Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (416)Книжкові видання та компакт-диски (398)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКИМЕНК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ЛЕОНІДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якименко М.В. 
Вираження картини світу в лексиці японської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / М.В. Якименко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості вираження національного світобачення японців на лексичному рівні мови. Узагальнено відомості про генезу, історію й теоретичний досвід дослідження мовної картини сіту в українському та зарубіжному мовознавстві. Встановлено співвідношення лексичних та нелексичних засобів вираження мовної картини світу. Показано важливе місце дослідження процесу сприйняття носіями японської мови природи і суспільства серед інших японознавчих дисциплін. Виявлено специфічні риси міфологічного способу мислення представників архаїчної традиційної культури та їх відображення у японській мові (у загальних і власних назвах). Розглянуто особливості сприйняття мови у східних традиціях, зокрема, східноазійськими культурами, передусім, японською. Вивчено ключові слова на позначення основних категорій японської ментальності. Досліджено лексеми японського походження, які набувають значення культурних символів у текстах українською, російською та англійською мовами, а також фіксацію таких слів в українських лексикографічних джерелах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.121-3 +
Шифр НБУВ: РА350868

      
2.

Якименко М.С. 
Високочастотні коливання пружних циліндрів скінченної довжини: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.С. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджено усталені коливання скінченного пружного ізотропного циліндра. З застосуванням аналітичного методу суперпозиції одержано загальні представлення полів переміщень і напружень, які дозволяють розраховувати всі особливості динамічної поведінки циліндра. Виконання межових умов призводить до нескінченних систем лінійних алгебричних рівнянь, редукція яких здійснюється з урахуванням асимптотичної поведінки невідомих коефіцієнтів. Досліджено симетричні й антисиметричні типи резонансних коливань, характеристики яких наведено у вигляді графіків залежності частот від геометрії циліндра. Встановлено зв'язок між методами суперпозиції та однорідних розв'язків. На підставі проведених розрахунків виявлено нові закономірності, а саме: встановлено особливості перебудови частотних спектрів залежно від значень коефіцієнта Пуассона. Досліджено вплив характеристик частот дисперсійного спектра циліндричного хвилеводу на структуру частотного спектра довгих циліндрів у високочастотній області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1,022 +
Шифр НБУВ: РА366717

Рубрики:

      
3.

Якименко Х.С. 
Європейський союз: правова природа об'єднання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х.С. Якименко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку європейського інтеграційного процесу, розкрито правову природу Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння наднаціональної організації влади та запропоновано визначення даного поняття як автономної територіальної організації політичної влади, заснованої суверенними державами з метою досягнення загальнозначущих цілей, яка наділена широкою компетенцією, зокрема, правом приймати загальнообов'язкові рішення кваліфікованою більшістю голосів держав-членів і регулюється власним правом, що характеризується верховенством відносно національного права. На прикладі ЄС проаналізовано співвідношення понять "державний суверенітет" і "наднаціональна організація влади". Зроблено висновок, що членство в організації з наднаціональною владою не загрожує державному суверенітету її членів, оскільки має місце добровільне делегування лише права реалізації окремих суверенних прав. Проаналізовано передумови заснування Європейських співтовариств/ЄС та їх еволюцію у напрямку формування наднаціональної організації влади. Запропоновано визначення ЄС як унікального інтеграційного об'єднання, яке, зберігаючи окремі риси міжнародної організації, федерації та конфедерації, конституюється державами-членами як наднаціональна організація влади. Доведено, що інституційна система ЄС органічно поєднує взаємодоповнюючі наднаціональні та міжнародно-правові начала. Показано роль християнства у процесі становлення об'єднавчого процесу у Європі. Досліджено прояв наднаціональності у діяльності інститутів ЄС, зокрема, у правотворчому процесі. Показано специфіку правової природи ЄС як наддержавної організації влади та визначено основні завдання держави, що прагне інтегруватися до ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5 +
Шифр НБУВ: РА367300

Рубрики:

      
4.

Якименко Н.В. 
Забезпечення конкурентоспроможності промислових підприємств в умовах міжнародних транспортних коридорів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Якименко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та створено методичне підгрунтя підвищення ефективності функціонування та конкурентоспроможності промислового та транспортного комплексу України шляхом об'єднання суб'єктів ринку в інтегровану структуру, що у своїй діяльності використовує переваги мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК). Доведено необхідність розбудови мережі МТК на території України та визначено основні види ефекту, що одержують суб'єкти ринку від їх розвитку. Проаналізовано стан транспортної інфраструктури та вітчизняного промислового комплексу. Визначено доцільність створення на території України мережі транспортно-логістичних посередників. З'ясовано функції, що виконуються такими суб'єктами. Встановлено їх роль у підвищенні конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, а також вітчизняної продукції та послуг. Розроблено схему взаємодії промислового комплексу та торгово-транспортної логістичної інфраструктури. Запропоновано організаційно-правову форму промислово-фінансового об'єднання, що функціонує за умов МТК. Установлено критерії, які дають змогу визначити конкурентоспроможність товарів і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830-13 + У9(4УКР)837-13 +
Шифр НБУВ: РА356277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Якименко Н.М. 
Зв'язані задачі термов'язкопружності для плоских тіл з концентраторами напружень при гармонічному навантаженні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.М. Якименко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Числово розв'язано нові задачі зв'язаної термопружності для прямокутної призми з циліндричним включенням за нормального та гармонічного навантаження з урахуванням дисипації механічної енергії та залежності фізико-механічних властивостей матеріалу від температури. Виявлено закономірності вібраційного розігріву призми з циліндричними включеннями низької та високої жорсткості за умов силових навантажень стиску та зсуву у плоскій постановці, а також у разі силового зсуву в антиплоскій постановці. Визначено зони максимальної напруженості та температури, а також вивчено еволюцію цих зон у процесі вібророзігріву. Досліджено ефект термічної нестійкості призми з циліндричним включенням, вивчено вплив жорсткісних характеристик включення та типу навантаження на критичні значення параметрів збудження. Установлено високу якісну відповідність експериментальних і розрахункових даних щодо параметрів зони локалізованого вібророзігріву в околі вершини надрізу в'язкопружної призми за умов гармонічного розтягу - стиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331-01,022 + В251.106.6-01,022 +
Шифр НБУВ: РА338212

Рубрики:

      
6.

Якименко Т.І. 
Нейроактивні амінокислоти у генезі судомної активності головного мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.І. Якименко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено роль медіаторних амінокислот (глутамінової та аспарагінової кислот, гліцину, таурину), циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у розвитку судомної активності, досліджено їх вміст та пороги виникнення судомної реакції у лімбічних структурах головного мозку щурів із низьким та високим рівнями аудіогенної збудливості. Аналіз одержаних даних свідчить про наявність взаємозв'язку між особливостями співвідношення збудливих та гальмівних амінокислот і порогом виникнення судомної активності структур головного мозку високозбудливих щурів. Розглянуто взаємозв'язок між концентрацією глутамінової кислоти і цГМФ, гліцину і цАМФ. Це доводить, що гліцин опосереднює свою дію шляхом активації цАМФ, а збуджуючі амінокислоти - через цГМФ. Зроблено висновок, що підвищений вміст збудливих амінокислот та недостатній - гальмівних, є однією з патологічних ланок формування судомної готовності головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-323.5
Шифр НБУВ: РА308188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Якименко О.І. 
Нелінійні когерентні ефекти при розповсюдженні електромагнітних хвиль у магнітоактивній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.І. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено основні розпади нестійкості вістлерових хвиль у космічній та лабораторній плазмі в загальному випадку, коли хвиля накачки поширюється під кутом до зовнішнього магнітного поля. Вивчено умови формування та еволюцію двовимірних локалізованих солітонів та вихорів обвідної у нерівноважних плазмових системах у межах моделі узагальненого нелінійного рівняння Шредінгера (УНРШ). Аналітично досліджено умови формування та загальні властивості двовимірних солітонів та вихорів з урахуванням дисперсії четвертого порядку, нелінійностей нелокального типу або конкуруючих алгебричних нелінійностей третього та п'ятого порядків. Базуючись на результатах числового моделювання двовимірних стаціонарних та вихорових розв'язках УНРШ, обчислювальних експериментів стосовно еволюції збурених стаціонарних розв'язків з використанням УНРШ доведено можливість існування стійких двовимірних солітонів і вихорів у магнітоактивній плазмі. Одержані теоретичні результати якісно співпадають з експериментальними даними спостереження вістлерових структур у магнітоактивній лабораторній та іоносферній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.263,022 +
Шифр НБУВ: РА328269

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Якименко Я.М. 
Підвищення надійності конструкцій дорожнього одягу нежорсткого типу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.11 / Я.М. Якименко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності зміни показників міцності, деформативності та неоднорідності асфальтобетону в діапазоні зміни експлуатаційних температур і швидкості навантаження. Розроблено методику оцінки надійності в процесі експлуатації та проаналізовано надійність в залежності від зміни інтенсивності руху, міцності, деформативності та неоднорідності конструкції в добовому та річному циклах. Одержано неповне квадратичне рівняння регресії, що дозволило адекватно апроксимувати залежність коефіцієнта динамічності автомобіля від висоти нерівності на дорозі та швидкості руху автомобіля. Удосконалено метод оцінки та забезпечення надійності нежорсткого дорожнього одягу з урахуванням динамічної дії та зміни погодно-кліматичних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044-021.1
Шифр НБУВ: РА372099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Якименко І.Л. 
Регуляторна дія монохроматичного видимого світла нетеплової інтенсивності на розвиток птиці (за функціонуванням енергетичної, гідроксилюючої та антиоксидантної систем): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / І.Л. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Виявлено, що опромінення ембріонів птиці червоним світлом активує функціонування енергетичної та гідроксилюючої системи печінки та призводить до вірогідних змін стану антиоксидантної системи (від прооксидантного впливу наприкінці ембріогенезу до вираженого антиоксидантного у постембріональний період).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-271.23 +
Шифр НБУВ: РА323425

Рубрики:

      
10.

Якименко К.М. 
Системотехніка та технологія лексикографічних систем семантичного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.М. Якименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Удосконалено теорію лексикографічних систем семантичного типу, на базі якої сформовано лексикографічну базу даних тлумачного словника української мови (ЛБД СУМ), створено технологічний комплекс укладання його нової версії, розроблено ЛБД та клієнтську програму Українського національного лінгвістичного корпусу для поповнення словника текстовими ілюстраціями. Одержаний комплекс адаптовано до створення та редагування ЛБД російського тлумачного словника. Показано, що розроблена технологія дозволяє значно підвищити продуктивність лексикографічної праці. Запропоновано технологічний інструментарій для формування семантичних ЛБД, таких як фразеологічна, синонімічна й етимологічна. Створено засоби для роботи з цими базами даних (перегляду та редагування), а також для інтеграції їх з тлумачною ЛБД. З використанням розроблених технологій переформовано фразеологічну підсистему СУМ. На підставі ЛБД СУМ створено лексикографічні бази даних для проведення лінгвістичних досліджень окремо за частинами мови. З використанням ЛБД "Дієслово" одержано нову класифікацію українських дієслів та інші дані про структуру їх граматичної та лексичної семантики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 +
Шифр НБУВ: РА343375

Рубрики:

      
11.

Якименко Д. Ю. 
Унітаризація зображень примітивних частково впорядкованих множин ручного типу: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / Д. Ю. Якименко ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вивчено зв'язок між шурівськими системами підпросторів лінійного простору та незвідними системами підпросторів гільбертового простору з умовою ортоскалярності. Доведено, що будь-яка шурівська система підпросторів, що відповідає зображенню примітивної частково впорядкованої множини ручного типу унітаризується з деяким характером. Для будь-якої шурівської четвірки підпросторів знайдено опис характерів, з якими можлива унітаризація. Увагу приділено системам підпросторів, що не унітаризуються з жодним із характерів. Наведено методи побудови систем, що дозволяють унітаризацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.5,0
Шифр НБУВ: РА380922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Якименко Н. О. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності в процесі дистанційного навчання / Н. О. Якименко. — Б.м., 2019 — укp.

Досліджено особливості формування професійної компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності у процесі дистанційного навчання. Обґрунтовано організаційно-педагогічні та дидактичні умови, розроблено технологію й навчально-методичне забезпечення їх реалізації в процесі формування професійної компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності в режимі дистанційного навчання.^UThe peculiarities of forming the professional competence of future specialists in document science and information activities in the process of distance learning have been examined. The pedagogical organizational and didactic conditions have been substantiated, the technology and educational and methodical support of their realization in the process of formation of professional competence of future specialists in document science and informational activity in the distance learning mode have been proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Якименко В. В. 
Діагностика причин пізньої дисфункції трансплантованої нирки за даними ультразвукового і допплерографічного дослідження / В. В. Якименко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі на підставі комплексного дослідження параметрів клінічного, лабораторного та інструментального обстеження виявлені нові дані про особливості ренальної гемодинаміки у пацієнтів із пізньою дисфункцією трансплантованої нирки та у пацієнтів зі збереженою депураційною функцією. На основі патоморфологічних особливостей біоптатів ренального трансплантата у пацієнтів з дисфункцією ниркового трансплантата та у осіб зі збереженою депураційною функцією в пізньому післяопераційному періоді, оцінені асоціативні взаємозв'язки між виразністю гістологічних змін ниркового трансплантата у пацієнтів з пізньою дисфункцією трансплантата та ступенем порушення допплерографічного спектру ренального кровотоку. Показано принципово нове важливе клініко-діагностичне та прогностичне значення показника усередненої за часом максимальної швидкості кровотоку інтерлобарних артерій у реципієнтів, як маркеру високого ризику розвитку ниркової недостатності після трансплантації у пізній період і параметру, що достовірно асоціюється з формуванням нехірургічних причин пізньої дисфункції.^UIn the dissertation, based on a comprehensive study of the parameters of clinical, laboratory and instrumental examination, new data on the features of renal hemodynamics in patients with late transplanted kidney dysfunction and patients with a preserved depuration function against the background of standard protocols of immunosuppression have been identified. The associative pathophysiological relationships between the expressiveness of the histological changes of renal transplant biopsy in patients with late transplant dysfunction and degree of violation of the doplerographic spectrum of renal blood flow are evaluated. The main pathomorphological features of puncture biopsy of the renal transplant under microscopy according to the Banff scheme in patients with graft dysfunction and those with preserved depuration function in the late postoperative period were studied. A fundamentally new important clinical, diagnostic and prognostic value of time-averaged peak velocity of interlobar arteries in recipients are shown as a marker of high risk of developing renal insufficiency after transplantation in the late period and as parameter that is significantly associated with the formation of non-surgical graft dysfunction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Якименко І. Ю. 
Інтелектуальна система енергоефективного керування мікрокліматом у спорудах закритого ґрунту з прогнозуванням енерговитрат / І. Ю. Якименко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Якименко І. І. 
Дослідження механізмів взаємодії швидких нейтронів з речовиною монокристалічних та композитних оксидних сцинтиляторів / І. І. Якименко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженням механізмів взаємодії швидких нейтронів з речовиною монокристалічних та композитних оксидних сцинтиляторів. Створення компактних високочутливих детекторів для систем контролю нейтронного і гамма-нейтронного випромінення, для боротьби з незаконним транспортуванням радіоактивних матеріалів є актуальною задачею. Найбільш розповсюдженими є інспекційні системи, що базуються на 3Не-лічильниках нейтронів та мають незначну ефективність реєстрації ~ 10 %, обумовлену необхідністю сповільнення швидких нейтронів до теплових енергій. Дефіцит та висока вартість виготовлення 3He стимулює пошук нових детекторів та нових принципів реєстрації швидких нейтронів. Попередні дослідження показали, що механізм непружного розсіяння (n, n′ γ)in може бути використаний для реєстрації швидких нейтронів детекторами на основі важких оксидних сцинтиляторів. Ефективність реєстрації при цьому становила ~ 0.5 для детекторів малих розмірів (~ 10 мм3). При цьому реєструвалися сигнали, тривалість яких формувалася (стала часу інтегрування) знаходилась в мікросекундному діапазоні. Це було обумовлено необхідністю зменшити вплив вторинних каскадних гамма-квантів, що виникають в речовині сцинтилятора. Реєстрація імпульсів відгуку в мікросекундному діапазоні дозволила реєструвати лише високоенергетичні (> 20-30 кеВ) гамма-кванти з реакції непружного розсіяння швидких нейтронів (n, n′ γ)in, що виникають при розрядці збуджених одночастинкові і колективних станів середніх і важких ядер сцинтиляторів. Було запропоновано для збільшення чутливості детектора швидких нейтронів використовувати каскади гамма-квантів, що генеруються не тільки в реакції непружного розсіювання, але і в реакціях резонансного і радіаційного захоплення. Швидкі нейтрони 239Pu-Be джерела з максимальною енергією E ≤ 10 МеВ в процесі розсіювання і уповільнення в речовині оксидного сцинтилятора з лінійними розмірами ~40–50 мм і більше в реакціях непружного і резонансного розсіювання, радіаційного захоплення проходять три енергетичних області: область непружного розсіяння в реакції (n, n′ γ)in (~ 10 MeВ - 100 кeВ), область резонансного захоплення (n, n′ γ)res (100 кеВ - 1 еВ) і область радіаційного захоплення (1 eВ - 0.025 eВ). У цих реакціях збуджуються стани компаунд-ядер (A + 1) з часом існування ~ 10 14 с - 10-12 с, а стани кінцевих ядер (A) з часами існування від одиниць пікосекунд до десятків мікросекунд, а також можуть народжуватися затримані гамма-кванти γdel, обумовлені блуканнями вторинних нейтронів з реакцій (n, n′ γ)in і (n, n′ γ)res в речовині сцинтилятора. Таким чином, відгук детектора на одну вхідну частинку (тобто швидкий нейтрон) являє собою суміш гамма-квантів і проміжних нейтронів, тому число зареєстрованих вторинних частинок (тобто гамма-квантів) детектором, може значно перевищувати 1. Це підтверджують данні з резонансного та радіаційного захоплення, а також данні по непружному розсіянню. Оскільки ядра, що входять до складу оксидних сцинтиляторів (W, Gd, Zn) мають значні значення перерізу взаємодії в резонансної області, ~ 50 - 500 барн, в той час як значення перерізу в непружній області складають одиниці барн (~ 2 - 3 барна), то реєстрація гамма-квантів, пов'язаних з цими процесами, може істотно збільшити статистику подій, що припадають на один вхідний нейтрон і, як наслідок, підвищують ефективність реєстрації нейтронів. Такі процеси мають незначну енергію розрядки в інтервалі від одиниць еВ до сотень кеВ і часи існування, що лежать в інтервалі τ ~ 10-14 с - 10-5 с.^UThe dissertation is devoted to studies of the mechanisms of interaction of fast neutrons with the material of single-crystal and composite oxide scintillators.The creation of compact high-sensitivity detectors for neutron and gamma-neutron radiation control systems to combat the illegal transportation of radioactive materials is an urgent task. The most common are inspection systems based on 3He-neutron counters and have a low registration efficiency of ~ 10%, due to the need to moderate fast neutrons to thermal energy. The scarcity and high cost of manufacturing 3He stimulates the search for new detectors and new principles for recording fast neutrons. Previous studies have shown that the mechanism of inelastic scattering (n, n′ γ)in can be used to detect fast neutrons with detectors based on heavy oxide scintillators. The recording efficiency was ~ 0.5 for detectors of small size (~ 10 mm3). In this case, the signals were registered, the duration of which was formed (constant of the integration time) was in the microsecond range. This was due to the need to reduce the effect of secondary cascade gamma quanta arising in the scintillator substance. The registration of response pulses in the microsecond range allowed to register only high-energy (> 20-30 keV) gamma quanta from the inelastic scattering reaction of fast neutrons (n, n′ γ) arising from the discharge of excited single-particle and collective states of medium and heavy scintillator nuclei. Therefore, we proposed to use the gamma-ray cascades generated not only in the inelastic scattering reaction, but also in the resonant and radiation capture reactions to increase the sensitivity of the fast neutron detector. Fast neutrons 239Pu-Be sources with maximum energy E ≤ 10 MeV in the process of scattering and deceleration in the substance of the oxide scintillator with linear dimensions of ~ 40-50 mm and more in the reactions of inelastic and resonant scattering, radiation capture pass three energy regions: the region of inelastic scattering in the reaction (n, n′ γ)in (~ 10 MeV - 100 keV), the region resonant capture (n, n′ γ)res (100 keV - 100 eV) and the radiation capture region (100 eV - 0.025 keV). In these reactions, the states of compound nuclei (A + 1) are excited with a lifetime of ~ 10-14 s - 10-12 s, and the states of finite nuclei (A) with lifetimes from picoseconds to tens of microseconds, and delayed gamma can be born -quants of γdel caused by wanderings of secondary neutrons from reactions (n, n′ γ)in and (n, n′ γ)res in the scintillator substance. Thus, the response of the detector to one input particle (ie fast neutron) is a mixture of gamma quanta and intermediate neutrons, so the number of registered secondary particles (ie gamma quanta) by the detector may significantly exceed 1. Since the nuclei that are part of the oxide scintillators (W, Gd, Zn) have significant values of the cross-section of the interaction in the resonant region, ~ 50 - 500 bar, while the cross-sectional values in the inelastic region are units of bar (~ 2 – 3 bar) , the registration of gamma quanta associated with these processes can significantly increase the statistics of events per input neutron and, as a consequence, increase the efficiency of neutron registration. Such processes have a small discharge energy in the range from eV units to hundreds of keV and lifetimes in the range τ ~ 10 14 s - 10-5 s.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Якименко І. В. 
Інститут дисциплінарної відповідальності державних службовців в українських губерніях Російської імперії (друга половина XVIII – початок ХХ ст.) / І. В. Якименко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 – Право. – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021.У дисертації проведено історико-правовий аналіз розвитку інституту дисциплінарної відповідальності державних службовців Російської імперії та практики його застосування на українських землях у XVIII – на початку ХХ ст.На основі проведеного дослідження було встановлено, що починаючи з XVIII ст. збільшення чисельності працівників державного апарату в Російській імперії та зростанням їхньої ролі у регулюванні суспільних відносин обумовив потребу у нормативному визначенні їх правового статусу. Одним з актуальних завдань на цьому етапі ставала розробка правових норм, що визначили б специфіку юридичної відповідальності чиновників за вчинені правопорушення, насамперед у сфері їх безпосередньої діяльності. Наслідком активної правотворчої роботи, насамперед Правлячого Сенату, стає поява в російському законодавстві протягом XVIІІ – ХІХ ст. декількох десятків документів, які в том чи іншому аспекті зачіпали питання правового регулювання дисциплінарної відповідальності державних службовців. Закріплюючи основи дисциплінарної відповідальності, вони, водночас, мали серйозний недолік, оскільки носили несистематизований характер, досить часто дублювали або суперечили один одному, а також не забезпечували системний підхід при формуванні інституту дисциплінарної відповідальності, вирішуючи локальні, розрізненні, питання без дотримання єдиних підходів та принципів.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of philosophy on a specialty 081 – the Law. – National University «Odessa Law Academy», Odessa, 2021.The research has proved that since the 18th century the number of employees of the state apparatus in the Russian Empire and their role in the public relations regulation increased. This caused a statutory definition of their legal status. One of the urgent tasks at that stage was to frame laws that would specify public officials` legal responsibility for offenses, especially within the scope of their direct activities. As a result of active law-making of the Directing Senate, several dozen acts were adopted in the Russian legislation during the 18th – 19th centuries. The acts affected different aspects of the legal regulation of public officials` disciplinary responsibility. Having embodied the basis of disciplinary responsibility, the acts had a serious gap due to their unstructured character. The acts often duplicated or contradicted each other, and did not provide a systematic approach to the institution of disciplinary responsibility, resolving local separate problems by applying quite different approaches and principles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Якименко І. Ю. 
Реакції арилсульфонілпохідних хінонімінів з нуклеофілами / І. Ю. Якименко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню реакцій N-заміщених хінонмоноімінів з нуклеофільними агентами і дослідженню впливу на їх перебіг структури вихідних сполук та умов синтезу. Встановлено, що нуклеофільне приєднання 2,3-диметиліндолу можливе лише за доступності електрофільного центру в орто-положенні до карбонільної групи N-заміщених 1,4-бензохінонмоноімінів. Зі зростанням окисно-відновного потенціалу N-заміщених 1,4-бензохінонмоноімінів спостерігається зміна напрямку реакції з нуклеофільного приєднання 2,3-диметиліндолу на відновлення хіноніміну до відповідного амінофенолу. Встановлено, що взаємодія N-хлорамідів карбонових кислот з N-арилсульфоніл-1,4-бензохінонмоноімінами можлива лише за умови повної відкритості електрофільного центру в орто-положенні до карбонільного атома оксигену. В роботі показано можливість використання в реакціях ациламінування N-арилсульфоніл-1,4-бензохінонмоноімінів О-ацилбензгідроксамових кислот, за присутності каталітичної кількості ацетату калію. Доведено, що природа ацильної групи О-ацилбензгідроксамових кислот не відіграє значного впливу на перебіг реакції. Вперше показано можливість ациламінування 1,4-бензохінона, що володіє невисоким, в порівнянні з N-арилсульфоніл-1,4-бензохінонмоноімінами, окисно-відновним потенціалом. Присутність в N-арилсульфоніл-1,4-бензохінонмоноімінах бензоїламіногрупи в орто-положенні до карбонільного атому оксигену сприяє введенню нуклеофілів в пара- або мета-положення до неї, навіть у випадку часткового блокування цих положень суміжною метильною групою. На заміщення арилсульфонілоксиіміногрупи в реакціях арил(алкіл)сульфонілокси-1,4-бензохінонмоноімінів з фенілгідразином та гідразидами ароматичних карбонових і арилсульфонових кислот значний вплив має стеричне блокування карбонільної групи хіноніміну, його окисно-відновний потенціал та основність нуклеофілу. За, навіть часткової, доступності карбонільної групи арил(алкіл)сульфонілокси-1,4-бензохінонмоноімінів спостерігається їх відновлення до відповідних амінофенолів.^UThe dissertation is devoted to the study of reactions of N-substituted quinone monoimines with nucleophilic agents and to the study of the influence of the structure of the starting compounds and the conditions of synthesis on their course.It was found that the nucleophilic attachment of 2,3-dimethylindole is possible only if the electrophilic center is available in the ortho position to the carbonyl group of N-substituted 1,4-benzoquinone monoimines. As the redox potential of N-substituted 1,4-benzoquinone monoimines increases, the direction of the reaction from the nucleophilic addition of 2,3-dimethylindole to the reduction of quinonymine to the corresponding aminophenol is changed.It is established that the interaction of N-chloramides of carboxylic acids with N-arylsulfonyl-1,4-benzoquinone monoimines is possible only under the condition of full openness of the electrophilic center in the ortho position to the carbonyl oxygen atom. The paper shows the possibility of using O-acylbenzhydroxamic acids in the acylamination reactions of N-arylsulfonyl-1,4-benzoquinone monoimines in the presence of a catalytic amount of potassium acetate. It is proved that the nature of the acyl group of O-acylbenzhydroxamic acids does not have a significant effect on the course of the reaction. For the first time, the possibility of acylamination of 1,4-benzoquinone with a low redox potential compared to N-arylsulfonyl-1,4-benzoquinone monoimines has been shown. The presence of benzoylamino groups in the N-arylsulfonyl-1,4-benzoquinone monoimines in the ortho position to the carbonyl oxygen atom promotes the introduction of nucleophiles into the para- or meta-position to it, even in the case of partial blocking of these positions by an adjacent methyl group.The substitution of arylsulfonyloxyimino group in the reactions of aryl (alkyl) sulfonyloxy-1,4-benzoquinone monoimines with phenylhydrazine and hydrazides of aromatic carboxylic and arylsulfonic acids is greatly influenced by steric blocking of the carbonyl group of quinoneimine, its redox potential and nucleophile basicity. With even partial availability of the carbonyl group of aryl(alkyl)sulfonyloxy-1,4-benzoquinone monoimines, their reduction to the corresponding aminophenols is observed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кущова Т. О. 
Педагогічна спадщина та громадсько-просвітницька діяльність Адріана Митрофановича Топорова (1915–1984 рр.) / Т. О. Кущова. — Б.м., 2021 — укp.

Предмет дослідження – формування та зміст педагогічних ідей та напрямів громадсько-просвітницької діяльності Адріана Митрофановича Топорова у 1915–1984 рр. у контексті суспільно-політичних і соціально-культурних передумов розвитку педагогічної освіти в Україні. Мета дослідження полягає у здійсненні цілісного аналізу змісту педагогічної спадщини і напрямів громадсько-просвітницької діяльності Адріана Митрофановича Топорова та актуалізації їх значення в контексті реформування сучасної української освіти. Практичне значення роботи полягає в тому, що сформульовані висновки й основні положення дослідження збагачують історико-педагогічні знання, теорію й методику виховної роботи з дітьми, сприятимуть усвідомленню педагогічної спадщини та громадсько-просвітницької діяльності А. М. Топорова й можуть бути використані у підготовці узагальнювальних історико-педагогічних праць із історії української педагогічної думки, підручників і науково-методичних посібників із історії педагогіки, у підготовці лекційних, практичних занять та спецкурсів із дисциплін педагогічного циклу в закладах вищої освіти, а також у початковій школі, в системі інклюзивної освіти, зокрема в методиці навчання читання, написанні літературних творів, застосуванні голосних читань у викладанні мови і літератури, системі художньо-естетичного розвитку, організації позакласної та позашкільної роботи, у сімейному вихованні; в удосконаленні підготовки вчителів початкових класів, учителів-філологів у системі післядипломної педагогічної освіти.Практичне значення результатів дисертації щодо андрагогічного підходу А. М. Топорова визначається також можливістю їх використання в університетах третього віку, в геріатричних закладах та у системі освіти впродовж життя.^UThe subject of the research is the formation and content of pedagogical ideas and directions of public and educational activities of Adrian Mitrofanovich Toporov in 1915–1984 in the context of socio-political and socio-cultural preconditions for the development of pedagogical education in Ukraine. he purpose of the study is to conduct a holistic analysis of the content of pedagogical heritage and areas of public and educational activity of Adrian Mitrofanovich Toporov and update their importance in the context of reforming modern Ukrainian education. The practical significance of the work is that the formulated conclusions and main provisions of the study enrich historical and pedagogical knowledge, theory and methods of educational work with children, promote awareness of pedagogical heritage and public education of A.M. Toporov and can be used in the preparation of generalizing historical -pedagogical works on the history of Ukrainian pedagogical thought, textbooks and scientific manuals on the history of pedagogy, in the preparation of lectures, practical classes and special courses on disciplines of the pedagogical cycle in higher education, as well as in primary school, in the system of inclusive education, in particular in methodology learning to read, writing literary works, the use of vowel readings in the teaching of language and literature, the system of artistic and aesthetic development, the organization of extracurricular and extracurricular activities, family education; in improving the training of primary school teachers, teachers of philology in the system of postgraduate pedagogical education. The practical significance of the results of the dissertation on the andragogical approach of A.M. Toporov is also determined by the possibility of their use in the third age universities, geriatric institutions and long life learning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Мазніченко Є. О. 
Розробка та оцінка ефективності застосування персоніфікованої патогенетично обґрунтованої гіполіпідемічної терапії у хворих на сімейну гіперхолестеринемію із неалкогольним стеатогепатитом / Є. О. Мазніченко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Якименко С. І. 
Теорія і практика формування основ світосприйняття у дітей 5-8 років / С. І. Якименко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації обґрунтовано теоретичні, методологічні і методичні засади формування основ світосприйняття у дітей 5-8 років та запропоноване нове вирішення актуальної проблеми. На основі теоретичного аналізу психолого-педагогічних, філософських досліджень з проблеми формування основ світосприйняття у дітей 5-8 років здійснено дефінітивний аналіз ключових понять дослідження, уточнено їх зміст. Схарактеризовано психолого-педагогічні особливості формування основ світосприйняття у дітей 5-8 років.Визначено дидактичні чинники формування основ світосприйняття у дітей 5-8 років (активізація пізнавальної діяльності дітей, застосування ігрової діяльності, забезпечення інтегрованого змісту освітнього процесу та організація інноваційних сучасних форм дослідницько-пошукової діяльності як продуктивного методу сприйняття дитиною навколишнього світу). Визначено критерії (мотиваційно-ціннісний, когнітивний, діяльнісно-поведінковий), їх відповідні показники і рівні сформованості основ світосприйняття у дітей 5-8 років: високий (пошуково-дослідницький), достатній (частково-пошуковий), середній (елементарний), початковий (адаптаційний). Розроблено структурно-функціональну модель та обґрунтовано педагогічні умови формування основ світосприйняття у дітей 5-8 років. Впроваджено структурно-функціональну модель та педагогічні умови формування основ світосприйняття у дітей 5-8 років в освітній процес експериментальних закладів освіти і доведено їх ефективність.^UThe definitions of key concepts were provided and their content is clarified on the basis of theoretical analysis of psycho-pedagogical and philosophical researches on the issue of forming of foundations of five to eight year old children's world perception. Psychological and pedagogical features of formation of foundations of five to eight year old children's world perception are characterized.Based on the study of psychological, pedagogical and methodological literature, it is concluded that the didactic factors in the formation of the foundations of five to eight year old children's world perception are the following ones : the intensification of children's cognitive activity, the use of game activitity, the provision of integrated content of the educational process and the organization of innovative modern forms of research activities as a productive method of children's perception of the world. According to the theoretically substantiated structure of the concept of «world perception» there are three main components that holistically reveal the studied qualities of children aged 5-8 , namely: motivational, cognitive and activity. In accordance with the objectives of the study and in order to conduct a pedagogical experiment, the following criteria are defined: motivational-valued, cognitive, activity-behavioural; their corresponding indicators and levels of formation of foundations of five to eight year old children's world perception are also determined: high (research), sufficient (partial research), medium (elementary), initial (adaptive).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського