Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (659)Книжкові видання та компакт-диски (441)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕРЕМЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шеремет А.І. 
Використання низьких температур при лапароскопічній холецистектомії у хворих із гострим холециститом (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Шеремет ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Цей метод застосовано для лікування 35-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) у разі лапароскопічної холецистектомії. Одержано клініко-лабораторні дані, які свідчать про його ефективність у клініці. Проаналізовано 106 лапароскопічних операцій, виконаних лапаротомного доступу. Одержані результати досліджень дають змогу визначити лапароскопічну холецистектомію як операцію вибору у разі гострого калькульозного холециститу. Розроблено тактичну схему оперативного лікування хворих з гострим калькульозним холециститом. Відзначено, що лапароскопічна холецистектомія здійснюється в екстреному порядку протягом перших шести годин з моменту надходження до стаціонару у разі гострого гангренозного та гангренозно-перфоративного холециститу, жовчного перитоніту, біляміхурового абсцесу. Зазначено, що терміново, протягом 12 - 36-ти год., оперативному лікуванню підлягають хворі за наявності біляміхурового інфільтрату, флегмонозного та катарального холециститу. Вивчено та подано порівняльну оцінку стану імунореактивності організму в хворих на ГХ до та після лапароскопічної холецистектомії, лапароскопічної холецистектомії з кріовпливом на ложе жовчного міхура та традиційної холецистектомії. Відзначено значно більш ранню компенсацію імунологічних показників після лапароскопічних операцій. Розроблено шляхи профілактики інтраопераційних і післяопераційних ускладнень у разі лапароскопічної холецистектомії у хворих з ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА326881

Рубрики:

      
2.

Шеремет А.П. 
Хірургічне лікування кровотеч з варикозно розширених вен стравоходу та шлунка у хворих на цироз печінки, ускладнений резистентним асцитом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.П. Шеремет ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Запропоновано нові методи лікування хворих з кровотечами із флебектазій стравоходу і шлунка за наявності декомпенсованого цирозу печінки. На підставі вивчення результатів комплексного обстеження та лікування 91-го хворого на цироз печінки, ускладнений асцитичним синдромом та кровотечею з флебектазій стравоходу та шлунка суттєво доповнено та розширено наукову концепцію розвитку поліорганної недостатності у даної категорії хворих. Вперше доведено, що підвищення внутрішньочеревного тиску у хворих з асцитом у разі кровотечі призводить до відносної гіповолемії, що викликає характерні порушення центральної гемодинаміки, зокрема, зниження серцевого індексу і тиску наповнення лівого шлуночка, зростання загального периферійного опору судин, артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Встановлено, що збільшення внутрішньочеревного тиску призводить до погіршення кровопостачання печінки внаслідок зменшення об'ємної перфузії портопечінкових судин і нижньої порожнистої вени та ниркових вен, що погіршує центральну гемодинаміку та клубочкову фільтрацію. Запропоновано методику лікування асциту методом діаліз-сорбції з реінфузією асцитичної рідини та альбуміновим перитонеальним діалізом за одночасної зупинки кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу. Запропоновано мініінвазивну ендоваскулярну методику зупинки кровотечі із варикозно розширених вен шлунка з використанням екстракорпоральних методів лікування асциту. Розроблено й апробовано нову стратегію надання хірургічної допомоги хворим з декомпенсованим цирозом печінки, ускладненим кровотечею з флебектазій стравоходу та шлунка. Показано, що впровадження нових методів хірургічного лікування в клінічну практику сприяє зниженню летальності від кровотеч до 34,1 %, у 26,4 % пацієнтів виявлено відсутність рецидивування асциту протягом 3-х років спостереження, а рецидиву кровотечі - у 57,7 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.51 + Р457.465.203.2 +
Шифр НБУВ: РА352821

Рубрики:

      
3.

Шеремет В.М. 
Омічні і бар'єрні контакти на основі диборидів титану і цирконію до нітридгалієвих мікрохвильових діодів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.01 / В.М. Шеремет ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852-3
Шифр НБУВ: РА375286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шеремет В.О. 
Наукові основи технології термозміцнення поздовжньо розділеної арматури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.О. Шеремет ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано тенденції підвищення якості металу арматури на підставі дослідження його виробництва зі стадії рідкого металу до фінішних операцій термічного зміцнення. Вивчено основні закономірності процесів структроутворення в арматурних сталях з урахуванням ліквідаційних явищ щодо вуглецю, марганцю, кремнію, з побудовою ТДК розпаду деформованого аустеніту Ст3пс та Ст3сп з бором. Створено методику розрахунку теплових полів сортового прокату будь-якого діаметра в процесі його прискореного охолодження після чистової кліті та математичні рівняння для визначення відстаней, які являють собою координати початку та кінця охолоджених секцій (їх габарити) в гартівному пристрої та відстані між ними. Розроблено та впроваджено у виробництво КДГМК "Криворіжсталь" конструктивно-технологічні параметри охолодного пристрою зі змінною довжиною камери охолодження парних розкатів та технологію термозміцнення, що дало змогу зменшити середньоквадратичні відхилення нормованих характеристик металопрокату в 1,3 - 1,5 рази у порівнянні з аналогічними показниками для традиційної технології прокатки й забезпечити металу арматури промислових партій стабільний рівень відповідних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.71,27 + К222.235.2 +
Шифр НБУВ: РА327337

Рубрики:

      
5.

Шеремет М.І. 
Комплексне лікування вузлових форм зоба та профілактика післяопераційних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.І. Шеремет ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та нове вирішення актуальної задачі - підвищення ефективності лікування хворих на вузлові форми зоба, профілактики у них післяопераційних ускладнень. Встановлено, що у хворих на вузлові евтиреоїдні форми зоба має місце активація процесів пероксидного окиснення, пригнічення активності ферментів антиоксидантного захисту, активація імунних процесів, які прогресують у післяопераційному періоді, особливо у хворих з субклінічним гіпотиреозом. З'ясовано, що включення в передопераційну підготовку та післяопераційне лікування таких хворих даларгіну призводить до нормалізації цих процесів, запобігає розвитку субклінічного гіпотиреозу. На базі одержаних даних запропоновано спосіб профілактики післяопераційного гіпотиреозу. Розроблено та запатентовано оперативний доступ до щитовидної залози, який знижує частоту післяопераційних ускладнень, забезпечує кращий косметичний результат і зменшує строки стаціонарного лікування хворих на вузлові форми зоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА348453

Рубрики:

      
6.

Шеремет О.І. 
Вдосконалення автоматизованої електромеханічної системи для віброобробки металевих деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.І. Шеремет ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито взаємозв'язок між формою вібродії та ефективністю віброобробки металевих деталей (МД), який дозволяє визначити відношення коефіцієнта динамічності віброобробки до енергії, спожитої в процесі періодичної механічної дії будь-якої форми. Одержано залежності роботи, що виконується електромеханічною системою (ЕМС) під час віброобробки МД, від частотного спектра сигналу вібродії, для визначення енергетично оптимального спектральний складу сигналу віброобробки для деталі, яка має великий набір резонансних частот. На підставі теорії електромеханічних аналогій розроблено математичну модель ЕМС для віброобробки МД, з метою встановлення взаємозв'язку між механічними та електричними параметрами вдосконаленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К581-5-05 +
Шифр НБУВ: РА336575

Рубрики:

      
7.

Шеремет О.І. 
Статистичний підхід у теорії колективних процесів руйнування твердотільних середовищ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.І. Шеремет ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси руйнування, що відбуваються в твердотільному середовищі, на базі імовірнісного моделювання в термінах феноменологічних параметрів. Розглянуто процеси руйнування з колективною самоузгодженою поведінкою різних фрагментів середовища. Розв'язано одновимірну імовірнісно-геометричну задачу самоузгодженої фрагментації з одночасовим дробленням фрагментів. Отримано розподіл розмірів фрагментів. Визначено статистику тривалості часу руйнування, що відбувається за перколяційним сценарієм, під час моделювання збурень середовища дихотомічним процесом і сумішшю дробових шумів з різними параметрами. Охарактеризовано модель флуктуаційного утворення зародків тріщин у твердому тілі. Обчислено границю текучості як функцію від геометричних розмірів тіла. Проаналізовано статистичну модель Гнеденко - Молчанова електропробою полімерних ізоляційних плівок та досліджено на багатовершинність розподіл імовірностей для випадкової пробійної напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104в647,022
Шифр НБУВ: РА314588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Шеремет О.А. 
Розробка технології виготовлення спеціального взуття з використанням нових вогнезахисних клейових сполук для кріплення низу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / О.А. Шеремет ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень розроблено нову клейову композицію (КК) з підвищеними теплостійкими властивостями та технологію її використання. Створено математичну модель визначення сполук КК. Встановлено залежність міцності КК від вмісту триокису сурми та від температури шляхом створення інтерполяційного багаточлена Лагранжа. Запропоновано фізичну та хімічну гіпотези, засновані на підвищенні тамператури та структуроутворенні. Проведено дослідження щодо визначення оптимальних режимів та удосконалення технологічного процесу з застосуванням НВЧ-енергії. На підставі використання методу послідовного симплекс-планування для пошуку оптимуму визначено оптимальні режими склеювання з застосуванням НВЧ-енергії. Встановлено вимоги щодо виготовлення КК з підвищеними термічними властивостями та відповідних технологічних процесів. Розроблено технологічний процес складання заготовок та спеціального взуття з застосуванням НВЧ-енергії. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво на взуттєвих підприємствах ВАТ "Кияни", ТОВ "Зенкіс", "Вегас", ПП "Еліта стиль", "Сокальський" та навчальний процес Київського національного університету технологій і дизайну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.1-39 + М557.1 + Н96 н605.3 +
Шифр НБУВ: РА339493

Рубрики:

      
9.

Шеремет О.Б. 
Особливості реабілітації хворих старших вікових груп з остеохондрозом шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Б. Шеремет ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості комплексної реабілітації хворих на остеохондроз шийного відділу хребта середнього та літнього віку з використанням двох комплексів лікувальної гімнастики: ізометричної та бадуаньцзин. Розроблено схему диференційованого підходу до призначення вивчених комплексів залежно від віку пацієнтів, стану мозкового кровообігу (за даними реоенцефалографії), функціонального стану вегетативної нервової системи (за даними спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму, варіаційної пульсометрії та активної ортостатичної проби). Рекомендовано одноразове застосування комплексу з реєстрацією мозкового кровообігу методом реоенцефалографії та тонусу вегетативної нервової системи методом спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму. Виявлено, що у хворих з клінічними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта ортостатичні порушення кровообігу зустрічаються частіше, ніж у пацієнтів з патологією поперекового відділу хребта. Застосування комплексу ізометричних вправ і гімнастики бадуаньцзин призвело до нормалізації гемодинамічного забезпечення під час активної ортостатичної проби. Завдяки диференційованому підходу до застосування лікувальної гімнастики відзначено покращання стану хворих, продовження строків ремісії, підвищено якість життя хворих середнього та літнього віку з остеохондрозом шийного відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА311774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шеремет О.О. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств харчової промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Шеремет ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розробки науково-методичного забезпечення для удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств харчової промисловості. Наведено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності його функціонування за умов розвитку ринкових відносин. Розвинено теоретико-методологічну базу та розглянуто методичні аспекти формування, функціонування й удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств. Проаналізовано фінансово-господарську діяльність підприємств харчової промисловості. Досліджено процес формування їх акціонерного капіталу, запропоновано шляхи удосконалення його структури. Обгрунтовано необхідність удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств харчової промисловості, зокрема, шляхом формування системи ефективних власників, удосконалення галузевого середовища акціонерних товариств і корпоративних відносин, а також розвитку інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7
Шифр НБУВ: РА315097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шеремет О.С. 
Правове регулювання організації і діяльності повних товариств: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.С. Шеремет ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено юридичну природу повного товариства, обгрунтовано напрямки розвитку законодавства про нові товариства. Визначено правову природу засновницького договору. Удосконалено законодавче визначення поняття повного товариства як виду господарського товариства. Виділено види повного товариства. Аргументовано необхідність закріплення загального принципу диспозитивного регулювання внутрішніх відносин у повних товариствах. Удосконалено правове регулювання змісту засновницького порядку управління таким товариством. Розглянуто питання стосовно правового режиму майна, прав, обов'язків і відповідальності учасників повного товариства. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.412 +
Шифр НБУВ: РА344788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Шеремет Я. О. 
Вивчення функціональної ролі фосфорилювання мікротрубочок в рослинній клітині : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / Я. О. Шеремет ; Ін-т харч. біотехнології та геноміки НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що зміна організації мікротрубочок у клітинах первинного кореня A. thaliana внаслідок інгібування серин/треонінових протеїнкіназ пов'язана із відповідними порушеннями росту та морфології кореня. Показано, що процес проходження мітозу, зокрема профази, є чутливим до рівня фосфорилювання по залишках серину та треоніну. Виявлено, що рівень фосфорилювання білків мікротрубочок по залишках тирозину бере участь в регуляції процесів диференціації кореня A. thaliana та впливає на проходження мітозу в клітинах синхронізованої суспензійної культури BY-2. Доведено за допомогою імунофлуоресцентної мікроскопії наявність фосфорилювання білків мікротрубочок за тирозином у рослинній клітині. Виявлено функціональний взаємозв'язок між рівнем фосфорилювання білків мікротрубочок по залишках тирозину та чутливістю кортикальних мікротрубочок до дії холоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.322.7*715.74 + Е50*551.322.7*72
Шифр НБУВ: РА376299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шеремет Є. Ю. 
Експресія та просторовий розподіл нейронного кальцієвого сенсорного білка гіпокальцину в субклітинних компартментах. / Є. Ю. Шеремет. — Б.м., 2020 — укp.

Гиппокальцин – нейронный Ca2+-сенсорный белок (NCS), который опосредуетвнутриклеточные сигнальные пути благодаря своей способности к Ca2+-зависимой 22транслокации из цитозоля на плазматическую мембрану. Несмотря на то, чтоподобная транслокация гиппокальцина и других NCS-белков достаточно хорошоизучена, никаких количественных оценок распределения гиппокальцина междуцитозолем и плазматической мембраной при базальном уровне внутриклеточнойконцентрации свободных ионов кальция ([Ca2+]i) получено не было. В этой работе мыпредложили простые и универсальные подходы для таких оценок. Мы показали, чтоуровень экспрессии экзогенного гиппокальцина (10 мкМ) в исследуемых нейронахгиппокампа по крайней мере втрое ниже по сравнению с концентрацией эндогенного.Таким образом, экзогенный белок можно использовать в качестве инструментавизуализации распределения, транслокации и взаимодействия гиппокальцина сбелками-мишенями без существенного влияния на эндогенную сигнализациюгиппокальцина. Используя метод восстановления флуоресценции послефотовыцветания (FRAP), мы показали, что коэффициент диффузии флуоресцентномеченого гиппокальцина в дендритах нейронов гиппокампа (~40 мкм/с) находится впределах диапазона значений, характерных для цитозольных белков, причемкоэффициент был примерно в 10 раз больше, чем для чисто мембранного белка. Обаэти результаты свидетельствуют о том, что гиппокальцин находится в основном вцитозоле дендритов нейронов гиппокампа. Прямое вычисление фракционногораспределения гиппокальцина на базальном уровне [Ca2+]i показали, что мембраннаяфракция гиппокальцина не превышает 8%. В целом, наши результаты говорят о том,что, будучи преимущественно цитозольным, гиппокальцин может умеренноактивировать свои мембранные белки-мишени даже в условиях покоя.^UHippocalcin (HPCA) is a neuronal calcium sensor (NCS) protein that providesintracellular signaling via its Ca2+-dependent translocation from the cytosol to the plasmamembrane. Although such translocation of HPCA and some NCS proteins is wellestablished, no quantitative estimates of HPCA distribution between the cytosol and plasmamembrane at a basal level of free intracellular calcium concentration ([Ca2+]i) have beenobtained. Thus, it is still unknown whether HPCA regulates its plasma membrane targetsunder resting conditions. Moreover, exogenously expressed fluorescently-labeled proteins,widely used for biophysical studies, could probably shift endogenous proteins signaling.That's why the main issues in this study is the estimation of the expression level of the 23exogenous HPCA construct, compared to that of the corresponding endogenous one, andquantitative estimates of HPCA distribution between the cytosol and plasma membrane at abasal level [Ca2+]i. In this work, we propose a simple and universal approaches for suchestimations. The approach for measurement of expression level is based upon commonknowledge that the dye fluorescence is directly proportional to its quantum yield and thenumber of its molecules and that a coefficient of proportionality is determined by spectralproperties of the dye and optical equipment used to record fluorescent signals. If twofluorescent dyes are present in the same volume, then a ratio of their concentrations is equalto a ratio of their fluorescence multiplied by some dye- and equipment-dependentcoefficient. Thus, if the coefficient and concentration of one dye is known then theconcentration of another dye can be determined. Here we have demonstrated how tocalculate this coefficient (called a ratio factor) and how to use it for concentrationmeasurements of fluorescently tagged molecules. Using this approach, we estimated aconcentration of exogenously expressed HPCA, tagged by a fluorescent protein in adendritic tree of rat hippocampal neurons loaded via a patch pipette with Alexa Fluor dyeof known concentration. We have demonstrated that HPCA expression level (10 μM) in thehippocampal neurons under study is at least 3 times lower compared to the concentration ofendogenous one. Thus, the exogenous protein may be used as a tool to visualize HPCAdistribution, translocation and target interaction without substantial perturbation ofendogenous HPCA signaling. Next, we have evaluated HPCA spatial distribution in livingcells at a basal level of [Ca2+]i comparing this distribution with one of exogenouslyexpressed membrane protein, EYFP-Mem. Using fluorescence recovery afterphotobleaching, we showed that the diffusion coefficient of fluorescently tagged HPCA inthe dendrites of the hippocampal neurons (~40 μm2/s) is within a range of values typical forcytosolic proteins. The coefficient was about 10-fold higher than that for EYFP-Mem. Bothresults indicate that HPCA is mainly localized in the cytosol of the dendrites of hippocampalneurons. Subsequent direct calculations for HPCA fractions in the cytosol and plasmamembrane at a basal level of [Ca2+]i demonstrated that the plasma membrane fraction ofHPCA does not exceed 8%. Altogether, our results suggest that although being mainlycytosolic, HPCA may potentially signal to its plasma membrane targets under restingconditions. New approaches, used for obtaining such estimates, can be applied forquantitative evaluation expression level of NCS protein and its spatial distribution in livingcells under different experimental conditions and for development of precise biophysicalmodels of their signaling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Шеремет В. В. 
Народно-інструментальне мистецтво Півдня України (ХХ – початок ХХІ століття) / В. В. Шеремет. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено становлення та розвиток народно-інструментального мистецтва Півдня України в контексті специфіки культури регіону. Здійснено історичну періодизацію і простежено розвиток традицій-ного, самодіяльного та академічного векторів народно-інструментального мистецтва ХХ – початку ХХІ ст. З'ясовано, що більшість народно-інструментальних традицій формувалися в контексті полікультурності регіону. Проаналізовано діяльність миколаївського оркестру під орудою Г. Манілова у контексті розвитку аматорського народно-інструментального мистецтва. Академічне народно-інструментальне мистецтво регіону уособлене освітньою, композиторською та виконавською діяльністю Одеської національної музичної академії ім. А. Нежданової та обласних філармоній Херсона, Миколаєва, Одеси.Ключові слова: народно-інструментальне мистецтво, музична культура, культура Півдня України, фольклор, аматорське мистецтво, академічне музичне мистецтво.^UIt is studied a formation and development of folk instrumental art of the South of Ukraine in the context of the specifics of the region's culture in a dissertation. The factors of formation of the South of Ukraine culture, and social and historical preconditions of evolution of the specified genre of art are reviewed. The historical periodization of the evolution of folk instrumental art during XX – XXI century is proposed in a work. The vectors of development of traditional and academic branches of folk instrumental art are highlighted. Their forms, artistic significance and functions are revealed. A crisis of the second half of 80 – early 90 years and a choice of independent path of development of Ukraine had caused a necessity of radical change in a content of many types of art. A feature of revival of national values in this period was the introduction of bandura classes in art educational schools, the opening of a bandura class in Odessa Conservatory, in 1987. Foundation of the Folk Bug Youth Bandura Band «Kobzarskyi Peredzvin» (1992) on the basis of Mykolaiv Municipal Collegium, in which a bandurist-innovator Georgy Matviyiv participated, became a significant phenomenon. The beginning of XXI century was marked by an interest of scientists to the traditional musical culture of the South of Ukraine, that was embodied in the work of folklore expeditions. It is important to signalize an activity of local historian, folklorist V. Kysil as an organizer of the student folk ensemble «Vencerado», where the participants were played on the authentic Ukrainian instruments: banduras, violins, cymbals, panpipes, ocarinas and others. The ensemble's repertoire consists of folklore samples, recorded by V. Kysil in Kherson region.Academic performance on folk instruments in XXI century was distinguished by their entry to a family of recognized academic instruments of the world, which has created the new forms of performance and set the new tasks for composers.Results of the research. A history of formation and development of folk instrumental art of the South of Ukraine of the region is comprehensively studied for the first time. An unsystematic, fragmentary character of the problem research was revealed. Influence of a region's culture on the genre's development is characterized.The dynamics of socio-cultural functions of folk instrumental art at the different stages of development is studied. The achievements of the genre during XX – beginning of XXI century are summarized. The materials of the discovered manuscripts of V. Kysil and O. Makarenko were included into scientific circulation. The structure of the genre and a concept of amateur art are specified. The definition of folk instrumental art is proposed. The tendencies and prospects of its development are outlined.Key words: folk-instrumental art, musical сulture, culture of the South of Ukraine, folklore, amateur art, academic musical art.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шеремет О. О. 
Забезпечення та реалізація ринкових стратегій у харчовій промисловості: теорія і методологія. / О. О. Шеремет. — Б.м., 2020 — укp.

Дослідження присвячене розробці та обґрунтуванню теоретико- методологічних положень та практичних рекомендацій щодо забезпечення та реалізація ринкових стратегій у харчовій промисловості в умовах посилених інтеграційних процесів. У роботі здійснено концептуальне вирішення та наукове обґрунтування теоретико-методологічного базису, методичних положень та рекомендацій щодо забезпечення та реалізації ринкових стратегій у харчовій промисловості. Дослідження спрямоване на вирішення актуальних наукових проблем, пов'язаних із забезпеченням та реалізацією ринкових стратегій у харчовій промисловості через концепти еволюційної парадигми стратегічного управління у національного макроекономічного середовища. Запропоновано методологію забезпечення та формування конкурентно-орієнтовної ринкової стратегії у харчовій промисловості. Розроблено концептуальну модель застосування платформи форсайт у забезпеченні та реалізації ринкових стратегій у харчовій промисловості. Запропоновано науково-методичне забезпечення процесу моделювання стратегічних цілей розвитку суб'єктів харчової промисловості у макроекономічномусередовищі.Сформовано концептуальну основу предметної спрямованості стратегічного процесу у харчовій промисловості, у якій за рахунок адаптивної та мультикативної моделі динамічного ряду забезпечується моделювання внутрішньогалузевого соціально-економічного зростання та внутрішньогалузевих соціально-економічних циклів. Запропоновані підходи до формування механізму управління ринковою стратегією у харчовій промисловості. Візуалізовано концептуальну основу та підходи щодо формування стратегічних пріоритетів у харчовій промисловості. Розроблено систему стратегічного контролінгу в процесі забезпечення та реалізації ринкових стратегій у харчовій промисловості. Удосконалено конфігурацію управлінських технологій відтворення оптимальної ринкової стратегії у харчовій промисловості, яка забезпечує зміцнення конкурентно-орієнтовної позиції суб'єктів харчової промисловості на основі вертикальної внутрішньогалузевої інтеграції та синергетичного ефекту. Сформовані засади інституційного регулювання та управління конкурентоспроможністю харчової промисловості.^UThe research is devoted to the development and substantiation of theoretical and methodological principles and practical recommendations for the provision and implementation of market strategies in the food industry under conditions of enhanced integration processes.The conceptual solution and scientific substantiation of the theoretical andmethodological basis, methodological provisions and recommendations on providing and implementing market strategies in the food industry, which will ensure an increase of competitiveness and innovative-investment attractiveness of the branch taking into account the multicomponent component, are developed in the work. The research is aimed at solving topical scientific problems related to providing and implementing market strategies in the food industry through the concepts of the evolutionary paradigm of strategic management in the national macroeconomic environment. The methodology of providing and forming of a competitive-oriented market strategy in the food industry is proposed, which envisages a complex of basic decisions, functional actions, system intra-industry processes, and principles. The conceptual model of the foresight platform usage in providing and implementing market strategies in the food industry has been developed, which allows visualizing the probable tendency of functioning and development of the food industry entities with the orientation to parametric integration of tools of fundamental and practical orientation. The scientific and methodological support of the process of modeling the strategic goals of food industry development in the macroeconomic environment is proposed, which considers the mission, strategic orientations and functional strategies taking into account the criterion component. The conceptual basis of the objective orientation of the strategic process in the food industry has been formed, in which, due to the adaptive and multivariate model of the dynamic series, modeling of intra-industry socio-economic growth and intra-industry socio-economic cycles is provided.Approaches to the formation of the market strategy management mechanism in the food industry are offered. The conceptual framework and approaches for forming strategic priorities in the food industry are visualized. A system of strategic control in the process of providing and implementing market strategies in the food industry has been developed, which is intended for information and analytical support of the management system based on integrated assistance, in order to clarify the state of the process of providing and implementing market strategies in the food industry and to make effective strategic decisions. The configuration of management technologies for the reproduction of the optimal market strategy in the food industry has been improved, which ensures the strengthening of the competitive position of the food industry entities on the basis of vertical intra-industry integration and synergistic effect. The theoretical and methodological principles of the choice of market strategies in the food industry are investigated. The substantiation of the strategic orientation determinants for the foodindustry entities in the market environment, which provide instrumental support for the strategic management system, is offered. The principles of institutional regulation and management of food industry competitiveness are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шеремета В.І. 
Теоретичне обгрунтування та розробка методів підвищення ефективності біотехнології відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.20 / В.І. Шеремета ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності методів трансплантації ембріонів та штучного осіменіння. Розроблено новий напрямок підготовки самок, який грунтується на концепції нормалізації та стимуляції обмінних процесів під час статевого циклу, індукції статевої охоти та суперовуляції в корів-донорів за рахунок біологічно активних речовин. Встановлено, що згодовування та ін'єктування самкам розроблених мінерального преміксу, препарату "Глютам", а також екзогенних гормональних препаратів у ці періоди сприяє збільшенню виходу придатних ембріонів і їх приживлюваності. Запропоновано ряд способів відбору реципієнтів та метод і формулу визначення доцільності повторного осіменіння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344,022 + П60-345,022

Рубрики:

      
17.

Шеремета В.В. 
Особливості діагностики, терапії і контролю ерадикації урогенітального хламідіозу з урахуванням персистенції збудників та латентного клінічного перебігу інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.В. Шеремета ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 23 с.: табл. — укp.

На підставі результатів клінічних, серологічних, імунологічних і молекулярно-біологічних досліджень установлено, що на характер і тяжкість клінічного перебігу запального процесу урогенітального тракту, індукованого хламідійною інфекцією, впливає наявність змішаної хламідійної інфекції та стан імунореактивності організму. Це потребує комплексного індивідуалізованого підходу до її діагностики та проведення поетапного лікування з урахуванням мікстінфекції та механізмів утворення та запобігання розвитку персистентних форм збудників інфекції. Внаслідок проведення діагностики та контролю ерадикації урогенітального хламідіозу (УГХ) з урахуванням механізмів персистенції збудників інфекції та латентного хламідійного перебігу інфекції, науково обгрунтовано доцільність застосування двох, а краще трьох діагностичних методів, що дає змогу уникати діагностичних помилок. Визначено, що найбільш раціональними та вірогідними є комбінації діагностичних методів ПІФ і ПЛР або ІФА, ПІФ, ПЛР. З урахуванням результатів клінічних, серологічних, імунологічних і молекулярно-біологчних досліджень та на підставі їх аналізу одержано нові дані стосовно патогенетичних механізмів розвитку та перебігу УГХ, а також виникнення персистентних форм збудників інфекції. Виявлено основні механізми, які призводять до формування імунодефіцитних станів у разі маніфестних і персистуючих форм клінічного перебігу УГХ, а також взаємозв'язок між інтерфероновим статусом, системою імунітету організму хворих і характером клінічного перебігу хламідійної інфекції. Запропоновано комплексний підхід до лікування УГХ з урахуванням запобігання розвитку персистентних форм збудників інфекції. Науково обгрунтовано доцільність проведення індивідуальних імунограм та визначення чутливості організму хворих до імунотропних препаратів за умов розробки тактики комплексної патогенетичної терапії УГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р696.016-3 + Р696.016-3
Шифр НБУВ: РА326583

Рубрики:

      
18.

Шеремета Л.М. 
Фармакологічне обгрунтування розробки та вивчення ефективності мазі з протимікробною та антиоксидантною дією при експериментальному раневому процесі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Л.М. Шеремета ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення та дослідження нової комбінованої мазі з протимікробною та антиоксидантною дією для лікування ран різної етіології. Будь-які раневі пошкодження супроводжуються активацією процесів ПОЛ, що, в свою чергу, сприяє накопиченню перекисних сполук, подальшому пошкодженню клітинних мембран, розвитку запального процесу, погіршенню кровопостачання і сповільненню очищення раневої поверхні, приєднанню інфекційних агентів, подовженню термінів загоєння. Патогенетично обгрунтована і експериментально доведена доцільність і ефективність місцевого використання мазі з протимікробною та антиоксидантною дією при термічних опіках, площинних ранах, а особливо, при променевих пошкодженнях, де має місце ефект "післядії" радіоактивного опромінення та вогнепальних пораненнях, що супроводжуються значним об'ємом некротизованих тканин навколо раневого каналу. Використання комбінованої мазі, до складу якої входять протимікробні засоби (нітазол і стрептоцид), антиоксидант фенозан-кислота та водорозчинна основа, дозволяє зменшити об'єм пошкодження тканин, запобігти запальним та гнійно-некротичним ускладненням, стимулювати розвиток грануляційної тканини, і, в кінцевому результаті, прискорити загоєння ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-52

Рубрики:

      
19.

Шеремета Л.М. 
Фармакотерапевтична ефективність ліпосомальних препаратів при патологічних станах оксидативного генезу (експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / Л.М. Шеремета ; ДУ "Ін-т фармакології та токсикології АМН України". — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено вивчення фармакотерапевтичної ефективності та фармакодинаміки ліпосомального кверцетину (ліпофлавону) та ліпіну за умов опромінення, експериментальних виразок шлунка, токсичних гепатитів, термічного опіку. Встановлено, що дія ліпосомального кверцетину (ЛК) і ліпіну реалізується шляхом пригнічення апктивності ВРО, ефективної регуляції прооксидантно-антиоксидантної рівноваги. В результаті цього ЛК та ліпін нормалізують стан системи антиоксидантного захисту організму, запобігають формуванню деструктивно-нектротичних процесів у пошкоджених тканинах, виявляють мембранопротекторні ефекти, відновлюють метаболічні процеси. В процесі дослідження фармакодинаміки виявлено радіо- та гепатопротекторну активність, профілактичну та лікувально-профілактичну ефективність ЛК у разі виразку шлунка, а також його репаративну дію за термічного опіку шкіри. У проведених вперше порівняльних дослідженнях знайдено риси подібності та відмінності впливу ЛК та референтних препаратів на процеси ПОЛ, функціональну активність системи АОЗ. Доведено переваги ЛК перед референтними препаратами як за лікувально-профілактичного, так і лікувального режимів введення. ЛК може бути рекомендований як радіо-, гастро-, гепатопротекторний засіб, а також для лікування опікової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ліпофлавон + Р281.7/9 ліпін +
Шифр НБУВ: РА366989

Рубрики:

      
20.

Шеремета Н.П. 
Південноволинсько-подільське діалектне порубіжжя (за матеріалами тваринницької лексики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.П. Шеремета ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано склад, структурну організацію та географію тваринницької лексики південноволинсько-подільських перехідних говірок як відмінної, третьої системи у порівнянні з тими говорами, на базі яких вони утворені. Здійснено комплексний лексико-семантичний та ареалогічний аналіз даної лексики, визначено лексико-сематичні зв'язки в межах тематичної групи. Проведено картографування ареально релевантної лексики, що дозволило визначити умовну межу між південноволинським і подільським говорами на лексичному рівні діалектної мови, виокремити смугу перехідних говірок південноволинсько-подільського діалектного типу, описати внутрішню диференціацію перехідного ареалу, визначити напрями міждіалектних контактів, з'ясувати тенденції розвитку та зони поширення діалектних лексичних явищ, охарактеризувати специфічні явища, пов'язані не тільки з взаємопроникненням, а й взаємовідштовхуванням діалектних рис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671 + Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА311518 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського