Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (633)Журнали та продовжувані видання (293)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-6КРМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 107
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тур В.Г. 
Православні монастирі Криму у ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Г. Тур ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Подано результати досліджень історії православних монастирів, запропоновано її хронологію. Вивчено соціально-політичні, культурні та економічні передумови, які сприяли їх відродженню у другій половині ХІХ ст., а також особливості функціонування до початку 30-х рр. ХХ ст. Обгрунтовано гіпотезу іконоборського часу розповсюдження чернецтва в Криму, розкрито причини його згасання під тиском ісламу у XV - XVIII ст. і майже столітньої перерви в житті іноцтва після приєднання півостроіва до Росії. На підставі архівних матеріалів і публікацій дореволюційного періоду проаналізовано передумови та обставини відродження православних монастирів у середині ХІХ ст., розкрито процес і специфіку відновлювання кіновій у взаємозв'язку з політичними подіями. Підкреслено значення використання інституту чернецтва імператорською владою з метою ідеологічного обгрунтування належності Криму до православної держави, показано його орієнтацію на витиснення ісламу, цілеспрямоване створення центрів паломництва для православних християн. На основі аналізу джерел з історії монастирів Криму розглянуто місце чорного духовенства у правовому полі Російської імперії, політичній і церковній структурі держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0-55 + Э372.27-649
Шифр НБУВ: РА307680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Онищенко К.М. 
Зростаюча роль харчової промисловості в економіці Криму та шляхи підвищення ефективності роботи її підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.М. Онищенко ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 18 с. — укp.

Узагальнено розвиток харчової промисловості України і Автономної Республіки Крим. Розроблені пропозиції по підвищенню ефективності роботи підприємств харчової промисловості. Запропоновано відновити держзамовлення для КСП та інших сільськогосподарських підприємств в обсязі споживань харчової промисловості, але за умови взаємної зацікавленості в отриманні рівної рентабельності виробництва. Рекомендовані нові форми об'єднань з метою координувати роботу підприємств на базі маркетингових досліджень, а також обгрунтована методика визначення оптимальної концентрації виробництва на підприємствах хлібопекарської, молочної, м'ясної та консервної галузей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)306.7

Рубрики:

      
3.

Дубко Ю.В. 
Радянська Соціалістична Республіка Тавриди: Історико-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Дубко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

На основі теоретичної розробки проблеми державної автономії станом на 1918 р. досліджено причини утворення Радянської Соціалістичної Республіки Тавриди (РСРТ), її правовий статус. Визначено, що план створення РСРТ не був пов'язаний з самовизначенням Криму, а став наслідком воєнно-політичних задумів Політбюро ЦК РКП(б) на чолі з Леніним. Обгрунтовано висновок про те, що державно-правова організація РСРТ будувалася за аналогією до Радянської Росії, а її політичний режим наближався до тоталітарного. Оцінки внутрішньої політики РСРТ як успішної, що давалися радянськими істориками в недавньому минулому, безпідставні. Самостійної зовнішньої політики РСРТ не проводила, не мала своєї Конституції, інститут громадянства законодавчо не був оформлений. У дисертації зроблено висновок про невиправданість створення РСРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)611/612

Рубрики:

      
4.

Горюнова Є.О. 
Соціально-політичні процеси в селі Кримської АРСР 1920-х років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.О. Горюнова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

Аналізуються наслідки аграрної політики більшовицької партії у кримському селі протягом 1920-х років. Висвітлюються заходи органів Радянської влади щодо вирішення земельного питання та регулювання поземельних відносин на селі, розшарування селянської маси, протиставлення бідняцько-батрацьких елементів заможним верствам, обмеження господарських можливостей останніх. Розглядаються національні моменти у земельній політиці владних органів Кримської АРСР, їх вплив на міжнаціональні відносини у республіці. Характеризуються репресії органів влади щодо селянства та його політичні настрої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)61-2
Шифр НБУВ: РА307192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ганкевич В.Ю. 
Джадидистська реформа просвіти кримських татар (межа XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.Ю. Ганкевич ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення і розвитку джадидистської реформи просвіти кримських татар у системі народної освіти та преси. Розроблено нову концепцію формування джадидизму серед кримських татар, його розповсюдження за межами Криму. Встановлено витоки освітянського джадидизму в Таврійській губернії з етноконфесійної та колоніальної систем освіти. Реконструйовано структуру, яку створювали новометодники в національній освіті: джадидистське мектебе-мектебе-руштіє-реформоване медресе. Проаналізовано основні положення мектебе-руштіє-реформоване медресе, а також основні положення джадидизму, напрямки його впровадження в суспільства тюркських народів. Висвітлено всі важливі етапи створення та розвитку кримськотатарського друку, який кілька десятиліть був єдиним серед тюркомовних народів Росії. Досліджено типи поліграфічної продукції, їх вплив на просвітянський процес кінця ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)52 + Т3(4УКР-6КРМ)52-7
Шифр НБУВ: РА310317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Тіпакова О.В. 
Удосконалювання методики грошової оцінки землі і шляхи її використання у сільському господарстві Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Тіпакова ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

З'ясовано методику грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, у тому числі грошовуоцінку ріллі, виноградників і садів. Проаналізовано зміни грошової оцінки землі у зв'язку з економічною реформою. На основі багатофакторних кореляційно-регресійних рівнянь виявлено фактори родючості та виробництва, які найбільше впливають на вихід валової продукції, зміну диференційної ренти та грошової оцінки землі 1 га ріллі всіх районів Криму. Отримані кількісні характеристики дозволяють керувати процесом зростання родючості земель. Пошук взаємозв'язку між грошовою оцінкою ріллі в різних виробничих типах господарств підтвердив, що відмінності в оцінці землі зумовлені, передусім, розташуванням певного типу господарства в певному районі Криму. Розроблено алгоритм програми автоматизованих розрахунків грошової оцінки землі сільськогосподарських угідь з метою використання її органами землевпорядження та у Державному земельному банку. Обгрунтовано побудову єдиного сільськогосподарського податку на основі грошової оцінки земель і диференційної ренти, що отимують сільськогосподарські підприємства. Розглянуто можливість використання грошової оцінки земель з метою встановлення орендної плати і компенсаційних платежів за втрату родючості земель або виведення їх із сільськогосподарського обігу без санкцій земельних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)320-517
Шифр НБУВ: РА309385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Усеїнов Т.Б. 
Поетична спадщина Газаї: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.Б. Усеїнов ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу збірки ліричних газелей (диванче), окремих віршів і поем окреслено індивідуальний стиль, тематичний спектр (мотиви любові, вина і вільнодумства, героїчні, критичні, дидактичні), а також поетику (архітектоніку газелей, риму, розмір, проблему формування образної системи) творів Газаї. Значну увагу приділено проблемі традицій та новаторства у поетичній спадщині Газаї, що розвивалася під впливом класичної східної поезії. Виявлено літературні паралелі між Газаї та поетами-попередниками - Навої, Фізулі і Мухіббі. Визначено вплив творчості Газаї на наступні покоління поетів Криму і Туреччини (Усеїн Кефевій, Хусеїн Бедрі Паша, Козаноглу Дженаб Мухіддін та ін.). Розкрито сутність та особливості літературної спадщини назира, визначено загальні та відрізнювальні характеристики між двома різновидами "відповідей" (назира і таклід). Висвітлено літературно-культурний процес у Кримському ханстві другої половини XVI ст., охарактеризовано класичний період у кримськотатарській літературі як продовження арабського Ренесансу (VIII - XII ст.) та іранського Ренесансу (X - XV ст.), досліджено вплив їх літературних традицій на класичний період. Суттєвих змін зазнала мова межі XVI - XVII ст. Кіпчацький діалект, який раніше переважав у кримськотатарській літературі, поступово відступив і замінився огузькою (османською) мовою, що значно зміцнила свої позиції. Дане явище пояснено значним зближенням культурних контактів між Османською імперією і Кримським ханством, це підтверджують і кримсько-султанські укази (ярлики) часів Гази Герай хана II.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР-6КРМ)-4 Газаї 535
Шифр НБУВ: РА308843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лєхно О.І. 
Удосконалювання податкового менеджменту (на прикладі сільськогосподарських підприємств Криму): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.І. Лєхно ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто досвід розвинених країн щодо створення оптимальних податкових систем. Подано оцінку сучасного стану податкової системи України. Визначено вплив рівня оподатковування на норму прибутку сільськогосподарських підприємств Криму, а також з'ясовано методику виявлення відхилень від оподатковування. Доведено, що на кризу в сільському господарстві України вплинула податкова політика, адже її фіксальна спрямованість призвела до створення громіздкої, нестабільної податкової системи, занепаду фінансового становища підприємств. Досліджено, що визначальний вплив на діяльність підприємств справляють непрямі податки: ПДВ (податок на додану вартість) і акцизи, а також нарахування на фонд заробітної плати, адже їх доля в структурі податкових платежів складає більше 80%. Значну увагу приділено перевірці та контролю з боку податкових інспекцій, які стимулюють підприємства до чесної роботи та своєчасного погашення податкових зобов'язань. Зазначено, що для стабілізації становища агропромислового комплексу урядом було запроваджено фіксований податок, який складає 10 загальнодержавних податків. На жаль, поява цього податку реально дозволить зменшити податковий тягар лише на 14%, проте завдяки мораторію на ПДВ, що діє до 2004 року та мораторію на фіксований податок до 2001 року сільське господарство може перебороти "податкову" кризу. Велику увагу приділено засобам відхилення від оподатковування, частина яких пов'язана з тіньовою економікою, але суперечливість податкового законодавства визначила появу цілком легальних засобів зменшення податкового тягаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У94Укр)261.413.45 + У9(4Укр-6Крм)261.413.45
Шифр НБУВ: РА308179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Дарієнко Т.М. 
Грунтові водорості заповідників Гірського Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.М. Дарієнко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*80,022 + П032.505.2(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА309181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ломаченко Т.І. 
Економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності виноградарсько-виноробних підприємств Криму та резерви її зростання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.І. Ломаченко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Розкрито резерви зростання економічної ефективності експорту виноробної продукції. Розглянуто перспективи використання площ виноградників, собівартість винограду, рентабельність виробництва виноматеріалів. Обгрунтовано методику розрахунку економічної ефективності експорту продукції з урахуванням всіх залучених ресурсів та модель експортного потенціалу виноробних підприємтсв. Уточнено методичні підходи до розрахунку економічної ефективності зовнішньоекономічної діяльності виноробних підприємств. Обгрунтовано методику розрахунку експортного потенціалу заводів шампанських вин, кон'ячних заводів марочного виробництва.Проаналізовано роль митної служби у зовнішньоекономічній діяльності для виноградарсько-виноробної галузі. Запропоновано перспективний асортимент кримських вин на 2010 - 2015 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)306.752.5 + У9(4УКР-6КРМ)325.154.2 + У9(4УКР-6КРМ)843
Шифр НБУВ: РА309228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лунгул А.О. 
Особливості біології тютюнового трипса (Thrips tabaci Lind.) в Криму і вдосконалення захисних заходів на тютюні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / А.О. Лунгул ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто особливості біології тютюнового трипса в Криму, зокрема, поширеність та шкідливість комахи на насадженнях тютюну в різних районах вирощування, його сезонну динаміку за умов західної передгірсько-приморської зони. Визначено ефективність використання інсектицидів із групи синтетичних пиретроїдів і біопрепарату біостат для регуляції чисельності тютюнового трипса. За результатами вивчення сезонної динаміки тютюнового трипса та токсичності до нього інсектицидів удосконалено систему захисту від шкідника, яка дозволяє скоротити кратність обробок інсектицидами, одержати більш високий урожай зі збільшенням виходу товарних світлих сортів тютюнової сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.181.06(4Укр-6Крм),022 + П468.69 трипси
Шифр НБУВ: РА308277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Додонова М.В. 
Особисті підсобні господарства сільських жителів Криму: стан, перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Додонова ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто взаємозв'язок економічного та соціального аспектів розвитку особистих підсобних господарств (ОПГ). Визначено сукупність чинників, які мають вплив на спосіб життя сільських жителів. Запропоновано засоби проведення взаємовигідних розрахунків між підсобними господарствами і суспільним виробництвом, а також підсобними господарствами та заготівельними організаціями. Наведено методику аналізу ефективності виробництва в ОПГ різноманітних типів сімей. Систематизовано показники, які визначають рівень та якість життя сільських жителів. Визначено тенденції розвитку ОПГ на найближчу перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)326
Шифр НБУВ: РА308948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Хаялі Р.І. 
Кримськотатарський народ в умовах депортації (1944 - 1967 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.І. Хаялі ; Зап. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу становища кримськотатарського народу за умов депортації (1944 - 1967 рр.). Розкрито політику режиму, спрямовану на насильницьке переселення кримськотатарського народу. Зроблено висновок, що депортація призвела до занепаду окремих галузей сільського господарства в Криму. Розглянуто заходи держави щодо облаштування, працевлаштування, санітарно-медичного обслуговування. Досліджено правове становище висланих, стан національної культури. Режим спецпоселення на чолі з органами НКВС створив умови для утисків національних прав, прав людини та громадянина. Встановлено, що насильницьке переселення кримських татар у 1944 р. та організація режиму спецпоселень негативно відбились на депортованих. Скасування режиму спецпоселення 1956 р. суттєво вплинуло на долі людей - представників кримськотатарського народу. В даний період спостережено більш активну участь кримських татар у соціально-економічному розвитку Узбецької РСР. Розглянуто процес відродження національної культури та причини виникнення національного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)63-49
Шифр НБУВ: РА310722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Логвіна О.В. 
Удосконалення фінансово-кредитних відносин в АПК Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Логвіна ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання щодо виходу підприємств АПК із кризи, наведено оцінку сучасного стану підприємств АПК та банківської системи Криму й України. Розкрито тенденції зміни показників ліквідності, надійності та економічної ефективності роботи банків Криму, проаналізовано причини зменшення ролі в допомозі АПК з боку АКАБ "Україна". Розроблено рекомендації щодо створення Державного Земельного банку Криму, а також обгрунтовано функції відділів банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)320-434 + У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА308551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Дементьєва С.Я. 
Підвищення економічної ефективності виробництва овочів відкритого грунту у сільськогосподарських підприємствах Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Я. Дементьєва ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано сутність категорії економічної ефективності і методологічних аспектів її визначення. Проаналізовано сучасний стан економічної ефективності виробництва овочів відкритого грунту в Криму та встановлено тенденцію до скорочення асортименту виробництва овочів і розмірів їх виробництва в господарствах суспільного сектора. Розроблено шляхи та виявлено резерви підвищення економічної ефективності виробництва овочів відкритого грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Крм)325.1-7
Шифр НБУВ: РА308587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ладичук Д.О. 
Особливості формування водно-сольового режиму темно-каштанових грунтів півдня України в умовах тривалого зрошення на фоні горизонтального дренажу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Д.О. Ладичук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень особливостей формування водно-сольового режиму безстокових і слабодренованих агроландшафтів Кримського Присивашшя і району біосферного заповідника "Асканія-Нова". Надано комплексну оцінку агромеліоративної ефективності горизонтального дренажу 1977 - 1996 рр. Виявлено закономірності зміни водного режиму та фізико-хімічних властивостей темно-каштанових грунтів і спрогнозовано подальший напрямок їх розвитку. Встановлено параметри оптимального меліоративного режиму, що забезпечує підвищення родючості темно-каштанових грунтів, одержання високих і гарантованих урожаїв сільськогосподарських культур, підвищення екологічної стійкості агроландшафтів на півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.6(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА309962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Завадська І.А. 
Християнство в ранньовізантійському Херсонесі (за культовими пам'ятками): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.А. Завадська ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено процес християнізації населення Херсонеса у пізньоантичний і ранньосередньовічний періоди на основі вивчення пам'яток ранньохристиянської культової архітектури та інших груп джерел. Згідно з писемними даними, створення Херсонеської єпархії припадає на останню чверть IV ст., і саме з даного часу в місті почали споруджувати християнські храми, архітектурні залишки яких не збереглися. Групу відомих ранньовізантійських церков умовно можна віднести до другого етапу християнського будівництва, який за матеріалами археологічних досліджень, почався в епоху Юстиніана I і тривав до першої половини VII ст. У цей період християнізація херсонеситів досягла найвищого ступеня. Висунуто гіпотезу, що у другій половині VI - початку VII ст. християни були більшістю міського населення. На підставі порівняння архітектурних форм місцевих храмів та їх візантійських аналогів доведено головну роль столичної школи у складанні ранньосередньовічних пам'яток церковного зодчества Херсонеса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР) + Т3(4УКР-6КРМ)244-7
Шифр НБУВ: РА310299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Сірош 
Формування корпоративного сектора економіки і корпоративне управління в акціонерних товариствах (на прикладі підприємств Криму): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Микола Васильович Сірош ; Кримський держ. аграрний ун-т. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)291.6 + У9(4Укр-6Крм)291.6
Шифр НБУВ: РА308152

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Змерзлий Б.В. 
Політика радянської держави щодо Російської Православної Церкви у Криму в 1921 - 1929 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.В. Змерзлий ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено політику радянської влади у Криму щодо Російської Православної Церкви (РПЦ) в 1921-1929 рр., що дозволило глибше вивчити форми та методи впливу більшовицької держави на тенденції розвитку суспільно-політичного та релігійного життя цього періоду. Досліджено сутність релігійної політики Радянської держави щодо РПЦ, визначено фактори, що впливали на її формування та еволюцію, визначено та досліджено створені для її проведення адміністративні, партійні та громадські органи, розглянуто методи їх роботи. Проаналізовано масив документів щодо участі партійних і державних органів у процесі нищення РПЦ, релігійного життя та світогляду. Надано загальну характеристику стосунків радянської держави та РПЦ в Криму в означений період, підсумовано результати проведення адміністративними органами республіки антирелігійної політики радянської держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)6-55 + Э372.270.91
Шифр НБУВ: РА313211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського