Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ШВИДК$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Швидкий О.В. 
Гігієнічна оптимізація навчання і заходи щодо охорони здоров'я студентів медичних училищ в умовах реформованої освіти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Швидкий ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено, що під час навчання у студентів медичних училищ знижуються розумова та фізична працездатність, функціональний стан центральної нервової та серцево-судинної систем, фізичний розвиток і здоров'я. Відзначено, що у студентів, які ведуть нездоровий образ життя - висока хронічна захворюваність, її частота, а також низький індекс здоров'я. Розроблено заходи щодо гігієнічної оптимізації режиму та умов навчання, формування здорового способу життя, а також удосконалювання медичного обслуговування. Висвітлено високу валеологічну ефективність гігієнічної оптимізації навчання, яка виявляється в нормалізації денної, тижневої та семестрової працездатності студентів, покращенні деяких показників їх здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-38 +
Шифр НБУВ: РА328129

Рубрики:

      
2.

Швидкий В.П. 
Громадсько-політична, культурно-освітня та наукова діяльність О.Г.Лотоцького (1890-і - 1930-і рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Швидкий ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено громадсько-політичну, культурно-освітню та наукову діяльність О.Г.Лотоцького. Простежено вплив діяльності видатного науковця на розвиток українського визвольного руху кінця XIX - початку XX ст., на формування державної політики у сфері релігійних відносин. Висвітлено заходи, спрямовані на визнання автокефалії Української православної церкви. Визначено роль публіциста у розвитку української освіти і науки за кордоном, у формуванні організаційних основ наукових інституцій і політичної діяльності української еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)5/6 + Т3(4УКР)61-8 Лотоцький О.Г. + Э372.27 г Лотоцький О.Г.
Шифр НБУВ: РА313017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Швидкий Я.Б. 
Діагностичне і прогностичне значення та лікування запально-деструктивних змін слизової оболонки гастродуоденальної зони хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки після антигелікобактерної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Я.Б. Швидкий ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано перебіг виразково-ерозивних уражень (ВЕУ) і запальних змін гастродуоденальної слизової оболонки (СО) після ерадикації Helicobacter pylori (Hp) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. НЕ виявлено відмінностей ступеня колонізації Hp і запалення СО шлунка у разі активних виразок і ерозивних уражень. Реколонізація Hp взаємопов'язана з обсіменінням тіла шлунка (ТШ). Через рік після лікування без реколонізації зменшується активне та хронічне запалення й атрофія СО. Факторами ризику ВЕУ у віддаленому періоді є залишкові ВЕУ через місяць після ерадикації, виражена атрофія СО ТШ, сповільнена позитивна динаміка активного запалення СО ТШ та хронічного запалення антруму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА357146

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Швидкий Ю.В. 
Обгрунтування параметрів технології механізованої виїмки крутопохилих вугільних пластів у підошвоуступному вибої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Ю.В. Швидкий ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної для вугільної промисловості України проблеми - розширенню механізованого видобутку вугілля з крутих і крутопохилих пластів. Розроблено й обгрунтовано параметри технології механізованої виїмки крутопохилих вугільних пластів у підошвоуступному вибої з застосуванням очисних комбайнів, які працюють за технологічною схемою "зверху - вниз" вузькими смугами (до 1 м). Доцільність запропонованих параметрів виїмки полягає у підвищенні ефективності і безпеки робіт в очисному вибої з комбайновою виїмкою вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15-53
Шифр НБУВ: РА312019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Швидкій І.І. 
Особливості правового регулювання праці працівників ДАІ як суб'єктів трудових правовідносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.І. Швидкій ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Визначено правовий статус працівників Державної автомобільної інспекції (ДАІ) України як суб'єктів трудового права. Розглянуто основні функції та визначено місце ДАІ у системі органів внутрішніх справ. Розкрито принципи правового регулювання трудових відносин за участю працівників ДАІ. Охарактеризовано сучасний стан організаційного та нормативно-правового забезпечення службово-трудової діяльності працівників ДАІ. Обгрунтовано порядок проведення професійного відбору кандидатів на службу в ДАІ. Розглянуто трудові права й обов'язки працівника ДАІ, розроблено їх класифікацію. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавчого регламентування службово-трудової діяльності працівників ДАІ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х819(4УКР)112.011.013.1 п +
Шифр НБУВ: РА368906

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Швидкий В.О. 
Особливості формування Я-концепції в професійному становленні особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.О. Швидкий ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Виявлено особливості формування професійної Я-концепції студентів вищих учбових закладів. Досліджено динаміку її трансформацій як стратегію подолання негативних буттєвих конфліктів і життєвих ситуацій. Виявлено, що становлення професійної складової Я-концепції передбачає наближення особистісного ідеального образу "Я" до соціально заданого образу фахівця, прийнятого особистістю і критично усвідомленого. Встановлено, що формування професійної Я-концепції здійснюється імпульсами швидких змін на тлі латентних періодів екзистенційно-буттєвої самосвідомості у напрямку до професійного самоконтролю процесу праці та самооцінювання. Розкрито сутність формування Я-концепції студентів, що полягає у трансформації буттєвої сфери самосвідомості, активізації інтерналізації та/або конформізму, прагматизації, посиленні вольового управління на фоні зниження спрямованості до саморозвитку (саморуху). Розглянуто стратегії адаптації студента до професії, зокрема стратегію поведінки переможця, яка пов'язана з адекватним розвитком Я-концепції особистості та стратегію подолання перешкод за допомогою інтерналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА349907

Рубрики:

      
7.

Швидкий О.Г. 
Планування та організація початкових слідчих дій при розслідуванні квартирних крадіжок: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Г. Швидкий ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення й аналізу кримінальних справ стосовно крадіжок з проникненням у житло класифіковано різноманітні дії крадіїв - підготовка до крадіжки, безпосереднє проникнення у помешкання, заволодіння матеріальними цінностями, а також приховування слідів злочину. Визначено ефективну роль інформаційної бази про крадіжки у порівнянні з оперативними повідомленнями для встановлення подібності й особи крадія. Проаналізовано типові помилки, яких припускаються працівники слідчих та оперативно-розшукових органів під час першочергових слідчих дій. Значну увагу приділено послідовності та способу огляду місця крадіжки у залежності від обставин вчинення злочину. З'ясовано роль спеціальних знань експерта-криміналіста та використання їх у виявленні, закріпленні та вилученні доказів на місці події, застосування технічних засобів у процесі виявлення та фіксації слідів проникнення у житло. Висвітлено питання про процесуальні дії слідчого у складі слідчо-оперативної групи. Досліджено тактичні прийоми та дані психології допиту потерпілих, свідків квартирних крадіжок відповідно до конкретних обставин справи. Обгрунтовано виправданість невідкладного пошуку необхідних суб'єктів без санкції прокурора, процесуальні особливості його проведення та оформлення, а також застосування техніко-криміналістичних засобів з метою виявлення викрадених речей та фіксації слідів. Конкретизовано особливості узгодження та співпраці слідчого з іншими оперативними працівниками та спеціалістами під час проведення першочергових слідчих дій. Доведено конкретну користь висунення різних версій, а також планування конкретних слідчих дій на всіх етапах розслідування справи. Запропоновано методи усунення умов, обставин, причин, мотивів учинення крадіжок особистого майна з помешкань громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)122.1 + Х893.9(4Укр)722.07 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА309747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Швидкий А.Л. 
Психолого-педагогічна концепція життєвого самовизначення колегіїстів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Л. Швидкий ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано системну концепцію організації та здійснення комплексу нововведень в організації педагогічного процесу в середньому загальноосвітньому закладі інноваційного типу - колегіумі за провідною ідеєю його спрямування у площину життєвого самовизначення вихованців. Визначено теоретико-методичні основи спрямування особистості учня до суб'єктивно усвідомленого вибору власного життєвого шляху. Розроблено психолого-педагогічну технологію смислоціннісного та потребово-мотиваційного впливу як супроводу життєвого самовизначення колегіїстів засобами та формами спеціально організованого навчально-виховного процесу в масштабах всієї школи нового типу. Охарактеризовано особливості суб'єктної активності учня на різних етапах його онтогенезу за умов шкільного навчання та запропоновано способи її психологічної підтримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723 + Ч421.328
Шифр НБУВ: РА319694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Швидкий С.М. 
Традиційна народна медицина українців Південної Слобожанщини: історія розвитку, сучасний стан, регіональна специфіка: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / С.М. Швидкий ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено розвиток народної медицини українців Південної Слобожанщини, акцентовано увагу на її регіональних особливостях. З використанням матеріалів етнографічних експедицій проаналізовано сучасний стан та окреслено тенденції розвитку етномедицини краю. Відзначено вплив на етномедицину краю наукової медицини, підкреслено її залежність від рівня соціально-економічного розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.16 + Т597.16
Шифр НБУВ: РА312198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Швидка О.П. 
Управління оборотним капіталом підприємства (за матеріалами молокопереробних підприємств України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.П. Швидка ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання управління оборотним капіталом молокопереробних підприємств за динамічних ринкових умов господарювання. Розкрито суть категорії "оборотний капітал". Визначено зміст і основні складові системи управління даним капіталом підприємства та їх взаємодію. Наведено результати аналітичного оцінювання діяльності, стану та перспектив розвитку існуючих систем управління оборотним капіталом молокопереробних підприємств України. Розроблено методику комплексного (вертикального та горизонтального) оцінювання ефективності системи управління оборотним капіталом, що дозволяє підвищити результативність функціонування та розвитку підприємств. За результатами проведеного дослідження розроблено тривимірну модель системи управління оборотним капіталом молокопереробних підприємств. Визначено напрямок і рівні розвитку системи з урахуванням траєкторії зміни його рівня. Аналітично оцінено ефективність існуючих систем управління оборотним капіталом вітчизняних підприємств даної галузі та чинники й організаційні засади впливу на них. Обгрунтовано методичні підходи до формування системи управління оборотним капіталом, з їх використанням здійснено оптимізацію управлінських рішень на певних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-57-21 +
Шифр НБУВ: РА363627

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського