Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1190)Журнали та продовжувані видання (508)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4Укр-4ДОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кудрейко І. О. 
Соціолінгвістичний портрет малих міст Донеччини: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. О. Кудрейко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено соціолінгвістичний портрет (СЛП) міст Донеччини як одного з визначальних показників формування і становлення сучасної мовної ситуації в досліджуваному регіоні. Здійснено порівняльну характеристику СЛП міст Амвросіївки, Докучаєвська, Єнакієвого, Сніжного, Тореза, Шахтарська з загальною сучасною мовною ситуацією в Донецькій області. Значну роль у мові міста відіграють особливості структурності та структурованості населення, що є показником минулих і сучасних міграційних процесів людей, напрямів мовно-соціальної політики та форм їх економічної реалізації. Розглянуто динаміку національно-мовного складу населення як досліджуваних міст, так і регіону загалом і встановлено основні причини сучасного вияву мовної ситуації з наявними сферами активного / напівактивного / пасивного навантаження української та російської мов та витворення ядерної / напівпериферійної / периферійної площин внутрішньоміського навантаження української / російської мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3 + Ш121(4УКР-4ДОН)1
Шифр НБУВ: РА382689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Черних С. С. 
Моделювання процесів фінансового забезпечення інноваційної діяльності в регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.11 / С. С. Черних ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання дослідження та вирішення нового актуального завдання моделювання процесів фінансового забезпечення інноваційної діяльності (ІД) в регіоні. Розроблено концепцію моделювання даних процесів, яку побудовано на принципах системного підходу до управління складними соціально-економічними системами для ефективного розподілення обмежених фінансових ресурсів на основі оптимального використання фінансових коштів (ФК) у регіоні. Запропоновано модель оптимізації структури фінансування ІД в регіоні, яка за рахунок оптимального розподілу фінансових потоків визначає оптимальну структуру розподілу коштів для фінансування інноваційних проектів регіону. Розроблено моделі змішаного фінансування ІД в межах венчурного фонду, які побудовано з використанням методів імітаційного моделювання і теорії нечітких множин. Створення даного фонду сприяє розвитку ринкових механізмів фінансування ІД за рахунок покращення умов функціонування приватних інвесторів у складі фонду. Удосконалено методи стимулювання ІД в регіоні, які сприяють зростанню обсягів інноваційної продукції у взаємозв'язку з впровадженням у виробничі процеси інноваційних технологій, за рахунок надання податкових пільг підприємствам, що набувають і впроваджують інновації. Проаналізовано подальший розвиток структури та складові регіональної інноваційної системи (РІС), запропоновано стратегію формування підсистеми фінансового забезпечення РІС з підвищення ефективності використання ФК для функціонування РІС за рахунок системного розгляду всіх складових та їх взаємозв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)0-55-93
Шифр НБУВ: РА381931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зінченко О. А. 
Розвиток ринкової інформаційної інфраструктури в регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. А. Зінченко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки наукових положень та обгрунтування практичних рекомендацій щодо розвитку ринкової інформаційної інфраструктури. Проведено дослідження специфіки формування інформаційної інфраструктури як відокремленої підсистеми ринкової інфраструктури регіону, здійснено її структуризацію, проаналізовано інституціональні аспекти розвитку. Визначено специфіку формування та функціонування ринкової інформаційної інфраструктури на регіональному рівні, розроблено теоретико-методичні та практичні засади її інституціоналізації. Проаналізовано проблеми функціонування інститутів регулювання ринкової інформаційної інфраструктури, виявлено характер їх впливу на інформаційні процеси в регіоні. Запропоновано напрями вдосконалення процесів розвитку ринкової інформаційної інфраструктури на основі інтеграції її окремих компонентів і формування організаційних засад взаємодії. Обгрунтовано залучення інвестицій у розвиток інфраструктури та визначено необхідний їх рівень на основі використанням методів імітаційного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)390
Шифр НБУВ: РА379742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фокіна-Мезенцева К. В. 
Регулювання регіонального розвитку в умовах формування прикордонного співробітництва (на прикладі Донецької області України та Ростовської області Росії): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / К. В. Фокіна-Мезенцева ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні основи регулювання розвитку регіонів прикордонного співробітництва, яке відрізняється від уже існуючих комплексним урахуванням особливостей українсько-російських міждержавних відносин. Удосконалено концептуальні підходи до ефективного регіонального розвитку, які вирізняються визначенням ідеології реалізації ресурсного потенціалу прикордонних регіонів, вдосконаленням економічних відносин та організаційно-економічного забезпечення. Ожержав подальший розвиток методичний підхід до оцінки рівня забезпечення співробітництва прикордонних регіонів за рахунок розробки та використання критеріїв концентрації міжнародної активності та балансу економічних інтересів, які дозволяють реалізувати конкурентні переваги підприємств, учасників прикордонного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)688 + У049(4РОС-4РОС)688
Шифр НБУВ: РА383183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кучко-Бадіна В. А. 
Формування інституційних умов для ефективного використання регіональних ресурсів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. А. Кучко-Бадіна ; НАН України ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено регіональні ресурси як сукупність основних видів економічних ресурсів, що знаходяться та можуть бути залучені в суспільне виробництво матеріальних благ лише на даній території. Розглянуто особливості інституційних умов, що впливають на використання регіональних ресурсів (на прикладі делегування повноважень по управлінню державним майном, проведення експерименту в гірничо-металургійній галузі, використання спеціального режиму господарювання). Виділено критерії ефективного використання регіональних ресурсів, основним серед яких запропоновано використовувати наявність або відсутність їх втрат. Удосконалено прийоми структурного аналізу використання ресурсного потенціалу регіону на основі виявлення загальних тенденцій у динаміці його складових. Досліджено підходи до аналізу результатів використання регіональних ресурсів на основі виділення відповідних періодів впровадження інституційних умов. Запропоновано комплексний підхід до оцінювання впливу інституційних умов на динаміку розвитку економіки регіону, заснований на використанні методів прикладної статистики. Удосконалено прийоми вирішення завдань щодо визначення різних варіантів ефективного використання регіональних ресурсів, засновані на вживанні методів прогнозування. Виділено домінанти довгострокового створення інституційних змін у регіоні, що грунтуються на виборі відносин власності, економного використання природних ресурсів, раціонального використання трудових ресурсів, ефективного використання основних засобів. Удосконалено механізм контролю дотримання інституційних умов в економіці регіону з урахуванням встановлення прямого та зворотного зв'язку між суб'єктами взаємодії та об'єктом дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР-4ДОН)0-553.8
Шифр НБУВ: РА381994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Грищенко І. І. 
Удосконалення державного управління станом навколишнього середовища в екокризовому регіоні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. І. Грищенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено нові принципи та заходи щодо удосконалення державного управління станом навколишнього середовища в екокризовому регіоні України. Проаналізовано ефективність сучасної екологічної політики країни, проведено зіставлення її принципів з принципами вирішення екологічних проблем у країнах ЄС. Досліджено чинну регіональну систему державного управління станом навколишнього середовища, встановлено сучасні закономірності формування екологічної ситуації на Донеччині та її впливу на здоров'я населення. На основі результатів комплексної еколого-гігієнічної оцінки якості об'єктів довкілля й аналізу стану суспільного здоров'я визначено провідні чинники ризику для здоров'я населення та території підвищеної екологічної небезпеки. Запропоновано ключові принципи щодо удосконалення державного управління станом навколишнього природного середовища. Визначено необхідність удосконалення інформаційного механізму державного управління на підставі перерозподілу функцій суб'єктів екологічного моніторингу та створення регіональної системи соціально-екологічного моніторингу з центром в обласній санепідемстанції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ДОН) в2:У,022 + Х819(4УКР)021.13
Шифр НБУВ: РА384594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гончар Л.В. 
Організаційно-економічні засади виробництва і реалізації молока в агломераційному регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Л.В. Гончар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічні засади діяльності підприємств з виробництва молока та продуктів його переробки за сучасних умов господарювання, а також надано рекомендації щодо підвищення її ефективності у регіоні з агломераційними ознаками економіки. Досліджено сучасний стан розвитку галузі молочного тваринництва та формування ринку молочних продуктів (МП) України, зокрема Донеччини. Висвітлено роль і значення молочної галузі, основні проблеми її функціонування. Розглянуто особливості формування ринку молока і МП у середовищі вимог агломераційної економіки регіону. Проаналізовано міжнародний досвід вирішення проблем молокопродуктового підкомплексу за сучасних умов, резерви підвищення економічної ефективності основних показників виробничо-господарської діяльності сільськогосподарських молокопродуктових підприємств регіону. Модифіковано економіко-математичну модель до умов господарювання, яка визначає оптимальну структуру виробництва молокопереробних підприємств, що забезпечує максимальне виробництво кінцевої продукції за найменших сукупних витрат з одержанням запланованого прибутку. Розкрито внутрішню будову ринку молока і МП за кількісними та якісними критеріями, оцінено стан інфраструктури, наслідки домінування окремих видів продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)325.250.0-451.51 + У9(4УКР-4ДОН)421.511.5
Шифр НБУВ: РА372753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стуканова Ю. Р. 
Культурна еліта Донбасу в 1953 - 1964 роках: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Р. Стуканова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

З використанням різних історичних джерел виявлено особливості розвитку та діяльності представників творчої еліти регіону. Проаналізовано культурні процеси в Донбасі в період "відлиги", з'ясовано масштаби й особливості лібералізації художнього життя. Визначено соціальне функціонування творів літератури та мистецтва регіону. Виявлено динаміку кількісних та якісних змін складу Спілок письменників і художників, колективів театрів і філармоній Донбасу, здійснено порівняльний аналіз з відповідними показниками провідних обласних центрів України. Досліджено шляхи формування культурної еліти Донбасу, роль у цих процесах цілеспрямованої державної політики, відносини представників творчої еліти з радянською владою. Висвітлено матеріальне забезпечення та побутові умови праці і життя діячів культури, чинники, що впливали на вибір митців між творчістю і ремісництвом. Складено антропологічний портрет представників культурної еліти Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-293 + Т3(4УКР-4ДОН)63-293
Шифр НБУВ: РА377153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Шайхатдінов А. З. 
Культурна самобутність етнічних меншин Донецької області на межі ХХ - ХХІ ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. З. Шайхатдінов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми відродження та розвитку культурної самобутності етнічних меншин Донеччини за умов становлення української державності. Проаналізовано розвиток політико-правової бази життєдіяльності етнічних меншин в Україні, відтворено процес реалізації державної етнополітики на регіональному рівні. Досліджено процеси етнічної самоорганізації греків, євреїв, німців та інших етнічних меншин області, виділено етапи їх етнічних рухів, специфіку самоорганізації росіян Донеччини. Висвітлено основні напрями діяльності національно-культурних товариств, їх роль у відродження мовної самобутності, розвитку освітнього, культурно-мистецького життя, реалізації інформаційних потреб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Дон)0-7
Шифр НБУВ: РА374191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Колесов С.В. 
Оцінювання та формування інноваційно-інвестиційного потенціалу промислових підприємств (на прикладі машинобудування м. Краматорська): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С.В. Колесов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено інноваційні й інвестиційні процеси на підприємстві, розкрито їх взаємозв'язок. Визначено сутність і зміст поняття "інноваційно-інвестиційний потенціал (ІІП) підприємства", досліджено його зв'язок з розвитком підприємства. Побудовано методику оцінки даного потенціалу. Досліджено специфіку інноваційно-інвестиційних процесів у машинобудуванні на галузевих підприємствах м. Краматорськ. Обгрунтовано, що розвиток потенціалу даних підприємств відбувається по неефективній траєкторії. Запропоновано теоретичні та методичні підходи до його підвищення. Розроблено схему організації НДДКР на машинобудівному підприємстві. Розроблено основи кластерної моделі розвитку ІІП даних підприємств м. Краматорськ. Обгрунтовано склад учасників кластеру, виділено основні канали їх взаємодії, доведено ефективність участі машинобудівних підприємств в інноваційному кластері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН-2КРА)305.851.1-55 + У9(4УКР-4ДОН-2КРА)305.851.1-56
Шифр НБУВ: РА375146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бровар О. В. 
Соціальні умови розвитку вугільної промисловості Донбасу (1943 - 1964 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. В. Бровар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 37 с. — укp.

Досліджено комплекс соціальних проблем, пов'язаних із відбудовою, реконструкцією та розвитком вугільної промисловості Донбасу в повоєнне двадцятиріччя. Проаналізовано тенденції життєдіяльності шахтарського соціуму в контексті соціально-економічної політики керівництва держави. Простежено динаміку соціальних процесів, їх особливості в різних суспільно-політичних реаліях. Охарактеризовано заходи влади у сфері охорони праці, підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств вугільної індустрії. Здійснено внесок фундаментальної та відомчої науки у вдосконалення та розробку нових видів техніки й інноваційних технологій, зменшення ризиків на виробництві, підвищення продуктивності праці. Висвітлено питання матеріального та морального заохочення, соціального забезпечення, вирішення житлової проблеми, задоволення матеріальних потреб гірників, оптимізації їх побуту, охорони здоров'я й організації культурного дозвілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-24 + Т3(4УКР-4ДОН)63-24
Шифр НБУВ: РА373597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Надєіна 
Лишайники Донецького кряжа: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Ольга Володимирівна Надєіна ; НАН України; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*804*803.12(4УКР-4ДОН)
Шифр НБУВ: РА365182

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Заворотній Р.І. 
Залучений капітал у фінансуванні житлового будівництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Р.І. Заворотній ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто сутність поняття "залучений капітал підприємства" та визначено шляхи його формування. Визначено роль і механізм керування структурою капіталу компанії та виділено його ключові елементи. Висвітлено доцільність первинного розміщення капіталу на вітчизняному та закордонному фінансових ринках. Доведено ефективність проведення у будівельному секторі корпоративних поглинань з використанням позикових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)315.441.20-93 +
Шифр НБУВ: РА369177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Акулов-Муратов В.В. 
Удосконалення механізмів державного управління та контролю в сфері охорони, захисту, використання та відновлення лісів в Донецькій області: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Акулов-Муратов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження механізмів державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів на Донеччині. Удосконалено теорію та розроблено сучасні моделі державного регулювання у даній сфері, обгрунтовано ефективні шляхи подальшого розвитку та формування комплексного механізму державного впливу на її розвиток. Висвітлено питання організації охорони, захисту, використання та відновлення лісів на Донеччині, розглянуто методи реалізації даного напряму державної політики. Розглянуто структуру й особливості функціонування органів державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, ретроспективно досліджено їх діяльність. Проаналізовано актуальні проблеми правової відповідальності за порушення лісового й екологічного законодавства. На підставі принципів державного управління, лісового й екологічного законодавства розроблено концепцію та комплексний механізм регулювання державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів на Донеччині (степова зона лісорозведення) як складного соціально-економічного явища, наведено пропозиції щодо удосконалення його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР017 + П344(4УКР-4ДОН)б +
Шифр НБУВ: РА368005

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Будяков В.Є. 
Методи підвищення інвестиційної активності у регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.Є. Будяков ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано науково-практичну задачу щодо підвищення інвестиційної активності в регіоні за умов його відкритості як економічної системи. На підставі теоретичного узагальнення, емпіричної перевірки та методичного забезпечення відтворювальних процесів, що відбуваються, в економіці регіону виявлено територіальні особливості експлуатації, відновлення основних засобів. Розвинуто парадигму про регіон як економічну систему на основі синтезу положень відтворювального підходу та концепції інвестиційного клімату. Узагальнено теоретичні положення про інвестиційну привабливість регіону. Обгрунтовано необхідність використання положень теорії суспільного відтворення щодо визначення місця та ролі відтворення основних засобів в активізації інвестиційних процесів у регіоні. Вдосконалено методи системно-структурного аналізу зміни параметрів регіональної економічної системи для оцінювання динаміки відтворення елементів продуктивних сил. Обгрунтовано необхідність і вдосконалено методи оцінювання інвестиційних процесів у регіоні на підставі виявлення тенденцій у змінах використання капітальних інвестицій за структурою, джерелами та формами власності. Вдосконалено методи економічного аналізу інвестиційного ризику в регіоні. Обгрунтовано заходи щодо підвищення ефективності інвестиційних процесів у регіоні на основі формування регіональної промислової (інвестиційної) політики, а також концептуальні підходи щодо формування стратегії підвищення інвестиційної привабливості регіону. Розроблено пропозиції й обгрунтовано необхідність використання комплексного механізму управління інвестиційною діяльністі у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)60-56 + У9(4УКР-4ДОН)0-56 +
Шифр НБУВ: РА364226

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Макаркіна Г.В. 
Моделювання соціально-економічного розвитку індустріального регіону з урахуванням енергозберігаючих технологій: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Г.В. Макаркіна ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 35 с. — укp.

Розроблено концепцію, теоретико-методологічні, науково-методичні положення та комплекс економіко-математичних моделей і методів ефективного керування соціально-економічним розвитком індустріального регіону з урахуванням енергозберігальних технологій за умов інформаційної невизначеності. Запропоновано концепцію дослідження соціально-економічного розвитку індустріального регіону на засадах теорії "витрати-випуск" в сполученні з комплексом розроблених економіко-математичних методів. Наведено методологічні засади комплексного аналізу та прогнозування соціально-економічного розвитку індустріального регіону (IP) з застосуванням оригінальної нечіткої балансової моделі "витрати-випуск", що забезпечує визначення основних макроекономічних пропорцій і виявлення структурних деформацій в економіці регіону з урахуванням неповноти та неточності вихідної інформації. На підставі методу усунення структурних диспропорцій в економіці ІР з використанням множини еталонних технологій визначено можливі напрями структурних зрушень, головним з яких є впровадження енергозберільних технологій у промисловості видів економічно діяльності (ВЕД). Розглянуто науково-методичні засади оптимізації соціально-економічного розвитку індустріального регіону за умов інформаційної невизначеності з використанням нечіткої динамічної балансової моделі "витрати-випуск". Зазначено, що вибір найкращого варіанта розвитку здійснюється за соціально-орієнтованим критерієм оптимальності шляхом оцінки впливу структурних зрушень внаслідок інвестування в енергозберігальні технології на ефективність регіональної діяльності. На підставі одержаних результатів визначено напрями удосконаленняпроцесу управління соціально-економічним розвитком ІР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)300-553.81-210.301 +
Шифр НБУВ: РА369191

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Солдатова І.В. 
Розвиток професійно-технічної освіти в контексті кадрового забезпечення економіки регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / І.В. Солдатова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, науково-методичні основи розвитку професійно-технічної освіти та розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення регулювання ринку послуг професійно-технічної освіти у контексті задоволення потреб економіки регіону у кадрах у кількісному та якісному аспектах. Досліджено теоретичні основи функціонування та розвитку сфери послуг професійно-технічної освіти. Обгрунтовано механізм державного та ринкового регулювання ринку освітніх послуг. Визначено зростання ролі освіти у системі кадрового забезпечення економіки за умов погіршення демографічних і підвищення економічних показників, наявності технологічних та інституціональних змін. Комплексно проаналізовано стан системи професійно-технічної освіти та ринку праці Донецького регіону. Установлено дефіцит робітничих кадрів у регіоні, а також наявність проблеми щодо невідповідності підготовки кадрів за структурою професій і спеціальностей потребам економіки. Проведено інтегральне оцінювання діяльності закладів професійно-технічної освіти Донеччини. З урахуванням тенденцій функціонування економіки регіону, прогнозного оцінювання розвитку галузей економічної діяльності, структурних перебудов економіки визначено потребу у промислово-виробничому персоналі. Вдосконалено механізм регулювання ринку праці та ринку освітніх послуг шляхом визначення принципів і напрямів координації їх діяльності у контексті встановлення взаємодії та усунення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)49: Ч30/49 +
Шифр НБУВ: РА364753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гончарова Т.А. 
Механізми державного антикризового управління в регіонах на основі інноваційного розвитку: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.А. Гончарова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та науково-методичні основи формування механізмів державного антикризового керування на підставі інноваційного розвитку регіонів України. Проведено комплексний аналіз сучасних тенденцій регіонального розвитку України, визначено принципи кризового стану її економіки, оцінено інноваційний потенціал усіх регіонів і Донецького зокрема. Наведено критичну оцінку економіко-правового механізму державного антикризового керування на підставі інноваційного розвитку. Розроблено концепцію державного антикризового керування з урахуванням регіональних інтересів і вдосконалено механізм державного антикризового керування на підставі інноваційного розвитку регіонів, у межах якого розроблено методику оцінювання інноваційної сприйнятливості регіонів України, запропоновано методичний підхід до розробки концепції маркетингу регіону, запропоновано методичні рекомендації щодо вдосконалення державного антикризового керування Донеччиною на підставі інноваційного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)0-55-97-21,01 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА369084

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кузіна К.В. 
Соціальні проблеми шахтарських міст Донбасу (1950-1980-ті роки): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Кузіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно проаналізовано процес формування та ррозширення мережі шахтарських мість Донбасу, а також відтворено цілісну картину змін міської соціальної інфраструктури, життя, культури та побуту городян протягом 1950 - 1980-х рр. Виявлено особливості соціального розвитку зазначеної категорії міст. Вони полягали у специфічних умовах протікання урбаністичних процесів, виробничій монофункціональності, наявності значних жіночих трудових ресурсів, відомчій належності об'єктів соціальної інфраструктури, недостатньому рівні розвитку міського господарства. У шахтарських містах було сформовано своєрідне середовище, яке може бути кваліфіковане як "напівміське". Зазначено, що загострення соціальних проблем в шахтарських містах у другій половині 1980-х р. призвело до страйків робітників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)63-2 + Т3(4УКР55)63-2 +
Шифр НБУВ: РА367191

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Демченко В.І. 
Державна стратегія управління процесами природокористування приморських регіонів: автореф. дис... канд. філос. наук: 25.00.02 / В.І. Демченко ; Донец. держ. ун-т упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та сформульовано стратегії державного управління процесами природокористування приморських регіонів на основі принципів стійкого розвитку й удосконалення механізмів регіонального та державного програмування природокористування. Виявлено, що сучасне управління природоохоронною діяльністю не забезпечує збереження цілісності природних комплексів і об'єктів. Проаналізовано стан антропогенно трансформованих приморських територій Донецької області. Обгрунтовано необхідність переходу до ціннісно-орієнтованого програмного управління природокористуванням приморських регіонів на засадах соціального партнерства. Розроблено структуру концепції державного управління та інформаційної складової механізму прогнозування та планування екологічно збалансованого стійкого розвитку. Розроблено базову стратегію державного управління сталим розвитком приморських регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)280-21,01 + Х859(4УКР)113/114 +
Шифр НБУВ: РА366944

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського