Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (892)Книжкові видання та компакт-диски (670)Журнали та продовжувані видання (316)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Легета 
Біоіндикація техногенно трансформованих територій з використанням Drosophila melanogaster Mg. (на прикладі м. Чернівці): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Уляна Володимирівна Легета ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262 Dro*801.8(4УКР-4ЧЕН-2Ч) + ЕО*806.4(4УКР-4ЧЕН-2Ч) + Б1(4УКР) с7,022
Шифр НБУВ: РА345624

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Грицюк С. Б. 
Вивчення можливості застосування кіральних властивостей проліну як експрес-методу оцінки рівня забруднення річкових екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / С. Б. Грицюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальну довжину хвилі в ультрафіолетовій частині спектра, за якої пролін володіє найвищим кутом обертання поляризованого світла, а розбіжність одержаних даних найменша. Встановлено, що кут обертання поляризованого світла пробами води за даної довжини хвилі у половині проб з точок моніторингу володіє додатним знаком, а у половині - від'ємним. Показано, що кут обертання зменшується в даних варіантах. Встановлено, що на величину кута обертання за використаної довжини хвилі впливає рівень перевищення ГДК хімічного споживання кисню. Зазначено, що залежність дозволяє використовувати кіральні властивості проб води для визначення точок з критичним рівнем перевищення органічними забруднювачами. Проведено порівняння апробованого методу з традиційними дослідженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + Д225,8
Шифр НБУВ: РА372374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Боголєпов А.А. 
Вилучення U(VI) та Со(II) з використанням поліетиленіміну та етилендиамінтетраоцтової кислоти з об'єктів навколишнього середовища: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / А.А. Боголєпов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості вилучення U(VI) та Co(II) з об'єктів довкілля з використанням поліетиленіміну (ПЕІ) та етилендиамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА). Показано зв'язок між формами знаходження U(VI) та Co(II) у розчині і процесами, що відбуваються на поверхні алюмосилікатів. Виявлено, що наявність комплексоутворюючих лігандів зменшує величини сорбції металів в результаті утворення їх аніонних форм. Визначено константи утворення комплексів металів з функціональними групами поверхні мінералів. Встановлено вплив гумінових речовин, зв'язаних з їх поверхнею, на величини сорбції та десорбції U(VI) та Co(II). Запропоновано формулу розрахунку коефіцієнтів затримання металів у баромембранних методах очищення з використанням визначених констант стійкості комплексів U(VI) та Co(II) з ПЕІ, які не залежать від його структури й молекулярної маси. На підставі визначення ефективності дії десорбуючих реагентів для дезактивації грунтів від сполук U(VI) та Co(II) запропоновано амонійні солі ЕДТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 + К342.3 + К345.41 +
Шифр НБУВ: РА354275

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Чупов А.В. 
Відтворення інгаляційних доз опромінення після аварії на ЧАЕС в 30-км зоні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.В. Чупов ; НАН України. Міжгалуз. НТЦ "Укриття". — Чорнобиль, 2002. — 26 с.: рис. — укp.

Розроблено методику відтворення інгаляційних дозових навантажень на населення, яке проживало в тридцятикілометровій зоні ЧАЕС, а також методику відтворення радіаційної обстановки в даній зоні в перші дні аварії, засновану на аналізі поширення радіонуклідів у діапазоні 0 - 1000 км, за допомогою якої виділено області з домінуючим аерозольним компонентом. Відновлено параметри радіаційної обстановки в повітрі в тридцятикілометровій зоні в перші дні аварії на ЧАЕС, виконано розрахунки та створено банк даних про інгаляційні дозові навантаження, отримані населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6 Чорнобиль + Р126.0
Шифр НБУВ: РА321667

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Лагутін В.М. 
Екологічна безпека регіону: методи та засоби її забезпечення в умовах виникнення екстремальних ситуацій у навколишньому середовищі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.М. Лагутін ; Укр. НДІ екол. проблем. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади побудови концепції регіональної системи управління екологічною безпекою, яка відрізняється використанням під час здійснення моніторингу та прогнозування відомостей про умови формування аномалій космогеліогеофізичних та атмоантропогенних видів небезпеки, що обумовлюють екстремальні ситуації у навколишньому середовищі. Проаналізовано аномалії метеофакторів (тиску, інверсних ситуацій, виникнення токсичного озону), гравітаційної динаміки. Запропоновано здійснювати інтегративні оцінки прогнозу за допомогою сенсорів оптико-телевізійного біотестування та інтенсивності підрахунку фотоімпульсів еталонів радіоактивності. Розглянуто закономірності формування еконебезпеки у разі виникнення аномалій магнітного поля Землі. Експериментально встановлено флікерний закон спектра його варіацій, за наявності якого більш небезпечними (летальними для біосистем) виявляються аномалії у період мінімуму сонячної активності. Запропоновано комплексний підхід щодо вивчення варіацій стратосферного озону та небезпечних аномалій ультрафіолетового випромінювання Сонця. На підставі оригінальної розробки ексімерного лазера удосконалено метод і лідар диференційного поглинання у системі підсупутникового забезпечення контролю озону, що дозволило дослідити висотний розподіл його концентрації, що має суттєве значення для виконання міжнародних зобов'язань України у сфері визначення впливу озоноруйнівних викидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) Н6,022 +
Шифр НБУВ: РА333712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Варго О.М. 
Екологічна свідомість як умова становлення екологічного суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Варго ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз поняття "екологічна свідомість", яку розглянуто у широкому та вузькому сенсі слова. Проаналізовано динаміку екологічноі свідомості від стародавніх міфів до сучасності, запропоновано етапи розвитку суспільства залежно від сформованих у них типів екологічної свідомості. Показано, як поступово людина та суспільство відчужувалися від живої природи. На підставі аналізу стану екологічної свідомості згідно трьох типів сучасної цивілізації у країнах європейского типу, традиційних суспільствах Південно-Східної Азії та Україні - країні, що розвивається, розглянуто можливість створення екологічного суспільства. Зазначено, що сучасній Україні для формування такого суспільства доцільним є використання своєрідного українського менталітету, спрямованого на природу. Водночас екологічне суспільство залишається суспільством майбутнього, що можливо стане результатом злиття західноєвропейської науки та раціоналізму, а також властивого для світогляду традиційного сходу уважного ставлення до природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1(4УКР)в2:С,022 +
Шифр НБУВ: РА341892

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Дмитриков В.П. 
Екологічний моніторинг мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.П. Дмитриков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 34 с. — укp.

На практичному рівні запропоновано вирішення важливої проблеми розширення можливостей екологічного моніторнигу поліциклічних сполук, які виявлють токсичні властивості, в повітряному середовищі шляхом підвищення достовірності аналітичного контролю забруднювачів на основі виявлення нових закономірностей і залежностей. Запропоновано методи удосконалення системи еколого-аналітичного контролю як головної складової екологічного моніторингу поліциклічних сполук шляхом розвитку високочутливих комп'ютерно-хроматографічних систем. Обгрунтовано доцільність спільного використання розрахованих хроматографічних індексів і фізико-хімічних характеристик для виявлення поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів методами високоефективної рідинної та газорідинної хроматографії високого ступеня розподілу речовин. З метою підвищення рівня надійності результатів визначень мікродомішок забруднювачів розроблено системи пригнічення перешкод сигналу детектора. Обгрунтовано способи корекції амплітудно-частотної характеристики фільтра сигналу детектора. Розглянуто склад поліциклічних ароматичних вуглеводнів, що містяться у повітряному середовищі підприємств металургійного комплексу. Показано можливість використання принципів хромато-спектрального аналізу забруднювачів повітряного середовища за відсутності еталонів для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук, а також дослідження компонентного складу хімічних продуктів термічної переробки кам'яного вугілля як потенційних забруднювачів. Розроблено й апробовано методику флуоресцентного визначення бенз[а]пірену у повітряному середовищі, що базується на комп'ютерно-хроматографічній системі. Відзначено універсальний характер запропонованої методики, яку рекомендовано використовувати для проведення еколого-аналітичного контролю інших стійких органічних забруднювачів у природних середовищах. Обгрунтовано комплексний підхід щодо створення структури експертної системи екологічного моніторнигу для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 +
Шифр НБУВ: РА345641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Северіна О.М. 
Екологічний плакат: становлення та розвиток (за матеріалами Міжнародних трієнале "4-й Блок"): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / О.М. Северіна ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес становлення та розвитку екологічного плаката як цілісного явища у графічному дизайні, виявлено його особливості та специфіку. Проаналізовано розвиток природоохоронної тематики, історичні та соціально-культурні передумови становлення екологічного плаката, визначено його місце у сфері глобальної екологічної агітації. На підставі вивчення систематизованих матеріалів колекції Міжнародної трієнале екологічного плаката "4-й Блок" визначено характерні особливості графічної мови, специфіку візуальних засобів і своєрідність образів, притаманних екологічному плакату. Розглянуто нові форми та перспективи розвитку екоплаката. Обгрунтовано значення екологічного плаката як нового, самостійного жанру плакатного мистецтва, сформульовано його специфічні завдання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ156.654.3(0): б1 + Б1(4УКР) я65,022 +
Шифр НБУВ: РА369979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Чугай А.В. 
Екологічний стан пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / А.В. Чугай ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто екологічні особливості гирлових ділянок річок, прилеглих територій пригирлового узмор'я північно-західної частини Чорного моря, що дозволило вивчити міжливість різних показників з віддаленням від гирла річки. Використано ГІС-технології з метою виявлення кореляційних зв'язків у розподілі забруднюючих речовин на різних горизонтах у воді, дні та донних відкладеннях, що дає можливість оцінити додаткові джерела забруднення морського середовища. Розроблено математичну модель розповсюдження нафтопродуктів у поверхневому шарі пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря. Проведено кількісну оцінку виносу окремих забруднюючих речовин з річковим стоком. Визначено найважливіші показники якості морського середовища в окремих пригирлових зонах і наведено їх порівняльну характеристику. Досліджено найбільш екологічно небезпечні пригирлові зони північно-західної частини Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8(4УКР) + Б1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Зорін Д.О. 
Еколого-геохімічна оцінка Дністровського каньйону як регіонального коридора національної екологічної мережі України: автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / Д.О. Зорін ; Івано-Франк. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2008. — 19 с. — укp.

Наведено характеристику екологічного стану довкілля Дністровського каньйону - майбутнього національного природного парку як одного з головних екологічних коридорів екологічної мережі України. На 140 геоекологічних полігонах відібрано 136 проб грунтів, 44 - поверхневих вод, 47 - донних відкладів, 93 - грунтових вод, 67 - атмосферного повітря, 67 - опадів снігу, 149 - рослинності, які проаналізовано на вміст різних забруднювачів. На підставі їх комп'ютерної обробки з використанням геоінформаційних систем (ГІС-технологій) побудовано п'ять баз даних екологічної інформації та 35 електронних поелементних і покомпонентних еколого-геохімічних карт і геоінформаційну постійно діючу багатокомпонентну комп'ютерну систему екологічної безпеки. Проведено геоекологічне районування досліджуваної території з виокремленням 3-х геоекологічних зон і 24-х геоекологічних смуг з різним станом довкілля. Для кожної смуги розроблено спеціальні заходи для покращання стану навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3)08 + Б1(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА358463

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бугаєнко О.М. 
Знешкодження нафтових забруднень компонентів геосфери сорбентами та біодеструкторами, що транспортуються багатофазовими потоками: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.М. Бугаєнко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність управління екологічною безпекою у разі нафтових забруднень компонентів геосфери шляхом траспортування та розподілу сорбентів і біодеструкторів газовими та газорідинними струменями. Застосовано методи фізичного та математичного моделювання, розрахунково-експериментальні методи дослідження багатофазових потоків сорбентів і біодеструкторів. Встановлено закономірності формування сорбентних потоків у трифазовому розгінному пристрої (зокрема залежності дальності, площі покриття зони нафтового забруднення та дисперсності суміші від ступеня розширення газу, коефіцієнта інжекції та довжини розгінного пристрою), що становлять науковий базис технічних аспектів ефективного управління екологічною безпекою. Зазначено, що розроблений програмний комплекс, який реалізує математичну модель генератора сорбентних потоків, забезпечує розрахунок параметрів процесів формування, траспортування та розподілу сорбентних сумішей у зоні забруднення нафтопродуктами в широкому діапазоні зовнішніх умов і режимів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 +
Шифр НБУВ: РА366948

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шмиголь В.М. 
Інформатизація екологічної діяльності на об'єктах військового призначення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В.М. Шмиголь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачі аналізу особливостей управління екологічною діяльністю військ і застосування сучасних інформаційних технологій. Наведено концептуальну модель бази даних, нові методи й алгоритми прогнозування концентрацій шкідливих речовин, що містяться у викидах. Розроблено інформаційну технологію обрахунку результатів екологічного спостереження за станом навколишнього середовища на базі табличного процесора Ms Excel. Досліджено застосування інформаційної технології на реальному військовому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Ц,022 + Х859(4УКР)021.134:Ц + Ц89: З97
Шифр НБУВ: РА372668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Ємел'яненко 
Інформаційна технологія для підтримки прийняття рішень в задачах гідрогеохімічного моніторингу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Тетяна Георгіївна Ємел'яненко ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022
Шифр НБУВ: РА352451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Іванюта С.П. 
Комплексне оцінювання ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної і геологічної небезпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / С.П. Іванюта ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні методи та програмні засоби комплексного оцінювання ризиків життєдіяльності у природно-техногенній сфері. Визначено актуальні критерії небезпечності для комплексного оцінювання рівня ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної та геологічної небезпеки в Україні. Удосконалено класифікацію надзвичайних ситуацій (НС) техногенного характеру за їх первинними та віддаленими наслідками для життєдіяльності населення на підставі структуризації медичних, соціально-економічних і психологічних наслідків. Розроблено метод комплексного оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно небезпечних об'єктах з урахуванням негативного впливу екзогенних геологічних процесів. Сформульовано алгоритм комплексного оцінювання досліджених ризиків. Досліджено динаміку змінювання ризиків життєдіяльності природного, техногенного та природно-техногенного характеру. Розроблено програмні засоби для автоматизованого оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно-небезпечних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Г,022 + Р11(4УКР)026 +
Шифр НБУВ: РА350269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Фесюк В.О. 
Конструктивно-географічні засади формування і розвитку великих урбоекосистем Північно-Західної України: автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.О. Фесюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Сформульовано та обгрунтовано теоретичні основи, розроблено концепцію конструктивно-географічних досліджень урбоекосистем на основі системного підходу. Запропоновано алгоритмічну модель конструктивно-географічного та геоекологічного аналізу довкілля великих міст і алгоритм реалізації процесу оптимізації їх екологічного стану. Визначено особливості природних умов формування міст Північно-Західної України у порівнянні з іншими регіонами. Проаналізовано ландшафтну структуру території та її вплив на формування урбоекосистем, особливості антропогенного впливу як фактора формування екосистем в контексті функціонально-конструктивного та історико-генетичного підходу. Зроблено оцінку сучасного екологічного стану міст. Проведено районування території міст за ступенем забруднення і трансформації природного середовища. Змодельовано та картографовано стійкість ландшафтів до антропогенної трансформації та потенціал їх самоочищення. Розроблено концептуальні критерії оцінки рівня екологічної безпеки великих міст. Проведено еколого-географічне районування території міст за потенціалом техногенних навантажень, екологічної безпеки. Оцінено ступінь екологічної ситуації у містах, запропоновано комплекс заходів екологічної оптимізації стану компонентів їх ландшафту, модель управління міським середовищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + Б2(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА360724

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Назарук М.М. 
Конструктивно-географічні основи розвитку і функціонування соціально-екологічних систем великого міста: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / М.М. Назарук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні закономірності формування сучасного соціально-екологічного стану великих міст. Обгрунтовано концепцію соціоприродного розвитку території великого міста, яка становить сукупність закономірностей щодо уявлення про нього як соціально-екологічну систему, що розвивається в напрямку деструктивності життєвого середовища, підвищення структурної невпорядкованості та втрати системних ознак, а також переводить систему міста до стану динамічної рівноваги із суспільним впливом, коли її елементи безпосередньо реагують на цей вплив і формують сценарій розвитку. Показано необхідність запровадження нових концептуальних підходів до проблеми "суспільство - природа" на основі соціально-екологічної теорії взаємодії суспільства та природи, теоретичних і методологічних засад конструктивної географії та запропоновано відповідні концептуальні напрацювання. Проаналізовано вплив суспільства на природу Львова протягом XX ст., розкрито його залежність від господарських чинників, а також конструктивно-географічні та соціально-екологічні особливості цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Н,022 + У049(4УКР-4ЛЬВ-2Л)22 + Н820.3 + С5*424.21
Шифр НБУВ: РА372238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Лесів М. Ю. 
Математичне моделювання та просторовий аналіз емісії парникових газів у прикордонних регіонах України: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / М. Ю. Лесів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі для проведення просторового аналізу емісій парникових газів у прикордонних регіонах України, які дають можливість оцінити переміщення мас парникових (важких) газів і забруднюючих речовин через кордон. Проведено просторовий аналіз емісій парникових газів в енергетичному секторі для польсько-української прикордонної смуги з використанням геоінформаційних технологій. Розроблено математичні моделі процесів емісії парникових газів в енергетичному секторі для польських воєводств Підкарпатського та Люблінського, на основі яких проведено просторову інвентаризацію для цих регіонів. Одержані результати для польських регіонів, а також відповідні дані з українського боку використано для просторового аналізу процесів переносу мас вуглекислого газу та закису азоту через лінію польсько-українського кордону. Проаналізовано зміни невизначеностей емісій в енергетичному секторі в минулому й обчислено прогнозні значення невизначеності на основі сучасних знань про емісійні процеси для країн Євросоюзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в641,022
Шифр НБУВ: РА382815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бутенко О. С. 
Методологія прогнозування розвитку аномалій антропогенного походження на основі логіко-алгебраїчних моделей комплексування даних моніторингу екосистем: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.07.12 / О. С. Бутенко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Проведений аналіз наукових підходів до розробки методології аналізу аномалій у природних екосистемах і побудови короткочасного прогнозу їх розвитку визначив необхідність створення єдиного математичного апарату для опису великого різноманіття різних теоретичних розробок і розвитку теорії прогнозування динаміки аномалій за умов невизначеності за рахунок комплексування даних дешифрування та польових спостережень. Розроблено нові методи комплексного аналізу й обробки різночасових різнорідних даних моніторингу та побудовано логіко-алгебричні моделі, що дозволяють за рахунок єдиного уніфікованого підходу до формування геоінформаційних моделей з описом їх макро- і мікродинаміки скоротити час обробки й оперативно приймати рішення про тип і напрямок подальшого розвитку аномалій з урахуванням їх властивостей. Проведене оцінювання адекватності запропонованих методів і моделей показало доцільність їх використання у разі комплексного аналізу різночасових різнорідних даних для підвищення оперативності прогнозування за умов обмеженої апріорної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 + Д23 с141.2
Шифр НБУВ: РА380551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Логачова О.В. 
Механізми регулювання антропогенних викидів парникових газів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / О.В. Логачова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення, розроблено методичні засади та практичні рекомендації щодо формування механізмів регулювання антропогенних викидів парникових газів. Розкрито сутність й охарактеризовано складові економічного механізму природокористування й охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано визначення поняття механізму екологічного регулювання. Проаналізовано сучасний стан викидів парникових газів в Україні, виявлено тенденцію їх скорочення. Доведено, що за умов збереження чинної структури викидів змінюється функціональна роль України на ринку вуглецевих квот. Обгрунтовано шляхи подолання кризових явищ в енергетичному секторі економіки. Створено модель розподілу дозволів на викиди парникових газів, яку рекомендовано використовувати під час формування національного плану розподілу дозволів. Запропоновано методичні підходи щодо кількісного розрахунку квоти на викиди парникових газів для різних джерел викидів. Удосконалено інфраструктурне забезпечення реаліазції проектів спільного впровадження та торгівлі квотами на викиди парникових газів на регіональному рівні. На підставі адаптації методів кластерного аналізу розроблено науково-методичний підхід щодо економічного оцінювання ефективності реалізації проектів спільного впровадження та вибору варіантів фінансування проектів за принципом узгодження інтересів власників проектів та інвесторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-21 + Б1(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА358475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сухорольський П. М. 
Міжнародно-правова охорона та регулювання сталого розвитку гірських регіонів (Альпійська та Карпатська конвенції): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / П. М. Сухорольський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано виділення відносин держав з охорони та сталого розвитку транскордонних гірських регіонів як окремого об'єкта міжнародно-правового регулювання. Розглянуто природні та соціально-економічні фактори, які зумовлюють особливості даного регулювання. Визначено основоположні підходи та принципи, класифіковано сфери міжнародно-правової охорони та регулювання сталого розвитку гірських регіонів. Розглянуто їх позитивні риси та недоліки. Досліджено та класифіковано заходи, що становлять міжнародний механізм реалізації. З'ясовано основні завдання держав-учасниць у процесі внутрішньодержавної імплементації Конвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.33 + ЕО*805.9-658.31б + Б1(4Укр)б2:х,022
Шифр НБУВ: РА371074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського