Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (706)Журнали та продовжувані видання (144)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЖИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Амбросенко О.П. 
Забезпечення комплексного розвитку сільських територій (на прикладі Житомирської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О.П. Амбросенко ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито наукові засади комплексного розвитку сільських територій, що базується на теорії логістики, поліфункціональної ролі географічного простору, на якому формуються територіальні логістичні господарські системи-кластери сільського, лісового та водного господарств. Розроблено модель і визначено пріоритети розвитку сільських територій на основі застосування комплексного та системного підходу. Обгрунтовано методологію підготовки схем районного планування з урахуванням секторного підходу до аналізу території та розробки прогнозів розвитку сільської території. Удосконалено методики оцінки факторів сільськогосподарського виробництва, які дають змогу доводити рівень аналітичних розробок до мікророрівня окремого господарства або синтезувати оцінки факторних доходів і витрат на макрорівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЖИТ)25 + У9(4УКР-4ЖИТ)320
Шифр НБУВ: РА374276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бардаш С.В. 
Інвентаризація на підприємствах: питання методології і практики (на прикладі підприємств роздрібної торгівлі Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.В. Бардаш ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним та практичним питанням організації та проведення інвентаризаційної роботи. Досліджено генезис інвентаризації, її сутність і зміст, місце і роль в методології обліково-економічних наук, зокрема, в бухгалтерському обліку і господарському контролі, здійснено класифікацію інвентаризацій. Проаналізовано сучасний стан інвентаризаційної роботи на підприємстві, зокрема, методику її організації та проведення, документування, врегулювання інвентаризаційних різниць, відображення результатів інвентаризації в бухгалтерському обліку, а також можливості комп'ютерних програм щодо їх застосування під час проведення інвентаризацій. Запропоновано рекомендації для внесення змін у методику організації та проведення інвентаризацій, порядок планування інвентаризаційної роботи, застосування показників оцінки ефективності проведених інвентаризацій, пропозицій стосовно врегулювання виявлених інвентаризаційних різниць, застосування комп'ютерних технологій у проведенні інвентаризаційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-16 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)242.120-16
Шифр НБУВ: РА310291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вакалюк В.А. 
Регулювання інноваційного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.А. Вакалюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування сутності та складових інноваційного процесу та розроблено методичні та практичні рекомендації щодо формування концепції інноваційного розвитку регіону. Розкрито механізм створення та поширення нововведень з визначенням його складових. Здійснено моніторинг та аналіз інноваційної діяльності промислових підприємств Житомирської області та виділено тенденції спільні з загальнодержавним інноваційним розвитком. Запропоновано методичні рекомендації щодо аналізу стану та прогноз розвитку галузей промисловості за умов інноваційно-активної політики, що дає змогу визначити додаткову зміну ВВП залежно від рівня інноваційної активності підприємств регіону. Побудовано пргнозну модель, яка характеризує можливість зміни якості виробничо-технологічної бази області. Сформовано специфічні умови, необхідні для реалізації моделі інноваційної активності підприємств регіону. Доведено, що пріоритетним для регіону є застосування ресурсно-наукомісткої стратегії розвитку. Визначено механізми вибору варіантів її реалізації й ресурсне обгрунтування, що враховує ймовірні ризики від впровадження моделі в середньостроковому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)301-55 +
Шифр НБУВ: РА344287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гінда В.В. 
Освіта в роки німецької окупації у генеральному окрузі "Житомир" 1941 - 1944рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Гінда ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено діяльність різних суспільно-політичних сил (Організації українських націоналістів, радянських підпільників і партизанів), спрямовану на утвердження свого впливу на культурно-освітні процеси. З'ясовано особливості гітлерівського окупаційного режиму у соціокультурній сфері у регіоні. Розглянуто питання щодо освіти "фолькедойче" в окрузі. Установлено ступінь залежності освітніх закладів у регіоні від окупаційної влади, яка визначала спрямованість навчально-виховного процесу. Виявлено труднощі, що виникали у роботі освітніх закладів. Проаналізовано вплив культурно-освітніх організацій на навчання та виховання дітей і молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)622.8 + Т3(4УКР-4ЖИТ)622.8 + Т3(4УКР-4ЖИТ)622.8
Шифр НБУВ: РА353016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Глібов Р.В. 
Еколого-економічні перспективи розвитку ринку молока в Поліській зоні Житомирської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.В. Глібов ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито суть поняття "ринок молока" на підставі критичного аналізу підходів до категорії ринок і узагальнення вітчизняного, зарубіжного досвіду функціонування ринку молока. Досліджено сучасний стан даного ринку на територіях, розташованих у зоні радіоактивного забруднення та виявлено проблеми його формування. Установлено, що пропозиція та попит на молоко не залежать від екологгічного фактора. Обгрунтовано параметри перспективного функціонування регіонального ринку молока. Розвинуто теоретичні положення щодо удосконалення діючих механізмів у системі обміну стосовно сільськогосподарських товаровиробників, зокрема поглиблено методологічне обгрунтування шляхів удосконалення ціноутворення та дотування з урахуванням чинників, які мають суттєвий вплив на активізацію кумулятивних процесів конструктивного розвитку регіонального ринку молока за умов трансформаційної економіки. Проаналізовано резерви підвищення попиту на молоко, конкурентоздатності сільськогосподарських товаровиробників всіх форм власності з урахуванням виробничої собівартості одиниці продукції. Наведено пропозиції щодо удосконалення функціонування даного ринку з застосуванням принципу комплексності, базуючись на інфраструктурі конкуренції у контексті інтеграції України у Всесвітню торговельну організацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)325.250-451.51 + У9(4УКР-4ЖИТ)421.511.5-28 +
Шифр НБУВ: РА333757

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Давидова І.В. 
Екологічна оцінка забруднення водних об'єктів і грунтового покриву у процесі проведення вибухових робіт при розробці гранітних кар'єрів на Житомирському Поліссі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Давидова ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальну для Житомирського Полісся проблему впливу вибухових робіт за умов відкритої розробки родовищ на стан довкілля. Розглянуто процеси утворення шкідливих речовин у разі проведення даних робіт на кар'єрах, шляхи їх надходження до земної поверхні та до водних об'єктів. Проаналізовано зміни, які вони можуть спричиняти у природних системах. Висвітлено основні проблеми регіону досліджень, пов'язані з гірничовидобувною діяльністю. Виявлено характер змін хімічних показників кар'єрних вод внаслідок проведення вибухових робіт. На їх базі виведено математичні залежності динаміки основних показників якості води та наведено принципову схему визначення часу, необхідного для самоочистки кар'єрних вод. Експериментальним шляхом виявлено зміни, до яких призводить надходження продуктів вибухового перетворення на земну поверхню. Проаналізовано хімічні перетворення забруднювальних речовин та їх вплив на основні грунтовні показники, пригнічення лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.4(4УКР-4ЖИТ) + Б1(4УКР-4ЖИТ) с7 +
Шифр НБУВ: РА366725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Даценко П.Х. 
Культурно-мистецька спадщина Житомирщини у вимірах українського духовного життя XIX - першої третини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / П.Х. Даценко ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу музейних та архівних описів, історичної, фольклорно-етнографічної, краєзнавчої, мистецтвознавчої літератури здійснено комплексне дослідження культурно-мистецької спадщини Житомирщини у вимірах українського духовного життя XIX - першої третини XX ст. Обгрунтовано провідну роль української національної традиції у творчості митців регіону, проаналізовано професійні засади театрального, образотворчого та музичного мистецтва Житомирщини. Виявлено особливості розвитку просвітницьких і культурно-мистецьких здобутків національних меншин на території Житомирщини. Доведено, що протягом багатьох століть у регіоні поєднуються культура та мистецтво різних етносів - українського, російського, польського, єврейського, німецького, чеського. Окреслено художньо-світоглядні традиції митців краю (зокрема композиторів) та визначено місце професійного музичного мистецтва регіону в українському духовному житті у даний історичний період. Особливу увагу приділено дослідженню наукової діяльності істориків, етнографів, фольклористів та вивченню творчості письменників, художників, драматургів, композиторів, виконавців, диригентів, показано їх суттєвий вклад у культурно-мистецький розвиток Житомирщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)5/61-7 +
Шифр НБУВ: РА341295

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Довгалюк Н.В. 
Ефективність використання та відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств Центрального Полісся: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н.В. Довгалюк ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні акспекти ефективності використання та відтворення основних засобів (ОЗ) сільськогосподарських підприємств. Розглянуто соціально-економічну сутність і класифікацію ОЗ. Розкрито методичні підходи до оцінки ефективності використання та відтворення ОЗ. Проаналізовано сучасний стан і рівень забезпеченості сільськогосподарських підприємств Центрального Полісся Житомирщини основними виробничими засобами (ОВЗ). Виявлено основні фактори впливу на економічну ефективність виробництва сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано рівень забезпеченості господарств технічними засобами і їх вплив на ефективність сільськогосподарського виробництва. Визначено потребу сільськогосподарських підприємств в ОВЗ і обсягах їх капітальних вкладень на їх відтворення. Обгрунтовано методологічний підхід до формування механізму відтворення ОВЗ сільськогосподарських підприємств, що базується на управлінні кругообігом коштів амортизаційного фонду, його акумуляції на спеціальному банківському рахунку з метою цільового використання. Запропоновано оптимізаційну модель підвищення ефективності виробництва для пошуку резервів фінансових ресурсів і покращання матеріально-технічної бази сільськогосподарських підприємств Центрального Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)321-571.18
Шифр НБУВ: РА370720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жилюк В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Жилюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині в період німецько-радянської війни та післявоєнні роки. Досліджено спільну діяльність націоналістів та активної частини місцевого населення зі створення українських державних оргаів влади у перші місяці війни. Встановлено, що з утвердженням нацистської окупаційної влади в листопаді 1941 р. на Житомирщині було припинено процеси формування місцевого самоврядування та національно-культурного відродження, багато оунівців та їх прихильників заарештовано та розстріляно. З'ясовано, що за тяжких умов фашистської окупації націоналістичному підпіллю вдалося організувати мережу своїх організацій та утвердити вплив майже в усіх районах області. Розглянуто різні форми боротьби ОУН та УПА за незалежність України, зокрема, збройні акції та засоби пропаганди, доведено пріоритет агітаційно-пропагандистського напрямку. З'ясовано, що у післявоєнні роки боротьба націоналістичного підпілля проти радянської влади визначається діями невеликих груп і проявляється акціями національного та соціального протесту. На підставі вивчення чинників ідейного змісту, форм і методів діяльності, з урахуванням факту підтримки націоналістичного підпілля місцевим населенням зроблено висновок, що боротьба ОУН та УПА на Житомирщині мала національно-визвольний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62 +
Шифр НБУВ: РА358413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кот О.В. 
Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку аграрної сфери в радіоактивно забруднених регіонах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.В. Кот ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблему створення адекватного механізму організаційно-економічного забезпечення інноваційного розвитку аграрної сфери в радіоактивно забруднених регіонах України. Розкрито соціально-економічну природу наукової категорії "агроінновація". На підставі узагальнення емпіричного матеріалу здійснено комплексну оцінку інноваційного потенціалу аграрної сфери як фактора її еколого-економічної реабілітації. Визначено пріоритетні напрями використання науково-технічного потенціалу для розв'язання еколого-економічних проблем аграрного сектору радіоактивно забруднених регіонів. Запропоновано матричну модель стратегічного управління інноваційним розвитком аграрної сфери Житомирського Полісся. Наведено пропозиції щодо удосконалення організаційно-правового й інституційно-інфраструктурного забезпечення інноваційного розвитку аграрного сектору економіки за умов радіоактивного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)320-55 +
Шифр НБУВ: РА348957

Географічні рубрики:

      
11.

Кравчук І.І. 
Мотивація в менеджменті підприємств АПК (на матеріалах харчових підприємств Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.І. Кравчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та соціально-економічні передумови розвитку мотивації в менеджменті підприємств АПК, зважаючи на особливості їх постприватизаційної реструктуризації. Проаналізовано механізм формування мотиваційної функції в менеджменті підприємств АПК та її трансформації за умов підприємницького середовища, яке постійно змінюється. Встановлено пріоритети мотивації в менеджменті підприємств на сучасному етапі їх розвитку. Висвітлено механізми впливу мотиваційних факторів на ефективність діяльності агропромислових підприємств, об'єднань, бізнесових структур. Запропоновано системну модель мотивації в менеджменті підприємств АПК, яка доводить необхідність забезпечення системної дії мотиваційних факторів мікро- та макроекономічного рівней на підвищення ефективності розвитку даних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321.0-212.1 + У9(4Укр-4Жит)306.71-212.1
Шифр НБУВ: РА315830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кудрик А.П. 
Динаміка грунтоутворення в еродованих чорноземах аграрних ландшафтів Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / А.П. Кудрик ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності трансформації морфометричних параметрів, механічного складу, гумусового стану, вмісту макро- і мікроелементів у еродованих чорноземах, типових для Лісостепу Житомирщини за останні 30 років. Показано особливості впливу сільськогосподарського використання на процеси грунтоутворення цих грунтів. Обгрунтовано зв'язок деяких режимів у гумусово-акумулятивних горизонтах змитих чорноземних грунтів із режимами в їх перехідних горизонтах. Розроблено технологічні заходи стосовно створення та підтримання активного балансу гумусу та відтворення родючості еродованих чорноземів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П031.53(4УКР-4ЖИТ) + П034.28(4УКР-4ЖИТ)
Шифр НБУВ: РА314597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лісогурська Д.В. 
Радіоекологічна оцінка медоносних фітоценозів Житомирського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Д.В. Лісогурська ; Нац. агр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше надано характеристику галузі бджільництва, типу головного медозбору, радіоекологічну оцінку медоносних фітоценозів зони радіоактивного забруднення житомирського Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-683(4УКР-4ЖИТ)
Шифр НБУВ: РА314062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лебедзевич Я.В. 
Фінансові результати та їх контроль в системі бухгалтерського обліку: методологія і практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Я.В. Лебедзевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні і методологічні положення, а також практичні рекомендації щодо удосконалення обліку фінансових результатів діяльності. Запропоновано шляхи удосконалення обліку та контролю фінансових результатів діяльності на теоретичному, концептуальному та методологічному рівнях, які полягають в уточненні економічної сутності поняття прибутку; визначенні елементів облікової політики; обгрунтуванні напрямів удосконалення обліку фінансових результатів з метою задоволення потреб всіх споживачів економічної інформації з максимальним врахуванням запитів кожного з них; розробці методики проведення аудиту операцій з обліку доходів і фінансових результатів діяльності, а також розкритті порядку обліку і контролю фінансових результатів діяльності за умов застосування комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр-4Жит)230.675.135.3-149.3
Шифр НБУВ: РА320075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Макарчук О.Л. 
Зміни гумусного стану і біологічної активності лучно-черноземного грунту під впливом грунтозахисних технологій в умовах Андрушівського природно-сільськогосподарського району: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.Л. Макарчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто вплив грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на мінімальному обробітку грунту, на показники гумусового стану та біологічну активність. Мінімальний обробіток підвищує біологічну активність, прискорює процес гуміфікації в лучно-чорноземному грунті, що проявляється у підвищенні целюлозолітичної та ферментативної активності в 0 - 15 см шарі, збільшенні кореневої маси, кількості мікроорганізмів, які синтезують гумати. Доведено: використання мінімального обробітку сприяє стабілізації гумусового стану, покращанню якісних та молекулярно-масових характеристик гумусових речовин, гумус стає більш пасивним, що особливо помітно в прошарку 15 - 30 см і характерно для грунтів цілинних аналогів. Підкреслено, що грунтозахисні технології, які базуються на мінімальному обробітку, вже в перші роки впровадження забезпечують приріст урожайності зерна озимої пшениці і зменшують собівартість її вирощування, а також не знижують рівень рентабельності цукрових буряків. У господарствах Андрушівського природно-сільськогосподарського району рекомендовано для вирощування озимої пшениці і цукрових буряків застосовувати грунтозахисні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-408.8(4Укр-4Жит),022
Шифр НБУВ: РА309894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Малюга Н.М. 
Оцінка в бухгалтерському обліку: теорія, практика, перспективи (на прикладі підприємств Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Малюга ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена оцінці, як ключовій процедурі бухгалтерського обліку. Обгрунтовуються роль і значення оцінки в бухгалтерському обліку, розроблені методологічні принципи побудови нових і удосконалення діючих методик оцінки активів підприємств в сучасних умовах, практичні рекомендації з оцінки майна і джерел його формування, визначається характер впливу оцінки на результати господарювання. Науково обгрунтована необхідність оцінки як елемента методу бухгалтерського обліку; розкриті теоретичні основи оцінки в бухгалтерському обліку; сформульовані основні вимоги до оцінки в обліку. Доповнена і удосконалена класифікація оцінок у відповідності до потреб сучасного виробничого і фінансового менеджменту. Розкриті можливості застосування різних оцінок при веденні бухгалтерського обліку в умовах його комп'ютеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ЖИТ)20

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Малярчук П.М. 
Особливості радіоактивного забруднення травостою природних пасовищ, їх внесок у формування потоків sup137/supCs в колективних та індивідуальних господарствах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / П.М. Малярчук ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221-28(4УКР-4ЖИТ),022 + П60-28(4УКР-4ЖИТ),022
Шифр НБУВ: РА310284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Морозюк Н.В. 
Регіональні особливості соціально-економічного розвитку села: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Морозюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та розроблено наукові пропозиції щодо основних напрямів соціально-економічного розвитку сіл з урахуванням особливостей регіону. На підставі аналізу наукових джерел уточнено зміст категорії "сільська територія". Проведено ретроспективний аналіз і досліджено державну політику щодо соціально-економічного розвитку села й виокремлено її пріоритетні напрями на сучасному етапі. Узагальнено існуючі підходи до формування на регіональному рівні стратегії розвитку села та розроблено методику виділення проблемних територій на мікрорівнях. З урахуванням особливостей регіону розроблено рекомендації щодо розвитку сільського господарства та підприємництва в несільськогосподарських видах діяльності. Запропоновано методичні підходи до формування ефективної структури зайнятості сільського населення регіону за умов скорочення працівників, зайнятих у сільськогосподарському виробництві. На підставі проведеного аналізу визначено регіональні особливості функціонування сільської сфери та встановлено причини міграції населення за межі регіону та запропоновано заходи щодо стабілізації ситуації. За результатами проведеного дослідження розроблено пропозиції з метою вдосконалення системи управління регіонами з низькою щільністю населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЖИТ)25 + У9(4УКР-4ЖИТ)320 +
Шифр НБУВ: РА363570

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мох'д І.М. Аль Нажжар 
Облік і контроль дивідендів (на прикладі підприємств Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Мох'д І.М. Аль Нажжар ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

З'ясовано суть поняття "дивіденд", вплив форми організації підприємницької діяльності на організацію обліку дивідендів шляхом установлення взаємозв'язку між тенденціями розвитку акціонерних товариств, формами виплати дивідендів та їх обліком, що дає змогу прогнозувати подальший розвиток обліку дивідендів. Розроблено методику подання інформації про можливість здійснення дивідентських виплат, яка базується на даних бухгалтерського обліку та дає змогу приймати найбільш оптимальну для підприємства дивідендну політику з урахуванням зміни величини втрат підприємства. Удосконалено порядок оцінки дивідендів та організацію аналітичного обліку, завдяки чому можна більш оперативно одержувати достовірну інформацію про стан розрахунків за дивідендами. Досліджено принципи відображення операцій з дивідендами у звітності. Наведено практичні рекомендації зі зниження витрат під час складання звітності стосовно розкриття операцій з дивідендами та підвищення релевантності звітної інформації. Розроблено пакет робочих документів аудитора з метою забезпечення належного оформлення всього комплексу облікових робіт під час контролю дивідендів, що забезпечує поліпшення якості контрольної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ЖИТ)229.0 +
Шифр НБУВ: РА327467

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського