Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (644)Книжкові видання та компакт-диски (605)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯХЬЯ$<.>+<.>A=АЛИ$<.>+<.>A=ХАСАН$<.>+<.>A=ОБАЙДАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Хасан Раед Аталлах 
Гальваномагнітні явища в органічних шаруватих провідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Хасан Раед Аталлах ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто гальваномагнітні явища у шаруватих провідниках з квазідвовимірним електронним енергетичним спектром довільного виду. Детально проаналізовано орієнтаційний ефект - появу гострих максимумів залежно від магнітоопору від кута нахилу магнітного поля до шарів у магнітому полі за умови відстані між квантованими рівнями носіїв заряду меншої за температурне розширення фермієвської функції їх розподілу. Показано, що не лише положення, але й висота даних максимумів містять детальну інформацію про закон дисперсії носіїв заряду. Під час аналізу кутової залежності магнітоопору найбільш типових органічних шаруватих провідників на основі тетратіафульвалену знайдено співвідношення між гармоніками залежно від енергії носіїв заряду від їх імпульсу. Показано, що в квантуючому магнітному полі амплітуда осциляцій Шубнікова - де Гааза також досить чутлива до орієнтації магнітного поля. На підставі експериментального дослідження кутової залежності квантових осциляцій одержано додаткову інформацію про спектр електронів провідності. Виявлено, що у провідниках з багатолистковою поверхнею Фермі мають місце квантові осциляції поля Холла з досить великою амплітудою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.4,022 +
Шифр НБУВ: РА336879

Рубрики:

      
2.

Хасанова В.В. 
Державне регулювання внутрішньої торгівлі в Україні (організаційно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Хасанова ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення державного регулювання внутрішньої торгівлі як однієї з форм державного впливу на поведінку суб'єктів торговельної діяльності, що виражається у здійсненні органами державної влади регуляторної діяльності. Визначено теоретико-методологічні основи державного регулювання внутрішньої торгівлі, проаналізовано сучасний стан правової регламентації з питань регулювання у галузі внутрішньої торгівлі. Розглянуто питання адміністративно-примусових заходів, що застосовуються до суб'єктів торговельної діяльності шляхом аналізу масиву нормативно-правових актів, передусім, Кодексу України про адміністративні правопорушення. Виявлено недоліки адміністративно-деліктного законодавства щодо відповідальності у галузі внутрішньої торгівлі, а також сформовано відповідні пропозиції щодо удосконалення цього Кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127 +
Шифр НБУВ: РА369158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хасан Мохамад Махмуд 
Екологічне обгрунтування закономірностей динаміки популяцій і багаторічного прогнозу масового розмноження шкідливої черепашки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Хасан Мохамад Махмуд ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Виконано теоретичне узагальнення і нове рішення важливої задачі у захисті рослин - екологічне обгрунтування закономірностей динаміки популяцій шкідливої черепашки для розробки багаторічного прогнозу її масового розмноження. Масові розмноження шкідливої черепашки та інших хлібних клопів у Палеарктиці є циклічними та синхронізованими у часі. Основний синхронізатор - сонячна активність і її різкі зміни як один з глобальних екологічних чинників. Фактичні та прогностичні показники активності можна використовувати в якості основного (системоутворюючого) чинника для пояснення закономірностей циклічності динаміки популяцій і прогнозу масових розмножень шкідливої черепашки. На основі теорії циклічності динаміки популяцій і міжсистемного методу прогнозування, вперше розроблено багаторічні прогнози масових розмножень шкідливої черепашки в Україні і в країнах Близького і Середнього Сходу. Початок чергового масового розмноження шкідливої черепашки слід очікувати: в Україні у 2003 - 2004, 2014 - 2015 рр., в країнах Близького і Середнього Сходу - в 2002 - 2003, 2013 - 2014 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.120.6(051),022 + П468.629 Eurygaster integriceps
Шифр НБУВ: РА311001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
4.

Хасан Хассан Хамдан 
Історико-культурний феномен Марі (за археологічними даними): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Хасан Хассан Хамдан ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Подано узагальнену характеристику археологічного комплексу давньосхідної держави Марі. Проведено комплексне дослідження пам'ятників архітектури, образотворчого мистецтва, скульптури, матеріальної культури з метою створення історико-культурного портрета даної держави. Доведено: в Марі виникають перші палаци в Месопотамії, що пов'язано з особливостями географічного положення держави та раннім формуванням класового суспільства. Виявлено характерні риси техніки будівництва, виготовлення і добування будівельних матеріалів, спорудження царських палаців, сакральних будівель та жител. Висвітлено принципи та закономірності формування "культурного феномену" Марі як цивілізації, що існувала на межі месопотамського та сирійського світів і створила своє особливе та неповторне історичне явище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(0)313.21
Шифр НБУВ: РА311155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Алишев О.М. 
Маркетингові стратегії розвитку підприємств хімічної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Алишев ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано методологічний підхід щодо формування системи маркетингових стратегій розвитку підприємств. Теоретично обгрунтовано сутність та особливості промислового ринку, класифікації суб'єктів та об'єктів, стратегії як основи удосконалення маркетингової діяльності підриємства. Проаналізовано особливості комплексу маркетингу на промисловому ринку та показники оцінки ефективності стратегій розвитку. Розроблено модель системи стратегічного менеджменту, яка дозволяє врахувати особливості функціонування підприємств даної галузі. Досліджено вплив маркетингового середовища на формування стратегій підприємств, проведено аналіз їх діяльності, запропоновано матрицю ідентифікації клієнтів. Розроблено систему стратегій розвитку підприємств коксохімічної галузі, яка містить три рівні - стратегії інновацій, комплексу маркетингу та розвитку бізнес-відносин. Розроблено систему показників її ефективності, за допомогою якої можна здійснити оцінку зазначених рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.56-211.1
Шифр НБУВ: РА331033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Алишева Н.В. 
Організаційно-економічний механізм формування цін на вугільну продукцію шахт України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Алишева ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 24 с. — укp.

На основі широкого кола літературних джерел визначено вихідні теоретичні положення формування цін на товари за умов ринкової економіки. Проаналізовано стан ринку вугільної продукції в Україні та чинники, які визначають рівень цінової політики. Розроблено організаційно-економічний механізм формування цін на вугільну продукцію шахт України, який спрямовано на забезпечення беззбитковості та цільового використання прибутку з урахуванням коштів державної фінансової підтримки шахт. Використання розробленого механізму формування цінової політики на вугільну продукцію дозволяє підвищити конкурентоздатність шахт України за рахунок пристосування виробництва до вимог ринку стосовно ціни та якості продукції, посилення непрямого державного регулювання ціноутворення, а також підвищення рівня організації економічної, маркетингової та комерційної роботи служб шахт і об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651.51-861
Шифр НБУВ: РА309649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Алинкіна Д. Е. 
Розвиток мовленнєвих здібностей дошкільників у різному соціокультурному оточенні: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Д. Е. Алинкіна ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено, що розвиток мовленнєвих здібностей дітей п'ятого року життя (на матеріалі аналізу російської та кримськотатарської мов) відбувається у процесі активної комунікативної діяльності та демонструє загальні тенденції збагачення комунікативних, когнітивних, лінгвістичних і творчих характеристик мовлення. Досліджено взаємозв'язок між ступенем розвитку різних змістових компонентів мовленнєвих здібностей дітей зазначеного віку за умов полікультурного оточення. Охарактеризовано поетапне формування здібностей дітей п'ятого року життя до активного засвоєння рідної мови в процесі двомовного супроводу й апробовано програму впровадження в практику роботи закладів дошкільної освіти засобів ефективного впливу на розвиток означених здібностей дошкільників. Доведено, що ситуація двомовного супроводу мовленнєвого розвитку дитини потребує врахування соціокультурного національного контексту, що передбачає посилення уваги до суб'єктних особистісних механізмів (розвиток мотивів та інтересу до національної мови, самооцінки дитини як партнера у спілкуванні, формування ціннісних орієнтацій у національній культурі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ч411.382
Шифр НБУВ: РА380565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Яхья М.С. 
Формування триботехнічних властивостей сталевих виробів дискретною модифікацією поверхневого шару: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.02.04 / М.С. Яхья ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено напружено деформований стан дискретно обробленого матеріалу, навантаженого силами тертя. Розглянуто вплив вторинної структурної гетерогенності поверхні, що виникає у процесі лазерної дискретної обробки на зносостійкість. Встановлено, що попередня лазерна обробка суттєво пришвидшує дифузійні процеси азотування, підвищує мікротвердість і змінює фазовий склад порівняно з традиційними методами азотування. Визначено закономірності впливу параметрів дискретної структури, напружено-деформованого стану, поверхневої концентрації азоту, фазового складу, мікротвердості модифікованої поверхні на її зносостійкість. Проаналізовано, що дискретна лазерна обробка підвищує зносостійкість сталі 40Х у 2 раза, суцільне азотування - у 2,8 раза та дискетне азотування - у 5,6 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К651.7 +
Шифр НБУВ: РА369395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського