Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (319)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКОВЛЄВА$<.>+<.>A=ІННА$<.>+<.>A=ВСЕВОЛОДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Яковлєва 
Вербалізація концепту СІМ'Я в українській мовній картині світу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Вікторія Борисівна Яковлєва ; Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-310 + Ш5(4УКР)4-357 + Ш5(4УКР)51-357
Шифр НБУВ: РА360741

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Яковлєва Ю.К. 
Визначення впливу використання природного потенціалу на економічний розвиток регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / Ю.К. Яковлєва ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність економічного розвитку регіону, яка полягає в підвищенні рівня та якості життя населення на підставі ліквідації суперечностей між рівнями розвитку продуктивних сил (ПС) і виробничих відносин. Визначено основний пріоритет для економічного розвитку регіону (ЕРР) - раціональне використання та збереження природного потенціалу (ПП), що забезпечує ресурсну безпеку держави. Наведено класифікацію областей України на підставі виділення ознаки господарської спеціалізації, яка допомагає об'єднати їх як господарські комплекси двох видів - промислово-аграрні й аграрно-промислові. Проаналізовано динаміку ЕРР, який грунтується на використанні показників насиченості території елементами ПС. Проведено оцінку економічного потенціалу регіону, що враховує регіональні особливості організації ПС. Визначено вплив ПП регіону в контексті спеціалізації, який грунтується на виділенні відповідної галузевої структури господарства. Викладено методичний підхід до інтегральної оцінки економічного потенціалу регіону (ЕПР) та його складових з використанням математичного апарату теорії нечітких множин. Визначено концептуальні підходи до ефективного використання ЕПР, що враховують інтегральну оцінку, тісноту взаємозв'язків її складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60
Шифр НБУВ: РА370619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Яковлєва К.В. 
Вплив фізичних навантажень на структуру, метаболізм і кислотну резистентність еритроцитів спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / К.В. Яковлєва ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано роль тривалих і наростаючих фізичних навантажень у виникненні порушень структури, метаболізму та кислотної резистентності еритроцитів периферійної крові спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою залежно від періоду тренувального макроциклу та сезону року. Розроблено спосіб корекції цих порушень шляхом застосування препарату з антиоксидантною дією. Установлено, що фізичні навантаження у спортсменів спричиняють збільшення кількості передгемолітичних і дегенеративних форм еритроцитів у підготовчому та змагальному періодах тренувального макроциклу, сприяють залежній від пори року та періоду тренувального макроциклу активації процесів окиснення ліпідів у еритроцитів, а також компенсаторному збільшенню активності ферментів антиокислювального захисту, виснаженню енергетичних ресурсів еритроцитів. Показано, що у спортсменів відбувається зниження кислотної резистентності еритроцитів периферійної крові. Доведено, що використання за умов реабілітаційних заходів у спортсменів препарату "Селен актив" має суттєву антиокиснювальну дію, підвищує активність системи антиоксидантного захисту, енергетичний потенціал, покращує показники кислотної резистентності та структурного складу еритроцитів. Запропоновано критерії, у разі зміни значень яких слід вносити корективи до тренувального процесу спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою, незалежно від періоду тренувального макроциклу та пори року. Одержані дані впроваджено до навчального процесу 2-х вузів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21 + Ч517.15 +
Шифр НБУВ: РА352289

Рубрики:

      
4.

Яковлєва І.В. 
Засоби комплексної обробки інформації для систем диспетчерського управління та обліку електроенергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / І.В. Яковлєва ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням цифрової технології розроблено нові засоби комплексної обробки інформації для формування первинної бази даних про режимні параметри, параметри комерційного обліку та стан комутаційної апаратури контрольованого об'єкту, що є основою побудови енергоефективних, технічно досконалих систем управління електроенергетичних об'єктів. Сформульовано вимоги та розроблено структуру математичного забезпечення багатофункціонального цифрового перетворювача електричних величин. Встановлено особливості та оцінено похибки цифрового визначення характеристик режиму за умов нестабільності частоти, спотворення форми сигналів та несиметрії режиму. Описано основні характеристики аналого-цифрового перетворення вхідних сигналів в багатофункціональному пристрої. Обгрунтовано вибір оптимальної щодо забезпечення потрібної точності структури вимірювальної схеми. Оцінено вплив похибки вимірювальних трансформаторів на точність визначення багатофункціональним перетворювачем параметрів режиму та ефективність автоматичної корекції похибки вимірювальних комплексів. Результати наукового дослідження використано в процесі створення перших вітчизняних цифрових засобів комплексної обробки інформації для систем диспетчерського управління та обліку електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З280.712 +
Шифр НБУВ: РА340611

Рубрики:

      
5.

Яковлєва Ю.В. 
Засоби підвищення релевантності пошуку в інформаційних системах наукових бібліотек: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Яковлєва ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено інформаційно-пошукові системи бібліотек та визначено напрями підвищення їх ефективності. Обгрунтовано наукові засади підвищення релевантності пошуку на основі організації зворотніх зв'язків в інформаційних системах наукових бібліотек. Розроблено модель інформаційно-пошукової системи бібліотеки, складовими якої є засоби підвищення релевантності пошуку. Запропоновано алгоритм ранжирування результатів інформаційного пошуку на базі багатокритеріальної оцінки релевантності фондів, яка передбачає консолідацію даних користувачів інформаційно-пошукових систем. Обгрунтовано принципи організації адаптивного інтерфейсу інформаційних систем бібліотек.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.48 + Ч734(4УКР)754.0 с51 +
Шифр НБУВ: РА349093

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Яковлєва І.В. 
Лінгвостилістичні особливості морської прози Дж.Конрада: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Яковлєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено системний лінгвостилістичний аналіз п'яти творів на семантичному, метасеміотичному та мета-метасеміотичному рівнях. Визначено специфіку взаємодії найбільш частотних і художньо значучих лексико-тематичних груп, які створюють предметно-логічну основу змісту, образність твору та зумовлюють синкретизм їх функціонування в описових контекстах. Проаналізовано актуалізовані лексико-стилістичні засоби у структурі художнього образу, розкрито зв'язок між синкретизмом виділених лексичних одиниць і контамінацією стилістичних засобів, які утворюють художню синестезію тексту. Зазначено, що системно-комплексний аналіз виконується поступово: слово - художній образ - символ - ситуативна модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-72 Конрад, Дж. + Ш5(4ВЕЛ)-4 Конрад, Дж. 457 +
Шифр НБУВ: РА323193

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Яковлєва Т.Ю. 
Локальна пластична деформація і втома металів при різних швидкостях навантажування та асиметрії циклів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / Т.Ю. Яковлєва ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної наукової проблеми визначення опору втомі та циклічної тріщинотривкості металів. Розроблено критерії граничних станів, що настають у зонах локалізації пластичного деформування під час інкубаційного та активного періодів втомного руйнування. На підставі результатів експериментальних досліджень впливу умов навантажування, початкової структури та технологічних чинників на структурні та фрактографічні характеристики ряду конструкційних, жароміцних, корозійнотривких сплавів виявлено основні закономірності локалізації пластичного деформування та розроблено фізично обгрунтовану математичну модель поширення зон локального пластичного деформування, яка є дійсною для інкубаційного та активного періодів втомного руйнування. Одержано рівняння кривої втоми та кінетичної діаграми втомного руйнування, які в явному вигляді враховують f та R. З'ясовано, що рівняння кінетичної діаграми втомного руйнування є дійсним для всього інтервалу довжини тріщин: від коротких до макроскопічних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223 +
Шифр НБУВ: РА345402

Рубрики:

      
8.

Яковлєва І.Д. 
Методи та засоби проектування алгоритмічних операційних пристроїв з графічного подання виконуваних алгоритмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / І.Д. Яковлєва ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено процес проектування алгоритмічних операційних пристроїв (АОП) шляхом розробки та практичного використання методів і засобів проектування АОП з графічного подання виконуваних алгоритмів. Запропоновано метод запису потокового графа алгоритму (ПГА) у формі структурної матриці, яка не вимагає виконання операцій визначення розподілу вершин потокового графа алгоритму за ярусами, що дозволило формалізувати етап високорівневого синтезу АОП. Розглянуто новий метод побудови структурної матриці із тексту програми виконання алгоритму, який полягає в аналізі тексту програми та визначенні операцій, що можуть виконуватися паралельно, та записі порядку їх паралельного виконання в структурну матрицю. Одержано можливість розподілу операцій за ярусами ПГА безпосередньо у процесі аналізу програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-02-5-05
Шифр НБУВ: РА373713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Яковлєва 
Моделювання мотивації пізнавальної діяльності підлітка в умовах навчання іноземної мови: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Марина Вікторівна Яковлєва ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-72
Шифр НБУВ: РА352453

Рубрики:

      
10.

Яковлєва Н.І. 
Пропаганда як складова політичної комунікації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н.І. Яковлєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено комунікативний аспект політичної пропаганди (ПП). Визначено теоретичні засади феномену пропаганди. Запропоновано визначення поняття "політична пропаганда". Обгрунтовано структурні взаємозв'язки понять "інформація", "комунікація", "маніпуляція", "ідеологія" та пропаганди. Проведено розмежування таких способів організації комунікації, як пропаганда, PR, реклама. Розглянуто питання сучасного використання ПП, її інструментів, характеру, тенденцій як у світі загалом, так і в Україні зокрема. Виявлено ряд сутнісних критеріїв типологізації ПП як феномену сучасних соціально-політичних процесів. Продемонстровано можливість та особливості застосування лінійних і нелінійних моделей масової комунікації для дослідження ПП. Стверджено, що ПП у сучасній практиці є одним з найбільш ефективних і дієвих видів комунікативної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056
Шифр НБУВ: РА374421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Яковлєва О.М. 
Сингулярні інтегральні рівняння та нові класи дискретних систем типу Вінера-Хопфа: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.М. Яковлєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Розглянуто нові класи дискретних систем типу Вінера - Хопфа, а саме: нескінченні системи алгебричних рівнянь зі степенево-різницевими і та степенево-сумарними індексами, нескінченні системи алгебричних рівнянь зі степенево-різницевими індексами та комплексно-спряженими значеннями невідомих та їх узагальнення. Установлено еквівалентність розглянутих систем диференціальним крайовим задачам на одиничному полі за заданих початкових умов систем. На підставі теорії сингулярних інтегральних рівнянь побудовано теорію розв'язності нових класів систем Вінера - Хопфа, установлено умови нетеровості системи та властивості їх розв'язків за нормального та випадкового випадків. Визначено оцінки швидкостей спадання розв'язків за умов зростання їх індексів. Завдяки одержаним твердженням і методам доповнено теорію дискретних систем Вінера - Хопфа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.73,0 +
Шифр НБУВ: РА350075

Рубрики:

      
12.

Яковлєва Т.А. 
Стан фетоплацентарного комплексу при багатоводді бактеріального генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Яковлєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що у разі багатоводдя вагітних інфікування плоду відбувається аеробно-анаеробною мікрофлорою, переважно висхідним шляхом з урогенітального тракту з максимальною колонізацією в навколоплідних водах і амніоні. Максимальну чутливість мікрофлора виявляє до цефалоспоринів II - III покоління, серед яких особливе місце займає цефуроксим. Визначено, що гістологічним еквівалентом бактеріального багатоводдя є нейтрофільна інфільтрація амніону, профілерація епітеліоцитів, посилення метаболічних процесів в амніоцитах і, як наслідок, посилення продукції та порушення резорбції навколоплідних вод, що призводить до багатоводдя. Застосування цефуроксиму в комбінації з препаратом системної ензімотерапії дозволяє більш ефективно, ніж традиційна терапія, елімінувати збудника з фетоплацентарного комплексу й амніон-цитотрофобласт-децидуальної тканини, зменшити об'єм навколоплідних вод; покращити гормональну функцію плаценти, ліквідувати явища внутрішньоутробної гіпоксії плоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.17-3 +
Шифр НБУВ: РА323569

Рубрики:

      
13.

Яковлєва І.Г. 
Теплофізичні основи раціональної теплової обробки порожнистих металовиробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / І.Г. Яковлєва ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено проблему створення теплофізичних умов місцевого нагріву великогабаритних вісьосиметричних конструкцій. Розроблено науково-обгрунтовані положення стосовно забезпечення засобів проведення процесу локальної теплової обробки та визначено раціональні параметри засобів нагрівання. Наведено результати досліджень теплових процесів за локальних теплових впливів, а також розробок з модернізації нагрівальних пристроїв, що забезпечують технологічні вимоги щодо рівномірності температурного поля за віссю виробу, що нагрівається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З16-060.16 +
Шифр НБУВ: РА338025

Рубрики:

      
14.

Стефанів І. В. 
Фармакологічна характеристика нового рослинного препарату «Касдент» для лікування запальних захворювань пародонту та слизової оболонки ротової порожнини / І. В. Стефанів. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота Стефаніва І.В присвячена експериментальному вивченню нового рослинного препарату, настойки «Касдент», призначеного для лікування запальних захворювань пародонту та СОРП. На моделі експериментального гінгівіту у щурів із трьох розведень було вибрано як найбільш ефективне розведення з дистильованою водою 1:3. Було визначено основні фармакологічні властивості настойки «Касдент»: протизапальна, антиоксидантна, капілярозміцнююча, мембраностабілізувальна та ранозагоювальна. Були використані такі моделі: гінгівіт, хронічний генералізований пародонтит та стоматит. За умови гінгівіту щоденні 4-5 кратні аплікації ДЗ протягом 9 днів уповільнюють запальні процеси в СО нижньої щелепи у щурів: знижують клінічні ознаки запалення більш ніж у 2 рази, відновлюють гематологічні (лейкоцити – (14,75±0,56) 109 од./л проти (25,71±1,24) 109 од./л у групі ПК, ШОЕ – (1,50±0,18) мм/год проти (4,0±0,92) 22мм/год) та знижують біохімічні показники (ЛФ у 2,7 разу, КФ у 2,2 разу, а ТБК-р– в 1,7 разу; рівень ВГ підвищують у 1,5 рази). За результатами мікроскопії встановлено, що настойка «Касдент» сприяла зниженню запальних змін та розростанню епітеліального пласта СО присінку рота.За умови хронічного генералізованого пародонтиту настойка «Касдент» у лікувальному режимі зменшує інтенсивність запалення, про це свідчить зниження ознак запального процесу у 2,6 і більше разів. Кількість лейкоцитів знижується в 1,3 і 1,5 рази, ШОЕ – в 1,8 і 3,1 рази. Настойка «Касдент» за токсикологічними параметрами при внутрішньошлунковому введені відноситься до VI класу токсичності (практично нетоксичні речовини).Крім того, вивчено нешкідливість настойки «Касдент» у розведеннях 1:2 та 1:3 за повторних введень на щурах протягом 28 діб. ДЗ не викликає суттєвих порушень функціонального стану органів і систем тварин та не змінює морфоструктуру внутрішніх органів, не викликає подразнювальної дії на СОРП, слизову оболонку ШКТ щурів, не виявляє гастротоксичних та алергічних властивостей. Результати досліджень відкривають перспективи подальшого вивчення засобу з метою впровадження в промислове виробництво та стоматологічну практику.^UThe dissertation of Stefaniv I.V. is devoted to the experimental study of the new herbal medicine, tincture «Kasdent,» created to treat inflammatory diseases of the periodontium and oral mucosa On a model of experimental gingivitis in rats, a 1:3 dilution with distilled water was chosen from three dilutions as the most effective breeding. The tincture «Kasdent»'s main pharmacological properties were determined: antiinflammatory, antioxidant, capillary strengthening, membrane stabilizing, and wound healing. The following models were used:gingivitis, chronic generalized periodontitis, and stomatitis. Under conditions of gingivitis, daily 4-5 times applications of the investigational agent for nine days slow down the inflammatory processes in the mucous membrane of the rats lower jaw: reduce the manifestation of clinical signs of inflammation by more than two times, restore hematological parameters (leukocytes - (14,75±0,56) 109 per l against (25,71±1,24) 109 per l in a group of positive control; sed rate - (1,50±0,18) mm/h against (4,0±0,92) mm/h), and reduce biochemical parameters (alkaline phosphatase by 2.7 times; acid phosphatase by 2.2 times; TBARS by 1.7 times; the level of reduced glutathione is increased 1.5 times). According to the results of microscopy, it was found that the tincture «Kasdent» helped reduce inflammatory changes and growth of the epithelial layer of the mucous membrane of the oropharynx. In chronic generalized periodontitis, tincture «Kasdent» in the treatment mode reduces inflammation intensity; this is evidenced by a decrease in signs of inflammation 2.6 or more times. The number of leukocytes is reduced by 1.3 and 1.5 times, sed rate -by 1.8 and 3.1 times. Tincture «Kasdent» on toxicological parameters at intragastric administration belongs to the VI class of toxicity (practically nontoxic substances). Also studied the safety of tincture «Kasdent» in dilutions of 1:2 and 1:3 with repeated injections in rats for 28 days. The investigational product does not cause significant violations of the functional state of animals' organs and systems, does not change the morphostructure of internal organs, does not cause irritation to the oral mucosa and the gastrointestinal mucosa of rats, does not show gastrotoxic and allergic properties. The research results open up prospects for further study of the medicine for implementation in industrial production and dental practice.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Баглай Т. О. 
Проблема раціонального використання антимікробних лікарських засобів системної дії в Україні / Т. О. Баглай. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена науковим дослідженням проблеми раціонального використання протимікробних препаратів системної дії в Україні шляхом визначення об'ємів їх споживання в DDDs / 1000 жителів / день з метою контролю і удосконалення використання антимікробних препаратів (АМП) та ефективної протидії антибіотикорезистентності (АБР).Ретроспективне вивчення реального рівня споживання АМП, робота з обізнаністю про АБР учасників процесу та раціональне використання антимікробних ЛЗ є завданнями міжнародної та національних медичних спільнот, що викладені у глобальному, міждержавних і державних планах дій з протидії поширенню АБР. Розробка та реалізація вітчизняної політики, спрямованої на раціональне застосування АМП, потребує постійного отримання великих об'ємів даних по об'ємах госпітального й амбулаторного споживання цих ЛЗ та встановлення тенденцій його динаміки. Також така робота має базуватися на об'єктивних відомостях про обізнаність лікарів, працівників аптек і споживачів ліків (населення) щодо коректного використання АМП системної дії.Практична цінність дисертаційної роботи зосереджена на створенні та підсиленні наукового підґрунтя для подальшого впровадження вітчизняної політики протидії розвитку стійкості мікроорганізмів до протимікробних препаратів системної дії, накопиченні фактів про використання АМП і боротьбу з поширенням АБР в масштабах України^UThe dissertation is devoted to scientific research of the problem of rational use of antimicrobial drugs of systemic action in Ukraine by determining their consumption in DDDs / 1000 inhabitants / day in order to control this process and improve the use of antimicrobial drugs (AMD) to effectively combat antibiotic resistance (ABR).Retrospective study of the real level of AMDs consumption, awareness of the participants about ABR, and rational use of antimicrobial drugs is the task of the international and national medical communities, set out in the global, interstate, and national action plans to combat the spread of ABR. The development and implementation of a domestic policy aimed at the rational use of AMDs require constant obtaining of big data on the volume of hospital and outpatient consumption of such drugs, the establishment of trends in its dynamics. Such work should also be based on objective information about the awareness of doctors, pharmacy workers, and consumers of medicines (population) about the correct use of systemic AMDs.The practical value of the dissertation is focused on creating and strengthening the scientific basis for further implementation of domestic policy to combat the development of resistance of microorganisms to antimicrobial drugs of systemic action, the accumulation of facts about the use of AMDs, and combating ABR in Ukraine


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського