Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Реферативна база даних (166)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧОРНОУС$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Чорноус О. В. 
Динаміка особових імен м. Кіровограда у XX ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. В. Чорноус ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше в українській ономастиці зібрано з архівних джерел та описано склад чоловічого та жіночого іменника М. Кіровограда (Єлисаветграда). Проведено дослідження якісних і кількісних змін його складу в межах XX ст. Скласифіковано особові імена за походженням, встановлено кількісне співвідношення онімів різних груп. Зроблено спробу порівняти та визначити ступінь взаємовпливу систем особових імен носіїв різного віросповідання. Проведено зіставно-порівняльний аналіз одержаних результатів з матеріалами інших українських місцевостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2
Шифр НБУВ: РА380226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чорноус О.І. 
Забезпечення стійкого функціонування автотранспортної системи регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.І. Чорноус ; Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні положення та практичні рекомендації щодо впорядкування кількості автотранспортних перевізників за умов загострення конкурентної боротьби. Розвинуто уявлення про автотранспортну систему регіону як сукупність підприємств і організацій різних форм власності, які безпосередньо надають автранспортні послуги та сприяють процесу перевезення вантажів і пасажирів у межах визначеної території. Наведено визначення поняття "стійке функціонування автотранспортної системи регіону" як такого стану, за якого перехід до бажаного здійснюється без виходу за межі заданої траєкторії його зміни. Класифіковано методи забезпечення стійкого функціонування автотранспортної системи регіону на підставі виділених ознак регулювального впливу, а саме: організаційних, економічних, соціально-трудових, синергетичних. Удосконалено територіальний підхід до визначення оцінки відмінностей розвитку даної системи регіонів на підставі розрахунку інтегральних показників інтенсивності й ефективності автотранспортного забезпечення. Проаналізовано показники функціонування ринку автотранспортних послуг регіону на базі відповідної матриці та виконано SWOT-аналіз внутрішніх і зовнішніх чинників. Запропоновано підходи до вибору методів забезпечення стійкого функціонування автотранспортної системи регіону на основі короткострокового прогнозування кількості ліценцій у автоперевізників. Удосконалено галузевий підхід щодо довгострокового прогнозування обсягів пасажирських автоперевезень міського та міжміського сполучення на підставі економетричного моделювання. Розроблено інформаційну базу з ліцензування діяльності автоперевізників з використанням додаткових критеріїв допуску на ринок даних послуг, яка грунтується на оцінці їх фінансової стійкості та ліквідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)683.733 + У9(4УКР-4ДОН)373.3 +
Шифр НБУВ: РА365172

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чорноус О.В. 
Правове регулювання використання та охорони природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Чорноус ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто правовий режим природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України, яку визначено як комплексний природний об'єкт, що досліджується у галузі екологічного права. Виділено ознаки, які відмежовують дану зону від інших природних об'єктів. Проаналізовано зв'язки правового режиму виключної (морської) економічної зони з правовим режимом її природних ресурсів. Розкрито зміст права власності на природні ресурси виключної (морської) економічної зони та права користування ними. Обгрунтовано перспективи теоретичного дослідження у межах екологічного права питання про створення та використання штучних островів, установок і споруд у виключній (морській) економічній зоні України, визначено зміст правової охорони її природних ресурсів. Розкрито сутність поняття забруднення виключної (морської) економічної зони України, виділено й охарактеризовано його джерела. Розглянуто організаційно-правовий механізм забезпечення правового режиму виключної (морської) економічної зони України та досліджено види юридичної відповідальності за порушення законів і правил щодо використання й охорони її природних ресурсів. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання використання й охорони природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР)352 + Х859(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА348200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чорноус А.М. 
Розмірні ефекти в електрофізичних властивостях нанокристалічних плівкових систем в умовах взаємної дифузії та фазоутворення: Автореф. дис... д-ра фіз.- мат. наук: 01.04.07 / А.М. Чорноус ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 37 с. — укp.

На підставі одержаних результатів розширено уявленя щодо розмірних явищ в електрофізичних властивостях металоплівкових матеріалів мікроелектроніки за умов зовнішнього та внутрішнього розмірних ефектів, взаємної дифузії та фазоутворення. Теоретичні співвідношення щодо температурного коефіцієнта опору (ТКО) та коефіцієнта тензочутливості (КТ) можуть застосовуватись щодо прогнозу електрофізичних властивостей багатошарових плівкових структур на основі металів з різним типом взаємної розчинності компонент. Доведено, що врахування зміни з температурою та деформацією параметрів електроперенесення забезпечує краще узгодження розрахункових і експериментальних величин ТКО і КТ. Запропоновано методику розділення внеску у електрофізичні властивості об'ємного, поверхневого та зерномежового розсіювання носіїв заряду у плівкових зразках. Доведено, що одержані у роботі дані щодо температурної залежності опору, ТКО та результати щодо впливу кількості шарів на тензочутливість багатошарових систем можуть бути використані у разі створення високостабільних, технологічних і дешевих термоперетворювачів опору та тензодатчиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В375,022 + К202.6 +
Шифр НБУВ: РА343435

Рубрики:

      
5.

Чорноус В.О. 
Синтез і перетворення піразол-4-карбонових кислот та їх аналогів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.О. Чорноус ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Здійснено перетворення синтезованих кислот в їх функціональні похідні: хлорангідриди, ізоціанати, карбонілізотіоціанати, естери, аміди, карбамати, сечовини тощо. Здійснено нові внутрішньомолекулярні циклізації 3-(1-нафтил)-1-фенілпіразол-4-карбонової кислоти та її хлорангідриду до 4-оксо-2-фенілфеналено-[2,3-с]піразолу, а також 3-(2-нафтил)-1-феніл-4-ізоціанатопіразолу до 2H-бензо[h]піразоло[4,3-с]ізохіноліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1-4 +
Шифр НБУВ: РА322927

Рубрики:

      
6.

Чорноус 
Слідчі дії: поняття, сутність, напрями розвитку та удосконалення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Юлія Миколаївна Чорноус ; Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071
Шифр НБУВ: РА337393

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Чорноус 
Удосконалення методів оцінки безпеки електрообладнання дільниць вугільних шахт в аварійних режимах роботи мережі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Євген Віталійович Чорноус ; Державний вищий навчальний заклад "Донецький національний технічний ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31 н65
Шифр НБУВ: РА352394

Рубрики:

      
8.

Чорноусова М.О. 
Формування глобального внутрішньофірмового менеджменту транснаціональних корпорацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.О. Чорноусова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади процесу глобалізації як основного чинника сучасних процесів трансформації внутрішньофірмових систем транснаціональних корпорацій (ТНК). Розглянуто генезис теорій і концепцій транснаціоналізації. Досліджено еволюцію теорій внутрішньофірмового менеджменту ТНК за умов транснаціоналізації. Визначено понятійно-категоріальний апарат процесу дослідження внутрішньофірмового менеджменту ТНК і глобального внутрішньофірмового менеджменту ТНК, на базі чого розроблено модель взаємодії елементів внутрішнього та зовнішнього середовища ТНК, за участю яких відбувається формування глобального внутрішньофірмового менеджменту компанії. Проаналізовано тенденції розвитку процесу транснаціоналізації за умов невизначеності глобального економічного середовища. Досліджено світову практику формування глобального внутрішньофірмового менеджменту ТНК. Проведено оцінку потенціалу розвитку діяльності транснаціональних внутрішньофірмових структур в Україні. Визначено принципи формування ефективного глобального менеджменту ТНК. На засадах кластерного аналізу проведено класифікацію ТНК, що входять до списку 100 найбільших нефінансових компаній світу. Розроблено алгоритм прийняття управлінських рішень у системі внутрішньофірмових відносин ТНК за умов формування глобального економічного середовища. Розроблено механізм формування потенціалу створення транснаціональних інтегрованих структур українськими підприємствами. Визначено напрями державної підтримки розвитку потенціалу транснаціоналізації національних інтегрованих структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-212.1 + У9(4УКР)291.6-212.1 +
Шифр НБУВ: РА367745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Чорноус О.В. 
Формування навчально-організаційних умінь і навичок молодших школярів засобами відеоінформації: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Чорноус ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто технологію використання засобів відеоінформації у комплексі з традиційними засобами навчання і навчальним обладнанням. Визначено оптимальні значення обсягу логічно завершених фрагментів навчального матеріалу та швидкості його подачі і пояснення під час демонстрування засобів відеоінформації. Встановлено параметри тривалості демонстрування протягом одного уроку та доцільність повторного демонстрування. Розкрито можливості використання засобів відеоінформації для підвищення ефективності формування в учнів навчально-організаційних умінь і навичок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ч421.215.716
Шифр НБУВ: РА370694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чорноус О.В. 
Формування навчально-організаційних умінь і навичок молодших школярів засобами відеоінформації: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Чорноус ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто технологію використання засобів відеоінформації у комплексі з традиційними засобами навчання і навчальним обладнанням. Визначено оптимальні значення обсягу логічно завершених фрагментів навчального матеріалу та швидкості його подачі і пояснення під час демонстрування засобів відеоінформації. Встановлено параметри тривалості демонстрування протягом одного уроку та доцільність повторного демонстрування. Розкрито можливості використання засобів відеоінформації для підвищення ефективності формування в учнів навчально-організаційних умінь і навичок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ч421.215.716
Шифр НБУВ: РА370694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Чорноус О.В. 
Формування навчально-організаційних умінь і навичок молодших школярів засобами відеоінформації: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Чорноус ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто технологію використання засобів відеоінформації у комплексі з традиційними засобами навчання і навчальним обладнанням. Визначено оптимальні значення обсягу логічно завершених фрагментів навчального матеріалу та швидкості його подачі і пояснення під час демонстрування засобів відеоінформації. Встановлено параметри тривалості демонстрування протягом одного уроку та доцільність повторного демонстрування. Розкрито можливості використання засобів відеоінформації для підвищення ефективності формування в учнів навчально-організаційних умінь і навичок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ч421.215.716
Шифр НБУВ: РА370694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чорноус В. П. 
Формування творчих здібностей майбутніх вчителів початкової школи в процесі вивчення предметів математичного циклу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / В. П. Чорноус ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутнісну характеристику базових понять дослідження: "творчість", "творчі здібності", "творча особистість", "творчий потенціал", "формування творчих здібностей", "креативність". Проаналізовано сучасний стан проблеми формування творчих здібностей студентів. Теоретично обгрунтовано модель формування творчих здібностей майбутніх вчителів початкових класів. Визначено її структурні компоненти, критерії, показники та рівні сформованості творчих здібностей студентів. Розроблено й експериментально перевірено педагогічні умови та технологію формування творчих здібностей майбутніх вчителів початкової школи. Впроваджено спецкурс "Народна математика як фактор формування творчого потенціалу особистості".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.511.220 + В1р1 р
Шифр НБУВ: РА371311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чорноус А. Г. 
Адміністративно-правове регулювання Національної інформаційної інфраструктури України / А. Г. Чорноус. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі08 право за спеціальністю 081 право. – Київський національний університетімені Тараса Шевченка – Київський національний університет імені ТарасаШевченка, Київ, 2020.Дисертація є самостійною завершеною науковою працею,присвяченою дослідженню поняття, структури, принципів та ознакнаціональної інформаційної інфраструктури як об'єкта адміністративно-правового регулювання, дослідженню ґенези та розвитку національної таглобальної інформаційних інфраструктур.У першому розділі даної роботи окрему увагу присвячену аналізузарубіжного досвіду в питання регулювання національних інформаційнихінфраструктур, а також аналізу поточного стану та перспектив розвиткуНаціональної інформаційної інфраструктури України. Авторомдисертаційної роботи також досліджено особливості діяльностіструктурних компонентів Національної інформаційної інфраструктуриУкраїни як правової та організаційної платформи діяльності органівпублічної адміністрації.^UThesis for the degree of Doctor of Philosophy by program subject area 08Law, specialization 081 Law. – Taras Shevchenko National University of Kyiv –Taras Shevchenko National University of Kyiv, Kyiv, 2020.The thesis is an independent completed scientific paper devoted to theexamination of the notion, structure, principles and characteristics of the nationalinformation infrastructure as an object of administrative legal regulation, to theexamination of genesis and development of national and global informationinfrastructures.In the first section of this work, special attention is paid to the analysis offoreign experience in the regulation of national information infrastructures, aswell as to the analysis of the current state and development prospects of theNational Information Infrastructure of Ukraine. The thesis author has also studiedthe peculiarities of the structural components of the National InformationInfrastructure of Ukraine as of a legal and organizational platform for the publicadministration bodies' activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Шутилєва О. В. 
Фазовий склад та магніторезистивні і магнітні властивості приладових структур на основі Ni і Со та Dy або Ві / О. В. Шутилєва. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Фаренюк Я. В. 
Моделювання маркетингової діяльності підприємств за допомогою Data Science технологій.: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / Я. В. Фаренюк. — Б.м., 2023 — укp.

Робота присвячена дослідженню процесів формування бізнес­стратегії підприємства, а також теоретичним та практичним засадам моделювання та прогнозування результатів маркетингової діяльності, економіко­математичним методам, моделям та інформаційним технологіям для підтримки прийняття стратегічних маркетингових рішень. Практична цінність роботи полягає у розробці та пропозиції дієвих та ефективних концептуальних підходів, економікоматематичних моделей, а також системи підтримки прийняття маркетингових рішень, які можуть бути впроваджені на українських та зарубіжних підприємствахдля вдосконалення маркетингової діяльності, підвищення ефективності маркетингових (в т. ч. медійних) інвестицій, тобто зростання ROMI, формування ефективної маркетингової стратегії та прийняття зважених бізнес­рішень.Одним із найважливіший і вкрай необхідних завдань підприємства є ведення ефективної маркетингової діяльності, що дає змогу посилювати розвиток бізнесу, забезпечувати ефективне функціонування з достатнім рівнем прибутковості.Підвищення ефективності є рушійною силою маркетингової діяльності будь­яких підприємств в ринковій економіці, адже воно сприяє збільшенню прибутку. Одним із головних напрямків удосконалення бізнес­стратегії є широке застосуваннярізноманітних технологій та методів для вибору тактичних та стратегічних напрямків роботи, ефективних маркетингових засобів, оскільки така концепція максимально відповідає рівню конкурентного оточення та розвитку сучасних економічних систем.^UThe thesis is devoted to the study of the processes of forming the business strategy of the enterprise, as well as the theoretical and practical principles of modeling and forecasting the results of marketing activities, economic and mathematical methods, models, and information technologies to support the adoption of strategic marketing decisions. The practical value of the work consists in the development and proposal of effective and efficient conceptual approaches, economic and mathematical models, as well as a marketing decisions support system, which can be implemented at Ukrainian and foreign enterprises to improve marketing activities, increase the effectiveness of marketing (including media) investments, i.e. the growth of ROMI, the formation of an effective marketing strategy and the adoption of business decisions.One of the most important and absolutely necessary tasks of the enterprise is conducting effective marketing activities, which makes it possible to strengthen business development, to ensure effective functioning with a sufficient level of profitability. Increasing efficiency and increasing profits are the driving forces of marketing activities of any enterprise in a market economy. One of the main directions of improving business strategy is the wide application of various technologies and methods for choosing tactical and strategic areas of work, and effective marketing tools since this concept corresponds to the level of the competitive environment and the development of modern economic systems as much as possible.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського