Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (185)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕХОВСЬК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Чеховська І.В. 
Адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Чеховська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження стану організаційного та адміністративно-правового забезпечення детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Розглянуто особливості організації виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг як об'єкта тіньових відносин. Сформульовано визначення поняття детінізації відносин у даній сфері. Здійснено класифікацію суб'єктів детізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Встановлено найбільш потужні джерела тіньових відносин у житлово-комунальній сфері, розглянуто способи та фактори їх відтворення, сформульовано пропозиції щодо мінімізації. Визначено зміст адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг, розкрито сутність тіньового обороту, детінізації відносин, її комплексної системи. Охарактеризовано фактори вітворення тіньових відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Обгрунтовано пропозиції щодо формування збалансованого адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Наведено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства у напрямку удосконалення організації, інформаційного забезпечення й адміністративної відповідальності у досліджуваній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА346609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
5.

Чеховська М.М. 
Організаційно-економічний механізм удосконалення природоохоронної діяльності на залізничному транспорті України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / М.М. Чеховська ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методологічні засади дослідження та конкретні рекомендації щодо запровадження організаційних і економічних важелів для вдосконалення діяльності залізничного транспорту з охорони навколишнього середовища. Запропоновано посилити організаційну складову механізму природоохоронної діяльності за рахунок підвищення функціонального статусу діючого структурного підрозділу з екологізації Укрзалізниці, доповнити його контрольні функції координаційно-регулюючими з виділенням в регіонах організаційних ланок. Запропоновано економічну складову даного механізму доповнити застосуванням загальних положень екологічного менеджменту та маркетингу в природоохоронній роботі на залізничному транспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-28 +
Шифр НБУВ: РА327477

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
6.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
7.

Чеховська Л.Я. 
Теоретико-методологічні основи технології управління персоналом фізкультурних організацій: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / Л.Я. Чеховська ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади технології управління персоналом двох найрозповсюдженіших типів фізкультурних організацій: спортивних шкіл та оздоровчих клубів. На підставі аналізу фахової літератури засвідчено актуальність і недостатню теоретичну та наукову розробку питань персонального менеджменту сфери фізичної культури. Показано місце та розкрито значення ефективної технології управління персоналом у діяльності фізкультурних організацій. Встановлено, що керівництво оздоровчих клубів здійснює управління персоналом відповідно до сучасних вимог, а директори спортивних шкіл дотримуються традиційних підходів. Розроблено методику аналізу та оцінки технології управління персоналом у фізкультурних організаціях, що дозволило виявити резерви для їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4Укр)П
Шифр НБУВ: РА315890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чеховська Л. Я. 
Теоретико-методичні основи організаційного та кадрового забезпечення системи оздоровчого фітнесу в Україні. / Л. Я. Чеховська. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт − система оздоровчого фітнесу; мета – обґрунтувати теоретико-методичні засади організаційного та кадрового забезпечення системи оздоровчого фітнесу в Україні для успішного управління її суб'єктами та безперервного професійного розвитку персоналу; методи − теоретичний аналіз і узагальнення, соціологічні методи, аналіз документальних матеріалів, педагогічні методи, методи математичної статистики; новизна − обґрунтовано концепцію організаційного та кадрового забезпечення системи оздоровчого фітнесу в Україні; встановлено затребуваність фахівців системи оздоровчого фітнесу на вітчизняному ринку праці та визначено зміст їх професійної діяльності; результати – визначено проєктну ефективність концепції організаційного та кадрового забезпечення системи оздоровчого фітнесу в Україні; сформовано стратегічні напрями розвитку суб'єктів системи оздоровчого фітнесу на середньострокову перспективу шляхом вивчення їх сильних і слабких сторін діяльності, можливостей та загроз; обґрунтовано проєкти професійних стандартів «Персонального фітнес-тренера», «Фітнес-тренера групових програм» та «Менеджера фітнес-сервісу»; галузь – фізичне виховання та спорт.^UObject – health fitness system; goal – to substantiate the theoretical and methodical bases of organizational and personnel maintenance of health fitness system in Ukraine for successful management of its subjects and continuous professional development of the staff; methods: theoretical analyses and generalization, social methods, analyses of documentary materials, pedagogic methods, mathematic statistics tools; novelty – the concept of organizational and personnel support of the health fitness system in Ukraine is substantiated; the need in specialists of the health fitness system has been established at domestic labor market and the content of their professional activities are determined; results – the project efficiency of the concept of organizational and personnel support of the health fitness system in Ukraine is determined; there are formed strategic directions of development of the subjects of the health fitness system for the medium term perspective by studying their strengths and weaknesses, activities, opportunities and threats; the projects of professional standards "Personal fitness trainer", "Fitness trainer of group programs" and "Fitness service manager" are substantiated; specialization − physical education and sport.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Чеховська А. В. 
Перерізи фотоядерних реакцій для моделювання γ-процесу нуклеосинтезу в зірках: автореферат дис. ... д.філософ : 105 / А. В. Чеховська. — Б.м., 2023 — укp.

Чеховська А. В. Перерізи фотоядерних реакцій для моделювання γ-процесу нуклеосинтезу в зірках. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертаційна робота на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 105 – Прикладна фізика та наноматеріали (Галузь знань 10 – Природничі науки). – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, Харків, 2023.Мета роботи. Наукове дослідження спрямовано на отримання нових експериментальних результатів по виходах фотоядерних (γ,n)- та (γ,p)- реакцій на магічних ядрах олово-112 (112Sn), олово−114 (114Sn) та індій-113 (113In), які в ядерній астрофізиці належать до групи р-ядер (протон збагачених ядер), розуміння утворення, шляхи розпаду та розповсюдженість яких на Землі та у Всесвіті викликає великі труднощі. Отримані дані по виходах фотоядерних реакцій можуть бути використані для моделювання γ-процесу утворення стабільних ізотопів у зірках. Унікальністю роботи є те, що отримані в експерименті дані дадуть внесок, як в розвиток фундаментальних наук (ядерної астрофізики, фундаментальної ядерної фізики та ядерної спектроскопії), так і можуть бути використані для розвитку суміжних прикладних наук (медичної фізики, та матеріалознавства).Об’єкт дослідження. β-Розпад радіоактивних ядер 111Sn, 111Іn, 113Sn, 112Іn, котрі утворилися в результаті фотоядерних (γ,n) та (γ,p) реакцій. Та детальне дослідження утворених довгоживучих ізомерних станів при радіоактивному розпаді батьківських ядер.Предмет дослідження. Гама-випромінювання, що супроводжує радіоактивний розпад ядер 111mІn, 111gІn, 111Sn, 112mІn, 112gІn та 113Sn для подальшого отримання значень експериментальних виходів реакцій 112Sn(γ,p)111mIn, 112Sn(γ,p)111gIn, 112Sn(γ,n)111Sn, 113In(γ,n)112mIn, 113In(γ,n)112gIn та 114Sn(γ,n)113Sn з метою визначення їх швидкостей для дослідження γ-процесу утворення р-ядер в зірках.Методи дослідження. Експериментальні виходи фотоядерних реакцій 112Sn(γ,n)111Sn, 112Sn(γ,p)111mIn, 112Sn(γ,p)111gIn, 113In(γ,n)112mIn, 113In(γ,n)112gIn та 114Sn(γ,n)113Sn визначалися із застосуванням методики наведеної активності, яка передбачає опромінення мішені потоком високоенергетичних фотонів та подальше вимірювання утворених в цих реакціях радіоактивностей кінцевих ядер. Для вимірювання радіоактивностей застосовується техніка γ-спектрометрії з високою енергетичною розподільною здатністю, на базі напівпровідникового германій-літієвого Ge(Li) детектора та детектору з надчистого германію HPGe. При теоретичних розрахунках індивідуальних виходів фотоядерних реакцій, що вивчаються, застосовуються традиційне активаційне рівняння та рівняння активації для генетично пов’язаних радіоактивних нуклідів.Наукова новизна. В дисертаційній роботі було вперше виміряно експериментальні значення інтегральних виходів фотоядерних реакцій 112Sn(γ,n)111Sn, 112Sn(γ,p)111mIn, 112Sn(γ,p)111gIn, 114Sn(γ,n)113Sn, 113In(γ,n)112mIn та 113In(γ,n)112gIn з використанням гама-активаційного методу. Додатковим результатом стало встановлення факту некоректності представлених в міжнародних базах ядерних даних значень коефіцієнтів розгалуження для γ-переходів між енергетичними рівнями ядер 111In та 112Cd, що супроводжують радіоактивний розпад ядер 111Sn та 112gIn відповідно. Виходячи з наших експериментальних даних, нові значення коефіцієнтів розгалуження для цих γ-переходів були правильно обчислені та опубліковані в наукових статтях.Продемонстровано вплив варіації параметрів статистичної теорії ядерних реакцій на характер поведінки виходів ядерних реакцій при теоретичних розрахунках. При порівнянні експериментальних та теоретичних значень виходів фотоядерних реакцій, котрі досліджуються, обрано найбільш адекватні моделі густини ядерних рівнів та радіаційної силової функції статистичної теорії ядерних реакцій. Ключові слова: фотоядерні реакції, зірковий нуклеосинтез, радіоактивний розпад, активаційна методика, γ-спектри, гальмівне випромінювання, р-ядра, статистична теорія ядерних реакцій.^UChekhovska A. V. Cross-sections of photonuclear reactions for modeling of nucleosynthesis γ-process in stars. Qualification scholarly paper: a manuscript.Thesis submitted for obtaining the Doctor of Philosophy degree in Natural Sciences, Speciality 105 – Applied Physics and Nanomaterials. – V. N. Karazin Kharkiv National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2023.The scientific research is aimed at obtaining new experimental results on the yields of photonuclear (γ,n)- and (γ,p)-reactions on the magic nuclei tin-112 (112Sn), tin-114 (114Sn) and indium-113 (113In), which in nuclear astrophysics refers to a group of so-called p-nuclei (proton riched nuclei), understanding the formation and distribution of which in the Earth and Universe causes great difficulties. As an additional result, new values of the branching coefficients for γ-transitions of the intranuclear transitions of the daughter nuclei of the 111Sn → 111In and 112In → 112Cn radioactive chains were determined. It is important for the correct calculation of the cross-sections of various nuclear reactions leading to the formation of these nuclei through different nuclear reactions or their combinations. It is also important for the development of existing nuclear spectroscopy theories. The obtained data on the yields of photonuclear reactions will be used for modeling and calculating the γ-process of stable isotopes formation in stars, as well as to improvement and parameterization of the statistical theory of nuclear reactions.The uniqueness of this work is that the data obtained in the experiment will contribute both to the development of fundamental sciences (nuclear astrophysics, fundamental nuclear physics and nuclear spectroscopy), and can be used for the development of related applied sciences (medical physics radiation physics and materials science).The object of the research is the β-decay of radioactive nuclei 111Sn, 111Іn, 113Sn, 112Іn, which were formed as a result of photonuclear (γ,n) and (γ,p) reactions. Moreover. A detailed the study of long-lived isomeric states formed during the radioactive decay of parent nuclei.The subject of the thesis is gamma-radiation accompanying the decay of 111mIn, 111gIn, 111Sn, 112mIn, 112gIn and 113Sn nuclei for further obtaining values of experimental yields of the 112Sn(γ,p)111mIn, 112Sn(γ,p)111gIn, 112Sn(γ,n)111Sn, 113In(γ,n)112mIn, 113In(γ,n)112gIn and 114Sn(γ,n)113Sn reactions in order to determine their reaction rates.Research methods are experimental yields of photonuclear reactions 112Sn(γ,n)111Sn, 112Sn(γ,p)111mIn, 112Sn(γ,p)111gIn, 114Sn(γ,n)113Sn, 113In(γ,n)112mIn and 113In(γ,n)112gIn were determined using the method of induced activity, which involves irradiating the target with a high-energy photon flux that is exciting the target's stable nuclei to energies above the threshold binding energies of neutrons and protons in these nuclei, and further measuring the radioactivities of the residual nuclei formed in these reactions. The high-energy resolution gamma-spectrometry technique using the semiconductor germanium-lithium Ge(Li) detector and the high pure germanium HPGe detector were applied to measure residual radioactivities. The traditional activation equation and the activation equation for genetically related radioactive nuclides were used calculating individual yields of isotopes of the radioactive chains.The scientific novelty of this thesis is that the experimental values of integral yields of photonuclear reactions 112Sn(γ,n)111Sn, 112Sn(γ,p)111mIn, 112Sn(γ,p)111gIn, 114Sn(γ,n)113Sn, 113In(γ,n)112mIn and 113In(γ,n)112gIn were measured for the first time using the activation technique. An additional result was the fact establishment of incorrectness of data on the branching coefficients for γ-transitions between energy levels in 111In and 112Cn nuclei accompanying the radioactive decay of 111Sn and 112gIn nuclei, respectively, presented in international nuclear databases are incorrect. The new correct values of the branching coefficients for γ-transitions were recalculated and presented in this work, as well as published in scientific articles.The influence of the variation of different parameters of the statistical theory of nuclear reactions on the nature of the behavior of the yields of nuclear reactions during theoretical calculations and computer modeling is demonstrated.The most appropriate parameters for the optical potential, the nuclear levels density and the radiation strength function of the statistical theory of nuclear reactions were established for a more accurate description of the data obtained in the experiment.Key words: photonuclear reactions, stellar nucleosynthesis, radioactive decay, activation technique, γ-specrta, bremsstrahlung radiation, p-nuclei, statistical theory of nuclear reactions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського