Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (152)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУДИК$<.>+<.>A=БІЛОУСОВА$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Чудик І.І. 
Вдосконалення методики проектування неорієнтованих компоновок низу бурильної колони: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / І.І. Чудик ; Івано-Франків. нац. технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено методику поетапного проектування неорієнтованих компоновок низу бурильної колони (КНБК) з урахуванням особливостей їх конструкцій та умов взаємодії опор зі стінками свердловини шляхом послідовного збільшення кількості ОЦЕ. За розробленим алгоритмом розрахунку мінімальної енергії деформації багатоелементних неорієнтованих КНБК з двома ОЦЕ визначено момент появи нестійкої рівноваги, що може використовуватися як додатковий критерій вибору компоновок. Розроблено та впроваджено стандарт організації України "Компоновки низу бурильної колони для буріння похило-спрямованих і горизонтальних свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7-56 +
Шифр НБУВ: РА338653

Рубрики:

      
2.

Білоусова О.І. 
Граматична специфіка мови українського законодавства: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О.І. Білоусова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано граматичну специфіку українського законодавства. Розкрито проблемні питання лінгвістики законодавчих текстів. Висвітлено різні погляди на статус мови законодавства, що кваліфікується як окремий функціонально-стильовий різновид офіційно-ділового стилю сучасної української літературної мови, виявлено типові риси стилю мови сучасного закону. Увагу приділено дослідженню віддієслівних іменників, що активно функціонують у даних текстових масивах, граматичної категорії стану дієслова (пасивні конструкції), грамеми теперішнього часу, похідних прийменників, сполучників і сполучних слів. Охарактеризовано словосполучення в мовній організації текстів законодавства (словосполучення термінологічного характеру, інфінітивні сполуки), речення (просте, складне, порядок слів, структури з однорідністю, вставлені конструкції). Зазначено, що указані морфолого-синтаксичні категорії найповніше висвітлюють сутність специфіки мови законодавства як особливого функціонально-стильового різновиду офіційно-ділового стилю сучасної української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш41.14-713
Шифр НБУВ: РА371564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Білоусова Л.Г. 
Династія грецьких купців Петрококіно в економічному і соціокультурному житті Російської імперії (ХІХ - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Г. Білоусова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження історії формування династії грецьких купців Петрококіно, вихідців з о.Хіоса, які переселися на початку XIX ст. до Російської імперії. На прикладі декількох поколінь династії проаналізовано причини імміграції греків у Росію, визначено законодавчі засади та умови їх інтеграції в економіку та соціальну структуру в місцях проживання (м. Одеса, Таганрог, Керч, Маріуполь, Ростов-на-Дону, Санкт-Петербург). Показано внесок династії Петрококіно у міжнародну торгівлю, підприємництво, банківську та страхову справу, золотодобувну та сталеливарну промисловість, заснування торгових домів та акціонерних товариств. Висвітлено участь окремих представників династії в органах самоврядування, наукових та благодійних товариствах, літературно-художньому та спортивному житті Російської імперії. Встановлено родинні зв'язки між понад 400 особами династії "російських" Петрококіно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС=9ГРЕ)52-8 + Т214(2РОС)-3 Петрококіно +
Шифр НБУВ: РА353087

Рубрики:

      
4.

Білоусова І.В. 
Ефективність фітозасобів у хворих на неалкогольні стеатогепатоз та стеатогепатит на тлі цукрового діабету 2-го типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Білоусова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 24 с. — укp.

На підставі виявлених особливостей клінічних проявів, білкового, вуглеводного та ліпідного обміну, системи перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантного захисту (АОЗ), стану імунної системи та показників енергетичного метаболізму у хворих на неалкогольні стеатогепатоз і стеатогепатит на тлі цукрового діабету (ЦД) II типу та результатів клінічних досліджень впливу фітозасобів "Гепафіт-1", "Артишоку екстракт - Здоров'я", на фоні диференційованої дієти розроблено метод комплексної терапії хворих на неалкогольні стеатогепатоз і стеатогепатит у поєднанні з ЦД II типу. Установлено антиоксидантну, гепатопротекторну, протизапальну, гіполіпідемічну й імуномодулювальну дію зазначених фітозасобів. Доведено безпечність і доцільність їх застосування на фоні диференційованої дієти за метаболічних уражень печінки. Наведено результати експериментальних досліджень ефективності фітозасобу "Гепафіт-1" у щурів на моделі дексаметазонового діабету, ускладненого токсичним гепатитом, з'ясовано механізми фармакологічної дії препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-5 + Р415.160.23 +
Шифр НБУВ: РА352193

Рубрики:

      
5.

Чудик-Білоусова Н.І. 
Організаційно-правові проблеми матеріальної відповідальності військовослужбовців: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.І. Чудик-Білоусова ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено напрямки удосконалення правового регулювання матеріальної відповідальності військовослужбовців, яка розглядається як самостійний вид їх юридичної відповідальності. Описано два види матеріальної відповідальності - обмежену та повну. Визначено склад військового майнового правопорушення як підставу матеріальної відповідальності, порядок притягнення до неї, проведення службового розслідування, правового статусу посадової особи, яка його проводить, порядок відшкодування заподіяної шкоди, способи та механізми забезпечення законності у випадку притягнення військовослужбовців до матеріальної відповідальності. Наведено перелік обставин, які звільняють від притягнення до матеріальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.104 + Ц4,8(4УКР)274 +
Шифр НБУВ: РА329680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Білоусова Н.А. 
Поляризаційні методи визначення швидкості корозії металів та їх метрологічна оцінка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Н.А. Білоусова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади методу нелінійної подвійної поляризації для визначення струму корозії та коефіцієнтів Тафеля за умов дифузійного контролю та пасивації, який дозволяє одержати аналітичні формули розрахунку струму корозії та коефіцієнта Тафеля на підставі вимірів поляризаційних струмів двохелектродної комірки. Виведено формули мінімальної та максимальної методологічних відносних похибок вимірювання швидкості корозії (ШК) за методом нелінійної подвійної поляризації (НПП), проаналізовано похибки метода залежно від діапазону вимірювання. Створено спосіб визначення кінетичних параметрів корозії (КПК) за запропонованим методом НПП у малопровідних середовищах з урахуванням опору корозійного розчину у гальванодинамічному режимі двохелектродних вимірів поляризаційних даних. Установлено, що йодат калію у діапазоні концентрацій 0,5 - 2,0 г/л виявляє пасивуючу дію на маловуглецеву сталь у модельній воді середньої та низької провідності, яка посилюється у суміші з уротропіном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12 +
Шифр НБУВ: РА341391

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Чудик І. І. 
Розвиток наукових основ буріння скерованих свердловин з мінімальними витратами енергії: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.06 / І. І. Чудик ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 28 с. — укp.

Вирішено проблеми зменшення енергетичних витрат процесу буріння скерованих свердловин і розроблено методи для підвищення якості реалізації параметрів їх проектного профілю. Вдосконалено методи проектування та вибору конструкцій бурильного інструмента з урахуванням енергетичних витрат. Розроблено засади промивання скерованих свердловин за зменшених значень продуктивності бурового насоса. Основні результати досліджень впроваджено у виробництво. Зазначено, що комплексне виконання теоретичних та експериментальних досліджень таких технологічних процесів, як обертання бурильної колони, руйнування вибою буровими долотами, його промивання та видалення шламу на устя та спуско-підіймальні операції дозволило вдосконалити методи проектування технічних засобів і бурового інструменту, а також режимів їх експлуатації для підвищення якості буріння скерованих свердловин з мінімальними витратами енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.121
Шифр НБУВ: РА385819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Білоусова В.В. 
Типологія формально-семантичних змін англо-американських запозичень з формантом -ing у різносистемних мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / В.В. Білоусова ; Донецьк. Нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено типології формально-семантичних змін англо-американських запозичень з полісемічним формантом -ing у різносистемних мовах з позицій сучасних мовних універсалій та унікалій. Визначення типології універсальних, фреквентальних та унікальних формально-семантичних змін англомовних запозичень на -ing базовано на зіставленні формальних і змістових виявів дериваційного значення. Досліджено процес утворення похідних з формантом -ing в англійській мовній системі за типовими сталими (словотворення) та потенційними моделями (формотворення), визначено підтипи основних словотвірних значень, які запозичуються мовами-реципієнтами у процесі запозичення. Встановлено універсальні типи англомовних запозичень на -ing у різносистемних мовах-реципієнтах, визначено унікальні формально-семантичних змін англомовних запозичень на -ing, які досліджено на базі структурних та семантичних трансформацій. Проаналізовано словотвірну потенцію англомовного полісемічного форманта -ing та описано мовні та позамовні чинники, що сприяють активізації англомовної експансії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.22 + Ш143.21-322 +
Шифр НБУВ: РА363727

Рубрики:

      
9.

Білоусова 
Фінансове планування діяльності промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Олена Станіславівна Білоусова ; Науково-дослідний фінансовий ін-т при Міністерстві фінансів України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-93-23
Шифр НБУВ: РА358503

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Білоусова Н. В. 
Формування потреби у самовдосконаленні молодших підлітків у позаурочній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Н. В. Білоусова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему формування потреби у самовдосконаленні молодших підлітків у позаурочній діяльності. Обгрунтовано та впроваджено у практику загальноосвітніх шкіл модель формування потреби у самовдосконаленні у молодших підлітків, розкрито суть і специфіку апробації педагогічних умов (розробка та впровадження науково-теоретичного та методичного забезпечення процесу формування потреби у самовдосконаленні, створення емоційно-творчого морально-психологічного клімату класу, підвищення педагогічної культури батьків у напрямі підтримання потреби дітей у самовдосконаленні). Удосконалено зміст і форми позаурочної діяльності з формування потреби у самовдосконаленні молодших підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ч421.331.2 + Ч421.38
Шифр НБУВ: РА376939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Білоусова Я.В. 
Формування риторичної культури студентів гуманітарних факультетів у навчально-виховному процесі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Я.В. Білоусова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему виховання риторичної культури особистості студента на фоні розвитку освіти в Україні. Описано педагогічну модель структури риторичної культури сучасної молоді та систему творчих вправ і завдань, що сприяють вихованню риторичних якостей студентів гуманітарних факультетів вузів. Висвітлено педагогічні умови формування елементів риторичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш7р3 +
Шифр НБУВ: РА328043

      
12.

Лівінський А. М. 
Удосконалення технології буріння скерованих свердловин суміщеним способом / А. М. Лівінський. — Б.м., 2019 — укp.

Наведено конструктивні особливості та технологію застосування типових конструкцій орієнтованих і неорієнтованих КНБК, яким відведено роль забезпечення траєкторних параметрів їх криво- і прямолінійних інтервалів зі зміною кутових параметрів осі стовбура свердловини за існуючих способів буріння. Сконцентровано увагу на орієнтованих конструкціях КНБК на базі вибійного двигуна (далі – ВД), для яких систематизовано математичні моделі розрахунку, критерії їх проєктування і вибору для змінних техніко-технологічних параметрів скерованого буріння.За результатами аналітичних досліджень встановлено динаміку зміни статичних характеристик взаємодії елементів орієнтованих КНБК під впливом різноманітних значень зенітного кута, кута перекосу осі корпуса ВД,навантаження на долото, кількості ОЦЕ. Визначено діапазони зміни цих величин і шляхи керування ними.Вдосконалено методику прогнозування енергетичних витрат у процесі роботи орієнтованих КНБК із різною кількістю ОЦЕ у скерованому стовбурі свердловини. Їх суть пов'язана з подоланням опору обертання і осьового переміщення орієнтованих КНБК в умовах суміщеного способу буріння згідно з інформацією про гірничо-геологічні і техніко-технологічні умови.Проведено апробацію основних результатів наукових досліджень у промислових умовах і підтверджено їх практичну цінність щодо проєктування і вибору орієнтованих КНБК для буріння свердловин із горизонтальним стовбуром № 258Гнідинцівського та № 535 Бугруватівського родовища та досягнуто ними високих показників із дотримання проєктної траєкторії.За результатами виконаних досліджень розроблено «Технологічний регламент на буріння свердловин із похило-скерованими і горизонтальними стовбурами» ТР 31174865.001:2016, який пройшов апробацію під час буріння свердловин і впроваджений у ТОВ НТП«Бурова техніка», а також «Методика розрахунку орієнтованих компоновок низу бурильної колони для суміщеного способу буріння» та «Методика розрахунку зведеного моменту інерції бурильної колони для роторного та суміщеного способів буріння свердловин»,які впроваджені в ТОВ «Ендейвер».^UThe work provides the structural features and technology for the application of typical structures of oriented and non-oriented BHA's. The paper explains the role of providing trajectory parameters of their curvilinear and rectilinear intervals with changing the angular parameters of the axis of the wellbore under existing drilling methods. The attention is focused on oriented BHA's based on the Positive Displacement Motor (PDM), for which mathematical models of calculation, criteria of their designing and selection for the variable technical and technological parameters of directional drilling are systematized.According to the results of analytical studies, the dynamics of change in the static characteristics of the interaction of elements of the oriented BHA's under the influence of various values of the inclination, PDM bent, weight on bit, the number of stabilizers. The ranges of change of these quantities and ways of their management are determined.The technique of forecasting energy costs in the working process of oriented BHA with different numbers of stabilizers in the directional wellbore has been improved. Their essence is related to overcoming the rotational resistance and axial movement of the oriented BHA's in the conditions of the combined drilling method according to the information on geological and technological conditions.The approbation of the main results of the scientific researches in the production environment and confirmed their practical value according to projecting and selection of the oriented BHA's for the drilling of horizontal well #258 of Gnidynthivske and #535 Bugruvativske fields and reached high indexes together with keeping the projected well profile.Per the results of the researches there have been developed "Technological regulations of the order for the drilling directional and horizontal wells" TP 31174865.001:2016 that passed the approbation during drilling of the wells and implemented in the RTE "BurovaTechnika" LLC together with "The methods of calculation oriented BHA's for the combined drilling method" and "Method of calculation of the torque of the drilling string inertion for the rotary and combined methods of the well drilling" which are implemented in "Endevour" LLC.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Рикова Л. Л. 
Педагогічні умови використання навчальних моделей у процесі підготовки вчителів природничо-математичних спеціальностей / Л. Л. Рикова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процес професійної підготовки майбутніх учителів природничо-математичних спеціальностей у педагогічних закладах вищої освіти. Мета дослідження – теоретичне обґрунтування та експериментальна перевірка педагогічних умов використання навчальних моделей у процесі професійної підготовки майбутніх учителів природничо-математичних спеціальностей. Наукова новизна полягає у тому, що уперше теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови використання навчальних моделей у процесі професійної підготовки майбутніх учителів природничо-математичних спеціальностей: взаємозумовлене використання структурних і функціональних моделей, що породжують одна одну й органічно пов'язані між собою; використання еволюційних ланцюжків моделей, які відображають розвиток наукових уявлень; використання моделей-аналогів, що відтворюють єдність природи; визначено й теоретично обґрунтовано функції моделей у процесі підготовки вчителів природничо-математичних спеціальностей, здійснено їх класифікацію за провідним спрямуванням (забезпечення доступності об'єктів вивчення в освітньому процесі; сприяння усвідомленню навчального матеріалу; оптимізація організації освітнього процесу, підтримка дослідницької діяльності студентів); уточнено критеріально-діагностичний апарат для оцінювання глибини, системності, гнучкості природничо-математичних знань майбутніх учителів відповідних спеціальностей.^UThe object of research is the process of professional training of future teachers of natural and mathematical specialties in pedagogical institutions of higher education. The purpose of the research is theoretical justification and experimental verification of pedagogical conditions, usage of educational models in the process of professional training of future teachers of natural and mathematical specialties. The scientific novelty and theoretical significance of the obtained results of the research is that: the pedagogical conditions usage of educational models in the process of professional training of future teachers of natural and mathematical specialties are theoretically justificated and experimentally verified: interdependent usage of structural and functional models generating one another and organically interconnected; the usage of evolutionary chains of models that reflect the development of scientific images; the usage of analogue models that reproduce the unity of nature; defined and theoretically justificated the functions of models in the process of training teachers of natural and mathematical specialties, accomplished their classification according to the leading direction (ensuring the availability of study objects in the educational process, promoting the awareness of educational material, optimizing the organization of educational process, support for student research activities); a criterion-diagnostic system for evaluating the depth, systemic, and flexibility of natural and mathematical knowledge of future teachers of the following specialties was specified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Білоусова Р. З. 
Терміни бібліотекознавства та бібліографознавства в українській мові кінця ХХ – початку ХХІ століття (системно-структурна організація). / Р. З. Білоусова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню термінології українського бібліотеко- та бібліографознавства за попередні 25 років, що дало змогу осмислити її національну специфіку, встановити основні тенденції розвитку, використати надбання провідних спеціалістів галузі та міжнародний досвід, сформулювати методологічні засади унормування цієї термінолексики, визначити ступінь її відповідності реальним професійним потребам. Встановлено, що українська бібліотекознавча та бібліографознавча термінологія початку ХХІ ст. є важливою частиною українського термінофонду і становить розгалужену й чітку систему найменувань (зібрано 2552 одиниці), об'єднаних у тематичні групи лексики, яка переживає як інтенсивне поповнення новими термінами, так і втрату застарілих. Детально проаналізовано гіперо-гіпонімні відношення, а також яскраво виражені лексико-семантичні процеси (синонімію, антонімію, паронімію, полісемію). Розкрито питання структури термінів, проаналізовано основні способи творення. Обґрунтовано думку, що процеси освоєння термінів-новотворів поки що не мають належної критичної лінгвістичної оцінки, об'єктивного вивчення, фахових рекомендацій стосовно потреби та доцільності їх вживання. Через те новітні процеси термінотворення потребують чіткого правописного регламенту.^UThe thesis is devoted to the research of terminology of Ukrainian library science and bibliography for the recent 25 years, which allowed to comprehend its national distinguishing features, to establish basic tendencies and regularities of its development, to use the achievements of leading specialists in this field as well as international experience, to outline methodological base for this terminology standardization, to determine the degree of its compliance with real professional needs. It was found that Ukrainian Librarian-Bibliographical Terminology of the early XXI century is an important part of the terminology stock of Ukrainian language that constitutes an extensive and clear system of names (2552 units are collected) grouped into thematic groups of vocabulary undergoing both constant and intensive replenishment by new terms and loss of old or obsolete terms. The hyper-hyponymic relations as well as strongly-marked lexical and semantic processes (synonymy, antonymy, paronymy, polysemy) have been analyzed in details. The issue of the structure of terms has been revealed; the basic ways of tern building have been analyzed.It has been substantinated that the processes of acquisition of term-neologisms have yet undergone neither a proper critical linguistic assessment, nor an objective study, nor professional recommendations on the need and expediency of their use. Therefore, the recent processes of term formation require clear spelling rules.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Чудик Н. О. 
Адміністративно-правове забезпечення виборчого процесу в Україні / Н. О. Чудик. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню концептуальних уявлень і розробці авторської парадигми адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу в Україні, а також визначенню перспектив його подальшого розвитку. З'ясовано сутність та особливості виборчого процесу як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Вказано, що виборчий процес є складним, багатоаспектним явищем, яке вимагає належного законодавчого підґрунтя. Сформульовано авторське визначення поняття адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу в Україні. Розкрито концептуальні підходи до методології адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу. Визначено адміністративно-правові засади забезпечення виборчого процесу. Здійснено аналіз сучасного стану адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу в Україні. Охарактеризовано суб'єктів адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу. Розкрито сутність, основні ознаки форм та методів адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу в Україні. Надано адміністративно-правову характеристику етапів виборчого процесу. З'ясовано сутність та види адміністративних процедур, пов'язаних з виборчим процесом. Визначено поняття та види адміністративно-правових гарантій здійснення виборчого процесу в Україні. Запропоновано їх поділяти на гарантії реалізації, гарантії охорони та гарантії захисту виборчих прав суб'єктів виборчого процесу. Розкрито сутність адміністративно-правової відповідальності за порушення прав учасників виборчого процесу. Охарактеризовано адміністративне судочинство у публічних спорах, пов'язаних з виборчим процесом. Узагальнено зарубіжний досвід адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу та визначено можливості його використання в Україні. Окреслено напрями удосконалення адміністративно-правового забезпечення виборчого процесу в Україні. Визначено перспективи оптимізації організаційно-правових засад забезпечення виборчого процесу в Україні. Підтримано ідею прийняття Кодексу поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу. Запропоновано положення проекту цього Кодексу розмістити в окремому розділі чинного Виборчого кодексу України.^UThe dissertation is focused on studying the conceptual ideas and the development of the author's paradigm of administrative and legal guaranteeing of the election process in Ukraine, as well as on determining the perspectives for its further development.It has been stated that the election process is a comprehensive, multifaceted phenomenon that requires a proper legislative framework. The place of the concept of “administrative and legal guaranteeing” in the system of concepts of administrative law science has been specified. The essence and content of such categories as “guaranteeing”, “legal guaranteeing”, “administrative and legal guaranteeing” have been revealed. It provided the opportunity to formulate the author's understanding of the concept of administrative and legal guaranteeing of the election process in Ukraine.It has been substantiated that the election process is an integral part of elections, the complex procedural element, which facilitates the citizens to exercise their right to democracy, and the state, in turn, ensures the rule of law, legality and democracy. Elements of the system of administrative and legal guaranteeing of the election process in Ukraine are: entities of administrative and legal guaranteeing, norms of administrative law, legal and organizational forms and methods of their activities, administrative procedures.It has been established that the methodology of the research of administrative and legal guaranteeing of the election process in Ukraine is represented by two blocks (levels) of scientific cognition: instrumental, theoretical and methodological.The causal, functional, structural links between the elements of the system of administrative and legal guaranteeing of the election process in Ukraine, as well as the relationships of transformation, development, management have been characterized. The dominant role of administrative procedures in the formation of links between the elements of the system of administrative and legal guaranteeing of the election process in Ukraine has been clarified.The author has made a distinction between the principles of the election process and the principles of administrative and legal guaranteeing of the election process. The principles of the election process have been defined as the basic provisions, which are the basis for conducting election campaigns and other election procedures.It has been offered to consider the election process as a kind of non-jurisdictional legal process, which is characterized by purposeful activities of the relevant entities, which in practice implement their own specific (electoral) rights, interests and powers, i.e. endowed with special electoral and procedural legal personality.It has been proved that the entities of administrative and legal guaranteeing of the election process should be considered those participants in the electoral legal relations who have their own rights and legitimate interests or powers related to specific elections and who implement them on their own initiative.The essence, main features of forms and methods of administrative and legal guaranteeing of the election process in Ukraine have been revealed. The author has specified the features that make it possible to distinguish the methods of administrative and legal guaranteeing from the methods of administrative and legal regulation of the election process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Білоусова Т. В. 
«Фітосанітарні ризики поширення, розмноження та контроль чисельності південноамериканської томатної молі Tuta absoluta Meyr. в Степу України»: автореферат дис. ... д.філософ : 202 / Т. В. Білоусова. — Б.м., 2024 — укp.

У 2019-2022 рр. досліджено структуру та динаміку популяції південноамериканської томатної молі (Tuta absoluta Meyr.) на томатах і пасльону чорного (Solanum nigrum L). Клімат у регіоні дослідження має прохолодну зиму та помірно-теплу весну і літо. За результатами досліджень з метою зниження популяції томатної молі та мінімізації втрат урожаю, обґрунтоване збалансоване використання хімічних, біологічних заходів та вирощування порівняно стійких сортів томатів. Застосування біологічних інсектицидів, які не проявляють негативного впливу на корисних видів комах та природних ворогів томатної молі, розраховано за збалансованого зниження популяції на перших етапах розмноження. Враховані особливості фенології та біології південноамериканської томатної молі до і після застосування контрольних заходів.^UIn the years 2019-2022, the structure and dynamics of the South American tomato moth (Tuta absoluta Meyr.) population were studied on tomatoes and black nightshade (Solanum nigrum L). The climate in the research region experiences a cool winter and a moderately warm spring and summer. Based on the research findings aimed at reducing the tomato moth population and minimizing crop losses, a balanced approach involving the justified use of chemical and biological measures, along with the cultivation of relatively resistant tomato varieties, is recommended. The application of biological insecticides, which do not negatively impact beneficial insect species and natural enemies of the tomato moth, is designed for a balanced reduction in population during the early stages of reproduction. The phenology and biology of the South American tomato moth are taken into account both before and after the implementation of control measures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського