Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (271)Книжкові видання та компакт-диски (201)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУПРИН$<.>+<.>A=ГЕННАДІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чуприна Г.М. 
Використання лазеропунктури в комплексному лікуванні невриту лицевого нерва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.М. Чуприна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування та впровадження в клініку методу лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням для лікування хворих з невритом лицевого нерва. Показано, що застосування лазеропунктури при невриті лицевого нерва впливає на певні ланки його патогенезу і є методом патогенетичної терапії цього захворювання. Доведено, що методи акупунктурної діагностики Накатані та Акабане - інформативні допоможні критерії визначення функціонального стану меридіанів акупунктури у хворих з невритом лицевого нерва. Встановлені ефективні точки акупунктури для впливу інфрачервоним лазерним випромінюванням, оптимальні режими впливу, кількість сеансів та курсів лікування при різних варіантах перебігу невриту лицевого нерва. Показана перевага лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням в комплексному лікуванні хворих з невритом лицевого нерва над іншими видами консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.820.62-542

Рубрики:

      
2.

Чуприна О.В. 
Господарсько-селекційні ознаки тварин симентальської породи вітчизняної та зарубіжної селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Чуприна ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що жива маса тварин - об'єктивний показник росту організму - зумовлена відповідними генетичними особливостями тварин піддослідних груп. Телиці за живою масою в усі вікові періоди відповідали стандарту породи. Установлено зміну надою корів симентальської породи різної селекції з віком. Надій корів австрійської селекції за першу лактацію становив 90,8 % від надою корів за другу лактацію, 85,7 % - від надою за третю лактацію, у корів з 50-ю % часткою спадковості австрійських сименталів відносні зміни становили 90,9 % і 83,2 %; у корів української селекції - 89,8 % і 81,9 %. Одержано дані щодо кількості молочного жиру, а саме: у австрійських сименталів - 90,8 % і 86,1 %; у тварин з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів - 91,2 % і 83,6 %; української селекції - 89,8 % і 81,7 %. з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів перевищують за кількістю молока базисної жирності первісток української селекції на 506 кг, за другу лактацію - 486 кг і за третю - 494 кг молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА359662

Рубрики:

      
3.

Чуприна Г. П. 
Методика навчання програмних засобів захисту інформації майбутніх інженерів-педагогів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Г. П. Чуприна ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що для реалізації вимог державних стандартів вищої освіти методична система навчання дисципліни "Програмні засоби захисту інформації" має розроблятися на підставі методу подвійного дидактичного узагальнення. Теоретично обгрунтовано та розроблено універсальну структурно-функціональну модель подання змісту навчання з подвійним дидактичним узагальненням. Висвітлено комбінований багатокроковий метод навчання програмних засобів захисту інформації з подвійним дидактичним узагальненням. Розкрито дидактичні засоби на підставі універсальної структурно-функціональної моделі подання змісту навчання програмних засобів захисту інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА376192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чупринін О.О. 
Моделювання нелінійної повзучості неосесиметричних оболонок обертання при статичній, динамічній і радіаційній дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.О. Чупринін ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто постановку початково-крайової задачі невісесиметричної повзучості тонких оболонок обертання. Розв'язок задачі отримано за допомогою методу скінченних елементів у сполученні зі схемами крокового інтегрування початкових задач за часом. Значну увагу приділено тестовим прикладам, в яких встановлено достовірність числових результатів у ході порівняння з аналітичними та експериментальними даними. За допомогою створених програмних засобів розв'язано задачі повзучості тонких невісесиметричних оболонок обертання, деформованих під дією статичних або циклічнозмінних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.6-2,022
Шифр НБУВ: РА310428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чуприна А.В. 
Наукове обгрунтування розробки функціональних модулів пакетоформувальних машин для продовольчих вантажів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.В. Чуприна ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано раціональну технологічну схему уніфікованої пакетоформувальної машини, її структуру та конструктивну будову. Встановлено оптимальні значення параметрів підіймально-опускного механізму та пристрою профілювання за умови мінімізації енерговитрат. Побудовано математичну модель підіймально-опускного механізму на основі тримасової динамічної коливальної системи з урахуванням дисипативної складової. Розроблено схему пристрою профілювання м'якої транспортної тари з сипкими харчовими продуктами на базі використання проекційно-сіткових процедур. На підставі результатів експериментальних досліджень визначено коефіцієнт демпфірування в динамічній системі підіймально-опускного пристрою, використаного у розрахунках математичних моделей. Обгрунтовано реологічні характеристики для найбільш типових видів сипкої харчової продукції, використані під час проведення експериментів з розробленою математичною моделлю процесу профілювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л818.7-5 +
Шифр НБУВ: РА335051

      
6.

Чуприна Л.В. 
Організаційно-економічні передумови розвитку процесів роздержавлення та приватизації промислових підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Чуприна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми роздержавлення та приватизації. Надано методичні рекомендації щодо формування механізму приватизації промислових підприємств України. Уточнено поняття "приватизація", яке характеризує процес переходу від державної власності до приватної за вітчизняних умов на основі виявлення рушійних сил процесу, а також визначено необхідні умови для його протікання. Розглянуто необхідність радикальних заходів щодо зміни форм, методів та стилю управління підприємством у післяприватизаційний період. Проаналізовано розвиток оренди державних підприємств та акціонерної форми господарювання. Розглянуто позитивні та негативні риси вказаних форм підприємництва, визначено фактори, які сприяють їх розвитку в економіці України. Обгрунтовано необхідність післяприватизаційної підтримки підприємств через відповідні ринкові структури з залученням банків, страхових і консалтингових фірм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-4
Шифр НБУВ: РА310171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чуприна Л. М. 
Правовий статус бюджетної установи як суб'єкта фінансових правовідносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. М. Чуприна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше розглянуто питання сутності правової природи бюджетної установи. Надано визначення бюджетної установи, досліджено її роль, місце та значення серед інших суб'єктів бюджетного права. Охарактеризовано бюджетні правовідносини як вид фінансових правовідносин, визначено поняття та зміст фінансово-правового статусу бюджетної установи, а також її місце у міжбюджетних правовідносинах. Розглянуто права й обов'язки бюджетної установи як суб'єкта фінансових правовідносин. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини за участю бюджетних установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)101 + Х839(4УКР)115.11
Шифр НБУВ: РА373606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чупринка В.І. 
Розвиток наукових основ автоматизованого проектування схем розкрою деталей взуття та шкіргалантереї: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.18 / В.І. Чупринка ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Запропоновано сучасну концепцію автоматизованого проектування розкрійних схем на деталі взуття та виробів шкіргалантереї, яка базується на сучасних досягненнях у комп'ютерних технологіях проектування та на наукових основах автоматизованого проектування розкрійних схем. Наведено математичні моделі, реалізовані в автоматизовану систему проектування схем розкрою матеріалів на деталі взуття та шкіргалантерейних виробів. Розглянуто систему, яка дозволяє комплексно розв'язати задачу автоматизованого проектування розкрійних схем від підготовки інформації про зовнішні контури деталей до розрахунку раціонального шляху руху ріжучого інструмента в процесі розкрою за спроектованою схемою. Автоматизовано проектування раціональних схем розкрою рулонних матеріалів на деталі виробів шкіргалантареї з урахуванням комплектного виходу в деталях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.1 + М564 +
Шифр НБУВ: РА369162

Рубрики:

      
9.

Чуприн К.С. 
Статистичний аналіз ринку цукру в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / К.С. Чуприн ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено напрямки удосконалення методології комплексного статистичного аналізу ринку цукру в Україні. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід досліджень у даній сфері та запропоновано зміни до системи статистичних показників стану та тенденцій розвитку вітчизняного ринку цукру. Обгрунтовано доцільність окремого дослідження запасів цукру у суб'єктів попиту та суб'єктів пропозиції. Удосконалено моделі, які використовуються для аналізу та прогнозування основних складових елементів ринку цукру: попиту, пропозиції, цін, визначено природно-кліматичні переваги щодо його розвитку в окремих регіонах. За результатами статистичного аналізу ринку цукру в Україні визначено закономірності його функціонування та складено прогноз розвитку до 2007 р., обгрунтовано напрямки розробки управлінських рішень, спрямованих на підтримку вітчизняного цукровиробника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)306.751.4 +
Шифр НБУВ: РА341802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чуприна П.Я. 
Творча діяльність Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка в контексті розвитку української художньої культури (1991 - 2001): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.h17.00.01 / П.Я. Чуприна ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в українському мистецтвознавстві та культурології досліджено творчу діяльність Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка впродовж останнього десятиліття XX ст. у контексті історичного розвитку української художньої культури. Висвітлено історичну динаміку формування нових тенденцій розвитку провідного оперно-балетного театру України в його ставленні до традицій і створенні сучасного українського репертуару. Визначено форми та напрямки інтеграції національного музично-сценічного мистецтва в європейський і світовий культурний процес. Виявлено шляхи та проблеми взаємодії Національного академічного театру опери та балету України ім Т.Г.Шевченка з соціокультурною реальністю, а також з публікою і театральною критикою. Визначено його місце та роль у культуротворчих процесах, а також художньо-творчому житті України. Введено до наукового обігу значну кількість нових документальних матеріалів, що розширює предметне поле дослідження феномену сучасної української оперно-балетної культури, формування інноваційної системи міжнародних взаємозв'язків і творчого взаємообміну. Доведено, що сучасне музично-театральне мистецтво є одним з найголовніших векторних напрямків і невід'ємною складовою у процесі розвитку й утвердження національної культури незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.3(4УКР-2К)63
Шифр НБУВ: РА338352

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чуприна О.П. 
Формування м'ясної продуктивності у тварин різних генотипів великої рогатої худоби в умовах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.П. Чуприна ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київська обл.), 2003. — 19 с. — укp.

Вперше за умов українського Полісся вивчено вікову динаміку росту живої маси та лінійного росту бугайців різних генотипів поліського внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи, абердин-ангусів і помісей абердин-ангусів з чорно-рябою породою. Вперше в онтогенезі встановлено закономірності формування м'ясної продуктивності та розвитку шкіри, розглянуто вікову динаміку хімічного складу м'яса та внутрішніх органів, закономірності біоконверсії поживних речовин корму у їстивних частинах тіла бугайців різних генотипів. Одержано результати про морфологічні та біохімічні показники крові та природної резистентності даних тварин, розглянуто нагромадження у їх м'ясі радіонуклідів - цезію-137 та стронцію-90.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-61(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чупринський Б. О. 
Формування професійної культури майбутніх юристів: філософсько-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Б. О. Чупринський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано дефініції та здійсненно всебічний аналіз понять, принципів і функцій професійної культури майбутніх юристів, а також чинників впливу на її формування у контексті сучасної філософсько-правової доктрини. Визначено, що професійна культура, професійна діяльність, професійна свідомість розглядаються в контексті таких філософських категорій, як поєднання особливого, загального й одиничного. Доведено, що основним компонентом формування професійної культури майбутнього юриста є його професійна правосвідомість, яка впливає на характер майбутньої професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8 п(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Чуприна Ю. А. 
Державне регулювання організацією територіальних кластерів на основі державно-приватного партнерства / Ю. А. Чуприна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячено розробці методологічної платформи обґрунтування національних пріоритетів економічного оновлення через державну підтримку цільових програм, що реалізуються як масштабні проєкти через територіальні кластери на ґрунті державно-приватного партнерства (ДПП).Результати дослідження в сукупності формують загально-методологічні засади та науково-прикладний інструментарій впровадження державних цільових програм (ДЦП) через економіко-управлінський механізм міжгалузевих територіальних кластерів (МТК). Розроблена в роботі модель МТК – в якості альтернативного формату державного регулювання цільовими програмами - забезпечує можливість формування надійного економічного простору та системи адміністрування у періоді реалізації ДЦП та ідентифікування ключових зон вразливості таких систем з позиції стійкості, а саме: балансування інтересів системи адміністрування ДЦП загалом та її елементів, врахування основних напрямків управлінських процесів на підприємстві, орієнтація на кінцевого користувача, процесно-орієнтовне адміністрування, інтегрованість з інформаційними технологіями, раціональне співвідношення економічних та соціальних інструментів управління у системах адміністрування. Єдність загальних і специфічних принципів забезпечує цілісність впливу керівної підсистеми (ДІЦП) на керовану (МТК) та є важливою передумовою забезпечення ефективності процесів адміністрування.Теоретичні та прикладні результати роботи в сукупності створюють наукове підґрунтя для формування економічно раціональної для держави як ініціатора ДПП програми, операційної технології, аналітичного забезпечення для інвестування масштабних, капіталоємних та соціально значущих інвестиційних будівельних проєктів разом із надійною системою контролю за використанням як державних коштів, так і всього агрегованого МТК конвергентного потенціалу.^UThe dissertation is devoted to the development of a methodological platform for substantiating national priorities for economic renewal through state support for targeted programs implemented as large-scale projects through territorial clusters based on public-private partnership (PPP).The results of the study collectively form the general methodological foundations and scientifically applied tools of implementation of state target programs (cerebral palsy) through the economic-management mechanism of inter-sectoral territorial clusters (ITCs). The ITC model developed - as an alternative format of state regulation of targeted programs - provides the opportunity to create a reliable economic space and administration system during the period of cerebral palsy and identify key vulnerability zones of such systems from the standpoint of sustainability, namely: balancing the interests of the cerebral palsy administration system. elements, taking into account the main directions of management processes in the enterprise, end-user orientation, process-oriented administration , integration with information technologies, rational correlation of economic and social management tools in administration systems. The unity of the general and specific principles ensures the integrity of the management subsystem (ICSD) influence on the managed (ITC) and is an important prerequisite for ensuring the effectiveness of the administration processes.The theoretical and applied results of the work together create the scientific basis for the formation of economically rational for the state as the initiator of the PPP program, operational technology, analytical support for the investment of large-scale, capital-intensive and socially significant investment construction projects, together with a reliable system of control over the use and state total aggregate MTK potential.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Чуприна Х. М. 
Теоретико-методологічні засади трансформації систем управління будівельними підприємствами в умовах цифровізації економіки / Х. М. Чуприна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методологічного базису, методичного забезпечення та прикладного інструментарію цифрового адміністрування операційною діяльністю, розвитком та трансформаціями систем управління будівельними підприємствами. Результати дисертаційної роботи надають в сукупності сучасну методологічну систему управління трансформаційними процесами будівельних підприємств в умовах цифровізації економіки. Методологію реалізовано в науково-прикладний інструментарію прийняття рішень щодо змісту, засобів, діагностичних індикаторів та очікуваного результату трансформації операційної системи та організаційної структури управління будівельного підприємства, яке здійснює та коригує свою діяльність в складно-структурованому мультипроєктному операційному полі. Обґрунтовано концептуальні засади оновлення бізнес-процесів, системи управління для будівельного підприємства на ґрунті цифровізації (цифрового адміністрування), що позиціонуються як засіб досягнення підприємством конкурентних переваг в мультипроєктному полі будівельного девелопменту. Запроваджена в роботі методологія цифрового адміністрування діяльністю підприємств стейкхолдерів будівництва сполучає сучасні засади стратегічного та операційного менеджменту підприємств з «хмарними» та BIM-технологіями, прикладними втіленнями функціонально-економічної діагностики, вартісно-орієнтованого менеджменту, об'єктно-функціонального та процесно-структурного реінжинірингу, з метою їх інтегрованого використання для здійснення якісних трансформацій управлінських систем підприємства та мікросередовища проєктів девелопменту.^UThe dissertation is devoted to the development of a methodological basis, methodological support and applied tools for digital administration of operational activities, the development and transformation of management systems for construction enterprises. The results of the dissertation work together provide a modern methodological system for managing the transformation processes of construction enterprises in the context of the digitalization of the economy. The methodology is implemented in the scientific and applied decision-making toolkit for the content, means, diagnostic indicators and the expected result of the transformation of the operating system and the organizational structure of the management of a construction company that carries out and corrects its activities in a complex-structured multi-project operational field. The conceptual foundations of updating business processes, management systems for a construction company on the basis of digitalization (digital administration) are substantiated, positioned as a means of achieving competitive advantages by an enterprise in the multi-project field of construction development. The methodology of digital administration of the activities of enterprises of construction stakeholders introduced in the work combines the modern foundations of strategic and operational management of enterprises with «cloud» and «BIM –technologies», applied implementations of functional economic diagnostics, value oriented management, object-functional and process-structural reengineering, with the aim of their integrated use for the implementation of qualitative transformations of the management systems of the enterprise and the microenvironment of development projects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Чуприна Н. М. 
Еколого-орієнтований розвиток хімічних підприємств: методологія та практика / Н. М. Чуприна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації наведено комплексне вирішення наукової проблеми обґрунтування теоретико-методологічних положень та розробки рекомендацій щодо еколого-орієнтованого розвитку хімічних підприємств. Уточнено поняття «еколого-орієнтований розвиток підприємства». Розвинено концепцію еколого-орієнтованого розвитку хімічних підприємств. Удосконалено теоретико-методологічний базис дослідження трансформації системи управління еколого-орієнтованим підприємством, в якому виділено екоелемент. Систематизовано передумови виникнення екологічних конфліктів, за якими встановлено точки екорівноваги. Сформовано концептуально-методологічні засади розробки сценаріїв вибору системи управління еколого-орієнтованого розвитку хімічних підприємств. Удосконалено підходи до виявлення ступеня ризикованості хімічних підприємств та виділення груп підприємств за цим критерієм. Удосконалено механізм переорієнтації діючої системи управління хімічними підприємствами сегменту виробництва мінеральних добрив за виявленими особливостями їх функціонування.Удосконалено механізм формування еколого-орієнтованого управління на хімічних підприємствах за рахунок введення додаткових елементів.Розроблено інтегровану стратегію еколого-орієнтованого розвитку хімічних ого підприємства за встановленим алгоритмом.Набуло подальшого розвитку критерії взаємодії стейкхолдерів еколого-орієнтованого розвитку хімічних підприємств на підгрунті державно–приватного партнерства. Розроблено моделі генерування синергетичного ефекту, в основу яких покладено воронку синергетичного ефекту від примноження віддачі від інвестицій.Розроблено рекомендації щодо посилення соціально-екологічної відповідальності на підставі встановлення завдань за субординацією кожного з учасників об'єднання підприємств.^UThe dissertation presents a comprehensive solution to the scientific problem of substantiation of theoretical and methodological provisions and development of recommendations for ecologically oriented development of chemical enterprises.The concept of "environmentally-oriented development of the enterprise" is specified. The concept of ecologically-oriented development of chemical enterprises is developed. The theoretical and methodological basis of the study of the transformation of the management system of an ecologically oriented enterprise, in which the eco-element is highlighted, has been improved. The preconditions for the occurrence of ecological conflicts are systematized, according to which eco-equilibrium points are established.Conceptual and methodological bases of development of scenarios of choice of management system of ecologically-oriented development of chemical enterprises are formed. Approaches to identifying the degree of risk of chemical enterprises and the allocation of groups of enterprises according to this criterion have been improved.The mechanism of reorientation of the current management system of chemical enterprises of the segment of mineral fertilizers production according to the revealed peculiarities of their functioning has been improved.The mechanism of formation of ecologically-oriented management at the chemical enterprises due to introduction of additional elements is improved.An integrated strategy of ecologically-oriented development of chemical enterprises according to the established algorithm has been developed.The criteria of interaction of stakeholders of ecologically-oriented development of chemical enterprises on the basis of public-private partnership have been further developed. Synergetic effect generation models have been developed, which are based on a synergistic funnel funnel from increasing the return on investment.Recommendations have been developed to strengthen social and environmental responsibility based on the establishment of tasks for the subordination of each of the members of the association of enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Грабчак Д. В. 
Економіко-управлінські засади організації реінжинірингу на будівельних підприємствах / Д. В. Грабчак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню науково-методичних та прикладних засад обґрунтування реінжинірингу для будівельних підприємств.Провідною інновацією роботи є адаптація методичного підходу реінжинірингу підприємств до потреб операційно-виробничого циклу БП та особливостей їх діяльності в мультипроектному середовищі: за підсумками оцінювання конкурентоспроможності діяльності БП одержують ключовий діагностичний показник БП інтегратору діагностики траєкторії руху операційної системи як основу подальших реінжинірингових заходів. Передбачений формалізований вибір варіантів стратегій реінжинірингу на базі їх нечіткологічного оцінювання та наступна оцінка варіантів проектів реінжинірингу за максимумом чистої модифіковано зведеної вартості, одержаної за рік після завершення реінжинірингу проекту^UThe dissertation is devoted to the improvement of scientific-methodical and applied bases of reengineering substantiation for construction enterprises.The leading innovation of the work is the adaptation of the methodological approach to enterprise reengineering to the needs of the operational and production cycle of СС and the peculiarities of their activities in a multi-project environment. There is a formalized choice of options for reengineering strategies based on their fuzzylogical evaluationand subsequent evaluation of options for reengineering projects at the maximum net modified consolidated value obtained in the year after the completion of the reengineering of the project.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гаєвський В. В. 
Бенчмаркінг як інструмент антикризового управління підприємствами / В. В. Гаєвський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено обґрунтуванню особливостей застосування бенчмаркінгу як інструменту антикризового управління та формуванню практичних рекомендацій з його впровадження на підприємствах.У дисертаційному дослідженні запропоновано механізм впровадження бенчмаркінгу як інструменту антикризового управління на підприємствах, зокрема, запропоновано використовувати такі основні етапи: 1) з'ясування мети та визначення сфер, в яких буде застосовуватись методика бенчмаркінгу; 2) вибір бенчмарків, з якими буде порівнюватися підприємство за допомогою інструментів конкурентної розвідки; 3) вибір виду бенчмаркінгу; 4) збір та обробка даних; 5) впровадження провідного досвіду у практичну діяльність.Удосконалено теоретичний підхід до визначення поняття бенчмаркінгу, як інструменту антикризового управління, що використовує порівняння даних власного і конкуруючих з ним підприємств, які займають передові позиції в певному сегменті економіки і виокремлення та запровадження найкращих практик для розвитку власного підприємства.Крім того, автор удосконалив алгоритм прийняття антикризових рішень на підприємствах за допомогою бенчмаркінгу. Запропоновано здійснювати такі основні фази: 1. Оцінка і визначення недоліків практики функціонування агропідприємства. 2. Пошук інформації про можливі способи розв'язання проблеми. 3. Вибір еталонної практики, що передбачає аналізування роботи інших підрозділів того ж самого підприємства в іншому напрямку діяльності агропідприємства. 4. Аналізування інформації, отриманої в ході аналізу, визначення обмежень впровадження бенчмаркінгу або можливих недоліків після його впровадження. 5. Реалізація рішення, прийнятого з використанням бенчмаркінгу. 6. Аналіз результатів і наслідків, що виникли в результаті прийнятого рішення.^UThe dissertation work is devoted to substantiating the features of benchmarking as an instrument of anti-crisis management and forming practical recommendations for its implementation at enterprises.The dissertation study proposed a conceptual model for the introduction of benchmarking as an instrument of anti-crisis management at enterprises. It is proposed to use the following main steps: 1. Identify the goals and defining the areas in which the benchmarking methodology will be applied. 2. Selection of benchmarks with which the enterprise will be compared using competitive intelligence tools. 3. Selects the type of benchmarking. 4. Data collection and processing. 5. Introduction of best practices into practice.The theoretical approach to the definition of benchmarking has been improved. As a result of the study of the concept of benchmarking as an anti-crisis management tool, the author's definition of benchmarking was provided, namely: benchmarking is a management tool, uses comparisons between the data of one's own and competing enterprises that occupy advanced positions in a certain segment of the economy and the allocation and implementation of best practices for the development of one's own enterprise.In addition, the author improved the methodology for making anti-crisis decisions at enterprises with the help of benchmarking. It is proposed to carry out the following main stages: 1. Assessment and identification of shortcomings of agribusiness practices. 2. Find information on how to solve the problem. 3. The choice of reference practice provides for the analysis of the work of other divisions of the same enterprise in another area of activity of the agribusiness. 4. Analysis of information obtained during analysis, determination of limitations of benchmarking implementation or possible shortcomings after its implementation. 5. Implementation of the decision made using benchmarking. 6. Analysis of the consequences resulting from the decision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Болебрух О. С. 
Формування бізнес-портфеля мультипроєктних будівельних підприємств / О. С. Болебрух. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню нагального науково-прикладного завдання вдосконалення та адаптації методичного забезпечення і прикладного інструментарію обґрунтування економіко-управлінських параметрів та адміністрування бізнес-портфеля для мультипроєктного будівельного підприємства (МПБП). Для умов МПБП бізнес-портфель вирізнено як «специфічний мультипроєктний господарський портфель, що інтегрує будівельні проекти та укрупнені комплекси робіт (складові проєктів) у вигляді відведеної окремому будівельному підприємству диверсифікованого та розрізненого (втілюваного у різних середовищах стейкхолдерів) інвестиційно-будівельного та ресурсномайнового комплексу програми та, яка забезпечує підготовку та будівництво промислових, цивільних чи житлових майнових комплексів і яка складає основу операційної діяльності МПБП як стейкхолдера кількох цільових сегментів будівельного ринку.^UThe dissertation is devoted to the solution of the urgent scientific and applied task of improvement and adaptation of methodical maintenance and applied tools of substantiation of economic and administrative parameters and administration of a business portfolio for the multiproject construction enterprise (MPBP).For the conditions of MPBP business portfolio is defined as a specific multi-project business portfolio that integrates construction projects and consolidated complexes of works (project components) in the form of diversified and disparate (embodied in different environments stakeholder-construction and investment) program and which provides preparation and construction of industrial, civil or residential property complexes and which forms the basis of the operational activities of the IBSP as a stakeholder of several target segments of the construction market.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Петроченко А. І. 
«Управління активами будівельних підприємств на засадах соціально-відповідального менеджменту / А. І. Петроченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено актуальну науково-прикладну задачу розробки формалізованого інструментарію та практичних рекомендацій щодо структуризації, діагностування стану,трансформацій та успішного адміністрування активами будівельних підприємств у відповідності з вимогами соціально-відповідального менеджменту та траєкторією розвитку підприємства. Результати роботи дозволяють топ-менеджменту підрядних підприємств здійснювати ефективний моніторинг, структуризацію та маневрування активами підприємств будівельних підприємств в процесі їх операційної діяльності, дають обґрунтовану можливість узгодити характеристики управління активами у відповідності із стратегією розвитку та домінантами соціально-відповідального менеджменту підприємства.^UThe dissertation solves the current scientific and applied problem of developing formalized tools and practical recommendations for structuring, diagnosing the condition, transformations and successful administration of assets of construction companies in accordance with the requirements of socially responsible management and the trajectory of enterprise development. The results allow top management of contractors to effectively monitor, structure and maneuver the assets of construction companies in the course of their operations, provide a reasonable opportunity to agree on the characteristics of asset management in accordance with the development strategy and the dominance of socially responsible management


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Максим'юк Ю. С. 
Eкономічна діагностика результативності маркетингової діяльності підприємств-девелоперів будівництва: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / Ю. С. Максим'юк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуального завдання розробки та вдосконалення методико-аналітичних засад і практичних рекомендацій щодо економічної оцінки та подальшого вибору стратегій маркетингу для підприємства-девелопера в будівництві, яке у роботі розглядається як підприємство з мультипроектною операційною системою, використовуючи органічне поєднання підходів економічної діагностики із інструментарієм геоінформаційного маркетингу, «ключових критеріїв успіху» (KPI), управління за відхиленнями, кластерного аналізу та управління ризиками на основі ідеології маркетинг-менеджменту. Обґрунтовано доцільність застосування технології «marketing-managment» в умовах динамічного середовища девелоперських проектів, як теоретичної основи для побудови системи економічної діагностики діяльності девелопера. Виявлено, що ефективність маркетингової стратегії девелопера залежить від її узгодженості зі стратегічними бізнес-цілями, ринковими умовами реалізації окремих проектів та унікальними характеристиками кожного будівельного проекту. З огляду на основні функції маркетингового менеджменту, запропоновано економічну діагностику маркетингової діяльності здійснювати у наступних напрямках: діагностика відповідності ринкових можливостей девелопера розвитку ринку нерухомості, діагностика відповідності маркетингових заходів щодо об’єктів стратегії підприємства та розвитку ринку, діагностика відповідності маркетингових планів стратегічним, діагностика ефективності системи контролювання, діагностика відхилень фактичних показників від планових. Основою вибору і діагностування ефективності маркетингової діяльності підприємства-девелопера повинна стати комплексна поетапна оцінка та конкретизації названих напрямів на основі концепції «marketing-mix 8P», що дозволить діагностувати ефективність не тільки маркетингової діяльності в цілому, але і окремих її напрямків, а саме продуктової, цінової, геопросторової стратегій, ефективності просування, персоналу, бізнес-процесів, сприйняття і партнерства кожного об’єкту з портфелю проектів, із урахуванням сприятливості ринкового середовища та стратегії розвитку девелопера. Запропоновано науково-методичний підхід до формування інструментарію та етапів організації процесу економічної діагностики маркетингової діяльності підприємства-девелопера, які включають у себе: визначення цілі і завдань дослідження та змісту категорій та економічної сутності дефініцій девелопменту у будівництві, визначення особливостей маркетингової діяльності девелоперських кампаній, розробка етапів та методичних підходів до економічної діагностики маркетингової діяльності девелоперів з урахуванням проектного, локалізованого і орієнтованого на відносини зі стейкхолдерами підходів і регіональний характер будівництва, ключових показників ефективності маркетингової діяльності девелоперських компаній, сегментація ринків, розробка нових, вибір та коригування існуючих маркетингових стратегій, для кожного сегменту ринку. Обрано напрями економічної діагностики маркетингової діяльності девелопера в межах концепції «marketing-mix 8P», за якою розроблено п’ятибальну шкалу оцінювання кожного з восьми напрямків (продуктової, цінової, геопросторової стратегій, ефективності просування, персоналу, бізнес-процесів, сприйняття і партнерства), що оцінюються на відповідність розвитку ринку нерухомості, де реалізується або планується реалізовувати проект та стратегії девелопера. Обгрунтовано інструментарій економічної діагностики маркетингової діяльності девелопера, який включає у себе восьмикомпонентну методику, формалізовану шкалу оцінювання напрямків маркетингової діяльності девелопера та систему корегувальних коефіцієнтів, які дозволяють враховувати ризик, пов’язаний із зменшенням обсягів реалізації, спричиненими війною. Економічна діагностика ефективності маркетингової стратегії має слугувати інтегральним інструментом оцінки, який характеризується комбінованим використанням кількісних і якісних критеріїв для визначення того, наскільки маркетингова стратегія узгоджується з цілями та напрямками розвитку девелопера.^UThe dissertation is devoted to the solution of the current task of developing and improving methodological and analytical principles and practical recommendations for economic evaluation and further selection of marketing strategies for the enterprise-developer in construction, which is considered in the work as an enterprise with a multi-project operating system, using an organic combination of approaches of economic diagnostics with tools of geoinformation marketing, "key success criteria" (KPI), deviation management, cluster analysis and risk management based on the ideology of marketing management. The expediency of using the "marketing-management" technology in the dynamic environment of development projects as a theoretical basis for building a system of economic diagnostics of the developer's activity is substantiated. It was found that the effectiveness of the developer's marketing strategy depends on its consistency with strategic business goals, market conditions for the implementation of individual projects and the unique characteristics of each construction project. In view of the main functions of marketing management, it is suggested that the economic diagnosis of marketing activity be carried out in the following directions: diagnosis of the conformity of the developer's market opportunities with the development of the real estate market, diagnosis of the conformity of marketing measures with regard to the objects of the company's strategy and market development, diagnosis of the conformity of marketing plans with strategic ones, diagnosis of the effectiveness of the system control, diagnosis of deviations of actual indicators from planned ones. The basis for choosing and diagnosing the effectiveness of the marketing activity of the developer enterprise should be a comprehensive step-by-step assessment and specification of the named areas based on the "marketing-mix 8P" concept, which will allow to diagnose the effectiveness not only of the marketing activity as a whole, but also of its individual areas, namely the product, price, geospatial strategies, promotion efficiency, personnel, business processes, perception and partnership of each object from the project portfolio, taking into account the favorable market environment and the developer's development strategy. A scientific-methodical approach to the formation of tools and stages of organization of the process of economic diagnosis of the marketing activity of the developer enterprise is proposed, which include: determination of the goals and objectives of the research and the content of the categories and economic essence of the definitions of development in construction, determination of the characteristics of the marketing activity of development campaigns, development of stages and methodical approaches to the economic diagnosis of the marketing activity of developers taking into account project-based, localized and stakeholder-oriented approaches and the regional nature of construction, key indicators of the effectiveness of the marketing activity of development companies, segmentation of markets, development of new, selection and adjustment of existing marketing strategies, for each segment market. The areas of economic diagnosis of the developer's marketing activity were chosen within the framework of the "marketing-mix 8P" concept, according to which a five-point rating scale was developed for each of the eight areas (product, price, geospatial strategies, promotion effectiveness, personnel, business processes, perception and partnership) , which are assessed for compliance with the development of the real estate market, where the project and strategies of the developer are being implemented or are planned to be implemented. The toolkit of economic diagnostics of the developer's marketing activity is substantiated, which includes an eight-component methodology, a formalized scale for evaluating the directions of the developer's marketing activity, and a system of adjustment coefficients that allow taking into account the risk associated with a decrease in the volume of sales caused by the war. Economic diagnosis of the effectiveness of the marketing strategy should serve as an integral assessment tool, which is characterized by the combined use of quantitative and qualitative criteria to determine the extent to which the marketing strategy is consistent with the goals and directions of the developer's development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського