Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (105)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕЛУДЬК$<.>+<.>A=ЕЛЛА$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Шелудько Е.І. 
Економіко-екологічні аспекти раціоналізації природокористування (на прикладі АПК Київського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Е.І. Шелудько ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Визначено та розкрито теоретико-методологічні та конкретно-прикладні засади дослідження екологічних проблем в обласному АПК, виявлено тенденції розвитку АПК столичної області, які склалися за умов становлення нових організаційно-господарських форм у сільському господарстві, харчовій і переробній промисловості, погіршення стану екологічної ситуації в регіоні. Розроблено класифікацію екологічного впливу за типами і видами та виявлено специфічні форми екологічного впливу в аграрній сфері та надано їх аналітичну оцінку. Науково обгрунтовано систему природоохоронних заходів в аграрній сфері АПК даного регіону та визначено основні напрями екологізації розвитку АПК в цілому з метою визначення шляхів раціоналізації природокористування в АПК столичної області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)320-28 +
Шифр НБУВ: РА330505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шелудько О.Ю. 
Клініко-гормональні паралелі та ефективність негормональних методів лікування при олігоменореї і вторинній аменореї у дівчат-підлітків: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Ю. Шелудько ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність гормонального забезпечення організму від ряду факторів ризику та клінічних проявів порушень менструальної функції в підлітковому віці. Виділено чотири варіанти гонадотропної функції гіпофіза у дівчат-підлітків з олігоменореєю (ОМ) та вторинною аменореїю А-II: нормо-, гіпер-, гіпо- і дисгонадотропінемія. Встановлено, що тривала вторинна аменорея у 27,7 % дівчат-підлітків виникає на тлі зниженого вмісту пролактинсекретуючого гормону в сироватці крові. Виявлено, що гормональні взаємовідносини у дівчат-підлітків з порушеннями менструальної функції поглиблюються зі зростанням менструального віку. Доведено ефективність застосування верошпирону та ультрафонофорезу вітаміну Е в комплексному лікуванні ОМ та А-II в підлітковому віці. Розроблено нові високоефективні негормональні методи лікування дівчат-підлітків з вказаною патологією та визначено прогностично сприятливі та несприятливі фактори стосовно ефективності розроблених методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-3 +
Шифр НБУВ: РА328199

Рубрики:

      
3.

Шелудько Н.М. 
Кредитний механізм реалізації інвестиційної політики: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Н.М. Шелудько ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади функціонування кредитного механізму реалізації інвестиційної політики в економічній системі за умов ринкових трансформацій. Визначено особливості розвитку кредитного механізму в Україні, встановлено причини його низької ролі в інвестиційних процесах. Зроблено оцінку ефективності реалізації грошово-кредитної політики у контексті стимулювання інвестиційних процесів. Обгрунтовано доцільність і розроблено комплекс заходів щодо удосконалення функціонування банківської системи та фондового ринку, що відповідають меті посилення ролі кредиту в інвестиційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА356038

Рубрики:

      
4.

Елланська Н.Е. 
Особливості формування мікробіоценозів ризосфери рослин Українського степового природного заповідника: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.Е. Елланська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення мікро- та мікобіоти ризосфери 47-ми степових рослин трьох відділень Українського степового природного заповідника: Михайлівської цілини, Хомутовського степу та Кам'яних Могил. Виявлено суттєві відмінності у динаміці чисельності мікроорганізмів основних таксономічних груп ризосфери степових рослин за сезонами вегетації. На прикладі Михайлівської цілини показано кількісні та якісні зміни грунтової мікробіоти та біологічної активності грунту у разі незначного втручання людини (режими викошування). За допомогою екологічних показників (коефіцієнта Серенсена - Чекановського, індексів видового різноманіття Шеннона та домінування за Симпсоном) встановлено високу подібність між видовим складом мікроміцетів ризосфери степових рослин трьох відділень заповідника, відмінних за грунтово-кліматичних умов. Доведено, що для кожної рослинної формації характерна специфічна мікобіота, яка визначається кореневими виділеннями рослини та грунтово-кліматичними умовами. Визначено алелопатичну активність ризосфери ряду даних рослин відділень заповідника. Встановлено відсутність фітотоксичного ефекту ризосферного грунту у більшості видів степових рослин. Створено колекцію мікроскопічних культур, яка нараховує 305 штамів мікроміцетів і 211 штамів спороутворювальних бактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П058.6 +
Шифр НБУВ: РА322854

Рубрики:

      
5.

Шелудько Р.М. 
Стан та шляхи підвищення економічної ефективності виробництва продукції скотарства в нових умовах господарювання (за матеріалами сільськогосподарських підприємств Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.М. Шелудько ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

З урахуванням сучасного стану галузі скотарства розкрито зміст соціально-економічної категорії ефективності, обгрунтовано пропозиції щодо шляхів підвищення економічної ефективності молочно-м'ясного підкомплексу України в постреформованих сільськогосподарських підприємствах. На підставі узагальнення вітчизняних і зарубіжних літературних джерел проаналізовано методичні проблеми та соціально-економічні аспекти категорії ефективності та аналізу виробництва продукції скотарства за ринкових умов. Наведено організаційно-економічний аналіз і виявлено тенденції розвитку виробництва продукції скотарства у світі, на Україні та в регіоні. На підставі поліпшення технології, організації виробництва та підвищення рівня якості годівлі тварин запропоновано противитратний механізм господарювання в галузі скотарства, обгрунтовано економічну ефективність варіантів технологічних рішень і затратно-результативного механізму господарювання, нормативи витрат, розглянуто особливості нормативно планових бюджетів у скотарстві. Виконано прогнозування основних виробничих параметрів розвитку галузі у регіоні, розроблено програму оптимізації галузевої структури молочно-м'ясного скотарства для спеціалізованих господарств Лісостепної зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-07 + У9(4Укр-4Хар)325.250-07
Шифр НБУВ: РА319211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шелудько А.В. 
Труднощі словотвірного характеру в англо-українському та українсько-англійському художньому перекладі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / А.В. Шелудько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено словотворення української та англійської мов у перекладацькому аспекті на матеріалі сучасної художньої прози. Увагу приділено словотвірним особливостям, які є непродуктивними або неактивними у цільовій мові та можуть зумовлювати труднощі під час перекладу. Виявлено й проаналізовано способи перекладу англійських і українських композитів, конверсивів, складних слів синтансичного типу, слів типу бахуврихи, українських одиниць з димінутивними й огментативними суфіксами, слів зі специфічними українськими префіксами. Відзначено, що труднощі словотвірного характеру в англо-українському перекладі можна подолати шляхом використання транскрибування, транслітерації калькування, генералізації, конкретизації, модуляції, антонімічного й описового перекладу та вилучення елементів. В українсько-англійському перекладі використовується транскрибування, транслітерація калькування, генералізація, конкретизація, описовий переклад і вилучення елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(4ВЕЛ)-318.37 + Ш5(4УКР)-318.37 +
Шифр НБУВ: РА364582

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шелудько Л.В. 
Формування механізму мотивації та матеріального стимулювання праці в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Шелудько ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні засади формування механізму мотивації та матеріального стимулювання праці в сільскогосподарських підприємствах, зокрема. Проаналізовано рівень оплати праці та її зв'язок з кінцевими результами виробництва. Розглянуто діючі моделі та системи оплати праці в Україні та зарубіжних країнах. Зроблено моделювання системи оплати праці за нових умов господарювання. Розроблено механізм формування фонду оплати праці у сільскогосподраських підприємствах. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво прогресивних систем організації й оплати праці у сільськогосподарських підприємствах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-645 +
Шифр НБУВ: РА358667

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шаповал Ю. І. 
Вплив міжнародних потоків капіталу на формування пропозиції грошей в Україні / Ю. І. Шаповал. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження є процес формування пропозиції грошей у малій відкритій економіці. Мета дослідження – поглиблення теоретичних положень, методичних підходів щодо формування пропозиції грошей у малих відкритих економіках під впливом МПК та розроблення практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу формування пропозиції грошей в Україні в умовах лібералізації руху капіталу. Основу дослідження становлять фундаментальні положення теорії грошей і кредиту. У процесі розв'язання поставлених завдань використовувались загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання: аналізу і синтезу (при систематизації теоретичних основ формування пропозиції грошей, уточненні поняття фінансової відкритості економіки), наукової абстракції, порівняння та узагальнень (при дослідженні показників оцінки фінансової відкритості економіки та для з'ясування суті, передумов та послідовності процесу лібералізації), історичний (для визначення факторів і тенденцій руху МПК), системного узагальнення та аналогій (для систематизації світового досвіду проведення лібералізації та застосування контролю), статистичного, трендового й графічного аналізу (при оцінці монетарного забезпечення економіки України, визначення особливостей функціонування кредитного, валютного та фондового каналів емісії грошей), методи кореляційно-регресійного аналізу (при дослідженні взаємозв'язків припливу та відпливу капіталу, облікової ставки та пропозиції грошей), метод теоретичного узагальнення – при формулюванні висновків. Наукова новизна отриманих результатів полягає у поглибленні теоретичних підходів та обґрунтуванні практичних рекомендацій щодо удосконалення механізму формування пропозиції грошей у малій відкритій економіці в умовах лібералізації руху капіталу. Уперше розкрито специфіку формування пропозиції грошей у малій відкритій економіці. Було удосконалено: трактування фінансової відкритості економіки; науково-методичний підхід до дослідження процесу лібералізації руху капіталу. Отримали подальший розвиток: обґрунтування специфіки дисбалансів у забезпеченні пропозиції грошей в економіці України; науково-практичні підходи до регулювання МПК в Україні; ідентифікація факторів, що визначають сучасні тенденції руху МПК; оцінка пріоритетності потоків МПК в Україну (за ознакою боргових і неборгових потоків); практичні пропозиції щодо підвищення довіри до монетарного регулятора в малій відкритій економіці. Практичне значення отриманих результатів полягає у розробленні науково-методичних положень та практичних рекомендацій стосовно валютного контролю та лібералізації МПК і монетарного забезпечення економіки України. Врахування впливу припливу та відпливу капіталу на зміну обсягу пропозиції грошей допоможе приймати ефективні управлінські рішення у сфері грошово-кредитної політики. Окремі наукові результати використано у департаменті електронної комерції та платіжних засобів АТ «Ощадбанк» на основі висновків щодо недостатнього монетарного забезпечення економіки України (довідка № 115902 від 11.06.2019). Сфера (галузь) використання: фінансовий сектор та грошово-кредитна політика.^UThe object of study is the process of forming a money supply in a small open economy. The purpose of the study is to deepen theoretical propositions, methodological approaches to the formation of money supply in small open economies under the influence of the IPC and to develop practical recommendations for improving the process of money supply formation in Ukraine in the conditions of capital movement liberalization. The basis of the study is the fundamental theory of money and credit. In the process of solving these tasks were used general scientific and special methods of scientific cognition: analysis and synthesis (in the systematization of theoretical foundations of the formation of money supply, clarification of the concept of financial openness of the economy), scientific abstraction, comparison and generalizations (in the study of indicators of the assessment of financial openness of the economy clarification of the essence, prerequisites and sequence of the liberalization process), historical (to determine the factors and trends of the IPC movement), systematic generalization and analysis logistic (to systematize the world experience of liberalization and application of control), statistical, trend and graphical analysis (when evaluating monetary support of the Ukrainian economy, determining the features of functioning of credit, currency and stock channels of money issue), methods of correlation-regression analysis (in the study of relationships inflows and outflows of capital, discount rate and money supply), the method of theoretical generalization - in formulating conclusions. The scientific novelty of the obtained results is to deepen theoretical approaches and substantiate practical recommendations for improving the mechanism of formation of money supply in a small open economy under conditions of capital movement liberalization. The peculiarities of money supply formation in a small open economy were first disclosed. It has been improved: the interpretation of the financial openness of the economy; scientific and methodological approach to the study of the process of capital movement liberalization. The following issues were further developed: substantiation of the specific imbalances in the provision of money in the Ukrainian economy; scientific and practical approaches to the regulation of the IPC in Ukraine; identification of the factors that determine the current trends of the IPC movement; assessing the priority of IPC flows to Ukraine (based on debt and non-debt flows); practical suggestions for increasing confidence in the monetary open economy. The practical significance of the obtained results lies in the development of scientific and methodological provisions and practical recommendations regarding currency control and liberalization of the IPC and monetary support of the Ukrainian economy. Taking into account the impact of the inflow and outflow of capital on changes in the volume of money supply will help to make effective management decisions in the field of monetary policy. Some scientific results have been used in the department of e-commerce and means of payment of JSC Oschadbank based on the conclusions about insufficient monetary support of the Ukrainian economy (reference № 115902 of 11.06.2019). Field of use: the financial sector and monetary policy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського