Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (701)Книжкові видання та компакт-диски (812)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУБ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чубик Р.В. 
Адаптивна система керування режимами резонансних вібраційних технологічних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Р.В. Чубик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено, створено та досліджено енергоощадні адаптивні вібраційні технологічні машини (АВТМ) з керованими вібропроводами. Здійснено аналіз і класифікацію керованих систем віброприводу, резонансних вібраційних технологічних машин, за спільними ознаками дії віброприводу на робочий орган. На підставі аналізу позитивних і негативних факторів існуючих керованих систем вібраційних приводів синтезовано структурні схеми для керованих систем з дисбалансним і електромагнітним віброприводом, які дозволяють керувати параметрами вібраційного поля ВТМ на резонансній робочій частоті вібромашини та підтримувати постійний резонансний режим роботи ВТМ незалежно від зміни маси завантаження робочого органу. Розроблено алгоритм функціонування АВТМ резонансного типу. Даний алгоритм реалізовано на промисловому мікроконтролері та перетворювачі частоти на базі широтно-імпульсно модульованої (ШІМ). Розроблено комплексну методику розрахунку електромагнітного віброприводу за використання ШІМ для живлення у АВТМ резонансного типу. Для АВТМ даного типу з дебалансним віброприводом проведено дослідження з використанням експериментальної моделі адаптивної технологічної машини. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок енергетичних характеристик вібраційного поля АВТМ резонансного типу й енергетичних затрат дебалансного віброприводу для їх створення. Розроблено комплексну методику та принципи розрахунку дебалансного віброприводу резонансних АВТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3 +
Шифр НБУВ: РА350002

Рубрики:

      
2.

Чубар О.М. 
Антиоксидантний статус печінки перепела за умов впливу нітратів та додаванні в комбікорм зерна амаранту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Чубар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості функціонального стану системи антиоксидантного захисту печінки перепела у віковому аспекті за умов впливу нітрату натрію та у разі додавання у комбікорм зерна амаранту. Показано, що високий рівень продуктів пероксидного окиснення ліпідів у печінці добових перепелят у періоди інтенсивного росту (до 14-ї доби), статевого диморфізму та становлення процесів яйцекладки зумовлює компенсаторне зростання активності антиоксидантних ферментів. Показано, що вміст каротину та жиророзчинних вітамінів (A, E) у печінці 49-70-добових перепелів знижується, що пов'язано з мобілізацією вітамінів з депо на формування складових компонентів яйця. Встановлено, що нітрат натрію у дозі 0,5 г/кг за NO3 - сприяє інтенсифікації пероксидного окиснення ліпідів, обумовлює зміни функціональної активності антиоксидантних ферментів та зниження вмісту вітамінів A, E та каротину у печінці перепела. Показано, що використання домішки зерна амаранту у комбікормі запобігає розвитку гемічної гіпоксії, виявлено її протекторний вплив щодо негативної дії нітратів. Встановлено, що використання домішки зерна амаранту у комбікормі сприяє стабілізації процесів ліпопероксидації за рахунок підвищення антиокидантного статусу печінки перепела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273.905 + Е60*734.26-641.9:Г125.132.1 Ан +
Шифр НБУВ: РА346288

Рубрики:

      
3.

Чуб Т.В. 
Вплив поетонімогенезу на образні можливості пропріальної лексики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Чуб ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив поетонімогенезу (онімізації, апелятивації, трансонімізації) на формування семантичних і образних можливостей поетонімів. Уперше досліджено трансонімізацію як засіб формування поетики онімів. Доведено, що семантика поетоніма є контекстною семантикою складної ієрархічної структури. На підставі зіставного аналізу змістової структури поетонімів в оригінальному творі та перекладах виявлено облігаторні та факультативні компоненти у семантиці іменувань, з'ясовано їх вплив на виражальні можливості поетонімів. Розглянуто аспект формування поетики онімів залежно від фонетичних, дериваційних, морфологічних і граматичних засобів. Вивчено синергатичну семантику та конгенеративну поетику онімів у словосполученнях. Відзначено, що результати дослідження дозволяють здійснити розробку принципів лексикографування поетонімів, що функціонують на базі прийомів трансонімізації та онімізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-316 + Ш141.4-77 + Ш401.171 + Ш5(4ФРА)-357 +
Шифр НБУВ: РА337520

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
4.

Чубучна І.І. 
Вплив терапії аспірином та стрептокіназою на відновлення систолічної функції серця, динаміку порушень серцевого ритму та ішемії у хворих, що проходили прискорену програму реабілітації після перенесеного інфаркту міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.І. Чубучна ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проведені дослідження, присвячені вивченню внутрішньосерцевої гемодинаміки, рівню коронарного резерва та толерантності до фізичного навантаження у хворих з гострим інфарктом міокарда (ГІМ) після тромболітичної та антиагрегантної терапії. Встановлено, що стрептокіназа та аспірин незалежно один від одного прискорюють відновлення систолічної функції лівого шлуночка, а їх поєднане застосування сприяє зменшенню проявів ішемії як в ранньому періоді захворювання, так і впродовж 6 місяців спостереження. Дане лікування дозволяє безпечно проводити прискорену програму фізичної реабілітації хворих з ГІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52

Рубрики:

      
5.

Чуб О.В. 
Вторинна дистонія рубця у високопродуктивних корів (патогенез і лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.В. Чуб ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церка, 2002. — 18 с. — укp.

Визначено показники вмісту рубця у клінічно здорових високопродуктивних корів за різних режимів годівлі та структурах раціону. Досліджено поширення та механізми розвитку вторинної дистонії рубця, першопричиною якої визначено: гепатодистрофію, кетоз, зміщення сичуга, ендотерміт, мастит, гнійно-некротичні процеси у ділянці кінцівок. Визначено показники вмісту рубця у разі цих патологій. Апробовано схему лікування корів, хворих на вторинну дистонію рубця, яку застосовують разом з лікуванням основного захорювання. Доведено, що застосування аміридину гідрохлориду та натрію хлориду разом із сумішшю за С.І. Смирновим відновлює моторику рубця, сприяє збільшенню загальної кількості інфузорій, підвищенню редуктазної, целюлолітичної та зниженню амілолітичної активності мікрофлори рубця. Виявлено підвищення рівня оцтової та зниження частки масляної кислот у вмісті рубця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.322-911-6 + П872.322-911-7
Шифр НБУВ: РА317256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чубар 
Клініко-патогенетичне обгрунтування нових підходів до комплексної терапії хворих на рожеві вугри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ольга Валеріївна Чубар ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5
Шифр НБУВ: РА348666

Рубрики:

      
7.

Чуб О.О. 
Конституційне право громадян України на участь в управлінні державними справами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.О. Чуб ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено конституційно-правові засади права громадян України на участь в управлінні державними справами, визначено історико-правові передумови його конституційної регламентації. Обгрунтовано зміст поняття участі громадян України в управлінні державними справами, проаналізовано особливості конституційно-правового регулювання даного права та міжнародно-правові стандарти у сфері політичних прав громадян, висвітлено дослід їх втілення у конституціях зарубіжних країн. Встановлено структуру конституційно-правового механізму реалізації права громадян України на участь в управлінні державними справами, виявлено чинники, що впливають на його здійснення за сучасних умов. Розглянуто існуючі форми реалізації права громадян України на участь в управлінні державними справами, зокрема вибори та референдуми. Визначено систему конституційно-правових гарантій досліджуваного права та наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення способів його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА333884

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чубарук Т. В. 
Конституційні засади правового регулювання інформаційної сфери: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т. В. Чубарук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційних засад правового регулювання інформаційної сфери, визначення їх змісту, механізмів реалізації. Доведено обгрунтування твердження, що у поєднанні вони утворюють певну конституційну модель, якій мають відповідати суспільні відносини, і яка забезпечує певний конституційний формат їх правового регулювання. Визначено інформаційну сферу, як об'єкт конституційно-правового регулювання, досліджено міжнародні підходи й іноземний досвід щодо конституційно-правового регулювання інформаційних відносин. Досліджено конституційні засади інформаційної безпеки, доступу до інформації (на прикладі екологічної інформації) та гарантування права на інформацію. Обгрунтовано засадничі властивості конституційного гарантування права на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)323 + Х849(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА379984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чуба Н.В. 
Макроекономічний аналіз державного боргу в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Чуба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми державного боргу за умов перехідної економіки України. З'ясовано суть і значення державного боргу в економіці та представлено сучасний інструментарій дослідження. Проаналізовано еволюцію поглядів представників основних економічних шкіл на роль і наслідки державного боргу в національній економіці. Визначено основні чинники та виокремлено ключові періоди нагромадження державного боргу в Україні. Охарактеризовано сучасний світ і тенденції вітчизняної боргової політики, розглянуто світовий досвід врегулювання боргових проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)826.411.1 +
Шифр НБУВ: РА344084

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чубарєва Л.І. 
Малий бізнес: теорія, механізми підтримки становлення та розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.І. Чубарєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологію формування ефективних механізмів підтримки становлення та розвитку малого бізнесу. Розкрито суть поняття "малий бізнес" і розглянуто взаємозв'язок між специфічними властивостями малого бізнесу та його функціями. Запропоновано типізацію даного бізнесу залежно від ступеня еволюційного розвитку та класифікацію його видів і різновидів на кожному етапі еволюції. Розроблено концепцію підтримки малого бізнесу, яка реалізується системою механізмів, що містить механізми державної та недержавної підтримки, а також організаційно-інституціональний механізм, який забезпечує функціонування та цілісність системи. Для активізації розвитку малого бізнесу в Україні запропоновано заходи щодо вдосконалення механізмів державної підтримки та розроблено шляхи розширення сфери застосування механізмів недержавної підтримки. Обгрунтовано напрями оптимізації регуляторно-правового механізму державної підтримки малого бізнесу в Україні. З метою конкретизації напрямів його підтримки запропоновано економіко-статистичну модель прогнозу розвитку малих підприємств в Україні та визначено методику та систему показників оцінювання ефективності підтримки малого бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131 +
Шифр НБУВ: РА361437

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Чуба І.В. 
Метод маршрутизації у гетерогенних комп'ютерних мережах на основі аналізу ієрархій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.В. Чуба ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод маршрутизації за кількома критеріями якості маршрутів і методику оцінювання чутливості рішень до відхилень початкових даних. Проаналізовано математичні моделі комп'ютерних мереж, зокрема моделі процесів маршрутизації. Досліджено характерні властивості таблиць маршрутизації, які необхідно враховувати під час вибору параметрів комутаційного обладання та структури комп'ютерної мережі. Наведено рекомендації щодо вибору її різних параметрів (типів комутаційних вузлів, логічних топологій мереж доступу) залежно від інтенсивності потоків даних, їх часових характеристик і структури мережі. Досліджено функцію чутливості рішення про вибір маршруту до випадкових збурень початкових даних. Показано, що відхилення рішення є величинами другого порядку малості відносно спектрального радіуса матриці пріоритетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА356445

Рубрики:

      
12.

Чубур Н.В. 
Методичні засади особистісно-орієнтованого навчання старшокласників на уроках історії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Чубур ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність впровадження системи особистісно-орієнтованого навчання на уроках історії, сформовану на базі використання індивідуально-диференційованого підходу. На базі поєднання фронтальної, групової та індивідуальної форм роботи з урахуванням вікових та індивідуальних пізнавальних можливостей учнів розроблено організаційно-методичну модель диференційованого навчання історії. Запропоновано та апропобовано методику формування інтелектуальних умінь, що забезпечує поетапне оволодіння навчальними діями. Розроблено прийоми та засоби діагностики пізнавальних можливостей учнів. Запропоновано способи формування мотиваційної основи їх навчальної діяльності. Розроблено дидактичні завдання, спрямовані на стимулювання розвитку інтелектуальних умінь і пізнавальної самостійності учнів за умов застосування моделі диференційованого навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Чубрей О.С. 
Науковий доробок М.О.Зарудного в зоологічній науці (остання чверть XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.С. Чубрей ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя та наукової діяльності М.О.Зарудного (1859 - 1919) - визначного українського зоолога та мандрівника. Розкрито умови формування його наукового світогляду та особистісного розвитку. Розроблено періодизацію життя та діяльності ученого. На підставі вивчення значної кількості історичних джерел визначено внесок М.О.Зарудного у розвиток зоології, орнітологічної фауністики, систематики, зоогеографії, дослідження екології хребетних тварин (риб, плазунів і ссавців). Розглянуто участь науковця в експедиціях по європейській Росії, Україні, Середній Азії та Персії (Ірану), охарактеризовано їх наукове значення. З'ясовано, що М.О.Зарудний уперше склав повне систематичне зведення птахів Туркестанського краю та Персії (Ірану), провів ревізію класу птахів за підвидовим принципом, розробив принципово нові визначальні ключі для діагностики їх видового та підвидового різноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3 д Зарудний М.О. +
Шифр НБУВ: РА346617

Рубрики:

      
Категорія:    
14.

Чуб К.Ф. 
Оптимальне керування кінетичною системою Моно-Ієрусалимського: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / К.Ф. Чуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено математичному дослідженню ряду задач оптимального керування для нелінійної кінетичної системи. Доведено існування, єдиність та асимптотичну стійкість магістральних траєкторій. Побудовано магістральні траєкторії ряду задач оптимального керування. Встановлено керованість нелінійної кінетичної системи від ряду параметрів моделі. Проведено синтез оптимального керування та побудовано відповідні фазові портрети. Встановлено асимптотичну стійкість двох ковзних режимів системи автоматичного регулювання (турбідостат та хемостат). Наведено теоретичні результати, які дають можливість проводити структурну оптимізацію біологічних систем та обирати оптимальні режими функціонування біотехнологічних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.5-016.7с11
Шифр НБУВ: РА310633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Чуб О.П 
Оптимізація параметрів функціонування автоматизованих виробничих систем механоскладального виробництва, які переналагоджуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.П Чуб ; Севастопол. нац. тех. ун-т. — Севастополь, 2002. — 17 с. — укp.

Оптимізовано параметри функціонування автоматизованих виробничих систем (АВСП) механоскладального виробництва, які переналагоджуються, з урахуванням відмов, відновлювань і переналогоджувань. Розроблено напівмаркерські математичні моделі, що описують функціонування АВСП за різноманітних умов. Функціонування АВСП представлено як альтернативний процес відновлювання з відомими функціями розподілення часу обслуговування продукції. Визначено максимальну продуктивність АВСП на базі оптимального розподілення обмеженої кількості вкладених коштів. Мінімізовано вкладені сумарні кошти, що забезпечує відповідний рівень продуктивності за умов автоматизованого виробництва, яке переналагоджується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-5-05
Шифр НБУВ: РА317121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Чубань В.С. 
Організаційно-економічний механізм біржової діяльності у формуванні ринкового ціноутворення на продукцію сільського господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.С. Чубань ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто економічну сутність і процес становлення біржового ринку продукції сільського господарства в Україні, вивчено зарубіжну практику організаційно-економічного механізму становлення та впровадження новітніх технологій біржової торгівлі. Визначено роль бірж у формуванні ринкового ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Визначено доцільність і переваги застосування біржових інструментів для зменшення диспаритету цін і ризиків у сільському господарстві. Розроблено модель процесу ціноутворення на продукцію сільського господарства за допомогою нечіткої логіки та нейронних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131 + У9(4УКР)320-82-861
Шифр НБУВ: РА372618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чубукова О.Ю. 
Організаційно-економічний механізм формування та регулювання ринку інформаційних продуктів та послуг України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.Ю. Чубукова ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Досліджено економічну суть категорії інформації, її вплив на удосконалення виробничих відносин, формування та розвиток національного ринку інформаційних продуктів та послуг (ІПП). Доведено, що сучасний напрям суспільного розвитку грунтується на принципово нових засадах інформаційної економіки. Теоретично аргументовано ідею формування в системі економічних наук економіки інформації як нового наукового напряму та підгрунтя для підвищення рівня інтелектуалізації продуктивних сил та організації виробничих відносин, спрямованих на максимальне задоволення потреб людей за обмежених ресурсів. Розроблено організаційно-економічний механім формування ринку ІПП шляхом реалізації консолідованої системно-ситуативної моделі управління економічним об'єктом спрямування у просторі граничних ресурсів і станів розвитку. Запропоновано підходи до об'єднання політики ринкового саморегулювання та державного управління процесами інформатизації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)У9:Ч23 + Ч234(4Укр) к 94
Шифр НБУВ: РА318834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чубко Н.Ю. 
Особливості відновлення діастолічної функції лівого шлуночка у хворих з хронічними формами ІХС після односудинного коронарного стентування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.Ю. Чубко ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено особливості відновлення діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) та функціонального стану хворих зі стабільною стенокардією і ураженням однієї коронарної артерії передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії (ПМШГ ЛКА) та правої коронарної артерії (ПКА) за наявності постінфарктного кардіосклерозу та без нього у найближчий і віддалений (1 рік) період спостереження після планового коронарного стентування. На підставі одержаних даних з'ясовано, що відновлення діастолічної функції міокарда ЛШ, клінічного стану та переносності фізичного навантаження після повної ангіографічної реваскуляризації міокарда у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця (ІХС) з односудинним ураженням відбувається протягом перших місяців (1 - 3 місяці) з подальшим поліпшенням показників упродовж 1 року. Ступінь нормалізації діастолічної та систолічної функції ЛШ після стентування однаковий у хворих зі стабільною стенокардією за наявності та відсутності постінфарктного кардіосклерозу, але у хворих з великовогнищевим кардіосклерозом в анамнезі вона відновлюється повільніше. Стентування ПМШГ ЛКА швидше та більш повно нормалізує функцію ЛШ у порівнянні зі стентуванням ПКА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11 +
Шифр НБУВ: РА352204

Рубрики:

      
19.

Чуб О.А. 
Особливості господарсько-біологічних ознак свиней миргородської породи при внутрішньопородному підборі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.А. Чуб ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — К. ; Чубинське, 2009. — 16 с. — укp.

Вперше для популяції свиней миргородської породи, виявлено кращі та гірші варіанти підбору тварин та встановлено можливість прогнозування показників відтворювальної здатності і відгодівельних ознак за чистопородного розведення. Виявлено закономірності росту та розвитку молодняку, проведено порівняльну оцінку тварин за власною продуктивністю з використанням індексної селекції та класичної методики. Вивчено відгодівельні і м'ясо-сальні ознаки, якісну характеристика м'язової та жирової тканин, біохімічну характеристику сироватки крові, а також встановлено кореляційні зв'язки між ознаками. Відмічено різний вплив батьків на господарсько-корисні ознаки молодняку свиней миргородської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П65-334
Шифр НБУВ: РА366871

Рубрики:

      
20.

Чуба П.С. 
Перебіг вірусних гепатитів у осіб, які вживають наркотичні речовини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / П.С. Чуба ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто наркологічний анамнез у всіх хворих на вірусний гепатит (ВГ), які госпіталізуються до інфекційного центру Центральної міської клінічної лікарні Києва. Досліджено особливості клінічних проявів, етіологію, динаміку лабораторних показників та результатів інструментальних методів дослідження в хворих на ВГ, які не вживають наркотичні речовини (контрольна група), та у хворих з наявним наркологічним анамнезом (основна група) з урахуванням виду та тривалості вживання наркотичних речовин. Встановлено відмінності перебігу ВГ в осіб, які вживають наркотичні речовини залежно від етіології ВГ. Виявлено найбільш характерні закономірності, які відрізняють перебіг ВГ у хворих, які вживають наркотики та пацієнтів контрольної групи. Розроблено критерії, які дозволяють виявляти споживачів наркотичних речовин. Визначено особливості тактики ведення хворих на ВГ, які вживають наркотики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА319795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського