Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (1139)Книжкові видання та компакт-диски (1287)Журнали та продовжувані видання (1548)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-131$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чижиков 
Бізнес-асоціації в умовах інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Геннадій Дмитрович Чижиков ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131 + У9(4УКР)0-131 + У9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА348751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Витвицька О.Д. 
Вдосконалення механізмів соціально-економічних мотивацій підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.Д. Витвицька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення соціально-економічних мотивацій підприємницької діяльності на стадіях процесу "організація - функціонування". Сформульовано визначення поняття "підприємницька діяльність" як такого, що інтегрує поняття праці та трудової діяльності. Наведено визначення поняття "соціально-економічна мотивація підприємницької діяльності". Обгрунтовано шляхи вдосконалення механізмів застосування соціально-економічних мотивацій утворення нових підприємницьких структур, вибору видів підприємницької діяльності, ефективної роботи персоналу. Розроблено методику оцінки соціально-економічної значимості підприємств у соціально-економічному житті регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА312129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Копченко І.М. 
Державне регулювання малого підприємництва в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.М. Копченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні засади державного регулювання малого підприємництва за умов ринкової трансформації. З'ясовано соціально-економічну природу малого підпиємництва як об'єкта регуляторної політики. Обгрунтовано теоретичні засади механізму забезпечення його розвитку державою за даних умов, який поєднує методи прямого організаційного впливу та опосередкованого економічного стимулювання. Розкрито суть регуляторної політики як складової державного регулювання малого підприємництва. Визначено особливості становлення системи даного регулювання. Проаналізовано тенденції розвитку малого підприємництва в Україні, досліджено інституційні засади державного регулювання й еволюції формування та процесу впровадження регуляторної політики у цій сфері. Висвітлено основні фінансово-економічні й організаційно-правові важелі даного регулювання. Розроблено пропозиції щодо основних форм його оптимізації. Обгрунтовано алгоритм проведення інституційних заходів в Україні з метою забезпечення сприятливого середовища для розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У9(4УКР)0-131.21,01 +
Шифр НБУВ: РА336956

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Михальська В.В. 
Державне регулювання механізму формування освітнього середовища для малого та середнього підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / В.В. Михальська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічну сутність механізму формування освітнього середовища для малого і середнього підприємництва в системі державного регулювання, зміст підприємницької та бізнес-освіти, соціального підприємницького навчання, предметного (дисциплінарного, наукового) бізнес-навчання. Визначено особливості формування і розвитку бізнес-освіти на основі державного регулювання системи освіти. Описано структуру бізнес-навчання в системі регулювання розвитку малого та середнього підприємництва. Виділено функціональні елементи механізму формування освітнього середовища для даного підприємництва в системі державного регулювання. Розроблено модель безперервності бізнес-освіти в Україні в зазначеній системі та основні принципи Національної освітньої програми з розвитку підприємництва. Науково обгрунтовано механізми та методи державного управління для оптимізації і розвитку системи бізнес-освіти країни з урахуванням вимог Національної доктрини розвитку освіти та євроінтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-32р + У9(4УКР)0-131.1-21.01р + У9(4УКР)291.9р +
Шифр НБУВ: РА352904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чеберкус Д.В. 
Державне регулювання розвитку інноваційного підприємництва в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Д.В. Чеберкус ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми розробки теоретичних основ державного регулювання інноваційного підприємництва на етапі його розвитку. Досліджено тенденції розвитку інноваційної діяльності та становлення інноваційного підприємництва в Україні. Виявлено особливості державного регулювання даного підприємництва та запропоновано концептуальні підходи до формування державної політики розвитку інноваційного підприємництва в Україні за умов СОТ. Обгрунтовано доцільність запровадження дослідницького податкового кредиту. Розроблено методичні підходи до визначення його параметрів, а також оцінювання його потенційного впливу на дохідну частину державного бюджету України. Запропоновано напрями вдосконалення правового забезпечення запровадження дослідницького податкового кредиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-55-21 +
Шифр НБУВ: РА364000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Берницька Д.І. 
Державне регулювання розвитку малого бізнесу в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Д.І. Берницька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплекс проблем, пов'язаних з встановленням розвитку малого бізнесу на макро- та мікрорівні. Досліджено теоретичні засади й економічну природу малого бізнесу, його місце та роль у структурі ринкової економіки, методологічні та методичні підходи стосовно формування державної політики сприяння та підтримки малого бізнесу в Україні. Головну увагу приділено аналізу й оцінці його розвитку на регіональному рівні. Проаналізовано та визначено важливість підприємницьких структур у пом'якшенні негативних наслідків прихованого безробіття, досліджено проблему залучення та використання інвестицій підприємствами малого бізнесу. Запропоновано оптимізаційну модель залучення інвестиційних ресурсів, розраховано інтегральні показники інвестиційної привабливості малих підприємств. Розглянуто роль податків у малому бізнесі та проаналізовано активність переходу цих підприємств на спрощену систему оподаткування. Обгрунтовано механізми взаємодії малого бізнесу з місцевою владою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 +
Шифр НБУВ: РА324354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тарасенко Т.В. 
Державне стимулювання інноваційного підприємництва в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Тарасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено механізм державного стимулювання інноваційного підприємництва з урахуванням національних особливостей економічної системи та розроблено рекомендації щодо його удосконалення. Розкрито сутність категорії "інноваційне підприємництво", систематизовано існуючі класифікації інновацій. Встановлено провідну роль інноваційного підприємництва у забезпеченні "стійкого розвитку" економічної системи за умов енергетичної та економічної кризи глобального масштабу. Модифіковано модель інноваційного процесу шляхом врахування фактора впливу держави на інвестиційні ресурси інноваційного підприємства. Доведено необхідність створення центрів технологічного трансферу як необхідної ланки між науково-дослідної та виробничою сферою, визначено їх роль в інноваційному розвитку держави. Обгрунтовано можливі шляхи державного впливу на інноваційне підприємництво. Розроблено економетричну модель, що відображає залежність ефективності національного виробництва від інтенсивності здійснення витрат на НДДКР держави та бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1-55 + У9(4УКР)0-131.1-55 +
Шифр НБУВ: РА353262

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Стефанюк І.Б. 
Державний фінансовий контроль підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.Б. Стефанюк ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади державного фінансового контролю підприємницької діяльності, його об'єктивну необхідність і роль у системі державного регулювання економіки, визначено об'єкти контролю за умов ринкової економіки. Проаналізовано організацію державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розглянуто правові засади функціонування його суб'єктів. Встановлено особливості та тенденції розвитку системи державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розроблено рекомендації щодо основних напрямків підвищення ефективності державного фінансового контролю підприємницької діяльності в контексті адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-93-218 + У9(4Укр)261.8
Шифр НБУВ: РА320013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бохан А.В. 
Екологізація підприємництва в умовах трансформації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.В. Бохан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання екологізації підприємництва за умов трансформації економіки, висвітлено еволюцію наукових поглядів щодо реалізації даного процесу. Розкрито сутність і форми екологізації підприємництва на засадах збалансованого розвитку. Розглянуто суперечності процесу екологізації підприємництва та доведено зростання їх просторових масштабів і транскордонних екологічних ефектів. Показано залежність національної економічної системи та світового господарства від стану планетарних природних умов і глобальних процесів. Виявлено особливості взаємодії та впливу економіко-культурних та інноваційно-інвестиційних чинників на процеси екологізації підприємництва. Розкрито роль мотиваційно-стимулювального механізму у забезпеченні екологізації підприємництва. Проаналізовано особливості державно-регулятивного механізму екологізації підприємництва. Визначено роль соціально-захисного механізму у забезпеченні екологізації підприємництва. Висвітлено досвід зарубіжних країн щодо забезпечення екологізації підприємництва, зроблено висновок про перспективність розвитку ринку екологічної індустрії, виробництва ресурсозберігальних і природоохоронних технологій. Доведено необхідність створення відповідної державної стратегії розвитку еколого-економічної діяльності з метою забезпечення дієздатності процесу екологізації підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)0-131.1-280 +
Шифр НБУВ: РА362299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Какутич Є.Ю. 
Екологічне підприємництво у забезпеченні сталого економічного зростання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Є.Ю. Какутич ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто організаційно-управлінські аспекти удосконалення системи екологічного підприємництва у забезпеченні сталого економічного зростання. Проаналізовано теоретико-методологічні засади екологізації підприємництва за умов глобалізації та трансформації економічних відносин, а також з урахуванням пріоритезації екологічної складової розвитку підприємницького сектору. Розкрито потенціал законодавчої та нормативної бази, їх ефективність за стимулювання розвитку екологічного підприємництва, визначено організаційно-управлінські умови його розвитку в Україні. Визначено специфічні та найбільш ефективні механізми стимулювання екологічного підприємництва, чинники вдосконалення системи його інноваційно-інвестиційної підтримки. Запропоновано концепцію забезпечення розвитку екологічного підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-28 +
Шифр НБУВ: РА353797

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Авксентьєв Ю.А. 
Економіко- організаційний механізм створення громадсько- державної системи підтримки підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Ю.А. Авксентьєв ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1998. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Притула О.В. 
Ефективність використання мотиваційних механізмів у сфері підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Притула ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теорії мотивації та їх використання в різних економічних системах. Обгрунтовано напрями формування мотивації праці в Україні за умов становлення ринкових відносин і наведено методику аналізу мотиваційних механізмів у сфері малого бізнесу. Виявлено особливості мотиваційних факторів впливу на розвиток малого бізнесу на Волині. Запропоновано методичні підходи до розробки та використання мотиваційних механізмів заохочення щодо підприємницької діяльності та оцінено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1 + У9(4Укр-4Вол)0-131.1
Шифр НБУВ: РА315895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Слободчикова Ю. В. 
Захист підприємницької діяльності на основі державної антимонопольної політики: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Ю. В. Слободчикова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості антимонопольної політики (АМП) України за сучасних умов. Удосконалено понятійний апарат у сфері АМП, проаналізовано сучасний стан захисту підприємницької діяльності на підставі АМП. Надано класифікацію адміністративних бар'єрів, що обмежують конкуренцію на товарних ринках і доповнено систему критеріїв виділення окремих форм інтеграції господарюючих суб'єктів. Обгрунтовано ключові положення концепції регулювання конкурентного процесу. Запропоновано шляхи законодавчого забезпечення захисту підприємництва. Встановлено зв'язок антимонопольного регулювання з феноменом ринкової влади та його впливом на результативність ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА374656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сухарська І. Я. 
Інститут підприємництва в неусталеній господарській системі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І. Я. Сухарська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

За допомогою інституційної методології проаналізовано стан і динаміку інституту підприємництва в Україні із застосуванням комплексного набору показників, що дозволило всебічно дослідити різні аспекти підприємництва та визначити основні тенденції його розвитку. Проведено регресійний аналіз і виявлено ключові показники змін інституту підприємництва у вітчизняній економіці. Досліджено роль інституційних пасток для розвитку інституту підприємництва у трансформаційний період. Виявлено залежність між колоніальним становищем України та переважанням непродуктивних форм підприємництва. Простежено характер зв'язку між інститутом підприємництва й іншими інститутами суспільства формальної та неформальної природи. Розглянуто напрями підвищення ефективності інституту підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА383801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Лєсная О.С. 
Інституціональний механізм державного регулювання розвитку підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.С. Лєсная ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан теоретичних і методичних розробок щодо інституціонального механізму державного регулювання розвитку підприємництва. Досліджено існуючі концептуальні підходи щодо державного регулювання підприємницької діяльності, визначено сутність даного механізму, охарактеризовано його складові. Висвітлено питання організаційно-правового забезпечення розвитку підприємництва в Україні. Розглянуто заходи органів державної влади щодо його підтримки та розвитку. Виявлено фактори інституціонального середовища, що впливають на стан вітчизняного підприємництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення державної політики зі створення сприятливого середовища та регулювання його розвитку. Розроблено новий підхід щодо формування ефективної системи державного управління підприємництвом, що грунтується на інституціональних засадах (формальних і неформальних інститутах, контрольно-наглядових органах, механізмі санкціонування) та враховує особливості організаційної й інфраструктурної складових. Проаналізовано інституціональні засади розвитку підприємництва. Визначено засоби структурно-функціонального забезпечення органів державної влади з метою встановлення межі їх компетенції та відповідальності. Проаналізовано рівень розвитку та можливості впливу на діяльність даних органів влади такого інституту як об'єднання підприємців. Визначено організаційно-правові, адміністративні й інфраструктурні умови функціонування підприємництва, виявлено основні чинники, що стримують його розвиток й обгрунтовано шляхи подолання їх негативного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21,01 +
Шифр НБУВ: РА358446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дубовик А. О. 
Інструменти оцінки бізнесу за індикаторами ринку цінних паперів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. О. Дубовик ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичне забезпечення експрес-оцінки вартості бізнесу за індикаторами ринку цінних паперів, придатного для самостійного використання інвесторами для прийняття оперативних рішень за формування, поточного моніторингу й управління портфелем цінних паперів. Визначено основні інструменти вартісної оцінки бізнесу та виділено з них ті, які базуються на використанні інформації ринку цінних паперів. Встановлено взаємозв'язок індикаторів ринку цінних паперів та інструментів оцінки бізнесу як цінових мультиплікаторів. Розроблено класифікацію цінових мультиплікаторів і доведено доцільність використання як ключового мультиплікатора EV/A. Сформовано систему кількісних та якісних показників для розрахунку справедливої величини ключового цінового мультиплікатора та на її основі внутрішньої вартості цінних паперів. Вдосконалено методичний підхід щодо скорингу акцій на основі вартісних критеріїв, який дозволяє кількісно оцінити ступінь недооцінки цінних паперів ринком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 + У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА379424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Климовицька Г.Ю. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення управління розвитком малого підприємництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ю. Климовицька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні положення та розроблено напрямки удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва, наведено рекомендації щодо формування його складових. Узагальнено теоретичні засади та виявлено особливості та недоліки розвитку в Україні малого підприємництва за сучасних умов. Визначено суть чинних механізмів і методів його підтримки, наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено зміст інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні. Узагальнено існуючий досвід створення, а також розроблено й обгрунтовано пропозиції щодо формування зазначеного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні, що передбачають використання сучасних засобів обчислювальної та комунікаційної техніки. Проаналізовано процеси підготовки та приняття рішень з питань функціонування та розвитку малого підприємництва у регіоні з залученням експертів. Розроблено конкретні управлінські процедури прийняття складних рішень щодо управління малим підприємництвом у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА343540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Волков Є.Г. 
Інформаційно-програмне забезпечення розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Г. Волков ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджуються методи розробки систем інформації, метою яких є формулювання програмних завдань для підприємств і підприємців. Обгрунтовуються пропозиції щодо вдосконалення структури і способів продукування інформації про стратегію, політику, виробничі програми підприємств та пропозиції щодо структури інформаційних банків підприємницьких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Волков Є.Г. 
Інформаційно-програмне забезпечення розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Г. Волков ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Досліджуються методи розробки систем інформації, метою яких є формулювання програмних завдань для підприємств і підприємців. Обгрунтовуються пропозиції щодо вдосконалення структури і способів продукування інформації про стратегію, політику, виробничі програми підприємств та пропозиції щодо структури інформаційних банків підприємницьких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Благодарний О.І. 
Контролінг малого бізнесу регіону в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.І. Благодарний ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 24 с. — укp.

Досліджено стан розвитку малого бізнесу регіону, визначено його місце за умов ринкових відносин. З метою ефективного управління підприємствами малого бізнесу розроблено концепцію контролінгу розвитку та функціонування даного сектора ринкової економіки. Наведено моделі та контролінгові схеми розвитку і конкурентоспроможності підприємств малого бізнесу з урахуванням особливостей їх розвитку та структури органів управління. Контролінгові схеми розвитку і конкурентоспроможності сприяють проведенню діагностики стратегічних позицій підприємств та вибору оптимальної стратегії їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 + У053.9(4УКР)0-148.6
Шифр НБУВ: РА308456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського