Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1634)Журнали та продовжувані видання (315)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ХАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зубова О. В. 
Оцінка і прогнозування сталості розвитку сільськогосподарських підприємств регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Зубова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні основи та практичні аспекти оцінювання, прогнозування та підвищення сталості розвитку сільськогосподарських підприємств (СГП). Узагальнено існуючі погляди та розкрито власне бачення поняття "сталість розвитку сільськогосподарського підприємства", в якому враховано найбільш важливі характеристики цієї категорії. Досліджено стан і динаміку показників сталості розвитку СГП Харківщини, вплив змін у структурі товарної продукції та вплив підвищення рівня спеціалізації та концентрації виробництва на сталість їх розвитку. Удосконалено методичні підходи до оцінювання рівня сталості розвитку СГП, застосування яких дозволяє отримати статичне уявлення та дослідити динаміку показників, установити міру впливу факторів і здійснити прогнозування на основі запропонованого показника - коефіцієнта сталості. Розроблено рекомендації щодо покращання інвестиційного клімату для розвитку інноваційних процесів у СГП, запропоновано механізм надання бюджетних дотацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-230.38 + У9(4УКР-4ХАР)321-230.38
Шифр НБУВ: РА383624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Палант О. Ю. 
Теоретичні і методологічні основи вдосконалення процесу інвестування та інноваційного розвитку транспортного комплексу регіону (на прикладі м. Харкова): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. Ю. Палант ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Поглиблено та систематизовано методологію комплексного розвитку Харківщини за рахунок вдосконалення процесу інвестування й інноваційного розвитку транспортного комплексу регіону, методологію транспортного забезпечення Харківщини, запропоновано методику оцінювання впливу транспортного комплексу на цей процес. Проведено комплексний аналіз і визначено територіальні особливості та характер соціально-економічної системи досліджуваного регіону, обгрунтовано комплекс заходів щодо підвищення ефективності функціонування транспортного комплексу як основи забезпечення комплексного розвитку регіону. Розроблено організаційно-економічний механізм взаємодії процесу інвестування й інноваційного розвитку транспортного розвитку транспортного комплексу регіонів. Розроблено систему інноваційно-інвестиційних заходів і маркетингових методів підвищення ефективності транспортного комплексу регіону на ринку транспортних послуг, висвітлено шляхи вирішення еколого-екомічних проблем. Визначено перспективу розвитку транспортного комплексу Харківщини як важливої складової забезпечення його ефективної господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР-2Х)683.7 + У9(4УКР-4ХАР-2Х)370-55 + У9(4УКР-4ХАР-2Х)370-56
Шифр НБУВ: РА384179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Буркун І. Г. 
Організаційно-економічні засади функціонування регіонального ринку житлової нерухомості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / І. Г. Буркун ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні складові функціонування ринку житлової нерухомості шляхом визначення історичних та економічних передумов виникнення ринку нерухомості як категорії ринку, узагальнення регіональних особливостей та організаційних основ функціонування ринку житлової нерухомості. Удосконалено модель визначення соціально-орієнтованої ціни попиту 1 кв. м. житлової нерухомості на основі розрахунку питомої вартості житлових об'єктів за допомогою методу рівнобіжних перетинів, що на відміну від існуючих, ураховує регіональні споживчі якості житла. Удосконалено економіко-методичні засади цінового регулювання на регіональному ринку житлової нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)421.523.515
Шифр НБУВ: РА380125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Посилаєв В. В. 
Розвиток підприємств м'ясопродуктового підкомплексу АПК з виробництва яловичини: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. В. Посилаєв ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито сутність і зміст понять "розвиток підприємств" та "м'ясопродуктовий підкомплекс", організаційні й економічні складові розвитку підприємств агропромислового виробництва. Проаналізовано стан вирощування та переробки на м'ясо великої рогатої худоби (ВРХ). Доведено, що існуюча система ціноутворення в м'ясному комплексі АПК не забезпечує еквівалентного обміну між сільським господарством та іншими галузями економіки. На основі методики визначення еквівалентної ціни на сільськогосподарську продукцію розраховано прогнозну закупівельну ціну на 1 т живої маси ВРХ. Проведено оцінювання рівня державної підтримки вирощування ВРХ на м'ясо у сільськогосподарських підприємствах Харківської області. Досліджено систему розрахунків між підприємствами м'ясопродуктивного підкомплексу та запропоновано запровадження довгострокових договорів-контрактації. На основі моделювання визначено рівень зацікавленості підприємств підкомплексу у виробництві яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)325.250.0-451.52
Шифр НБУВ: РА382015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рудь А. А. 
Розвиток кооперативної торгівлі на Харківщині в роки непу (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Рудь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку організаційної мережі закладів кооперативної гуртової, гуртово-роздрібної, роздрібної торгівлі в містах, селищах міського типу та селах за розрядами. Висвітлено принципи, функції торговельної кооперації, проаналізовано процес переходу кооперації від державного та кооперативного товарообміну до торгівлі, динаміку обігів кооперативної торгівлі у гуртовій, гуртово-роздрібній, роздрібній торгівлі у порівнянні з державною та приватною торгівлею на різних етапах нової економічної політики. Проаналізовано питому вагу кооперативної торгівлі у забезпеченні сімей робітників, службовців, селян продовольчими та промисловими товарами, визначено причини, в силу яких торговельна кооперація не була остаточно ліквідована за умов згортання непу, але була фактично одержавлена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР-4ХАР)613.08
Шифр НБУВ: РА381329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сегіда К. Ю. 
Суспільно-географічні особливості демографічного розвитку регіональної соціогеосистеми (на прикладі Харківської області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / К. Ю. Сегіда ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Розкрито зміст і значення демографічного розвитку (ДР), визначено науково-методологічні підходи та методичні засади його дослідження. Проаналізовано суспільно-географічні особливості ДР Харківщини як регіональної соціогеосистеми. Обгрунтовано комплексний (інтегральний) індикатор ДР. Визначено місце Харківщини в національній соціогеосистемі за показниками ДР. Проаналізовано суспільно-географічні умови відтворення населення регіону, його статево-вікову та шлюбно-сімейну структури, виявлено особливості їх формування та тенденції просторово-часових змін. Визначено чинники ДР Харківщини, досліджено зміни в демографічній ситуації регіону. Виконано групування міст і районів області за особливостями ДР та за комплексним індикатором. Наведено рекомендації щодо регулювання й управління ДР в Харківському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ХАР)64 + У049(4УКР-4ХАР)2
Шифр НБУВ: РА384531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шевченко С. В. 
Цінова політика сільськогосподарських підприємств в умовах ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. В. Шевченко ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні основи та практичні аспекти формування цінової політики сільськогосподарськими підприємствами (СГП), обгрунтовано пропозиції щодо її удосконалення за умов ринку. Розглянуто еволюцію теорії ціни та ціноутворення, визначено його особливості в сільському господарстві. Проаналізовано тенденції розвитку сільського господарства України за сучасних умов, визначено вплив ціноутворення на прибутковість виробництва сільськогосподарської продукції. Визначено особливості формування цінової політики в СГП Харківщини різних форм власності. Запропоновано шляхи вдосконалення господарських шляхів між підприємствами різних сфер АПК щодо ціноутворення. Доведено, що формування цінової політики СГП за сучасних умов повинно здійснюватись на основі комплексного врахування факторів на глобальному, національному, галузевому та господарському рівнях. Обгрунтовано напрями вдосконалення цінової політики СГП, в тому числі з урахуванням державної підтримки цін, концентрації, інтенсифікації та диверсифікації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)321-861
Шифр НБУВ: РА383383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевчук В. Ю. 
Організаційно-економічні засади розвитку регіонального ринку хлібозабезпечення (на прикладі Харківського регіону): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. Ю. Шевчук ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розширено понятійно-категорійний апарат поняттям "система хлібозабезпечення регіону", розмежовано поняття "продовольча безпека", "продовольча забезпеченість регіону", "хлібозабезпечення" та "система розподілу". Доповнено класифікацію систем розподілу шляхом введення нової ознаки за масштабом охоплення. Удосконалено класифікацію особливостей хлібопекарської продукції. Запропоновано комплексні системи показників оцінювання ефективності систем розподілу виробників хлібопекарської продукції та системи хлібозабезпечення регіону, а також методологічні підходи щодо оцінювання ефективності системи хлібозабезпечення. Розроблено оптимізаційну модель хлібозабезпечення регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)421.512.2
Шифр НБУВ: РА380006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гладенко І. В. 
Формування системи моніторингу інноваційної діяльності на машинобудівному підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Гладенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади моніторингу інноваційної діяльності (ІД) з використанням адаптованої до завдань інноваційної діяльності збалансованої системи показників, що, на відміну від існуючого положення, дозволяє з більшою достовірністю відслідковувати основні напрями забезпечення ефективної ІД у збалансованому вигляді. Удосконалено методичний підхід до формування бази моніторингових показників на основі всебічного врахування напрямків ІД підприємства та ранжування показників її оцінювання на підставі факторного аналізу, що дозволяє виділити й обгрунтувати показники, які в найбільшому ступені впливають на кінцеві результати ІД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)305.851.1-55
Шифр НБУВ: РА382006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Демочко Г. Л. 
Формування і розвиток української радянської системи охорони здоров'я у Харкові (1919 - 1934 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. Л. Демочко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено стан охорони здоров'я населення у Харкові та показано розвиток цієї галузі протягом часу, коли місто було столицею УСРР. З'ясовано вплив історичних, соціально-економічних умов на медичну сферу. На підставі аналізу зроблено висновок щодо особливостей формування медичних установ Харкова та посилення ролі в охороні здоров'я населення міста. Відзначено позитивні та негативні моменти у вирішенні завдань поширення мережі установ охорони здоров'я, забезпечення міста медичними кадрами, боротьби з епідеміями та соціальними захворюваннями, організації та діяльності системи робітничої медицини й охорони материнства та дитинства, надання швидкої допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-7 + Р11 г(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА385780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Іванов С. Ю. 
Міграція сільського населення до Харкова (серпень 1943 - серпень 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. Ю. Іванов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано головні етапи повоєнної відбудови промисловості та транспорту міста, висвітлено причини та мотиви переїзду населення із села в місто, особливості трудової маятникової, навчальної організованої та стихійної міграції. Розглянуто зміни соціально-станового статусу сільських мігрантів. Показано, що в роки голоду 1946 - 1947 рр. за великої плинності робітничих кадрів, чисельність прибулого населення у місто переважала кількість вибулого. В 1946 р. прибулі по відношенню до обсягу міграції складали 70 %, а вибулі - 30 %, в 1947 р. прибулих було 56 %, а вибулих - 44 %. Досліджено житлове будівництво в Харкові та житлово-побутове облаштування мігрантів, виділено етапи вирішення житлової проблеми в місті. Показано, що міграція сільського населення в місто супроводжується певними проблемами, серед яких однією з важливих є їх соціально-психологічна адаптація до міського середовища за умов підтримання ними тісних зв'язків з селом. Вивчено участь сільських мігрантів у культурно-масових і спортивних заходах у вільний від роботи чи навчання час, проведення ними дозвілля. Висвітлено загальні тенденції урбанізаційних процесів, динаміку міграції сільського населення на різних етапах даного періоду. Показано вплив міграції на зміну чисельності національно-соціального складу населення Харкова, особливість мовного спілкування в місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)6-2
Шифр НБУВ: РА382611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Морозова Г. С. 
Економічний механізм сталого розвитку сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. С. Морозова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено тлумачення сутності та співвідношення господарського механізму функціонування сільськогосподарських підприємств (СГП), центральною ланкою якого є економічний механізм. Обгрунтовано необхідність переходу сільськогосподарського виробництва на модель сталого розвитку. Досліджено сталість розвитку різних категорій господарств, здійснено оцінку рівня сталості розвитку СГП Харківщини. Визначено вплив фінансової стійкості підприємств на тенденції їх розвитку. Запропоновано шляхи нівелювання негативного впливу ринкового механізму на сталість розвитку СГП. Розроблено й обгрунтовано заходи щодо підвищення сталості розвитку СГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)321-96
Шифр НБУВ: РА377716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Болотова Т.М. 
Економічне обгрунтування впровадження елементів точних технологій рослинництва у систему управління сільськогосподарським підприємством: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.М. Болотова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасний стан і проблеми впровадження елементів точних технологій рослинництва у систему управління сільськогосподарським підприємством. Проведено економічний аналіз основних складових точних технологій рослинництва. Наведено пропозиції щодо технологічного оновлення аграрних підприємств України на основі впровадження елементів точних технологій виробництва сільськогосподарських культур з урахуванням сучасних тенденцій науково-технологічного розвитку. Визначено ієрархію пріоритетності етапів впровадження елементів точних технологій в технологічне оновлення виробництва підприємств галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)325.10-55 +
Шифр НБУВ: РА370046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Горох О. В. 
Економічний механізм збереження матеріальних витрат у сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Горох ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методичні питання сутності економічного механізму збереження матеріальних витрат у сільськогосподарських підприємствах (СГП). Розроблено практичні рекомендації щодо його вдосконалення й ефективного функціонування. Уточнено визначення поняття "економічний механізм збереження матеріальних витрат" як системи зовнішніх і внутрішніх елементів, важелів, регуляторів загального економічного механізму функціонування сільськогосподарського виробництва. Показано досягнутий рівень та основні тенденції зміни матеріаломісткості у СГП. Обгрунтовано оптимальні рівні матеріальних витрат з розрахунку на одиницю площі відповідної культури у рослинництві, за яких досягається найбільш раціональне використання матеріальних ресурсів. Запропоновано систему оплати праці від чистої продукції як одного з важелів економічного механізму збереження матеріальних витрат. Визначено основні види інноваційних стратегій розвитку СГП і практичні рекомендації щодо вдосконалення державної підтримки фінансово-кредитного забезпечення збереження матеріальних витрат у СГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)321-862
Шифр НБУВ: РА376735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Касатонова І.А. 
Оцінка бізнес-портфеля підприємства автомобільного транспорту: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.А. Касатонова ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оцінювання бізнес-портфеля підприємства у довго- та короткостроковій перспективі. Як критерій оцінювання бізнес-портфеля запропоновано використовувати показник привабливості, який відзначається інтегральною спрямованістю та враховує екстраполяцію. Проаналізовано сучасний стан транспортного ринку Харківського регіону, виявлено тенденцію погіршення ринкових можливостей автотранспортних підприємств (АТП) за рахунок збільшення кількості окремих фізичних осіб, які надають АТП послуги. Розглянуто сучасні методичні підходи до оцінювання видів діяльності підприємства на перспективу (портфельний аналіз з використанням матричних моделей позиціонування бізнесу, аналіз стратегічних зон господарювання, аналіз видів діяльності малих підприємств). Виявлено недоліки використання даних підходів на АТП, обгрунтовано шляхи їх усунення. Запропоновано розглядати бізнес-портфель у двох виявах - поточний і перспективний. Удосконалено методичні засади оцінювання поточного та перспективного бізнес-портфеля. Доведено, що використання поточного та перспективного оцінювання як засобу уточнення видів поточної та перспективної діяльності підприємства сприяє удосконаленню процедури прийняття управлінського рішення щодо господарської діяльності підприємства та підвищенню його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)373.31
Шифр НБУВ: РА372440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Петренко Р. О. 
Основні напрями підвищення ефективності виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Р. О. Петренко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методичні засади ефективності сільськогосподарського виробництва та практичні аспекти забезпечення ефективності виробництва молока. Досліджено сутність економічної ефективності виробництва продукції молочного скотарства. Виявлено організаційно-економічні засади формування та використання виробничого потенціалу галузі. Обгрунтовано об'єктивну необхідність інноваційного розвитку галузі на базі реконструкції молочних ферм. Проведено організаційно-економічний аналіз стану виробництва та рівня його ефективності у молочному скотарстві, а також аналіз рівня годівлі та кормовиробництва у молочному скотарстві та кореляційно-регресійний аналіз факторів збільшення обсягів виробництва молока. Здійснено прогнозування основних виробничих параметрів галузі на перспективу. Визначено об'єктивну необхідність державної підтримки як необхідної умови підвищення ефективності виробництва молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)325.250.0-451.51
Шифр НБУВ: РА376768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Рижикова Н. І. 
Підвищення ефективності функціонування підприємств бурякоцукрового підкомплексу регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Рижикова ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито організаційні основи формування та функціонування бурякоцукрового підкомплексу, досліджено теоретико-методологічні засади визначення економічної ефективності діяльності підприємств бурякоцукрового виробництва, систематизовано основні чинники ефективного їх функціонування та розроблено систему показників економічної ефективності. Проведено оцінку економічної діяльності бурякосійних господарств і цукрових заводів Харківщини, виявлено основні чинники, що впливають на економічну ефективність їх функціонування, розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування підприємств бурякоцукрового підкомплексу, досліджено форми й особливості економічних відносин суб'єктів бурякоцукрового підкомплексу. Запропоновано й обгрунтовано стратегічні напрями підвищення ефективності діяльності підприємств підкомплексу шляхом проведення його реструктуризації й оптимізації сировинних зон цукрових заводів, удосконалення механізмів державного регулювання та формування ефективних форм взаємовідносин між суб'єктами підкомплексу на підставі розвитку аграрно-промислових формувань, у тому числі галузево-територіальних бурякоцукрових кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)325.152.52
Шифр НБУВ: РА377177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бібік Н. В. 
Організаційно-економічний механізм управління розвитком регіону (на прикладі Харківської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. В. Бібік ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні положення використання стратегій регіонального розвитку. Проведено аналіз розвитку регіону на сучасному етапі економічних перетворень України. Визначено особливості розвитку Харківщини. Висвітлено узагальнювальний показник регіонального розвитку - індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту. Встановлено причинно-наслідкові зв'язки між індексом фізичного обсягу валового регіонального продукту й економічними, екологічними та соціальними чинниками. Запропоновано схему та структурні елементи організаційно-економічного механізму управління розвитком регіону. Розроблено організаційно-економічний механізм управління розвитком Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)212.51 + У049(4УКР-4ХАР)0
Шифр НБУВ: РА372712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ключко Л.В. 
Територіальна організація релігійної сфери Харківського регіону: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / Л.В. Ключко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено релігійну сферу Харківського регіону. Поглиблено теоретико-методичні основи дослідження релігійної сфери (РС) та її територіальної організації. Запропоновано соціально-географічне визначення індикативної функції релігії, як засобу відображення ступеня збурення соціуму, та менталітетоформувальної функції, як чинника формування його духовності. Дослідженно особливості формування та становлення РС Слобожанщини. Виявлено чинники, що впливають на особливості її розвитку в Харківському регіоні. Встановлено особливості просторового розподілу елементів РС для найчисельніших конфесій. Проведено грунтовний аналіз територіальних особливостей розвитку компонентів релігійноії сфери Харківського регіону, їх кількісних та якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)685 + Э29(4УКР-4ХАР)3
Шифр НБУВ: РА373322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Піддубна Л. І. 
Теоретико-методологічне забезпечення міжнародної конкурентоспроможності підприємства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Л. І. Піддубна ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано системну концепцію та розроблено системно-праксеологічну модель міжнародної конкурентоспроможності підприємства. Визначено передумови формування та сутність міжнародної конкурентоспроможності підприємства як поняття, що відображає наявність позитивно-релевантних властивостей потенціалу зовнішньоекономічної взаємодії підприємства, адекватних властивостям потенціалу розвитку зовнішнього ринку та відбиває стан його ресурсно-факторної, технологічної, управлінської, інтелектуальної, фінансово-економічної, інформаційної й інституційної компонент. Досліджено концепцію розвитку управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства та розроблено його комплексне методологічне та методичне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.0-13-21 + У9(4УКР-4ХАР)830.585.11-13-21
Шифр НБУВ: РА373171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського