Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (158)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУГА$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Чугай А.В. 
Екологічний стан пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / А.В. Чугай ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто екологічні особливості гирлових ділянок річок, прилеглих територій пригирлового узмор'я північно-західної частини Чорного моря, що дозволило вивчити міжливість різних показників з віддаленням від гирла річки. Використано ГІС-технології з метою виявлення кореляційних зв'язків у розподілі забруднюючих речовин на різних горизонтах у воді, дні та донних відкладеннях, що дає можливість оцінити додаткові джерела забруднення морського середовища. Розроблено математичну модель розповсюдження нафтопродуктів у поверхневому шарі пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря. Проведено кількісну оцінку виносу окремих забруднюючих речовин з річковим стоком. Визначено найважливіші показники якості морського середовища в окремих пригирлових зонах і наведено їх порівняльну характеристику. Досліджено найбільш екологічно небезпечні пригирлові зони північно-західної частини Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8(4УКР) + Б1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чугаєв О.А. 
Економічні фактори виникнення та запобігання валютним кризам (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Чугаєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено загальні й особливі закономірності виникнення валютних криз у регіонах світу на прикладі країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються. Розглянуто суттєві ознаки валютної кризи, їх види. Висвітлено методи визначення часових меж зазначених криз, теоретичні моделі їх виникнення та поширення. Здійснено порівняльний аналіз розвитку валютних криз за країнами, а також досліджено фактори, що їх зумовлюють та наслідки. Охарактеризовано загальний механізм виникнення та регіональні відмінності цих криз. Надано оцінку ефективності антикризових заходів. Запропоновано цільові орієнтири для здійснення заходів з метою запобігання валютній кризі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661-971 +
Шифр НБУВ: РА341545

Рубрики:

      
3.

Чугаєвська С.В. 
Інтеграція в молокопродуктовому підкомплексі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Чугаєвська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти формування інтегрованих структур в молокопродуктовому підкомплексі України, а також на Житомирщині. Визначено механізми взаємовигідних економічних відносин між партнерами під час здійснення інтеграційних процесів в даному підкомплексі, які передбачають організаційне поєднання технологічно взаємозв'язаних між собою видів діяльності для виробництва кінцевої молокопродукції та доведення її до споживача, досягаючи на цій базі вищих економічних результатів. Проаналізовано сучасний стан й економічну ефективність виробництва та переробки молока. Зазначено, що на сучасному етапі розвитку інтеграційних процесів у зазначеному підкомплексі їх особливістю є втрата переробними підприємствами крупних постачальників сировини та необхідність у більших масштабах організовувати її заготівлю в особистих селянських господарствах. Відзначено, що невеликі обсяги молока для промислової переробки спричинені наявністю недостатнього рівня організації закупівлі молочної сировини у населення та недосконалого ціноутворення на молочну сировину. Обгрунтовано методологічні підходи до визначення еквівалентного обміну між товаровиробниками молочної сировини та молокопереробними підприємствами. Запропоновано перспективні напрями розвитку інтеграційних процесів, зокрема для радіоактивно забрудненого регіону Житомирщини, опрацьовано пропозиції щодо удосконалення економічних відносин між галузями підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)306.751.353 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250.0-451.51 +
Шифр НБУВ: РА338893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чугай А.М. 
Математична модель і метод розв'язання оптимізаційної задачі розміщення циліндрів і паралелепіпедів у призмі з урахуванням спеціальних обмежень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.М. Чугай ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Побудовано математичну модель задачі розміщення різних циліндрів і паралелепіпедів у призмі з урахуванням мінімально припустимих відстаней і зон заборони. Запропоновано математичну модель задачі розміщення однакових циліндрів у призмі з урахуванням зон заборони. Розроблено модифікацію методу гілок і меж, яка полягає у побудові спеціального дерева розв'язків. Здійснено модифікацію методу околів, що звужуються, для розв'язання задачі розміщення однакових циліндрів у призмі з урахуванням зон заборони. Модифіковано метод околів, що звужуються, для розв'язання задачі розміщення різних циліндрів і паралелепіпедів у призмі з урахуванням мінімально припустимих відстаней і зон заборони. Запропоновано єдиний підхід до розв'язання задач оптимізаційного геометричного проектування, який полягає у комбінації методу пошуку початкових наближень до локальних екстремумів, модифікованого методу околів, що звужуються, та модифікованого методу можливих напрямків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.25,0 +
Шифр НБУВ: РА343357

Рубрики:

      
5.

Чугаєва Н. Ю. 
Психологічні особливості педагога-наставника як умова ефективної соціалізації студентів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Н. Ю. Чугаєва ; ДВНЗ "Ун-т менедж. освіти". — К., 2010. — 17 с. — укp.

Показано, що освітня соціалізація студентів є провідною метою діяльності педагога-наставника. Встановлено, що основним об'єктом його педагогічної діяльності є група студентів як колективний суб'єкт, через який здійснюється опосередкований соціалізувальний вплив на особистість студента. Розроблена концептуальна модель психологічних якостей ефективного педагога-наставника відтворює зв'язки функцій педагога-наставника у навчально-виховному процесі з його психологічними особливостями. Створено психологічну типологію ефективних і неефективних наставників; сконструйовано психологічний портрет еталонного наставника, розроблено методичні рекомендації з оптимізації роботи педагога-наставника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.92 + Ю952.1
Шифр НБУВ: РА373852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чугаєвська Л.В. 
Створення та діяльність українських студентських організацій в еміграції (1920 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Чугаєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено створення та діяльність українських студентських організацій в еміграції (1920 - 1939 рр.). На підставі аналізу історіографії проблеми, залучення архівних документів і матеріалів розкрито форми та методи діяльності українських студентських організацій в еміграції. Проаналізовано процес створення, етапи та специфіку їх організаційної розбудови. Досліджено взаємовідносини між українськими студентськими організаціями в еміграції. Висвітлено культурно-просвітню роботу українського організованого студентсва, а також політичну діяльність студентських організацій, їх співпрацю з міжнародними та студентськими об'єднаннями країн перебування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-7 + Ф75(4=УКР) +
Шифр НБУВ: РА364079

Рубрики:

      
7.

Чугай 
Фізичні основи модифікації властивостей кристалів АIIBVI формуванням природно упорядкованої дефектної структури: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.07 / Олег Миколайович Чугай ; НАН України; Інститут електрофізики і радіаційних технологій. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022
Шифр НБУВ: РА350790

Рубрики:

      
8.

Чугай М.О. 
Чисельний аналіз коливань елементів лопаткового апарата турбомашин з пошкодженнями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / М.О. Чугай ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено тривимірні моделі лопаткового апарата з пошкодженнями. Адаптовано розрахункові методи для коливань елементів такого апарата за допомогою сингулярних скінченних елементів для визначення спектра власних частот, форм коливань і розподілу інтенсивностей напружень. Моделювання об'єктів проведено на базі тривимірного підходу з використанням методу скінченних елементів. Виявлено нові якісні та кількісні залежності впливу пошкоджень на особливості власних частот, форм коливань і локалізацію напружень у складних системах лопаткового апарата. Досліджено розподіл і визначено зони локалізації тривимірних полів інтенсивностей напружень пакетів лопаток з пошкодженнями. На підставі результатів дослідження особливостей розподілу даних інтенсивностей і вібраційної поведінки розглянутих конструкцій лопаткового апарата розроблено практичні рекомендації щодо зниження рівня максимальних напружень. Вірогідність і обгрунтованість одержаних результатів забезпечуються їх погоджуваністю з експериментальними даними, а також даними, наведеними в літературі, та збіжністю числових розрахунків. Зазначено, що результати проведених досліджень можуть використовуватися для діагностування наявності пошкоджень в елементах лопаткового апарата, а розроблені методики рекомендовано до застосування на турбобудівних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-012 +
Шифр НБУВ: РА358108

Рубрики:

      
9.

Чугай Н. М. 
Трансформація як засіб формування середовища для розвитку дітей / Н. М. Чугай. — Б.м., 2021 — укp.

Головною науковою проблемою дисертаційного дослідження є формування середовища для розвитку дітей, яке здатне до трансформації та сприяє соціально-комунікативному, пізнавальному, мовленнєвому, художньо-естетичному та фізичному розвитку дітей. Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю вивчення і аналізу новітніх формотворчих процесів у світовій дизайнерській практиці 2000-2019-х років, які свідчать про глибокі зміни в трактуванні теми трансформації в промисловому дизайні, про значні перебудови художньої мови дизайну. Сучасні формотворчі процеси в дизайні потребують їх аналізу та оцінки у контексті всього досвіду використання трансформації як засобу формування середовища для розвитку дітей. Наукова новизна роботи полягає в комплексному розгляді й аналізі особливостей формування середовища для розвитку дітей, здатного до трансформації. Вперше на основі наявних зразків дитячих меблів розроблено типологію трансформації меблів та обладнання середовища для розвитку дітей; розширено і удосконалено конструктивно-технологічні та художньо-образні особливості трансформації меблів та обладнання середовища для розвитку дітей; обґрунтовано функції, які виконує трансформація у формоутворенні предметного наповнення середовища для розвитку дітей та функції, які виконують меблі-трансформери для гри; запропоновано дефініцію визначень «дитячі меблі» та «меблі, що перевертаються»; запропоновано авторську модель середовища для розвитку дітей з функцією трансформації. Удосконалено спеціалізований матеріал, пов'язаний з формуванням предметного наповнення середовища для розвитку дітей. Підкреслено необхідність використання конструктивно-технологічних та художньо-образних особливостей трансформації в проєктуванні середовища для розвитку дітей. Удосконалено типову модель створення такого середовища.^UThe main scientific problem of the dissertation research is children's development environment formation, which is capable of transformation and promotes socio-communicative, cognitive, speech, artistic, aesthetic and physical children's development. The relevance of the research topic is due to the need of studying and analyzing of the latest design processes in the world design practice in 2000-2019, which indicate profound changes in the interpretation of the theme of transformation in industrial design, the significant restructuring of the artistic language of design. The researched processes in design need their analysis and evaluation in the context of the whole experience of using transformation as a means of children's development environment formation. The scientific novelty of the work lies in the complex consideration and analysis of the formation peculiarities of the environment, which is capable of transformation, for children's development. For the first time on the basis of existing samples of children's furniture the typology of transformation of furniture and the equipment of environment for children's development has been developed; the constructive-technological and artistic-figurative features of transformation of furniture and equipment of children's development environment have been expanded and improved; the functions performed by the transformation in the formation of the subject content of children's development environment and the functions performed by the furniture-transformers for playing have been substantiated; the definition of "children's furniture" and "shape-shifting furniture" has been proposed; the author's model of the environment with the function of transformation for children's development has been proposed. Specialized material related to the subject content formation of children's development environment has been improved. The necessity of using constructive-technological and artistic-figurative features of transformation in designing children's development environment has been emphasized. The typical model of creating children's development environment has been improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського