Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (788)Журнали та продовжувані видання (195)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЧЕК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Уланчук А.І. 
Формування та ефективне використання трудового потенціалу молоді в умовах реформування сільського господарства (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.І. Уланчук ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно вивчено питання формування, розподілу та ефективного використання молодіжного трудового потенціалу села за конкретних умов регіону. Встановлено основні тенденції формування ресурсного потенціалу молоді, його структуру та чисельність на Черкащині у 2005 - 2010 рр. Вперше розроблено економіко-математичну модель завдань із встановлення оптимальних параметрів молодіжних фермерських господарств. Визначено пріоритетні напрямки підвищення ефективності використання праці молоді під час реформування аграрного сектора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-640 + У9(4Укр-4Чек)320-640
Шифр НБУВ: РА309759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чорна Л.В. 
Зміни агрофізичних та фізико-хімічних показників родючості чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу за тривалого застосування добрив у польовій сівозміні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Чорна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у процесі вирощування сільськогосподарських культур без застосування добрив погіршуються агрофізичні та фізико-хімічні властивості. Доведено, що добрива поліпшують дані властивості, але вони значною мірою залежать від рівнів і систем удобрення, які застосовуються у сивозміні, а також технологій вирощування культур. З'ясовано, що найкращі агрофізичні та фізико-хімічні властивості створюються з метою застосування оптимальних доз добрив за органо-мінеральної системи удобрення. Упровадження даної системи у сівозміні забезпечує найвищу врожайність вирощування культур та відповідну якість одержаної продукції за умов збереження чистоти довкілля. Встановлено оптимальні дози добрив за органо-мінеральної системи удобрення, яку упроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-434(4УКР-4ЧЕК),022
Шифр НБУВ: РА308647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Крикунов І.В. 
Еколого-біологічне обгрунтування захисту яблуні від основних лускокрилих шкідників в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / І.В. Крикунов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей становлення фауни садових листокруток і мінуючих молей у різних агроценозах яблуневого саду, закономірності динаміки чисельності домінуючих видів шкідників та факторів, що їх обумовлюють. Визначено видовий склад листокруток та мінуючих молей, еколого-біологічні особливості основних видів шкідників в умовах південної частини Правобережного Лісостепу України. Встановлено ефективність різних захисних заходів. Одержано дані щодо формування фауни зоофагів. Розроблено заходи щодо сприяння корисної ефективності ентомофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551.06(4УКР-4ЧЕК),022 + П468.67-5(4УКР-4ЧЕК),022
Шифр НБУВ: РА308427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Карнаух О.Б. 
Глибина основного обробітку чорнозему опідзоленого під цукрові буряки в умовах південного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.Б. Карнаух ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Доосліджено вплив поверхневого, мілких, середнього і глибоких зяблевих обробітків під цукрові буряки на умови вирощування, врожайність та якість коренеплодів. Встановлено можливість за умов південного Лісостепу України на чорноземних грунтах зменшувати глибину основного обробітку грунту під цукрові буряки з 30 - 32 до 20 - 22 см практично без зниження врожайності коренеплодів. Збір цукру за даних умов був дещо вищим, що зумовлено кращими технологічними показниками якості коренеплодів. Зазначене зменшення глибини основного обробітку найбільш економічно та енеогетично доцільне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-432.3(4Укр-4Чек),022
Шифр НБУВ: РА309534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мудрак Р.П. 
Формування ринку молока та молокопродуктів у Черкаській області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.П. Мудрак ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено молокопродуктовий підкомплекс Черкащини з урахуванням специфіки ресурсного забезпечення та географічного розташування. Проаналізовано систему показників роботи молокопереробних підприємств області, виявлено стратегічне значення молокопродуктового підкомплексу на регіональному та національному рівнях. Охарактеризовано баланс доходів і витрат населення як один із найважливіших ринкоутворюючих факторів, виявлено гостру потребу посилення державної соціальної політики щодо підвищення рівня реальних доходів населення. Розроблено методи підвищення економічної ефективності виробництва молокосировини на базі ресурсоощадних технологій для сільськогосподарських підприємств Черкащини. Запропоновано нову систему роботи молокозаводів Черкащини, яка відповідає принципам концентрації капіталу, а також нову схему взаємовідносин і взаєморозрахунків між сільськогосподарськими товаровиробниками, молокопереробними та торговими підприємствами. Обгрунтовано стратегію органічного поєднання факторів макроекономічного середовища з ефективними механізмами управління витрат мікрорівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Чек)325.250
Шифр НБУВ: РА319281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лук'янець В.Л. 
Оптимізація структури сільськогосподарських угідь і попередників озимої пшениці для Черкаської області при переході села до ринкових відносин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Л. Лук'янець ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Уперше для умов Черкащини проведено групування земель з урахуванням прояву водної ерозії, визначено шляхи використання виведених з орних земель площ та розроблено модель плодозміни з метою забезпечення стабільно високої продуктивності посівів озимої пшениці з урахуванням переходу галузі землеробства до ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419(4УКР-4ЧЕК) +
Шифр НБУВ: РА325047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грицик О.М. 
Розвиток та підвищення ефективності свинарства в Черкаській області: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Грицик ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми підвищення економічної ефективності виробництва свинини за ринкових умов. Проаналізовано результат і витрати у свинарстві, визначено основні тенденції їх зміни, виявлено закономірності формування економічної ефективності виробництва та фактори, що впливають на її рівень. Створено систему показників оцінки ефективності виробництва свинини за ринкових умов і запропоновано інтегральний показник ефективності діяльності інтеграційного об'єднання, доведено економічну доцільність інтеграційних зв'язків сільськогосподарських підприємств і м'ясокомбінатів. Встановлено тенденції та визначено оптимальні параметри розвитку всіх складових м'ясопродуктового підкомплексу Черкаської області на наступні періоди (до 2010 р.). Розроблено та економічно обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності виробництва свинини у взаємозв'язку основних ланок м'ясопродуктового підкомплексу АПК. Розроблено стратегії стабілізації та розвитку свинарства в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)325.251-07 +
Шифр НБУВ: РА328213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Священко З.В. 
Соціальні та політичні процеси на Уманщині в період раннього та пізнього середньовіччя: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.В. Священко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено соціальні та політичні процеси на землях Уманщини у добу раннього середньовіччя (IV - XIII ст.), простежено процес розвитку автохтонного населення краю. Розглянуто історію регіону в період перебування у складі Київської Русі, встановлено вплив на населення Уманщини монголо-татарської навали. Зроблено спробу визначити характер геополітичних прагнень Литви, Польщі та Кримського ханства у XIV - XVI ст. Висвітлено роль населення Уманщини у процесі формування козацтва як нової етнотворчої сили. Досліджено колонізаційні та асиміляційні процеси на Уманщині в період польського панування. З'ясовано специфіку польської колонізації на території, що досліджується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)4 +
Шифр НБУВ: РА328817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Клименко Т.А. 
Розвиток архівної справи на Черкащині (1919 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.А. Клименко ; Держ. ком. архівів України, Укр. НДІ архів. справи та документознав. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних джерел та наукової літератури висвітлено особливості формування мережі архівних установ на території нинішньої Черкащини та основні напрямки їх діяльності. Детально досліджено комплектування держархівів Черкащини та розв'язання проблем фізичного та інтелектуального доступу до архівної інформації. Проаналізовано роботу державних архівів області щодо забезпечення збереженості архівних документів, повноцінного комплектування державних архівів, обліку та створення довідкового апарату, використання архівної інформації, організації роботи з відомствами й архівної освіти. Розкрито внесок окремих осіб до розвитку архівної справи на Черкащині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т2(4УКР)6 + Ч813(4УКР-4ЧЕК)6 + Ч814(4УКР-4ЧЕК) +
Шифр НБУВ: РА329027

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Черевко О.В. 
Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Черевко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено процес розвитку та форми прояву тіньових економічних операцій між суб'єктами господарювання. Проаналізовано темпи розвитку та форми прояву тіньової економічної діяльності в різних галузях української економіки та показано, що найбільших темпів розвитку набули галузі, які мають швидкі темпи обертання грошових ресурсів, нечітку законодавчу базу та можуть забезпечувати високу прибутковість. Проаналізовано існуючі методичні підходи, проаналізовано та оцінено вплив тіньової економічної діяльності на розвиток національної економіки на Черкащині. Обгрунтовано напрями вдосконалення системи керування процесами зниження рівня тіньової економічної діяльності: створення координаційного центру з питань боротьби з тіньовою діяльністю, корупцією та організованою економічною злочинністю, єдиного інформаційного центру, до функцій якого має входити збір, систематизація та опрацювання всіх видів інформації про тіньові економічні операції, удосконалення методології аналізу та оцінки фактичного стану тіньової діяльності у країні та регіонах. Значну увагу приділено методичним підходам до розробки запобіжних заходів, спрямованих на зниження рівня тіньової економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)290 +
Шифр НБУВ: РА331155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Капінус Є.В. 
Державне регулювання розвитку регіонального продовольчого комплексу України (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Є.В. Капінус ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми державного регулювання розвитку регіональних продовольчих комплексів. Визначено основні методичні підходи до вдосконалення адміністративно-господарського й економічного механізмів державного регулювання розвитку регіонального продовольчого комплексу. Доведено, що визначальною й організуючою ланкою даного комплексу є харчова та переробна промисловість. Проаналізовано досвід перших аграрно-промислових об'єднань та досліджено нові форми агропромислової інтеграції на сучасному етапі. Обгрунтовано вплив інтеграційних процесів на сталий розвиток сучасного регіонального продовольчого комплексу, виявлено тенденції його розвитку та запропоновано типову модель взаємозв'язків складових і учасників продовольчого комплексу на обласному рівні. Здійснено аналіз системи організації такого комплексу на Черкащині та визначено основні напрями вдосконалення системи державного регулювання продовольчого комплексу області. Наголошено на доцільності створення якісно нових організаційно-управлінських структур такого комплексу на рівні регіонів, насампред як продовольчого кластера, що дає змогу підвищити їх самостійність у розв'язанні питань продовольчого забезпечення, розмежувати функції кожного підрозділу продовольчого комплексу та усунути надмірну централізацію управлінських функцій на загальнодержавному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)0-982-21,01 +
Шифр НБУВ: РА338971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Коломієць В.В. 
Експортний потенціал та його зовнішньоекономічна діяльність (на прикладі Черкаського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.В. Коломієць ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та нарощування експортного потенціалу (ЕП) регіону. Визначено сутність експортного соціально-економічного потенціалу, виявлено передумови та сформульовано принципи його становлення та нарощування за сучасних умов. Доведено необхідність підвищення ролі держави в регулюванні та координації розвитку ЕП, проведенні економічних, валютно-фінансових заходів стимулювання експорту. Запропоновано концептуальну модель можливих напрямів і технологій ЗЕД у регіоні з метою створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення додаткових фінансових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)843-803.4 +
Шифр НБУВ: РА335699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Коломицева О.В. 
Формування ринково орієнтованої системи регіонального продовольчого комплексу (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Коломицева ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено методологічні засади та обгрунтовано основні напрямки підвищення ефективності розвитку продовольчого комплексу (ПК) регіону за умов трансформаційної економіки. Розкрито суть поняття "регіональний продовольчий комплекс", розглянуто питання формування функціонально-галузевої структури ПК Черкаської області. Досліджено тенденції розвитку основних сфер ПК. Здійснено економічну оцінку організаційно-господарських форм інтеграції суб'єктів продовольчого ринку. Розроблено концептуальні напрями та здійснено прогноз розвитку основних сфер регіонального ПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕК)683.2 +
Шифр НБУВ: РА338785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шинкаренко О.М. 
Удосконалення регулювання економічних взаємовідносин в молокопродуктовому підкомплексі регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Шинкаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано механізм регулювання економічних взаємовідносин у молокопродуктовому підкомплексі. Розроблено організаційну структуру молочної кооперації товаровиробників молока та молокопереробних підприємств у межах адміністративних районів, яка передбачає формування інтеграційних зв'язків особистих селянських господарств з сільськогосподарськими підприємствами шляхом встановлення договірних відносин на підставі розробки системи стимулювання та забезпечення виробництва. Обгрунтовано механізм державної підтримки товаровиробників на регіональному рівні, який забезпечує розширене відтворення в молочному скотарстві за рахунок виплати прямих бюджетних дотацій. Розкрито сутність економічних взаємовідносин у молокопереробному підкомплексі як комплексної системи виробництва, переробки, реалізації та зв'язків і організаційних форм ведення виробництва. Визначено складові механізму регулювання економічних взаємовідносин у молокопродуктовому підкомплексі як сукупність інструментів ринкового, державного та внутрішньогосподарського регулювання. Виявлено закономірності та тенденції розвитку молокопродуктового підкомплексу й основних факторів, що визначають рівень ефективності виробництва та переробки молока. Обгрунтовано напрями державного регулювання діяльності суб'єктів молокопродуктового підкомплексу з урахуванням галузевих особливостей їх розвитку шляхом впровадження політики підтримки товаровиробників молока та доходів споживачів та механізму регулювання діяльності сфери переробки. Удосконалено методичні підходи щодо ціноутворення як основного фактора внутрішньогосподарського регулювання взаємовідносин між виробниками, переробниками та сферою реалізації молочної продукції, які базуються на концепції ціни виробництва, розрахованої на основі норми прибутку на вкладені ресурси з урахуванням коефіцієнта оборотності. Розроблено економіко-математичну модель оптимізації розміщення сировинної бази молокопереробних підприємтсв на основі мінімізації витрат на виробництво та транспортування молока на переробку у відповідності з регіональними особливостями розвитку молокопродуктового підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)325.250-451.51 +
Шифр НБУВ: РА337229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бавровська Н.М. 
Еколого-економічне обгрутування раціонального землекористування територіальних соціально-природних комплексів регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.М. Бавровська ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Поглиблено теоретичні засади еколого-економічного обгрунтування раціонального землекористування на базі організації регіональних територіальних соціально-природних комплексів (ТСПК), обгрунтовано їх роль та значення у розвитку регіональної господарської системи. Виявлено особливості сучасної функціонально-компонентної структури регіонального ТСПК. Визначено проблеми взаємозв'язків їх виробничих, інфраструктурних, соціальних і екологічних підсистем як єдиної саморегулювальної та самокеруючої системи. Розроблено й обгрунтовано наукові підходи щодо формування структури ТСПК для умов аграрного регіону на підставі природно-сільськогосподарського районування його території. Поглиблено та конкретизовано оцінку сучасних тенденцій щодо закономірностей формування та розвитку ТСПК обласного регіону. Запропоновано визначення понять "земельно-ресурсний потенціал сільськогосподарських угідь" та "землі середньої якості". Розроблено економічні підходи до регламентації сільськогосподарського землекористування, які базуються на лімітуванні продуктивного потенціалу орних земель середньої якості. Обгрунтовано та запропоновано комплексну систему заходів з еколого-економічної регламентації використання земельно-ресурсного потенціалу ТСПК обласного регіону. Обгрунтовано основні напрями підвищення ефективності управління раціональним використанням природних, зокрема земельних, ресурсів і охороною навколишнього середовища ТСПК аграрного регіону. Здійснено апробацію розроблених підходів до еколого-економічного обгрунтування раціонального землекористування територіальних соціально-природних комплексів на прикладі Черкаської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕК)1 + У9(4УКР-4ЧЕК)320-511.2-28 +
Шифр НБУВ: РА338663

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шпак Ю.В. 
Формування і розвиток агропромислового виробництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.В. Шпак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано формування та розробку шляхів підвищення ефективності розвитку агропромислового виробництва в регіоні. Узагальнено теоретико-методичні засади та проведено оцінку його забезпечення. Вивчено потреби регіону в даній продукції, визначено резерви підвищення ефективності розвитку продовольчого комплексу. Окреслено шляхи розвитку зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності агропромислового виробництва. Запропоновано впровадження результатів інноваційного процесу в агромпромислове виробництво регіону. Розглянуто складові елементи, виконавські структури та послідовність етапів його формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)320-982 +
Шифр НБУВ: РА344308

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бобко В.В. 
Підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу в аграрному секторі регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Бобко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено суть ресурсного потенціалу, його структуру та динаміку кількісно-якісних показників. З урахуванням новітніх наукових досліджень розглянуто методику розрахунку й оцінки даного потенціалу сільськогосподарських підприємств Черкащини та на її базі проведено вартісну оцінку ресурсного потенціалу. Проаналізовано й обгрунтовано чинники впливу на рівень використання основних складових елементів ресурсного потенціалу. На підставі результатів дослідження визначено стратегію й основні напрямки підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу в аграрному секторі. Запропоновано заходи для покращення раціонального використання земельних і трудових ресурсів і основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)321-55 +
Шифр НБУВ: РА345483

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Богашко О.Л. 
Науково-методичні засади стратегії економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.Л. Богашко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання стратегії економічного розвитку регіону. Розглянуто основні теоретичні та методичні проблеми організації державного регулювання економіки на регіональному рівні. Обгрунтовано можливість удосконалення механізму управління регіоном на основі використання стратегій і програм соціально-економічного розвитку. Визначено основні типи та здійснено класифікацію запропонованих стратегій, встановлено роль програмно-цільового управління в діяльності місцевого самоврядування. Узагальнено методологічні підходи щодо регіонального аналізу. Визначено основні цілі аналітичного дослідження та запропоновано методику комплексного вивчення та оцінки соціально-економічного потенціалу регіону, проаналізовано його найбільш вагомі потенційні резерви, охарактеризовано стан і тенденції розвитку регіонального господарства. Особливу увагу приділено питанням формування та реалізації стратегії економічного розвитку регіону, фінансовому забезпеченню управлінських функцій. Обгрунтовано концептуальні напрями соціально-економічного розвитку Черкаського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У049(4УКР-4ЧЕК)60 +
Шифр НБУВ: РА342632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Назаренко С.А. 
Фінансово-кредитне забезпечення розвитку харчової промисловості регіону (на матеріалах Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.А. Назаренко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття фінансово-кредитних відносин та їх вплив на формування оборотного капіталу підприємства, а також економічну суть кредитоспроможності суб'єктів господарювання. Поглиблено теорію та методологію кредитоспроможності за трансформаційних умов. Виявлено фактори формування процесу економічних відносин підприємств і банків у контексті інтересів регіону. Поглиблено науково-методині підходи до оцінки кредитоспроможності суб'єктів господарювання, удосконалено механізм оцінки кредитоспроможності позичальника. Проаналізовано сучасний стан розміщення поточних оборотних активів підприємств харчової галузі регіону. Розвинуто принципи кредитоспроможності позичальника. Визначено проблеми забезпечення кредиту підприємств харчової промисловості. Розроблено методику оптимальної оцінки кредитоспроможності цих підприємств і напрями удосконалення розміщення та використання фінансово-кредитних ресурсів регіону. Використано логістичний підхід з метою оптимізації формування оборотного капіталу підприємств харчової галузі Черкаського регіону та підвищення рівня їх фінансово-кредитного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)306.70-93 +
Шифр НБУВ: РА341474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Прямухіна Н.В. 
Організаційно-економічне обгрунтування реструктуризації підприємств м'ясної промисловості на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Прямухіна ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розвитку підприємств м'ясної промисловості Черкащини й обгрунтовано необхідність їх реструктуризації. Розроблено стратегію забезпечення подальшого ефективного функціонування. Розглянуто складові економічного механізму реструктуризації та конкретизовано особливості їх застосування на даних підприємствах. Базуючись на критерії Фішера, визначено основні чинники впливу щодо коливання попиту на продукцію тваринницької галузі. Відзначено, що прогнозування цих чинників дає змогу визначити амплітуду й екстремуми коливань попиту, що є актуальним для підприємств м'ясної промисловості. Сформульовано підхід до визначення перспективної моделі функціонування таких підприємств регіонального рівня, який має забезпечити ефективний розвиток галузі. Розроблено фінансово-кредитний механізм, який дозволяє активізувати інноваційні процеси та забезпечити ефективні взаємовідносини між підприємствами м'ясної галузі та банківськими установами. З урахуванням сучасних умов розвитку економіки здійснено прогнози виробництва основних видів продукції м'ясної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)306.751.21-312 +
Шифр НБУВ: РА341550

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського