Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (64)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧОРНОБА$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Чорнобай І.М. 
Вплив валеологічних знань і вмінь на якісні показники фізичної культури молодших школярів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.М. Чорнобай ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено вплив авторської програми "охорона життя і здоров'я" та навчальних програм з валеології на якісні показники фізичної культури молодших школярів. Запропоновано рекомендації щодо покращання змісту освіти з питань фізичної культури у предметах "валеологія", "охорона життя і здоров'я", "фізична культура", підготовки вчителів з валеології, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів за народним християнським календарем. Вдосконалено контрольні якісні показники фізичної культури молодших школярів, паспорт здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА310022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чорнобай 
Ефективність повторних хірургічних втручань при лікуванні хворих на ускладнений рак ободової кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Анатолій Валентинович Чорнобай ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-59
Шифр НБУВ: РА310809

Рубрики:

      
3.

Чорнобаєв В.В. 
Інноваційно-інвестиційна діяльність та її регулювання в економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Чорнобаєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження суті та характеру інноваційно-інвестиційної діяльності. Виявлено фактори впливу на інновації та інвестиції. Установлено різний характер впливу чинників щодо мотивації до інвестицій та інновацій. Визначено необхідість синхронізації інноваційної та інвестиційної діяльності за рахунок поєднання ринкового та державного регулювання. Запропоновано класифікацію інновацій за критеріями мотивації до інноваційної діяльності на основі виділення матеріально-мотиваційних і загальноекономічних цільових спрямувань у структурі підприємницького інтересу. Доведено, що регулювальний вплив держави в інноваційно-інвестиційній сфері повинен спрямовуватись на мотивацію економічних суб'єктів та на усунення перешкод, які виникають на шляху здійснення інноваційних інвестицій. Розроблено багатофакторну модель прогнозування поведінки підприємницького сектора під час проведення інноваційно-інвестиційної діяльності за умов ризику та невизначеності, яка встановлює зв'язок інноваційно-інвестиційної активності з факторами, які мотивують, а також перешкоджають інноваційному інвестуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У010.86 + У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА361107

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Чорнобай Л. М. 
Інфраструктурне забезпечення ефективного функціонування сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л. М. Чорнобай ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти інфраструктурного забезпечення (ІСЗ) господарської діяльності (ГД) сільськогосподарських підприємств (СГП). Удосконалено трактування змісту поняття "інфраструктура" щодо аграрної сфери. Охарактеризовано динаміку інфраструктурного обслуговування та його вплив на ефективність ГД аграрних товаровиробників (АТВ). Обгрунтовано напрями удосконалення ІСЗ ефективного функціонування СГП, запропоновано організаційно-економічний механізм їх впровадження за умов нестабільного зовнішнього та внутрішнього середовищ для координації діяльності АТВ; створення багатофункціонального кооперативу для покращення обслуговування аграрного сектора та сформування завершеного вертикального маркетингового ланцюга (постачання - виробництво - переробка - реалізація).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-961-312.1
Шифр НБУВ: РА380856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чорнобай К. Г. 
Розвиток експериментальних умінь та навичок майбутніх учителів фізики в умовах інтеграції: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / К. Г. Чорнобай ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано й апробовано методику розвитку експериментальних умінь і навичок з фізики у майбутніх вчителів, яка базується на інтеграції фахових і методичних знань, що забезпечує готовність вчителя до реалізації найбільш доцільного варіанта під час організації та проведення конкретного виду ШФЕ (демонстрації, фронтальної лабораторної роботи чи фізичного практикуму) з відповідним йому матеріально-технічним оснащенням та адекватною методикою виконання дослідів. Запропоновано модель методичної системи, яка передбачає розвиток експериментальних умінь і навичок традиційними засобами навчання та засобами інформаційно-комунікативних технологій. Вдосконалено дослідження науково-теоретичних засад інтегрованого підходу у процесі підготовки майбутніх вчителів фізики у педагогічних ВНЗ і під час підвищення їх кваліфікації в ОІППО. Одержано розвиток результати попередніх досліджень критеріїв і показників сформованості експериментальних умінь і навичок з фізики на основі інтеграції й оптимізації навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-36,022
Шифр НБУВ: РА383673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чорнобай М.М. 
Розвиток соціальної сфери села в умовах реформування аграрного сектора економіки (на матеріалах Хмельницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.М. Чорнобай ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні основи формування і функціонування соціальної сфери села за умов аграрної реформи. Проаналізовано демографічну ситуацію та сільську поселенську мережу, економічний стан об'єктів соціальної інфраструктури села, матеріальний добробут селян, стан інвестування соціальної сфери та фінансування поточних соціальних витрат на Хмельниччині. Визначено напрямки реформування економічних відносин у сільській соціальній сфері, удосконалено модель реорганізації підприємств, організацій, установ соціальної сфери села, залежно від групи (за можливою зміною форми власності і джерел фінансування), до якої відноситься об'єкт (модель виключає оренду як один з напрямків реорганізації). Розроблено моделі фінансування соціальної сфери та управління соціальним розвитком села за умов створення додаткового джерела фінансування (цільового фонду соціального розвитку села) як благодійної організації. Проаналізовано забезпеченість сільської місцевості об'єктами соціальної сфери відповідно до соціальних нормативів та запропоновано практичні рекомендації щодо виведення села з соціально-економічної кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-94 + У9(4Укр-4Хме)320-94
Шифр НБУВ: РА320139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чорнобай О. Л. 
Філософія фольклорного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О. Л. Чорнобай ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне філософське дослідження фольклору як соціокультурного феномену, з джерел якого гіпотетично постає, онтологічно утверджується, набуває ознак юридичного явища фольклорне право (ФП), яке як природне та звичаєве право - складова вітчизняної правової системи та впливає на її осучаснене реформування та вдосконалення. Встановлено, що як основа ФП - юридичні прислів'я і приказки, що належать до паремійних фондів різних етносів світу, трактуються як форми народної правосвідомості, як продукт народної творчості з його етноспецифікою та як елементи фольклорно-правової культури. Проаналізовано співвідношення моралі та права як основ ФП, визначено теоретико-прагматичні особливості імплементації фольклорних норм у правову культуру суспільства, акцентовано увагу на гносеологічних аспектах фольклорного правопізнання. Розкрито зміст функцій ФП як засобів його впливу на суспільні відносини й правову поведінку громадян з урахуванням філософських особливостей принципів ФП. Обгрунтовано значення основних ціннісних ознак ФП, що засвідчує його гуманістичну природу й високу онтологічну привабливість для юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Ш2 в2:Х2
Шифр НБУВ: РА380855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Чорнобай П. О. 
Формування технічної інтелігенції на Катеринославщині наприкінці XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П. О. Чорнобай ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено теоретичні й організаційні засади становлення прошарку технічної інтелігенції у Катеринославській губернії. Охарактеризовано процес розвитку промисловості та зростання пов'язаної з ним потреби у освічених технічних кадрах. З'ясовано роль урядовців і промисловців краю у відкритті середніх і вищих технічних навчальних закладів. Досліджено соціальну історію технічної інтелігенції, її побут, питання заробітної платні, житлові умови тощо. Визначено, що процес формування технічної інтелігенції на Катеринославщині сприяв розвитку промисловості, видобутку кам'яного вугілля, залізної руди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)5-293
Шифр НБУВ: РА371312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Маріяш Ю. І. 
Модельно-прогнозуюче автоматичне керування режимом дуття кисневого конвертера з енергоефективним засвоєнням тепла / Ю. І. Маріяш. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дослідження полягає у знижені собівартості киснево-конвертерної сталі, що є наслідком підвищення частки металобрухту за рахунок підвищення ступеня допалювання СО до СО2 в порожнині конвертера, шляхом оптимального керування параметрами дуттьового режиму з використанням модельно-прогнозуючого керування. У дисертаційній роботі вдосконалено математичну модель дуттьового режиму киснево-конвертерної плавки, за рахунок врахування впливу інтенсивності дуття на процес зневуглецювання ванни, що дозволило підвищити точність та якість керування дуттям в умовах зміни витрати кисню під час продувки, увівши запропоновану модель безпосередньо до контуру керування параметрами дуттьового режиму. Вперше синтезовано оптимальну систему керування параметрами дуттєвого режиму киснево-конвертерної плавки за принципом зворотного зв’язку на базі модельно-прогнозуючого керування при використанні лінійно-квадратичного функціоналу, яка дозволила одночасно керувати інтенсивністю дуття та положенням фурми при програмній зміні завдання на витрату кисню та вмісту СО2, а також підвищити якість керування та енергозбереження при плавці, за рахунок збільшення ступеня допалювання СО до СО2, що є наслідком підвищення частки металобрухту. Подальший розвиток отримало використання замкнутих систем керування степенем допалювання СО до СО2 шляхом синтезу модельно-прогнозуючого регулятора з урахуванням технологічних обмежень швидкості переміщення регулюючих органів, що дозволило підвищити якість керування процесом при наявності обмежень. Запропоноване рішення дозволяє підвищити якість керування процесом в умовах технологічних обмежень. Наявні системи автоматичного керування не задовольняють в повній мірі вимогам, що висуваються до якості роботи системи при програмному керуванні параметрами режиму дуття та стабілізації збурень. Порівняльне дослідження роботи модельно-прогнозуючого регулятора та комбінованої системи регулювання з ПІД-регуляторами показало, що отримані перехідні процеси системи автоматичного регулювання режиму дуття киснево-конвертерної плавки з модельно-прогнозуючого регулятора автоматичного регулювання забезпечили ISE для контуру витрати кисню – 5577 та вмісту СО2 у конвертерних газах – 43; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах склало 0,95%. Застосування модельно-прогнозуючого регулятора дозволило покращити якість регулювання для контуру витрати кисню у 1,63 рази; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах було знижено на 16,5% у порівнянні з комбінованою системою регулювання з ПІД-регуляторами.^UThe purpose of the study is to reduce the cost of oxygen-converter steel, which is a consequence of the increase in the share of scrap metal due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2 in the converter cavity, by optimal control of the parameters of the duty mode using model predictive control. In the dissertation, the mathematical model of the blowing mode of basic oxygen furnace process was improved, taking into account the influence of the intensity of blasting on the process of decarburization of the bath, which made it possible to increase the accuracy and quality of blasting control in the conditions of changes in the oxygen consumption during purging. For the first time, an optimal control system for the parameters of blowing mode during basic oxygen furnace process was synthesized based on the principle of feedback with model-predictive control using a linear-quadratic functional, which allowed simultaneous control of the blowing intensity and the position of the lance, as well as to improve the quality of control and energy saving during melting, due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2, which is a consequence of the increase in the proportion of scrap metal. Further development was achieved by the use of closed control systems for the degree of post-burning of CO to CO2, through the synthesis of a model predictive controller taking into account the technological saturation of the speed of movement of regulatory bodies, which allowed to improve the quality of process control in the presence of saturation. The existing automatic control systems do not fully satisfy the requirements for the quality of the system's operation during software control of the parameters of the blowing mode and stabilization of disturbances. A comparative study of the operation of the model predictive controller and the combined regulation system with PID controller showed that the obtained transient processes of the system of automatic control of the blowing mode of the basic oxygen furnace from the model predictive controller provided ISE for the circuit of oxygen consumption - 5577 and the content of CO2 - 43; the maximum dynamic deviation of the CO2 content in converted gases was 0.95%. The use of a model predictive control made it possible to improve the quality of control for the oxygen consumption by 1.63 times; the maximum dynamic deviation of CO2 content was reduced by 16.5% in comparison with the combined control system with PID controller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського