Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ШУМК$<.>+<.>A=ЮРИЙ$<.>+<.>A=СЕРГЕЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шумка А.В. 
Досвід локальних війн і збройних конфліктів другої половини ХХ століття у формуванні концепцій інформаційної війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Шумка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичний розвиток загальних питань теорії інформаційної боротьби. Вивчено основні фактори, які впливали на вдосконалення інформаційного протиборства. Хронологічно висвітлено розвиток певних видів оперативного забезпечення бойових дій військ (розвідки, військової дезінформації, радіелектронної боротьби, психологічних операцій), їх перетворення до найбільш важливих складових інформаційної війни. Досліджено питання застосування інформаційної зброї у локальних війнах і збройних конфліктах для дезорганізації системи військового управління. На підставі вивчення офіційних документів армії Сполучних Штатів Америки розкрито зміст і особливості боротьби з бойовими системами управління. Охарактеризовано еволюцію поглядів на розвиток сил і засобів психологічної війни. Визначено характерні риси й особливості застосування інформаційної зброї на сучасному етапі й у можливих війнах майбутнього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4/8)14 + Ц35(0)63 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА343331

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шумко 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування осіб молодого віку, хворих на бронхіальну астму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Галина Іванівна Шумко ; Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА352508

Рубрики:

      
3.

Шумко Б.І. 
Розвиток і становлення топографії кровоносних судин селезінки в ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Б.І. Шумко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 17 с. — укp.

За допомогою сучасних морфологічних методів дослідження доповнено уявлення про розвиток кровоносних судин селезінки в ранньому періоді онтогенезу. Встановлено особливості топографії стовбурів кровоносних судин між собою та з сусідніми органами. Простежено динаміку зміни ембріотопографії селезінкових судин від їх закладки та до народження дитини. Шляхом зіставлення термінів кровоносних судин і селезінки підтверджено й обгрунтовано думку про первинну органонеспецифічність судин дорсальної брижі, які з моменту початку зачатка селезінки поступово трансформуються в справжні селезінкові артерію та вену. Виявлено варіанти топографії стовбура селезінкової артерії та її гілок, їх кількість, формування стовбура селезінкової вени та її притоків, що необхідно враховувати під час оперативних втручань на селезінці та її кровоносних судинах у випадку травматичних пошкоджень і природжених вад у дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2
Шифр НБУВ: РА318783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шумко Н.М. 
Роль шишкоподібної залози в регуляції хроноритмів діяльності нирок за умов іммобілізаційного стресу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Н.М. Шумко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено, що одногодинний іммобілізаційний стрес спричинює порушення часової організації екскреторної іоно- та кислоторегулювальної функції нирок. За умов експерименту виявлено підвищення амплітуд ритмів, зо свідчить про напруження адаптаційних процесів. З'ясовано, що стресування тварин за умов гіпофункії залоз призводить до більш істотних змін інтегральних характеристик хроноритмів основних показників функціонального стану нирок, ніж за умов гіперфункції залози. На підставі виявлення низьких амплітуд ритмів показників зроблено висновок стосовно розвитку ознак десинхронозу. Установлено залежність зміни часової організації основних ниркових функцій, спричинених іммобілізаційним стресом, від функціональної активності шишкоподібної залози. Установлено, що введення екзогенного мелатоніну у дозі 1,0 мг/кг маси тіла за 1 год до імобілізаційного стресу запобігає змінам показників основних ренальних функцій, зумовлених цим стресом, а не дозволяє покращити діагностику, оптимізувати лікувальні та профілактичні заходи ренального десинхронозу, яка розвивається на тлі іммобілізаційного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-2 + Р414-2 +
Шифр НБУВ: РА341556

Рубрики:

      
5.

Шумка М.Л. 
Символізм у філософській культурі України: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М.Л. Шумка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено явище символізму у філософській культурі України. Охарактеризовано різні підходи до проблеми символу в європейській філософській думці. Вивчено гносеологічну природу символу, його зміст, функції та особливості динаміки символу в процесі становлення та розвитку української філософської культури. Розкрито символіку міфологічного світогляду праукраїнців. Визначено місце, роль та значення символу в філософській культурі Києворуської доби та доби першого українського Відродження. Доведено, що основними символами, які відображають українську ментальність, є символи світла, софійності, Людини, слова, серця (душі). На підставі аналізу творів Г.С.Сковороди показано, як за допомогою символів філософ здійснює сходження від поняття до образу. Розкрито структуру символу в романтичній традиції на основі проведеного дослідження символічного світобачення романтиків: М.Гоголя, П.Юркевича, О.Потебні, П.Куліша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.23 + Ю3(4УКР) в9
Шифр НБУВ: РА313399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського