Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (302)Книжкові видання та компакт-диски (222)Журнали та продовжувані видання (51)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯВОРОВСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Яворовський П. П. 
Наукові основи регуляції стійкості рослин до урбогенних стресових чинників (на прикладі м. Києва): автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.01 / П. П. Яворовський ; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 43 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено наукові основи стійкості деревних і трав'яних газонних рослин проти стресових умов середовища. Виявлено ступінь стійкості анатомоморфологічних показників адаптації деревних рослин проти умов забезпечення їх вологою, азотом, фосфором і калієм, надлишку свинцю та ртуті. Визначено збільшення кількості вільних амінокислот і зменшення кількості пігментів в органах рослин за умов підвищеної концентрації свинцю та ртуті у живильному середовищі. Показано, що стресовий вплив важких металів у середовищі індукує активізацію антиоксидантної системи рослин шляхом підвищення активності ферментів супероксиддисмутази, каталази та пероксидази. Доведено, що полімерні регулятори росту полістимулін К і полістимулін А-6 підвищують вміст хлорофілів, інтенсивність фотосинтезу та величину енергетичного заряду аденілатної системи в листках деревних рослин за посухи. Виявлено стимулювальний вплив регуляторів росту триману-1, ендорфіну L1 і мікроелементів на морфофізіологічні показники та насіннєву продуктивність районованих сортів газонних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П27-2
Шифр НБУВ: РА386255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Яворовський П.П. 
Удосконалення агротехніки вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / П.П. Яворовський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше для деревних рослин запропоновано сучасні, екологічно безпечні, сертифіковані в Україні протруйники, стимулятори росту, мікроелементи, плівкоутворювачі та комплексні мінеральні добрива на основі вуглеамонійних солей (ВІДАКС-Н), які підвищують схожість та енергію проростання насіння сосни звичайної. Встановлено ефективність передпосівної обробки жолудів дуба звичайного і насіння берези повислої стимулятором росту "Триман-1". Досліджено дію вуглеамонійних солей (ВАС), ВІДАКС-Н і триману-1 на біометричні показники сіянців сосни звичайної, дуба червоного, липи дрібнолистої, туї західної та самшиту вічнозеленого, вирощених з живців за умов плівкової теплиці та їх саджанців у контейнерах. Визначено вплив водного та мінерального дефіциту на фізіологічні процеси саджанців клена гостролистого, гіркокаштана звичайного, липи широколистої та дуба червоного, полістимуліну К та полістимуліну А-6 на рослини під час пересаджування. Запропоновано формули для розрахунку вмісту азоту, фосфору, калію, води, водного дефіциту і хлорофілу в листках дуба червоного та клена гостролистого для спектральної діагностики їх стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-4 +
Шифр НБУВ: РА328871

Рубрики:

      
9.

Яворовська О.О. 
Удосконалення діагностичних та лікувальних критеріїв парапсоріазу на основі вивчення морфологічних, імунологічних та біохімічних змін: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.О. Яворовська ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2006. — 24 с. — укp.

Наведено результати поглибленого різнобічного обстеження та лікування хворих на парапсоріаз. Виявлено термінологічну та смислову невідповідність між різними класифікаціями парапсоріазу. Обгрунтовано використання нозологічного ряду міжнародної класифікації хвороб (МКХ) як такого, що відповідає клінічним і патогенетичним ознакам. Вивчено морфологічні критерії діагностики та диференціаційної діагностики велико- та дрібнобляшкового парапсоріазів, лімфатоїдного папульозу. Визначено орієнтовні чинники ризику виникнення зазначених захворювань, а саме: чоловіча стать, вік старше 40-ка років, професії, взаємопов'язані з тривалим перебуванням на сонці і контактом з продуктами переробки нафти. Запропоновано розглядати досліджені захворювання як лімфоцитарні дерматози різного ступеня злоякісного потенціалу, що обумовлено морфологічною основою їх розвитку. Визначено імунопатологічні прояви за цих захворювань. Запропоновано удосконалення комплексної терапії парапсоріазів з використанням рослинних біофлавоноїдів імуномодулювальної дії та зовнішніх судинопротекторних і нестероїдних протизапальних засобів. Запропоновано схему динамічного морфологічного обстеження з метою вторинної профілактики злоякісної трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.75-5 +
Шифр НБУВ: РА345278

Рубрики:

      
10.

Петрович С. Д. 
Формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з обчислювальної техніки в процесі вивчення спеціальних дисциплін в технічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. Д. Петрович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки. Побудовано модель формування такої компетентності у процесі вивчення спеціальних дисциплін у технічних коледжах засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА385046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Яворовська О. В. 
Принципи, моделі і методи розміщення об'єктів первинного збору та обробки муніципальних твердих побутових відходів / О. В. Яворовська. — Б.м., 2021 — укp.

Яворовська О.В. Принципи, моделі і методи розміщення об'єктів первинного збору та обробки муніципальних твердих побутових відходів. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.20 – Містобудування та територіальне планування. - Київський національний університет будівництва і архітектури, МОН України, м. Київ, 2021. Дисертацію присвячено розробці принципів, моделей і методів розміщення об'єктів первинного збору та обробки муніципальних твердих побутових відходів для зменшення антропогенного та техногенного навантаження на територію міст. Запропоновано містобудівні принципи і моделі розміщення об'єктів санітарного очищення міста. У роботі запропоновано модель прогнозування морфологічного складу муніципальних ТПВ, яка базується на методі штучної нейронної мережі. Розроблена модель розташування центрів приймання та збирання муніципальних ТПВ, що грунтується на методі математичного просторового моделювання. Наведено пропозиції, які спрямовані на удосконалення функціонування системи санітарного очищення міста на етапі первинного збору та обробки, із використанням сучасних методів імітаційного моделювання та інформаційних технологій. Ключові слова: муніципальні тверді побутові відходи, санітарне очищення міста, прогнозування, морфологічний склад, вторинна сировина, оптимальне розташування об'єктів санітарного очищення, містобудівна система санітарного очищення, центр приймання та збирання муніципальних твердих побутових відходів, етапи санітарного очищення міста.^UYavorovska Olha. Principles, models and methods of primary collection and processing placement of municipal solid. - Qualified scientific work on the rights of the manuscript. Dissertation for Candidate of Science Degree in Specialty 05.23.20 – Urban Planning and Territorial Planning. Kyiv National University of Construction and Architecture, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021. The dissertation is devoted to the development of principles, models and methods for the placement of objects of primary collection and processing of municipal solid waste to reduce the anthropogenic and technogenic load on the territory of cities by creating a socially convenient system of primary collection ofmunicipal solid waste. The city-planning principles and models for the location of sanitary cleaning facilities in the city have been identified Three models of primary collection and processing of municipal solid waste have been developed: centralized; decentralized; local. It has been substantiated that the prediction of the volume and morphological composition of solid waste is the determining factor in the urban planning of sanitary cleaning facilities in the city. Therefore, for the first time, a model for predicting the morphological composition of municipal waste was proposed, based on the method of an artificial neural network. By the obtained forecasting of the volume and morphological composition of solid waste, the prospects of creating different fractions of solid waste in the districts of the city of Vinnitsa were practically calculated. A model of the location of reception and collection centers for municipal solid waste was developed, based on the method of mathematical spatial modeling.Proposals have been developed for the placement of centers for receiving and collecting solid waste, aimed at improving the functioning of the city sanitary cleaning system at the stage of primary collection and processing, using modern methods of simulation and information technology.The research that was used in the dissertation work is as follows: assessment of the theoretical base, legislative and regulatory documents, analysis of foreign experience in the organization and functioning of sanitary treatment facilities (I part), by highlighting urban planning principles, factors of placement and organization of sanitary cleaning facilities (II part), certain methods predicting the volume and morphological composition of municipal waste, assessing the efficiency of the MSW management system (I part and III part) made it possible to develop models for the location of centers for receiving and collecting municipal solid waste on the city plan (IV part). Keywords: municipal solid waste, sanitary cleaning of the city, forecasting, morphological composition, secondary raw materials, optimal location of sanitary cleaning facilities, urban planning system of sanitary cleaning, reception and collection center for municipal solid waste, stages of sanitary cleaning of the city.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Яворовська В. І. 
Тіакалікс[4]арени – протектори АТР-гідролазної активності міозину міометрія від впливу катіонів важких металів. / В. І. Яворовська. — Б.м., 2021 — укp.

Різноманітні фактори довкілля можуть спричиняти порушення скоротливої функції міометрія серед них катіони важких металів. Вони представляють велику група речовин, що забруднюють довкілля, серед них Pb та Cd є одними з найбільш токсичних. Вони — дуже шкiдливi для органiзму людини навiть у малiй кiлькостi. Важкі метали призводять до різних порушеннь репродуктивної системи жінки таких, як безпліддя, затримка статевого дозрівання, гормональні порушення та онкологічні захворювання статевої системи.Останнім часом каліксарени та їх похідні тіакаліксарени розглядаються як перспективні засоби проти отруєнь важкими металами та хемосенсори катіонів металів у зв'язку з їх винятковою здатністю до комплексоутворення з цими іонами. У роботі вперше встановлено, що тіакалікс[4]арен С-800 усуває інгібувальний вплив катіонів Cd, Pb, Zn та Ni на АТРазу субфрагмента-1 міозину. З використанням методу комп'ютерного моделювання були запропоновані можливі механізми усування тіакалікс[4]аренами інгібувальних впливів катіонів Cd, Pb та Zn на субфрагмент-1 міозину. У роботі вперше на прикладі міоцитів матки досліджено можливість використання тіакалікс[4]аренів як хелатуючих агентів в живих системах. Виявлена також здатність тіакалікс[4]арену С-800 знижувати негативний вплив катіонів Cd та Pb на дихальний ланцюг мітохондрій клітин міометрія, а саме НАДН-дегiдрогенази та сукцинатдегідрогенази мiтохондрiй. Показана, можливість використання тіакалікс[4]арену С-800 як чутливого та селективного флуоресцентного зонда до катіонів Zn.^UVarious environmental factors can cause the impaired contractile function of the myometrium, including heavy metal cations. They represent a large group of pollutants, among which Pb and Cd are among the most toxic. They are very harmful to the human body, even in small quantities. Heavy metals lead to various disorders of a woman's reproductive system such as infertility, delayed puberty, hormonal disorders and gynecologic cancers.Recently, calixarenes and their thiacalixarene derivatives are considered promising agents against heavy metal poisoning and chemosensors of metal cations due to their exceptional ability to form complexes with these ions.It was first determined that the thiacalyx[4] arenes C-800 eliminates the inhibitory effect of Cd, Pb, Zn and Ni cations on the ATPase of myosin subfragment-1. It was suggested the possible mechanisms of elimination of thiacalyx[4]arenes of inhibitory effects of Cd, Pb, and Zn cations on myosin subfragment-1 using the method of computer simulation. The possibility of using thiacalyx[4]arenes as chelating agents in living systems was studied for the first time on the example of uterine myocytes. The ability of thiacalyx[4]arene C-800 to reduce the negative effect of Cd and Pb cations on the respiratory chain of mitochondrial cells of myometrial cells, namely NADH dehydrogenase and mitochondrial succinate dehydrogenase, was also revealed. It was shown the feasibility of using thiacalyx[4]arene C-800 as a sensitive and selective fluorescent probe to Zn cations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гуржій Р. В. 
Горимість, горючі матеріали та прогнозування пожежної небезпеки у лісах Київського Полісся: автореферат дис. ... д.філософ : 205 / Р. В. Гуржій. — Б.м., 2023 — укp.

Проаналізовано горимість лісів Київського Полісся, встановлено тенденції виникнення лісових пожеж, визначено їх просторові та часові параметри. Встановлено два пожежних максимуми – весняний (квітень – травень) та літній (серпень). Проаналізовано розподіл кількості випадків пожеж протягом тижня і за годинами доби. Встановлено, що найбільша кількість пожеж виникала уперіод з 14 до 16 год. (75 %).^UThe current research analyzed fire frequency in Kyiv Polissya, established trends of wildfire occurrence, determined the spatial and temporal parameters of fires. Two wildfire maximums were established: the spring peak (April – May) and the summer one (August). The study analyzed the distribution of fires during a week as well as by the hour within a 24-hour period. It was established that the greatest number of fires occurred from 2:00 to 4:00 PM (75 %).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського