруги, які викликаються дуговими сталеплавильними печами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5
Шифр НБУВ: РА317889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чернікова І.В. 
Охорона, вивчення і використання пам'яток історії та культури на Харківщині (1920 - червень 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Чернікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми охорони, вивчення та використання пам'яток історії та культури на Харківщині у період 1920-их рр. - червня 1941 р. Розкрито позитивні та негативні аспекти цих процесів у контексті зміни суспільно-політичної ситуації в державі. На базі матеріалу широкого кола опублікованих і архівних документів, періодичних видань і преси розглянуто етапи становлення, розвитку та занепаду державних і громадських пам'яткоохоронних установ, музеїв регіону. Проаналізовано роль окремих осіб у збереженні історико-культурної спадщини. Визначено причини занепаду пам'яткоохоронного руху та ліквідації установ відповідної спрямованості у першій половині 1930-х рр. Вивчено трагічні долі репресованих пам'яткоохоронців Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-7 + Т3(4УКР) л60 +
Шифр НБУВ: РА354148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Чернікова О.В. 
Підготовка майбутніх учителів біології до формування екологічної культури старшокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Чернікова ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено та науково обгрунтовано зміст поняття "підготовка майбутнього вчителя біології до формування екологічної культури старшокласників", уточнено поняття "екологічна культура", "екологічна свідомість". Наведено критерії, показники, рівневі характеристики й педагогічні умови підготовки майбутніх учителів біології до формування екологічної культури старшокласників. Обгрунтовано й експериментально апробовано методики даного процесу. Розроблено та впроваджено спецкурс "Екологічна культура вчителя біології".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р(4УКР)31-25 +
Шифр НБУВ: РА328605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чернікова Н.М. 
Формування механізму комплексного розвитку сільськогосподарського виробництва з використанням обслуговуючої кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.М. Чернікова ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Показано особливості перетворень, що відбуваються в аграрному секторі економіки України. Виявлено та досліджено загрози, які стримують розвиток аграрної галузі. Обгрунтовано значущість обслуговуючої кооперації у комплексному розвитку сільськогосподарського виробництва та показано позитивний вплив її впровадження на формування виробничих можливостей сільськогосподарських товаровиробників. З використанням обслуговуючої кооперації розроблено механізм комплексного розвитку сільськогосподарського виробництва, який являє собою сукупність способів забезпечення взаємозв'язаної діяльності аграрних підприємств різних форм власності та їх об'єднань, використання яких за умов впливу ринкових чинників зумовлює досягнення синергічного ефекту. У науковий обіг введено поняття стратегічної моделі, що є альтернативним варіантом комплексного розвитку сільськогосподарського виробництва з використанням обслуговуючої кооперації, який формується за принципами розробки стратегій та підходів до створення моделей на підставі застосування методу сценаріїв. Проведено апробацію функціонування розробленого механізму комплексного розвитку сільськогосподарського виробництва та перевірку дієздатності запропонованих моделей за допомогою використання рейтингової діагностики. Побудовано тривимірну модель прогнозування комплексного розвитку сільськогосподарського виробництва, на базі якої розроблено сценарії його подальшого функціонування - оптимістичний, реалістичний, песимістичний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.885 +
Шифр НБУВ: РА342197

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мясникова А. С. 
Муніципальні органи влади міста Харкова (1871 – грудень 1919 рр.) / А. С. Мясникова. — Б.м., 2022 — укp.

Об'єкт дослідження: муніципальна влада Харкова як багатофункціональне явище. Мета: реконструювання процесу становлення, функціонування та діяльності муніципальних органів влади м. Харкова, їх змін у процесі розвитку, а також аналіз впливу самоврядних структур на соціально-економічний та культурний розвиток міста. Методи: аналіз, кількісний, синтез, системно-структурний, біографічний, порівняльно-історичний, проблемно-хронологічний, історико-системний, описовий. Наукова новизна дисертації полягає в тому, що вона є цілісним, конкретно-історичним дослідженням діяльності органів муніципальної влади м. Харкова, у якому проаналізовано та узагальнено досвід діяльності Харківської міської Думи, Управи та підвідомчих їм комітетів у взаємодії з загальнодержавними органами влади протягом тривалого періоду: 1871 – грудня 1917 р., грудня 1919 рр. (від моменту створення та початку діяльності Харківської Думи та Управи до їх повної ліквідації). Також розкрито зміст і регіональні особливості функціонування органів муніципалітетів. По-новому осмислено фінансово-бюджетні, господарські, економічні, культурно-освітні, соціальні аспекти діяльності самоврядних структур м. Харкова, які раніше в науковій літературі висвітлювалися фрагментарно. Новизною відрізняється масив використаних архівних матеріалів, частково вперше введених у науковий обіг і залучених для вивчення історії муніципальної влади міста Харкова. Вперше цілісно досліджено в межах м. Харкова історію становлення та розвитку пореформених органів самоврядування з 1871 р. по грудень 1917 р., у червні-грудні 1919 р. Наголошено на питаннях, які не вдалось позитивно вирішити муніципальним органам м. Харкова в зазначений період, а також критично проаналізовано причини деякої малоефективності роботи органів харківського міського самоврядування. Уточнено особливості заснування та становлення органів муніципальної влади м. Харкова; інформацію про структуру, склад, функції Харківської Думи та Управи; принципи організації та проведення виборів до муніципальних органів влади; пріоритетні вектори діяльності харківського самоврядування в період суспільно-політичних трансформацій 1914 – грудня 1917 рр., червня – грудня 1919 р. Доповнено низку статистичних даних щодо кошторисів прибутків та витрат органів харківського міського самоврядування; відомості про господарську, соціальну та культурно-освітню діяльність харківських органів управління. Практичне значення: матеріали дисертації можуть бути використані при підготовці наукових робіт, навчальної літератури, програм і спецкурсів з історії України, історії Слобідської України та інших дисциплін. Сфера використання: навчальний процес.^UThe object of the research: Kharkiv municipal government as a multifunctional phenomenon. The aim of the dissertation: reconstruction of the process of formation, functioning and activities of municipal authorities of Kharkiv, the changes in the development process, as well as analysis of the impact of self-governing structures on the economic and cultural development of the city. The methods: analysis, quantitative, synthesis, system-structural, biographical, comparative-historical, problem-chronological, historical-systemic, descriptive. The scientific novelty of the research is in the fact that it is a holistic, specific historical study of the activities of municipal authorities of Kharkiv, which analyzes and summarizes the experience of Kharkiv City Council (Duma), Administration (Uprava) and their subordinate committees in cooperation with national authorities for a long period of time: 1871 - December 1919 (from the moment of creation and beginning of activities of Kharkiv Council (Duma) and Administration (Uprava) to their complete liquidation). The content and regional features of functioning of bodies of municipal authorities are also revealed. The financial-budgetary, economic, cultural-educational, and social aspects of the activities of self-governing structures of Kharkiv, which had previously been covered in scientific literature in fragments, are considered in a new way. The novelty is in the used archival materials, some of which were first introduced into scientific circulation and involved in the study of the history of municipal authorities in Kharkiv. The history of formation and development of post-reform self-government bodies from 1871 to December 1917, June - December 1919 in Kharkiv was comprehensively studied for the first time. The emphasis is placed on the issues that weren't solved positively by the municipal authorities of Kharkiv in that period. The reasons for some ineffectiveness of Kharkiv municipal authorities were analyzed, too. The features of establishment and formation of Kharkiv municipal authorities; the information on the structure, membership, and functions of Kharkiv City Council (Duma) and Administration (Uprava); the principles of organization and conducting the elections to municipal authorities; the priority vectors of Kharkiv self-government activities in the period of social and political transformations from 1914 to December 1919 were specified. Some statistical data on the income and spending of Kharkiv self-government structures; information about economic, social and cultural-educational activities of Kharkiv municipal authorities. The practical meaning of investigation: materials of the dissertation can be used in the preparation of scientific works, textbooks, programs and special courses on history of Ukraine, history of Sloboda Ukraine and other disciplines. Field of application: educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського