Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (892)Книжкові видання та компакт-диски (670)Журнали та продовжувані видання (316)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хміль Г.А. 
Системний аналіз проблем екологічної безпеки України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Г.А. Хміль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена системному аналізу і моделюванню екологічної безпеки України. Розроблено математичні моделі основних загроз екологічній безпеці, визначено інтегральні показники стану екологічної безпеки України в регіональному розрізі. Визначено оцінки параметрів модифікованої моделі Гомперца-Мейкема, на основі яких отримано кількісні оцінки фондового ризику як міри впливу зовнішніх шкідливих факторів на здоров'я та безпеку населення України. Розроблено ієрархічну модель системи екологічної безпеки України, визначено пріоритети державної політики щодо нейтралізації загроз екологічній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + У9(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Наконечний Й.Й. 
Моніторинг навколишнього середовища ряду регіонів України та застосування природних сорбентів для покращання екологічної ситуації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Й.Й. Наконечний ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему організації системи контролю за станом техногенного забруднення навколишнього середовища з метою покращання екологічної ситуації. Розроблено 44 методики для визначення концентрацій шкідливих речовин у повітрі робочої зони, атмосфері населених місць і воді. Одержано результати моніторингу довкілля Чернівців і Маріуполя, які стали надійним фундаментом для управління якістю навколишнього середовища. Проведено порівняльну оцінку державних методів взяття та аналізу проб з методологіями США, що забезпечило усвідомлення надійності одержаних даних. За результатами проведених експериментальних досліджень доведено ефективність застосування природних сорбентів Кримського кілу та Черкаського бентоніту для вилучення важких металів з забруднених вод. Підібрано водорозчинні полімери, здатні ефективно адсорбуватися на частинках природного мінералу, викликаючи флокуляційне структурування, що супроводжується освітленням розчину та переходом сфлокульованої маси разом з адсорбованими металами в осад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4Укр),022 + Б1(4Укр),022
Шифр НБУВ: РА311840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Комарницький В.М. 
Правовий режим зон надзвичайних екологічних ситуацій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Комарницький ; НАН України. Ін-т держ. і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан правового регулювання відносин у сфері запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ліквідації їх наслідків. Розглянуто екологічні зони за ступенем безпеки території, з урахуванням техногенних і природних факторів, що призвело до змін у довкіллі, небезпечних для людини, рослинного та тваринного світу. Обгрунтовано доцільність прийняття нового Закону України "Про правовий режим зон надзвичайної екологічної ситуації", який має усунути дублювання, неузгодженість у регулюванні суспільних відносин. Удосконалено організаційну систему регулювання та управління в галузі попередження та ліквідації надзвичайних екологічних ситуацій. Розроблено заходи щодо посилення ефективності економіко-правового забезпечення екологічної безпеки територій та населення у разі виникнення надзвичайних екологічних ситуацій. Наведено положення спеціального закону про екологічне страхування, який дає можливість ефективніше вирішувати питання відшкодування шкоди потерпілим від надзвичайних ситуацій із небезпечними для життя, здоров'я людини та стану довкілля екологічними наслідками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х859(4УКР)119 + Б1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Чугай А.В. 
Екологічний стан пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / А.В. Чугай ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто екологічні особливості гирлових ділянок річок, прилеглих територій пригирлового узмор'я північно-західної частини Чорного моря, що дозволило вивчити міжливість різних показників з віддаленням від гирла річки. Використано ГІС-технології з метою виявлення кореляційних зв'язків у розподілі забруднюючих речовин на різних горизонтах у воді, дні та донних відкладеннях, що дає можливість оцінити додаткові джерела забруднення морського середовища. Розроблено математичну модель розповсюдження нафтопродуктів у поверхневому шарі пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря. Проведено кількісну оцінку виносу окремих забруднюючих речовин з річковим стоком. Визначено найважливіші показники якості морського середовища в окремих пригирлових зонах і наведено їх порівняльну характеристику. Досліджено найбільш екологічно небезпечні пригирлові зони північно-західної частини Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8(4УКР) + Б1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гладкий М.П. 
Трансформація смисложиттєвих орієнтирів за умов сучасної екологічної ситуації в Україні: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / М.П. Гладкий ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Надано об'єктивну оцінку екологічної ситуації в Україні та обгрунтовано стратегію її розвитку, а саме - стратегію стійкого розвитку. Проаналізовано зміну світоглядних і смисложиттєвих орієнтирів у відповідності з типами господарювання та природокористування щодо входження сучасного суспільства у новий його стан - ноосферний. Визначено стан і перспективи екологічної освіти та виховання, формування даної культури в Україні на порозі ХХІ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА324923

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чупов А.В. 
Відтворення інгаляційних доз опромінення після аварії на ЧАЕС в 30-км зоні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.В. Чупов ; НАН України. Міжгалуз. НТЦ "Укриття". — Чорнобиль, 2002. — 26 с.: рис. — укp.

Розроблено методику відтворення інгаляційних дозових навантажень на населення, яке проживало в тридцятикілометровій зоні ЧАЕС, а також методику відтворення радіаційної обстановки в даній зоні в перші дні аварії, засновану на аналізі поширення радіонуклідів у діапазоні 0 - 1000 км, за допомогою якої виділено області з домінуючим аерозольним компонентом. Відновлено параметри радіаційної обстановки в повітрі в тридцятикілометровій зоні в перші дні аварії на ЧАЕС, виконано розрахунки та створено банк даних про інгаляційні дозові навантаження, отримані населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6 Чорнобиль + Р126.0
Шифр НБУВ: РА321667

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Долін В.В. 
Самоочищення наземних екосистем Українського Полісся від радіаційного забруднення: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 21.06.01 / В.В. Долін ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2004. — 37 с. — укp.

Запропоновано методологію оцінки самоочищення природного середовища на підставі балансових розрахунків швидкості біогеохімічної міграції радіонуклідів у наземних екосистемах Українського Полісся. Розглянуто техногенні передумови, фізико-географічні та фізико-хімічні чинники формування поля радіоактивного забруднення. Досліджено процеси трансформації, біогенної та абіогенної міграції радіонуклідів у лучних і лісових екосистемах. З'ясовано, що інтенсивність біогеохімічного потоку радіонукліда у наземних екосистемах визначається ландшафтно-геохімічними та едафічними умовами. Вивчено процес самоочищення поверхневих водних систем Дніпровського каскаду, трансформації радіонуклідів у грунтах та поверхневих водах та виявлено єдиний геохімічний механізм водної міграції забруднювачів у навколишньому середовищі. Проведено типізацію ландшафтів радіаційно забруднених територій за швидкістю самоочищення, розроблено перспективні заходи щодо їх реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 +
Шифр НБУВ: РА331156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лагутін В.М. 
Екологічна безпека регіону: методи та засоби її забезпечення в умовах виникнення екстремальних ситуацій у навколишньому середовищі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.М. Лагутін ; Укр. НДІ екол. проблем. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади побудови концепції регіональної системи управління екологічною безпекою, яка відрізняється використанням під час здійснення моніторингу та прогнозування відомостей про умови формування аномалій космогеліогеофізичних та атмоантропогенних видів небезпеки, що обумовлюють екстремальні ситуації у навколишньому середовищі. Проаналізовано аномалії метеофакторів (тиску, інверсних ситуацій, виникнення токсичного озону), гравітаційної динаміки. Запропоновано здійснювати інтегративні оцінки прогнозу за допомогою сенсорів оптико-телевізійного біотестування та інтенсивності підрахунку фотоімпульсів еталонів радіоактивності. Розглянуто закономірності формування еконебезпеки у разі виникнення аномалій магнітного поля Землі. Експериментально встановлено флікерний закон спектра його варіацій, за наявності якого більш небезпечними (летальними для біосистем) виявляються аномалії у період мінімуму сонячної активності. Запропоновано комплексний підхід щодо вивчення варіацій стратосферного озону та небезпечних аномалій ультрафіолетового випромінювання Сонця. На підставі оригінальної розробки ексімерного лазера удосконалено метод і лідар диференційного поглинання у системі підсупутникового забезпечення контролю озону, що дозволило дослідити висотний розподіл його концентрації, що має суттєве значення для виконання міжнародних зобов'язань України у сфері визначення впливу озоноруйнівних викидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) Н6,022 +
Шифр НБУВ: РА333712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Одінцов О.О. 
Трансуранові елементи в зоні впливу Чорнобильської атомної електростанції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.О. Одінцов ; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. — К., 2005. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6,022 Чорнобиль + П032.27(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Заводник В.В. 
Системний аналіз екологічно небезпечних процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / В.В. Заводник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням методів та підходів системного аналізу досліджено різнотипні екологічно небезпечні процеси різної природи. Запропоновано класифікацію цих процесів, побудовано ієрархічну структуру систем інформаційного забезпечення управління та контролю екологічного становища. Значну увагу приділено процесам, що відбуваються у суттєво важливих для життєдіяльності людства середовищах: атмосфері, грунтових водонасичених шарах, зсуві активних схилів. Розроблено математичні моделі: обробки та відновлення недостатньої первинної вимірювальної інформації, розповсюдження шкідливих газоподібних домішок в атмосфері, що виникають внаслідок хімічних перетворень; очистки водонасичених шарів від шкідливих речовин, напружено-деформованих станів зсувних масивів за умов впливу обводнювального чинника. Наведено модифікований алгоритм розв'язання матричних рівнянь з великою розрідженістю коефіцієнтів, зокрема на базі використання багатопроцесорної обчислювальної техніки з кластерною архітектурою. Здійснено комп'ютерне моделювання за запропонованими методиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 + Б1(4УКР) в7,022 +
Шифр НБУВ: РА340013

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Скребець В.О. 
Особливості екологічної свідомості в умовах наслідків техногенної катастрофи: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / В.О. Скребець ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 32 с. — Бібліогр.: с.27-30с.. — укp.

Здійснено комплексне експериментально-теоретичне дослідження екологічної свідомості у проявах її природоплинної адаптації за умов наслідків техногенної (Чорнобильської) катастрофи. Запропоновано визначення поняття екологічної свідомості й емпірично обгрунтовано її властивості, особливості етогенезу (деформацій) у поведінкових екодиспозиціях побутового рівня. З'ясовано функціональні прояви буденної екологічної свідомості, надано їх інтерпретацію, розкрито закономірності психологічного їх адаптогенезу. Здійснено валідизацію методів й організації експедиційних, "польових" екопсихологічних досліджень масової буденної свідомості у масштабах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.51-61 + Ю951.082 + Б1(4УКР) Чорнобиль,022 + Б1(4УКР) в2:Ю9,022 +
Шифр НБУВ: РА345078

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Легета 
Біоіндикація техногенно трансформованих територій з використанням Drosophila melanogaster Mg. (на прикладі м. Чернівці): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Уляна Володимирівна Легета ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262 Dro*801.8(4УКР-4ЧЕН-2Ч) + ЕО*806.4(4УКР-4ЧЕН-2Ч) + Б1(4УКР) с7,022
Шифр НБУВ: РА345624

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Овсейчик С.В. 
Формування української екологічної термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Овсейчик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено українську екологічну термінологію. Розглянуто особливості її семантичної та структурної організації. Виявлено специфіку дериваційних процесів. Визначено продуктивні структурні типи екологічних термінів і спеціалізацію їх словотвірних формантів. Проаналізовано закономірності формування даної термінології та виявлено шляхи та джерела поповнення аналізованої української галузевої терміносистеми. На підставі проведеного аналізу української екологічної термінології здійснено пояснення системної організації не тільки екологічних терміноодиниць, але й термінології в цілому, специфіки формування та розвитку екологічної терміносистеми, визначено різні типи взаємозв'язків терміноодиниць в її межах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Б1 + Б1(4УКР) в3,022 +
Шифр НБУВ: РА341969

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Дмитриков В.П. 
Екологічний моніторинг мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.П. Дмитриков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 34 с. — укp.

На практичному рівні запропоновано вирішення важливої проблеми розширення можливостей екологічного моніторнигу поліциклічних сполук, які виявлють токсичні властивості, в повітряному середовищі шляхом підвищення достовірності аналітичного контролю забруднювачів на основі виявлення нових закономірностей і залежностей. Запропоновано методи удосконалення системи еколого-аналітичного контролю як головної складової екологічного моніторингу поліциклічних сполук шляхом розвитку високочутливих комп'ютерно-хроматографічних систем. Обгрунтовано доцільність спільного використання розрахованих хроматографічних індексів і фізико-хімічних характеристик для виявлення поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів методами високоефективної рідинної та газорідинної хроматографії високого ступеня розподілу речовин. З метою підвищення рівня надійності результатів визначень мікродомішок забруднювачів розроблено системи пригнічення перешкод сигналу детектора. Обгрунтовано способи корекції амплітудно-частотної характеристики фільтра сигналу детектора. Розглянуто склад поліциклічних ароматичних вуглеводнів, що містяться у повітряному середовищі підприємств металургійного комплексу. Показано можливість використання принципів хромато-спектрального аналізу забруднювачів повітряного середовища за відсутності еталонів для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук, а також дослідження компонентного складу хімічних продуктів термічної переробки кам'яного вугілля як потенційних забруднювачів. Розроблено й апробовано методику флуоресцентного визначення бенз[а]пірену у повітряному середовищі, що базується на комп'ютерно-хроматографічній системі. Відзначено універсальний характер запропонованої методики, яку рекомендовано використовувати для проведення еколого-аналітичного контролю інших стійких органічних забруднювачів у природних середовищах. Обгрунтовано комплексний підхід щодо створення структури експертної системи екологічного моніторнигу для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 +
Шифр НБУВ: РА345641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Варго О.М. 
Екологічна свідомість як умова становлення екологічного суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Варго ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз поняття "екологічна свідомість", яку розглянуто у широкому та вузькому сенсі слова. Проаналізовано динаміку екологічноі свідомості від стародавніх міфів до сучасності, запропоновано етапи розвитку суспільства залежно від сформованих у них типів екологічної свідомості. Показано, як поступово людина та суспільство відчужувалися від живої природи. На підставі аналізу стану екологічної свідомості згідно трьох типів сучасної цивілізації у країнах європейского типу, традиційних суспільствах Південно-Східної Азії та Україні - країні, що розвивається, розглянуто можливість створення екологічного суспільства. Зазначено, що сучасній Україні для формування такого суспільства доцільним є використання своєрідного українського менталітету, спрямованого на природу. Водночас екологічне суспільство залишається суспільством майбутнього, що можливо стане результатом злиття західноєвропейської науки та раціоналізму, а також властивого для світогляду традиційного сходу уважного ставлення до природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1(4УКР)в2:С,022 +
Шифр НБУВ: РА341892

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Боголєпов А.А. 
Вилучення U(VI) та Со(II) з використанням поліетиленіміну та етилендиамінтетраоцтової кислоти з об'єктів навколишнього середовища: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / А.А. Боголєпов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості вилучення U(VI) та Co(II) з об'єктів довкілля з використанням поліетиленіміну (ПЕІ) та етилендиамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА). Показано зв'язок між формами знаходження U(VI) та Co(II) у розчині і процесами, що відбуваються на поверхні алюмосилікатів. Виявлено, що наявність комплексоутворюючих лігандів зменшує величини сорбції металів в результаті утворення їх аніонних форм. Визначено константи утворення комплексів металів з функціональними групами поверхні мінералів. Встановлено вплив гумінових речовин, зв'язаних з їх поверхнею, на величини сорбції та десорбції U(VI) та Co(II). Запропоновано формулу розрахунку коефіцієнтів затримання металів у баромембранних методах очищення з використанням визначених констант стійкості комплексів U(VI) та Co(II) з ПЕІ, які не залежать від його структури й молекулярної маси. На підставі визначення ефективності дії десорбуючих реагентів для дезактивації грунтів від сполук U(VI) та Co(II) запропоновано амонійні солі ЕДТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 + К342.3 + К345.41 +
Шифр НБУВ: РА354275

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Іванюта С.П. 
Комплексне оцінювання ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної і геологічної небезпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / С.П. Іванюта ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні методи та програмні засоби комплексного оцінювання ризиків життєдіяльності у природно-техногенній сфері. Визначено актуальні критерії небезпечності для комплексного оцінювання рівня ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної та геологічної небезпеки в Україні. Удосконалено класифікацію надзвичайних ситуацій (НС) техногенного характеру за їх первинними та віддаленими наслідками для життєдіяльності населення на підставі структуризації медичних, соціально-економічних і психологічних наслідків. Розроблено метод комплексного оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно небезпечних об'єктах з урахуванням негативного впливу екзогенних геологічних процесів. Сформульовано алгоритм комплексного оцінювання досліджених ризиків. Досліджено динаміку змінювання ризиків життєдіяльності природного, техногенного та природно-техногенного характеру. Розроблено програмні засоби для автоматизованого оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно-небезпечних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Г,022 + Р11(4УКР)026 +
Шифр НБУВ: РА350269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ємел'яненко 
Інформаційна технологія для підтримки прийняття рішень в задачах гідрогеохімічного моніторингу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Тетяна Георгіївна Ємел'яненко ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022
Шифр НБУВ: РА352451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Проскурнін О.А. 
Прогнозування впливу техногенного забруднення на довкілля методом непараметричного регресійного аналізу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.А. Проскурнін ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Розвинуто методологію прогнозування впливу техногенного забруднення на довкілля у межах пошуку оптимальних форм управління екологічною безпекою. Задачу прогнозування запропоновано розв'язувати шляхом оцінювання регресійної залежності стану довкілля від техногенного забруднення за розробленим методом непараметричного регресійного аналізу. Показано перевагу розробленого методу екологічного прогнозування у порівнянні з існуючими базовими методами за невеликих обсягів натурних спостережень за станом довкілля та його забруднення. Результати досліджень рекомендовано використовувати під час розробки та проведення екологічного моніторингу, нормування природокористування та за умов дослідження впливу небезпечних об'єктів на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)в052,022 +
Шифр НБУВ: РА350404

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бєгун В.В. 
Розробка методів управління техногенною безпекою міста на основі імовірнісних структурно-логічних моделей небезпек виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.В. Бєгун ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено нову методику оцінки техногенного ризику виробництва на основі побудови та дослідження імітаційних структурно-логічних моделей небезпеки виробництва з урахуванням можливих помилок персоналу (людського чинника). Розглянуто питання застосування комп'ютерно-орієнтованих методів управління рівнем безпеки виробництва, проаналізовано їх вплив на довкілля та відповідний державний контроль. Розроблено метод перетворення багатофакторної системи параметрів, що характеризують безпеку виробництва, в систему числових значень розрахункових параметрів моделі. Визначено параметри реального стану виробництва у комп'ютерній моделі. Висвітлено метод відображення системи значимих випадкових послідовностей параметрів в логіко-структурну модель, що допомагає визначити рівень безпеки виробництва з задовільним ступенем невизначеності. Розглянуто метод опису та оцінки стану безпеки виробництва та його вплив на довкілля на основі аналізу логіко-структурних моделей, наведено кількісні оцінки параметрів, що характеризують безпеку виробництва, прогноз рівня забруднення довкілля та смертності населення. Викладено метод інтегральної оцінки ризику виробництва з урахуванням людського чинника, сформульовано вимоги щодо надійності обладнання об'єктів підвищеної небезпеки і підготовки персоналу, регулювання ризику за умов ринкової економіки встановленням відповідних страхових тарифів та процедур ліцензування видів діяльності та персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Б1(4УКР)н6,022 +
Шифр НБУВ: РА350739

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського