Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (171)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКУБОВСЬК$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ПАВЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Якубовський Д.А. 
Астрофізичні обмеження на параметри стерильних нейтрино в рамках теорії мінімального розширення стандартної моделі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Д.А. Якубовський ; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено модельно-незалежне дослідження астрофізичних властивостей частинок темної матерії. Перевірено гіпотезу про збереження фазової густини для реалістичних розподілів ферміонної темної матерії та можливість формування модельно-незалежного та модельно-залежного обмеження знизу на масу частинок темної матерії на підставі аналізу її фазового розподілу в астрофізичних об'єктах. Запропоновано метод обчислення нижніх значень на масу частинок темної матерії за допомогою одержаних обмежень. Розроблено методи дослідження та критерії вибору найкращих об'єктів для пошуку лінії розпаду темної матерії, одержання обмеження на параметри темної матерії, що розпадається, на підставі аналізу рентгенівських спостережень гало галактики Андромеди. Досліджено механізм підвищення ефективності нейтринного нагріву області ударної хвилі за допомогою кипіння ядерної речовини у зв'язку з можливим негативним впливом стерильних нейтрино на механізм вибуху масивних наднових. Розкрито можливості даного механізму у ядерній речовині всередині прото-нейтронної зорі та визначено ефективність його впливу на процес сплаху масивних наднових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 + В382.15,022
Шифр НБУВ: РА370338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Якубовська Л.П. 
Використання навчально-рольових ігор професійної спрямованості у процесі навчання іноземної мови майбутніх офіцерів-прикордонників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / Л.П. Якубовська ; Нац. акад. прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено педагогічні умови ефективного використання навчально-рольових ігор у підготовці майбутніх офіцерів-прикордонників до іншомовного спілкування в професійній діяльності. На основі теоретичного та дослідно-експериментального вивчення проблеми визначено структуру організації навчально-ігрової діяльності курсантів у процесі навчання їх іноземної мови. Розроблено типологію навчально-рольових ігор професійної спрямованості (тренувальні, ситуативні, професійно-діяльнісні, змагально-інструментальні). Обгрунтовано педагогічні умови їх ефективного використання в процесі вивчення курсантами іноземної мови. Розкрито специфічні особливості процесу навчання, в якому реалізується імітаційно-ігровий підхід. Визначено основні етапи підготовки та проведення навчально-рольових ігор, розглянуто їх багатофункціональний характер, вплив на мотивацію навчальної діяльності курсантів, їх пізнавальну активність та успішність засвоєння іноземної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913 + Ц4,8(4Укр)397-33 + Ц4,8(4Укр)301
Шифр НБУВ: РА318003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Якубовська М.Г. 
Вінок сонетів в українській поезії. Генезис та історія розвитку: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.Г. Якубовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис сонетів в українській поезії, еволюцію цієї форми. Визначено строфічно-архітектонічні модифікації сонетів та жанрово-тематичних різновидів. Наведено відомості щодо часу та місця появи канонічної форми вінка сонетів. На підставі комплексного аналізу досліджено тексти вінків сонетів, їх відповідність канонічним вимогам та новаторські відхилення від них. Вінок сонетів виокремлено як своєрідний поетичний жанровий різновид (різновиди). Подано відповідну класифікацію творів цієї форми за строфічно-структурними модикаціями, жанровими різновидами, тематикою та проблематикою. Визначено місце та роль вінків сонетів у загальному літературному процесі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-355 + Ш401.453
Шифр НБУВ: РА320275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Якубовський В. П. 
Двохвилбові барвники на основі 4,4-дифлуоро-4-бора-3а,4а-діаза-s-індаценів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. П. Якубовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Одержано аза-BODIPY з повністю хелатованим атомом бору. Показано, що більш поширене розташування фенільних ядер сприяє значному поглибленню максимуму поглинання та випромінювання барвників такого типу. На основі 8-метил-4,4-дифлуоро-3,5-дифеніл-4-бора-3а,4а-діаза-s-індацену та його аналога з карбоциклічними містками синтезовано ряд поліметинзаміщених похідних. Показано, що за природою забарвлення вони є барвниками-мероціанінами, в яких бородипірометен є кінцевим електроноакцепторним ядром. Одержано моно- та діацетальдегідозаміщені BODIPY, які використано для синтезу функціоналізованих моно- та дивінілзаміщених BODIPY. На основі моно- та діацетальдегідних похідних одержано несиметричні BODIPY з конденсованими гетероциклічними системами. На прикладі ацетальдегідрозаміщених BODIPY показано, що альдегідна група за м'яких умов взаємодіє з третинними амінами з утворенням єнамінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5-106
Шифр НБУВ: РА385089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Якубовський С.О. 
Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / С.О. Якубовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Висвітлено еволюцію державного та наддержавного регулювання діяльності транснаціональних корпорацій. Виявлено основні конкурентні переваги провідних сучасних транснаціональних корпорацій. Побудовано регресійні моделі, які дають змогу кількісно та якісно проаналізувати взаємозв'язок між залученими та вивезеними прямими іноземними інвестиціями та основними економічними показниками двадцями восьми країн. Досліджено вплив діяльності іноземних філій транснаціональних корпорацій на міжнародну конкурентоздатність національних економік. Запропоновано заходи щодо підвищення міжнародної конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-56 +
Шифр НБУВ: РА328241

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Якубовська З.М. 
Обгрунтування параметрів нейтралізації технологічних розчинів та шахтних вод при підземному видобутку корисних копалин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / З.М. Якубовська ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 17 с. — укp.

Доведено доцільність вибору оптимальних параметрів фізико-хімічної нейтралізації залишкових продуктів дії технологічних розчинів за умов відпрацювання родовищ корисних копалин шляхом числового моделювання міграції за адекватної схематизації протяжних у плані об'єктів та кінетики масообміну у гірському масиві. Установлено, що довгострокова ізоляція залишкових продуктів підземного відпрацювання родовищ корисних копалин на термін більше 50-ти років забезпечується нестаціонарним фізико-хімічним впливом з застосуванням поглинальної конструкції та за умов згладжування пікових концентрацій продуктів у гірському масиві та на поверхні. Обгрунтовано режими довгострокової локалізації залишкових продуктів від дії технологічних розчинів і шахтних вод під час видобутку корисних копалин у вигляді взаємозалежних блоків, які базуються на визначенні міграційних параметрів, параметрів залишкових розчинів і параметрів процесу нейтралізації за умов досягнення прийнятних концентрацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И242 + И17-13 +
Шифр НБУВ: РА351943

Рубрики:

      
7.

Якубовська С.С. 
Педагогічні умови застосування модульно-рейтингової технології навчання в технікумі аграрного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.С. Якубовська ; Ін-т педагогіки і психології профес. освіти АПН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Представлено технологію модульно-рейтингового навчання як інноваційного варіанта за умов вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації. Визначено педагогічні умови її застосування за умов технікуму, зокрема, принципи відбору та структурування змісту навчального процесу, комплекси методичного забезпечення дисциплін, модульні програми та організацію самостійної роботи студентів. Проаналізовано результати наукових досліджень ефективності застосування даної технології, її вплив на ефективність засвоєння знань, використання навчального часу та міру змістовної самостійності студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА342945

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Якубовська Г.Г. 
Протолітичні рівноваги та фотофізичні властивості функціоналізованих ксантенів і деяких інших барвників в організованих розчинах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.Г. Якубовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено протолітичні та фотофізичні властивості аміно- та гідроксисантенових індикаторів, а також динітрофенолів в організованих розчинах. Протолітичні та фотофізичні властивості певних родамінових барвників досліджено в міцелярних розчинах іонних і неіонних поверхнево-активних речовин (ПАР), прямих мікроемульсіях у змішаних (аніон-неіонних) міцелах. Визначено константи зв'язування динітрофенолів міцелярними розчинами катіонної та цвітеріонної ПАР за допомогою концентраційних залежностей "уявних" констант іонізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16 + Г252.714 +
Шифр НБУВ: РА365033

Рубрики:

      
9.

Якубовська С. В. 
Моделі та методи підтримки прийняття рішень в багатозв'язних об'єктах за умов невизначеності / С. В. Якубовська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень при визначенні та прогнозуванні стану багатозв'язних об'єктів. Об'єктом дослідження є процес прийняття рішень в багатозв'язних об'єктах. Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності прийняття рішень в багатозв'язних об'єктах. У роботі використані методи багатовимірного статистичного аналізу (дискримінантний аналіз) – для класифікації станів багатозв'язного об'єкту за умов невизначеності; методи аналізу дожиття та метод вербального аналізу рішень (ординальна класифікація станів) – для розробки моделей прогнозування поведінки об'єкту в просторі станів; методи штучного інтелекту (продукційна модель подання знань) – при побудові моделі подання знань та створенні бази знань інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень. У роботі вперше запропоновано метод аналізу стану багатозв'язних об'єктів, який дозволяє класифікувати та прогнозувати поведінку багатозв'язного об'єкту в просторі станів за умов невизначеності. Особливість запропонованого методу полягає в можливості вирішення задачі класифікації об'єктів на основі моделі подання знань на першому рівні, а на другому рівні - прогнозуванні їх поведінки в просторі станів, що дозволяє підвищити ефективність прийняття рішень щодо визначення та прогнозування стану багатозв'язного об'єкту. Удосконалено математичні моделі визначення попереднього стану об'єкту з урахуванням сукупності достовірних і прогностично значущих показників стану об'єкту. Застосування запропонованих моделей дозволяє з високим результатом визначити попередній стан об'єкту для попередження негативних наслідків. Розроблено комплекс математичних моделей, які дозволяють здійснити прогноз стану багатозв'язного об'єкту в просторі станів. Запропоновано математичну модель визначення імовірності розвитку негативних станів багатозв'язного об'єкту, яку побудовано на підставі методу множинної оцінки Каплана-Мейера та моделі пропорційних інтенсивностей Кокса, особливість якої полягає в використанні комплексного коефіцієнта значущості предикторів моделі. Розроблено математичну модель для прогнозування відновлення негативних станів багатозв'язного об'єкту, яку синтезовано з використанням методу ординальної класифікації станів та вирішальних правил експерта у вигляді інтерполяційної поліноміальної моделі, що враховує індивідуальний набір критеріальних ознак оцінки стану об'єкта. Розроблений комплекс моделей дозволяє підвищити ефективність функціонування системи підтримки прийняття рішень. Використання запропонованої інформаційної технології системи підтримки прийняття рішень у багатозв'язних об'єктах, яку побудовано на інтелектуальних моделях баз знань та даних реляційного типу, дає можливість фахівцеві отримати рекомендації, що необхідні для прийняття рішення про своєчасне призначення профілактичних заходів з метою зниження кількості негативних наслідків.^UThe thesis is devoted to the study of intelligent decision support systems in determining and predicting the state of multiply connected objects.The thesis is devoted to the study of intelligent decision support systems in determining and predicting the state of multiply connected objects. In this paper, for the first time, a method for analyzing the state of multiply connected objects is proposed, which allows us to classify and predict the behavior of a multiply connected object in the state space under conditions of uncertainty. A feature of the proposed method is the ability to solve the problem of classifying objects based on the knowledge representation model at the first level, and at the second level - predicting their behavior in the state space, which improves decision-making efficiency in determining and predicting the state of a multiply connected object. Іn work are used methods of mathematical statistics (discriminant analysis) - for classification of the state of multiply connected object in conditions of uncertainty; methods of survival analysis and method verbal decision analysis (ordinal classification of states) - for the development of models for predicting the behavior of an object in the state space; methods of artificial intelligence (production model of presentation of knowledge) - for constructing a model of representing knowledge and creating a knowledge base of the intellectual decision support system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Алексеєвська Г. С. 
Вплив нетрадиційних методів монетарної політики на економічний розвиток країн / Г. С. Алексеєвська. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено комплексному дослідженню впливу нетрадиційних методів монетарної політики Центральних банків ЄС, США та Японії на економічний розвиток країн, в умовах глобальної економічної нестабільності. В роботі набув подальшого розвитку аналіз сутності нетрадиційної монетарної політики. Удосконалено методичні підходи дослідження впливу нетрадиційних методів монетарної політики на економічний розвиток країн, на основі оцінки особливостей періодів проведення нетрадиційної монетарної політики з урахуванням системи причинно-наслідкових зв'язків та залежностей між фінансовими показниками національної економіки та показниками трансформації монетарної політики після кризи 2008-2009 рр. Досліджено трансмісійні канали передачі нетрадиційної монетарної політики, та її вплив на економіки країн з ринком що формуються, зокрема і України.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of the impact of unconventional monetary policy methods of the Central Banks of the EU, USA and Japan on the economic development of countries in conditions of global economic instability. The analysis of the concept of unconventional monetary policy was developed in the work. Methodological approaches the study of the impact of unconventional monetary policy methods on the economic development of countries have been improved, based on an assessment of the peculiarities of periods of unconventional monetary policy, take into account the system of relationships and dependencies between the national economy financial indicators and indicators of the transformation of monetary policy after the crisis of 2008–2009. The transmission channels of unconventional monetary policy and it impact on the economies of emerging market countries, including Ukraine, have been studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Брятко А. А. 
Забезпечення стійкого розвитку національної економіки в контексті світової фінансово-економічної нестабільності / А. А. Брятко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення важливої науково-прикладної проблеми, що полягає у розробці концептуальних, теоретико-методичних та практичних рекомендацій щодо забезпечення стійкого розвитку національної економіки в контексті світової фінансово-економічної нестабільності. Отримані наукові результати сприятимуть підвищенню ефективності антикризової політики та розвитку моделі стійкого зростання національної економіки.Обґрунтовано теоретико-методичні підходи до забезпечення стійкого розвитку національної економіки в контексті протистояння зовнішнім викликам на основі державного регулювання економіки. Розроблено методичні підходи до аналізу та моделювання індикаторів розвитку національної економіки. На основі аналізу і моделювання стійкості національної економіки виявлено основні фактори, які визначали глибину ураження країни в період світової фінансово-економічної кризи. Розроблено модель антикризового управління національною економікою в умовах світової фінансово-економічної нестабільності. Сформульовані основні напрями розвитку національної економіки в умовах світової фінансово-економічної нестабільності на основі моделей наздоганяючого розвитку та суспільного консенсусу.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and offers a solution to the important scientific and applied problem, which consists in development of conceptual, theoretical, methodological and practical recommendations for sustainable development of the national economy in the context of global financial and economic instability. The obtained scientific results will help to increase the effectiveness of anti-crisis policy and to develop the model of national economy sustainable growth. Theoretical and methodological approaches to ensuring national economy sustainable development in the context of confronting external challenges on the basis of state regulation of the economy in conditions of external instability, which provides the system of state measures to support, compensate and regulate activities aimed to create proper market conditions and to solve complex of socio-economic problems of national economy development, are substantiated. Methodical approaches to the analysis and modeling of the national economy development indicators, which provides a comprehensive study of the static and dynamic indicators impact, external and internal factors of economic development, which will provide instrumental support for assessing the development of open economy in global financial and economic instability are developed. Based on the analysis and modeling of the national economy stability, the main factors that determined the depth of the country's invasion during the global financial and economic crisis were identified.The model of national economy anti-crisis management in the context of global financial and economic instability as a legally regulated, purposeful impact on relations among economic entities, socio-economic processes, proportions of economic development to build the potential to resist internal instability as a result of external disbalances to restore macroeconomic and financial stability has been developed. The main directions of national economy development in the conditions of world financial and economic instability on the basis of models of catching up development and social consensus are formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського