Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧОРНОВОЛ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Чорновол-Ткаченко 
Вербалізація концепту ВЛАДА у сучасному британському газетному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ольга Олександрівна Чорновол-Ткаченко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715
Шифр НБУВ: РА351232

Рубрики:

      
2.

Чорновол Г.В. 
Новітня економічна термінологія та її стилістичне вживання в сучасній українській мові (на матеріалі періодичних видань): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.В. Чорновол ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Досліджено комунікативні особливості вживання спеціальних лексичних одиниць - економічних термінів - у неспецифічному оточенні (текстах публіцистичного стилю). Виявлено співвідношення між такими підгрупами спеціальної лексики, як власне термін, професіоналізм, жаргонізм. Установлено основні групи економічних термінолексем у контексті їх метафоричного перенесення, набуття економічним терміном додаткового кононативного забарвлення внаслідок поєднання їх зі специфічним контекстом чи засобами загальновживаної мови. Охарактеризовано основні лінії розвитку термінів економіки протягом початку XX - початку XXI ст. шляхом аналізу існуючих фахових словників. Виявлено основні чинники запозичень іншомовних спеціальних лексем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 : У + У. в3 +
Шифр НБУВ: РА330157

      
3.

Чорновол-Ткаченко Р.С. 
Прецедентний текст як основа лінгвостилістичної реалізації категорії інтертекстуальності (на матеріалі казок Льюїса Керрола): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Р.С. Чорновол-Ткаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням положень і методик теорії інтертекстуальності, лінгвістики тексту та лінгвостилістики визначено інтертекстуальний потенціал прецедентного тексту дилогії Льюїса Керрола "Alice in Wonderland" для англомовної лінгвокультурної спільноти та виокремлено лінгвостилістичні засоби його актуалізації у текстах-приймачах внаслідок міжтекстових взаємодій. Уточнено основні положення теорії інтертекстуальності для визначення прецедентного тексту як лінгвокультурного феномену та його ролі в інтертекстуальних взаємодіях. Побудовано типологію даних текстів. Розкрито інтертекстуальний потенціал дилогії Льюїса Керрола як прецедентного тексту та тексту-приймача. Класифіковано її аспекти прецедентності. Створено структурно-семантичну типологію її інтертексту, представленого в текстах-приймачах алюзіями та цитатами, установлено його стилістичний потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Керрол, Л. 534 +
Шифр НБУВ: РА353622

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Чорновол В. О. 
Структура і корозійна стійкість композиційних матеріалів Cu-Mo, Cu-W, отриманих методом електронно-променевого випаровування-конденсації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. О. Чорновол ; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Встановлено, що конденсатам Cu-W, Cu-Mo притаманна ієрархія шаруватої структури на мікро- та субмікрорівнях, особливості якої залежать від природи тугоплавкої складової, її взаємодії з міддю за присутності домішок і технологічних параметрів процесу. У композиційних матеріалах (KM) Cu-W, Cu-Mo виникнення шаруватості спостерігається у разі вмісту вольфраму та молібдену 4 - 5 %(мас.) і 7 - 8 %(мас.). Показано, що загальне підвищення концентрації тугоплавкого компоненту супроводжується підвищенням меж міцності, плинності та зниженням параметрів пластичності. На підставі комплексних досліджень встановлено залежність корозійної стійкості композитів від процентного співвідношення компонентів. Дослідження стійкості KM Cu-Mo, Cu-W до температури 1000 °С показали, що зростання вмісту вольфраму в KM Cu-W підвищує стійкість системи до окиснення, а швидкість перебігу корозійних процесів гальмується. З підвищенням вмісту молібдену в KM Cu-Mo стійкість до окиснення знижується, швидкість корозії прискорюється. Дослідно-промислові випробування КМ як електричних контактів, засвідчили позитивний ефект використання KM Cu-Mo як розривних контактів з оптимальним вмістом молібдену до 7 - 8 %(мас.) та KM Cu-W як вакуумних контактів для дугогасних камер з оптимальним вмістом вольфраму 52 - 54 %(мас).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18
Шифр НБУВ: РА380485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського