Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (436)Книжкові видання та компакт-диски (336)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУМАЧЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чумаченко В.В. 
Біохімічні та імунологічні основи системи профілактики стресу в свиней: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.В. Чумаченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Установлено, що у загальному адаптаційному синдромі у свиней беруть участь усі їх системи та ланки обмінних процесів, взаємопов'язані зі станом резистентності організму. Визначено комплексні зміни показників білкового, амінокислотного та ліпідного обміну, пероксидного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту у свиней за умов стресу, що доводить метаболічну спрямованість цих процесів для забезпечення життєдіяльності їх організму за умов адаптації до дії стрес-факторів. Рівень стресової реакції у поросят у разі відлучення від свиноматки залежить від їх віку та механізмів адаптації організму. Найбільша стрес-реакція виникає у поросят за умов їх відлучення від свиноматок у 26-денному віці та формування їх у групи з різних гнізд. Суттєво знижує стресовий стан у поросят формування їх за групами у 45 - 60-денному віці, через 7 діб після відлучення від свиноматок, а також за умов вирощування, уникаючи перегрупування. За умов стресу посилюється розпад білків, дезамінування та переамінування амінокислот, ліполіз, пероксидне окиснення ліпідів й активація ферментних і неферментних ланок системи антиоксидантного захисту, виникає імунодефіцитний стан, що супроводжується шлунково-кишковими, респіраторними та іншими хворобами різної етіології. Апробовано домішки до корму вітамінів E, C і селену та застосування імуномодулятора - поркавірексу для профілактики стресу у свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П836.51 +
Шифр НБУВ: РА348830

Рубрики:

      
2.

Чумаченко 
Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання (ст. 188(1)КК України): кримінально-правова характеристика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Тетяна Анатоліївна Чумаченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА357824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чумаченко О.А. 
Громадсько-політична діяльність Микити Шаповала: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Чумаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто громадсько-політичну діяльність М.Шаповала, одного з провідних діячів визвольного руху українського народу 1917 - 1919 рр. і української еміграції в Чехословаччині у міжвоєнний період. Проаналізовано роль М.Шаповала в українській революції, його участь у роботі Української Центральної Ради, підготовці та здійсненні протигетьманського повстання 1918 р. Розкрито зміст та ідеологічну спрямованість науково-організаційної діяльності М.Шаповала в еміграції. Оцінено значення громадсько-політичної роботи та науково-публіцистичної спадщини М.Шаповала в історичному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-8Шаповал
Шифр НБУВ: РА318640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чумаченко 
Довгохвильова асимптотика функцій Гріна та інфрачервоні розбіжності у мікроскопічній теорії надплинності 4Не: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Артем Васильович Чумаченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321 в641.8,022 + В315.26,022
Шифр НБУВ: РА354712

Рубрики:

      
5.

Чумаченко О.М. 
Еколого-економічна оцінка втрат від деградації земельних ресурсів (на прикладі земель сільськогосподарського призначення): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О.М. Чумаченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "деградація земельних ресурсів", наведено сучасні науково-методичні підходи до локалізації ерозійних процесів у сільськогосподарському землекористуванні. Проаналізовано екологічний і економічний стан сільськогосподарського землекористування, вивчено вплив трансформації земельних відносин на охорону земельних ресурсів. Визначено напрями охорони земельних ресурсів з врахуванням досвіду країн ЄС. Встановлено підходи з охорони земельних ресурсів і еколого-економічну ефективність їх запровадження. Викладено методику розрахунку соціально-економічних втрат на землях сільськогосподарського призначення від деградаційних процесів. Розроблено методичні засади оцінки втрат бюджету від інтенсифікації процесів деградації. Висвітлено підходи до оцінки впливу трансформації земельних відносин на охорону земельних ресурсів. Проведено обгрунтування обсягів витрат на локалізацію процесів деградації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2
Шифр НБУВ: РА372086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чумаченко Т.О. 
Імуноепідеміологічний моніторинг населення в системі епідеміологічного нагляду за інфекціями, контрольованими засобами імунопрофілактики: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / Т.О. Чумаченко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Розроблено новий методичний прийом оцінювання захищеності населення від інфекцій, що контролюється засобами імунопрофілактики. Обгрунтовано нову технологію проведення імунологічного моніторингу, удосконалено епідемічни нагляд. Встановлено закономірності сучасного етапу епідемічного процесу й особливості імуноструктури населення щодо кору, дифтерії, кашлюку. Виявлено взаємоневідповідність показників щеплення й імунності та захищеності. На підставі результатів епідеміологічних і експериментальних досліджень створено новий методичний прийом визначення захищеності організму, суть якого полягає в оцінці досліджених після введення вакцини (ревакцинації) за термінів, що відповідають інкубаційному періоду інфекції, рівнів специфічних антитіл, і, якщо їх вміст у сироватці крові досягає протективного рівня, то організм вважається захищеним від інфекції. Розроблено програмно-алгоритмічне забезпечення проведення епідемічного аналізу, імітаційні моделі епідемічного процесу корової та дифтерійної інфекцій. За результатами проведеного дослідження вдосконалено систему епідемічного нагляду за інфекціями, що контролюються засобами імунопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194 +
Шифр НБУВ: РА364153

Рубрики:

      
7.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чумаченко О.С. 
Медико-психологічна характеристика структури соматоформних розладів в амбулаторно-поліклінічній практиці за умов великого промислового центру: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.С. Чумаченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження 727-ми пацієнтів міської поліклініки та стаціонару визначено структуру та розповсюдженість соматоформних розладів за умов великого промислового міста. На підставі даних клініко-епідеміологічного та клініко-статистичного досліджень з'ясовано, що соматоформна вегетативна дисфункція з кардіореспіраторними функціональними порушеннями становлять 10 %, соматотрофна вегетативна дисфункція з функціональними порушеннями шлунково-кишкового тракту - 5,7 %, соматоформна вегетативна дисфункція з функціональними порушеннями сечостатевої системи - 12,2 %. Установлено особистісні психологічні, соціально-психологічні та соціальні складові формування соматоформних розладів. Розроблено комплексну ступеневу диференційовану систему медико-психологічної та психотерапевтичної корекції соматоформних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-37 + Р645.093.3 +
Шифр НБУВ: РА345085

Рубрики:

      
9.

Чумаченко В.А. 
Метод спектральних операторів розсіяння в задачах дифракції в періодичних структурах з акстальною симетрією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.А. Чумаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 15 с. — укp.

Проведено дослідження електродинамічних властивостей періодичних аксіально-симетричних послідовностей перешкод, виконаних на основі круглих хвилеводів та коаксіальних ліній. Реалізовано єдиний підхід щодо розв'язання задач дифракції аксіально-симетричних власних хвиль хвилеводних структур на періодичних послідовностях аксіально-симетричних перешкод. Побудовано коректні моделі електродинамічних структур, які містять напівнескінченні періодичні й обмежені "періодичні" послідовності перешкод, з використанням методу спектрального представлення полів і методу часткового обернення оператора граничної задачі. Метод напівобернення оператора граничної задачі реалізовано за допомогою операторного методу, за якого оберненню підлягає оператор, який відноситься до одного елемента структури. Основні положення теоретичних досліджень підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА337100

Рубрики:

      
10.

Чумаченко О.В. 
Механізм стимулювання виробничої діяльності персоналу підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Чумаченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Створено механізм стимулювання виробничої діяльності персоналу підприємств для підвищення трудової активності працівників на підставі економічно обгрунтованого формування та регулювання коштів, призначених для оплати та стимулювання праці. Розглянуто напрямки удосконалення стимулювання праці з урахуванням соціально-економічних заходів формування фонду оплати праці. Розроблено механізми регулювання коштів, спрямованих на оплату праці у взаємозв'язку з результатами виробничої діяльності. Запропоновано розподіл фонду оплати праці за структурними елементами, враховуючи їх відношення до виробничого процесу, визначено джерела фінансування виплат з фонду оплати праці з урахуванням стимулюючого впливу на працівників залежно від відносин власності на засоби виробництва. На підставі аналізу сучасного стану стимулювання та оплати праці удосконалено принципи оплати та стимулювання праці. Визначено умови, необхідні для ефективного функціонування системи стимулювання праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-645 +
Шифр НБУВ: РА331241

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
12.

Чумаченко О.А. 
Міф і мистецька гра в естетиці неоромантизму: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.А. Чумаченко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Уперше український неоромантизм 1920 - 1930 рр. досліджено в контексті розвитку європейської культури, не лише як стильову літературно-мистецьку течію, а й як життєву настанову, принципову позицію тогочасних українських діячів культури, які шукали шляхів виходу з драматичної ситуації зіткнення національних ідеалів з комуністичними ідеями. Виявлено опосередковану літературно-художню паралель неоромантизму українських митців до специфічних особливостей творчого ряду європейських (Р. Кіплінг, О. Уайльд) та російських (М. Гумільов) письменників. Проведено порівняння мистецьких тенденцій, які накреслилися в європейському та вітчизняному неоромантизмі кінця XIX - першої чверті XX ст. та відобразилися в літературі та кіномистецтві 1930 - 1980 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ374.028 + Ш400.221.8 +
Шифр НБУВ: РА327690

Рубрики:

      
13.

Чумаченко С.В. 
Моделювання нелінійних об'єктів з розподіленими параметрами на основі відтворюючих ядер: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / С.В. Чумаченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 35 с. — укp.

Розроблено новий метод підсумовування рядів у гільбертовому просторі з відтворювальним ядром (ГПВЯ) з метою суттєвого підвищення швидкодії моделювання компонентів радіоелектронних пристроїв. Визначено структурну ієрархію просторів, запропоновано новий аналітичний метод точного підсумовування рядів. Доведено основні теоретичні положення, пов'язані з методом підсумовування рядів у ГПВЯ. Викладено аналітичні розв'язки межових електродинамічних задач аналізу електромагнітного поля. Розроблено моделі дифракції електромагнітних хвиль на системі об'ємних діафрагм у прямокутному хвилеводі з використанням методу підсумовування рядів у ГПВЯ. Запропоновано метод розв'язку межових електродинамічних задач моделювання хвилевідних і резонаторних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7-01 +
Шифр НБУВ: РА357860

Рубрики:

      
14.

Чумаченко Г.В. 
Організація управління малими та середніми підприємствами з використанням інформаційних технологій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.В. Чумаченко ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, виявлені особливості управління підприємствами малого та середнього бізнесу в сучасних умовах. З метою формування інформаційної бази управління підприємствами малого та середнього бізнесу систематизовано теоретичні та методичні положення щодо використання інформаційних технологій, а також проаналізовано обсяг, види та особливості використання інформаційних технологій з організації управління підприємствами малого та середнього бізнесу. Виявлено закономірності впливу використання інформаційних технологій управління на показники роботи цих підприємств. Розроблено методику формування комплексу автоматизованих завдань щодо організації управління підприємствами малого та середнього бізнесу, а також вдосконалено методику формування усічених структур управління на підприємствах малого та середнього бізнесу за умов використання інформаційних технологій. Розроблено алгоритм вибору найбільш ефективних інформаційних технологій в організації управління підприємствами малого та середнього бізнесу з урахуванням їх особливостей та рівня розвитку. Визначено зони раціонального використання інформаційних технологій, виходячи із стадій життєвого циклу малого чи середнього підприємства та його організаційно-технічних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21в612.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чумаченко 
Проза Володимира Винниченка: авторські інтенції та наративні стратегії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ольга Юріївна Чумаченко ; Кіровоградський держ. педагогічний ун-т ім. Володимира Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.4)-4 Винниченко В.К. 534 + Ш5(4ФРА=411.4)-4 Винниченко В.К. 534
Шифр НБУВ: РА367765

Рубрики:

      
16.

Чумаченко 
Розвиток методу добутку областей для розв'язування задач скруту призматичних стрижнів полігонального профілю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Ярослав Віталійович Чумаченко ; Запорізький національний технічний ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.113-01,022
Шифр НБУВ: РА350198

Рубрики:

      
17.

Чумаченко О.С. 
Розмірна обробка електричною дугою листових деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.С. Чумаченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розроблено та впроваджено до виробництва спосіб розмірної обробки електродною дугою (РОД) листових деталей, зокрема, в комбінації з плазмовим різанням, як високоефективної альтернативи традиційним способам обробки металів різанням і тиском за умов серійного виробництва. Досліджено вплив фізико-технологічних факторів, зокрема, сили технологічного струму, напруга дуги, тиск робочої рідини та особливостей технологічних схем формоутворення на якісні та кількісні показники процесу. Запропоновано способи організації потоку рідини в зазорі. Виведено аналітичні залежності динамічного тиску на вході в міжелектродний зазор та гідравлічного опору останнього. Описано геометричні параметри уніфікованих, трепануючих, профільованих в поздовжньому перерізі електрод-інструмент, а також методику їх розрахунку. Наведено технологічні схеми формоутворення РОД листових сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553.001.2
Шифр НБУВ: РА319166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чумаченко Т. В. 
Управління процесом шліфування шляхом регулювання температури різання / Т. В. Чумаченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці методів і основ управління процесом шліфування шляхом регулювання температури різання абразивними зернами поверхонь деталей з металевих сплавів із забезпеченням необхідного фазово-структурного і напруженого складу поверхневого шару.У роботі надається аналітичний і експериментальний аналіз процесу теплоутворення при шліфуванні з урахуванням суперечливих факторів різання абразивним зерном, коли одночасно відбуваються процеси зменшення і збільшення міцності металу. Це дає можливість отримати досить точні дані температури шліфування і закономірності її виникнення та зміни. Надається аналітичний і експериментальний аналіз, який дозволяє встановити критичні температури утворення припіків гарту в залежності від хімічного складу сплаву і швидкостей нагріву, які залежать від параметрів процесу шліфування. Розглянуто дифузійне перетворення за схемою мартенсит – перліт – аустеніт і бездифузійне перетворення за схемою мартенсит – аустеніт. Такий підхід дав можливість визначити температури шліфування, при яких припіки гарту виключені. Дослідження проведені за визначенням умов, при яких утворюються припіки відпуску (перетворення мартенсит – перліт), що дало можливість встановити температурні межі утворення цих припіків. Встановлено математичні залежності кількісних співвідношень фаз і структур в шліфованому шарі, при яких утворюються залишкові напруження розтягнення. Проаналізовано перетворення, які відбуваються в матеріалі типу металевий сплав. Встановлено і рекомендовано оптимальні температури при шліфуванні цих матеріалів. У роботі проаналізовано можливості детермінованого і автоматичного управління температурою різання абразивними зернами при шліфуванні і фазово-структурним складом обробленої поверхні. Проведено математичне моделювання процесу автоматичного управління температурою різання при шліфуванні.^UThe thesis is devoted to the solution of an important scientific and technical problem - the provision of a given phase-structural and stressed composition of the surface layer by controlling the temperature regime of grinding of the processed surface of the parts. It should be noted that the most important quality сharacteristics that must be ensured in the manufacture of parts are not only geometric and microgeometric accuracy, but also a set of physical and mechanical properties that the surface of a part must have during operation. The purpose of this work is to establish the laws of quality control of the surfaces of parts to be ground to ensure and stabilize their reliability and durability during operation. The paper provides an analytical and experimental analysis of the process of heat generation during grinding, taking into account the conflicting factors of cutting with an abrasive grain (simultaneous processes of hardening and softening of the metal), which makes it possible to obtain fairly accurate data on the grinding temperature and on the patterns of its occurrence and change.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського