Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (339)Книжкові видання та компакт-диски (218)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ШИШКІН$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шишкін В.О. 
Взаємодія кальцій-регулюючих структур в первинних сенсорних нейронах в нормі та при різних патологічних станах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.О. Шишкін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі методу флуоресцентного вимірювання цитозольної концентрації кальцію, за допомогою барвника indo-i досліджено внутрішньоклітину кальцієву сигналізацію в заднєкорінцевих гангліів (ЗКГ) нейронов у нормальному та паталогічному станах (стрептозоцин-індукованого діабету, карадженин-індукованого запалення). З використанням блокатора мітохондріального кальцієвого захоплення та викиду виявлено ступінь і характер участі мітохондрій у формуванні кальцієвих сигналів, викликаних деполяризацією, а також під час виведення кальцію з ріанодинового депо ендоплазматичного ретикулума в первинних сенсорних нейронах щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*71*702
Шифр НБУВ: РА319221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Шишкіна О. О. 
Властивості і технологія пінобетону, модифікованого оксидами заліза: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. О. Шишкіна ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення стабільності властивостей пітобетонів за рахунок спрямованого формування структури цементного каменю з метою підвищення його міцності та зниження деформативності та проникності. Така спрямованість процесів забезпечується шляхом введення до складу дисперсної системи портландцемент - піноутворювач - вода комплексу лзалізовмісна речовина - поліспирт». Вивчено вплив даного комплексу на формування фазового складу та структури дисперсної системи. Встановлено, що процеси структуроутворення в системі, зумовлені збільшенням на початкових етапах твердіння системи кількості фізично зв'язаної води з подальшим синтезом у продуктах гідратації та твердіння мінералів. Розроблено й оптимізовано склад даної дисперсної системи, досліджено фізико-механічні властивості цементного тіста та каменю, а також бетонної суміші та бетону за даних умов. Визначено особливості технології одержання даних бетонів, які полягають в особливому порядку змішування компонентів і збільшенні тривалості їх перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.741
Шифр НБУВ: РА376684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шишкіна О.В. 
Вплив залізнично-автомобільних перевезень на ефективність формування містоутворюючих підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.В. Шишкіна ; Держ. екон.-технолог. ун-т трансп. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено транспортно-економічні умови та специфічні особливості формування містотвірних підприємств (МП), визначено вплив транспорту на їх формування та розвиток, виявлено принципи раціональної організації залізничо-автомобільного забезпечення вантажних перевезень, визначено основні напрямки формування транспортно-економічного потенціалу. Запропоновано ситуативно-регіональних підхід до визначення результативності залізничного й автомобільного обслуговування МП, застосування якого дозволило встановити систему організаційно-економічних показників оцінки ефективності транспортного забезпечення виробництва й оптимальні пропорції використання різних видів транспорту в забезпеченні регіональних процесів формування даних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.30-813 + У9(4УКР)372.0-813
Шифр НБУВ: РА372014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шишкіна М.П. 
Імітаційне моделювання наукового знання (методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / М.П. Шишкіна ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Досліджуються філософсько-методологічні засади моделювання наукового знання у галузі штучного інтелекту. Виокремлено головні напрямки імітаційного моделювання та проведено їх систематизацію як таких, що відображають різноманітні аспекти цілісної системи наукового знання. Виявлено структури знання у предметній галузі імітаційного моделювання та показано, що висловлювальні структури складають лише їх підмножину. Введено й обгрунтовано поняття міркуваннь у вузькому розумінні як перетворень висловлювань згідно до правил висновку і у широкому розумінні як перетворень будь-яких структур знання. Проведено класифікацію засобів імітаційного моделювання. Запропоновано розуміння проблеми як структури, за допомогою якої здійснюють розвиток знання, а завдання як структури застосування вже отриманих знань. Визначено головні елементи знання й пов'язані з ними процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.516

Рубрики:

      
7.

Шишкіна Е.В. 
Концепція заборони неналежного поводження з людиною та її еволюція в діяльності Ради Європи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Е.В. Шишкіна ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку поглядів щодо категорії людської гідності як об'єкта захисту від посягань державою, а також поглядів щодо концепції заборони неналежного поводження з людиною. Розкрито її зміст, визначено засади та складові, які містяться в актах інституцій Ради Європи. Досліджено правові інструментарії реалізації цієї концепції, якими наділені ці інституції. Увагу приділено інтерпретації понять "катування", "нелюдське поводження" та "поводження чи покарання, що принижує гідність", які містяться в рішеннях Європейського суду з прав людини. Розглянуто питання забезпечення та дотримання прав позбавлених волі осіб, закріплених у рекомендаціях Європейського комітету щодо запобігання катуванням, нелюдському чи та такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, а також негативних і позитивних зобов'язань держав. Сформульовано положення та рекомендації щодо вдосконалення законодавства та судової практики України у сфері запобігання неналежному поводженню з людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-91 + Ч911.313 +
Шифр НБУВ: РА365061

Рубрики:

      
8.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
9.

Шишкін О. С. 
Методи й засоби ідентифікації та аналізу сигналів в інформаційно-вимірювальних компонентах комп'ютерних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. С. Шишкін ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі методи та засоби ідентифікації й аналізу сигналів в інформаційно-вимірювальних компонентах комп'ютерних систем. Вдосконалено методи ідентифікації проковзування, на яких базується створення нових цифрових та аналогових компонентів перетворень інформації мікрорухів елементів з покращаними експлуатаційними характеристиками. Запропоновано математичні моделі аналогових компонентів перетворень інформації мікрорухів елементів. Проведено практичне випробування результатів досліджень з позитивним техніко-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-01
Шифр НБУВ: РА374804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шишкіна С.В. 
Молекулярна структура та конформаційний аналіз похідних і гетероциклічних аналогів циклогексену: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Шишкіна ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.14-1 +
Шифр НБУВ: РА369992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шишкін О.В. 
Молекулярна структура та конформаційний аналіз шестичленних дигідроциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шишкін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Встановлено основні закономірності просторової будови шестичленних дигідроциклів. Показано, що всі типи циклів мають велику конформаційну гнучкість. Досліджено вплив електронних та стеричних ефектів замісників і анелювання кільцями різного типу на конформаційні характеристики частково гідрованих циклів. Вивчено вплив міжмолекулярних взаємодій у кристалі на конформацію гнучких циклів. Показано, що висока конформаційна гнучкість шестичленних дигідроциклів може помітно впливати на фізико-хімічні властивості сполук, особливо у біологічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.8

      
12.

Шишкіна Н.О. 
Організація самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Шишкіна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення дії об'єктивного, суб'єктивного та особистісного факторів визначено особливості організації самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін. Розроблено технологію організації самостійної роботи студентів під час вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі, яка спрямована на поетапне підвищення рівня самостійності завдяки зміні домінуючого виду управління (прямого, співуправління, самоуправління). Експериментально доведено ефективність використання запропонованої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р31(4УКР)12-267 + Ч489.511.267 +
Шифр НБУВ: РА330103

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шишкін М.А. 
Патогістологічні і імуногістохімічні особливості прогресії хронічних вірусних гепатитів B та C за даними трепанобіопсій печінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.А. Шишкін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне патогістологічне й імуногістохімічне дослідження біоптатів печінки хворих на хронічний вірусний гепатит B і C (ХВГВ і ХВГВ) у зіставленні з клініко-біохімічними показниками з метою удосконалення найбільш значущих мікроскопічних критеріїв прогресії хронічного вірусного гепатиту B та C у трепанобіоптататах печінки хворих. Виявлено, що разом з відомими патогістологічними вірус-обумовленими пошкодженнями гепатоцитів ("пісочними" та вакуолізованими ядрами, жировою дистрофією гепатоцитів у разі ХВГС і наявності "матово-склоподібних" гепатоцитів за ХВГВ, внутрішньоклітинних холестеазів, "балонного" цитолізису й апоптозу гепатоцитів - тілець Каунсілмена), мікроскопічними ознаками прогресії ХВГВ та ХВГС є наростання імуноклітинної деструкції печінки, а також прогресія її фіброзу. Встановлено, що найбільш важливими ознаками імуноклітинної прогресії хронічного вірусного гепатиту, що визначаються у трепанобіоптатах печінки, є: наявність "балонного" цитолізису гепатоцитів, значної кількості тілець Каунсілмена та вогнищ імуноклітинного кілінгу гепатоцитів, збільшення кількості та протяжності імуноклітинних "ступінчастих некрозів" і кількості CD8+ Т-лімфоцитів і CD68+ макрофагів у вогнищах імуноклітинного кілінгу гепатоцитів і у крайових зонах імуноклітинних "ступінчастих некрозів", збільшення в часточках печінки числа активованих CD68+ клітин Купфера з ознаками фагоцитозу, розширення площі лімфоцитарної інфільтрації портальних трактів. Обгрунтовано необхідність врахування у процесі прогнозування вірогідності розвитку значного фіброзу печінки у хворих на ХВГВ та ХВГС зростання числа активованих A-SMA позитивних клітин Іто в перисинусоїдальних просторах печінки, а також колагенізації стінок внутрішньочасточкових венозних синусоїдів, наявності A-SMA позитивних фібробластів в імуноклітинних "ступінчастих некрозах" і у портальних трактах, проникнення тонких фіброзних септ з портальних трактів у часточки печінки, зростання числа портальних трактів з фіброзом різного ступеня, фіброзу зон "ступінчастих некрозів", значного фіброзу центролобулярних вен. Доведено, що найбільш достовірні діагностичні та прогностичні результати патоморфолоічного дослідження трепанобіоптатів печінки хворих на хронічні вірусні гепатити забезпечують гістологічні, гістохімічні й імуногістохімічні методики. Зокрема, з'ясовано, що для уточнення ступеня активності хронічного гепатиту істотні додаткові дані дає імуногістохімічне виявлення HBsAg у гепатоцитах, визначення CD-8+Т-лімфоцитів і CD-68+ клітин Купфера. Встановлено, що для прогнозування вірогідності розвитку важкого фіброзу печінки, крім трибарвної методики Масона та ван-Гизон, необхідно імуногістохімічно визначити A-SMA позитивні клітини Іто та фібробласти, а також колаген 4-го типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-4 + Р413.510.40 +
Шифр НБУВ: РА358687

Рубрики:

      
14.

Шишкіна І. Є. 
Поетика роману В. В. Крестовського "Петербургские трущобы": автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / І. Є. Шишкіна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Здійснено переоцінку літературної репутації письменника, уточнено його місце в розстановці суспільних і літературних сил того часу. Запропоновано нову періодизацію творчості письменника, яка має біографічне й естетичне підгрунтя. Встановлено максимально повний аналіз поліжанрової природи роману. Вперше "Петербургские трущобы" проаналізовано як роман, пов'язаний із традиціями попередників та органічно вписаний у сучасні йому процеси жанрового розвитку. Відзначено оригінальні індивідуально-авторські відхилення від стандартних європейських жанрових зразків. Визначено внесок письменника в становлення масової літератури в Росії як важливу складову культурного процесу епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Крестовський В. В. 534
Шифр НБУВ: РА373661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шишкін 
Порівняльна оцінка діагностичної та прогностичної значущості маркерів атеросклерозу у хворих ішемічною хворобою серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Володимир Володимирович Шишкін ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА352420

Рубрики:

      
16.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Шишкіна Н.В. 
Санаторно-курортне лікування дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт, з урахуванням вегетативних дисфункцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.В. Шишкіна ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів обстеження 126-ти дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт (ХГ) водночас з порушенням кислототвірної функції шлунка, зміною активності ферментів (пепсину, трипсину та їх інгібіторів), болісним синдромом, диспептичними розладами, виявлено функціональні порушення вегетативної нервової системи, більш виразні в дітей з несприятливих регіонів. З урахуванням виявлених порушень розроблено диференційовані методики відновлювального лікування дітей, хворих на ХГ з комплексним послідовним використанням на санаторно-курортному етапі вакуумультрафонофорезу лікарської суміші, електросну та перлистих ванн, залежно від особливостей перебігу захворювання. Установлено, що застосування опрацьованих лікувально-реабілітаційних комплексів сприяє поліпшенню клінічної картини захворювання, стабілізації показників вегетативного гомеостазу, подовженню періоду ремісії, зменшенню медикаментозного навантаження, поліпшенню життя дітей, хворих на ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-54 + Р733.628.063-54
Шифр НБУВ: РА326802

Рубрики:

      
18.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Шишкін О.О. 
Спеціальні бетони для підсилення будівельних конструкцій, які експлуатуються в умовах дії агресивних середовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / О.О. Шишкін ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто новий напрямок у створенні будівельних матералів, заснований на концепції комплексних з'єднань і хімії поверхонь поділу фаз. Установлено, що введення у в'яжучі речовини гідратаційного твердіння (портландцементний клінкер, шлаколужні в'яжучі) комплексів на основі іонів перехідних хімічних елементів, що виконують роль грубодисперсної гідрофільної поверхнево-активної речовини, дає змогу одержувати у продуктах гідратації комплексні з'єднання, що містять значну кількість зв'язаної води, а введення до цієї системи лужної молекулярно-колоїдної поверхнево-активної речовини сприяє мікроармуванню цементного каменя вуглеводними радикалами та утворенню мінералів цеолітової групи. Доведено, що бетони, одержані на основі спеціального цементу, який є системою "гідравлічне в'яжуче - гідрофільна грубодисперсна поверхнево-активна речовина - лужна молекулярно-колоїдна поверхнево-активна речовина", мають підвищену міцність та довговічність, знижені деформативність, проникність. Запропоновано методи прогнозування деформативних властивостей бетонної суміші та бетонів, а також міцності за умов стиску та проникності бетону, ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично. Визначено механізм формування контактної зони спеціальних бетонів з матеріалами будівельних конструкцій, який засновано на законах хімії розподілу фаз. Доведено, що підвищення міцності контактного шару спеціального бетону з матеріалами будівельних конструкцій здійснюється завдяки підвищенню адсорбції та адгезії компонентів цементу на поверхні будівельної конструкції, яку підсилюють.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 +
Шифр НБУВ: РА326241

Рубрики:

      
20.

Шишкін М.А. 
Тиристорний перетворювач частоти з мікропроцесорною системою управління прогнозного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / М.А. Шишкін ; Харківський держ. політехнічний ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562-05

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського